Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,604 εγγεγραμμένα μέλη και 718,184 μηνύματα σε 22,541 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 213 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Εδώ τσακωνόμαστε!

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,635 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 23:09, 25-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Ελένη Π
Κοίτα, οι Αμερικάνοι είναι και υπέρ της κουμπουροφορίας και της θανατικής ποινής , εξαιτίας, ίσως, των επικίνδυνων συνθηκών στις οποίες ζουν . Γι'αυτό, δεν θα ρωτούσα τη γνώμη τους για την ευθανασία γάτων και σκύλων. Η αναφορά μου στην τακτική αυτή έγινε, γιατί βλέπω ότι ασύστολα και ανεξέλεγκτα στην Ελλάδα γίνεται από εμπόρους (αναπαραγωγή και εισαγωγή -σκύλων ιδίως - και οι Ελληνες δεν φημίζονται και για τη φιλιζωία τους πια και διαισθάνομαι ότι σύντομα θα προβαίνουμε και εδώ σε ευθανασίες ευρείας κλίμακας.Πού πάνε όλα αυτά τα σκυλιά; Ξέρει καμιά φίλη /φίλος τίποτα;
Ποιος ξέρει που πάνε και ίσως δεν φανταζόμαστε και ευτυχώς δεν το φανταζόμαστε γιατι εγώ δεν θα μπορούσα να ξανακοιμηθώ αν ήξερα όλη την αλήθεια. Να φανταστείς επειδή μιλούσατε πρι κ για αμερικάνους, πρόσφατα έμαθα ότι θεωρούν τα έντερα γάτας ως τις καλύτερες χορδές για ρακέτες

Αρχική Δημοσίευση από Zbeebz
Μα είναι λόγος τώρα να θυμώνεις επειδή είμαι τόσο, μα τόσο πάρα πολύ όμορφος;;;;;

Υπογραφή,
Cool Beeb
Δεν θυμώνω γι αυτό, θυμώνω που δεν έχεις πάει ακόμα στον οφθαλμίατρο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantom-girl

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fantom-girl
H fantom-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πανω απο 100 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 583 μηνύματα.

H fantom-girl έγραψε στις 00:13, 26-07-08:

omg Ειναι κατι αλλο εκτως απο χορδες για τις ρακετες??????????

εισαι υπερβολικη ομως slitherin ειπαμε ειμαστε χαζοι αλλα οχι τοσο εκτως αν το ακουσες σε ανεκδοτο!!!!!!!! και δεν κανω πλακα και ναι αναγουμε τα παντα σε χρημα δηλαδη οι Ελληνες τι κανουν??? αααα ναι ξεχασα εχουν φιλοτιμο οπως να αφινουν τις γατες στους καδους ανακυκλωσης παλι καλα ρε που υπαρχουν και οι καδοι ωραιο φιλοτιμο και η καθε εξυπνη εξυπνος με τον 1 η αλλο τροπο να εμπορευεται ζωα χωρις να τα υπολογιζει εεεε και μετα στον καδο!!!! μην μιλας σε παρακαλω για μια χωρα με τους 3πλασιους κατοικους να που εχει νομους και αν σε πιασουν σε καταδικαζουν κανονικα και με τον νομο και να την συγκρινεις με μια χωρα που δινει κατωτατο μισθο 300 ευρω ΟΜG ελεος δηλαδη δεν δινει τπτ βασικα μας κοροιδευουν και 0 νομοι για τα κατοικιδια . Εγω μπορει να εχω γατα αναπαραγωγης με πεντιγρι παραγωγης αλλα ναι θα προτιμισω τα μωρα να πανε στην Αμερικη και οχι στην Ελλαδα που μολις το βαρεθουν δεν ξερω τι θα γινει και δεν εχω καμμια μα καμμια διασφαλιση απο το κρατος ενω εκει μπορω οποιαδηποτε στιγμη να παω και να παρω πισω το γατκι και να ζητησω και αποζημιωση και μιλαμε για ρακετες μα αν ειναι ποτε δυνατον

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,635 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 01:28, 26-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από fantom-girl
omg Ειναι κατι αλλο εκτως απο χορδες για τις ρακετες??????????

εισαι υπερβολικη ομως slitherin ειπαμε ειμαστε χαζοι αλλα οχι τοσο εκτως αν το ακουσες σε ανεκδοτο!!!!!!!! και δεν κανω πλακα και ναι αναγουμε τα παντα σε χρημα δηλαδη οι Ελληνες τι κανουν??? αααα ναι ξεχασα εχουν φιλοτιμο οπως να αφινουν τις γατες στους καδους ανακυκλωσης παλι καλα ρε που υπαρχουν και οι καδοι ωραιο φιλοτιμο και η καθε εξυπνη εξυπνος με τον 1 η αλλο τροπο να εμπορευεται ζωα χωρις να τα υπολογιζει εεεε και μετα στον καδο!!!! μην μιλας σε παρακαλω για μια χωρα με τους 3πλασιους κατοικους να που εχει νομους και αν σε πιασουν σε καταδικαζουν κανονικα και με τον νομο και να την συγκρινεις με μια χωρα που δινει κατωτατο μισθο 300 ευρω ΟΜG ελεος δηλαδη δεν δινει τπτ βασικα μας κοροιδευουν και 0 νομοι για τα κατοικιδια . Εγω μπορει να εχω γατα αναπαραγωγης με πεντιγρι παραγωγης αλλα ναι θα προτιμισω τα μωρα να πανε στην Αμερικη και οχι στην Ελλαδα που μολις το βαρεθουν δεν ξερω τι θα γινει και δεν εχω καμμια μα καμμια διασφαλιση απο το κρατος ενω εκει μπορω οποιαδηποτε στιγμη να παω και να παρω πισω το γατκι και να ζητησω και αποζημιωση και μιλαμε για ρακετες μα αν ειναι ποτε δυνατον
Μην τα παίρνεις πολύ προσωπικά Fantom γιατί η Αμερική δεν είναι παράδεισος κάθε άλλο μάλιστα, πουλάνε τη μάνα τους για ένα βάζο (ατάκα του Ίντυ) 'Οσο για το παραπάνω δεν είναι ανεκδοτο το διάβασα από Αμερικάνο συγγραφέα, τώρα το αν έλεγε ανέκδοτα η απευθυνόταν σε χαζούς αυτό δεν το γνωρίζω, πάντως αυτό διάβασα αυτό λέω

Παράθεση

fantom-girl

Πολύ δραστήριο μέλος

H fantom-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πανω απο 100 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 583 μηνύματα.

H fantom-girl έγραψε στις 01:48, 26-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Sli8erin
Μην τα παίρνεις πολύ προσωπικά Fantom γιατί η Αμερική δεν είναι παράδεισος κάθε άλλο μάλιστα, πουλάνε τη μάνα τους για ένα βάζο (ατάκα του Ίντυ) 'Οσο για το παραπάνω δεν είναι ανεκδοτο το διάβασα από Αμερικάνο συγγραφέα, τώρα το αν έλεγε ανέκδοτα η απευθυνόταν σε χαζούς αυτό δεν το γνωρίζω, πάντως αυτό διάβασα αυτό λέω
ναι ρε συ αλλα και αυτος να πουλησει ηθελε!!!! και αυτο δεν τον κανει αυθεντια αν ειναι ετσι υπαρχουν συνγραφεις που λεγαν οτι οι μαυροι ειναι καταραμενη ρατσα και πρεπει να ειναι δουλοι των λευκων. Αλλα δεν ηταν και λιγοι οι συνγραφεις που πιστευαν οτι η Αρια φιλη θα κατακτησει την γη . Απλα εκφραζουν την αποψη τους και αυτο "ξεχωριζει τον πολιτισμενο ανθρωπο απο το ζωο η λογικη του να μπορει να διακρινει την υπερβολη απο την πραγματικοτητα και να σχηματιζει δικια του αποψη" (δεν λεω ζωο εσενα προς θεου απλα ειναι μια ατακα του Εκο) τελος αν ξεραμε σε ποσα μα ποσα προιοντα περιποιησης παραγονται απο ζωα καμμια μας δεν θα χρησιμοποιουσε ουτε μεικ απ ουτε σαπουνια ουτε σουτιεν ουτε βουτηρα ουτε λαδια μηχανης!!!!!!!!! Δεν ειναι η Αμερικη η χωρα του ονειρου αλλα δεν ειναι και κολαση μια αλλη ηπηρος ειναι!

θα σου θυμισω κατι πριν 5 χρονια ειχε βγει η καμπανια κατα των δοκιμων των καλυντικων στα ζωα μετα βγηκε σωστε τις φαλαινες μετα σωστε την φοκια τωρα σωστε τα πετς απο τα puppy mills τα δεχομαι αυτα ξερεις ομως ποσα εσοδα εχουν ολες αυτες οι καμπανιες???????? το μποντι σοπ απο την καμπανια κατα της χρησης καλυντικων στα ζωα κερδισε κοντα στα 5,000,000,000 λιρες παγκοσμιως!!!!!

πρωσωπικα πιστευω οτι ειναι μοδα τωρα η υιοθετιση των αδεσποτων περισσοτερο οσον αφορα τα σκυλια και θα βγει πραγματικα σε κακο ολη αυτη η εξτρατια καθως οπως καθε μοδα περναει και ερχεται μια αλλη...... ελπιζω ομως το ρεσκιου που ειμαι γραμμενη να ξερει τι κανει και να μην απλα δυσφημει τα μιλλς γιατι στην Αμερικη η δισφημιση ειναι η καλυτερη διαφημιση!!!!! Ελπιζω να μην εχω δικαιο και πανε χαμενες τοσες ψηχες γιατι ο ανθρωπως δυστυχως βαριεται!!!!!! και αυτο ειναι πολυ αρνιτικο δυσκολα δινει 10-15 χρονια απο την ζωη του για ενα ζωο....... Ελπιζω να εχω αδικο και να αλλαξει η νοοτροπια!

Παράθεση

mespairos

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη mespairos
H mespairos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 870 μηνύματα.

H mespairos έγραψε στις 10:09, 28-07-08:

τι ενοείς βαρίεται και δίνει 15 χρόνια από την ζωή του? αν είναι έτσι δεν παίρνεις ζωάκι καθόλου γιατί αυτό είναι που δίνει την ζωή του σε μας και πληρώνει και την μ$#&%$*(%^#α!!! που μας δέρνει

Παράθεση

katerina10

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina10
H katerina10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 τώρα και 2 της πολυκατοικίας και αδεσποτούλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 4,153 μηνύματα.

H katerina10 - έγραψε στις 11:49, 28-07-08:

Καλημέρα με ποιον θέλω σήμερα να τσακκωθώ???Με τους πολιτικούς και με όλους τους έλληνες που κάθονται στα αυγά τους.Γιατί??Διαβάστε εφημερίδες, ψηφίζεται νόμος(αν δεν έχει ψηφιστεί ακόμα)που οι δικαστικοί θα παίρνουν ΔΙΠΛΑΣΙΟ μισθό και στη συνέχεια θα ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΤΕΙ και ο μισθός των πολιτικών.Υπάρχουν άνθρωποι που με 3 δουλειές δεν μπορούν να συντηρήσουν την οικογένεια τους και οι πολιτικοί που πάιρνουν 2 μισθους μία σαν πολιτικοί και μία σαν την ιδιότητα τους θα πάρουν ΚΙ ΑΛΛΟΥΣ!!!????ΚΑι ο υπουργός οικονομίας μόλις σήμερα διάβασα ΔΕΝ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ το ενδεχόμενο αύξησης του ΦΠΑ!!!!Αντε, και του χρόνου με παράγκες γιατί σπίτια δεν θα μπορούμε να συντηρούμε μάλλον!!!!!!!

Παράθεση

Desdemona (Όλγα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Desdemona
H Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,365 μηνύματα.

H Desdemona έγραψε στις 12:30, 28-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από katerina10
Καλημέρα με ποιον θέλω σήμερα να τσακκωθώ???Με τους πολιτικούς και με όλους τους έλληνες που κάθονται στα αυγά τους.Γιατί??Διαβάστε εφημερίδες, ψηφίζεται νόμος(αν δεν έχει ψηφιστεί ακόμα)που οι δικαστικοί θα παίρνουν ΔΙΠΛΑΣΙΟ μισθό και στη συνέχεια θα ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΤΕΙ και ο μισθός των πολιτικών.Υπάρχουν άνθρωποι που με 3 δουλειές δεν μπορούν να συντηρήσουν την οικογένεια τους και οι πολιτικοί που πάιρνουν 2 μισθους μία σαν πολιτικοί και μία σαν την ιδιότητα τους θα πάρουν ΚΙ ΑΛΛΟΥΣ!!!????ΚΑι ο υπουργός οικονομίας μόλις σήμερα διάβασα ΔΕΝ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ το ενδεχόμενο αύξησης του ΦΠΑ!!!!Αντε, και του χρόνου με παράγκες γιατί σπίτια δεν θα μπορούμε να συντηρούμε μάλλον!!!!!!!
Ας συνεχίσουμε λοιπόν να τους ψηφίζουμε, μπορεί και να τα καταφέρουμε να μας ισοπεδώσουν στο τέλος...

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prince
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (13 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,285 μηνύματα.

H prince έγραψε στις 13:05, 28-07-08:

Εγώ με ποιον να τσακωθώ που στέλνω μέιλ σε εταιρίες στο εξωτερικό τονίζοντας το Κυρία δίπλα στο όνομά μου και αυτοί απαντάνε Dear Mr Stavroula? Δηλαδή έλεος.... Σώνει και καλά πρέπει να είμαι άντρας για να δουλεύω? Μόνο από άντρες πέρνουν ε-μέιλ στο εξωτερικό;;; Συνεργάζομαι με μία εταιρία 5 χρόνια μέσω τηλεφώνου και ι-μειλ. και ακόμα με προσφονούν στα μέιλ τους Mr Stavroyla.... $%^$%#^%@^$%@^%$%
Ισότητα δύο φύλλων σου λέει μετά....

Παράθεση

katerina10

Επιφανές Μέλος

H katerina10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 τώρα και 2 της πολυκατοικίας και αδεσποτούλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 4,153 μηνύματα.

H katerina10 - έγραψε στις 13:07, 28-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από prince
Εγώ με ποιον να τσακωθώ που στέλνω μέιλ σε εταιρίες στο εξωτερικό τονίζοντας το Κυρία δίπλα στο όνομά μου και αυτοί απαντάνε Dear Mr Stavroula? Δηλαδή έλεος.... Σώνει και καλά πρέπει να είμαι άντρας για να δουλεύω? Μόνο από άντρες πέρνουν ε-μέιλ στο εξωτερικό;;; Συνεργάζομαι με μία εταιρία 5 χρόνια μέσω τηλεφώνου και ι-μειλ. και ακόμα με προσφονούν στα μέιλ τους Mr Stavroyla.... $%^$%#^%@^$%@^%$%
Ισότητα δύο φύλλων σου λέει μετά....
Κουράγιο!!!Βάλε και εσύ ένα s δίπλα από το mr!!!

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (13 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,285 μηνύματα.

H prince έγραψε στις 19:09, 28-07-08:

Κουράγιο!!!Βάλε και εσύ ένα s δίπλα από το mr!!!

Μια και δύο λες να το έχω κάνει; Εκεί στενοκέφαλοι όλοι τους.. ακφδάλξφδκλασδ

Παράθεση

Shakespeare

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Shakespeare
Ο Shakespeare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (πολλές!!! έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 396 μηνύματα.

O Shakespeare έγραψε στις 20:17, 28-07-08:

Τηλεφώνημα σε γραμματεία:

-Kαλημέρα, ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κανένα νέο σχετικά με την πληρωμή μου
(3 μήνες πρακτικη και ακομα δεν πληρωθηκα ουτε τον 1)
-Μα σου είπα θα σε ειδοποιήσω όταν έχω νεότερα, γιατί αγχώνεσαι?
(το καταπίνω)
-Εχμ.. αγχώνομαι γιατί θα φύγω σε λίγες μέρες και όπως καταλαβαίνεται προτιμώ να έχω πληρωθεί...(Νταα???)
-Θα φύγεις? Πού θα πας? Τελειώνεις πρακτική?
(Ενώ το ξέρει ότι έχω άλλο τόσο περίπου)
-Όχι, θα πάρω άδεια...(Ψυχραιμία...)
-Ορίστε?!?!?
(Λες και της είπα ότι είμαι ο Σούπερμαν)
-Λέω, θα πάρω άδεια!(Δυνατά κα καθαρά!)
-Μα δεν δικαιούσαι άδεια!(Με ύφος "τί είπες σκουλήκι")
(Τα νεύρα μου)
-Ναι δικαιούμαι (Ήδη έχω ενημερώσει τον προιστάμενο και η γραμματέας τραβάει ζόρι?)
-Κανένα παιδί που κάνει πρακτική εδώ δεν παίρνει άδεια
(Ένα συναίσθημα συμπόνιας με κατακλύζει, δεν ξέρω από πού ήρθαν αυτά τα παιδιά). Τώρα αν τα έχετε κανονίσει με τον προιστάμενο δεν ξέρω..
(Ε όχι!)
-Το γράφει η σύμβασή μου, αντίγραφο της οποίας έχετε, ότι δικαιούμαι 5 ημέρες άδεια.
-Δεν ξέρω αν τα έχετε κανονίσει..οκ
(Κουφή είναι? Το γράφει η σύμβαση!)
Σου δίνω ένα τηλέφωνο, να παίρνεις σε αυτό στο εξής για ενημέρωση σχετικά με την πληρωμη σου.
(Τι? και να χασω την ευχαριστηση να σου μιλαω?)
-Α, ευχαριστω παρα πολυ! (Απροκαλυπτα εννοειται)

Τι ζόρι τραβαει τώρα η γραμματεας δεν το καταλαβα. Αφου δεν ξέρει απο συμβασεις κλπ. Μα καλα, λες να μη δικαιουμαι αδεια και να το υπεθεσα μονος μου και να αποφασισα κιολας οτι θα φυγω χωρις να υπολογιζω κανεναν? Ευχαριστω δηλαδη που με ενημερωσες!

Για να μην πω την τρομερη καθυστερηση να προχωρησει ως οφειλε τις διαδικασιες ωστε να παρω κι εγω τα ψιχουλα της πρακτικης μου, που δουλευω 3 μηνες 8ωρα και δεν ειδα ουτε 1 ευρω!Και στο άλλο τηλέφωνο μου είπαν ΙΣΩΣ απο βδομαδα! Καταλαβα.. Διακοπές στο εξωτικό Κυψελοχώρι θα κάνω (χωριο της μανας μου)

Και δεν μπορω την ειρωνια και το στυλακι του καθενος!!! Καλυτερα να σου φωναξει και να σε βρισει ο αλλος παρα να το παιζει ξερολας και να ειρωνευεται με αυτο το αργοσυρτο και χαλαρο υφος! Μου ηρθε να κατεβω κατω και να @@%#$*%*&^(*&((*$$#..... το φωτοτυπικο .... και μετα να ...... απο τα μαλλια .... παραθυρο.... δρομο.... αυτοκινητα.. ΑΑΑΑΑΓΓΓΚΡΡΡΡΡ!!!!!

.........
.........
ουφ.....
νιωθω καλυτερα. ευχαριστω γατοφιλοι!!!!

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

H elvenstar έγραψε στις 20:23, 28-07-08:

Shakespeare, Shakespeare θα σε μαλώσω! Μα δεν ξέρεις ότι όλες που δουλεύουν στις γραμματείες έχουν ένα συγκεκριμένο στυλ (δεν ξέρω τους το διδάσκουν στα ΙΕΚ αυτό), είναι σα να λες ότι η κομμώτρια κ δεν κουτσομπολεύει κατάλαβες;

Παράθεση

Shakespeare

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Shakespeare
Ο Shakespeare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (πολλές!!! έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 396 μηνύματα.

O Shakespeare έγραψε στις 20:27, 28-07-08:

Δεν της φαινόταν ρε συ... και στη αρχή έλεγα να μια εξαίρεση! Αλλά τελικά έχεις δίκιο, όλες έτσι είναι.

Αν και ο τρόπος ήταν το κερασάκι.. Η τούρτα είναι ότι δεν πληρώνομαι! Δε βαριέσαι... πάω να φάω!!!

Παράθεση

NiaR

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη NiaR
H NiaR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.

H NiaR έγραψε στις 20:28, 28-07-08:

$^%τ#^%#@&^@%&^%$@&$@%#&!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

H elvenstar έγραψε στις 20:33, 28-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Shakespeare
Δε βαριέσαι... πάω να φάω!!!
Την καλύτερη δουλειά θα κάνεις Καλή όρεξη

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

H prince έγραψε στις 07:51, 29-07-08:

Εμένα το αφεντικό που έκανα πρακτική μου χρώσταγε τους τελευταίους δύο μήνες μέχρι που τηλεφώνησα στην επιθεώρηση εργασίας και στον οαέδ.
τσακίστησκε να με πληρώσει μετα΄. Κουμουνιστής σου λέει μετα΄.... Στο πλευρό του εργαζόμενου...

Παράθεση

ria23 (Σωτηρια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ria23
H Σωτηρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.

H ria23 την βροχιτιδα μου μεσα... :((( έγραψε στις 08:21, 29-07-08:

τρελό το θεματάκι σας επιτέλους κάτι να ξεσπάς..!!!!!!!!!!!επειδή και γω έχω αποθέματα από νεύρα και τα λοιπά...γιατί δεν βλέπω διακοπές εν όψη..ας πω τον πόνο μου εδώ..η κυρία δίπλα μας...έχει ένα σκυλάκι..το οποίο κάθε μέρα κατεβαίνει για τον γνωστό λόγο και τα κάνει έξω από την πολυκατοικία..(@#$%%$##@$%^%@)!!!!!!!!!!!!την παρακολουθώ κάθε μεσημέρι από το μπαλκόνι..πάει μια στην δική μας πολυκατοικία μια στην απέναντι..δυστυχώς δεν την έχω πιάσει ποτέ επαυτοφόρο..για να της κάνω την ανάλογη σύσταση @#$#$%%#%%^^&!!!!!!!!!άμα την πίσω όμως που θα πάει..θα μας ακούσουν μέχρι..γιατί εμένα πέρυσι μου έκανε παρατήρηση ότι τα πουλάκια μου δεν κελαηδάν ωραία και να τα βγάζω στο μπαλκόνι μετά τις 12 που εκείνη λείπει.. εγώ τα πουλάκια μου τα μάζεψα να μην την ενοχλούν και τα πήγα στο άλλο μπαλκόνι αυτή ..τα.........του σκύλου της δεν μπορεί να πάρει μια σακούλα να τα μαζέψει.......@#%$#^#$@@$$%%$^%&%^^..ουφ!ηρέμησα τώρα..

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 09:40, 29-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από ria23
τρελό το θεματάκι σας επιτέλους κάτι να ξεσπάς..!!!!!!!!!!!επειδή και γω έχω αποθέματα από νεύρα και τα λοιπά...γιατί δεν βλέπω διακοπές εν όψη..ας πω τον πόνο μου εδώ..η κυρία δίπλα μας...έχει ένα σκυλάκι..το οποίο κάθε μέρα κατεβαίνει για τον γνωστό λόγο και τα κάνει έξω από την πολυκατοικία..(@#$%%$##@$%^%@)!!!!!!!!!!!!την παρακολουθώ κάθε μεσημέρι από το μπαλκόνι..πάει μια στην δική μας πολυκατοικία μια στην απέναντι..δυστυχώς δεν την έχω πιάσει ποτέ επαυτοφόρο..για να της κάνω την ανάλογη σύσταση @#$#$%%#%%^^&!!!!!!!!!άμα την πίσω όμως που θα πάει..θα μας ακούσουν μέχρι..γιατί εμένα πέρυσι μου έκανε παρατήρηση ότι τα πουλάκια μου δεν κελαηδάν ωραία και να τα βγάζω στο μπαλκόνι μετά τις 12 που εκείνη λείπει.. εγώ τα πουλάκια μου τα μάζεψα να μην την ενοχλούν και τα πήγα στο άλλο μπαλκόνι αυτή ..τα.........του σκύλου της δεν μπορεί να πάρει μια σακούλα να τα μαζέψει.......@#%$#^#$@@$$%%$^%&%^^..ουφ!ηρέμησα τώρα..
Δική μου σύσταση... μαζέυεις ΕΣΥ τα σκ@@λακια του σκύλου και της τα παρατάς στο χακάκι της!!!!

Και σφυρίζεις.....

Παράθεση

vi2ka (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη vi2ka
H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (και 10 στην αυλή έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 1,598 μηνύματα.

H vi2ka έγραψε στις 09:45, 29-07-08:

Εμένα το αφεντικό που έκανα πρακτική μου χρώσταγε τους τελευταίους δύο μήνες μέχρι που τηλεφώνησα στην επιθεώρηση εργασίας και στον οαέδ.
τσακίστησκε να με πληρώσει μετα΄. Κουμουνιστής σου λέει μετα΄.... Στο πλευρό του εργαζόμενου...
απ'ότι έχω καταλάβει τόσα χρόνια που δουλεύω οι κομμουνιστές είναι τα χειρότερα αφεντικά γιατί αυτοαποκαλούνται εργοδότες αλλά συμπεριφέρονται σαν αφεντικά.Είναι στο γονίδιο μας όταν αποκτούμαι έστω κ λίγη εξουσία πιστεύω..

Παράθεση

mespairos

Διάσημο Μέλος

H mespairos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 870 μηνύματα.

H mespairos έγραψε στις 10:26, 29-07-08:

κχμμ κχμμ γραμματέας είμαι και εγώ

δεν είναι έτσι ακριβώς τα πράγματα.... προφανώς κάνεις την πρακτική σου σε μπ...#(%*^%!$#*&^^.....λο!!! και όχι σε "εταιρία"

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

H prince έγραψε στις 10:31, 29-07-08:

πές τα πές τα...
σε 3 κουμμουνιστές έχω δουλεψει.. οι 2 πρώτοι ήταν.... ο πρώτος δεν πλήρωνε, ο δεύτερος δεν κόλλαγε ένσημα.... Με τον δεύτερο φτάσαμε ένα βήμα πριν του κάνω καταγγελεία για να μου δώσει τα ενσημα σε χρήματα. Και μάλιστα καθώς έχει εδώ στην περιοχή μου τοπική εβδομαδιαία εφημερίδα με απειλούσε ότι θα ψάξει και θα κάνει επώνυμη καταγγελεία στον πατέρα μου στην εφημερίδα του (ο έχων την εξουσία σωστός κουμουνιστής εκβιάζει τους υπαλλήλους του).... Βέβαια όταν του είπα κάνε ότι θέλεις εγώ πάω ΙΚΑ και επιθεώρηση εργασίας... έτρεχε πίσω μου... (το τρίτο αφεντικό δεν μετράει είναι ο πατέρας μου)

Παράθεση

nmc

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nmc
H nmc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 154 μηνύματα.

H nmc έγραψε στις 10:34, 29-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Shakespeare
Δεν της φαινόταν ρε συ... και στη αρχή έλεγα να μια εξαίρεση! Αλλά τελικά έχεις δίκιο, όλες έτσι είναι.

Αν και ο τρόπος ήταν το κερασάκι.. Η τούρτα είναι ότι δεν πληρώνομαι! Δε βαριέσαι... πάω να φάω!!!

Δεν είμαστε όλες έτσι
Ίσως βέβαια φταίει το ότι δεν έχω πάει σε ΙΕΚ.

Και για να επανέλθω στο θέμα της δίαιτας. Αντίστοιχη με τη δίαιτα του θεού είναι και η δίαιτα της πάπιας.

Τα τρως όλα και κάνεις την πάπια.

Εγώ παρόλο που κάνω μια συγκεκριμένη δίαιτα που έχει super αποτελέσματα, για τις μέρες τις άδειας θα κάνω τη δίαιτα της πάπιας και τη δίαιτα του θεού. Και απο Σεπτέμβριο βλέπουμε.

Παράθεση

mespairos

Διάσημο Μέλος

H mespairos έγραψε στις 10:58, 29-07-08:

δεν εξαρτάτε από την κοπέλα βρε παιδιά αλλά από την εταιρία....

αν της έχουν πει να το παίζει ηλίθια αυτό θα κάνει, αν το κάνει μόνη της από χόμπι απλά είναι μπάζο και ψωνάρα, αυτές όμως οι συμπεριφορές δεν περνάνε παντού γιατί ως συν-άδελφοι το να πουλάμε μούρη ο ένας στον άλλο εκεί που πρέπει να συν-εργαζόμαστε είναι χάσιμο χρόνου, ο οποιοσδήποτε νοήμον εργοδότης δεν βλέπει με καλό μάτι τέτοιες συμπεριφορές

Παράθεση

mespairos

Διάσημο Μέλος

H mespairos έγραψε στις 11:09, 31-07-08:

τα νεύρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Παράθεση

katerina10

Επιφανές Μέλος

H katerina10 - έγραψε στις 14:00, 31-07-08:

Τι παίχτηκε καλέ?

Παράθεση

mespairos

Διάσημο Μέλος

H mespairos έγραψε στις 14:05, 31-07-08:

χάλασε το αυτοκίνητο του άντρα μου Πάλι

Παράθεση

katerina10

Επιφανές Μέλος

H katerina10 - έγραψε στις 14:08, 31-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από mespairos
χάλασε το αυτοκίνητο του άντρα μου Πάλι

Χμμμμ και θες κάπου να πας???

Παράθεση

fantom-girl

Πολύ δραστήριο μέλος

H fantom-girl έγραψε στις 22:51, 31-07-08:

κχμμ κχμμ γραμματέας είμαι και εγώ

το ειχα καταλαβει!!!!!!!! σαν δεν ντρεπεσαι καπιταλαααααααα ουυυυυυυυυ ( )

Παράθεση

Desdemona (Όλγα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Desdemona
H Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,365 μηνύματα.

H Desdemona έγραψε στις 07:11, 01-08-08:

πές τα πές τα...
σε 3 κουμμουνιστές έχω δουλεψει..
Καλέ πού το ξέρεις, παρέα πηγαίνατε στην κάλπη;

Παράθεση

georgia alex

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη georgia alex
H georgia alex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (12 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 619 μηνύματα.

H georgia alex έγραψε στις 08:23, 01-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Desdemona
Καλέ πού το ξέρεις, παρέα πηγαίνατε στην κάλπη;

Παράθεση

mespairos

Διάσημο Μέλος

H mespairos έγραψε στις 09:42, 01-08-08:

Χμμμμ και θες κάπου να πας???
όχι δεν θέλω να μας τρώει όλα μας τα χρήματα η σακαράκα

θα το σπάσω

Παράθεση

katerina10

Επιφανές Μέλος

H katerina10 - έγραψε στις 13:07, 01-08-08:

όχι δεν θέλω να μας τρώει όλα μας τα χρήματα η σακαράκα

θα το σπάσω
Καλέ γιατί δεν το δίνετε????ΝΑ πάρετε ένα άλλο????

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

H prince έγραψε στις 10:25, 02-08-08:

Χμ πώς μπορείς να χαρακτηρίσεις μια κοπέλα που κάποτε την θεωρούσες τον πιο κοντινό σου άνθρωπο, αν δεν επιτρέπει στην τρίτη της παρέας (που φιλοξενήται για λίγες μέρες στην αθήνα) να σε δεί;

Πώς θα την χαρακτιρίζατε αν ξέρατε ότι μόλις ζήτησε η τρίτη να βγεί ένα βράδυ μαζί μου ή πρώην φίλη μου της είπε ότι το σπίτι της δεν έιναι ξενοδοχείο να μπαινοβγαίνει όποτε θέλει; (έλεος δεκαπέντε μέρες στην αθήνα χτές κατάφερα να την δώ)

Αποκλειστικότητα στη φίλη; Η άλλη κακομοίρα κοπέλα ξέρει τριάντα άτομα εδώ και με τα χίλια ζόρια κατάφερε και είδε μόνο εμένα χτες και αύριο επιστρέφει ισπανία.

Πώς να την χαρακτηρίσω; Και δεν έχουμε καν τσακωθεί με την άλλη.. Απλά ο τότε φίλος της και πλέον συζυγός της δεν με συμπαθούσε και μου το έδειχνε.

Τι να πώ... όλα αυτά για χάρη του Μισέλ (μισέλ είναι ένα ανεπρόκοπο πλάσμα που η καλύτερη δουλειά που κάνει για να ζήσει είναι να βγάζει βόλτα το σκύλο του, δεν έχει όρεξη να δουλέψει και δεν δουλεύει. Παρασιτο της κοινωνίας....)

Απλά ήθελα να ήξερα τι πίστευε ότι κατάφερνε με το να απαγορεύει στην κοπέλα να με δει. Για πόσο έξυπνη περνιώταν που δεν της επέτρεψε να δει την αδερφή της από φόβο μή και βγεί μαζί μου κρυφά;

Τι να πώ..... Ορισμένες κοπέλες... Δεν πειράζει. Θα πάω να την δώ στην ισπανία... αλλά όλα εδώ πληρώνονται να το ξέρετε..

Παράθεση

fru_fru

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fru_fru
H fru_fru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 554 μηνύματα.

H fru_fru έγραψε στις 16:55, 02-08-08:

Εγω φυσικα επι του θεματος ζωων θα αναφερθω (γραφω που γραφω σπανια, τουλαχιστον μη βγω και εκτος τοπικ)
Ειδα λοιπον κατι κακομοιρα κουταβια αδεσποτακια να ζητανε φιλοξενια.
Λεω, ο κιλλερ της κορης μου εφυγε , εχω τα δυο σκυλακια των 2.5 κιλων εκαστο. Στις 22 παω διακοπες, οποτε μπορω να φιλοξενησω ενα κουταβι τουλαχιστον (ισως και δυο αν τα δω σε μεγεθος γιατι ενα ρημαδοδιαμερισμα 80 τμ νοικιαζω ! - αν βαλεις και το φιλο μου που τα εχει "παιξει" με το θεμα ζωων μαζι μου γινεται αυτοματα 40 τμ)
Εξυπακουεται και φυσικα το ξερουν ολοι οσοι με ξερουν εδω, οτι δεν ειμαι του 'μπουρου-μπουρου' και φιλοζωη μονο στο νετ, τσακιστηκα να παρω κολλαρο (δυο) και οδηγους (2) για το κουταβι η ενδεχομενα τα κουταβια που θα φιλοξενουσα και σιγουρα θα θελαν βολτιτσες και χαρουλες!
Παιρνω τλφ χθες Παρασκευη ακουγεται μια κοπελα ευγενεστατη, της λεω ποια ειμαι,το νικ μου, ποια αγγελια ειδα και μεχρι ποτε μπορω να φιλοξενησω το κουταβακι (δεν ανεφερα για το δευτερο μην ειναι τεραστια και μετα αντε να βγαλω ακρη με τις δικες μου "ψειρες" και τους γειτονες - ω χαρα που θα καναν να μου στειλουν αστυνομια)
Λεω μεχρι τις 20 αυγουστου μπορω (Τεταρτη) . Μου λεει και η αλλη κοπελλα που πηρε ενα κουταβι μεχρι τις 20 ειπε (βασικα δεν της αρεσε)
Της λεω ειμαστε οι Σεπτεμβριανες αδειες (22 φευγω) και σιγουρα ολο και καποιοι θα εχουν γυρισει τοτε! και μου λεει...
ειμαι εκτος Αθηνων, θα δω τι μπορω να κανω και κανε μου αναπαντητη για να χω το κινητο σου.

Την εκανα την αναπαντητη. Αλλα προσωπικα ενοιωσα μακακας. Να δει τι μπορει να κανει? Δλδ, Χαρη θα μου κανει ? Πως την ειδε , πως την ενοιωσε τη δουλεια δεν καταλαβαινω. Μια ψυχουλα ηθελα να φιλοξενησω και θα περνουσε μια χαρα μαζι μας εως οτου βρει το δρομο της.

Μεχρι τωρα ναδα στο τλφ. Το κλεινω λοιπον, παω βολτιτσες και ο Θεος να βαλει το χερι του για τα εναπομειναντα κουταβια.

Αυτα.
Δρου-Αβανα-Τζουλια, αν μου πειτε εσεις απο δω και περα κατι θα το δουμε, απο αλλου οχι.

Φιλικα
Κατερινοφρου-φρου μπιζουδενια

Παράθεση

mespairos

Διάσημο Μέλος

H mespairos έγραψε στις 12:26, 04-08-08:

α δε πάμε καλά, έλεος γίνονται αυτά τα πράγματα?

δεν άφησε την κοπέλα να δει κανέναν?

καλά για την άλλη που θα της κάνει χάρη ο οποιοσδήποτε να της κρατήσει τα σκυλιά λολ, να δει το πρόγραμμα της και να σε ενηρώσει καλέ

τώρα θα μου πείτε την άλλη την κοπελίτσα στην σαντορίνη που την αποκεφάλισαν? και το σκυλάκι της μαζί.... και όποιον πάρει ο χάρος που λένε γενικότερα, τι γίνεται? επικοινονούμε καθόλου? το έχουμε χάσει τελείως, πάει....

Παράθεση

fru_fru

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fru_fru
H fru_fru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 554 μηνύματα.

H fru_fru έγραψε στις 12:29, 04-08-08:

Αμ δε σκαω μπρε! απλα το πονο μου ειπα!!!!
Ουτως η αλλως απ το τελος της εβδομαδας θα εχω κατι λαχταριστα ζουζουνακια στο σπιτι :up::up::up::up:

Παράθεση

mespairos

Διάσημο Μέλος

H mespairos έγραψε στις 12:33, 04-08-08:

όχι εντάξη και σιγά μη σκάσεις, απλά και γω τάχω χαμένα, πάει το παιδάκι στην μύκονο, πάει και η κοπέλα στην σαντορίνη, η άλλη και η κάθε άλλη πουλάει μούρη και τουπέ, οι άνθρωποι περιφέρονται στον δρόμο σα ζόμπι και όλοι είναι έτοιμη με το παραμικρό να πλακωθούν, τι στο καλό γίνεται σε αυτή την μαμημένη χώρα?

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

H prince έγραψε στις 18:59, 25-08-08:

αχ δεν αντέχω άλλο... είπα η γυναίκα να κάνω μια στάλα δίαιτα να χάσω το ενάμιση κιλό που δεν πήρα στις διακοπές αλλά μια βδομάδα μετά που γύρισα...

έχω ανοίξει το παράθυρό μου και μυρίζω ποπ κόρν.. ΄λδξφα΄λκσξφδάλκξφδ

με σαλάτες & κρέας ή κοτόπουλο τη βγάζω κάθε μεσημέρι και γάλα με μούσλι το πρωί. Το βράδυ φρούτα. Πώς τολμάνε και φτιάχνουν ποπ κόρν; Καλά δεν με σκέφτονται;

άλδξφάλσκξφδ και μετά λέω πως παχαίνω μα είναι δυνατόν; μου έχει σπάσει η μύτη και έχει φτάσει το στομάχι στην πλάτη.

Στο μπροστινό μπαλκόνι δεν τολμώ να βγώ γιατί μου μυρίζει η πιτσαρία από δίπλα.. έλεος
αλκσιξφδάλκσξδφάλξσδφ΄λα

αχχχ

Παράθεση

Ni@

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ni@
H Ni@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 160 μηνύματα.

H Ni@ έγραψε στις 19:09, 25-08-08:

Έλα στο γραφείο μου που έχει χαλάσει το κλιματιστικό. Έχω χάσει τα 2 κιλά των διακοπών σε μια βδομάδα. Είναι σάουνα!!! Σιχαίνομαι τον εαυτό μου μετά από 2 ώρες...ιδρωτοθεραπείας!

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

H prince έγραψε στις 19:10, 25-08-08:

Ελπίζω να πίνεις πολλά νερά γιατί η θερμοπληξία καραδοκεί σε τέτοιες περιπτώσεις...

Παράθεση

Ni@

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ni@
H Ni@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 160 μηνύματα.

H Ni@ έγραψε στις 19:22, 25-08-08:

2 με 3 λίτρα την ημέρα. Τί να κάνω? Ψυκτικός δεν είμαι. Κ δε βλέπω λύση στον ορίζοντα. Θα πάρω ανεμιστήρα,αλλιώς θα μουμιοποιηθώ!

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

H prince έγραψε στις 19:36, 25-08-08:

Όταν πίνω 3-4 λίτρα την ημέρα χάνω κιλά

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 13:09, 27-08-08:

μετα από την ηρεμία των διακοπών δεν αισθανθηκα την ανάγκη για το θέμα αυτο.
Μπαίνω ξαφνικά και τι να δω! Τελευταιο ποστ:
Το νερο αδυνατίζει!Ντροπή και αίσχος! Μείνατε χωρίς μοντερέιτορ και βγήκατε εκτός θέματος!
Εδώ τσακωνόμαστε είπαμε!! Κάνει και ζέστη, τώρα ειναι η κατάλληλη εποχή!

Παρεπιμπτόντως, φυσικα και το νερο αδυνατίζει. Γεμιζει το στομάχι και νομίζεις ότι κάτι έκανες. Όπως μου λέει και μια φίλη της δύσκολες ώρες της λιγούρας: "Πιες λιγο νερο. Θα δεις, δεν πεινάς, αλλά διψάς στην πραγματικότητα!"

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

H elvenstar έγραψε στις 13:14, 27-08-08:

[quote=drusilia;194001]μετα από την ηρεμία των διακοπών δεν αισθανθηκα την ανάγκη για το θέμα αυτο.
Μπαίνω ξαφνικά και τι να δω! Τελευταιο ποστ:
Το νερο αδυνατίζει!Ντροπή και αίσχος! Μείνατε χωρίς μοντερέιτορ και βγήκατε εκτός θέματος!
Εδώ τσακωνόμαστε είπαμε!! Κάνει και ζέστη, τώρα ειναι η κατάλληλη εποχή! quote]
Αίσχος η σημερινή γενιά δε εκτιμά έναν καλό καυγά!!!!

Αρχική Δημοσίευση από drusilia
Όπως μου λέει και μια φίλη της δύσκολες ώρες της λιγούρας: "Πιες λιγο νερο. Θα δεις, δεν πεινάς, αλλά διψάς στην πραγματικότητα!"
Αυτό είναι σαν το ανέκδοτο με τον Αλβανό

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 13:22, 27-08-08:

Μαλλον απο ανέκδοτο το έχει εμπνευστει και η φίλη μου!
Οσο για την σημερινή γενιά συμφωνώ και επαυξάνω.

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

H prince έγραψε στις 17:15, 27-08-08:

Δεν ξέρω τι λετε εσείς... εγώ αν δεν καταναλώσω τρία λίτρα νερό την ημέρα πήρα μισό κιλό... (αρχή θηρεωειδούς...) αν πάλι φτάσω τα τέσσερα χάνω 100 με 200 γραμμάρια...

Παράθεση

vi2ka (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (και 10 στην αυλή έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 1,598 μηνύματα.

H vi2ka έγραψε στις 17:25, 27-08-08:

Δεν ξέρω τι λετε εσείς... εγώ αν δεν καταναλώσω τρία λίτρα νερό την ημέρα πήρα μισό κιλό... (αρχή θηρεωειδούς...) αν πάλι φτάσω τα τέσσερα χάνω 100 με 200 γραμμάρια...
Εγώ πάντως ξέρω ότι το νερό δεν αδυνατίζει.Απλά κρατάει σε στα θερά επίπεδα τη γλυκόζη και προσφερει τη ψευδαισθηση του κορεσμού για λίγο στον οργανισμό.Επίσης η υπερβολή σε οτιδήποτε είναι κακό.Επιβαρύνεις το στομάχι σου με 3 λιτρα και πάνω άσε που μετά ο οργανισμός μαζί με το νερό αποβάλει και άλλα ιχνοστοιχεία που τα χρειάζεται..
Αυτά.Τέρμα με τα μυστικά του επαγγέλματος

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

H prince έγραψε στις 17:28, 27-08-08:

Μπορεί να ξέρεις καλύτερα. Πάντως δεν πίνω μονοκοπανιά όλο το νερό. ΑΠλά τριγυρίζω με ένα μπουκάλι ενάμιση λίτρου στο χέρι μονίμως.... Οπότε μόλις το βλέπω το καταναλώνω... Πάντως αν το καταναλώσεις την ώρα που πεινάς, σε κρατάει για λίγο...

Παράθεση

Ni@

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ni@

H Ni@ έγραψε στις 17:32, 27-08-08:

Εγώ πάλι που το πίνω όχι για να αδυνατίσω,αλλά για να μην πάθω καμία θερμοπληξία??? Δε βλέπω να συγκινείται κανείς να πιέσει κανέναν ψυκτικό να'ρθει να κοιτάξει το κλιματιστικό, κ θα γίνω στον ατμό!

Παράθεση

vi2ka (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

H vi2ka έγραψε στις 17:34, 27-08-08:

Μπορεί να ξέρεις καλύτερα. Πάντως δεν πίνω μονοκοπανιά όλο το νερό. ΑΠλά τριγυρίζω με ένα μπουκάλι ενάμιση λίτρου στο χέρι μονίμως.... Οπότε μόλις το βλέπω το καταναλώνω... Πάντως αν το καταναλώσεις την ώρα που πεινάς, σε κρατάει για λίγο...
Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πίνεις χλιαρό και όχι παγωμένο νερό γιατί με το κρύο δε ξεδιψάς.Επίσης φάε ένα φρούτο που έχει υγρά για να πέσει κάτι στέρεο στο στομάχι σου.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Alex_3

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους