Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,148 εγγεγραμμένα μέλη και 718,788 μηνύματα σε 22,705 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 350 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς να απαλλαγούμε από τις τρίχες;

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη AGGELIKI
H AGGELIKI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.

H AGGELIKI έγραψε στις 09:57, 28-02-07:

οχι,εξαλλου το γατακι ειχε λουρακι,οταν το βρηκες αρα λογικα θα ειχε κανει ολα τα απαραιτητα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Olivia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Olivia
H Olivia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 185 μηνύματα.

H Olivia έγραψε στις 10:01, 28-02-07:

Κι εγώ έτσι θέλω να πιστεύω αλλά της τα ξαναέκανα για καλό και κακό !

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

H AGGELIKI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.

H AGGELIKI έγραψε στις 10:15, 28-02-07:

αν ειχες κολλησει κατι θα το ειχες καταλαβει μεχρι τωρα,μην ανησυχεις!εγω τουλαχιστον τοσα χρονια,ακομη και με γατια ανεμβολιαστα και χωρις αποπαρασιτωση συχνη,δεν εχω κολλησει τιποτα ουτε εγω ουτε αυτα,οχι βεβαια οτι ειναι καλο για τα γατακια να ειναι ανεμβολιαστα,αλλα με αυτα που εχω ακουσει και μου εχει πει η κτηνιατρος,δεν πρεπει καθε χρονο εμβολια,καθε 2ή 3 ειναι σωστο να γινεται εμβολιασμος,αλλα πολυ κτηνιατροι δεν το λενε αυτο για τους ευνοητους λογους

Παράθεση

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

H AGGELIKI έγραψε στις 10:40, 28-02-07:

συγκεκριμενα στη γερμανια και δανια οι εμβολιασμοι γινονται πλεον καθε 3 χρονια.μεχρι τοσο κρατανε τα εμβολια,αλλα εδω δεν το λενε αυτο,το ειπα στο δικο μου και συμφωνησε,αλλα επειδη δεν εχει βγει νομος κτηνιατρικος εδω δεν μπορει λεει να το διαδωσει αυτο.

Παράθεση

lightpath

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lightpath
H lightpath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (7(περίπου) έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 216 μηνύματα.

H lightpath έγραψε στις 17:50, 28-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από kelly
Φαντασου σκηνικο να πας στον κτηνιατρο γι'αυτο το λογο και να τσακωθεις με το ζωακι σου για τη σειρα!!!??????
πολυ σουρεαλιστικο το σκηνικο αλλα σαν σκετσακι θα ειχε πλακα!

παντως σοβαρα τωρα, εγω που εχω προβλημα με το αναπνευστικο χρονια τωρα, ουδεποτε μου ειπε ο γιατρος να διωξω τα γατακια μου. Αυτο θα επρεπε να γινει μονο σε περιπτωση αλλεργιας. Π.χ. εγω που εχω στα σκυλακια αλλεργια, δεν μπορω να εχω οχι μονο της αλλεργιας αλλα επειδη θα επιβαρυνοταν το αναπνευστικο..
χαχαχα πολύ περίεργο σκηνικό!Και να σε δουλεύει κι ο γιατρός μετά, ότι σ'έφερε το ζωάκι σου για φτιάξιμο

Παράθεση

ψωρόγατο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ψωρόγατο
H ψωρόγατο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ!!!!! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 312 μηνύματα.

H ψωρόγατο έγραψε στις 08:21, 01-03-07:

Εμένα ποτέ δεν με ενοχλούσαν οι τρίχες από τις γάτες μου, ίσος επειδή περνούσαν αρκετό χρόνο έξω από το σπίτι και ήταν όλες κοντότριχες. Μόνο από τότε που με υιοθέτησε η Μαρίκα, η οποία είναι μιξ με μακρύτριχη ταρταρούγα και δεν βγαίνει ποτέ από το σπίτι και έχει πρόσβαση παντού έτσι και οι τρίχες της είναι παντού. Έχω αγοράσει 3 διαφορετικές χτένες, με καμιά δεν με αφήνει να την χτενίσω, γίνεται μάχη…! Πάντως αυτό με το ρόλερ το κάνω και εγώ αλλά μόνο σε ανθρώπους που συμπαθώ!

Παράθεση

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

H AGGELIKI έγραψε στις 08:36, 01-03-07:

που συμπαθεις και συμπαθουν και τα ζωα!!!

Παράθεση

ψωρόγατο

Δραστήριο Μέλος

H ψωρόγατο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ!!!!! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 312 μηνύματα.

H ψωρόγατο έγραψε στις 09:23, 01-03-07:

Ακριβώς! :up: και βλέπεις ότι αυτούς τους ανθρώπους δεν τους νοιάζει αν έχουν τρίχες πάνω στα ρούχα τους. Πάντως είναι ένας εύκολος τρόπος να κάνεις τους ‘ανθρώπους’ που δεν συμπαθείς να μην ξαναπατήσουν ούτε πόδι στο σπίτι σου!!!!

Παράθεση

Olivia

Δραστήριο Μέλος

H Olivia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 185 μηνύματα.

H Olivia έγραψε στις 10:21, 01-03-07:

Αχαχαχαχ ψωρόγατο δεν το είχα σκεφτεί ποτέ!!! Λες να το εφαρμόσω?Και ξέρεις , ε ?Σε αυτή τη περίπτωση τσουρομαδάς μόνος σου τη γάτα και βάζεις όλες τις τρίχες της στον καφέ τους!

Παράθεση

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aspasiapef
H aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΣΠΙΤΙ ΚΑΜΙΑ, ΤΑΪΖΩ ΟΜΩΣ Τ'ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ? έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 3,411 μηνύματα.

H aspasiapef έγραψε στις 10:36, 01-03-07:

Καλόόόόό!!!! :up: :up: :up:

Παράθεση

Mici

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mici
H Mici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (...μια! 1η Ιουλίου 2006, ένα χαριτωμένο τιγράκι μας υιοθέτησε! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.

H Mici έγραψε στις 12:12, 01-03-07:

Παίδια, λεω να δοκιμάσω το ρόλερ με κολλητικές ταινίες που διαθέτει η Telemarketing ( http://www.telemarketing.gr/default.asp?pid=13&itm=10402&ct=79&la=1 ). Πιστεύω ότι θα βολέψει για μεγάλα αντικείμενα όπως καναπέδες, κρεβάτια, χαλιά κτλ.

Κάπου είχα δει ένα ρόλερ που μετά την χρήση πλένετε. Το ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω. Πιστεύω πως αυτό θα ήταν πιο οικονομικό από τις κολλητικές ταινίες.

Εμείς είμαστε κάθε μέρα στην πολλή τρίχα με αποτέλεσμα να βγαίνουμε έξω με παπλωματά, κάλυμμα καναπέ και να τα τινάζουμε με δύναμη. Βέβαια, πρώτα βουρτσίζω την μικρή και μετά βάζω ηλεκτρική.

Έχω ζήσει τις ίδιες ιστορίες με τις τρίχες πάνω στους φίλους μας... τους κυνηγάω με το ρόλερ πριν φύγουν για να τους καθαρίσω από τις τρίχες.

Παράθεση

anabou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη anabou
H anabou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

H anabou έγραψε στις 12:18, 01-03-07:

Αυτό με το κυνηγητό στους καλεσμένους με το ρόλερ είναι κλασική αξία. Όσο γι'αυτούς που είναι υποχόνδριοι στο καλό!

Παράθεση

Olivia

Δραστήριο Μέλος

H Olivia έγραψε στις 12:24, 01-03-07:

Mici κατάλαβα ποιο ρόλερ λες .. ένα που έχει πολύ λεία επιφάνεια και δεν χρειάζεται να το αλλάζεις γιατί μόλις το σκουπίζεις ξανακολλάει . Βασικά δεν είναι τόσο ισχυρό όσο οι κολλητικές ταινίες .

Παράθεση

Mici

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mici
H Mici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (...μια! 1η Ιουλίου 2006, ένα χαριτωμένο τιγράκι μας υιοθέτησε! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.

H Mici έγραψε στις 14:47, 01-03-07:

Αχμ... οπότε να μην παιδευτώ για να το βρω!!!

Παράθεση

ψωρόγατο

Δραστήριο Μέλος

H ψωρόγατο έγραψε στις 16:42, 01-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Olivia
Αχαχαχαχ ψωρόγατο δεν το είχα σκεφτεί ποτέ!!! Λες να το εφαρμόσω?Και ξέρεις , ε ?Σε αυτή τη περίπτωση τσουρομαδάς μόνος σου τη γάτα και βάζεις όλες τις τρίχες της στον καφέ τους!
Δεν χρειάζεται, απλός τους λες πως τους πάει το μαύρο ή το άσπρο (ανάλογα με το χρώμα της γάτας σου, το αντίθετο εννοείτε) και τους υποδεικνύεις να κάτσουν πάνω στο αγαπημένο μαξιλαράκι αυτής! Έτσι θα νομίζουν ότι τους συμπαθείς κι όλας! Έτσι ούτε γάτα, ούτε ζημιά!!!:up:

Παράθεση

eva

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eva
. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O eva έγραψε στις 18:02, 01-03-07:

πάντως το roller χωρίς ταινία δεν είναι και τόσο κακό. Τουλάχιστον δεν τελειώνει. Το βρίσκω στο Μαρινόπουλο και κάνει καλύτερη δουλειά όταν το πλένεις και με σαπούνι και όχι μόνο νερό.

Παράθεση

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 18:30, 01-03-07:

Αυτό που πλένεται, το είχα πάρει αλλά δεν έκανε την ίδια δουλεια με αυτο που κολλάει....

Παράθεση

ψωρόγατο

Δραστήριο Μέλος

H ψωρόγατο έγραψε στις 09:55, 02-03-07:

Εγώ πήρα συσκευασία της Viledaγιατί έχει και καπάκι, δηλαδή έχει ένα πλαστικό που καλύπτει τη κολλητική ταινία αλλά δεν ήταν και πολύ καλή. Έτσι πήρα ανταλλακτικά από άλλα εταιρία πιο φτηνή, είναι καλύτερη και με περισσότερα μέτρα.

Παράθεση

ESTELLE

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ESTELLE
H ESTELLE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,196 μηνύματα.

H ESTELLE έγραψε στις 09:07, 21-11-08:

Καλημέρα!Απο χθες έχει η μαμά μου τον Ντάφυ,τον 12χρονο Σιαμέζο.Σήμερα το πρωί που μίλησα μαζί της μου είπε ότι έχει φρικάρει γιατί μαδάει πολύ και έχει γεμίσει το σπίτι τρίχες!Αφού λεει περπατάει και φεύγουν τρίχες δεξιά αριστερά!Τον έχει βουρτσίσει απο χθες αρκετές φορές αλλά συνεχίζει και μαδάει...Τι μπορεί να κάνει;Ξέρω ότι υπάρχει ειδική τροφή για μακρύτριχα αλλά ήδη του δίνουμε τροφή με λίγα λιπαρά γιατί είναι χοντρούλης και την κάνουμε μίξη με αυτήν για ενήλικα στειρωμένα.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

tsitsini

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsitsini
H tsitsini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

H tsitsini έγραψε στις 09:23, 21-11-08:

καλημέρα estelle! εμένα ο γατούλης μου έχει τρίχωμα μεσαίου και μου είχε κάνει εντύπωση ότι δεν μαδούσε καθόλου παρόλο που δεν έχω βουρτσίσει τη γουνίτσα του ποτέ ώς σήμερα. όταν ρώτησα τον κτηνίατρο πώς και συμβαίνει αυτό μου είπε οτι προφανώς έχει δεχτεί πολύ καλά ο οργανισμός του την τροφή. Μήπως του δικού σου γατούλη δεν του "πάει" πολύ η τροφή του? εγώ για καλό και για κακό παντως θα ζητούσα και τη γνώμη ενός κτηνιάτρου..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Αντα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Αντα
H Αντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 6,545 μηνύματα.

H Αντα έγραψε στις 09:35, 21-11-08:

Γεια σου!! μπορεις να δοκιμασεις και τη belezza - royal canin είναι πολυ καλή για το τρίχωμα, και οι γατες την λατρευουν!!!!!!!! :up:

Παράθεση

ESTELLE

Περιβόητο Μέλος

H ESTELLE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,196 μηνύματα.

H ESTELLE έγραψε στις 10:20, 21-11-08:

Λέτε δηλαδή ότι μπορεί να φταίει και η τροφή του που μαδάει;Αυτος έτρωγε τόσα χρόνια κυρίως κονσέρβες.Εγώ του ξεκίνησα τις κροκέτες σε συνδυασμό με λίγη κονσέρβα για να μην είναι απότομη η αλλαγή.
Αντα,να την πάρω την τροφη που λες,αλλά να του δίνω συγχρόνως 3 διαφορετικά είδη;Eίναι 12 χρονών,στειρωμένος και χοντρός!!

Παράθεση

Νεκταρια (Φουντου Νεκταρια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Νεκταρια
H Φουντου Νεκταρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πανω απο 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,076 μηνύματα.

H Νεκταρια έγραψε στις 10:51, 21-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από ESTELLE
Λέτε δηλαδή ότι μπορεί να φταίει και η τροφή του που μαδάει;Αυτος έτρωγε τόσα χρόνια κυρίως κονσέρβες.Εγώ του ξεκίνησα τις κροκέτες σε συνδυασμό με λίγη κονσέρβα για να μην είναι απότομη η αλλαγή.
Αντα,να την πάρω την τροφη που λες,αλλά να του δίνω συγχρόνως 3 διαφορετικά είδη;Eίναι 12 χρονών,στειρωμένος και χοντρός!!
Στελλα καλημερα,παρε πιπετες Dermosent και κανε θεραπεια λεει μεσα τη δοδολογια.Καποτε ειχα διαβασει για κατι σταγονες εδω στο φορουμ αλλα δεν με εξυπηρετουσαν λογω πολλων γατονιων.ΟΙ πιπετες με τις σταγονες εχουν τα ιδια συστατικα μου ειπε ο κτηνιατρος που ασχοληθηκε με το θεμα.Τωρα σε συνδιασμο με τη καταλληλη τροφη ,θα κανει το θαυμα.
Περιμενω νεα απο τη μικρη.

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,433 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 11:09, 21-11-08:

ρε παιδια και εγω εχω ακουσει για ενα σκευασμα που περιοριζει τις τριχες, ρωτα τους κτηνιατρους εδω του φορουμ να σου πουν , αν ειναι αποτελεσματικα και φυσικα ασφαλη..

Παράθεση

ESTELLE

Περιβόητο Μέλος

H ESTELLE έγραψε στις 11:37, 21-11-08:

Νεκταρία που τις βρίσκω αυτές τις πιπέτες;Είναι ασφαλής για τα ζωάκια;Σου έστειλα ΠΜ για τα νέα της μικρής!

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prince
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (13 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,285 μηνύματα.

H prince έγραψε στις 11:44, 21-11-08:

ξέρεις ότι μπορεί να μαδάει γιατί τον δώσατε στη μαμά σου; από τη στεναχώρια του. μπορεί να αγαπάει τους γονείς σου αλλά να ήταν δεμένος με τη δική σου οικογένεια. και να νιώθει ότι τον παρατήσατε. είναι παρατηρημένο για ψυχολογικούς λόγους να μαδάνε...

σκέψου το. σε ειδε ότι πήρες νέο γατάκι και μετά τον παρκάρησες στη μαμά σου. είναι πιθανό..

εκείνο που μπορείτε να κάνετε είναι ένα καλό βούρτσισμα με τά μπάνιο και μετά πάλι βούρτσισμα. θα φύγουν οι περισσότερες τρίχες που θα απεριπτε ο οργανισμός έτσι.

ρίξτε και λαδάκι στην τροφή του...

Παράθεση

Αντα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Αντα
H Αντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 6,545 μηνύματα.

H Αντα έγραψε στις 13:43, 21-11-08:

Και ο δικος μου ειναι μπουχεσακος και παλι του δινω για τη γουνιτσα του. Μου ξεφευγει πως λεγονται αυτες οι σταγονες τωρα, εχω παρει και εγω αλλα δεν ειδα τρομερη βελτιωση. Αυτο οτι αλλαξε περιβαλλον, και να μαδαει μπορει να ειναι κ στρες, αγχος....

Παράθεση

ESTELLE

Περιβόητο Μέλος

H ESTELLE έγραψε στις 15:59, 22-11-08:

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες κορίτσια.Τον Ντάφυ δυστυχώς τον πήρα για φιλοξενία και προτίμησα να τον δώσω στη μητέρα μου για να μπορώ να είμαι κοντά του όποτε θέλω κι εγώ και οι κορες μου γιατί είναι πολύ καλός γάτος.Δεν θα έδινα με τίποτα ένα ζωάκι που θα το είχα 12 χρόνια!Σίγουρα αγχώθηκε ο καήμενος με τόσες αλλαγές τελευταία..Ελπίζω να ηρεμήσει στη μαμά μου και να πάνε ολα καλά!

Παράθεση

aglaia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη aglaia
. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O aglaia έγραψε στις 16:11, 05-05-09:

Παιδιά καλησπέρα!!!!!
Πήρα πρόσφατα ένα αδέσποτο γατάκι και τώρα που άρχισε να μεγαλώνει του πέφτουνε πολύ οι τριχούλες και γεμίζει όλο το σπίτι, για να μην πω για τα ρούχα μου.. Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο καλό προϊόν που να τις μαζεύει εύκολα? γιατί η ηλεκτρική, είναι μεγάλη ταλαιπωρία..
Ευχαριστώ πολύ.. ελπίζω να βρω απαντήσεις σύντομα..
φιλιά σε όλους και όλες
:up:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 16:13, 05-05-09:

Καλησπερα και καλωσηρθατε!
Καταρχην μια καλη τροφη και τακτικο βουρτσισμα θα βοηθησουν στη βελτιωση του τριχωματος και δεν θα χανει τοσο.Δε μπορειτε να φανταστειτε διαφορα στην υφη και τη λαμψη με μια καλη τροφη...Εκτος απο τη σκουπα,υπαρχει το αυτοκολλητο ρολο,που ειναι φθηνη λυση και πολυ αποτελεσματικη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lili.
H ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 429 μηνύματα.

H lili. έγραψε στις 23:48, 06-03-11:

η λιλυ μου ως περσιας μακρυτριχη γατουλα εχει πολυ τριχα! την περιποιουμαστε καθημερινα, φροντιζουμε για το καθημερινο της χτενισμα, τα καθημερινα της χτενισματα βασικα, αλλα υπαρχει προβλημα! παντου τριχες αιωρουνται!!! απευθυνομαι σε οσες εχετε μακρυτριχες γατουλες...πως αντιμετωπιζετε αυτο το προβλημα? υπαρχει καποιος τροπος περαν των τυπικων(χτενισμα κτλ)? θα με βοηθουσε καμια περαιτερω συμβουλη...χιλια ευχαριστω!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,549 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:54, 06-03-11:

χμ....μην στεναχωριεσαι..και εμεις που δεν εχουμε περσικες..παλι εχουμε τριχες...αφθονες..
Εγω χρησιμοποιω καταρχην το ρολακι που υπαρχει στα σουπερ μαρκετ(αυτο που λεει για τη σκονη..αλλα ειναι οτι πρεπει και για τριχες)..αλλα υπαρχει και αλλο συστημα.Με τα γαντια τα χειρουργικα,αυτα τα πολυ λεπτα.Καποιοι λενε οτι πρεπει να ειναι βρεγμενα.Αντιθετα εγω...οταν δεν το βρεχω..οι τριχες μαζευονται σε κομπους..και καθαριζω καναπε κλπ..πολυ πιο ευκολα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,465 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 00:13, 07-03-11:

Χρειάζεσαι πολύ καλή ηλεκτρική σκούπα, πρώτα απ' όλα. Ειδικά τώρα το χειμώνα που έχουμε και χαλιά, εγώ βάζω ηλεκτρική σκούπα μέρα παρά μέρα. Για ρούχα και καναπέδες χρησιμοποιώ το αυτοκόλλητο ρολάκι με την κολλητική ταινία διπλής όψεως. Αναπόφευκτα ο χρόνος που αφιερώνεις για καθαριότητα είναι περισσότερος, αλλά χαλάλι! Τις αγαπάμε τόσο πολύ τις γατούλες μας!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alni

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alni
H Alni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.

H Alni έγραψε στις 06:03, 07-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από Hlianna
δεν θα σου προτεινα να παρεις το furminator καθως αφαιρει το υποστρωμα απο τα περσικα
Άσχετη αλλα ... Ποιο υποστρωμα? και για μη περσινά Είναι εντάξει? συγνώμη για την άσχετη ερώτηση ...

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,771 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 11:00, 07-03-11:

Νομίζω ότι είμαι δικαιωματιcat ειδήμων στο θέμα τρίχες...
οπότε... ας μιλήσουμε για τρίχες!
Η ηλεκτρική catαρχήν έχει γίνει προέκταση του χεριού μου... -ποιος το περίμενε...-
Για τα ρούχα ρολό....
Αλλά στις επιφάνειες του σπιτιού που έχουν ύφασμα - τραπεζομάντηλα, καρέκλες, πάπλωμα...- με βοηθάει πολύ το πέρασμα με βρεγμένο χέρι... -το ένα χέρι βρεγμένο, το άλλο στεγνό, ώστε να αφαιρώ με το στεγνό χέρι τις τρίχες από το βρεγμένο χέρι, και να αφαιρώ με το βρεγμένο χέρι τις τρίχες από τις υφασμάτινες επιφάνειες... Δίπλα έχω δύο μπωλάκια, το ένα με νερό, που βουτάω το χέρι ώστε να μην κάνω δρομολόγια στη βρύση... κΑΙ ένα άδειο μπωλάκι, ώστε να βάζω τις τούφες που βγάζω από το βρεγμένο χέρι, και να μην πηγαινοέρχομαι στον σκουπιδοτενεκέ...
Πλέον οι δουλειές σε σχεδόν καθημερινή βάση περιλαμβάνουν το τετράπτυχο ηλεκτρική, σφουγγάρισμα, ξεσκόνισμα, ΞΕΤΡΙΧΙΑΣΜΑ....
αααααααααα!!!!! Και μην νομίσετε ότι διαμαρτύρομαι! ΧΑΛΑΑΑΑΑΑΛΙ ΤΟΥΣ!!!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

amelie89

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη amelie89
H amelie89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H amelie89 έγραψε στις 17:20, 20-08-11:

Καλησπέρα! Έχω τον γατούλη μου εδώ και 4 μήνες κ ήδη έχει γίνει θηριάκι! Η τρίχα του δεν είναι κοντή κ έχει γεμίσει το σπίτι κ η ατμόσφαιρα.. προσπαθώ να του της παίρνω κάθε τόσο με μια βούρτσα που έχω αγοράσει αλλά το πρόβλημα δεν παύει.. εσείς πώς το αντιμετωπίζετε αυτό? στην πόρτα έχω ένα αυτοκόλλητο ρολό κ περνάω τα ρούχα μ κάθε φορα που φεύγω έξω αλλά δεν είναι το ίδιο αποτελεσματικό κ με τους καναπεδες.. Ισχύει οτι υπάρχουν ειδικές τροφές που μειώνουν την τριχόπτωση? Αν έχει κάποιος κατι στα υπόψιν του ας το μοιραστεί μαζι μας!!

Παράθεση

cooperaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη cooperaki
H cooperaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H cooperaki Τιτίκα, Αρθούρος, Μίλη, Μπόλφω, Μιτσούκο έγραψε στις 08:43, 12-10-11:

καλημέρα σε όλους.
η Τιτίκα μου είναι άσπρη και έχει μακρύ τρίχωμα. αυτό σημαίνει..........τρίχες. τρίχες παντού. αιωρούνται, κολλάνε στα ρούχα, στα έπιπλα, παντού. ΄΄Δουλεύει΄΄ το αυτοκόλλητο στο φουλ.
πάω στη δουλειά και ειδικά το παντελόνι μου από μαύρο γίνεται άσπρο (μιας και η Τιτή μου το πρωί ειδικά που ντύνομαι,θέλει χάδια και τρίβεται στα πόδια μου).
υπάρχουν άνθρωποι που δεν έρχονται στο σπίτι μου γιατί σιχαίνονται τη γάτα και τις τρίχες της. (το αντιπαρέρχομαι).
εσείς πως αντιμετωπίζετε το θέμα;
φιλικά

Παράθεση

cooperaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη cooperaki
H cooperaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H cooperaki Τιτίκα, Αρθούρος, Μίλη, Μπόλφω, Μιτσούκο έγραψε στις 09:41, 12-10-11:

ειδα τις παραπάνω απαντήσεις και με κάλυψαν. επίσης παρηγορήθηκα γιατί δεν είμαι η μόνη.....
ευχαριστώ

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 15:13, 10-02-12:

Είπατε κάτι για τρίχες;; Έβαλα σκούπα πριν από 48 ώρες ακριβώς... Και να σήμερα (και δεν έκανα καν τα πάντα, είπα ίσα να περάσω "τα πολλά" με το swiffer)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

houlieta (Μαρία)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη houlieta
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 730 μηνύματα.

H houlieta έγραψε στις 15:36, 10-02-12:

Αχ, τρελλη υπόθεση η τρίχα!...
Είναι παντού!...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Gogo Valentinou (Γωγω)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Gogo Valentinou
H Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (μια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H Gogo Valentinou έγραψε στις 15:54, 06-05-12:

Helppppp...Πλενω κουβερτες και οι τριχες ειναι εκει ακομα.....παντου τριχες.....τα ρουχα μου δεν τα προλαβαινω με τις ταινιες και παλι σαν παλιοβρωμιαρα φαινομαι....κι εχω και μια ιδιοτροπια με την καθαριοτητα....μεχρι ταινια εβαλα στο γατι μηπως και γλυτωσω τπτ....και το σκασμενο δεν θελει και χτενισμα...με καταδαγκωνει να το χτενισω λιγο....Αν βαλω ηλεκτικη σκουπα σε πολυ χαμηλη ενταση στο γατο λετε να καθαρισει????

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη flora.m123
H Φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 633 μηνύματα.

H flora.m123 έγραψε στις 16:29, 06-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gogo Valentinou
Helppppp...Πλενω κουβερτες και οι τριχες ειναι εκει ακομα.....παντου τριχες.....τα ρουχα μου δεν τα προλαβαινω με τις ταινιες και παλι σαν παλιοβρωμιαρα φαινομαι....κι εχω και μια ιδιοτροπια με την καθαριοτητα....μεχρι ταινια εβαλα στο γατι μηπως και γλυτωσω τπτ....και το σκασμενο δεν θελει και χτενισμα...με καταδαγκωνει να το χτενισω λιγο....Αν βαλω ηλεκτικη σκουπα σε πολυ χαμηλη ενταση στο γατο λετε να καθαρισει????

Καλέ γάτος είναι,δε θα σταματήσει να μαδάει με την ηλεκτρική!!
Όλοι το ίδιο πρόβλημα έχουμε με τις τρίχες!Υπάρχουν πέρα από τα ρολά, αν το ψάξεις πολύ, κάτι βούρτσες ειδικές που κάνουν τρελή δουλειά (εμείς έχουμε μια που την πήραμε από το εξωτερικό)..Δοκίμασε να τον χτενίζεις όταν ψιλοκοιμάται και χαλαρώνει!!
Εγώ στον καναπέ πχ χρησιμοποιώ πρώτα σουπάκι, μετά ρολό, μετά βετέξ και επειδή πάλι δεν έχουν φύγει οι τρίχες βάζω και ηλεκτρική από τα νεύρα μου!Και μετά τα παρατάω.

Παράθεση

Pasiphae (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pasiphae
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

H Pasiphae none but ourselves can free our minds έγραψε στις 09:41, 07-05-12:

Χαχαχαχα! Εννοείται ότι δε θα σταματήσουν να μαδάνε (ούτε με ηλεκτρική ούτε με τίποτα), είναι ζωντανοί οργανισμοί! Εμένα το θέμα μου είναι αν είναι πρόβλημα υγείας το τόσο μάδημα! Αλλά υποθέτω πως όχι.

Όσον αφορά το σπίτι, ηλεκτρική, ρολά, κλπ κλπ! Το έχω πάρει απόφαση ότι τρίχες στο σπίτι θα βλέπω συνέχεια! Έχω σκεφτεί να πάρω εκείνη την ηλεκτρική σκούπα τη θαυματουργή, που είναι ιδανική για σπίτι με κατοικιδια, αλλά το κόστος είναι τεράστιο!

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

H Φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 633 μηνύματα.

H flora.m123 έγραψε στις 12:11, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Pasiphae
Χαχαχαχα! Εννοείται ότι δε θα σταματήσουν να μαδάνε (ούτε με ηλεκτρική ούτε με τίποτα), είναι ζωντανοί οργανισμοί! Εμένα το θέμα μου είναι αν είναι πρόβλημα υγείας το τόσο μάδημα! Αλλά υποθέτω πως όχι.

Όσον αφορά το σπίτι, ηλεκτρική, ρολά, κλπ κλπ! Το έχω πάρει απόφαση ότι τρίχες στο σπίτι θα βλέπω συνέχεια! Έχω σκεφτεί να πάρω εκείνη την ηλεκτρική σκούπα τη θαυματουργή, που είναι ιδανική για σπίτι με κατοικιδια, αλλά το κόστος είναι τεράστιο!
Όχι καλέ, δεν είναι πρόβλημα, don't worry! Yπάρχει θαυματουργή σκοπύπα για σπίτι με κατοικίδια;Εγώ που ζω;!Περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ!

Παράθεση

Pasiphae (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

H Pasiphae none but ourselves can free our minds έγραψε στις 13:00, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από flora.m123
Όχι καλέ, δεν είναι πρόβλημα, don't worry! Yπάρχει θαυματουργή σκοπύπα για σπίτι με κατοικίδια;Εγώ που ζω;!Περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ!
Δεν ξέρω αν μπορώ να γράψω εταιρία. Την είχε δείξει και το παρά τρίχα παλιότερα και την είχα βρει σε κατάστημα ηλεκτρικών. Το κόστος είναι από 400 με 500 ευρώ αλλά εχει πολλή μεγάλη δύναμη αναρρόφησης, χωρίς σακκούλα (κάτι που συμφέρει στην πορεία) και έχει μια χτένα που προσαρμόζεται μπροστά και με αυτή περνάς το κατοικίδιο. Νομίζω ότι θα μου έλυνε τα χέρια στο θέμα τρίχα.
Να φανταστείς ένα χαλί που είχα το πέταξα γιατί ήταν γεμάτο τριχες και δεν καθάριζε με τίποτα!

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

H flora.m123 έγραψε στις 13:32, 07-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Pasiphae
Το κόστος είναι από 400 με 500 ευρώ

..και μένουμε στην απλή ηλεκτρική και το σκουπάκι..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 07-05-12 στις 23:32. Αιτία: Διόρθωση παράθεσης
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gogo Valentinou (Γωγω)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Gogo Valentinou
H Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (μια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H Gogo Valentinou έγραψε στις 23:18, 07-05-12:

Τελικα δεν καταλαβα.....Οι κουβερτες σας ειναι μες την τριχα παντα και για μια ζωη????Με το πλυντηριο παραμενουν οι τριχες....τις αφηνετε????Θα σκασωωωω...θα με λενε βρωμιαρα....δεν θα το αντεξω.....Δεν ειπα οτι θα φυγουν δια παντος οι τριχες με την ηλεκτρικη σκουπα....απλα θα επεφταν πιο λιγες καθε μερα....αλλα σιγα μην κατσει...μολις δει την ηλεκτρικη σκουπα παει και κρυβεται ο μπουχεσας....Την φοβαται πολυ εν αντιθεσει με τη σφουγγαριστρα που θελει να παιζει μαζι της....Γατοι παιδι μου....βλαμμενοι....

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

H flora.m123 έγραψε στις 23:23, 07-05-12:

Τελικα δεν καταλαβα.....Οι κουβερτες σας ειναι μες την τριχα παντα και για μια ζωη????Με το πλυντηριο παραμενουν οι τριχες....τις αφηνετε????Θα σκασωωωω...θα με λενε βρωμιαρα....δεν θα το αντεξω.....Δεν ειπα οτι θα φυγουν δια παντος οι τριχες με την ηλεκτρικη σκουπα....απλα θα επεφταν πιο λιγες καθε μερα....αλλα σιγα μην κατσει...μολις δει την ηλεκτρικη σκουπα παει και κρυβεται ο μπουχεσας....Την φοβαται πολυ εν αντιθεσει με τη σφουγγαριστρα που θελει να παιζει μαζι της....Γατοι παιδι μου....βλαμμενοι....
ΌΛΑ είναι μες στην τρίχα πάντα και μια ζωή !
Απλά εγώ φροντίζω να μην υπάρχουν πολλές τρίχες όταν τα ρούχα πλένονται.. Αλλά η μαμά μου δεν ξέρω πως τα καταφέρνει και δε βρίσκεις ούτε 1 τρίχα μετά το πλύσιμο
Και μετά από πέντε λεπτά μόλις τα φορέσω ή τα στρώσω.. Φτου κι απ'την αρχή...
Φρόντιζε να τον χτενίζεις συχνά για να μην πέφτουν τόσες... Αλλά στη φωτό κοντότριχος φαίνεται.. Τόσο πολύ μαδάει;

Παράθεση

Pasiphae (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

H Pasiphae none but ourselves can free our minds έγραψε στις 19:41, 08-05-12:

Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά ναι! Εγώ που είχα φτάσει στα όρια της μανίας με την τάξη και την καθαριότητα, πλέον δε με νοιάζει! Εβγαλα ένα χαλί (αυτό με τα χοντρά κρόσσια) γιατί δεν καθάριζε με τίποτα κι έβαλα μοκέτα. Έχω ριχτάρι στον καναπέ και κάλλυμα στο κρεβάτι. Πριν βάλω τα ρούχα στο πλυντήριο τα περνάω με το ρολό. Παρ'ολα αυτά πάντα βγαίνω έξω κι έχω κάποιες τρίχες πάνω μου (έχω ρολό και στην τσάντα μου) Το αγόρι μου έχει μεταφέρει τις ασπρες τρίχες του Τσουρεκιού μου στη δουλειά του

Αρχική Δημοσίευση από flora.m123

..και μένουμε στην απλή ηλεκτρική και το σκουπάκι..
Χαχαχαχα! Αυτό λέω κι εγώ! Μένει άπιαστο όνειρο Παρεμπιπτόντως το σκουπάκι είναι αποτελεσματικό Φλώρα;

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

H flora.m123 έγραψε στις 21:40, 08-05-12:

Χαχαχαχα! Αυτό λέω κι εγώ! Μένει άπιαστο όνειρο Παρεμπιπτόντως το σκουπάκι είναι αποτελεσματικό Φλώρα;
Μπααααα, ψιλοπράγματα..τα πάνω πάνω παίρνει κι αυτά με το ζόρι.. Δε σωνόμαστε παιδί μου! Εγώ με το σκουπάκι τουλάχιστον μαζεύω τους κόκκους άμμου που κυκλοφορούν σε όλο το σπίτι...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Baloudakos

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τρίχες! - Από anesperos13
      Το θέμα έχει λάβει 58 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-10-14 στις 00:22.
    • Τρίχες!! - Από booky
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-09-10 στις 20:51.
    • Πρόβλημα με τις τρίχες!!! - Από g3org1a
      Το θέμα έχει λάβει 36 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-10 στις 00:07.
    • Τουφίτσες από τρίχες... - Από LETOS
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-10-08 στις 10:49.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους