Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,526 εγγεγραμμένα μέλη και 718,851 μηνύματα σε 22,713 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 317 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ανέκδοτα κι αστεία κειμενάκια με θέμα τις γάτες

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,190 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 13:08, 18-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Ρούλα και Αλίκη,αφιερωμένο!
Φοβερό!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 13:11, 18-02-10:

Παρατηρησες οτι η αθεη γατα ειναι φτυστη ο Σειριος ε;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,190 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 13:17, 18-02-10:

Εννοείται! Λες να είναι σύμπτωση;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 13:27, 18-02-10:

Ελπιζω να ειναι!lol

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 11:26, 21-04-10:

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,783 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 20:00, 30-05-10:

Δείτε ένα χαριτωμένο μαγνητάκι που πήρα από το πρατήριο εφημερίδων και περιοδικών που ψωνίζω.
Το φωτογράφησα πάνω στο ψυγείο μου και δεν βγήκε πολύ καλή η φωτό.

[IMG][/IMG]

Όσο πιο πολλά γνωρίζω για τους άντρες τόσο πιο πολύ λατρεύω την γάτα μου

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,555 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:48, 30-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Μυρτω
Δείτε ένα χαριτωμένο μαγνητάκι που πήρα από το πρατήριο εφημερίδων και περιοδικών που ψωνίζω.
Το φωτογράφησα πάνω στο ψυγείο μου και δεν βγήκε πολύ καλή η φωτό.

[IMG][/IMG]

Όσο πιο πολλά γνωρίζω για τους άντρες τόσο πιο πολύ λατρεύω την γάτα μου

αχαχαχαχα..πολυ καλο...

Παράθεση

Loukia (Αναστασία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loukia
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ακόμη 2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 229 μηνύματα.

H Loukia έγραψε στις 19:56, 16-12-10:

Καλά Χριστούγεννα!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ατσίδας

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ατσίδας
H Ατσίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (περίπου 16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H Ατσίδας μια γάτα,a cat,una gata,die katse έγραψε στις 12:56, 10-01-11:

Πότε είναι χρουσουζιά να σε ακολουθεί μια μαύρη γάτα?????????????

Όταν είσαι ποντίκι!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

picosroza

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη picosroza
H picosroza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H picosroza έγραψε στις 22:56, 30-01-11:

Πολυ γελασα με τα κειμενα σας,να ειστε καλα.Αυτο που εχω εγω να προσθεσω ειναι πως
"οι σκυλοι εχουν αφεντικα και οι γατες υπηρετες" χωρις να θιγω τα σκυλια αλλα ετσι εχουν
τα πραγματα.καλο βραδυ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 03:48, 31-01-11:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 18:14, 31-01-11:

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 10:53, 01-02-11:

Παράθεση

Ατσίδας

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ατσίδας
H Ατσίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (περίπου 16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H Ατσίδας μια γάτα,a cat,una gata,die katse έγραψε στις 19:41, 01-02-11:

Τι αστείες φωτο είναι αυτές!

Καλά που πάτε και τα βρήσκετε!

Βάλτε κι άλλα μας αρέσουν πολύ, ειδικά τα σχόλια!!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,354 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 01:01, 02-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ατσίδας
Καλά που πάτε και τα βρήσκετε!
Πλέον υπάρχουν τόσες lolcats που εγώ ψάχνω στο Google images με keyword "lolcat" και κάτι άλλο και βρίσκω και lolcats σχετικές με κάποιο θέμα

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 20:47, 08-02-11:

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 14:43, 19-02-11:

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mrniceguy
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 371 μηνύματα.

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 14:50, 19-02-11:

so true....γιαυτο και θελω να παρω κουκετα απο το ικεα

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 15:10, 19-02-11:

Δεν πιανει,παλι στο δικο σας κρεβατι θα κοιμουνται,μοιρασμενα.

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mrniceguy
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 371 μηνύματα.

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 15:12, 19-02-11:

στο δικο μου κρεβατι θα επιτρεπονται μονο τη μη υπερβαρα γατια, δλδ η καζουμι οποτε δεν θα εχω προβλημα

Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 08:11, 12-03-11:

ανέκδοτο:
ήταν δυο φίλοι και ο ένας πήγε να ζήσει στην Αμερική. Του λέει λοιπόν του φίλου του:
- Όσο θα λείπω, θέλω να προσέχεις τα δυο πιο σημαντικά πράγματα στη ζωή μου: τη μάνα μου και τη γάτα μου
Τον παίρνει ο φίλος του τηλέφωνο την επόμενη μέρα και του λέει:
-Η γάτα σου πέθανε.
-Δεν έπρεπε να μουτο πεις έτσι, του απάντησε αυτός. Έπρεπε να με πάρεις τηλέφωνο και να μου πεις την πρώτη μέρα: η γάτα σου ανέβηκε στα κεραμίδια να λιαστεί. Την επόμενη: η γάτα σου έπεσε από τα κεραμίδια και χτύπησε. Την επόμενη: η γάτα σου είναι στον κτηνίατρο. Την επόμενη: η γάτα σου δεν άντεξε και πέθανε.
Την επόμενη μέρα ο φίλος του τον ξαναπαίρνει τηλέφωνο και του λέει:
- Η μάνα σου ανέβηκε στα κεραμίδια να λιαστεί!

Παράθεση

houlieta (Μαρία)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη houlieta
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 730 μηνύματα.

H houlieta έγραψε στις 01:57, 24-01-12:

Αποσπάσματα από το ημερολόγιο ενός σκύλου:

8:00-φαγητό! Το αγαπημένο μου!!!

9:30-βόλτα! Το αγαπημένο μου!!!

10:00-Βόλτα με το αυτοκίνητο! Το αγαπημένο μου!!!

11:00-χάδια και παιχνίδια! το αγαπημένο μου!!

12:00-φαγητό! το αγαπημένο μου!!!

13:00-παιχνίδι στο κήπο! το αγαπημένο μου!!!

17:00-μπισκότα! το αγαπημένο μου!

20:00-τηλεόραση,στο καναπέ,μαζί με τους ανθρώπους! το αγαπημένο μου!!!

11:00-ύπνος,επάνω στο κρεβάτι! το αγαπημένοοοο μου!

Αποσπάσματα από το ημερολόγιο μιας γάτας:

Ημέρα 983,της αιχμαλωσίας μου.

Οι εχθροί μου συνεχίζουν να με βασανίζουν με μικρά παιχνιδάκια-ποντικάκια.

Τρώνε φρέσκο κρέας,ενώ δίνουν σε μένα και τους άλλους αιχμάλωτους κάτι ξηρά κομμάτια τροφής.

Το μόνο που με κρατά είναι το όνειρο της απόδρασης..κάποια μέρα..

Σε μια προσπάθεια να τους αηδιάσω,εκανα εμετούλι πάνω στο χαλί...

Σήμερα,έπιασα ένα ποντίκι και άφησα το πτώμα του,χωρίς κεφάλι στα πόδια τους,για να τους δείξω τι είμαι ικανή να κανω!

Παρόλαυτα μου είπαν τι καλός κυνηγός που είμαι..Τα καθάρματα!

Προσπάθησα να εξοντώσω έναν από τους εχθρούς μου,αφού μπλέχτηκα στα πόδια του την ώρα που περπατούσε.Θα το ξανα προσπαθήσω αύριο...στην κορυφή της σκάλας όμως.

Είμαι πεπεισμένη ότι κάτι δεν πάει καλά με τους άλλους αιχμάλωτους.

Ο σκύλος έχει πολλά προνόμια.Τον αφήνουν πολύ περισσότερο ελεύθερο και φαίνεται πολύ πρόθυμος να γυρίσει πίσω!

Πρέπει να είναι καθυστερημένο.

Το πουλί πρέπει να είναι μεταλλαγμένο..μιλά μαζί τους συχνά!Είμαι σιγουρη ότι τους αναφέρει κάθε μου κίνηση!

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαααα!!!!!!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:04, 12-06-12:

Εγώ είμαι αυτή, πάει και τελείωσε...!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:17, 15-06-12:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:54, 28-06-12:

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:45, 16-08-12:

Συνεχίζω το παραλήρημά μου

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:05, 24-08-12:

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 14:16, 08-10-12:

Το βρηκα σημερα και μου αρεσε πολυ.
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  558566_447584851922514_2047342372_n.jpg
Εμφανίσεις:  98
Μέγεθος:  50,4 KB

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 18:58, 13-10-12:

Το ξερατε αυτο;
http://www.tsekouratoi.gr/2012/10/15...edium=facebook

Παράθεση

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη le chat noir
H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 12:50, 13-11-12:

Αχαχαχαχα.....(υπερβολικό μεν, με μία δόση αλήθειας δε)

Πως θα δώσετε το χάπι στη γάτα σας!
  1. Πάρτε τη γάτα στο αριστερό σας χέρι σαν να κρατάτε ένα μωρό. Χρησιμοποιήστε το δεξί σας αντίχειρα και το δείκτη και ασκήστε ελαφριά πίεση στο στοματάκι της γάτας, μέχρι αυτή να το ανοίξει. Σπρώξτε μέσα το χάπι και αφήστε τη γάτα να κλείσει το στόμα της.
  2. Μαζέψτε το χάπι από το δάπεδο και μαζέψτε τη γάτα πίσω από τον καναπέ. Ξαναπάρτε τη στο χέρι και επαναλάβετε τη διαδικασία.
  3. Φέρτε τη γάτα από το υπνοδωμάτιο και πετάξτε το σαλιωμένο χάπι.
  4. Βγάλτε ένα καινούριο χάπι από τη συσκευασία του, ξαναπάρτε τη γάτα στο χέρι και κρατήστε της σφιχτά τα πόδια. Ανοίξτε της τα σαγόνια με δύναμη και σπρώξτε μέσα το χάπι μέχρι το πίσω μέρος του στόματος. Κλείστε το και μετρήστε μέχρι το 10.
  5. Ψαρέψτε το χάπι από τη γυάλα του χρυσόψαρου και τη γάτα από την ντουλάπα. Φωνάξτε τον άντρα σας από τον κήπο.
  6. Γονατίστε στο δάπεδο και σφηνώστε τη γάτα ανάμεσα στο γόνατά σας. Κρατήστε της σφιχτά τα μπροστινά πόδια. Αγνοήστε το γρύλισμα της γάτας. Παρακαλέστε τον άντρα σας να κρατήσει σφιχτά το κεφάλι της γάτας και να της βάλει ένα χάρακα στο στόμα. Αφήστε το χάπι να κυλήσει κατά μήκος του χάρακα και τρίψτε το λαιμό της.
  7. Ξεκολλήστε τη γάτα από την κουρτίνα. Πάρτε ένα καινούριο χάπι από τη συσκευασία. Σημειώστε να αγοράσετε ένα νέο χάρακα και να μπαλώσετε την κουρτίνα.
  8. Τυλίξτε τη γάτα σε μία μεγάλη πετσέτα. Βάλτε το χάπι στο πίσω μέρος από ένα καλαμάκι. Παρακαλέστε τον άντρα σας να κρατήσει τη γάτα κάτω από τη μασχάλη του έτσι ώστε να κοιτάει έξω μόνο το κεφάλι της. Ανοίξτε της το στόμα και φυσήξτε μέσα το χάπι.
  9. Ελέγξτε τις οδηγίες προφύλαξης τους χαπιού για να βεβαιωθείτε ότι το χάπι είναι ακίνδυνο για τον άνθρωπο. Πιείτε ένα ποτήρι νερό για να απαλλαχτείτε από την άσχημη γεύση. Δέστε το χέρι του άντρα σας και απομακρύνετε το αίμα από το χαλί με κρύο νερό και σαπούνι.
  10. Φέρτε τη γάτα από την αποθήκη του γείτονα. Πάρτε ένα καινούριο χάπι. Χώστε τη γάτα σε μία ντουλάπα και κλείστε το φύλλο στο ύψος του λαιμού, έτσι ώστε να κοιτάει προς τα έξω το κεφάλι της. Ανοίξτε της το στόμα με ένα κουταλάκι του γλυκού και εκσφενδονίστε μέσα το χάπι με τη βοήθεια ενός λάστιχου.
  11. Φέρτε το κατσαβίδι από το γκαράζ και ξαναβιδώστε το φύλλο της ντουλάπας. Τοποθετήστε μία κρύα κομπρέσα στο πρόσωπό σας και ελέγξτε πότε κάνατε για τελευταία φορά αντιτετανικό εμβόλιο. Πετάξτε το αιματοπιτσιλισμένο μπλουζάκι σας και φορέστε ένα καινούριο.
  12. Φωνάξτε την Πυροσβεστική για να κατεβάσει τη γάτα από το δέντρο του απέναντι πεζοδρομίου. Ζητήστε συγγνώμη από το γείτονα, ο οποίος συγκρούστηκε με το φράχτη προκειμένου να μην πατήσει τη γάτα με το αυτοκίνητο. Βγάλτε το τελευταίο χάπι από τη συσκευασία.
  13. Δέστε μεταξύ τους τα μπροστινά και πισινά πόδια της γάτα και κατόπιν δέστε τη στο πόδι του τραπεζιού. Φορέστε τα γάντια κηπουρικής, ανοίξτε το στόμα της γάτας με τη βοήθεια ενός γρύλου, χώστε μέσα το χάπι και αμέσως μετά ένα μεγάλο κομμάτι φιλέτο. Κρατήστε το κεφάλι της γάτας κάθετα και ποτίστε τη νερό για να ξεπλύνει το χάπι.
  14. Αφήστε κάποιον να σας πάει στον νοσοκομείο. Καθίστε ήσυχα ενώ ο γιατρός θα ράβει το δάχτυλο και το χέρι σας καθώς και όταν σας απομακρύνει το χάπι από το δεξί μάτι. Γυρνώντας στο σπίτι, σταματήστε στο επιπλάδικο για να παραγγείλετε ένα νέο τραπέζι.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη le chat noir : 13-11-12 στις 12:51. Αιτία: προσθηκη
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΚΑΤΕΡΙΝΑ13175 (Κατερίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΚΑΤΕΡΙΝΑ13175
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H ΚΑΤΕΡΙΝΑ13175 έγραψε στις 13:06, 13-11-12:

Πως θα δώσετε το χάπι στη γάτα σας!
  1. Πάρτε τη γάτα στο αριστερό σας χέρι σαν να κρατάτε ένα μωρό. Χρησιμοποιήστε το δεξί σας αντίχειρα και το δείκτη και ασκήστε ελαφριά πίεση στο στοματάκι της γάτας, μέχρι αυτή να το ανοίξει. Σπρώξτε μέσα το χάπι και αφήστε τη γάτα να κλείσει το στόμα της.
  2. Μαζέψτε το χάπι από το δάπεδο και μαζέψτε τη γάτα πίσω από τον καναπέ. Ξαναπάρτε τη στο χέρι και επαναλάβετε τη διαδικασία.
  3. Φέρτε τη γάτα από το υπνοδωμάτιο και πετάξτε το σαλιωμένο χάπι.
  4. Βγάλτε ένα καινούριο χάπι από τη συσκευασία του, ξαναπάρτε τη γάτα στο χέρι και κρατήστε της σφιχτά τα πόδια. Ανοίξτε της τα σαγόνια με δύναμη και σπρώξτε μέσα το χάπι μέχρι το πίσω μέρος του στόματος. Κλείστε το και μετρήστε μέχρι το 10.
  5. Ψαρέψτε το χάπι από τη γυάλα του χρυσόψαρου και τη γάτα από την ντουλάπα. Φωνάξτε τον άντρα σας από τον κήπο.
  6. Γονατίστε στο δάπεδο και σφηνώστε τη γάτα ανάμεσα στο γόνατά σας. Κρατήστε της σφιχτά τα μπροστινά πόδια. Αγνοήστε το γρύλισμα της γάτας. Παρακαλέστε τον άντρα σας να κρατήσει σφιχτά το κεφάλι της γάτας και να της βάλει ένα χάρακα στο στόμα. Αφήστε το χάπι να κυλήσει κατά μήκος του χάρακα και τρίψτε το λαιμό της.
  7. Ξεκολλήστε τη γάτα από την κουρτίνα. Πάρτε ένα καινούριο χάπι από τη συσκευασία. Σημειώστε να αγοράσετε ένα νέο χάρακα και να μπαλώσετε την κουρτίνα.
  8. Τυλίξτε τη γάτα σε μία μεγάλη πετσέτα. Βάλτε το χάπι στο πίσω μέρος από ένα καλαμάκι. Παρακαλέστε τον άντρα σας να κρατήσει τη γάτα κάτω από τη μασχάλη του έτσι ώστε να κοιτάει έξω μόνο το κεφάλι της. Ανοίξτε της το στόμα και φυσήξτε μέσα το χάπι.
  9. Ελέγξτε τις οδηγίες προφύλαξης τους χαπιού για να βεβαιωθείτε ότι το χάπι είναι ακίνδυνο για τον άνθρωπο. Πιείτε ένα ποτήρι νερό για να απαλλαχτείτε από την άσχημη γεύση. Δέστε το χέρι του άντρα σας και απομακρύνετε το αίμα από το χαλί με κρύο νερό και σαπούνι.
  10. Φέρτε τη γάτα από την αποθήκη του γείτονα. Πάρτε ένα καινούριο χάπι. Χώστε τη γάτα σε μία ντουλάπα και κλείστε το φύλλο στο ύψος του λαιμού, έτσι ώστε να κοιτάει προς τα έξω το κεφάλι της. Ανοίξτε της το στόμα με ένα κουταλάκι του γλυκού και εκσφενδονίστε μέσα το χάπι με τη βοήθεια ενός λάστιχου.
  11. Φέρτε το κατσαβίδι από το γκαράζ και ξαναβιδώστε το φύλλο της ντουλάπας. Τοποθετήστε μία κρύα κομπρέσα στο πρόσωπό σας και ελέγξτε πότε κάνατε για τελευταία φορά αντιτετανικό εμβόλιο. Πετάξτε το αιματοπιτσιλισμένο μπλουζάκι σας και φορέστε ένα καινούριο.
  12. Φωνάξτε την Πυροσβεστική για να κατεβάσει τη γάτα από το δέντρο του απέναντι πεζοδρομίου. Ζητήστε συγγνώμη από το γείτονα, ο οποίος συγκρούστηκε με το φράχτη προκειμένου να μην πατήσει τη γάτα με το αυτοκίνητο. Βγάλτε το τελευταίο χάπι από τη συσκευασία.
  13. Δέστε μεταξύ τους τα μπροστινά και πισινά πόδια της γάτα και κατόπιν δέστε τη στο πόδι του τραπεζιού. Φορέστε τα γάντια κηπουρικής, ανοίξτε το στόμα της γάτας με τη βοήθεια ενός γρύλου, χώστε μέσα το χάπι και αμέσως μετά ένα μεγάλο κομμάτι φιλέτο. Κρατήστε το κεφάλι της γάτας κάθετα και ποτίστε τη νερό για να ξεπλύνει το χάπι.
  14. Αφήστε κάποιον να σας πάει στον νοσοκομείο. Καθίστε ήσυχα ενώ ο γιατρός θα ράβει το δάχτυλο και το χέρι σας καθώς και όταν σας απομακρύνει το χάπι από το δεξί μάτι. Γυρνώντας στο σπίτι, σταματήστε στο επιπλάδικο για να παραγγείλετε ένα νέο τραπέζι
.
Εγώ πάντως γέλασα πολύ!Να είσαι καλά που το ανέβασες, κάποιες σκηνές μου θύμισαν αρκετά εμάς όταν προσπαθούμε να δώσουμε χάπι στον γάτο μας! Μάλιστα πριν από λίγο καιρό που έπρεπε να πάρει χάπι για κάποιες μέρες, ήταν το χειρότερό μου!Και ας έχω κάνει την ίδια διαδικασία τόσες φορές κατα καιρούς..Θυμάμαι λοιπόν, που το έφτυσε σε κάποια φάση ο μικρός μας, έπεσε κάτω από το κρεββάτι το χάπι, ψάχναμε με έναν φακό να το βρούμε & αυτός ήταν δίπλα μας και έκανε πως έψαχνε κι εκείνος!..Μας δούλευε κανονικότατα το τέρας!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 04-03-13 στις 19:59. Αιτία: Διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 10:43, 13-12-12:

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:48, 07-01-13:

Ε ναι λοιπόν. Δεν είμαστε μόνο εμείς τρελοί με τα γατιά μας, άλλοι τα κακομαθαίνουν χειρότερα!!

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 15:57, 07-01-13:

Να μην μενει κοντα μας να πηγαινα εγω, πιο ευχαριστη δουλεια δεν εχω ξαναδει!

Παράθεση

Elko

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Elko
H Elko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 305 μηνύματα.

H Elko έγραψε στις 14:50, 19-03-13:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:58, 17-09-13:

Ίσως ξέρετε ήδη τη σατιρική σελίδα "Το Κουλούρι". Ε, να το τελευταίο τους άρθρο

Απελευθέρωση των ονομάτων των κατοικιδίων προωθεί η Κυβέρνηση

Στην απελευθέρωση των ονομάτων των κατοικιδίων προωθεί σύμφωνα με πληροφορίες το υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης, σε μια προσπάθεια να τονώσει την ανάπτυξη, τον αγροτικό τομέα αλλά και το επίπεδο ζωής των κατοίκων των πόλεων. Όπως αναφέρουν πληροφορίες από τους κύκλους του Υπουργείου, η ρύθμιση θα τεθεί σε ισχύ από τον επόμενο μήνα ενώ αναμένεται να επηρέασει τις ζωές περίπου 2-3 εκατομμυρίων ιδιοκτητών κατοικιδίων ζώων.
Σύμφωνα με τη νέα ρύθμιση, οι ιδιοκτήτες σκύλων δεν θα είναι πια υποχρεωμένοι να επιλέξουν ένα εκ των Ρεξ, Αζόρ, Ρόκυ, Μιλού, Λουλού και Λάσυ, ενώ αντίστοιχα οι ιδιοκτήτες γατών θα έχουν περισσότερες επιλογές από τα καθιερωμένα Τιτίκα, Τίνκερμπελ, Συλβέστρο, Λουκρητία και Τομ. Αντίθετα, θα μπορούν να επιλέξουν κανονικά ονόματα όπως Σπύρος ή Σωτήρης, ενώ όπως διευκρίνησε ο γενικός γραμματέας του Υπουργείου οι πολίτες θα είναι ελεύθεροι να χρησιμοποιούν ακόμη και συνηθισμένες λέξεις ως ονόματα.
«Ήταν καιρός επιτέλους να αρθούν αυτοί οι αυθαίρετοι περιορισμοί οι οποίοι κρατούν πίσω τη χώρα και δυσκολεύουν τις ζωές εκατομμυρίων συμπολιτών μας» δήλωσε στο «Κουλούρι» στέλεχος του υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης, ο οποίος συνέχισε: «Η κυβέρνηση είναι αποφασισμένη να χτυπήσει αποφασιστικά τα κατεστημένα και τις αντιλήψεις που μας έφεραν εδώ που είμαστε. Το μαχαίρι θα φτάσει στο κόκκαλο. Εάν κάποιος θέλει να βγάλει τη γάτα του Ασέλγεια ή Σαρανταένα πρέπει να έχει το δικαίωμα να το κάνει».
Πρόσωπα που έχουν γνώση της κατάστασης μάλιστα επισημαίνουν πως η ρύθμιση δε θα περιοριστεί μόνο σε σκύλους και γάτες, αντίθετα θα επεκταθεί και σε κάθε άλλο είδος κατοικιδίκου, από καναρίνι, χρυσόψαρο και χάμστερ μέχρι παπαγάλο, φίδι ή οικόσιτο γουρούνι. Έτσι δεν θα είναι στο εξής υποχρεωτικό τα καναρίνια να ονομάζονται Τουίτι , τα χρυσόψαρα Νέμο, τα χάμστερ Μίκυ ή Τζέρυ, οι παπαγάλοι Κόκο, τα φίδια Διαμαντής, τα ιγκουάνα Τιμών και τα γουρούνια Μπέιμπ.
Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες κάνουν ήδη λόγο για κύμα παραγγελιών σε pet shop από ενθουσιασμένους πολίτες, μεγάλους και παιδιά, ενώ ο ενθουσιασμός αναμένεται να πολλαπλασιαστεί με την έναρξη του διαγωνισμού της φρι πρες εφημερίδας LiFO, «Βρες αστείο όνομα για τον πιγκουίνο σου».

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Elektra2 (Ηλέκτρα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Elektra2
H Ηλέκτρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.

H Elektra2 έγραψε στις 21:20, 17-12-13:

Μου ήρθε αυτό εχθές στο facebook και το βρήκα καταπληκτικό! Το μοιράζομαι μαζί σας.

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  dog cat.jpg
Εμφανίσεις:  98
Μέγεθος:  83,3 KB

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 22:43, 15-06-15:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,453 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 22:57, 15-06-15:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 21:19, 10-11-15:

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 23:07, 11-11-15:

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 23:10, 11-11-15:

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 00:22, 15-11-15:

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 08:46, 19-11-15:

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 08:11, 16-12-15:

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 08:35, 20-03-16:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 22:49, 22-03-17:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Αστεία βίντεο των γατιών μου! - Από Νίκος Π.
      Το θέμα έχει λάβει 18 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-06-13 στις 20:43.
    • Αστεία κείμενα - Από Raisa
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-12-08 στις 23:38.
    • Ανέκδοτα και αστεία κειμενάκια - Από ladycat
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-03-06 στις 00:28.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους