Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,348 εγγεγραμμένα μέλη και 718,381 μηνύματα σε 22,609 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 382 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Φοβισμένο γατάκι απέναντι σε 13 γάτες, τι κάνω;

Ερμίτα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ερμίτα
H Ερμίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Ερμίτα έγραψε στις 23:41, 20-01-18:

Καλησπερα σας , εχω δυο θεματάκια και θα ήθελα την γνωμη σας. Πισω απο το σπιτι μου ειναι μια έκθεση με έπιπλα κ ο ένας υπάλληλος ανα διαστήματα μου πετάει τις γατες του ,( όσες δεν θελει ) στην αυλή μου , γνωρίζει πως τα φροντίζω και επειδή στην τελευταία του έκανα παρατήρηση , έκανε το αλλο κόλπο , τωρα πριν δεκαέξι μέρες άφησε μια γατούλα στον χώρο που εργάζεται αλλα διπλα στον φράχτη μου . Εχω καταφέρει να την φέρω δυο φορές στον χώρο της άυλης μου , φοβάται ομως αυτές που εχω , ( σύνολο εχω 13 και οι 5 απο τον καλον άνθρωπο ) . Οι δικές μου δεν κανουν κατι οσο ειμαι εγω εκει , δεν τις αφήνω , πως θα καταφέρω ομως αυτη την Ισσοροπια να έρθει εκείνο που φοβάται και οι δικές μου να μην της κανουν επίθεση ? Και επίσης , τι μπορω να κανω ωστε να σταματήσει να μου φέρνει γατες , αυτός ο άνθρωπος ? Ειμαι άνεργη , ζω με την Μανα μου και το σπιτι δεν ειναι δικο μου . Σας ΕυΧαριστω πολυ !!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,442 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 00:32, 21-01-18:

Ερμίτα καλησπέρα! Όσον αφορά στο πρώτο θέμα, της εξοικείωσης δηλαδή του 14ου γατιού απέναντι στα δικά σου είναι θέμα χρόνου πιστεύω να συμφιλιωθούν, παρόλο που όταν υπάρχουν τόσες πολλές γάτες στον ίδιο χώρο οι ισορροπίες σίγουρα δεν είναι εύκολες..χρειάζεται υπομονή για αρκετά μεγάλο διάστημα συνήθως..Αν ωστόσο το νέο γατί δεν βρίσκει αλλού φαγητό και επιμείνει να έρχεται στο φράχτη,θα το συνηθίσουν πιστεύω και οι υπόλοιπες..Για το άλλο ζήτημα του τύπου που πετάει τις γάτες στην αυλή σου, δεν βλέπω άλλη λύση από την καταγγελία στην αστυνομία, ώστε να του γίνει μία σύσταση τουλάχιστον σε πρώτη φάση, σε αυτόν ή στον ιδιοκτήτη της επιχείρησης, εγώ τουλάχιστον αυτό θα έκανα στη θέση σου.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,662 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 01:37, 21-01-18:

Πριν, ή και παράλληλα με την καταγγελία, μήπως υπάρχει δυνατότητα να "ενισχύσεις" με κάποιο τρόπο τον διαχωριστικό φράχτη, ώστε να μην είναι τόσο εύκολη η (τάχα) "τυχαία" είσοδος σε γατούλες που θέλει να... προωθεί προς τη δική σου αυλή ο τύπος;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερμίτα

Νεοφερμένος

H Ερμίτα έγραψε στις 05:44, 21-01-18:

Καλησπέρα σας κ σας ευχαριστώ για την απάντηση. Παρατήρησα πως έχει κ κάτι με το δεξί ποδαράκι του κάτι με το νυχακι του που την ενοχλεί, με βλέπουν κ οι δικές μου που της μιλώ κ μια χαρά καταλαβαίνουν τι θέλω να κάνω,
Όσο για τον τύπο κάπως έτσι το σκέφτηκα να κάνω θα ρωτήσω κ την δικηγόρο μου , επίσης είπα να βάλω κλειστό κύκλωμα παρακολουθήσεις. Ευχαριστώ κ παλι .
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερμίτα

Νεοφερμένος

H Ερμίτα έγραψε στις 16:20, 21-01-18:

Το μόνο που φοβάμαι μην κάνει κάτι στο γατάκι
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους