Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,178 εγγεγραμμένα μέλη και 718,803 μηνύματα σε 22,709 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 310 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Τι θα δούμε σήμερα;

τακις (νινα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη τακις
H νινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 346 μηνύματα.

H τακις έγραψε στις 21:14, 24-10-09:

το ντοκυμαντερ στο σκαι με τα τιγρακια το ειδα κ γω τις προαλλες. απλα τελειο. τι υπεροχο ζωο, τι απεριγραπτη ομορφια! κ αυτο που με πεθαινει ειναι τα στρογγγυλα αυτακια των μωρων..για δαγκωμα ειναι παρεπιπτοντως εγω σημερα ειπα να μεινω μακρια απτις ορδες που θα ξεχυθουν σαββατιατικα εξω, κατεβασα 6ο κυκλο grey's anatomy κ ελπιζω να κανω mc dreamy ονειρα. η εστω mc steamy

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bunny (Χριστίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη bunny
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 4,874 μηνύματα.

H bunny έγραψε στις 18:14, 25-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Χριστινα σε μισωωωωωωω και κανονισα να βγω!Ατιμη!
Δεν πειράζει,κι εγώ ξέχασα να το δω Τί πρωτότυπο!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,635 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 18:18, 25-10-09:

Εγώ τις έχω αυτές τις ταινίες κ έτσι τις βλέπω όποτε θέλω κ χωρίς διακοπές :up: Αν κ θα το ξαναπω μια φορά ακόμα προτιμώ να διαβάζω τα βιβλία παρά να βλέπω τα έργα του HP

Παράθεση

bunny (Χριστίνα)

Επιφανές Μέλος

H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 4,874 μηνύματα.

H bunny έγραψε στις 18:34, 25-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Elvenstar
Εγώ τις έχω αυτές τις ταινίες κ έτσι τις βλέπω όποτε θέλω κ χωρίς διακοπές :up: Αν κ θα το ξαναπω μια φορά ακόμα προτιμώ να διαβάζω τα βιβλία παρά να βλέπω τα έργα του HP
Εγώ δεν έχω διαβάσει βιβλίο του Χάρι Πότερ...Λέω να πάρω κανένα

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,635 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 19:05, 25-10-09:

Ποτέ δεν μπορείς να σταματήσεις μόνο στο ένα, αν διαβάσεις το πρώτο θα πάρεις κ τα υπόλοιπα

Παράθεση

bunny (Χριστίνα)

Επιφανές Μέλος

H bunny έγραψε στις 19:13, 25-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Elvenstar
Ποτέ δεν μπορείς να σταματήσεις μόνο στο ένα, αν διαβάσεις το πρώτο θα πάρεις κ τα υπόλοιπα
Eτσι κι αλλιώς όταν αρχίζω σειρά τα παίρνω όλα Δεν μπορώ να μένω με τις απορίες...τσαντίζομαι!

Παράθεση

nickis

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη nickis
H nickis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 873 μηνύματα.

H nickis έγραψε στις 21:16, 05-11-09:

Εχει ενα πολυ ομορφο ντοκιμαντερ στο ΣΚΑΙ τωρα

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,433 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 14:19, 08-11-09:

βλεπω ενα τελειο ντοκιμαντερ στην ετ 3 αφιερωμενο στη λιμνη κερκινη...δεν εχω παει αλλα θελω πολυ ρε γμτ..εχει φοβερο βιοτοπο κ πολυ ομορφα πουλια για να κανεις bird watching. αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι τα δασαρχεια εκει, παλιοτερα ευτυχως, πληρωναν κυνηγους να σκοτωσουν ενα ειδος κορακοειδων πουλιων που τα θεωρουσαν βλαβερα...τι αλλο θα ακουσουμε πια......

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,550 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 14:22, 08-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από ιβανα
βλεπω ενα τελειο ντοκιμαντερ στην ετ 3 αφιερωμενο στη λιμνη κερκινη...δεν εχω παει αλλα θελω πολυ ρε γμτ..εχει φοβερο βιοτοπο κ πολυ ομορφα πουλια για να κανεις bird watching. αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι τα δασαρχεια εκει, παλιοτερα ευτυχως, πληρωναν κυνηγους να σκοτωσουν ενα ειδος κορακοειδων πουλιων που τα θεωρουσαν βλαβερα...τι αλλο θα ακουσουμε πια......

ελα μου ντε............οπως και παλιοτερα που πληρωναν για να σκοτωνουν αλεπουδες.γιατι ηταν επιζημιες ,λεει........τωρα...ειναι πολυ λιγες...

Παράθεση

athanasiad

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη athanasiad
H athanasiad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,635 μηνύματα.

H athanasiad έγραψε στις 21:21, 08-11-09:

Το είδα και γω.
Η περιοχή εκεί είναι πολύ όμορφη. Πήγα πέρσι την Άνοιξη. Η φύση σε όλο της το μεγαλείο!!!!
Είμαστε τυχεροί που είμαστε Ελληνες. Να και τα κρυπτά εθνικιστικά μου ένστικτα......

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,783 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 23:00, 15-12-09:

Σήμερα ξεκίνησε στον Αντένα το "Ιατρικό απόρρητο", η ελληνική εκδοχή του Grey's anatomy.Μάλλον μέτριο το αποτελεσμα.
Από το κάστ ξεχωρίζουν Γ.Κιμούλης, Π. Μπουγιούρης, Σ.Παυλίδου, Μάντυ Λάμπου κ.α

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,433 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 23:17, 15-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από niki
Σήμερα ξεκίνησε στον Αντένα το "Ιατρικό απόρρητο", η ελληνική εκδοχή του Grey's anatomy.Μάλλον μέτριο το αποτελεσμα.
Από το κάστ ξεχωρίζουν Γ.Κιμούλης, Π. Μπουγιούρης, Σ.Παυλίδου, Μάντυ Λάμπου κ.α

το εχω δει, πολυ μετριο...
ασε που εδω δεν εχουμε προσωπικο, κρεβατια, μηχανηματα κ εντατικες...οι σειρες μας μαραναν???????

Παράθεση

undertow (sofia)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη undertow
H sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 779 μηνύματα.

H undertow έγραψε στις 23:23, 15-12-09:

ασε που εδω δεν εχουμε προσωπικο, κρεβατια, μηχανηματα κ εντατικες...οι σειρες μας μαραναν???????
Θα μπορούσαν να την κάνουν πιο πρωτότυπη τη σειρά αν έδειχναν την πραγματική εικόνα των ελληνικών νοσοκομείων..Φαντάζεστε σε πρώτο πλάνο να βλέπαμε ράντζα σε διαδρόμους και γιατρούς που φακελώνονται??
Και εγώ αυτό έβλεπα..Δεν μου άρεσε καθόλου..Μακραν καλύτερο το greys anatomy..Ασε που μου έλειπε και ο ''μπήχτης'' Dr Σλόαν...

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,783 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 23:34, 15-12-09:

Μόνο στις σειρές έχουμε...

Αρχική Δημοσίευση από undertow
Θα μπορούσαν να την κάνουν πιο πρωτότυπη τη σειρά αν έδειχναν την πραγματική εικόνα των ελληνικών νοσοκομείων..Φαντάζεστε σε πρώτο πλάνο να βλέπαμε ράντζα σε διαδρόμους και γιατρούς που φακελώνονται??
Και εγώ αυτό έβλεπα..Δεν μου άρεσε καθόλου..Μακραν καλύτερο το greys anatomy..Ασε που μου έλειπε και ο ''μπήχτης'' Dr Σλόαν...
Συμφωνώ...αυτό θα ήταν πολύ καλύτερο, τουλάχιστον πιό ρεαλιστικό από το να βλέπουμε νοσοκομεία και προσωπικό που δεν υπάρχει την ελληνική πραγματικότητα.

Παράθεση

Thanasis46

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Thanasis46
Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,770 μηνύματα.

O Thanasis46 Τα ζώα δεν είναι παιχνίδια! έγραψε στις 23:42, 15-12-09:

Πωλείται Ζωή

Πρώτη τηλεοπτική προβολή:

Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου, στις 22.00, στη ΝΕΤ

Μπορείτε να φανταστείτε μια αγορά νερού; Μια αγορά, όπου ιδιοκτήτες μετοχών νερού θα το πουλούσαν και θα το αγόραζαν, ενώ άλλοι θα κερδοσκοπούσαν πάνω στην τιμή του χωρίς να το χρειάζονται; Πως θα ήταν η ζωή, εάν όλα τα νερά του πλανήτη, επιφανειακά ή υπόγεια, τα νερά των ποταμών, των λιμνών και των παγετώνων, ανήκαν σε ιδιώτες;
Το "Πωλείται Ζωή" εξετάζει την μεγαλύτερη αγορά νερού του κόσμου που έχει στηθεί στην Χιλή. Εκεί όπου οι υδάτινοι πόροι της χώρας δεν ανήκουν στο κράτος αλλά σε ιδιώτες και μία εταιρεία μπορεί να είναι ιδιοκτήτης ενός ολόκληρου ποταμού και να κατέχει ποσότητα νερού ίση με το Βέλγιο. Εκεί, όπου το νερό έχει μετατραπεί από δημόσιο αγαθό ζωής σε ιδιοκτησία, και ένα «δικαίωμα νερού» μπορεί να κοστίζει όσο ένα σπίτι.
Ακόμα και στην έρημο της Ατακάμα, που θεωρείται η ξηρότερη περιοχή του πλανήτη, οι μεταλλευτικές εταιρείες - μεγαλο-ιδιοκτήτες του μακρύτερου ποταμού της Χιλής, Ρίο Λόα - αντλούν τεράστιες ποσότητες και χρησιμοποιούν το πολύτιμο νερό για να ξεπλένουν μέταλλα, καταδικάζοντας χιλιάδες ιθαγενείς και χωριά αγροτών στην δίψα και τη φτώχεια.

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 09:51, 16-12-09:

Και εγώ το είδα, το μέτριο είναι λίγο...
Φτηνή αντιγραφή, καθόλου πρωτότυπο σενάριο και υπόθεση...Αντί να τα σκάσουν να αγοράσουν καμία ξένη σειρά, έκαναν στην πλάκα μια Ελληνική Αντιγραφή...
(λάθος μάλλον, τα έσκασαν χοντρά για να αγοράσουν τις Νοικοκυρές σε απόγνωση.. και να πληρώνουν τον Ούρι Γκέλερ, να μας φλομώνει με τα ψέμματα...να μην σχολιάσω το X Factor και τα Mοντέλα..)

Ευχαριστώ Θανάση, θα το δώ απόψε, ακούγετε πολύ ενδιαφέρον, μιας και το έχουνε πεί ότι ο Γ Παγκόσμιος θα γίνει για το νερό....

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,332 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 11:53, 26-12-09:

για σήμερα που θα κατσουμε σπίτι έχοΥτε καμμια πρόταση;;; βλεπετε εχω παρει δουλεια και στο σπίτι και δεν εχω προλάβει να δω τι παιζει...

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 21:30, 08-01-10:

Στο Alpha έχει τώρα "Άρχοντα" νομίζω ότι είναι "Οι δύο πύργοι".
Τώρα είδα και το τρέλερ, μετά τις 11 στο Mega έχει το δεύτερο μέρος από το "Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή;".:up:
Φτού, έχασα το πρώτο μέρος την προηγούμενη βδομάδα.Από τις καλύτερες(η καλύτερη κατά την γνώμη μου) κωμικές σειρές της ελληνικής τηλεόρσης.

Παράθεση

Thanasis46

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Thanasis46
Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,770 μηνύματα.

O Thanasis46 Τα ζώα δεν είναι παιχνίδια! έγραψε στις 21:42, 08-01-10:

H1N1, H2N2, H5N1, SARS

Πίσω από αυτές τις κωδικές ονομασίες κρύβονται οι λίγο έως πολύ απροσδιόριστες βιολογικές ενώσεις που αποκαλούμε συλλήβδην ιούς.
Εδώ και λίγο διάστημα ένα από τους ιούς αυτούς ο H1N1 εξαπλώνεται με μεγάλη ταχύτητα σε όλες τις ηπείρους.
Αλήθεια πώς ένας μικροσκοπικός ιός, ανίκανος να αναπαραχθεί μόνος του, προκαλεί πανδημία, πανικό και αποτελεί πια το επίκεντρο του παγκόσμιου ενδιαφέροντος και αντικείμενο έρευνας της επιστημονικής κοινότητας σε ολόκληρο τον κόσμο;
Το ντοκιμαντέρ αυτό μέσα από την υπερπληθώρα της πληροφόρησης, των ιατρικών ανακοινώσεων, των αντικρουόμενων απόψεων επιχειρεί μια ψύχραιμη και όσο το δυνατό αντικειμενική προσέγγιση μέσα από συνεντεύξεις εμπειρογνωμόνων, επιδημιολόγων και αναζητά εξηγήσεις, διευκρινίσεις, οδηγίες.
Τα γυρίσματα που έχουν πραγματοποιηθεί σε πολλές χώρες του κόσμου καθώς και η επεξήγηση της δράσης του ιού μέσα από εντυπωσιακές τρισδιάστατες αναπαραστάσεις θα σας καθηλώσουν.
Μια διεθνής συμπαραγωγή της ΕΡΤ με την GAD (Grand Angle Distribution).

ΔΕΥΤΕΡΑ 11/01/2010 00:00

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,550 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 15:09, 10-01-10:

χα,χα,χα... στο μεγκα τωρα...δειχνει ταινια με την......Ναλα!!!!!!

Παράθεση

cooperaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη cooperaki
H cooperaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H cooperaki Τιτίκα, Αρθούρος, Μίλη, Μπόλφω, Μιτσούκο έγραψε στις 20:30, 28-10-11:

εχτές το βράδυ, είχει μια πολύ ωραία ταινία με τον Ρίτσαρντ Γκιρ και ένα σκύλο. η ταινία βασιζόταν σε αληθινή ιστορία και έδειξε το δέσιμο μεταξύ ανθρώπου και ζώου και την αφοσίωση. ήταν πολύ γλυκό και τρυφερό φιλμ και με συγκίνησε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 21:27, 28-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από cooperaki
εχτές το βράδυ, είχει μια πολύ ωραία ταινία με τον Ρίτσαρντ Γκιρ και ένα σκύλο. η ταινία βασιζόταν σε αληθινή ιστορία και έδειξε το δέσιμο μεταξύ ανθρώπου και ζώου και την αφοσίωση. ήταν πολύ γλυκό και τρυφερό φιλμ και με συγκίνησε

Υπερβολικά λυπητερή ταινία..Είχα ρίξει απίστευτο κλάμα..Και τώρα όταν τη σκέφτομαι πάλι πάνε να με πιάσουν τα κλάματα..Νομίζω μου θυμίζει τον πατέρα μου με τον ΥΠΕΡπολυαγαπημένο του σκύλο...Μάλλον γι'αυτό
Η ταινία λέγεται Hachiko...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 01:29, 29-10-11:

είναι βασισμένη στην ιαπωνική "hachiko monogatari". Aξίζει να δείτε την ιαπωνική... θα πεθάνετε στο κλάμμα...

Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 01:53, 29-10-11:

Ναι σωστά το θυμάμαι αυτό..Αλλά δεν αντέχω άλλο κλάμα από τέτοιου είδους θέμα..Θα πάθω κατάθλιψη

Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 10:01, 14-01-12:

Αυτή τη στιγμή 14/1/2012 ώρα 1000 το κανάλι της Βουλης δείχνει τη συζήτηση που γίνεται στη διαρκή επιτροπή στο νεο νομοσχέδιο για τα κατοικίδια

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

YNL (Γιάννης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη YNL
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,071 μηνύματα.

O YNL της Χιονάτης του Κερατσινίου . έγραψε στις 11:50, 03-02-12:

Δεν ξέρω πόσοι από σας παρακολουθείται το ψηφιακό ΠΡΙΣΜΑ+ TV. Κάθε μέρα στις 1300 και σε επανάληψη στις 0100 έχει την εκπομπή Ζωογραφία και αναφέρεται στα κατοικίδια. Μαθαίνεις πολλά όπως χτες για το πως καταλαβαίνεις πως η γάτα κρυώνει. Η μυτούλα της παίρνει χρώμα προς το κόκκινο.
Αυτό δεν το ήξερα.
Η Χιονάτη μιλά τώρα με τον σκυλογείτονα τον Άρη. Δηλ αυτός μιλά (γαβγίζει) κι εκείνη τον κοιτά ατάραχη. Κάθε λίγο και λιγάκι βγαίνω έξω και παρατηρώ την μύτη της μήπως και έχει κοκκινίσει !!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:51, 25-05-12:

γμτ..θα σκασω.Με πηρε τηλεωνο η αδελφη μου,παιζει μια συγκλονιστικη ταινια τωρα ο star.με εναν σκυλο..αληθινη ιστορια.Τον Χατσι...αν τον εχετε ακουστα.Τιο κακο ειναι οτι εγω,δεν πιανω star εδω.
Χάτσι, μια αληθινή ιστορία που θα σας συγκλονίσει

Διαβάστε την παρακάτω ιστορία η οποία θα σας αγγίξει...

Ο Χάτσι, ήταν ένα σκυλί το οποίο καθημερινά πήγαινε στον σταθμό των τραίνων και περίμενε το αφεντικό του για να γυρίσουν μαζί στο σπίτι, το ίδιο έκανε και το πρωί, πήγαινε μαζί του μέχρι τον σταθμό για να τον χαιρετίσει. Μια μέρα ο Χάτσι δεν ήθελε να πάει στο σταθμό, ούτε άφηνε το αφεντικό του να πάει, τειλκά πήγε και τον χαιρέτησε όταν αυτός πήγε στην δουλειά του - ήταν και η τελευταία φορά που τον είδε. Το αφεντικό του πέθανε απο έμφραγμα και δεν γύρισε ποτέ πίσω. Απο εκείνη την ημέρα ο Χάτσι και για τα επόμενα 9 χρόνια, καθημερινά την ίδια ώρα πήγαινε στον σταθμό και περίμενε το αφεντικό του να γυρίσει. Είχε γίνει πλέον γνωστός σε όλους τους καθημερινούς περαστικούς του σταθμού των τραίνων. Μετά απο 9 χρόνια ο Χάτσι πέθανε περιμένοντας έξω απο τον σταθμό το αφεντικό του να γυρίσει. Στη μνήμη του σκύλου αυτού χτίστηκε ένα άγαλμα ακριβώς στην θέση που καθόταν ο Χάτσι όλα αυτά τα χρόνια. (Σχόλιο, βλέπετε αυτοί είναι λόγοι να χτίσεις ένα άγαλμα κάπου και όχι όπως στην Θεσσαλονίκη στην παραλία...). Αυτό το σκυλί με τον δικό του τρόπο έδειξε τι σημαίνει να αγαπάς κάποιος και να μην τον ξεχνάς ποτέ ακόμα και αν φύγει απο την ζωή. Με αφορμή αυτή την αληθινή ιστορία έγινε και μια ταινία με πρωταγωνιστή τον Richard Gere και φυσικά ένα αληθνό σκύλο ράτσας Χάτσι.Παρακάτω είναι το άγαλμα το οποίο χτήστικε έξω απο τον σταθμό των τραίνων...

πηγη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Gianduia7 (Ευτυχία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Gianduia7
H Ευτυχία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 1,997 μηνύματα.

H Gianduia7 έγραψε στις 22:14, 25-05-12:

Από τις αγαπημένες μου ταινίες!!!!Ταινιάρα!!

επίσης η πραγματική ιστορία δεν είναι πρόσφατη αλλά συνέβη τέλη του 20'

Και το άγαλμα της φωτογραφίας φτιάχτηκε το 48'

το πρώτο άγαλμα όμως φτιάχτηκε το 34'

Το δέυτερο νομίζω φτιάχτηκε από τον γιο του πρώτου

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:22, 25-05-12:

Ρε παιδια,πραγματικα σας μιλαω...χωρις να την δω..μονο που διαβασα την υποθεση,με επιασαν τα ζουμια..
Θα την δω οπωσδηποτε...,με αλλο τροπο..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 11:33, 26-05-12:

Είναι όντως συγκινητική ιστορία και γενικά δεν μου αρέσουν οι συγκινητικές ταινίες...
Η συγκεκριμένη, όμως, είναι πολύ καλή και πιστεύω ότι θα σας αρέσει εάν δεν την έχετε δει...

Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 11:38, 26-05-12:

έχω δει και μία παρόμοια (red dog), που έγινε στην Αυστραλία. είχα κάνει ένα θέμα

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,383 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 19:00, 26-05-12:

σήμερα είναι ο τελικός της eurovision

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:28, 27-05-12:

Εχει μια φανταστικη ταινια η ΕΤ1,ΤΩΡΑ,τον εμπορο της Βενετιας(Σαιξπηρ),αλλα σε πολυ ωραια εκδοχη,με τον Αλ πατσινο και τον Τζερεμυ Αιρονς.Την εχω δει..,ειναι φανταστικη!!

Παράθεση

Gianduia7 (Ευτυχία)

Διακεκριμένο μέλος

H Ευτυχία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 1,997 μηνύματα.

H Gianduia7 έγραψε στις 21:51, 27-05-12:

Αλλά έχει και το "πεθαίνω για σένα " που έχει πολύ πολύ γέλιο!!!!

στο MEGA!

Επίσης υπάρχει ένα site που βλέπω ιντερνετικά ταινίες και σειρές χωρίς να τις κατεβάζω!!

Οπότε δεν βλέπω τηλεόραση και όποτε θέλω,διαλέγω την ταινία που θέλω οταν θέλω και βλέπω!!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:05, 27-05-12:

Δεν πιανω mega καρδια μου..

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 18:44, 28-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gianduia7
Επίσης υπάρχει ένα site που βλέπω ιντερνετικά ταινίες και σειρές χωρίς να τις κατεβάζω!!

Οπότε δεν βλέπω τηλεόραση και όποτε θέλω,διαλέγω την ταινία που θέλω οταν θέλω και βλέπω!!
κι εγώ αυτό κάνω

Παράθεση

Gianduia7 (Ευτυχία)

Διακεκριμένο μέλος

H Gianduia7 έγραψε στις 19:57, 28-05-12:

Και καλά κάνεις!!!

Παράθεση

Coolcat (Κωνσταντίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Coolcat
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H Coolcat Toute méchanceté vient de faiblesse. έγραψε στις 17:09, 04-06-12:

Σήμερα στο mega στις 21:00 "Η ζωή σε Fast forward". Δεν είναι τέλειο αλλά έχει πλάκα..

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:49, 08-04-15:

Σε λιγη ωρα,στις 22.15 δηλαδη,αξιζει να δειτε στο καναλι της βουλης αυτο το ντοκιμαντερ
Χρεοκρατία - Debtocracy[/B] Κατάλληλο για όλους με επιθυμητή τη γονική συναίνεση

Κατηγορία: Αυτοτελές ντοκιμαντέρ

Σενάριο/Σκηνοθεσία: Άρης Χατζηστεφάνου, Κατερίνα Κιτίδη.
Επιστημονική επιμέλεια: Λεωνίδας Βατικιώτης.
Μουσική: Γιάννης Αγγελάκας.
Παραγωγή: BitsnBytes 2011.

Το ντοκιμαντέρ αναζητά τα αίτια της κρίσης χρέους. Ο Άρης Χατζηστεφάνου και η Κατερίνα Κιτίδη μιλούν με οικονομολόγους, δημοσιογράφους και προσωπικότητες από όλο τον κόσμο περιγράφοντας τα βήματα που οδήγησαν την Ελλάδα στην παγίδα του χρέους - τη χρεοκρατία. Το ντοκιμαντέρ χρηματοδοτήθηκε από πολίτες στην Ελλάδα και το εξωτερικό. Οι δημιουργοί του το προσφέρουν δωρεάν στο κανάλι της Βουλής.
Ετσι...μπας και ανοιξουν τα ματακια μας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 08-04-15 στις 20:53.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:33, 02-04-18:

Καλησπερα σε ολη την παρεα,και καλο Πασχα ευχομαι σε ολους μας,διποδους και τετραποδους!
Λοιπον,αποψε στις 9.00 στην ΕΤ2 εχει ενα πολυ ενδιαφερον ντοκιμαντερ του 2017(νεο δηλαδη),με τιτλο DEADLINE

Ντοκιμαντέρ του Μένιου Καραγιάννη, για τη σχέση μας με τη ζωή και το θάνατο.

Όλες οι εκφράσεις της ανθρώπινης σκέψης συγκλίνουν στο ότι είμαστε κάτι παραπάνω από αυτό που συλλαμβάνουν οι αισθήσεις μας. Χρόνος και ύλη αποτελούν ψευδαισθήσεις και ενισχύουν το φόβο του θανάτου. Πίσω όμως από τα φαινόμενα κρύβεται ένας κόσμος πολυδιάστατος, όπου η έννοια της ζωής και του θανάτου αποκτά μια άλλη δυναμική. Μέσα από απόψεις επιστημόνων και εμπειρίες ανθρώπων, η ταινία αναζητεί τη σχέση που μας καθιστά ελεύθερους και υπεύθυνους απέναντι στο μυστήριο που μας περιβάλλει.

Το ντοκιμαντέρ επιχειρεί να απαλύνει τους φόβους μας και να μας συμφιλιώσει με το μεγάλο θέμα. Από πού πηγάζει η χαρά της ζωής και γιατί μας φοβίζει τόσο ο θάνατος; Ο Σωκράτης έλεγε ότι ο φόβος του θανάτου μας οδηγεί στο άδικο, σε απομάκρυνση από την αρετή. Απαλλαγμένοι από το φόβο, ορίζουμε πιο ελεύθερα το περιεχόμενο της ζωής μας, της δίνουμε αξία. Τι θέση παίρνουν στα ερωτήματα αυτά ένας αστροφυσικός, μία κοπέλα που θέλησε να αυτοκτονήσει, ένας νεκροθάφτης, ένα θύμα τροχαίου; Οι προσωπικές τους εμπειρίες και σκέψεις πλέκουν ένα κινηματογραφικό ταξίδι στο οποίο αξίζει κανείς να είναι συνεπιβάτης και συνομιλητής.

Στην κάμερα μιλά ένα σύνολο διαφορετικών ανθρώπων, που δίνουν μια πολύ ξεχωριστή προσέγγιση στο ζήτημα του θανάτου. Ανατρέχουν σε προσωπικές τους εμπειρίες, στους αρχαίους Έλληνες φιλοσόφους, στην Κβαντική Φυσική, στον χριστιανισμό και στο χιούμορ, συνθέτοντας έτσι ένα μωσαϊκό από αξιομνημόνευτες κουβέντες, που μας προβληματίζει και εν συνεχεία μας κάνει να νιώθουμε πιο συμφιλιωμένοι με το σημαντικό γεγονός του θανάτου.
Πηγή
Ο ελληνας αστροφυσικος ψιλιαζομαι οτι ειναι ο Μανος Δανεζης,ενας επιστημονας εξαιρετικος,τον παρακολουθω ανελλειπως...
Μην σας τρομαζει το θεμα,δεν το εχω δει βεβαια,δεν ξερω τι θα λενε ολοι,αλλα επειδη ξερω τι θα πει ο Δανεζης,θα σας πω οτι το μηνυμα ειναι αισιοδοξο
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:13, 03-04-18:

Λοιπον,το ειδα χτες το ας πουμε ντοκιμαντερ που εγραψα παραπανω.Δεν ηταν κατι φοβερο.Καποιοι ελεγαν ψιλοχαζα,παντα συμφωνα με την δικια μου αποψη.Το καλυτερο κομματι σαφως ηταν ο Δανεζης,...και ο αλλος φοβερος ποιος ηταν;Το λεω και πεθαινω στο γελιο....ενας νεκροθαφτης!
Λοιπον παιδια,αυτος ηταν ενας λαικος τυπος,οχι μορφωσεως με την εννοια των πτυχιων,μιλαγε πολυ απλα,ΑΛΛΑ...ο ανθρωπος ηταν πολυ ψαγμενος!Ακριβως επειδη τοσα χρονια κανει αυτη τη δουλεια και αντικριζει τον θανατο καθε μερα,μαλιστα αμς εδειχνε πως κανουν την δουλεια,που παιρνουν μετρα για το φερετρο και πρεπει να ανοιγουν αναλογους λακους,διοτι φανταστητε λεει να παμε να βαλουμε το φερετρο και να μην χωραει,ποσο ασχημα θα νιωσουν οι συγγενεις...,ο ανθρωπος λοιπον ηταν με το τσιγαρακι του,μιλαγε απλα πολυ,αλλα ελεγε τετοιες σοφιες,και το ειχε ψαξει πολυ το θεμα,διαβαζει και τα ψαχνει επιστημονικα ολα αυτα,που πραγματικα εκλεψε την παρασταση! Φοβερος λεμε!
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,823 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 20:40, 03-04-18:

Νεκροθάφτης πολύ φιλοσοφημένος, όντως έκλεψε την παράσταση.
Αλλά κι ο Δανέζης ε; Αχτύπητος!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Σήμερα έχω γενέθλια!! - Από Athanassia
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-09-09 στις 01:07.
    • Διαβάστε στα ΝΕΑ σήμερα - Από Μυρτω4038
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Αναδημοσιεύσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-12-08 στις 08:47.
    • Σαν σήμερα ήρθα στη ζωή σας... - Από avrilio
      Το θέμα έχει λάβει 19 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-05-08 στις 17:53.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους