Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,171 εγγεγραμμένα μέλη και 718,803 μηνύματα σε 22,709 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 392 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Δερματικό πρόβλημα

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τσοςμή
Ο Τσοςμή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες . Έχει γράψει 252 μηνύματα.

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 21:54, 09-01-19:

εδω και μερες η πληγη εχει κλεισει τελειως και γενικα ειναι σε πολυ καλη κατασταση και διαθεση.
της αρεσει και ο χειμωνας πιστευω γι αυτο.

ελπιζω να συνεχισει ετσι
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,823 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 23:20, 09-01-19:

Από εδώ και πέρα "σιδερένια", ευχόμαστε κι εμείς.

Και καλή νέα χρονιά!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Maria anna (Μαριάννα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Maria anna
H Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (7γατες δικές μου+14γατακια που τα εδωσα! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Maria anna My cats...my loves! έγραψε στις 18:51, 10-04-19:

Η γατούλα μου εδώ και λίγο καιρό έχει χάσει τρίχωμα και έχει κάνει μια τρύπα στον λαιμό της!Μίλησα και τον κτηνίατρο αλλά μου έδωσε ένα υγρό το οποίο δεν έκανε τίποτα! Φοβάμαι να της κάνω κάτι γτ είναι έγκυος!!!Έχετε να μου προτείνετε τπτ;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,823 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 20:10, 10-04-19:

Καλησπέρα Μαριάννα και καλωσήρθες στην παρέα μας.
Αφού η αγωγή που της έδωσε ο γιατρός δεν είχε αποτελέσματα, πιστεύω οτι το καλύτερο θα είναι πρωτίστως να τον ενημερώσεις.
Μπορεί να χρειαστεί μια ακόμη επίσκεψη στο κτηνιατρείο για να το κοιτάξει καλύτερα (ενδεχομένως να πάρει και δείγμα από το μολυσμένο τρίχωμα προκειμένου να το εξετάσει καλύτερα), οπότε και να δώσει μια διαφορετική θεραπεία, αυτή τη φορά αποτελεσματική.
Και βέβαια δεν θα παραλείψεις να τον ρωτήσεις αν υπάρχει κάποιος κίνδυνος, δεδομένης της εγκυμοσύνης της γατούλας σου.
Περαστικά εύχομαι στη γατούλα σου και καλά γεννητούρια.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aneprokopos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη aneprokopos
Ο aneprokopos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O aneprokopos έγραψε στις 09:05, 26-10-19:

Καλημέρα σας και καλώς σας βρήκα

Έχω έναν γατούλη, που δεν έχω στειρώσει και τον αφήνω να κυκλοφορεί ελεύθερο στην αυλή και έξω από αυτή. Μένω στην εξοχή.
Το πρόβλημα είναι, ότι μονίμως τον τελευταίο καιρό έχει πληγές πίσω από τα αυτιά, οι οποίες εκεί που δείχνουν ότι επουλώνονται, εκεί ξαναματώνουν. Τον έχω δει να τσακώνεται και να φεύγουν ολόκληρες τούφες από το κεφάλι του και έλεγα μήπως είναι από τσακωμούς. Αλλά γιατί να είναι τόσο επίμονες οι πληγές; Μήπως έχουν μολυνθεί; Μήπως του προκαλούν φαγούρα και τις ματώνει αυτός; Τι θα μπορούσα να κάνω;
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,550 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 09:50, 26-10-19:

Καλημερα φιλε μου.
Ειναι σιγουρο οτι ο γατος χρειαζεται κτηνιατρο.Το πιο πιθανο ειναι η μολυνση και για να σταματησει αυτος ο κυκλος ισως χρειαστει αντιβιωση,αυτο ΜΟΝΟ ο γιατρος μπορει να στο πει.
Υπαρχει ομως και αλλο ενδεχομενο αυτο ,αυτο του καρκινου το δερματος,συνηθως σε μυτη και αυτια εμφανιζεται πολυ συχνα κυριως σε γατια που τα βλεπει ο ηλιος,αφου βγαινει εξω,που ομως ανετα μπορει να ιαθει αν δεν καθυσερησεις πολυ,με εγχειρηση.Οποτε οπως καταλαβαινεις ο κτηνιατρος ειναι μονο δρομος.Ειτε στην μια περιπτωση ειτε στην αλλη.
Παράθεση

aneprokopos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη aneprokopos
Ο aneprokopos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O aneprokopos έγραψε στις 12:57, 26-10-19:

Κατάλαβα. Να δω πως θα καταφέρω να τον πάω σε κτηνίατρο. Είναι ζόρικος και καμιά φορά δαγκώνει κιόλας.
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 13:11, 26-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από aneprokopos
Κατάλαβα. Να δω πως θα καταφέρω να τον πάω σε κτηνίατρο. Είναι ζόρικος και καμιά φορά δαγκώνει κιόλας.
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Καλωσήλθες φίλε μας.

Αν θες , ρίξε μια ματιά και σ'αυτό το θέμα που έχουμε για το πώς μπορείς να τον καταφέρεις να μπει στη γατοφόρο. Αφορά κυρίως αδέσποτα, αλλά ίσως σε βοηθήσει.
Περαστικά και γρήγορα στο γατούλη σου, εύχομαι να είναι κάτι εύκολα αντιμετωπίσιμο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Cecilodomb, fanis12345, lina136, Τσοςμή

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους