Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,615 εγγεγραμμένα μέλη και 718,188 μηνύματα σε 22,544 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 306 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς να απαλλαγούμε από τις τρίχες;

Gogo Valentinou (Γωγω)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Gogo Valentinou
H Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (μια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H Gogo Valentinou έγραψε στις 23:14, 09-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από flora.m123
ΌΛΑ είναι μες στην τρίχα πάντα και μια ζωή !
Απλά εγώ φροντίζω να μην υπάρχουν πολλές τρίχες όταν τα ρούχα πλένονται.. Αλλά η μαμά μου δεν ξέρω πως τα καταφέρνει και δε βρίσκεις ούτε 1 τρίχα μετά το πλύσιμο
Και μετά από πέντε λεπτά μόλις τα φορέσω ή τα στρώσω.. Φτου κι απ'την αρχή...
Φρόντιζε να τον χτενίζεις συχνά για να μην πέφτουν τόσες... Αλλά στη φωτό κοντότριχος φαίνεται.. Τόσο πολύ μαδάει;
Ειπες το παιδι μου κοντοτριχοοοοοοο???????
Ενταξει ειναι αλλα οχι πολυ....Η κοιλια του και τα ποδια του εχουν μακρυες τριχες....δεν ειναι εντελως κοντοτριχος....
Αμα θελεις μπες προφιλ μου εχω βαλει λινκ με βιντεο του λεβεντακου μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη flora.m123
H Φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 633 μηνύματα.

H flora.m123 έγραψε στις 23:30, 09-05-12:

Καλέ δεν το'πα για κακό!!!!!!
Σαν ράτσα φαίνεται κοντότριχη!!
Εσύ φταις που δεν έχεις βάλει μια φωτογραφία να τον δούμε ολόκληρο!!
Μόλις είδα το βιντεάκι! Κουκλάκος είναι μωρέ το αγόρι σου!! και έχει και τέλειο χρώμα! Γιατί δεν ανεβάζεις καμιά φωτογραφία; Ο κόσμος δικαιούτει να βλέπει τα ωραία ζώα! τσσσσ! Ακούς εκεί μόνο στο προφίλ τον έχεις κρυμμένο!
θέλουμε βαλεντίνο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gogo Valentinou (Γωγω)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Gogo Valentinou
H Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (μια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H Gogo Valentinou έγραψε στις 23:05, 10-05-12:

Καλέ δεν το'πα για κακό!!!!!!
Σαν ράτσα φαίνεται κοντότριχη!!
Εσύ φταις που δεν έχεις βάλει μια φωτογραφία να τον δούμε ολόκληρο!!
Μόλις είδα το βιντεάκι! Κουκλάκος είναι μωρέ το αγόρι σου!! και έχει και τέλειο χρώμα! Γιατί δεν ανεβάζεις καμιά φωτογραφία; Ο κόσμος δικαιούτει να βλέπει τα ωραία ζώα! τσσσσ! Ακούς εκεί μόνο στο προφίλ τον έχεις κρυμμένο!
θέλουμε βαλεντίνο
Βρε ολοκληρη φωτογραφια avatar εχω....Δεν τον βλεπεις???Και προσεξε καλυτερααααααα....ειναι με τον Κιτσακο το καναρινι Η φωτογραφια με την μεγαλη αξια.....ειναι φιλαρακια....
Θα βαλω κι αλλες φωτο.....

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

H Φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 633 μηνύματα.

H flora.m123 έγραψε στις 00:31, 11-05-12:

Αληθινό είναι το καναρίνι;
Και δεν έχει χιμίξει ακόμα;;;
Μπράααβοοο!
Να βάλεις κι άλλες φωτό, πολλέςςςς!

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 00:05, 14-05-12:

Θα ήθελα να ενημερώσω τους αγαπητούς συμμετέχοντες του θέματος ότι η παράπλευρη συζήτηση που διεξήχθη για τους τρόπους "νουθεσίας" της γάτας κι η όποια κριτική γύρω από αυτούς, έχει μεταφερθεί στο σχετικό θέμα 'Τιμωρείτε' καθόλου την άτακτη γατίτσα σας;.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pasiphae (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pasiphae
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

H Pasiphae none but ourselves can free our minds έγραψε στις 17:02, 05-06-12:

Λοιπόν, για να αντιμετωπίσω την κατάσταση "όλο το σπίτι και τα ρούχα καλλυμένα με τρίχα", έχω δοκιμάσει ότι περνάει από το χέρι μου και κατέληξα σε αυτό εδώ το "εργαλείο":

Δεν ξέρω αν το έχετε υπόψιν ή αν έχει αναφερθεί ξανά στο φόρουμ (δεν ξέρω και την ονομασία του), αλλά εγώ πρώτη φορά το χρησιμοποίησα κι έπαθα σοκ! Αφαιρεί τα πάντα, σκόνη, χνούδι, τρίχα... και το χρησιμοποίησα παντού (στο κρεβατάκι τους, στο γατόδεντρο, στον καναπέ ακόμα και στα ρούχα κάνει καλή δουλειά)
Και το σημαντικότερο: είναι πάμφθηνο, περίπου 1,50 ευρώ, σε συγκριση με το αυτοκόλλητο που πλέον δε μου έφτανε ένα ρολό τη μέρα!

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

H flora.m123 έγραψε στις 17:18, 05-06-12:

Μαρία.. απλά...
ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ ΑΥΤΟ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Εχουμε από τον καναδά ένα το οποίο δε μου δίνει η μάνα μου () και δεν έχω βρει πουθενά αλλού αυτό το καταπληκτικό μαραφέτι..
Παιδιά αντικειμενικά είναι τέλειο, αφαιρεί μέχρι και την τελευταία τριχούλα και κάνει για καναπέδες, ρούχα, για όλα!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:28, 05-06-12:

Πλάκα κάνετε, ήθελα να γράψω ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο, ανακάλυψα τη βούρτσα αυτή πριν από δύο εβδομάδες και την αγαπώ... Είναι της Trixie, άρα λογικά μπορεί κανείς να την παραγγείλει σε οποιοδήποτε pet-shop...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 17:29, 05-06-12:

εμείς έχουμε μια βούρτσα με κόλλα για τις τρίχες

Παράθεση

Pasiphae (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

H Pasiphae none but ourselves can free our minds έγραψε στις 17:31, 05-06-12:

Εγώ το θυμόμουν από αρκετά πιο παλιά που το είχε μια θεία μου με γάτες και μια μέρα μου ήρθε να το ψάξω!

Παράθεση

Pasiphae (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

H Pasiphae none but ourselves can free our minds έγραψε στις 17:32, 05-06-12:

Μαρία.. απλά...
ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ ΑΥΤΟ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Εχουμε από τον καναδά ένα το οποίο δε μου δίνει η μάνα μου () και δεν έχω βρει πουθενά αλλού αυτό το καταπληκτικό μαραφέτι..
Παιδιά αντικειμενικά είναι τέλειο, αφαιρεί μέχρι και την τελευταία τριχούλα και κάνει για καναπέδες, ρούχα, για όλα!

Το βρήκα στο πράκτικερ εντελώς τυχαία (πιστεύω έχει στη Θεσσαλονίκη)
Είχα σκοπό να βγω στους δρόμους να ψάχνω, αλλά δεν ήξερα κι εγώ που, σε πετ σοπ, είδη ραπτικής και υφάσματα, δεν είχα ιδέα! Αλλά πήγα για μια άλλη δουλειά στο praktiker και περνώντας τυχαία από έναν διάδρομο το είδα!

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

H flora.m123 έγραψε στις 17:33, 05-06-12:

Τέλεια!!!!
Θα πάω τρέχοντας να το πάρω!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gianduia7 (Ευτυχία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Gianduia7
H Ευτυχία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 1,997 μηνύματα.

H Gianduia7 έγραψε στις 14:13, 06-06-12:

Από τους δυο μόνο ο Freddie μαδάει αλλά..παρόλο που όλα τα ρούχα γεμίζουν τρίχες μετά που θα τα πλύνω στο πλυντήριο τα βάζω στο στεγνωτήριο (Αγαπημένη μου εφεύρεση!!!Για πολλούς λόγους ) και το φίλτρο που έχει τα τραβάει όλα και όταν τα βγάλω είναι πεντακάθαρα από τρίχες!!

Επίσης..εγώ να δείτε πως μαδάω είναι και μένα η εποχή μου..τριχάρες παντού και δεν με αντέχω!!

Τη βούρτσα Μαράκι από πιο διάδρομο του πράκτικερ τη πήρες?Να μην ψάχνω σαν την άδικη κατάρα να την βρω!!

Παράθεση

Pasiphae (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

H Pasiphae none but ourselves can free our minds έγραψε στις 15:37, 06-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gianduia7
Από τους δυο μόνο ο Freddie μαδάει αλλά..παρόλο που όλα τα ρούχα γεμίζουν τρίχες μετά που θα τα πλύνω στο πλυντήριο τα βάζω στο στεγνωτήριο (Αγαπημένη μου εφεύρεση!!!Για πολλούς λόγους ) και το φίλτρο που έχει τα τραβάει όλα και όταν τα βγάλω είναι πεντακάθαρα από τρίχες!!

Επίσης..εγώ να δείτε πως μαδάω είναι και μένα η εποχή μου..τριχάρες παντού και δεν με αντέχω!!

Τη βούρτσα Μαράκι από πιο διάδρομο του πράκτικερ τη πήρες?Να μην ψάχνω σαν την άδικη κατάρα να την βρω!!
Εγώ από όταν έκοψα κοντά τα μαλλιά μου σώθηκα από κάθε άποψη Πριν μάζευα από το πάτωμα ολόκληρες τρέσσες!

Ευτυχία μου δε θυμάμαι καθόλου το διάδρομο, ούτε κάτι άλλο εκεί δίπλα! Από τη χαρά μου που το βρήκα δε σκεφτόμουν τίποτα! (πάντως πήγα στο πράκτικερ του αιγάλεω, στον πάνω όροφο και νομίζω ήταν κάπου στη μέση και σε χαμηλό ράφι)

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:13, 06-06-12:

Βρε κορίτσια, μήπως να κοιτάξετε το σίδηρό σας; Κι εγώ μαδάω, αλλά όχι τόσο.
Εντός θέματος, βρήκα αυτό και γέλασα. Λες;

Παράθεση

Gianduia7 (Ευτυχία)

Διακεκριμένο μέλος

H Ευτυχία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 1,997 μηνύματα.

H Gianduia7 έγραψε στις 16:25, 06-06-12:

Και εγώ στο ίδιο πάω είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου,θα το ψάξω

Γιδάκι μου,έχω κάνει εξετάσεις αίματος πρόσφατα και ολά είναι μια χαρά,απλά πάντα αυτή την εποχή μαδάω και εγώ περισσότερο και μετά πάλι τον Σεπτέμβρη,πια δεν ανυσηχώ!

όταν ήμασταν μικρά είχε στο τελεμάρκετινγκ ένα γάντι για σκύλους και γάτες που τα χτένιζες και έμενε όλη η τρίχα πάνω και λέει μια Κυριακή μεσημέρι τη φοβερή ατάκα ο αδερφός μου στη μάνα μου που δεν άντεχε να μαζεύει τις τρίχες μου "Να μαμά,γιατί δεν αγοράζεις αυτό το γάντι για την Ευτυχία,να την χτενίζεις και να μην πέφτουν παντου οι τρίχες της?" ζονγκ!!

Παράθεση

Pasiphae (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

H Pasiphae none but ourselves can free our minds έγραψε στις 17:08, 06-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Βρε κορίτσια, μήπως να κοιτάξετε το σίδηρό σας; Κι εγώ μαδάω, αλλά όχι τόσο.
Εντός θέματος, βρήκα αυτό και γέλασα. Λες;
Εγω έχω το στίγμα και πάντα έχω χαμηλό σίδηρο, αλλά τρώω κόκκινα κρέατα, παίρνω συμπληρώματα διατροφής και κάπως συνέρχεται η κατάσταση. Εχω όμως και πολύ μαλλί, οπότε δε φαίνεται.

Αυτό το σκέφτομαι κάθε φορά που χτενίζω τις γάτες μου! Συνήθως μαζεύω όλο τους το μαλλί και το τρίβω, ώσπου να γίνει σα χοντρό σχοινί και τους το δίνω να παίξουν για λίγο. Αλλά το σχέδιο με τη γατούλα μου έδωσε τρομερή ιδέα! Ή θα με περάσουν για τρελλή

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:18, 06-06-12:

Άντε καλέ, κι εγώ πλέκω το χειμώνα, και κάθε φορά που μαζεύω ην τρίχα της μαντάμ, λέω "πωπω πουλόβερ και κασκόλ που θα είχα κάνει", αντί ν'αγοράζω 10 ευρώ το κουβάρι...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pasiphae (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

H Pasiphae none but ourselves can free our minds έγραψε στις 17:25, 06-06-12:

Κι εγώ πλέκω (μου λείπει τώρα με τη ζέστη γμτ), αλλά παίρνω έτοιμη την κουβάρα. Πως γίνεται το νήμα όμως;(αρχίζω να το σκέφτομαι σοβαρά) Έχουν και καλή ποιότητα τριχώματος

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gianduia7 (Ευτυχία)

Διακεκριμένο μέλος

H Gianduia7 έγραψε στις 17:32, 06-06-12:

χαχααχχαχααχα!!! δεν πάτε καλά!!χαχαχαχααχαχ

Παράθεση

cooperaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη cooperaki
H cooperaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H cooperaki Τιτίκα, Αρθούρος, Μίλη, Μπόλφω, Μιτσούκο έγραψε στις 09:41, 17-07-12:

ΤΟ furminator το ξέρετε; αν ναι τι γνώμη έχετε για αυτό;

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 09:52, 17-07-12:

Φυσικά και το ξέρουμε!
Εάν θέλεις, μπορείς να δεις και το σχετικό θέμα.
Εγώ το χρησιμοποιώ στα δικά μου κι έχω μείνει κατευχαριστημένος!
Πάντοτε μαδάνε βέβαια, είναι λογικό να συμβαίνει, ιδίως κατά την άνοιξη, αλλά γενικά το Furminator κάνει πολύ καλή δουλειά και τα δικά μου δεν αντιδρούν καθόλου άσχημα στο βούρτσισμα.

Παράθεση

cooperaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H cooperaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H cooperaki Τιτίκα, Αρθούρος, Μίλη, Μπόλφω, Μιτσούκο έγραψε στις 10:20, 17-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από George82
Φυσικά και το ξέρουμε!
Εάν θέλεις, μπορείς να δεις και το σχετικό θέμα.
Εγώ το χρησιμοποιώ στα δικά μου κι έχω μείνει κατευχαριστημένος!
Πάντοτε μαδάνε βέβαια, είναι λογικό να συμβαίνει, ιδίως κατά την άνοιξη, αλλά γενικά το Furminator κάνει πολύ καλή δουλειά και τα δικά μου δεν αντιδρούν καθόλου άσχημα στο βούρτσισμα.
Την Τιτίκα την ....κουρεύω. αλλά δυο τρεις φορές έβγαλε σπυράκια και η κτηνίατρος μου είπε ότι είτε είναι αλλεργική αντίδραση είτε είναι ερεθισμός από την κουρευτική μηχανή.
Σκέφτομαι λοιπόν να πάρω το furminator, για να αποφύγω το κούμεμα, αλλά θέλω να το ΄΄ζυγίσω΄΄ καλά πριν το κάνω. Γι' αυτό το λόγο και το μοιράζομαι μαζί σας.

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

O Lord Kratos έγραψε στις 10:29, 17-07-12:

Εγώ θα σου συνέστηνα να το πάρεις.
Θέλει λίγη προσοχή, δηλαδή, να μην τη χτενίζεις με πάρα πολλή δύναμη αλλά κάνει καλή δουλειά.

Παράθεση

cooperaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H cooperaki Τιτίκα, Αρθούρος, Μίλη, Μπόλφω, Μιτσούκο έγραψε στις 11:31, 18-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από George82
Εγώ θα σου συνέστηνα να το πάρεις.
Θέλει λίγη προσοχή, δηλαδή, να μην τη χτενίζεις με πάρα πολλή δύναμη αλλά κάνει καλή δουλειά.
Σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά δίσταζα, γιατί αναρωτιόμουν αν χτενίζει και αφαιρεί τις νεκρές τρίχες ή κόβει και τις υγιείς τρίχες. Θα το επιχειρήσω όμως. Σε ευχαριστώ.

Παράθεση

Dafnic

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Dafnic
H Dafnic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H Dafnic έγραψε στις 16:56, 09-01-13:

Το αγαπημενο μερος της μικρης μου ειναι ο καναπες και το ριχταρι εχει γεμισει τριχες...υπερβολικα πολλες! Υπαρχει τιποτα ειδικο που να τις τραβαει για να το καθαρισω πριν το βαλω στο πλυντηριο;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 17:32, 09-01-13:

Έχει κάτι ρολά-αυτοκόλλητα που κολλάνε πάνω τους ή ειδικές βούρτσες. Αυτά τα ρολά τα έχω βρει σχεδόν παντού, μέχρι και σε Η&Μ είδα τελευταία φορά!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 20:02, 09-01-13:

Εγω παντως καθαριζω τα παντα πριν τα πλυνω με την ηλεκτρικη σκουπα. Εχει ειδικο εξαρτημα για επιπλα και κανω με τον ιδιο τροπο ακομα και τα σεντονια στο κρεββατι πριν τα βγαλω για πλυσιμο. Παντως με τις τριχες πρεπει να συμφιλιωθεις, γατουλα εχεις και θα βρισκεις σιγα-σιγα τριχουλες της παντου.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,404 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:20, 09-01-13:

Και τα ρολακια κανουν πολυ καλη δουλεια.Εχει σιγουρα ο βασιλοπουλος.

Παράθεση

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη le chat noir
H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 11:16, 10-01-13:

Και στο πρακτικερ τα έχει σε καλή τιμή. 5 ευρώ για να το πάρεις και μετά 5 ευρώ με δύο ανταλλακτικά μέσα. Το συγκεκριμένο εμένα με έχει βολέψει, πρώτον γιατί έχει μεγάλη επιφάνεια, οπότε καθαρίζεις γρηγορότερα και μεταλλική βάση, η οποία είναι πολύ καλή γιατί μπορείς να πιέζεις και να βάζεις δύναμη, χωρίς να κινδυνεύεις να σου σπάσει.
Με την Ραλλού, που δεν κάθεται με τίποτα για χτένισμα, έχει κανείς καμία ιδέα τι να κάνω?

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 13:11, 10-01-13:

le chat noir δοκιμασες να την χτενισεις την ωρα που τρωει; Απο λιγο καθε φορα μεχρι να το συνδυασει με το φαγητο και να το δεχεται. Εγω τον Κοκο μου μονο ετσι τον χτενιζα, αλλιως δεν καθοταν.

Παράθεση

chryssa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη chryssa
H chryssa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 2,881 μηνύματα.

H chryssa Ε έγραψε στις 13:35, 10-01-13:

Να την χαϊδεύεις με ελαφρώς νωπά χέρια, φεύγει πάρα πολλή τρίχα έτσι!

Παράθεση

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη le chat noir
H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 13:37, 10-01-13:

Τα νωπά χέρια η αλήθεια είναι ότι δεν τα έχω δοκιμάσει. Ευχαριστώ χρύσα. Βάσω μου αν δεν την κρατάω την κάνω με το γάντι πολύ απαλά και φεύγουν μόνο οι πάνω πάνω τρίχες, όχι οι πιο μέσα.
Πιστεύετε ότι είναι καλύτερα με γάντι ή με βουρτσούλα?

Παράθεση

chryssa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη chryssa
H chryssa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 2,881 μηνύματα.

H chryssa Ε έγραψε στις 13:47, 10-01-13:

Με τα χέρια και το γάντι η αλήθεια είναι ότι φεύγουν οι πάνω τρίχες, ενώ με τη βούρτσα φεύγει και το νεκρό υπόστρωμα. Αλλά και το πολύ βούρτσισμα δεν κάνει καλό, γιατί τραβάει και ζωντανές τρίχες αν το παρακάνουμε.
Το καλύτερο είναι να βρεις τι της αρέσει ή έστω τι ανέχεται η γατούλα σου, ώστε να μην την εκνευρίζει και το αντιπαθήσει σα διαδικασία, γιατί μετά άντε να της αλλάξεις γνώμη!

Παράθεση

maria.andreou

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria.andreou
H maria.andreou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 212 μηνύματα.

H maria.andreou έγραψε στις 15:46, 10-01-13:

Εγώ πάντως η μόνη λύση που βρήκα είναι ένα ειδικό βουρτσάκι για την ηλεκτρική μου σκούπα που κάνει για τρίχες από κατοικίδια...
Κάνω το κρεβάτι, τους καναπέδες, τα μαξιλάρια! Τέλειο!!!!
Είναι σαν αυτό στα δεξιά εδώ:
http://www.dyson.com.au/vacuums/pets/default.asp

Παράθεση

Elko

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Elko
H Elko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 305 μηνύματα.

H Elko έγραψε στις 14:16, 20-03-13:

Εερώτηση τώρα που μπαίνει η άνοιξη, γιατί το παιζάκι μου το ένα έχει φουντώσει και ξαφνικά μαδάει σαν τρελό..
Η βούρτσα της φωτό (που την παίρνουμε από πράκτικερ αν δεν κάνω λάθος) μαζεύει τις τρίχες πάνω της; Τις σπρώχνει στην άκρη;; Πώς ακριβώς λειτουργεί;
Επίσης, μπορούμε να χτενίζουμε και τη γάτα με αυτή ή δεν θα κάνει τίποτα;

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:19, 20-03-13:

Όχι, αυτή η βούρτσα είναι για τα υφάσματα, δηλαδή τον καναπέ, τα ρούχα, κλπ.
Είναι πιο αποτελεσματική και πιο οικολογική από τα ρολλά με χαρτί που κολλάει

Εγώ έχω μία βούρτσα που'ναι για κουνελάκια και κάνω κάθε μέρα τη Μπριάμ, μιας κι είναι κόλαση αυτή η εποχή...

Παράθεση

Elko

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Elko
H Elko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 305 μηνύματα.

H Elko έγραψε στις 14:32, 20-03-13:

Έχω σχεδόν την ίδια βούρτσα! Τους αρέσει πολύ.
Απλά, όπως όλοι, χρειάζομαι τώρα 1 αυτοκόλλητο ρολό τη μέρα αν είναι να τα καθαρίζω όλα και καλά.. Αλλιώς τις τρώω
Οπότε θα τη δοκιμάσουμε και αυτή τη βούρτσα, τουλάχιστον για τα μαξιλάρια του κρεβατιού!!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:41, 20-03-13:

Αξίζει, εγώ δε βρίσκω τα ρολλά τόσο πρακτικά. Τσάμπα σκουπίδια.

Παράθεση

lovekittens (ειρηνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lovekittens
H ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.

H lovekittens έγραψε στις 17:08, 20-03-13:

Πολυ ανακουφιστικο το οτι υπαρχει βουρτσακι για τα επιπλα ειχα βαρεθείκαθε μερα να βγαζω ολα τα καλυμματα απο τα επιπλα κ μετα να τα τιναζω να τα ξαναντυνω να τα περναω με ηλεκτρικη με το βουρτσακι να καθαριζω το βουρτσακι...σαν τον βεγγο των καθαριστριων εχω γινει ..ασε που αν κανει το.λαθος καποιος απο το σπιτι να λερωσει καλυμμα η χαλι μου βγαινουνν τα νευρα πανω του
...εγω εχω δοκιμαδει τριχινες βουρτσεςκ furminator που ειναι της trixie ομως κ στην μικρη μου που χει.λεπτη τριχα δεν βλεπω καποιο να κανει δουλειά..

Παράθεση

zargana_tsiko

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zargana_tsiko
H zargana_tsiko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H zargana_tsiko έγραψε στις 00:06, 05-04-13:

Γεια σας! Εχω δυο γατουλες που τις υπεραγαπω και γι αυτο το λογο δεν μπορω να τις αποχωριζομαι ουτε στο κρεβατι. Οπως καταλαβαινετε εχω το γνωστο προβλημα με τις τριχες. Απο τους καναπεδες σκουπιζονται ευκολα με την ηλεκτρικη ομως απο το παπλωμα μου στο κρεβατι δεν φευγουν με τιποτα. Σκευτομαι να παρω μια παπλοματοθηκη η ενα καλυμα με διαφορετικο υφασμα απο αυτο του παπλωματος (που ειναι βαμβακερο η πολυεστερας δεν ειμαι σιγουρη). Εχετε να μου προτεινετε καποιο υφασμα που να σκουπιζεται πιο ευκολα η να μη μαζευει πολλες τριχες?

Παράθεση

niaoula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη niaoula
H niaoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H niaoula έγραψε στις 00:30, 05-04-13:

το μόνο που μπορώ να σου πώ είναι να πάρεις αυτο το εργαλειάκι που έχει αυτοκόλλητες ταινίες και μαζεύει τις τρίχες από ρούχα κτλ,πάντως το ίδιο πρόβλημα έχω και εγω

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,581 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 00:32, 05-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από zargana_tsiko
Γεια σας! Εχω δυο γατουλες που τις υπεραγαπω και γι αυτο το λογο δεν μπορω να τις αποχωριζομαι ουτε στο κρεβατι. Οπως καταλαβαινετε εχω το γνωστο προβλημα με τις τριχες. Απο τους καναπεδες σκουπιζονται ευκολα με την ηλεκτρικη ομως απο το παπλωμα μου στο κρεβατι δεν φευγουν με τιποτα. Σκευτομαι να παρω μια παπλοματοθηκη η ενα καλυμα με διαφορετικο υφασμα απο αυτο του παπλωματος (που ειναι βαμβακερο η πολυεστερας δεν ειμαι σιγουρη). Εχετε να μου προτεινετε καποιο υφασμα που να σκουπιζεται πιο ευκολα η να μη μαζευει πολλες τριχες?
Τι να σου πω.. Εγώ χρησιμοποιώ εναλλάξ 2 παπλωματοθήκες που είναι βαμβακερές, και παρότι μαδάει (είναι η εποχή τους τώρα) δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα. Χωρίς να είμαι σίγουρη όμως, έχω την εντύπωση οτι τα συνθετικά υφάσματα τραβάνε περισσότερες τρίχες από τα λινά ή βαμβακερά, οπότε μια κατάλληλη παπλωματοθήκη ενδεχομένως θα βοηθούσε.
Επίσης σε χαλιά και καλύματα καναπέ που δεν είναι βαμβακερά χρησιμοποιώ ένα ρολό, όχι αυτό που πουλάνε τα σούπερ μάρκετ το χάρτινο που σε 2 μέρες μου τελειώνει, αλλά κάποιο που αγόρασα από τελεμάρκετινγκ και λέγεται Rollie-Genie
και το οποίο κάνει την ίδια δουλειά,αλλά αντί να κόβεις χαρτάκια (που στραβο-κόβονται πολλές φορές με αποτέλεσμα τη άσκοπη σπατάλη), απλά το πλένεις, το στεγνώνεις και είναι έτοιμο για άπειρες χρήσεις
Ελπίζω να βοήθησα

Παράθεση

zargana_tsiko

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zargana_tsiko
H zargana_tsiko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H zargana_tsiko έγραψε στις 02:54, 05-04-13:

Αυτο το Rollie-Genie το εψαξα στο internet και φαινεται ενδιαφερων. Ειπες δεν το χρησιμοποιεις στα βαμβακερα επειδη δεν εχει αποτελεσμα η καποιο αλλο λογο? Επειδη κυριως με ενδιαφερει πως θα καθαριζω το παπλωμα στο κρεβατι..

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,581 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 00:28, 10-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από zargana_tsiko
Αυτο το Rollie-Genie το εψαξα στο internet και φαινεται ενδιαφερων. Ειπες δεν το χρησιμοποιεις στα βαμβακερα επειδη δεν εχει αποτελεσμα η καποιο αλλο λογο? Επειδη κυριως με ενδιαφερει πως θα καθαριζω το παπλωμα στο κρεβατι..
Όχι βρε, μια χαρά τα καθαρίζει τα βαμβακερά, και αυτό και το κλασσικό με το χαρτί που βρίσκουμε στο σούπερ μάρκετ
Απλά τα ρολλά, τουλάχιστον σε μένα, είναι άχρηστα όταν πρόκειται για fleece ή τύπου βελούδινο που η τρίχα δεν βγαίνει με τίποτα, ή όπως πολύ πετυχημένα το είχε περιγράψει κάποιο άλλο μέλος, "μόνο με τσιμπιδάκι"!

Αν μου το θυμίσεις αύριο θα ανεβάσω και μια φωτο του rollie-genie που το αγόρασα από την Ακαδημίας από telemarketing.
Κοστίζει αν θυμάμαι καλά, γύρω στα 18 ευρώ? (είναι κομάτι ακριβό η αλήθεια είναι) συνοδευόμενο με δώρο ένα μίνι για
λεπτομέρειες της τελευταίας στιγμής, π.χ., αν πριν την έξοδό σου δεις κάτι λίγες πάνω στα ρούχα σου.
Βέβαια υπάρχει και άλλη συσκευασία που περιέχει το κλασσικό μεσαίο, το μίνι (που είναι είπαμε δώρο) και ένα μεγάλο για
μεγάλες επιφάνειες (καναπέδες, χαλιά κλπ) Αυτό και πήρα...αλλά με έτσουξε στην τιμή.. Συνοδεύεται και από προσαρμοζόμενο κοντάρι.
Κάνει την ίδια δουλειά με αυτό με τις ταινίες, αλλά το σπαστικό του είναι οτι κάθε φορά που γεμίζει (και γεμίζει αμέσως το άτιμο τρίχες) θα πρέπει να το περνάς από βρύση με, κατά προτίμηση, χλιαρό νερό και ίσως λίγο υγρό σαπούνι για πιάτα
(αυτό κάνω εγώ).
Από την άλλη γλυτώνεις τα άλλα με τις αποσπώμενες ταινίες που μπερδεύονται και σπάνε νεύρα, και θέλουν διαρκώς αντικατάσταση.
Λάβε τα υπ'όψη κι αποφάσισε αν θα σου ταιριάξει τελικά

Παράθεση

kongo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kongo
Ο kongo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O kongo έγραψε στις 17:49, 12-04-13:

Εγώ έχω πρόβλημα με τις τρίχες και το πλυντήριο. Εδώ και καιρό παρατηρώ ότι οι τρίχες δεν φεύγουν από τα ρούχα, όταν τα πλένω και έτσι χρησιμοποιούσα ένα ρολό-αυτοκόλλητο από το jumbo για κάθε ρούχο. Όμως, πρόσφατα παρατήρησα ότι βάζοντας καθαρό από τρίχες πουλόβερ του αδερφού μου που δε μένει σπίτι μου, ήταν γεμάτο με τρίχες του γάτου. Λες και ανακυκλώνονται στο πλυντήριο και δεν υπάρχει ελπίδα να έχω πεντακάθαρα ρούχα χωρίς τρίχες. Έχει κανείς καμία ιδέα για το τι μπορώ να κάνω;

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 19:05, 12-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από kongo
Εγώ έχω πρόβλημα με τις τρίχες και το πλυντήριο. Εδώ και καιρό παρατηρώ ότι οι τρίχες δεν φεύγουν από τα ρούχα, όταν τα πλένω και έτσι χρησιμοποιούσα ένα ρολό-αυτοκόλλητο από το jumbo για κάθε ρούχο. Όμως, πρόσφατα παρατήρησα ότι βάζοντας καθαρό από τρίχες πουλόβερ του αδερφού μου που δε μένει σπίτι μου, ήταν γεμάτο με τρίχες του γάτου. Λες και ανακυκλώνονται στο πλυντήριο και δεν υπάρχει ελπίδα να έχω πεντακάθαρα ρούχα χωρίς τρίχες. Έχει κανείς καμία ιδέα για το τι μπορώ να κάνω;
Κοίταξε υπάρχουν πολλές λύσεις, είτε για την πρόληψη του σκορπίσματος τριχών σε όλο το σπίτι (κατ'επέκταση και στα ρούχα μας) με βιταμίνες και ειδικές χτένες, είτε για την αντιμετώπισή τους (με συχνό σκούπισμα, ρολλά που παγιδεύουν τρίχες και
διάφορα άλλα)και τα οποία έχουμε όλοι οι γατο-γονείς δοκιμάσει και χρησιμοποιούμε στην προσπάθειά μας να μειώσουμε το πρόβλημα.
Παρόλ'αυτά όποιος έχει γάτα στο σπίτι, καλό είναι να έχει υπόψη του οτι δεν υπάρχει τρόπος για την ολοσχερή εξάλειψή τους και μάλλον θα πρέπει θα πρέπει να συμβιβαστεί με την ιδέα οτι οριστική λύση στο πρόβλημα δεν υπάρχει.
Πάντα θα βρίσκει τρίχες εδώ κι εκεί, ειδικά τις περιόδους που αλλάζουν τρίχωμα (και που είναι πολύ πιο μακρόχρονες για τις γάτες που ζουν μέσα στα σπίτια)

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 19:07, 12-04-13:

Προφανώς έχει μαζέψει το πλυντήριο τρίχες και όντως ανακυκλώνονται.. μίλα με τον τεχνικό ούτως ώστε να σου πει πως μπορείς να τις αφαιρέσεις ή αν χρειάζεται, να το κάνει εκείνος.

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 21:08, 12-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από kongo
Καλο θα ηταν μετα απο καθε πλυση να καθαριζες τον καδο με ενα vetex, εγω αυτο το κανω παντα ανεξαρτητα απο το θεμα των τριχων, οπως επισης και το συρταρακι του απορυπαντικου και του μαλακτικου. Χαριζεις ετσι και επιπλεον χρονια ζωης στο πλυντηριο σου.
Νομιζω πως με αυτο και αν ελεγχεις τα δικα σου ρουχα που βαζεις στο ιδιο προγραμμα με του αδελφου σου να μην εχουν τριχες, το προβλημα σου θα λυθει.

Παράθεση

Ηλίας-77 (Ηλίας)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηλίας-77
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 640 μηνύματα.

O Ηλίας-77 έγραψε στις 21:24, 12-04-13:

Ο δικός μου, ψυχούλα μου, μαδάει πολύ. Του δίνω όπως πάντα λάδι σολωμού και τον χτενίζω τακτικά αλλά τί να το κάνεις ? Μαδάει ο καημένος.
Του έχουμε απαγορεύσει λοιπόν την είσοδο στις κρεβατοκάμαρες και ιδιαίτερα στο παιδικό δωμάτιο, όπου όλο το χειμώνα την έβγαλε στο κρεβάτι της μικρής ( απο κάτω, απο πάνω , απο μέσα ) και αυτό του λείπει. Φαίνεται.
Κάθε φορά που θα βρεί περιθώριο θα τρέξει προς το κρεβάτι και θα κάτσει φρόνιμος σε μιά άκρη αλλά δε θα ανέβει. Είναι σα να μας λέει, "Να!Κοίτα ήσυχος θα κάτσω.Δε θα ενοχλώ καθόλου, να μη κάτσω εδώ όπως παλιά.."
Ψυχή μου, δε θέλω να νομίζει πως τον τιμωρούμε.
Θα τον πάρω τότε μαζί μου, θα τον βάλω στα γόνατα μου με πολλά χάδια και θα δούμε μαζί τηλεόραση στο σαλόνι για να ξεχαστεί...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τρίχες! - Από anesperos13
      Το θέμα έχει λάβει 58 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-10-14 στις 00:22.
    • Τρίχες!! - Από booky
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-09-10 στις 20:51.
    • Πρόβλημα με τις τρίχες!!! - Από g3org1a
      Το θέμα έχει λάβει 36 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-10 στις 00:07.
    • Τουφίτσες από τρίχες... - Από LETOS
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-10-08 στις 10:49.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους