Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,634 εγγεγραμμένα μέλη και 718,190 μηνύματα σε 22,543 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 364 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Αιφνίδιος θάνατος γατιού

Jerry3

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Jerry3
H Jerry3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Jerry3 Jerry34 έγραψε στις 08:13, 08-06-19:

Είχα βρει ένα γατάκι στο δρόμο το οποίο είχε κλειστά τα μάτια του και από κάτω από το χεράκι του είχε ένα μεγάλο απόστημα.Χθες το πήγα στο κτηνίατρο μου είπε ότι είχε χλαμύδια και το απόστημα του δημιουργήθηκε από δάγκωμα γάτας.Το έβγαλε το απόστημα και μου έδωσε και ένα κολλυριο το βάζω 3 φορές την ημέρα.Σημερα το πρωί όμως το βρήκα νεκρο και δεν ξέρω και το λόγο,τι έπρεπε να κάνω παραπάνω,τέτοια στεναχώρια δεν έχω ξανανιώσει,έκανα εγώ κάποιο λάθος ή ηταν κάτι άλλο συμβαίνει;
Παρακαλώ οποίος του έχει συμβεί κάτι παρόμοιο να μου απαντήσει.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Argy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Argy
H Argy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

H Argy Θρομβοεμβολή...ευθανασία ή όχι...;;; έγραψε στις 13:22, 08-06-19:

Γεια σου Jerry,λυπάμαι για αυτό που βιώνεις...είναι απόλυτα λογικό και φυσιολογικό να στεναχωριέσαι εφόσον αφιέρωσες χρόνο και ενέργεια για να προσφέρεις σε αυτή τη ζωούλα με ελπίδα ότι ωφέλιμο για εκείνο..Βίωσα κάτι ανάλογο πριν πολλά χρόνια όχι όμως με χλαμύδια,δηλαδή βρήκα και γω ένα γατάκι σε ημιλιπόθυμη κατάσταση και παρά το ότι τήρησα πιστά τις οδηγίες του κτηνίατρου και δεν υπήρχε σοβαρός λόγος υγείας και όλα κυλούσαν ομαλά για τρείς περίπου μέρες,την τέταρτη έφυγε..!!!!χωρίς να δώσει κάποιο προειδοποιητικό σημάδι...δεν είναι όλα υπο τον έλεγχό μας και δεν είμαι κτηνίατρος μόνο υποθέσεις μπορώ να κάνω πχ.η μη έγκαιρη διάγνωση,κάποια κληρονομική πάθηση,κάποιος συσχετισμός με κάποιο φάρμακο κ.α.εξάλλου εκτός από τα χλαμύδια,υπάρχουν και άλλα μικρόβια ασθένειας που εξασθενούν την ανοσολογική άμυνα της γάτας...μη φορτώνεις άδικα με ενοχές τον εαυτό σου...για περισσότερα ψάξε για τα αίτια&τα συμπτώματα απο χλαμύδια ή ελπίζω να σε κατευθύνει κάποιος ειδικός απο το forum...
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γατόκαρδος (Ορέστης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γατόκαρδος
Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.

O Γατόκαρδος έγραψε στις 14:34, 08-06-19:

Jerry,μη νιώθεις άσχημα, Δεν σου αξίζει. Έκανες ότι θα έκανε κάθε άνθρωπος με αλτρουισμό και ευαισθησίες.Την επόμενη φορά όλα θα πάνε καλύτερα. Είμαι σίγουρος...(Αυτό το <τι θα μπορούσα να κάνω καλύτερα>,το έχω νιώσει στη ζωή μου και δεν είναι είναι ωραίο συναίσθημα...Άστο στην άκρη.)
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ξαφνικός θάνατος γατούλας - Από Sofia8710
      Το θέμα έχει λάβει 60 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-02-19 στις 06:09.
    • Θάνατος από τι; - Από Pocahontas
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-01-11 στις 22:41.
    • Ο αργός διατροφικός θάνατος - Από kopritakos
      Το θέμα έχει λάβει 72 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-07-10 στις 09:54.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους