Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,348 εγγεγραμμένα μέλη και 718,381 μηνύματα σε 22,609 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 391 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Online αγορές

ELENIP (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ELENIP
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,405 μηνύματα.

H ELENIP έγραψε στις 10:05, 22-04-09:

Παιδιά μήπως μπορείτε να δείτε αν αυτοί στέλνουν Ελλάδα γιατί δεν ξερω που να ψαξω για να το δω.Και μηπως ξερετε αν είναι αξιόπιστο το site?
Εχει πολύ ωραία παιχνίδια!

http://www.drsfostersmith.com/produc...fm?c=3261+1897

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

melic

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη melic
. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O melic έγραψε στις 10:21, 22-04-09:

International Addresses
If you wish to ship outside of the United States, please Contact Us beforehand with a list of your order item numbers so we may provide you with a custom shipping quote from our international carrier. For your convenience, we recommend sending your list via Email using our Contact Us page (linked above). You may also use our toll free number: 1-800-381-7179.

Στελνουν ,αλλα πριν πρεπει να τους στειλεις email με τα αντικειμενα που θελεις
για να σου πουν τα μεταφορικα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ELENIP (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,405 μηνύματα.

H ELENIP έγραψε στις 10:39, 22-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από melic
International Addresses
If you wish to ship outside of the United States, please Contact Us beforehand with a list of your order item numbers so we may provide you with a custom shipping quote from our international carrier. For your convenience, we recommend sending your list via Email using our Contact Us page (linked above). You may also use our toll free number: 1-800-381-7179.

Στελνουν ,αλλα πριν πρεπει να τους στειλεις email με τα αντικειμενα που θελεις
για να σου πουν τα μεταφορικα.
Αμερική είναι.Κατι λέγανε τα κορίτσια για τα τελωνιακά αν πάρεις απο Αμερική οτι σε χρεωνουν παραπανω! θελω ένα συγκεκριμενο παιχνίδι περισσότερο.Το remote control mouse.Εχω ψαξει παντού στα αλλα sites που εχουν προταθεί, αλλα δεν το βρήκα...Μονο σε αυτό που έβαλα!
Σ' ευχαριστώ πολύ!!

Παράθεση

melic

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη melic
. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O melic έγραψε στις 12:59, 22-04-09:

http://shop.ebay.co.uk/items/?_nkw=t..._dmd=1&_ipg=50

Για $12 δεν εχει τελωνειο......και η μεταφορα εχει $21.70...
περιπου συνολο 26 ευρω....

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,433 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 13:06, 22-04-09:

ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες λουκια. ειναι πολυ χρησιμα αυτα που εγραψες, γενικοτερα για ψωνια απο ιντερνετ

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Melini
H Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 2,557 μηνύματα.

H Melini έγραψε στις 08:51, 02-07-09:

Λοιπόν, σχετικά με τη μαζική παραγγελία των γατοκύβων, είχα την παρακάτω επικοινωνία με την κοπέλα:

Στις 28 Ιουνίου

Dear Maria

To send such a large and heavy parcel (it is well over 3 Kgs) it would cost
approximately £53.00 (Pounds Sterling). We have been trying to source a
cheaper option but have been unable to do so. This price is at cost and
does not even include packaging. This is why we say on our website we can
only send upto 1.5 Kg and even then we have to be careful with the sizes,
the play cubes are only just within this limit when sending 2 or 3. Royal
Mail have altered all their dimensions for sending Surface Mail and Airmail
and only smallish parcels can be sent now. However if you know of a cheaper
option please let us know.
Can you let me know how you wish to proceed.
Regards

Η απάντησή μου την επόμενη μέρα:

Dear Trish,
is it possible to send smaller parcels at a minimum cost? I didn't know there was a limit, however, could you send packages of three?
The order is massive because many people do not have a credit card and we ordered everything with my card.
Please tell me the exact price of delivery cost and I'll check with the others, if they want to split it... after all, this order is for ten people, the cost might be bearable...
thank you very much and sorry for the trouble.
M.Pierakea

Και η απάντηση που έλαβα σήμερα...

Hi
Sorry it has taken a while to reply, we have a lot of orders at the present time.

I have tried my best to keep these costs as low as possible.

For 3 cubes the post and packaging cost for Airmail is £4.00 Pounds Sterling. So for 6 lots of 3 that would be £24.00 Pounds Sterling.

For the remaining 2 cubes it would be £3.25 Pounds Sterling.

For the water fountain £7.00 Pounds Sterling. The total would therefore be £34.25 Pounds Sterling.

I haven't forgotten those treats you e:mailed me about, I am still trying to track them down.

Regards
Trish

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

H Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 2,557 μηνύματα.

H Melini έγραψε στις 09:04, 02-07-09:

Με λίγα λόγια, επειδή η παραγγελία είναι πολύ μεγάλη, το κόστος της αποστολής αυξάνει... αυτό δεν το ήξερα, γιατί όταν έκανα κι εγώ μεγάλες παραγγελίες μόνη, προσπαθούσε να μου στέλνει τα δέματα χωριστά, για να έχω το χαμηλότερο δυνατό κόστος αποστολής.
Τα αγγλικά ταχυσδρομεία έχουν περιορισμούς ως προς το βάρος αλλά και τον όγκο των δεμάτων.

Η Trish βρήκε τη λύση να μου στείλει πολλά μικρά δέματα των τριών κύβων (το γατοσυντριβάνι είναι δική μου προσωπική παραγγελία και θα καλύψω εγώ το κόστος αποστολής του)

Το συνολικό κόστος ανέρχεται σε 27 λίρες. Αν το μοιραστούμε θα κοστίσει 2.70 λίρες παραπάνω στον καθένα, αντί για 1 λίρα που είχαμε υπολογίσει αρχικά. Βέβαια, δεν έχουμε παραγγείλει όλοι τον ίδιο αριθμό κύβων, δεν ξέρω αν θέλετε να πληρώσει ο καθένας το ποσό που αναλογεί στην αποστολή ενός κύβου...

Όσοι συμμετέχετε στη μεγάλη παραγγελία που έγινε στο θέμα της Πασχαλιάς, παρακαλώ απαντήστε μου το συντομότερο. Αυτή τη στιγμή δε μπορώ να κάνω υπολογισμούς, λόγω φόρτου εργασίας... Συνολικά έχουμε παραγγείλει 19 κύβους. Κάντε μια διαίρεση και κοιτάξτε και την ισοτιμία.

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,433 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 09:04, 02-07-09:

αρα τι αλλαζει ακριβως ? ποσα επρεπε να πληρωσουμε πριν και ποσα ειναι τωρα ?

α, τωρα ειδα την απαντηση σου.

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

H Melini έγραψε στις 09:07, 02-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από ιβανα
αρα τι αλλαζει ακριβως ? ποσα επρεπε να πληρωσουμε πριν και ποσα ειναι τωρα ?

α, τωρα ειδα την απαντηση σου.
Ιωάννα, ψάξε το θέμα της Πασχαλιάς και κάνε μια επικόλληση εδώ τη λίστα με τους κύβους και τις τιμές σε παρακαλώ

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 09:10, 02-07-09:

μελινα μηπως ειναι 1,70 παραπανω στον καθενα και οχι 2,70? αφου πριν ηταν 1 λιρα. αμα κανεις την αφιρεση ειναι 1,70 για καθεναν μας. εγω που σου εχω πληρωσει τους κυβους, σου χρωσταω δηλ 1,70 σε ευρω αν καταλαβα καλα ?

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

H Melini έγραψε στις 09:14, 02-07-09:

μελινα μηπως ειναι 1,70 παραπανω στον καθενα και οχι 2,70? αφου πριν ηταν 1 λιρα. αμα κανεις την αφιρεση ειναι 1,70 για καθεναν μας. εγω που σου εχω πληρωσει τους κυβους, σου χρωσταω δηλ 1,70 σε ευρω αν καταλαβα καλα ?
Τα ποσά είναι σε λίρες στο μήνυμα...

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 09:17, 02-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Melini
Τα ποσά είναι σε λίρες στο μήνυμα...

ναι σε λιρες σου λεω και εγω. αν επρεπε να δωσουμε ο καθενας 1 λιρα και τωρα ειναι να δωσουμε 2,70, αρα δινουμε 1,70 παραπανω. σωστα ?

Ιωάννα - 1 κιτρ. 1 κοκκ. = 2
Ελένη - 1 κοκκ. = 1
Κωνσταντίνα - 1 κοκκ. = 1
Χρύσα - 1 μπλέ = 1
Λόζυ - 1 πρ. 1 κιτρ. = 2
Στέλλα - 1 κοκκ. 1 πρ. (κατόπιν νεωτέρας) = 2
Μελίνα 1+1+1+1 = 4
Νικος - 1 μπλε = 1
΄
5 κοκκινοι + 3 κίτρινοι + 3 μπλέ + 3 πράσινοι

Σύνολο 14 κύβοι...

Παράθεση

stellak

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη stellak
H stellak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 3,857 μηνύματα.

H stellak Frozen and broken but free έγραψε στις 09:19, 02-07-09:

Εγώ, Μελινάκι μου, δεν έχω πρόβλημα,κι επίσης εάν δυσκολεύεσαι, μπορεί η δική μου παραγγελία να περιμένει ως την επόμενη φορά, δε βιάζομαι. Ίσα-ίσα που έπρεπε να σου κόψουμε κι εσένα κονδύλι για την ταλαιπωρία που περνάς για να μας τακτοποιήσεις όλους

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 09:20, 02-07-09:

ουτε εγω εχω προβλημα προχωρα.

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

H Melini έγραψε στις 09:23, 02-07-09:

Κοίτα λίγο παρακάτω Ιωάννα, το ποστ όπου λέει για 19 κύβους κι έχει και τα ποσά με ακρίβεια...

Λοιπόν, το κόστος αποστολής είναι 27 λίρες. Αν θέλουμε να το διαιρέσουμε δια του 10 (όσοι έχουμε κάνει την παραγγελία) ανέρχεται σε 2.70 λίρες κατ'άτομο = 3.14 Ευρώ

Αν θέλει ο καθένας να πληρώσει το ποσό που αντιστοιχεί σε ένα κύβο
έχουμε 27 λίρες/ 19 κύβοι = 1.4 λίρες = 1.6 Ευρώ ανά κύβο. όποιος έχει παραγγείλει 1 κύβο πληρώνει αυτό το ποσό, 2 κύβους 3.2 Ευρώ, 3 κύβους 4.8 Ευρώ κ.ο.κ.

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 09:42, 02-07-09:

το εκανα copy paste απο το θεμα της πασχαλιας να το δειτε.

Τελικό αποτέλεσμα:

Ιωάννα - 1 κιτρ. 1 κοκκ. = 2
Ελένη - 1 κοκκ. = 1
Κωνσταντίνα - 1 κοκκ. = 1
Χρύσα - 1 μπλέ = 1
Λόζυ - 1 πρ. 1 κιτρ. = 2
Στέλλα - 1 κοκκ. 1 πρ. (κατόπιν νεωτέρας) = 2
Μελίνα 1+1+1+1 = 4
Νίκος 1 μπλε = 1
Γιούλη 1 κοκκ. + 1 μπλε = 2
Κάτια 1 κιτρ. + 1 κοκκ. + 1 μπλε = 3

7 κοκκινοι + 4 κίτρινοι + 5 μπλέ + 3 πράσινοι

Σύνολο 19 κύβοι...

Η λίστα κλείνει εδώ. Επειδή είμαστε πολλοί, τα έξοδα αποστολής θα διαιρεθούν διά του 10, οπότε το ποσό που αναλογεί στον καθένα είναι μηδαμινό - λιγότερο από μια λίρα.

Λοιπόν, έχουμε και 10% έκπτωση οπότε η τιμή του κύβου πέφτει από τις 2.99 λίρες στις 2.7, σύμφωνα με τη σημερινή ισοτιμία είναι 3.17 Ευρώ ο Κύβος. Τα έξοδα αποστολής κατ'άτομο είναι 0.9 λίρες, δηλαδή 1 Ευρώ και κάτι.

Οπότε το κάστος αναλυτικά έχει ως εξής:

Ιωάννα - 1 κιτρ. 1 κοκκ. = 2 = 6,34 + 1 Ευρώ = 7.34
Ελένη - 1 κοκκ. = 1 = 3.17 + 1 Ευρώ = 4.17
Κωνσταντίνα - 1 κοκκ. = 1 = 3.17 + 1 Ευρώ = 4.17
Χρύσα - 1 μπλέ = 1 = 3.17 + 1 Ευρώ = 4.17
Λόζυ - 1 πρ. 1 κιτρ. = 2 = 6.34 + 1 Ευρώ = 7.34
Στέλλα - 1 κοκκ. 1 πρ. = 2 = 6.34 + 1 Ευρώ = 7.34
Μελίνα 1+1+1+1 = 4 = 12.68 + 1 Ευρώ = 13.68
Νίκος 1 μπλε = 1 = 3.17 + 1 Ευρώ = 4.17
Γιούλη 1 κοκκ. + 1 μπλε = 2 = 6.34 + 1 Ευρώ = 7.34
Κάτια 1 κιτρ. + 1 κοκκ. + 1 μπλε = 3 = 9.51 + 1 Ευρώ = 10.51

Σύνολο 19 κύβοι 70,23 Ευρώ

Δηλαδή περίπου 60 Λίρες. Δεν το πιστεύω

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

H Melini έγραψε στις 09:52, 02-07-09:

Ευχαριστώ Ιωάννα μου δίπλα στον καθένα, είναι με κόκκινο το ποσό που αναλογεί σύμφωνα με το νέο κόστος αποστολής διαιρεμένο διά 10 και με πράσινο το ποσό ανά κύβο

το εκανα copy paste απο το θεμα της πασχαλιας να το δειτε.

Λοιπόν, έχουμε και 10% έκπτωση οπότε η τιμή του κύβου πέφτει από τις 2.99 λίρες στις 2.7, σύμφωνα με τη σημερινή ισοτιμία είναι 3.17 Ευρώ ο Κύβος. Τα έξοδα αποστολής κατ'άτομο είναι 0.9 λίρες, δηλαδή 1 Ευρώ και κάτι.

Οπότε το κάστος αναλυτικά έχει ως εξής:

Ιωάννα - 1 κιτρ. 1 κοκκ. = 2 = 6,34 + 1 Ευρώ = 7.34 (3.14) (3.2)
Ελένη - 1 κοκκ. = 1 = 3.17 + 1 Ευρώ = 4.17 (3.14) (1.6)
Κωνσταντίνα - 1 κοκκ. = 1 = 3.17 + 1 Ευρώ = 4.17 (3.14) (1.6)
Χρύσα - 1 μπλέ = 1 = 3.17 + 1 Ευρώ = 4.17 (3.14) (1.6)
Λόζυ - 1 πρ. 1 κιτρ. = 2 = 6.34 + 1 Ευρώ = 7.34 (3.14) (3.2)
Στέλλα - 1 κοκκ. 1 πρ. = 2 = 6.34 + 1 Ευρώ = 7.34 (3.14) (3.2)
Μελίνα 1+1+1+1 = 4 = 12.68 + 1 Ευρώ = 13.68 (3.14) (6.4)
Νίκος 1 μπλε = 1 = 3.17 + 1 Ευρώ = 4.17 (3.14) (1.6)
Γιούλη 1 κοκκ. + 1 μπλε = 2 = 6.34 + 1 Ευρώ = 7.34 (3.14) (3.2)
Κάτια 1 κιτρ. + 1 κοκκ. + 1 μπλε = 3 = 9.51 + 1 Ευρώ = 10.51 (3.14) (4.
Κοιτάξτε μόνο το ποσό που αναλογεί στον καθένα από εσάς και αποφασίστε με ποιο τρόπο θέλετε να πληρώσουμε τα έξοδα αποστολής

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Raktia
H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (+∞ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,813 μηνύματα.

H Raktia έγραψε στις 10:16, 02-07-09:

Κοριτσια εγώ εξακολουθώ να ειμαι μέσα.
Ότι ειναι επιπλέον φυσικά και το αναλαμβανω.

Παράθεση

stellak

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη stellak
H stellak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 3,857 μηνύματα.

H stellak Frozen and broken but free έγραψε στις 10:18, 02-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Raktia
Κοριτσια εγώ εξακολουθώ να ειμαι μέσα.
Ότι ειναι επιπλέον φυσικά και το αναλαμβανω.
ΠΩΣ; Δηλαδή... δεν πάσχεις από φοβία ανάληψης;
ΟΦΦΑΡΑ, το ξέρω (έχω σκάσει με το Σπίντυ, μη μου δίνετε σημασία)

Μελίνα μου, εσύ μάλλον προχωράς κανονικά με την παραγγελία και δεν θα τα χαλάσουμε στη μοιρασιά των εξόδων

Παράθεση

Aristocat

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aristocat
H Aristocat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H Aristocat έγραψε στις 11:04, 02-07-09:

Προχώρα ΜελινάκιΔεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!

Παράθεση

konstans

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη konstans
H konstans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 5,626 μηνύματα.

H konstans έγραψε στις 19:33, 02-07-09:

Και εγώ οκ είμαι, προχώρα

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

H Melini έγραψε στις 13:42, 03-07-09:

Εντάξει παιδιά, την κάνω την παραγγελία και θα τα βρούμε τα υπόλοιπα

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

H Melini έγραψε στις 09:30, 07-07-09:

Η παραγγελία μας εστάλη σήμερα :up:
Αισίως, αναμένουμε 8 ολόκληρα δέματα

Παράθεση

Raktia (Κάτια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Raktia
H Κάτια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (+∞ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,813 μηνύματα.

H Raktia έγραψε στις 09:37, 07-07-09:

Σουπερ!!!! Τα περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία.
Θέλω να δω και αντιδράσεις απο τα παιδιά μου.

Παράθεση

drf

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη drf
Ο drf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 4 γάτες και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 699 μηνύματα.

O drf έγραψε στις 09:44, 07-07-09:

Η παραγγελία μας εστάλη σήμερα :up:
Αισίως, αναμένουμε 8 ολόκληρα δέματα

:up::up::up:

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

H Melini έγραψε στις 09:01, 14-07-09:

Τα πράγματά μας ήρθαν :up::up::up:
Σήμερα το απόγευμα θα ανοίξω τα δέματα

Παράθεση

ELENIP (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

H ELENIP έγραψε στις 09:44, 14-07-09:

Τα πράγματά μας ήρθαν :up::up::up:
Σήμερα το απόγευμα θα ανοίξω τα δέματα
:up::up::up::up::up::up:

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,489 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 12:05, 14-07-09:

βρίκα ένα site που νομίζω θα με βολέψει αρκετά, αφού μένω πάτρα και δεν έχω πολλές επιλογές!είναι το http://www.k9capers.com/shop/default.asp , το οποίο έχει τροφές, άμμους , γατοφόρες κτλ. επίσης τα μεταφορικά είναι αρκετά φθηνά! μέχρι 25 κιλά είναι περίπου 7 ευρώ! π.χ η δεκάκιλη ROYAL CANIN μαζί με τα μεταφορικά βγαίνει 60 ευρώ, και αν πάρεις και άλλα πράγματα μειώνεται η τιμή. σε κανένα μήνα όταν επιστρέψω απο τις διακοπές θα παραγγείλω σίγουρα!
έχει παραγγείλει ξανά κανείς απο εδώ?

Παράθεση

Melini

Επιφανές Μέλος

H Melini έγραψε στις 13:04, 17-11-09:

Καθώς πλησιάζουν τα Χριστούγεννα, έχω αρχίσει να κάνω τις λίστες με τα δώρα μου
Το 2008 βολεύτηκα πολύ με μια ιστοσελίδα απ'όπου αγόρασα πάρα πολλά πράγματα σε εξαιρετικές τιμές, το www.strawberrynet.com, όπου θα βρείτε πολύ μεγάλη γκάμα προϊόντων ομορφιάς, καλλυντικά, αρώματα, φροντίδα κλπ. Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα είναι ότι όλα τα προϊόντα, εκτός από τις κολώνιες και τα αρώματα, στέλνονται χωρίς καμία απολύτως επιβάρυνση εξόδων αποστολής :up:
Αυτή τη χρονιά είπα να αναζητήσω και άλλες σελίδες΄για τις αγορές μου, με διαφορετικά δώρα... κριτήριο ήταν πάντα το να στέλνουν στην Ελλάδα, και με ανεκτά έξοδα αποστολής (αλλιώς προτιμώ να τα αγοράσω κατ'ευθείαν εδώ )
Έμεινα πολύ ευχαριστημένη από την παρακάτω σελίδα:
www.campusgifts.co.uk
Εχει πολύ έξυπνα δωράκια, για όλα τα γούστα και σε καλές τιμές, και, το πιο σημαντικό, με βατά έξοδα αποστολής. Εδώ αγόρασα δυο κούκλες Momiji, οι οποίες μου κόστισαν, μαζί με τα έξοδα αποστολής, όσο μια κούκλα αν την αγόραζα στην Ελλάδα :up:
Υπάρχει πάντα και η επιλογή του βρετανικού Αμαζον, αλλά δυστυχώς πολλά προϊόντα δε στέλνονται στην Ελλάδα
Συνεχίθζω την έρευνά μου και θα σας δώσω και άλλες σελίδες με ιδέες για χριστουγεννιάτικες αγορές

Παράθεση

spyros

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη spyros
Ο spyros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 4 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O spyros έγραψε στις 10:23, 20-04-18:

Έχετε αγοράσει από petsexpert? Είναι αξιόπιστο;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους