Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,173 εγγεγραμμένα μέλη και 718,803 μηνύματα σε 22,709 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 345 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γατονόματα!

Τάνια

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τάνια
H Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 162 μηνύματα.

H Τάνια έγραψε στις 16:33, 07-12-07:

Να σας πω και για τις δικές μου,την Σίσσυ και την Ζιζέλ. Η Σίσσυ πήρε το όνομα της λόγω ομορφιάς όπως καταλαβαίνετε...από την γνωστή πριγκίπισσα.Λευκή, μακρύτριχη και με καταγάλανα μάτια,τι άλλο θα μπορούσε να της ταιριάζει;
Όσο για τη Ζιζέλ,αυτό είναι καθαρά αντιγραφή από την Ζιζέλ της Όλγας,μία γάτα που της έχω μεγάλη αδυναμία,τόσο μεγάλη που φρόντισα το όνομα της να έχει και διάδοχο.Βέβαια αν η δική μου Ζιζέλ έπαιρνε στο χαρακτήρα έστω και το ελάχιστο από την Ζιζέλ της Όλγας,θα ήμουν πολύ ευχαριστημένη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pitchy (Σταυρούλα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pitchy
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H pitchy έγραψε στις 16:42, 07-12-07:

Το δικο μου ζουζουνι στη φωτο το λενε πιτσι γιατι είναι γεμτατη πιτσιλιές,κ τα προηγουμενα γατια που είχα πιο μικρή τους έβγαζα ονόματα από τη φρουτοποιία γιατι ήμουν φανατική της σειράς δηλ βρασίδας,αιμίλιος και μάτα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christianapulp

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη christianapulp
. Έχει γράψει 111 μηνύματα.

O christianapulp έγραψε στις 08:08, 10-12-07:

Αχ την Φρουτοπία την έβλεπα κι εγώ!Τελικά μάθαμε ποτέ ποιος ήταν ο δολοφόνος;.....

Παράθεση

pitchy (Σταυρούλα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pitchy
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H pitchy έγραψε στις 22:50, 10-12-07:

Νομιζω δεν υπηρχε δολοφόνος,ο μαναβης είχε πάει καπου διακοπες!!!Χαβαη???Καπου εκει...

Παράθεση

Tara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tara
H Tara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (ΕΧΩ ΓΑΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

H Tara έγραψε στις 10:31, 11-12-07:

Να σας πω και εγώ για τις δικές μου.... Η Τάρα πήρε το όνομά της από μια ταινία που έβλεπα τον βράδυ πριν τη βρω, με την Τάρα-αιγύπτια πριγκήπισσα. Αν και έχω ακούσει ότι η Τάρα ήταν μάγισσα των αρχαίων αιγυπτίων, κάτι σαν την Κίρκη. Η Μάρθα έχει ένα κλαμμένο ύψος και κλαίει συνέχεια και πολύ δυνατά (Μάρθα Βούρτση, σας λέει κάτι?). Η Νούμπι ονομάστηκε έτσι από το ισπανικό nube (ή κάπως έτσι) που σημαίνει σύννεφο, γιατί τη βρήκαμε μια συννεφισμένη μέρα (με χάλια καιρό)! Η Μάσκο είχε αρχικά ονομαστεί Ζορρό-Μασκοφόρος εκδικητής (όλο αυτό), αλλά μετά ανακαλύψαμε ότι ήταν κοριτσάκι, οπότε έγινε Μασκοφορίτσα και για συντομία Μάσκο. Η Ζόρμπι είχε και αυτή αρχικά ονομαστεί Ζορμπάς ( ήταν η μόνη από τα 3 αδελφάκια της που φώναζε και έτσι τα βρήκαμε στον σκουπιδοτενεκέ)... μέχρι που μας βγήκε κορίτσι και "αλλάξαμέ" λίγο το ονοματάκι! Ο Φάνης πήρε αυτό το όνομα γιατί όταν ήταν μικρός είχε ένε πολύ μουλωχτό(!) υφάκι... και μου θύμιζε κάποιον γνωστό μου (που ελπίζω να μην το διαβάσει ποτέ αυτό)!

Παράθεση

NiaR

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη NiaR
H NiaR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.

H NiaR έγραψε στις 10:41, 11-12-07:

Την 1η γατα μου την ελεγαν Iskra που στα Ρωσσικα σημαίνει σπίθα, γιατι ηταν πανεξυπνη γατα!
Τον 2ο γατο μου τον ελεγαν Αλεξανδρο ... γιατι.....μου αρεσε το ονομα απλα

Παράθεση

NiaR

Περιβόητο Μέλος

H NiaR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.

H NiaR έγραψε στις 10:42, 11-12-07:

Τον γατουλη που ελπίζω να παρω σημερα..... ψαχνω πως θα τον βγαλω.. τείνω προς κατι Ισπανικο .....Καμια ιδεα? Ειναι Σιαμ αγορακι 4 μηνων , ζωηρουλης ...:up:

Παράθεση

μαγισσα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη μαγισσα
H μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 και πιο παλια ολες τις αυλης έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

H μαγισσα έγραψε στις 11:12, 11-12-07:

έλα τι θα έλεγες για Ζορό επείδη τα Σιάμ ανήκουν στις μασκοφόρες γάτες ή Αντωνιο από τον Μπαντέρας η Κάρλος ωραίο και μικρό για να το ακούει εύκολα. Χουανίτο; Και όσο για τα υπόλοιπα το μεσημέρι που θα έρθει η κόρη μου. Και Μανουέλ είναι ωραίο.

Παράθεση

NiaR

Περιβόητο Μέλος

H NiaR έγραψε στις 11:23, 11-12-07:

Αχχχχχ μου αρεσουν ολα
Λες να του δώσω ενα ονομα για καθε μερα??? Και αμα γυρισει ...φτυσε με!

Παράθεση

μαγισσα

Διακεκριμένο μέλος

H μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 και πιο παλια ολες τις αυλης έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

H μαγισσα έγραψε στις 11:31, 11-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από NiaR
Αχχχχχ μου αρεσουν ολα
Λες να του δώσω ενα ονομα για καθε μερα??? Και αμα γυρισει ...φτυσε με!
το ότι θα είσαι για φτύσιμο μετά είναι σίγουρο γιατί το γατί το θα πάθει σύγχυσή προσωπικότητας και θ φτύνει και αυτό τον εαυτό του επίσης και το Μάλο είναι πολύ ωραίο. Και αν τελικά καταλήξεις σε όνομα με τα χαρας να γίνω και νονά του.:up: Μια που ξέρω και από μπάνια:up:

Παράθεση

NiaR

Περιβόητο Μέλος

H NiaR έγραψε στις 11:39, 11-12-07:

Χαχαχαχα ναι αυτο θα ειναι που λενε "τρελη νονα σε βαπτισε!"
Παντως σαμπουαν πηρα... μαλακτικο φερε
Το Μαλο στα Ισπανικα σημαινει κακος....οποτε θα δειξει απο την συμπεριφορα του κυριου πως θα ονομαστει!

Παράθεση

μαγισσα

Διακεκριμένο μέλος

H μαγισσα έγραψε στις 11:45, 11-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από NiaR
Χαχαχαχα ναι αυτο θα ειναι που λενε "τρελη νονα σε βαπτισε!"
Παντως σαμπουαν πηρα... μαλακτικο φερε
Το Μαλο στα Ισπανικα σημαινει κακος....οποτε θα δειξει απο την συμπεριφορα του κυριου πως θα ονομαστει!
Το Μάλο σημαίνει κακό αλλά μεγάλο το κακό που σου έγινε μέχρι να τον πάρεις, και σίγουρα μόνο κακό δεν θα είναι αλλά μια παρωδία της κατάστασεις Εξάλου είνα πολύ ευηχο Μπορείς να τον πεις και Τορο ή vegas δηλ γελάδα αν τρώει πολυ φυσικά. Να θεωρήσω ότι εκλείσε η δουλειά για τα βαφτίσια;

Παράθεση

NiaR

Περιβόητο Μέλος

H NiaR έγραψε στις 12:03, 11-12-07:

Κατσε να το παρω πρωτα γιατι... παλι κατι τρελα μου λεει αυτη η κυρια και ψαχνω την yasmin

Παράθεση

μαγισσα

Διακεκριμένο μέλος

H μαγισσα έγραψε στις 12:41, 11-12-07:

Βρε μωρό μου μόλις έχεις νέα να μου πεις μην με ξεχάσεις (την νονά )

Παράθεση

shadowdancer

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη shadowdancer
H shadowdancer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 470 μηνύματα.

H shadowdancer έγραψε στις 20:56, 02-03-09:

Εγω θυμαμαι τη γατα που πηρε η μητερα μου οταν ημουν 4-5 χρονων.Ηταν κατασπρη με ενα μπλε και ενα καστανο ματι.Την ονομασαμε Λουη γιατι ετρεχε πολυ γρηγορα και εκανε ολο σκανταλιες.
Ηταν καλοκαιρι βραδυ και η μητερα μου ειχε βγει με τους θειους μου για ποτο σε ενα μπαρ και ο μπαρμαν ειπε οτι η ασπρη γατα που τριγυρνουσε στο μπαρ ειχε γεννησει.Το ακουει η μητερα μου και επειδη λατρευε τις ασπρες γατες του ζητησε να της δωσει ενα αρσενικο.Βεβαια ο μπαρμαν μεσα στα σκοταδια σιγα να ην μπορουσε να ξεχωρισει το φυλο της γατας....Ετσι βγηκε και το ονομα Λουης το οποιο μετα της εμεινε και την φωναζαμε ετσι....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ
H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 η Ρόζα και η Σίμπα και άλλες αδέσποτες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,961 μηνύματα.

H ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ A fresh start to a new world... έγραψε στις 21:27, 02-03-09:

Η Σίμπα πήρε το όνομά της από τα κονσερβάκια <<Shiba>>.Mάλλον γι' αυτό βγήκε φαγανή!:up:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Delos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Delos
Ο Delos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (5 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Delos έγραψε στις 11:42, 04-03-09:

Την γατουλα μου καταληξαμε να την φωναζουμε Σισυ,αλλα ειχε ξεκινησει με το ονομα Μαιμου(το οποιο ειναι γραμμενο και το στο petbook),λογω της πολυ μακριας ουρας της και της τασης που εχει να σκαρφαλωνει στα ποιο ψηλα και ασυνηθιστα μερη

Παράθεση

elenaklimt

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elenaklimt
H elenaklimt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H elenaklimt έγραψε στις 14:15, 15-03-09:

1η γάτα Εμμανουέλα επειδή ήταν τελείως ερωτική και χαδιάρα
2ος γάτος Λάζαρος Χνούδης. Λάζαρος επειδή ουσιαστικά αναστήθηκε ( τον βρήκα πεταμένο) και εφόσον πια ξεπέρασε την ανωνυμία έπρεπε να είναι γάτος με ονοματεπώνυμο... Καταλήξαμε να τον φωνάξουμε με το επίθετο σαν να είμασταν συμμαθητές στο λύκειο
3η γάτα Ζιζέλ Επειδή είναι η μόνη ράτσας( περσική) από το γνωστό φωτομοντέλο .Είναι λα πουά και κουκλάρα...

Παράθεση

elli-anna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη elli-anna
H elli-anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (30 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H elli-anna έγραψε στις 18:37, 06-02-12:

rose γιατι ειναι ομορφη σαν τρανταφυλλο(περισοοτερο βασικα)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 21:22, 05-10-12:

Ωραιο θεμα, δεν το ειχα εντοπισει μεχρι τωρα. Λοιποοοον:
1) Την πρωτη μας γατουλα,που την νομιζαμε για αγορακι, την βγαλαμε Κοκο, απο ενα σηριαλ που επαιζε η τηλεοραση εκεινη την εποχη, με τον Κωστα Βουτσα.
2) Μετα μας μαζευτηκε ενα μικρο, που το ονομασα εγω Σεραφινο, γιατι διαβαζα εκεινη την εποχη Σεραφινο. Τελικα αποδειχτηκε και αυτο κοριτσι, οποτε εγινε Σεραφινα.
3) Εναν γατουλη που μαζεψα, τον εβγαλα Σγουορτς, γιατι ολο εβγαζε νυχακια.
4) Μια γατουλα που μαζευτηκε στην αυλη και δεν ξεκολαγε απο τον Σγουορτς, την εβγαλα Ρουθ. Ξερετε, η πιστη συζυγος.
5)Για την πρωτη μου γατουλα σαν ενηλικη, ψαχναμε να βρουμε ονομα για καιρο, που οπως ειχαμε διαβασει επρεπε να περιεχει ρ και λ. Εντωμεταξυ, επειδη ηταν μικρουλα, την βλεπαμε και λεγαμε "τι ζουζουνι" και εμαθε να ακουει αυτο, οποτε εγινε Ζουζου.
6) Τον γατουλη που μαζεψα μετα τη Ζουζου, τον εβγαλα Κοκο, στη μνημη της πρωτης μου γατουλας.
7) Αμεσως μετα, μας μαζεψε ο Κοκος, ενα ελεεινο,ψωριαρικο μικρακι ταρταρουγακι, που το εβγαλα Ριρη. Ειπα να βγαλω κι ενα αυθεντικο γατισιο ονομα.
9) Στην συνεχεια, μαζεψαμε μια γατουλα γκριζα τιγρε, που επειδη την ταιζαμε για 3 μηνες κατω, πριν την μαζεψουμε, της ειχε μεινει το ονομα Γκριζουλα.
9) Κατοπιν, μαζεψαμε ενα δευτερο ταρταρουγακι, που το εβγαλα Τασουλα. Ναι ναι, το γνωστο γιουβαρλακι. Η ιστορια πισω απο το ονομα της ειναι μεγαλη και εχω ηδη πλατειασει.
10ον, αλλα οχι λιγωτερο σημαντικο, ειναι το τελευταιο μας αποκτημα, το αποσπορι μας. Οταν το βρηκαμε λοιπον, του βαζαμε να φαει και καθομαστε κοντα του, γιατι ηταν μικρακι και ειχαμε αλλες 4 μεγαλες γατες στο σπιτι. Αυτο λοιπον τρωγοντας, εκανε αγριαδες, μην τυχον και του παρουν το φαι του. Και μου λεει ο αντρας μου. Ο Κοναν ο Βαρβαρος. Ετσι και εγενετο, το ονομα αυτου Κοναν, γνωστο και ως Κονανακι η Τσαμτσαμινι.
Αυταααααα!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lori

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lori
H lori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H lori έγραψε στις 13:07, 19-04-15:

Εγώ θα το ονόμαζα Χέοπα αλλά ήταν θυλικό !

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 14:39, 19-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από lori
Εγώ θα το ονόμαζα Χέοπα αλλά ήταν θυλικό !
Υπάρχουν αρκετά Αιγυπτιακά θυληκά ονόματα. Θα μπορούσες να το βγάλεις Νεφερτίτη ή Μπαστ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Christinakitty

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Christinakitty
H Christinakitty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Christinakitty Με λενε χριστινα και λατρευω τις γατες έγραψε στις 11:59, 24-06-15:

&Εγω εχω 3 νεογεννητα γατακια 2 κοριτσια και ενα αγορι την μαμα τους την ειχα απο 9 μηνων και την ειπα Μουσουδα γιατι ειχε πολυ τριχα και ηταν λιγο παχουλη και μου θυμηζε μια παλια γατα που της εμοιαζε αλλα εινι πανεμορφη
Τα παιδια της το αγορακι το ειπαμε Φριξο το ενα κοριτσακι Αυγη και το αλλο Ιριδα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Christinakitty : 24-06-15 στις 13:19.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τσοςμή
Ο Τσοςμή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες . Έχει γράψει 252 μηνύματα.

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 16:53, 01-07-15:

Μουγκα αυτη που εχω μαζι μου,γιατι ειναι μουγκη και δεν νοιαουριζει..ενιοτε την φωναζω και πασχαλία...

εχω αλλον εναν της αυλης,τον Αρρωστο,γιατι παντα ηταν ασθενικος και επιρρεπης σε αδιαθεσιες και ταλαιπορος γενικα.τωρα εχει γινει γαταρος μπερμπατης με τα ολα του.

και τον Μέλια,απο το παρατσουκλι ενος ψαρα που περναγε απο την αυλη και του πεταγε κανα ψαρακι φρεσκο που επιανε.του ταιριαξε γαντι βεβαιως γιατι ηταν οντως μελιας

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 18:34, 03-07-15:

Παιδιά! Είμαι νέα γατομαμά . Έλειπα σε διακοπές όταν ο αδερφός μου, μου είπε πως η γατούλα του παππού και της γιαγιάς έφερε επιτέλους στο σπίτι την μικρή της. Σε λίγες μέρες θα την πάρω στο δικό μου σπίτι.
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  11638016_474818046016610_1313211780_n.jpg
Εμφανίσεις:  49
Μέγεθος:  45,8 KB
Δεν ξέρω όμως πως να την ονομάσω. Θέλω κάτι που να εκφράζει και αυτή και εμένα. Αλλά με απλά λόγια είμαι σχεδόν άσχετη με γάτες και ονόματα

* Το κορίτσι μου έχει και γαλάζια ματάκια

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,823 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 19:12, 03-07-15:

Μπράβο, να σου ζήσει και καλώς να τη δεχτείς την ξανθογάλανη κουκλίτσα!
Πρώτα σκέψου αν θέλεις ελληνικό ή ξένο όνομα.
Για ελληνικό έχω να σου προτείνω το Χλόη, το Σαββίνα ή το Νεφέλη.
Ξένα το Lucy, το Bianca ή το Cindy.

Πάρε κι άλλες ιδέες κι όταν με το καλό το αποφασίσεις, ανυπομονούμε να ανοίξεις δικό της θεματάκι στις Γάτες μου

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 19:13, 03-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Μπράβο, να σου ζήσει και καλώς να τη δεχτείς την ξανθογάλανη κουκλίτσα!
Πρώτα σκέψου αν θέλεις ελληνικό ή ξένο όνομα.
Για ελληνικό έχω να σου προτείνω το Χλόη, το Σαββίνα ή το Νεφέλη.
Ξένα το Lucy, το Bianca ή το Cindy.

Πάρε κι άλλες ιδέες κι όταν με το καλό το αποφασίσεις, ανυπομονούμε να ανοίξεις δικό της θεματάκι στις Γάτες μου
Μόλις άνοιξα το θέμα! Και διαβάζω και τα δικά σας! Συγκινήθηκα με την Τέρψη σου!

Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

Ο Τσοςμή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 5 γάτες . Έχει γράψει 252 μηνύματα.

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 21:22, 07-07-15:

μη πιεζεσαι να βρεις σωνει και ντε ονομα..
θα βγει αυτο απο μονο του..θα δεις..
μην αγχωνεσαι.

Παράθεση

AntzelaRu (Αγγελική)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη AntzelaRu
H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.

H AntzelaRu o Tom ο γατουλης μας! έγραψε στις 22:13, 07-07-15:

εγω εχω ονομασει τον γατουλη μου Tom ηρθε πολυ γρηγορα στη ζωη μου χωρις να εχω σκεφτει γιαυτο το θεμα και ηταν ιδεα των γονιων μου γιατι μικρη λατρευα το παιδικο TOM AND JERRY και ημουν με το μερος του Tom και παραπονιομουν συνεχεια γιατι τον αδικουν...

Παράθεση

vivino

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vivino
H vivino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H vivino έγραψε στις 09:49, 02-06-18:

καλημερα! ενα ονομα για τον μικρο γατουλη;
Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  34278661_1703512286423259_4335523422340644864_o.jpg
Εμφανίσεις:  359
Μέγεθος:  104,0 KB  
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,550 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 11:50, 02-06-18:

Ωχ παναγιτσα μου,τι ζουζουνακι ειναι αυτο;και τι ματαρες;Να το χαιρεσαι καλη μου φιλη!
Οσον αφορα το ονομα...δεν ξερω σε τι θες να κινηθεις.Δηλαδη κατι γλυκο και ζουζουνελ;κατι απο τα χαρακτηριστικα του;Κατι απο τον χαρακτηρα του;Κατι επιβλητικο;
Τεσπα,θα ριξω καποιες ιδεες .
Αζορ,blakcie βεβαια απο το χρωμα του,Ζορο..,Οθελος(θα το βρεις και με 2 λαμδα),Blackberry,Blackthunder,(δυσκολα βεβαια θα τον φωναζεις με αυτα)Έβενος,Oscuro,Noir,Τρουφας,
Επισης και απο τον χαρακτηρα του μπορεις να εμπνευστεις...πχ χουρχουρης,αγκαλιτσας κλπ.
Αν σου αρεσουν ξενα ονοματα ,μπορεις να γκουγκλαρεις σε μια γλωσσα που σου αρεσει,πχ ιταλικα ονομνατα,ισπανικα κλπ.
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,823 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 13:26, 02-06-18:

Αμάν, τι φατσόνι είναι αυτό, τι κουκλί ζωγραφιστό!

Σας καλοσωρίζουμε στην παρέα μας με τις καλύτερες ευχές μας και μερικές προτάσεις για ονόματα του μικρού πανθηράκου που γεννήθηκε για να κλέψει καρδιές.
  • Ορέστης
  • Σπάϊ (Spy)
  • Τσουκ
  • Σπούτνικ
  • Νιούρ
  • Σείριος
Παράθεση

vivino

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vivino
H vivino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H vivino έγραψε στις 19:36, 08-06-18:

Όνομα:  νιαοθθ.jpg
Εμφανίσεις:  1
Μέγεθος:  1,90 MB
Αρχική Δημοσίευση από vivino
ευχαριστω για τις απαντησεις! δεν εχω καταληξει καπου ακομη
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,550 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:58, 08-06-18:

Εγω ετσι οπως τον βλεπω στην φωτο..αγκαλιτσα θα τον εβγαζα...
Ψαξε γενικα για ονοματα,κοιτα και σε αυτο το θεμα μηπως σου κανει κατι κλικ....
Παράθεση

3lbereth

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη 3lbereth
H 3lbereth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Καμιά εικοσαριά έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.

H 3lbereth έγραψε στις 10:29, 09-06-18:

Batman!

Γλύκα ο μικρός σου...
Παράθεση

stefanosf

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefanosf
Ο stefanosf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (Η πρώτη μου έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.

O stefanosf έγραψε στις 14:18, 19-01-19:

Για τον γατουλη που θα εχουμε απο Δευτερα σπιτι μας εχουμε σκεφτει τρία ονοματα.
Ενα Ελληνικο "Πάρης"
Και ξένα ¨Κάσπερ¨ και "Όλιβερ"
Ποιο σας αρεσει ποιο πολυ?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stefanosf : 19-01-19 στις 15:42.
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:59, 19-01-19:

χμ,και τα 3 ομορφα ειναι,εμενα παντως μου αρεσει περισσοτερο το Ολιβερ.Με παραπεμπει και στον Ντικενς,ολιβερ τουιστ,λατρεμενη λογοτεχνια,ειναι και βρετανακι,κατι μου κανει παραπανω για ολιβερ. Και δεν ειναι και οτι πιο συνηθες!
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 21:22, 19-01-19:

Μάλλον θα ψηφίσω κι εγώ το Όλιβερ. Γιατί απλά, ταιριάζει σ'αυτό το υπέροχο φατσόνι.
Αν και θα οριστικοποιηθεί κάποιο όνομα, όταν θα τον χαρείτε από κοντά.
Παράθεση

stefanosf

Δραστήριο Μέλος

Ο stefanosf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (Η πρώτη μου έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.

O stefanosf έγραψε στις 12:35, 20-01-19:

Αυτό λέμε και εμείς.
Όταν τα πάρουμε αγκαλιά και τρελαθούμε , τότε θα του βγάλουμε και το όνομα .
Και εμένα το Όλιβερ μου αρέσει , αλλά στη σύζυγο αρέσει το ¨Κάσπερ¨ .
Θα δούμε λοιπόν αύριο .
Θέλω να έρθει το αύριο μεσημέρι !
Εχω τρελαθεί να το δω από κοντά !!
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 14:00, 20-01-19:

Εδω εχουμε τρελαθει εμεις με αυτο το πλασμα,φανταζομαι εσυ!!!!!
Αντε ,να πανε ολα καλα! Προσεξε,στην αρχη αφηστε το να ηρεμισει,καλερα να το βαλετε σε ενα δωματιο μονο του,οχι παιδια,φωνες και φασαριες,αρχικα καλυτερα μεσα στ κλουβακι του,να επεξεργαστει τν χωρο και αν ηρεμισει,μετα απο καμια ωρα,εκτος και αν δυσανασχετει,ανοιξε απλα την πορτα του κλουβιου και αστο μονο του να βγει,σε ενα δωματιο και κλειστη την πορτα αυτα,φαγακι,νερακι,τουαλετιτσα καια ν το βλεπετε οκ,του ανοιγετε και το υπολοιπο σπιτι.Βεβαια ολα αυτα βλεποντας και κανοντας,μπορει να ειναι πολυ κοινωνικουλη και να μην τα χρειαζεται ολα αυτα.
Παράθεση

stefanosf

Δραστήριο Μέλος

O stefanosf έγραψε στις 18:53, 20-01-19:

Οκ
Εύχομαι να ειναι κοινωνικουλη, αν και πιστεύω ότι θα έχει φάει αρκετό στρες λόγω της μεταφοράς του .
Θα δούμε λοιπόν αύριο .
Παράθεση

Nelliel

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 04:26, 21-01-19:

Εγω ψηφιζω μπατμαν. Δεν ειναι στην λιστα, αλλα πιστευω οτι του παει γαντι
Παράθεση

stefanosf

Δραστήριο Μέλος

O stefanosf έγραψε στις 18:58, 21-01-19:

Δεν μου αρεσουν τα ονοματα τυπου batman superman catwooman κ.λ.π.

Επειδη βλεπω οτι ειναι ποιο ευκολο ενα δισυλλαβο ονομα, μαλλον παμε για το Κασπερ.
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

H Aleksa έγραψε στις 20:35, 21-01-19:

Δισύλλαβα επίσης (και εξίσου ωραία) είναι το Όσκαρ και το Σμόκυ (αφού είναι γκρι).
Παράθεση

Τσοςμή

Δραστήριο Μέλος

O Τσοςμή κχχχχ κχχχχχ έγραψε στις 00:26, 22-01-19:

αυτη τη στιγμη εχω: τη Μουγκα γιατι δε νιαουρισε ποτε εσωκλειστη αποκλειστικα.

εξω στην αυλη : τον Μixer,τον Πριγκιπα που ειναι μη μου απτου και πολυ επιλεκτικος στο φαι,τον Απολων που τρωει απ ολων το φαi,και τον Ντρεηκ,απο το γνωστο ραπερ.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους