Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,487 εγγεγραμμένα μέλη και 718,119 μηνύματα σε 22,530 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 356 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Το γνωστό θέμα....ΚΤΕΛ

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,771 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 15:06, 18-12-11:

Το γνωστό θέμα.....
Γατούλα που έπρεπε να μεταφερθεί συνοδευόμενη από μια κοπέλα, στη γατοφόρο της, Αθήνα-Πάτρα
προσέκρουσε στην μαλακία -σόρυ, δεν μπορώ να πω απλά απλά ¨αναλγησία¨,μην χτενίζουμε τις λέξεις, περί μαλακίας τουλάχιστον πρόκειται και είναι εξοργιστικό-
του κλασσικού θρασύτατου Ελληναρά τρόμπα ελεγκτή
που εξακολουθεί να αγνοεί τους νόμους, επειδή απλά ΠΟΤΕ δεν έχει υποστεί τις συνέπειες.....

Η δικαιολογία του ;; ¨Ε ντάξει, τώρα δεν έχει 50 βαθμούς και καύσωνα για να ψοφήσει, δεν είναι καλοκαίρι¨
Και άλλα πολλά μες την μαγκιά και το υφάκι , αλλά δεν έχει νόημα να τα γράψω, οι περισσότεροι από σας τα ξέρετε....

Η κοπέλα που θα παραλάβει την γατούλα, περιμένει στην Πάτρα, να βιντεοσκοπήσει τον αριθμό του πούλμαν
και την γατούλα την ώρα που βγαίνει από τις αποσκευές... και μιλάμε με μια φιλοζωική στην Πατρα , για το ενδεχόμενο να κάνουμε καταγγελία.

Μιλάμε για την διαδρομή που πραγματοποιήθηκε σήμερα ,18-12-11, από ΚΤΕΛ ΚΗΦΙΣΟΥ για ΠΑΤΡΑ, στις 2 το μεσημέρι...

Στα τηλεφωνα που μου έδωσαν για τα ΚΤΕΛ Νομού Αχαΐας 2610-623888 και 2610-623886
δεν το σηκώνουν....

Θα ενημερώσω για τις εξελίξεις, το ξέρω ότι δεν ήσασταν αυτόπτες μάρτυρες,
αλλά ίσως χρειαστεί κάποια τηλέφωνα να σπάσουν με παράπονα, μπας και αλλάξει ποτέ κάτι...
Γ'αυτό το λόγο και έγραψα τα τηλέφωνα...

Και μην ταξιδεύετε χωρίς να έχετε εκτυπώσει το νόμο και να τον κρατάτε στα χέρια σας. ΔΕΝ επιτρέπεται τα ζωάκια να ταξιδεύουν στις αποσκευές.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 15:12, 18-12-11:

Η Ελλάδα όπως πάντα πάει.....πίσω! Ποτέ μπροστά!Μόνο πίσω..Έτσι για να κάνουμε τη διαφορά ρε παιδί μου!
Ασχολίαστα τα όσα έγιναν..

Μπορούμε να πάρουμε και τώρα?

Εάν είναι πες μας πότε μπορούμε να καλέσουμε να κάνουμε παράπονο, πολιτισμένα βέβαια πλην όμως ορθά τοποθετημένα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,771 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 15:19, 18-12-11:

Παιδιά , τώρα δεν το σηκώνουν, θα πάρω αύριο Δευτέρα...
Και ναι,πιστεύω ότι καλό είναι να χτυπήσει αρκετές φορές το τηλέφωνό τους γ'αυτό το θέμα...
Ευγενικά, πολιτισμένα, αλλά πρέπει να καταλάβουν ότι οι αντιδράσεις αυξάνονται και ότι θα υποστούν κυρώσεις.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

δελφινακι

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη δελφινακι
H δελφινακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H δελφινακι έγραψε στις 15:41, 18-12-11:

θα παρω κι εγω τηλεφωνο μπας και γινει κατι αλλα μεταξυ μας δεν νομιζω να αλλαξει κατι..!! αλλα καλυτερα να παρουμε πολλοι τηλεφωνο γιατι οπως ειπε η μαρινα μπορει ετσι να γινει κατι......

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 15:48, 18-12-11:

Καταρχήν είναι θέμα χρόνου να έχω στα χέρια μου το όνομα του ελεγκτή και του οδηγού...
Και είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που θα κάνω τέτοια επιθετική κίνηση εις βάρος εργαζόμενου, αλλά αναγκάζομαι...
Συγνώμη, αναγκάζομαι...
Με βρισιές και ευχολόγια δεν βγαίνει τίποτα παιδιά, απολύτως τίποτα, απλά εμείς ξεφορτώνουμε το θυμικό μας, αλλά η κατάσταση δεν αλλάζει έτσι.
Σκεφτείτε τον άνθρωπο που έχασε το ζωάκι του το καλοκαίρι γ'αυτόν τον λόγο...Είναι ΕΞΟΡΓΙΣΤΙΚΌ!!!

Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,465 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 15:48, 18-12-11:

Πολύ μεγάλο το ρίσκο που πήρατε να τη στείλετε ασυνόδευτη με ΚΤΕΛ! Ας ευχηθούμε να φτάσει η γατούλα σώα! Δευτερευόντως τα τηλέφωνα...Η καταγγελία πρέπει να γίνει ούτως ή άλλως!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,389 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 15:48, 18-12-11:

Το βαζω Και εδω.
http://www.adespoto.gr/index.php?opt...entos-toy-xoro

Απο εδω,κατεβαστε την αποφαση,αλλα θελει επικυρωση απο την αστυνομια για να την εχετε μαζι σας στα ταξιδια

Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΑΡ. ΜΠΟΥΡΑΡΑΣ
Κατεβάστε την απόφαση : http://static.diavgeia.gov.gr/doc/4%CE%91861-%CE%92%CE%A9%CE%9F

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,389 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 15:49, 18-12-11:

Εχει δικιο η Δημητρα παντως,και αν υποχωρουμε εμεις..τελικα στην πραξη δεν θα γινει τιποτα.
Μην ταξιδευεται ποτε χωρις την αποφαση για την μεταφορα των ζωων,και να ειναι επικυρωμενη απο την αστυνομια.

Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 15:50, 18-12-11:

Έτσι ακριβώς..Αυτής της άποψης είμαι και εγώ..Μπορεί να πάρουν χαμπάρι τι γίνεται επιτέλους..
Αφού ζούμε σε μια χώρα που πρέπει οι πολίτες να υποδεικνύουν στους εργαζόμενους τι ορίζει ο νόμος...ας το κάνουμε και αυτό!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 15:53, 18-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Bijoux
Πολύ μεγάλο το ρίσκο που πήρατε να τη στείλετε ασυνόδευτη με ΚΤΕΛ! Ας ευχηθούμε να φτάσει η γατούλα σώα! Δευτερευόντως τα τηλέφωνα...Η καταγγελία πρέπει να γίνει ούτως ή άλλως!
Δημητρούλα μου....ΝΑΙ, ΣΥΜΦΩΝΏ!!!
ξέρεις τί έγινε;;; εγώ ήμουν από κάτω από το πούλμαν,η κοπέλα που θα μετέφερε την γατούλα ήταν πάνω στη θέση της, η μπαγκαζιέρα ανοιχτή,η γατούλα μέσα,και εμείς (εγώ και ο ελεγκτής) από κάτω μανουριάζαμε... Ο ελεγκτής είδε ότι στριμωχνόταν και το έβαλε στα πόδια, άρχισα να κυνηγάω τον ελεγκτή ,

ΚΑΙ..........επειδή είδαν τη μανούρα, κάποιος κλείνει άρον άρον την μπαγκαζιέρα, βάζουν μπρος στο πούλμαν και φεύγουν άρον -άρον!!!!...
ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΆ ΒΛΈΠΩ ΤΟ ΠΟΎΛΜΑΝ ΝΑ ΦΕΎΓΕΙ..................

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 15:55, 18-12-11:

Καταρχην μαρινα σε παρακαλω..οταν φτασει η κοπελα και σε ειδοποιησει..πληζ γραψε εδω αν ειναι καλα η γατα..
Δευτερον,καταγγελια στα αρμοδια οργανα..και επισης καταγγελια στον Σκαι,οταν εχετε τα στοιχεια.Ακομα και του οδηγου να μην εχετε δεν πειραζει.Αρκει το δρομολογιο.Δυστυχως για να κινηθει ενα θεμα..μονο η τηλεοραση μας σωζει.
Υγ..τα στοιχεια του οδηγου παρακαλω οχι εδω δημοσια.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 18-12-11 στις 16:28. Αιτία: ορθογραφικο
Παράθεση

nikolll (Nικολινα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolll
H Nικολινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,052 μηνύματα.

H nikolll έγραψε στις 15:56, 18-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από marina289
ΚΑΙ..........επειδή είδαν τη μανούρα, κάποιος κλείνει άρον άρον την μπαγκαζιέρα, βάζουν μπρος στο πούλμαν και φεύγουν άρον -άρον!!!!...

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 15:59, 18-12-11:

Ναι Έφη, εννοείται..
Στο κτελ του Κηφισού που μίλησα με την τηλεφωνήτρια ήταν πολύ καλή (να τα λέμε και αυτά), κατηγορηματικά εναντίον του οδηγού και του ελεγκτή,
μου είπε από μόνη της -πριν της πω οτιδήποτε- για τον νόμο, και μου είπε ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να σου δώσουν τα στοιχεία τους...
Ας φτάσει καταρχήν η γατούλα και βλέπουμε

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H mpoulaalekoula έγραψε στις 16:00, 18-12-11:

ξέρεις τί έγινε;;; εγώ ήμουν από κάτω από το πούλμαν,η κοπέλα που θα μετέφερε την γατούλα ήταν πάνω στη θέση της, η μπαγκαζιέρα ανοιχτή,η γατούλα μέσα,και εμείς (εγώ και ο ελεγκτής) από κάτω μανουριάζαμε... Ο ελεγκτής είδε ότι στριμωχνόταν και το έβαλε στα πόδια, άρχισα να κυνηγάω τον ελεγκτή ,

Τι λέτε ρε παιδιά????????????

Πλάκα κάνετε!!!!

μηδέν πολιτισμός
μηδέν επαγγελματισμός
μηδέν ανθρωπιά

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΓΑΪΔΟΥΡΙΑ!! (αν και προσβαλλω και τα πανέμορφα γαϊδουράκια)

Εγώ συμφωνώ με όσα λέει η Πουπουλίνα....

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 16:04, 18-12-11:

Μα αυτό ήταν το κερασάκι στην τούρτα...ότι ούτε την γατούλα πρόλαβα να χαιρετίσω,
δεν πρόλαβα να της πώ ένα γεια,
ξαφνικά είδα ένα πούλμαν να φεύγει κακήν κακώς!!!!
Και αυτός απομακρυνόταν τρέχοντας και φώναζε ¨αν κάποιος έχει αλλεργία στις γάτες;;;¨
και εγώ από πίσω του ¨και εγώ που έχω αλλεργία στους μαλάκες;;;¨
οκ, είναι κωμικοτραγικό το σκηνικό, είναι κλαυσίγελος...

Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H mpoulaalekoula έγραψε στις 16:08, 18-12-11:

Μα αυτό ήταν το κερασάκι στην τούρτα...ότι ούτε την γατούλα πρόλαβα να χαιρετίσω,
δεν πρόλαβα να της πώ ένα γεια,
ξαφνικά είδα ένα πούλμαν να φεύγει κακήν κακώς!!!!
Και αυτός απομακρυνόταν τρέχοντας και φώναζε ¨αν κάποιος έχει αλλεργία στις γάτες;;;¨
και εγώ από πίσω του ¨και εγώ που έχω αλλεργία στους μαλάκες;;;¨
οκ, είναι κωμικοτραγικό το σκηνικό, είναι κλαυσίγελος...
Είναι απίστευτο όλο αυτό..
Και στο Τορσλδκανισσλκαμιτανστερξακκξα-κιστάν να μέναμε, δε θα βλέπαμε τέτοιες εικόνες..

Παράθεση

Dimitra_Zuzu

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dimitra_Zuzu
H Dimitra_Zuzu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

H Dimitra_Zuzu έγραψε στις 16:08, 18-12-11:

Ειναι πραγματικα εξοργιστικο... Και'γω ειχα παει τις προαλλες τον Τουλη μου στον κτηνιατρο και οπως παντα πηρα την γραμμη 2 του ΑΚΤΕΛ Πατρων για να παω στο κεντρο. Οταν ηταν να γυρισω ομως εκανα σημα στο λεωφορειο και ενω εκοψε ταχυτητα για να σταματησει μολις σηκωσα την γατοφορο δεν σταματησε! Ελα ομως που στα 5 μετρα ειχε φαναρι! Πηγα λοιπον και χτυπησα την πορτα και μου λεει με νοηματα οτι δεν μπαινω μεσα με ΑΥΤΟ! Περιττο να σας πω οτι μ'ακουσε να βριζω οποιος βρισκοταν σ'ακτινα 50 μετρων! Το ηξερα οτι καποτε θα μου συνεβαινε κατι τετοιο αλλα και παλι δεν μπορεσα να συγκρατηθω. Το επομενο λεωφορειο 2 θα ερχοταν σε 30 λεπτα οποτε αναγκαστηκα να παρω αλλο και να περπατησω ανηφορα 1 χιλιομετρο μες στο κρυο με την γατοφορο αγκαλια και μολις ειχα αναρωσει απο λοιμωδη μονοπυρηνωση. Ρωτησα και τον οδηγο του αλλου λεωφορειου και μου ειπε και αυτος οτι εχω καθε δικαιωμα να παρω μαζι μου το ζωο εφοσον ειναι στο κουτι αλλα εδω απο τους 300 οδηγους ζητημα ειναι αν ενημερωνονται οι 10 για τους νεους νομους. Και στο τηλεφωνο κανενας. Συγγνωμη για την πολυλογια αλλα μολις ειδα το θεμα μου γυρησε το ματι πραγματικα ειναι απαραδεκτο αυτο που συμβαινει. Ως φοιτητρια πληρωνω καθε μερα 2,20 για να παω και να γυρισω απο το πανεπιστημιο και 80 λεπτα το εισητιριο για το κεντρο, συνολικα τουλαχιστον 50-60 ευρω το μηνα, τα λεωφορεια ειναι ερειπια και δεν υπαρχει ο παραμικρος σεβασμος. Πραγματικα και μονο που το σκεφτομαι εξοργιζομαι...

Παράθεση

nikolll (Nικολινα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolll
H Nικολινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,052 μηνύματα.

H nikolll έγραψε στις 16:10, 18-12-11:

¨και εγώ που έχω αλλεργία στους μαλάκες;;;¨

E ανα γεια σου

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dimitra_Zuzu

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dimitra_Zuzu
H Dimitra_Zuzu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

H Dimitra_Zuzu έγραψε στις 16:11, 18-12-11:

Τωρα ειδα τι εγινε! Πραγματικα δεν εχω λογια! Σαν τους κλεφτες! Γιατι τον ξερουν τον νομο απλα εκεινοι εχουν μαλακια στον εγκεφαλο και νομιζουν οτι θα το αφησετε!! Ακου θρασος!!

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 16:21, 18-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Dimitra_Zuzu
Ρωτησα και τον οδηγο του αλλου λεωφορειου και μου ειπε και αυτος οτι εχω καθε δικαιωμα να παρω μαζι μου το ζωο εφοσον ειναι στο κουτι αλλα εδω απο τους 300 οδηγους ζητημα ειναι αν ενημερωνονται οι 10 για τους νεους νομους.
όχι, μην τους υποτιμάτε, ξέρουν πολύ καλά τους νέους νόμους....
Καταρχήν , ήταν εμφανέστατο αυτό...Όταν άρχισα να του λέω για θανάτους ζώων, και για το νόμο κτλ
έδειξε ότι γνωρίζει πολύ καλά, και ήδη άρχισε την όπισθεν και το τρέξιμο...
Νομίζετε ότι δεν έχει γίνει θέμα;;

Σιγά μην δεν ξέρουνε,, νομίζετε ότι δεν υπάρχουν άλλοι σαν και εμάς που διαμαρτύρονται;;

Και μου κάνει και την ατάκα για να με κατευνάσει (ο ελεγκτής) ¨ε δεν το ξέρεις; υπάρχουν και βλάκες...¨
και του λέω ¨εσύ σε ποιους ανήκεις λοιπόν ;; στους μαλάκες ή στους άλλους;;;¨
-Εγώ δεν το είπα έτσι, δεν είπα αυτή τη λέξη, μου κάνει
-δεν πειράζει, τη λέω εγώ. , του κάνω

Και αντί να κάτσει εκεί και να μου την πει,να μου απαντήσει, που ήμουν άκρως προσβλητική και θα έπρεπε να θιγεί από τον τρόπο μου
άρχισε την όπισθεν

...ασε , ξέρουν , πολύ καλά... αλλά δεν θέλουν.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 16:31, 18-12-11:

Συμφωνω.Τον ξερουν τον νομο καλε..επιτηδες το κανουν.Για αυτο και εμεις παντα οταν ταξιδευουμε με ΚΤΕΛ..το ξαναλεω και θα μαλλιασει η γλωσσα μου,θα εχουμε τυπωμενο τον νομο..και επικυρωμενο απο αστυνομια.Τοτε..δεν μπορουν να κανουν απολυτως τιποτα.
Να ξερετε επισης οτι κανονικα,συμφωνα με τον νομο υπαρχουν κυρωσεις για τον οδηγο που αρνηθηκε να το βαλει στην καμπινα.

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 16:36, 18-12-11:

Νιώθω τύψεις για 2 λόγους....
1) που δεν είχα μαζί μου το νόμο... Να πω ότι δεν ήξερα;; ήξερα...έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας να τα λέμε εδώ μέσα...
2) που δεν μπήκα μπροστά στο πούλμαν να μην μπορεί να ξεκινήσει ,και άρχισα να κυνηγάω τον ελεγκτή.. Πού να φανταζόμουν ότι θα βάλουν μπρος;;

Η γατούλα μόλις έφτασε παιδιά και είναι καλά...

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 16:38, 18-12-11:

Ακριβώς!
Εάν έχει κάποιος μαζί του το νόμο τυπωμένο κι επικυρωμένο από την Αστυνομία, δεν δικαιούται κανείς οδηγός να τον παραβεί.
Εάν ο κάθε οδηγός σε αυτή την περίπτωση δεν συμμορφωθεί, έχεις το δικαίωμα να καλέσεις την Αστυνομία και να τον καταγγείλεις για έλλειψη συμμόρφωσης σε νόμο.
Ο οδηγός ή ο ελεγκτής που δεν συμμορφώνεται θα πρέπει να έχει κυρώσεις από το νόμο.

Έχω βαρεθεί πια να ακούω και να βλέπω τον κάθε ηλίθιο να το παίζει νταής και να νομίζει ότι είναι αγάς σε κανένα τσιφλίκι.
Για αυτό έχουμε γίνει Ελλαδιστάν και θέλουμε να το παίζουμε κι Ευρωπαίοι, τρομάρα μας!

Υ.Γ. Πάλι καλά που η γατούλα είναι καλά, αυτό είναι το πιο σημαντικό.
Όμως κάτι πρέπει να γίνει με αυτή την κατάσταση γιατί έχει παραγίνει!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 18-12-11 στις 16:39. Αιτία: Προσθήκη
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 16:42, 18-12-11:

Αν κτυπήσετε εδώ http://achaiaktel.gr/?module=sendmail&lang=el
βγαινει το ΚΤΕΛ Αχαίας. Ειναι στη σελίδα επικοινωνία.
Τι λέτε ?? Να τους βομβαρδίσουμε όλοι μας με διαμαρτυρίες ??

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 16:52, 18-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από YNL
..Γιαννη..σου εχω πει ποσο σε αγαπαω;
Χωρια απο αυτο παντως,μαρινα ΜΗΝ το αφησετε ετσι.Σε παρακαλω δηλαδη..Απο εμας εξαρταται το ποσο θα τηρουνταιν οι νομοι τελικα.Παντα απο εμας εξαρταται βασικα.

Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,465 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 16:56, 18-12-11:

Η γατούλα μόλις έφτασε παιδιά και είναι καλά...
Τώρα, ηρέμησα! Αλλά την καταγγελία και στο adespoto και παντού ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να την αποφύγουν!

Παράθεση

Sailor Moon

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sailor Moon
H Sailor Moon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 115 μηνύματα.

H Sailor Moon έγραψε στις 17:06, 18-12-11:

παιδιά, πρέπει όλοι να έχουμε εκτυπωμένο το νόμο, κ εγώ την πρώτη φορά που δεν τον είχα εκτυπώσει ακόμα δεν με άφηνε με τίποτα να πάρω πάνω το γάτο μου, τις άλλες φορές όμως που τον είχα κ πάλι έφερναν αντίρρηση αλλά τελικά μετά από απειλές ότι θα τους αναφέρω έκαναν πάσο... πάντως είχα πάει στα ΚΕΠ να τον επικυρώσω κ μία γυναίκα μου είπε ότι δεν χρειάζεται υπογραφή γιατί είναι έγκυρος κ ούρλιαζε που υπάρχουν ακόμα ασυνείδητοι κ κομπλεξικοί οδηγοί που παρά τον νόμο συνεχίζουν να κάνουν του κεφαλιού τους...πάντως επειδή την τετάρτη θα πάω στο χωριό μου, θα πάω αύριο αστυνομία να μου τον επικυρώσουν για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο...

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 18:07, 18-12-11:

Γιάννη ευχαριστώ!!!
Όσο περισσότεροι, τόσο καλύτερα...
Θα γράψω ,ναι...
Όποιος θέλει ας γράψει βρε παιδιά!..είναι εξοργιστικό και συγχρόνως λυπηρό αυτό που συμβαίνει....

Η ουσία : οι κοπέλες δεν εμπλέκονται, άρα ό,τι κάνω μόνη μου.
Αύριο θα πάρω στο κτελ αχαίας , να μου δώσουν , αν μου δώσουν τα ονόματα οδηγού και ελεγκτή...και πήρα και το τηλ της αποθήκης, μήπως πάρω από εκεί το όνομα του ελεγκτή, μου το έδωσε η τηλεφωνήτρια ..ΑΨΟΓΗ.
Βασικά τον οδηγό ούτε που τον είδα όμως, ο ελεγκτής ήταν που έγινε όλη η μανούρα...
Ο οδηγός
στα κορίτσια όταν έφτασε το πούλμαν το έπαιξε ανίδεος ότι υπήρχε γατάκι στις αποσκευές... Δεν ήξερε λέει...

Δεν νομίζω ένας οδηγός να μην γνωρίζει τί μεταφέρει, αλλά διατηρώ και μια επιφύλαξη μήπως είναι όντως ανίδεος και αδικήσω λάθος άνθρωπο...

Και σας ρωτώ... υπάρχει περίπτωση ο οδηγός να μην ξέρει;;; Αν κρίνω από τον βεβιασμένο τρόπο που έφυγε το πούλμαν, δύσκολο να το πιστέψω...

Στα σίγουρα όμως ο ελεγκτής ήταν κάφρος και κόπανος και έχει ευθύνη για το συμβάν....

Και κάτι τελευταίο...για να κάνεις καταγγελία ισχύει ότι θέλεις για παράβολο 100 ευρώ;;

Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 18:38, 18-12-11:

Όχι. Οι καταγγελίες είναι τζάμπα κι έτσι γλύτώνεις και τον ΦΠΑ
Οι μηνύσεις κοστίζουν 100 ευρουλάκια
http://www.animalscare.gr/information-material.html
στο 2ο θέμα Αν η κακοποίηση είναι κοντά. δες παράγραφο 3

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 18:41, 18-12-11:

Αααααα ρε Γιάννη!!!
Χίλια ευχαριστώ!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:04, 18-12-11:

Δεν ξερω αν ηξερε ο οδηγος ή οχι,ομως στο πουλμαν ο οδηγος ειναι ο υπευθυνος.,ο επικεφαλης...οπως ο καπετανιος στο καραβι.

Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 19:15, 18-12-11:

Κι ο καπετάνιος κάνει ότι του πει το γραφείο Δηλ ο Αρχικαπετάνιος ή ακόμα περισσότερο ο εφοπλιστής
Εκτός αν πρόκειται θέμα ασφαλείας του φορτίου η των επιβαινόντων σε στιγμές κινδύνου

Παράθεση

vasopent (Βάσω)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vasopent
H Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 283 μηνύματα.

H vasopent έγραψε στις 00:26, 19-12-11:

Γεια σας,
χαίρομαι που βρήκα κάπου να πω τον πόνο μου. Ταξιδεύω συχνά με ΚΤΕΛ και μέχρις στιγμής μετά από πολλά παρακάλια καταφέρνω και βάζω στην καμπίνα την 4 μηνών γατούλα μου. Τις προάλλες που ταξίδευα γνώρισα τον πιο ευγενικό οδηγό λεωφορείου αλλά για κακή μου τύχη είχα πρόβλημα με μία προβληματική επιβάτισσα που έλεγε ότι έχει αλλεργία. Το τι άκουσα από την στρίτζο δεν θέλω να το θυμάμαι. Ήρθε και έκατσε δίπλα μου σε λεωφορείο με 5 επιβάτες μόνο και μόνο για να μου δημιουργήσει πρόβλημα. Έβαλα τα κλάματα από τα νεύρα μου αλλά πάλι καλά πέρασε το δικό μου. Δεν ήξερα όμως μέχρι πριν λίγο καιρό ότι μπορώ να βάζω την μικρή στην καμπίνα με τις ευλογίες του νόμου!! Που μπορώ να τον βρω γιατί σε λίγο καιρό ταξιδεύω??? Επίσης πρέπει να τον επικυρώσω??

Ευχαριστώ πολύ!!!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 00:31, 19-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
Το βαζω Και εδω.
http://www.adespoto.gr/index.php?opt...entos-toy-xoro

Απο εδω,κατεβαστε την αποφαση,αλλα θελει επικυρωση απο την αστυνομια για να την εχετε μαζι σας στα ταξιδια

Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΑΡ. ΜΠΟΥΡΑΡΑΣ
Κατεβάστε την απόφαση : http://static.diavgeia.gov.gr/doc/4%...92%CE%A9%CE%9F
Αρχική Δημοσίευση από vasopent
Γεια σας,
χαίρομαι που βρήκα κάπου να πω τον πόνο μου. Ταξιδεύω συχνά με ΚΤΕΛ και μέχρις στιγμής μετά από πολλά παρακάλια καταφέρνω και βάζω στην καμπίνα την 4 μηνών γατούλα μου. Τις προάλλες που ταξίδευα γνώρισα τον πιο ευγενικό οδηγό λεωφορείου αλλά για κακή μου τύχη είχα πρόβλημα με μία προβληματική επιβάτισσα που έλεγε ότι έχει αλλεργία. Το τι άκουσα από την στρίτζο δεν θέλω να το θυμάμαι. Ήρθε και έκατσε δίπλα μου σε λεωφορείο με 5 επιβάτες μόνο και μόνο για να μου δημιουργήσει πρόβλημα. Έβαλα τα κλάματα από τα νεύρα μου αλλά πάλι καλά πέρασε το δικό μου. Δεν ήξερα όμως μέχρι πριν λίγο καιρό ότι μπορώ να βάζω την μικρή στην καμπίνα με τις ευλογίες του νόμου!! Που μπορώ να τον βρω γιατί σε λίγο καιρό ταξιδεύω??? Επίσης πρέπει να τον επικυρώσω??

Ευχαριστώ πολύ!!!
Δες στο ποστ μου που σου παραθεσα.Ισως και να μην χρειαζεται η επικυρωση..αλλα επειδη κυκλοφορει πολυ μεγαλη μα...,να μην το πω καλυτερα,ακομα πιο καλα θα ηταν να τον εχεις επικυρωμενο.Ανεβασε τον απο το λινκ που εβαλα.

Παράθεση

vasopent (Βάσω)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vasopent
H Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 283 μηνύματα.

H vasopent έγραψε στις 00:39, 19-12-11:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Θα το επικυρώσω καλύτερα για να μην έχουν να μου πουν τίποτα!!(έτσι θέλω να πιστεύω)

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 00:40, 19-12-11:

Γι'αρχή, μέχρι να ξημερώσει το αύριο,
έκανα μια κρούση εδώ, με τα στοιχεία μου, με περιγραφή του συμβάντος, με όλα...
Και βλέπουμε...

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 00:40, 19-12-11:

Αν σου πουν κατι..καλεσμα αστυνομιας ΕΠΙΤΟΠΟΥ

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 00:45, 19-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
Αν σου πουν κατι..καλεσμα αστυνομιας ΕΠΙΤΟΠΟΥ
Ναι παιδιά..αυτές είναι οι κινήσεις που πρέπει να κάνουμε για να είμαστε κατοχυρωμένοι ...
Επικυρωμένη φωτοτυπία του νόμου,
ΣΙΓΟΥΡΙΑ και ΠΕΠΟΙΘΗΣΗ γι'αυτό που ζητάμε (απαιτούμε) γιατί είναι το νόμιμο και έχουμε δίκιο,
και κάτι τέτοιοι θέλουν υφάκι, όχι συστολές κτλ,
και σαν έσχατη λύση, τηλέφωνο για κάλεσμα αστυνομίας... δεν θα προλάβετε να κάνετε την κλήση, είναι κότες...

Το εκνευριστικό είναι ότι έχουν υφάκι, ενώ ΞΕΡΟΥΝ ότι δεν έχουν δίκιο...πού να είχαν και δίκιο κιόλας!!
Αλλά...για να έχουν τέτοιο υφάκι, ίσως και να σημαίνει ότι κάποιοι δεν αντέδρασαν όταν έπρεπε και τους πέρασε...

Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 11:18, 19-12-11:

Μπορεί κάποιος να κατεβάσει το PDF του υπουργείου http://static.diavgeia.gov.gr/doc/4%...92%CE%A9%CE%9F
γιατί σε μένα δεν το ανοίγει?

Παράθεση

Gianduia7 (Ευτυχία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Gianduia7
H Ευτυχία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 1,997 μηνύματα.

H Gianduia7 έγραψε στις 11:38, 19-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από nikolll
¨και εγώ που έχω αλλεργία στους μαλάκες;;;¨

E ανα γεια σου

χαχαχαχαχα!!!!Μπράβο ρε Μαρίνα για την ατάκα!!
Μακάρι να βρείς σήμερα τα ονόματα αυτών και απο εκεί και πέρα θα κάνουμε και εμείς ότι περνάει από το χέρι μας!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gianduia7 : 19-12-11 στις 12:06.
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 11:55, 19-12-11:

Μπορεί κάποιος να κατεβάσει το PDF του υπουργείου http://static.diavgeia.gov.gr/doc/4%...92%CE%A9%CE%9F
γιατί σε μένα δεν το ανοίγει?
Αααααα ρε γιάννη!!!!
Γρήγορος και αποτελεσματικός!!

Αρχική Δημοσίευση από Gianduia7
χαχαχαχαχα!!!!Μπράβο ρε Μαρίνα για την ατάκα!!
Μακάρι να βρείς σήμερα τα ονόματα αυτόν και απο εκεί και πέρα θα κάνουμε και εμείς ότι περνάει από το χέρι μας!!
ρε συ, η στιχομυθία (αν το έβλεπες από κάπου ψύχραιμος και με χιουμοριστική διάθεση)είχε γαμώ τα γέλια...

Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 12:17, 19-12-11:

Μαρίνα μαγνητοσκοπήθηκε η άφιξη του λεωφορείου από την φιλοζωική της Πάτρας ??

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 12:28, 19-12-11:

ναιαιαι!!

Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 12:49, 19-12-11:

Έστειλα κι εγώ διαμαρτυρία στα Κτελ.
Μετά που το έστειλα ψάχνοντας βρήκα πως στην όλη τραγικότητα της ιστορίας το καλαμπούρι είναι πως ο Γενικός Γραμματέας της Πανελλαδικής Ομοσπονδίας Αυτοκινητιστών Υπεραστικών Συγκοινωνιών έχει το ίδιο όνομα και το ίδιο επίθετο με μένα κι αυτοί θα νομίζουν πως το έστειλε εκείνος.

2) που δεν μπήκα μπροστά στο πούλμαν να μην μπορεί να ξεκινήσει ,και άρχισα να κυνηγάω τον ελεγκτή..
Αχ ρε Μαρίνα έχασες την ευκαιρία της ζωής να γίνεις διάσημη σαν τον Tankman. Σε φαντάζομαι να είσαι στημένη μπρος στο
λεωφορείο και να μη το αφήνεις να ξεκινήσει.

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 15:28, 19-12-11:

Λοιπόν, τώρα τελείωσα με τα τηλέφωνα... έχει γίνει θέμα και έχουν θορυβηθεί ...
Τα ονόματα -οδηγού και ελεγκτή- τα έχω στα χέρια μου.

Με πήραν τηλέφωνο (είχα αφήσει όλα τα στοιχεία μου στην καταγγελία που έκανα εδώ ) και με παρακαλάνε να μην το προχωρήσω, έχουν φοβηθεί λόγω του βίντεο που υπάρχει, αυτό και μόνο τους έκανε να θορυβηθούν πιστεύω...
Μίλησα και με τον ίδιο τον ελεγκτή, με πήρε τηλ...

Εγώ .... δεν θέλω να κάνω κακό σε εργαζόμενο ,δεν μου πάει,
όμως , τους ζήτησα να μην εφησυχάσουν αν κλείσει έτσι ανώδυνα το θέμα...
Είπαν ότι θα συζητηθεί μεταξύ τους και θα αλλάξουν κάποιες νοοτροπίες....

Αυτά... (το βίντεο πάντα θα υπάρχει καβάτζα )

θέλω να πιστευω ότι κάποια στιγμή θα εφαρμοστούν τα αυτονόητα,
εσείς καλού κακού πάντα έχετε μαζί σας το νόμο πριν ταξιδέψετε, και...ένα κινητό ή μία φωτογραφική για βίντεο...

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 15:30, 19-12-11:

Εγω..ΔΕΝ θα το αφηνα.Αυτες τις κουτοπονηριες κανουν παντα και μενουν ατιμωρητοι.Εξαλλου μην νομιζεις οτι θα του κανιυν και τιποτα σπουδαιο.Αντε μια επιπληξη να γινει.Σιγα μην τον απολυσουν κιολας...
Τωρα εσυ...ειναι δικια σου η αποφαση.

Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 15:32, 19-12-11:

Ναι, είναι πολύ καλά νέα Μαρίνα. Πάντως αφήνει κάποια πίκρα που την γλυτώνουν μερικοί εξυπνάκηδες.

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 15:34, 19-12-11:

Το ξέρω ότι εσύ ΔΕΝ θα το άφηνες, το φαντάζομαι...
Με έχουν πάρει 5-6 από δαύτους,από προέδρους ως απλούς ελεγκτές, έχουν πάθει λίγο κωλούμπρα ...
αυτό μου αρκεί για την ώρα... δεν θα το προχωρήσω, και θέλω να πιστεύω ότι κάτι ίσως συζητηθεί μεταξύ τους...

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 15:38, 19-12-11:

Ναι, είναι πολύ καλά νέα Μαρίνα. Πάντως αφήνει κάποια πίκρα που την γλυτώνουν μερικοί εξυπνάκηδες.
Έχεις απόλυτο δίκιο,και μόνο που ξέρω ότι η κατάληξη για κάποιους ήταν θάνατοι των αγαπημένων τους ζώων , η πίκρα είναι ακόμα μεγαλύτερη,... αλλά όταν σου ζητάνε 100 συγνώμες, και έχεις να κάνεις με εργαζόμενο, ..ε, όλοι αξίζουμε μια δεύτερη ευκαιρία...
μακάρι να μην πρόκειται για μούφα συγνώμες... και μακάρι οι ευκαιρίες να εκτιμώνται...

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 15:40, 19-12-11:

Μιλαμε οτι οσο το σκεφτομαι..τοσο περιοσσοτερο φουντωνω.
Τι ειπε ο ελεγκτης ;
;Είπαν ότι θα συζητηθεί μεταξύ τους και θα αλλάξουν κάποιες νοοτροπίες....
Σοβαρα;Και ΤΙ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΜΑΣ η νοοτροπια τους;ΟΦΕΙΛΟΥΝ να τηρουν τον νομο,.Τελεια και παυλα.Ακου εκει..να αλλαξουν νοοτροπιες....Δεν μας ενδιαφερει η νοοτροπια των κυριων αυτων.Ουτε αν θα συζητηθει μεταξυ τους μας ενδιαφερει.Δεν εχουν να συζητησουν τιποτα απολυτως.Ο νομος ειναι νομος..ΚΑΙ ΘΑ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ.Ακου εκει....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους