Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,609 εγγεγραμμένα μέλη και 718,185 μηνύματα σε 22,542 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 272 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστή αμμολεκάνη

black_sherlock

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη black_sherlock
Ο black_sherlock αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

O black_sherlock έγραψε στις 10:29, 13-07-14:

Καλησπέρα! Το αγόρι μας μεγάλωσε έχει γίνει ολόκλητο puma και πλέον νομίζω ότι δυσκολεύεται στην αμμολεκάνη του. Διαστάσεις 50 × 40 × 40.

Τη δουλειά του την κάνει βέβαια αλλά τον βλέπω κάπως να μην βολεύεται, λίγο να χτυπιέται, τα περισσότερα να τα κάνει μισός έξω άρα να συσσωρεύονται στην μπροστινή μεριά της λεκάνης και τέτοια πράγματα..

Έχω βρει μια με ύψος 56 ( 56 × 40 × 40 ) που πιστεύω θα του αρέσει. Αν έχει κάποιος καμιά πρόταση για μεγάλη αμμολεκάνη ας μου πει.
Μιλάμε πάντα για κλειστή γιατί την έχω σε κλειστό χώρο και με ανοιχτή θα φύγουμε εμείς από το σπίτι

Αυτό το φίλτρο άνθρακα κάνει δουλειά; Χρειάζεται αλλαγή ή απλά ξεπλένεται;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ειρήνη1234
H Ειρήνη1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 10:41, 13-07-14:

Καλημέρα! Υπάρχουν και μεγαλύτερες αμμολεκάνες, πιστεύω ότι θα βρεις.
Τα φίλτρα με ενεργό άνθρακα δεν πλένονται, πρέπει να τα αλλάζεις. Με τέσσερα καμάρια εγώ τα αλλάζω κάθε 2 εβδομάδες και κοστίζουν 2-2,5 ευρώ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη koukimanster
H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 957 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε στις 13:33, 13-07-14:

Jumbo!! 57 x 46 x 43 αλλά με τα μεταφορικά βγαίνει 43 ευρώ Jumbo catit hooded litter tray

Μικρότερη (αυτήν έχουμε κι εμείς) 57 x 46 x 39 με τα μεταφορικά στα 33 ευρώ Catit hooded litter tray

Υπάρχει και αυτή -> κλικ από ελληνικό σάιτ, στα 19.90 ευρώ, άρα με τα μεταφορικά θα βγαίνει το πολύ 30 ευρώ. Είναι ίδια μάρκα και ίδιος τύπος με την Catit που σου προτείνω από πάνω, αλλά γράφει ότι οι διαστάσεις της είναι 56 x 45 x 45. Οπότε αν έχεις χώρο να τη βάλεις, αυτή είναι η καλύτερη περίπτωση, οικονομική και μεγάλη.

Επίσης αν είστε Αθήνα γλιτώνετε και τα μεταφορικά με το από πάνω, μπορείς λέει να πας και να αγοράσεις κανονικά απ' το κατάστημά τους, άρα με ένα εικοσάρικο καθάρισες (εκτός αν το μαγαζί είναι στην άλλη άκρη της πόλης).

Παράθεση

black_sherlock

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο black_sherlock αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

O black_sherlock έγραψε στις 14:20, 13-07-14:

Γκλαμουριές

Θα τις σκανάρω όλες! Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις!

Όντως αυτή από το ελληνικό site μοιάζει δελεαστικότατη!
Ανταλλακτικά για φίλτρα βρίσκω εύκολα;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη black_sherlock : 13-07-14 στις 14:23.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 957 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε στις 18:08, 13-07-14:

Δεν έχω ιδέα, η Άρια το έσκισε σε 5 λεπτά κι έτσι δεν ασχοηθήκαμε ξανά :Ρ

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 21:24, 14-07-14:

Αυτή η λεκάνη http://www.petsupermarket.gr/7676/%C...CF%8745cm.html είναι ωραία....γιατί έχω μια πιο μικρή στην Κίρα....και τα μεταφορικά είναι μόνο 2,5 ευρώ αν πληρώσεις με αντικαταβολή.
Να ρωτήσω κάτι άλλο..;; εγώ δεν έχω αλλάξει ποτέ τα φίλτρα στη λεκάνη της Κίρας...πειράζει;;; τι πρόβλημα δημιουργεί...;;;

Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 21:46, 14-07-14:

Καλησπέρα!
Τα φίλτρα χρησιμεύουν στο να απορροφούν τις μυρωδιές. Αν δε σου μυρίσει δηλαδή, σημαίνει δε χρειάζεται αλλαγή.
Κι εμένα τα βγάζουν και τα μασάνε. Τα ξαναβάζω όσο αντέχουν και μετά τα αλλάζω.

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,579 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:54, 14-07-14:

Την ολόιδια λεκάνη έχουμε κι εμείς
Μόνο που όταν την είχα αγοράσει τότε, δεν ήξερα και πήρα το μεγάλο μέγεθος.. Νομίζω είναι από τις καλύτερες αμμολεκάνες Όσο για το φίλτρο.. Τι αλλαγές καλέ.. Εμείς δεν βάζουμε καν φίλτρο, το έχουμε καταργήσει

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 22:00, 14-07-14:

Α τι όμορφη λεκάνη....όταν λες μεγάλη εννοείς αυτό το μέγεθος που 56Χ45Χ45 έτσι;;; θα την παραγγείλω και εγώ μου αρέσει!!! εγώ να σας πω την αλήθεια δεν έχω αλλάξει φίλτρα ποτέ....δεν μυρίζει όμως και ποτέ η λεκάνη ούτε της μίας, ούτε της άλλης. Στην Κίρα έχω κλειστή, στη Μιλού ανοιχτή. Ε τώρα για το χειμώνα θα δω πως θα το κάνω....μάλλον κλειστή και για τις δύο για να μην κάνω παραλία το σπίτι...αν και η Μιλού δεν ξέρω αν θα θέλει να μπει!! αλλά αυτή η λεκάνη εδώ μου αρέσει πολύ και 2,5 ευρώ τα μεταφορικά δεν είναι πολλά....καθόλου!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 22:07, 14-07-14:

Με μία γατούλα και κανονική περιποίηση δύσκολο να μυρίσει η αμμολεκάνη.
Με τα τέσσερα βέβαια και την αμμολεκάνη-γίγαντα, ό,τι μπορούμε να αποφύγουμε από μυρωδιές, το κάνουμε!
Εξ ου και έχουμε εντρυφήσει στο θέμα των φίλτρων!
Θα τη μετρήσω αύριο και θα σας πω πόση είναι!
Χωράω άνετα να μπω και να κάτσω πάντως...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,579 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 22:07, 14-07-14:

όταν λες μεγάλη εννοείς αυτό το μέγεθος που 56Χ45Χ45 έτσι;;;
Μάλλον..υποθέτω.. Δεν είχε κι άλλες ο πετσοπάς (αργότερα έφερε την ίδια στο πιο μικρό μέγεθος).
Βλέπεις ήθελα να είμαι καλυμένη (για την ακρίβεια η Τέρψη μου να είναι καλυμένη) σε περίπτωση που γινόταν μεγαλόσωμο γατί (ακόμα ήταν πάνω στην ανάπτυξη όταν αγόρασα τη λεκάνη). Ε, τελικά βγήκε μινιόν η μικρή μου.. κι όχι μόνο.. Αντί να αξιοποιήσει την άπλα της, πολλές φορές, πάει και κάνει τα τσίσα σε μια συγκεκριμένη γωνία της αμμολεκάνης

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kathy85 (Κατερίνα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη kathy85
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πάνω από 20 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 1,480 μηνύματα.

H kathy85 Κρρρρρρρρ έγραψε στις 22:19, 14-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Μάλλον..υποθέτω.. Δεν είχε κι άλλες ο πετσοπάς (αργότερα έφερε την ίδια στο πιο μικρό μέγεθος).
Βλέπεις ήθελα να είμαι καλυμένη (για την ακρίβεια η Τέρψη μου να είναι καλυμένη) σε περίπτωση που γινόταν μεγαλόσωμο γατί (ακόμα ήταν πάνω στην ανάπτυξη όταν αγόρασα τη λεκάνη). Ε, τελικά βγήκε μινιόν η μικρή μου.. κι όχι μόνο.. Αντί να αξιοποιήσει την άπλα της, πολλές φορές, πάει και κάνει τα τσίσα σε μια συγκεκριμένη γωνία της αμμολεκάνης
Ε....τωρα τι πω.....το ιδιο κανει και η Σοφη. (ετσι ειναι οι αδελφες ψυχες...)
Μαλιστα παει συνεχεια στην ιδια γωνια και κατουραει 3-4 φορες εκει με αποτελεσμα να μην γινεται ενας σβολος απο τσισα αλλα μια τεραστια μαζα που στο τελος κολλαει στον πατο... εχει βγαλει πολλες αμμους ακυρες το κοριτσι μας και συνεχεια ψαχνουμε...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 22:29, 14-07-14:

Εμ για το μόνιμο λεκέ που δεν βγαίνει με τίποτα από τον πάτο που έχει ποτίσει το συγκεκριμένο σημείο, έχει κανείς κάτι να πει?

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rouli726 (έφη)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη rouli726
H έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 772 μηνύματα.

H rouli726 γατομαμά! έγραψε στις 23:53, 14-07-14:

εγώ βρε παιδιά όταν την πήρα την κλειστή, σε δυο απόπειρες να βάλω το πορτάκι, όλο δυσκολευόταν και πιανόταν το νύχι της ή το πόδι της, οπότε δε το ξανάβαλα.
ευτυχώς έχουμε βρει καλή άμμο και δε μυρίζει.
το φίλτρο δε το έχω αλλάξει ακόμη χι χι χι όλο το σκέφτομαι κι όλο το ξεχνάω

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

H koukimanster ή έγραψε στις 00:45, 15-07-14:

Χααχαχ γελάω με το πόσο ολόιδια είναι τα γατιά στις τουαλετικές τους συνήθειες! Κι εμάς η Άρια όλη μέρα στην ίδια γωνία πάει και κατουράει. Κι όχι μόνο αυτό, αν τυχόν λείπουμε και δε μαζέψουμε τον πολύτιμο σβώλο της, αν της ξαναέρθουν τσίσα πάει και σκάβει ακριβώς πάνω στον προηγούμενο σβώλο, τον σπάει και κατουράει από πάνω Και μετά πρέπει να κάνουμε χωματουργικές εργασίες για να την καθαρίσουμε καλά την άμμο. Αλκυόνη ναι, ο καλοσχηματισμένος αυτός λεκές στον πάτο της λεκάνης δε φεύγει με την καμία, τι κι αν τρίβουμε με χλωρίνες και βραστά νερά...

Γι' αυτό αγαπώ την έβερκλιν, αλλιώς ούτε με τσουγκράνα δε θα καθάριζε όλος αυτός ο μπινιάς που δημιουργείται.

Τα φίλτρα κι εμείς τα καταργήσαμε με το που βγήκε η λεκάνη απ' το κουτί της, η Άρια το έκανε κομμάτια το φίλτρο και δήλωσε έτσι ότι δεν το χρειάζεται. Και ποιοί είμαστε εμείς να φέρουμε αντίρρηση;! Ούτε πορτάκι έχουμε, είμαστε μπάτε γάτοι αλέστε! Το καταργήσαμε και το πορτάκι γιατί φοβόμουν μήπως φοβάται και δεν μπαίνει μέσα.

Γενικά πετάει λίγη άμμο έξω λόγω της έλλειψης της πόρτας αλλά οκ τίποτα τρελό, οπότε όλα καλά!

ΥΓ: Όλες την ίδια αμμολεκάνη θα έχουμε σε λίγο καιρό...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη koukimanster : 15-07-14 στις 00:48.
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 05:25, 15-07-14:

ΥΓ: Όλες την ίδια αμμολεκάνη θα έχουμε σε λίγο καιρό...
Να υποθέσω εννοείς αμμολεκάνη (πρώην) κλειστή, που κατόπιν "εργασιών" την έχουν μετατρέψει σε "θερινή"

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 12:21, 15-07-14:

Κι εγώ νόμιζα πως είμασταν οι μόνοι με τέτοιον τσισοπλίνθο...
Παλιότερα νόμιζα πως φταίει η ηλικία της Τασούλας, γιατί εκείνη το κάνει. Ο Κόναν είναι κύριος και φτιάχνει μια χαρά τσισοσβώλους, πάντα σύμφωνα με τις προδιαγραφές. Μέχρι που ξετσούμισαν τα μικρά και κάνουν κι εκείνα το ίδιο ακριβώς.
Μα έρωτα έχουν με αυτή την ρημάδα την γωνία;

Παράθεση

rouli726 (έφη)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη rouli726
H έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 772 μηνύματα.

H rouli726 γατομαμά! έγραψε στις 12:44, 15-07-14:

α εμένα τα κ@κάκια τα κάνει ακριβώς στη μέση, λες και δε θα τα βρούμε χαχα και τσισάκια στις γωνίες συνήθως
αλλά αυτή τη γωνία που είναι στην πόρτα την ταράζει περισσότερο

ωραία συζήτηση! χαχαχααχαχα

αυτή την αμμολεκάνη τη ροζουλί τη ζήλεψα!!

Παράθεση

Panagiotis849 (Παναγιώτης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Panagiotis849
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (Δύο Γατούλες έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O Panagiotis849 #Panos έγραψε στις 14:38, 15-07-14:

Παιδιά εξαιρετική αμμολεκάνη, ωραίος σχεδιασμός, ανοίγει απο επάνω για εύκολο καθαρισμό της άμμου
(έχουμε βγάλει το πορτάκι γιατί δεν μπορούσε να μπει)
την έχουμε 5 χρόνια σχεδόν...

Είναι αυτή εδώ!...
http://www.petcity.gr/ygieinh-gatwn/...a-gatas-detail
Με ΔΩΡΕΑΝ μεταφορικά σε ΟΛΗ την Ελλάδα! καταπληκτική σας την προτείνω ανεπιφύλαχτα!
Ακόμα και άλλες εδώ αμα δεν σας αρέσει αυτή που έχουμε εμείς!:
http://www.petcity.gr/ygieinh-gatwn/toualetes-gatwn

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Panagiotis849 : 15-07-14 στις 17:31. Αιτία: Προσθήκη Λινκ
Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη L0uk0umas
H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 199 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε στις 16:49, 15-07-14:

Eγώ πάλι πιστεύω οτι σαν τις αμμολεκάνες της ferstplast δεν υπάρχουν!! Έχω την bella απο τότε που πήρα τον Λουκουμάς (πριν 5 χρόνια δηλαδή) και δεν έχει πάθει τίποτα πέραν της φυσιολογικής φθοράς στον πάτο. Εδώ και μήνες έχω βάλει στο μάτι και την αμμολεκάνη με τον διπλό πάτο της ferstplast και όλο τελειώνουν τα λεφτά και η αγορά μεταφέρεται για τον επόμενο μήνα.. Ελπίζω σύντομα να τα καταφέρω!
Πέραν αυτών όσες αμμολεκάνες έχω δοκιμάσει δεν με βόλεψε καμία! Ακόμα και στο καθάρισμα και στον σχηματισμό σβόλων έχω δεί διαφορά ανάμεσα την bella και μια άλλη απλή που έχω!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 17:20, 15-07-14:

H πιο καταπληκτικη αμμολεκανη που εχουμε στο σπιτι (κι εχουμε πολλες) ειναι με διαφορα αυτη:
http://www.europet-bernina.com/eco-m...-red-3625.html
Την εχουμε χρονια και ο πατος δεν εχει φθαρει καθολου σχεδον,εχουμε το πιο μεγαλο μεγεθος και αν εχετε μερος να τη βαλετε (γιατι χωραω κι εγω μεσα) ειναι ιδανικη!Η καθε γατα εχει τη μερια της,και ακομη κι οταν οι αλλες ειναι λερωμενες,εχει χωρο να χρησιμοποιησουν καθαρη αμμο.

Παράθεση

maria alexiou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maria alexiou
H maria alexiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H maria alexiou Ο κοσμός μόνοόταν τον μοιράζεσαι υπάρχει έγραψε στις 11:40, 03-08-14:

Καλημέρα!
Κι εγώ αυτήν http://www.petsupermarket.gr/4696/pr...ter-50701.html πήρα πριν λίγες μέρες. Μαζί με τα μεταφορικά μου κόστισε 23,50 ευρώ!
Ο Καστράτος ΑΜΕΣΩΣ προσαρμόστηκε και την έκανε δικιά του. Εβγαλα το πορτάκι για να μπαίνει με την άνεσή του για τον πρώτο καιρό και βλέπουμε.
Στα σημαντικά θέματα φαγητό, τουαλέτα, χαπάκια, αμπούλες, στείρωση δεν μου έχει ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δημιουργήσει κανένα πρόβλημα το αστέρι μου.
Είμαι ερωτευμένη το ξέρω!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 06:49, 04-08-14:

Κι εγώ αυτήν http://www.petsupermarket.gr/4696/pr...ter-50701.html πήρα πριν λίγες μέρες
Κι εμείς αυτή χρησιμοποιούμε Μαρία μου, δεν ήξερα οτι βγαίνει και με γαλάζιο "ουρανό" για αγοράκια, εμείς είμαστε κοριτσάκια κι έχουμε με ροζ Αμμολεκάνη.. αυτοκρατορική ε? Ό,τι πρέπει για τον Καστράτο σου, τον 'Ερωτα, το αστέρι σου το λαμπερό

Παράθεση

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannisvitara
Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O giannisvitara έγραψε στις 21:32, 10-08-14:

Και εγω αυτη εχω αλλα σε πιο μικρο μεγεθος, τα φιλτρα που εχουν δεν κανουν κ τιποτα, οποτε μην τα αλλαζεις σου ερχεται και πιο οικονομικα
http://www.petsupermarket.gr/4696/pr...ter-50701.html

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannisvitara : 10-08-14 στις 22:28.
Παράθεση

black_sherlock

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O black_sherlock έγραψε στις 13:14, 18-08-14:

Την πήρα κι εγώ πριν λίγες μέρες.
Ευρύχωρη και εύχρηστη πολύ ευχαριστημένος και το γατί το απολαμβάνει καθώς χωράει και μπορεί να "λερώσει" σε όλο το μήκος και πλάτος της λεκάνης πια.

Μοναδικό θεματάκι ότι το "κλείδωμά" για το καπάκι είναι πολύ εύθραυστο με συνέπεια όταν γέμισα με πολύ άμμο την λεκάνη , να βάρυνε πολύ και στο πρώτο σήκωμα μου άνοιξε.
Άπλα πρέπει να την μετακινώ με περισσότερη προσοχή πλέον μη μείνω με το χερούλι στο χέρι και την άμμο στο πάτωμα.

Έλειψα και για μερικές μέρες και με έσωσε γιατί είχε άπλετο χώρο να κάνει τις ανάγκες του.

Αξίζει με χίλια τα λεφτά της

Παράθεση

nefy (Νεφελη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nefy
H Νεφελη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H nefy Μπίχλας/Χοντρός/Μπέμπης/Χλουλάκος έγραψε στις 03:22, 10-01-15:

Γεια σας παιδια!Εγω εχω ενα θεμα με την κλειστη αμμολεκανη του γατου μου.Βασικα,αυτος το εχει.Φοβαται να μπει μεσα.Ενα βραδυ που ξεχασα να βγαλω το πορτακι απο την αμμο (γιατι ολη μερα προσπαθουσα να τον κανω να μπει μεσα) μου τα εκανε στον καναπε!Δεν ξερω γιατι αλλα δεν θελει με τιποτα να μπαινει μεσα οταν βαζω το πορτακι.Η αμμος ομως νομιζω δεν μυριζει και την εχω σε σημειο με καλο φωτισμο.Απο την μια θελω να τον κανω να το χρησιμοποιησει απο την αλλη ομως δεν θελω και να τον ταραξω ή να εχω αλλα παρατραγουδα.Ειμαι τυχερη και αν τη καθαριζω 1-2 φορες την μερα η αμμος του δεν μυριζει νομιζω (δεν μου εχει παραπονεθει και κανενας επισκεπτης).Τι λετε να κανω?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

pepper

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pepper
H pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H pepper έγραψε στις 11:58, 10-01-15:

Δεν έχω κλειστή αμμολεκάνη, αλλά μπορώ να σου πω τι έκανα για να μπαίνει στο κλουβί μεταφοράς μόνος. Μετράει? Για αρχή πιστεύω πως το πορτάκι πρέπει να είναι βγαλμένο. Έπειτα στον θόλο την λεκάνης θα έλεγα να ψεκάσεις με feliway ή να βάλεις λίγο κατνιπ. Επίσης στις κλειστές αμμολεκάνες οι μυρωδιές είναι πολύ πιο έντονες (και ειδικά για τα γατιά) οπότε θέλει λεπτομερές καθάρισμα και άμμο που να απορροφά τις μυρωδιές. Εδώ δεν πάνε στις ανοιχτές άμα μυρίζουν.. Και το τελευταίο που μπορώ να σκεφτώ είναι μήπως είναι μικρή η λεκάνη για τα κυβικά του.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

nefy (Νεφελη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nefy
H Νεφελη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H nefy Μπίχλας/Χοντρός/Μπέμπης/Χλουλάκος έγραψε στις 02:56, 12-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από pepper
Δεν έχω κλειστή αμμολεκάνη, αλλά μπορώ να σου πω τι έκανα για να μπαίνει στο κλουβί μεταφοράς μόνος. Μετράει? Για αρχή πιστεύω πως το πορτάκι πρέπει να είναι βγαλμένο. Έπειτα στον θόλο την λεκάνης θα έλεγα να ψεκάσεις με feliway ή να βάλεις λίγο κατνιπ. Επίσης στις κλειστές αμμολεκάνες οι μυρωδιές είναι πολύ πιο έντονες (και ειδικά για τα γατιά) οπότε θέλει λεπτομερές καθάρισμα και άμμο που να απορροφά τις μυρωδιές. Εδώ δεν πάνε στις ανοιχτές άμα μυρίζουν.. Και το τελευταίο που μπορώ να σκεφτώ είναι μήπως είναι μικρή η λεκάνη για τα κυβικά του.
Χμμ,ευχαριστω για την ιδεα!!Αν ειναι θα δοκιμασω να του βαλω κατνιπ...μικρη δεν νομιζω να ειναι.

Παράθεση

Conan

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Conan
H Conan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H Conan έγραψε στις 15:20, 12-01-15:

Κουκλες και κουκλοι,και γονεις,σας χαιρετω και χρονια πολλα να εχουμε! Ελπιζω να περασατε ολοι πολυ ομορφα,και το ιδιο και τα τετραποδα παιδακια σας!
Μετα απο 1.5 χρονο συμβιωσης με τον κουκλο μου(ναι στον Κοναν αναφερομαι) ο οποιος εχει μεγαλωσει πολυ,τολμω να πω οτι απο κλειστη αμμολεκανη,η ferplast maxi bella ειναι τρομερη.γερη κατασκευη,παρα πολυ ανετη για τον γατουλη μου (διαστασεις 65.5 υψος 50 πλατος 47 υψος) και εμεις πλεον δε χρησιμοποιουμε ουτε το φιλτρο ανθρακα ουτε το μπροστινο πορτακι,και μας βολευει μια χαρα!Μονο που ειναι τσουχτερη απο αποψη τιμης...Στα 50 ευρω.Και κατι ακομη...Σορρυ εαν βγω λιγο οφ τοπικ,απλα θελω να αναφερω πως κι απο αμμο πλεον χρησιμοποιουμε η την Van Cat Clumping h thn Biokats blanco,μιας και μας εχουν βγει εξαιρετικες και οι δυο σαν ποιοτητα(ισως με τη biokats να ειμαι και περισσοτερο ικανοποιημενη) αλλα και λογω ποσοτητας διοτι η αμμολεκανη μας χρειαζεται σχεδον 20 κιλα για να γεμισει.

Παράθεση

CatLover09

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη CatLover09
H CatLover09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 409 μηνύματα.

H CatLover09 έγραψε στις 13:25, 22-01-16:

Σας κατουράνε και εσάς το καπάκι της αμμολεκάνης τους όταν την χρησιμοποιούν;
Μιλάμε δεν προλαβαίνω να τις πλένω. Κατουράνε τόσο ψηλά που στάζουν τα ούρα από το καπάκι και στα πλαϊνά.
Και φυσικά το κάτουρο μαζεύεται στις εγκοπές που έχει για να κουμπώνει η λεκάνη και μόνο με πλύσιμο καθαρίζει.Τα νεύρα μου!!!

Σκέφτομαι να γυρίσω σε ανοιχτή αμμοδόχο κι ας φεύγουν τα τσίσα και απ' έξω. Πιο εύκολα θα καθαρίζεται το πλακάκι παρά αυτό που τραβάω τόσο καιρό με την κλειστή λεκάνη!

Υποπτεύομαι ότι το κάνει ο μεγάλος που είναι μεγαλόσωμος και μάλλον δεν χωράει καλά πια μέσα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 15:23, 22-01-16:

Εμένα πάντα πήγαινε και τα έκανε στην άκρη της αμμολεκάνης. Τους τελευταίους μήνες που άρχισε να τουρλώνει το πωπουδάκι της, έφτανε μέχρι το καπάκι εκεί που ενώνεται με τη βάση, με αποτέλεσμα να λερώνει το πάτωμα διαρκώς. Οπότε άρχισα πλέον να βάζω ειδική απορροφητική πετσέτα μιας χρήσης, πολύ λεπτή που πουλάνε στα σούπερ μάρκετ σε ρολλά (vileda αν θυμάμαι καλά), τη στερεώνω μεταξύ καπακιού και βάσης που εκτός του οτι απορροφάει τα ακριανά τσίσα, στεγνώνει πανεύκολα. Και ησύχασα από το μπελά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους