Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,467 εγγεγραμμένα μέλη και 718,465 μηνύματα σε 22,630 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 315 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πως θα αποχωριστώ τις γάτες "μου";

Μαρι84

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μαρι84
H Μαρι84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Μαρι84 έγραψε στις 08:52, 14-03-18:

Αγαπητοι φιλοι εδω και 8 μηνες μετακομισα σε γειτονικη πολη για δουλεια στο ξενοδοχειο που νοικιαζω ειχα για παρεα τις 3 γατες του ιδιοκτητη. Τις ταιζα, τις χαιδευα, γενικα δεθηκα με τα ζωα. Τωρα ομως πρεπει να φυγω και θα μου λειψουν τα τρελογατα! Το σκεφτομαι συνεχεια! Πιο πολυ λυπαμαι για τις γατες παρα οτι φευγω! Νιωθω οτι τις εγκαταλειπω!Ειμαι υπερβολικη;;;;
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,695 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 10:21, 14-03-18:

Καλή σου μέρα Μαρί και καλωσόρισες στη συντροφιά μας

Καθόλου περίεργο αυτό το συναισθηματικό δέσιμο με τις 3 γατούλες που συντρόφευαν την καθημερινότητά σου για αρκετό, υποθέτω, χρονικό διάστημα. Βλέπεις, έχουν το μαγικό, το "κατιτίς" τους αυτά τα πλάσματα και καταφέρνουν να "αιχμαλωτίζουν" εύκολα τις καρδιές που είναι ανοιχτές στην αγάπη.
Όπως καταλαβαίνεις να τις πάρεις μαζί σου δεν είναι εφικτό και δεν έχει και νόημα, εφόσον υπάρχει ιδιοκτήτης που τις φροντίζει. Μπορείς όμως και με την προϋπόθεση οτι τα πας καλά με τον πρώην εργοδότη σου, να κρατήσεις μια επικοινωνία να μαθαίνεις τα νέα τους και, γιατί όχι, να τις επισκέπτεσαι που και που.

Από κει κι έπειτα, μήπως να αρχίσεις να σκέπτεσαι την πιθανότητα να γίνεις η ίδια κι "επισήμως" γατομαμά, υιοθετώντας μια δική σου γατούλα ή γατούλη;
Είναι τόσα πολλά τα αδέσποτα που έχουν ανάγκη από ένα σπιτάκι και αγάπη πολλή...
Πέραν του οτι θα κάνεις ένα καλό και στον τον ίδιο σου τον εαυτό, καθώς ήδη με τη μικρή εμπειρία που απέκτησες, θα έχεις διαπιστώσει πόσο σε ηρεμεί απλώς η θέα τους και πόσο αγχολυτικό είναι το χάδι και το γουργουρητό τους.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μαρι84

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μαρι84
H Μαρι84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Μαρι84 έγραψε στις 14:11, 14-03-18:

Καλως σας βρηκα alcyone! Ευτυχως εχω και στο πατρικο μου γατουλες,πολλα χρονια τωρα ειναι γριουλες πια αλλα παντα τα μωρα μου! Παντως και οι 3 "θρασυτατες" φιλες μου θα μου λειψουν!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους