Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,274 εγγεγραμμένα μέλη και 718,825 μηνύματα σε 22,710 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 326 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πάσης φύσεως απορίες για το ζευγάρωμα

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,550 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 16:02, 28-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από thermopiles
Μηπως γνωριζεις ποσες φορες το χρονο γινεται αυτο?Για να ξερω..

Πω πω μονο στην σκεψη οτι περναει και δρομους θα τρελαθω...Μηπως να την κανω στειρωση?
Απο οσο ξερω, οι αρσενικοι γατοι ολο το χρονο εχουν ορεξεις.
Ναι καλη μου,η στειρωση βασικα ειναι η μονη λύση,και γιατι θα ελαττωθουν οι απουσιες(δεν εξαλειφονται ομως να το ξερεις,εφοσον ζει εξω..λογικο ειναι να κανει και τις βολτουλες του),και γιατι ετσι κινδυνευει πολυ απο σεξουαλικως μεταδιδομενα νοσηματα,αλλα και για να μην συμβαλουμε στην δημιουργια τοσων αδεσποτων.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 79 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 16:16, 28-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από MAYROULIS
καλύτερα, θα έπρεπε να τον στειρώσεις γιατί αν φύγει, μπορεί να πάει αρκετά μακριά και να χαθεί ή να τον χτυπήσει αμάξι. είχαμε παλιά κι άλλους γάτους στην αυλή, οι οποίοι έφυγαν
Πω πω μη μου λες τετοια.Ουτε να το ακουω δε θελω...
Κοιτα εγω επειδη ημουν και ψιλοασχετη με τις γατες δες λιγο το σκεπτικο μου να μου πεις αν συμφωνεις. Γενικα στειρωνα πιο πολυ τα θηλυκα ζωα για να μη γεννοβολανε περα δωθε (στα σκυλια τουλαχιστον)...Οποτε και με τις γατες μου στειρωσα το ενα θηλυκο που ειχα και το ενα απο τα αρσενικα γιατι νομιζα οτι ηταν θηλυκο. Τον αλλον τον αρσενικο τον αφησα...(πού να φανταστω οτι θα εχω τετοια προβληματα). Στην πορεια βεβαια περα απο αυτες τις τρεις που ειχα , εμφανιστηκαν και αλλες δυο αρσενικες. Αρα το συμπερασμα ειναι οτι απο τις 5 που εχω, οι δυο ειναι στειρωμενες αρα μενουν να στειρωθουν και οι αλλες τρεις...Αρα πρεπει τελικα να στειρωνονται ολα (αρσενικα και θηλυκα).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,550 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 16:25, 28-02-12:

Αρα πρεπει τελικα να στειρωνονται ολα (αρσενικα και θηλυκα).
Ετσι ακριβως. Αν θες διαβασε εδω.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 16:31, 28-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
Ετσι ακριβως. Αν θες διαβασε εδω.
Οντως ισχυουν ολα οσα λεει. Πρεπει οπωσ+δηποτε να στειρωθει...Ελπιζω να μην ξαναφυγει μεχρι να την παω...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 19:51, 28-02-12:

Όντως, πρέπει να στειρώνονται και τα αρσενικά και τα θηλυκά.
Τα μεν θηλυκά κυρίως για λόγους υγείας κι αποφυγής εμφάνισης σοβαρών ασθενειών (καρκίνοι, πυόμητρα κλπ), για να μην ταλαιπωρούνται από τους επαναλαμβανόμενους οίστρους αλλά και για τον περιορισμό των γεννήσεων γατιών που θα έχουν αβέβαιο μέλλο.
Όσον αφορά τους αρσενικούς γάτους, επειδή αναζητούν θηλυκή σύντροφο μπορεί να μπλέξουν σε καυγάδες μεταξύ τους που ίσως έχουν ως συνέπεια σοβαρούς τραυματισμούς, μπορεί να χτυπηθούν από αυτοκίνητο επειδή θα βγουν στον δρόμο όντας απρόσεκτοι, μπορεί να ψεκάζουν τον χώρο τους ώστε να τον οριοθετήσουν, να χαθούν, να κολλήσουν κάποια σεξουαλικώς μεταδιδόμενη ασθένεια - κάτι που φυσικά ισχύει και για τις θηλυκές - και πολλά άλλα.
Οπότε η λύση είναι όντως η στείρωση!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 16:34, 25-03-12:

Παιδες δυστυχως επιβεβαιωθηκατε... Μεχρι να παω τον γατουλη για στειρωση...εμπλεξε σε γατοκαβγα και του ξεσκισαν το αυτι. Τελικα του καναμε εγχειριση, καταφεραμε να σωσουμε το αυτι του (ευτυχως) ,του εγινε και στειρωση ταυτοχρονα ,και τωρα αναρρωνει παιρνοντας αντιβιωση. Αλλα το αυτι του ειναι σε αθλια χαλια προς το παρον.Η κτηνιατρος με διαβεβαιωσε οτι θα αναπλαθει το δερμα του...και θα στρωσει. Η λειτουργικοτητα του αυτιου ευτυχως δεν επαθε τιποτα καθως δεν πειραχθηκαν νευρολογικα σημεια. Δηλαδη θα ακουει...

Καλα να παθω...αναβολη στην αναβολη το πηγαινα και οριστε τωρα...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:05, 25-03-12:

Πωπω...τι επαθε ο ερμος! Τεσπα,σημασια εχει οτι ειναι καλα,και στειρωθηκε κιολας.Πολλα περαστικα σας και να μου τον φιλησεις.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 18:11, 25-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
Πωπω...τι επαθε ο ερμος! Τεσπα,σημασια εχει οτι ειναι καλα,και στειρωθηκε κιολας.Πολλα περαστικα σας και να μου τον φιλησεις.
Ευχαριστουμε Εφη!!!

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 18:44, 25-03-12:

Ευτυχώς που δεν είναι πολύ σοβαρότερη ή μη αναστρέψιμη η κατάσταση.
Ελπίζω να γίνει σύντομα καλά!

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 18:51, 25-03-12:

Ευχαριστω παιδια για τις ευχες σας. Αυριο θα τον παω παλι στη γιατρο, να του καθαρισει το αυτι και να τον δει γενικα. Κι εγω ελπιζω να πανε ολα καλα!!!

Παράθεση

nikkos (Νίκος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikkos
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 170 μηνύματα.

O nikkos έγραψε στις 21:01, 25-03-12:

Στείρωση και τίποτα άλλο.
Δεν καταλαβαίνω τη συζήτηση για το πόσες φορές και πότε ζευγαρώνουν τα αρσενικά γατιά ..........
Ακριβώς όπως και τα σκυλιά, τα ποντίκια, οι ελέφαντες, οι φώκιες, οι καμήλες, τα καγκουρό και οι ιπποπόταμοι.
Τα αρσενικά θηλαστικά "ενεργοποιούνται" με την οσμή του θηλυκού ζώου όταν υπάρχει περίοδος ωορηξίας.
Ολα τα άλλα κριτήρια που μπορεί να "βλέπουν" οι άνθρωποι κι ιδιοκτήτες είναι ρομαντικές φαντασιώσεις.
Μόνο ο άνθρωπος κι οι ανώτεροι "ανθρωπίδες" εξαιρούνται από τον κανόνα. Είμαστε..... τυχεροί.
Οταν υπάρχει οίστρος από κάποια θηλυκιά στην περιοχή βλέπουμε να μαζεύονται αρσενικά σκυλιά ή γατιά ανάλογα, από πολύ μακρινές αποστάσεις και πολλές φορές με άσχημη κατάληξη από τις μάχες μεταξύ τους, λόγω της διεκδίκησης της.
Η στείρωση πραγματικά προστατεύει από πολλά κι από τους τραυματισμούς κι από τους κινδύνους των δρόμων, λόγω των αποστάσεων που διανύουν.
Περαστικά στον γατούλη...........

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikkos : 25-03-12 στις 21:16.
Παράθεση

DiO_Patras

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη DiO_Patras
Ο DiO_Patras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O DiO_Patras έγραψε στις 11:23, 03-04-12:

Καλησπερα,θα ηθελα να ρωτησω εαν ζευγαρωσουν καθαροαιμες διαφορετικης ρατσας πχ περσιας με βρετανικη θα υπαρχουν επιπλοκες η δεν θα υπαρχει προβλημα με τα υβριδια;;;Εχει τυχει σε κανεναν απο το φορουμ;;;

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 17:08, 03-04-12:

Καλησπερα,
φυσικα και θα υπαρχουν προβληματα με τα γατακια,καθως ουσιαστικα συνδυαζονται δυο εντελως διαφορετικες μορφολογικα πλεον γατες και μαζι συνδυαζονται εκτος απο τα χαρακτηριστικα τους και οι γενετικες ασθενειες που ταλανιζουν την καθε φυλη.Επιπλεον τα περσικα εχουν πολυ πλατυ κρανιο με αποτελεσμα ακομα και οι περσικες θηλυκες να εχουν προβλημα με τις γεννες και να χρειαζονται καισαρικη,ενω τα βρετανικα ειναι πολυ μεγαλοσωμα και πολυ πιο βαρια απο τα περσικα,οποτε παλι μπορει να υπαρχει προβλημα στην εγκυμοσυνη και στη γεννα.

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mrniceguy
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 371 μηνύματα.

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 17:15, 03-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από DiO_Patras
Καλησπερα,θα ηθελα να ρωτησω εαν ζευγαρωσουν καθαροαιμες διαφορετικης ρατσας πχ περσιας με βρετανικη θα υπαρχουν επιπλοκες η δεν θα υπαρχει προβλημα με τα υβριδια;;;Εχει τυχει σε κανεναν απο το φορουμ;;;
Μια κατοχος μιας ιερης γατας βιρμανιας (απο το ελληνικο εκτροφειο )ζευγαρωσε τη γατα της με ενα ragdoll.
Εγω θα ελεγα να το κανεις, αφου κανενας δεν μας ελεγχει και μπορουμε να κανουμε οτι γουσταρουμε.
Οι εκτροφεις τα δινουν σαν στραγαλια(οχι ολοι), οι αναδοχοι γατογονεις κανουν οτι τους κατεβει(οχι ολοι).

Οποτε γιατι οχι?

Παράθεση

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη staman2
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,071 μηνύματα.

H staman2 έγραψε στις 10:09, 11-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από DiO_Patras
Εγώ θα έλεγα ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ να τα ζευγαρώσεις τα γατιά...
Δεν υπάρχει λόγος να ερθουν στη ζωή γατάκια με ένα σωρό προβλήματα (πολλαπλά θα ειναι βεβαίως αφου θα συνδυάζουν προβλήματα 2 φυλών). Και η Δωρα σου ανέλυσε ακριβώς τι συμβαίνει και ο Βασίλης βέβαια πιο κάτω έκανε το σχόλιο με πίκρα. ΔΕΝ το εννοει σε καμμια περίπτωση αυτο που λέει δηλ. να προχωρήσεις σε ζευγάρωμα....
ΑΝ κάποιος θέλει συγκεκριμένη φυλή και την αγαπά για χ.ψ λόγους, τοτε ας αποκτήσει το γατάκι που επιθυμεί, παίρνοντάς το απο ελεγμένο και σωστό εκτροφέα. ΚΑΘΕ φορά που θέλει ένα γατάκι φυλής. Ας αφήσουμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ στους εκτροφεις να κάνουν την αναπαραγωγή των φυλών και να την κάνουν κι αυτοί με τη σειρά τους σωστά και ελεγμενα.
Πάντα φιλικά Αναστασία

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 15:52, 25-04-12:

Θυμαστε τον γατουλη μου που εκανε εγχειριση στο αυτι;Μια μικρη πληγουλα εχει μεινει η οποια σε λιγο δε θα φαινεται. Σας ευχαριστει και ο ιδιος πολυ για τις ευχες σας!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ψαραδέλλη : 25-04-12 στις 19:46.
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:19, 25-04-12:

Μπραβο,παρα πολυ χαιρομαι με τα νεα σας!!

Παράθεση

georgia77

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη georgia77
H georgia77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H georgia77 έγραψε στις 18:40, 28-04-12:

τελικα βρηκαμε γατουλα μη στειρωμενη να υϊοθετήσουμε για τον γατο μας που ειναι και αυτος για την ωρα μη στειρωμενος.
σημερα ηρθε σπιτι. μυριστηκαν, κοιταχτηκαν, φιληθηκαν αλλα τωρα η γατουλα παει να του επιτεθει, αφου βεβαια και αυτος παει να τη προσεγγισει απο τη πλατη.
τωρα ειναι και τα δυο σε διαφορετικα δωματια, η μικρη σιαμεζα κρυβεται. ο δικος μου της νιαουριζει σεξουαλικα.
λεω να αφησω το θηλυκο μερικες ωριτσες να χαλαρωσει. του εχω βαλει και φαί, νερο και χωμα αλλα δεν εχει φαει τιποτα.

περιμενω συμβουλες απο καποιον ειδημων.
ευχαριστω.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 28-04-12 στις 19:36. Αιτία: split -ορος 14
Παράθεση

georgia77

Νεοφερμένος

H georgia77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H georgia77 έγραψε στις 08:04, 29-04-12:

η σιαμεζουλα (η οποια τελικα απο το βιβλιαριο της ειναι μαλλον κοντα στα 7 χρονων) ακομα κρυβεται. η μονη διαφορα με χτες ειναι οτι εφαγε κατι, ηπιε και λιγο νερακι και αφοδευσε. φαινεται ακομα πολυ φοβισμενη ενω χτες μου καταφερε μια καλη & βαθιά νυχιά στο χερι! μπραβο της, ειχα καιρο να το νιωσω αυτό. ο γατουλης μου ο σιαμ (8 χρονων) μας εχει κανει τα νευρα τσαταλια αφου απο χτες νιαουριζει καθε λιγο και λιγακι εντονα & σεξουαλικα. (το τελευταιο καιρο πριν ερθει σπιτι η γατουλα αυτη νιαουριζε αραια και που και βραχνα) με ξυπνησε και μερικες φορες το βραδυ. μιλαμε για ερωτας ε?

θα περιμενω μεχρι η γατουλα στο δωματιο της ξεφοβηθει λιγακι και βγαινει απο τις κρυψωνες της.

ελπιζω καποιος ειδημων να εχει λιγο χρονο να γραψει μια αποψη για τα παραπανω σκηνικα...

Παράθεση

georgia77

Νεοφερμένος

H georgia77 έγραψε στις 14:08, 29-04-12:

κανενας; εντυπωση μου κανει, οταν εχω παρει πολλαπλες απαντησεις απο αλλα γατοφορουμ... ευχαριστω παντως παιδια

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη flora.m123
H Φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 633 μηνύματα.

H flora.m123 έγραψε στις 20:16, 29-04-12:

Kαταρχην Γεωργία μόλις είδα το θέμα σου.Να χαίρεσαι τη νέα σου γατούλα!
Τα θέματα είναι πολλά,ο κόσμος πολύς,μπορεί κάποιος να μην είδε ακόμα τι έχεις γράψει,δε ρωτάς κάτι συγκεκριμένο..
Πάντως εγώ ειδική δεν είμαι,ωστόσο έχουν περάσει διάφορα ζωάκια από τα χέρια τα δικά μου και του περιβάλλοντός μου,οπότε, και μετά από πολύ ψάξιμο αφού υιοθέτησα τις δυο μικρές μου, ξέρω κάποια πραγματάκια όσο να'ναι..
Η συμπεριφορά τους μου φαίνεται φυσιολογική.Η νέα σιαμέζα λογικό να φέρεται έτσι,όσο μεγαλύτερο το ζώο όταν αλλάζει σπίτι,τόσο δυσκολότερο του είναι να προσαρμοστεί. Καλά έκανες και την έβαλες σε διαφορετικό δωμάτιο,περίμενε μερικές μέρες μέχρι να συνηθίσει το νέο χώρο και να αισθανθεί άνετα και μετά μπορείς να τις βάλεις και στον ίδιο χώρο.
Αλλά εφόσον αστείρωτος ο γάτος σου με την άφιξη της θηλυκής λογικό να "τρελαθεί" στο νιαούρισμα.
Εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα στείρωνα τον γάτο μου..Θέλεις να τα ζευγαρώσεις,γι'αυτό δεν τον έχεις στειρώσει ακόμα;
Και μετά από την περίοδο προσαρμογής θα στείρωνα και τη θηλυκή μου.
Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση.
Για οτιδήποτε θέλεις να μάθεις,πες μας!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 20:54, 29-04-12:

Οι Σιαμ ειναι γατες που ολοκληρωνουν πολυ γρηγορα την αναπτυξη τους,και ωριμαζουν ακομη γρηγοροτερα σεξουαλικα (καποιες πριν ακομη κλεισουν τους εξι μηνες).Φανταστειτε λοιπον ενα ζωο το οποιο ειναι οκτω ετων αστειρωτο να συναντα ενα θηλυκο επισης 7 ετων αστειρωτο,το οποιο εχει περασει ενα σωρο οιστρους απο εξι μηνων,και πλεον οι ορμονες του εχουν χτυπησει κοκκινο.Προφανως και η συμβιωση δε θα ειναι ευκολη,και με επτα ετων θηλυκο πιστευω πως η εγκυμοσυνη επισης ειναι επικινδυνη.Καλυτερα να απευθυνθειτε σε καποιον κτηνιατρο κατα τη γνωμη μου.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 17:46, 30-04-12:

Λοιπον θα τρελαθω.
Παλι της ξεσκισαν το αυτι.Μολις γυρισα απο τον κτηνιατρο.
Εκει που πηγαινε να θρεψει το παλιο τραυμα, της το ξανανοιξαν.
Παλι αντιβιωσεις αρχισαμε και σπρει για τις επομενες οχτω μερες.
Τι αλλο μπορω να κανω ρε παιδια.
Γιατι μαλωνουν τοσο πολυ οι γατες;
Τις εχω στειρωσει ολες.
Πως μπορω να αποφυγω τους γατοκαβγαδες;
Αμαν πια.

Την εχουν βαλει στο ματι ρε γαμωτο.
Τις προαλλες στο τσαφ την εσωσα.
Την ειχαν στριμωξει στη γωνια δυο γατες, αυτη ειχε ξαπλωσει ανασκελα και ειχε παραδοθει τελειως.
Ευτυχως προλαβα και μπηκα στη μεση πριν της επιτεθουν παλι.
Αλλα δε θα ειμαι παντα εγω εκει.
Οπως εγινε και τωρα. Βρηκαν ευκαιρια και την ξεσκισαν παλι.

Γαμωτο τα νευρα μου.

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 18:59, 30-04-12:

Λυπάμαι!!!
Δυστυχώς οι γατες έτσι είναι...ζηλεύουν, καβγαδίζουν.. εν μέρει αυτή είναι και η γοητεία τους
Έβγαλα τον γατούλη μου έξω για λίγο σήμερα το απόγευμα, με σαμαράκι/λουράκι κι ενώ απολάμβανε τη βόλτα του, με το που έσκασε μύτη ο γάτος του γείτονα φούντωσε να κάνει καβγά!! Πήγα να τον πάρω αγκαλιά κι εννοείται πλήρωσα τη νύφη.. έχω γεμίσει γδαρσίματα.. (ευτυχώς που λατρεύω τα γδαρσίματα από γάτες αλλά αυτή είναι μια άλλη ιστορία)
...με λίγα λόγια είναι στη φύση τους να καβγαδίζουν!!
Υπάρχει κάποιος τρόπος να την περιορίσεις; Να περιφράξεις την αυλή σου; Να την έχεις στο σπίτι; Να περιφράξεις μπαλκόνι; Δεν βλέπω άλλη λύση δυστυχώς..

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 19:14, 30-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Jejebel
Λυπάμαι!!!
Υπάρχει κάποιος τρόπος να την περιορίσεις; Να περιφράξεις την αυλή σου; Να την έχεις στο σπίτι; Να περιφράξεις μπαλκόνι; Δεν βλέπω άλλη λύση δυστυχώς..
Κατι θα σκεφτω!!!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:52, 30-04-12:

Ρε γμτ...πολυ κριμα.Μακαρι να λυθει αυτο το προβλημα.

Παράθεση

georgia77

Νεοφερμένος

H georgia77 έγραψε στις 09:24, 01-05-12:

τελικα η γατουλα ειναι 6 χρονων, εχει αρχισει να συνηθιζει το σπιτι και σιγα σιγα και τον γατο. τρωει και πινει και απο τα κουπακια του, οπως κανει και αυτος με τα δικα της. αυτο για την επικινδυνοτητα μου το ειπε και η κτηνιατρος μου αλλα ειπε οτι θα μπορεσει να κανει σιαμακια. παντως μετα απο 4 μερες τα πανε ολο και καλυτερα. σημερα το πρωϊ εβγαλα τον γατο στο μπαλκονι και αφησα μια σχισμη. δεν αργησε να ερθει η γατουλα κοντα στον γατο. μυριστηκαν παλι αλλα απλωσαν τα ποδαρακια τους το ενα στο αλλο και φοβηθηκα λιγο - οχι τοσο επιθετικα απλα ισως απο περιεργεια; χρειαζεται χρονος, σιγουρα, αλλα πιστευω οτι σε μια βδομαδα θα ειναι μαζι και ερωτευμενα...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 09:34, 01-05-12:

Oτι θα μπορεσει να κανει θα μπορεσει,αλλα διακινδυνευεις την υγεια της μαμας,ή την υγεια των μικρων;Και μια γυναικα 40 ετων (oσο ειναι η θηλυκη σου τωρα) μπορει να μεινει εγκυος,αλλα ειναι πολυ επικινδυνο και κανουν ενα σωρο εξετασεις,η εγκυμοσυνη παρακολουθειται στενα,και παλι μπορει το μωρο να γεννηθει με σοβαρα προβληματα.Ο κινδυνος ειναι ακομη πιο αυξημενος για μια γατουλα που δεν ξερεις το ιστορικο της,το γενεαλογικο της δεντρο και δεν εχει κανει καν εξετασεις.

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

H Φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 633 μηνύματα.

H flora.m123 έγραψε στις 12:03, 01-05-12:

Άντε,ωραία,χαίρομαι που τα πάνε καλά μεταξύ τους!
Δώρα όμως η κτηνίατρος γιατί δεν της μίλησε για τους κινδύνους;Κανονικά εφόσον ήξερε ότι θέλει να τα ζευγαρώσει,δε θα έπρεπε να της πει πέντε πράγματα;
Εγώ θα'λεγα να κάνεις μια κουβέντα με την κτηνίατρό σου για να σε ενημερώσει όλα αυτά και μετά να αποφασίσεις αν θα τα αφήσεις να ζευγαρώσουν ή όχι..
Είναι καλύτερα να ξέρεις όλα τα ενδεχόμενα και μετά να αποφασίσεις..

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 12:08, 01-05-12:

Μα γραφει πιο πανω οτι της μιλησε σχετικα με την επικινδυνοτητα ο γιατρος...

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

H flora.m123 έγραψε στις 12:12, 01-05-12:

ααα δεν το είδα,σόρυ!

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 13:10, 01-05-12:

Εμπειροι γατοφιλοι για βοηθηστε με λιγο. Λογω εκλογων θα πρεπει να φυγω για καποιες μερες.

Τον γατουλι αυτο πρεπει να τον παρω μαζι μου γιατι παιρνει αντιβιωση.
Αυτος ειναι μαθημενος να ζει στην αυλη.
Ομως αναγκαστικα θα πρεπει να μεινει για καποιες μερες μεσα σε διαμερισμα.
Δεν εχω ιδεα ομως πως συμβιωνεις με εναν γατο μεσα σε διαμερισμα.
Τι πρεπει να προσεξω?
1)Καταρχην πρεπει να παρω αμμο; Θα ξερει ομως αυτος οτι πρεπει να τα κανει εκει;
2)Να τον εχω κλεισμενο καπου για να μη φυγει;Δεν πιστευω να πηδηξει απο κανενα μπαλκονι...
3)Παθαινουν τιποτα τα γατια αν ειναι ολη μερα κλεισμενα μεσα στο σπιτι?
4)Λετε να φρικαρει?

Δεν ξερω γενικα οτιδηποτε νομιζετε οτι πρεπει να προσεξω πειτε μου.

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

H flora.m123 έγραψε στις 14:39, 01-05-12:

Με τη σειρά!
1.Ναι,θα πάρεις μια αμμολεκάνη (αφού είναι για λίγες μέρες πάρε μια πιο φτηνή,ανοιχτή οπωσδήποτε γιατί έχει συνηθίσει έξω) και άμμο (ρώτα στο πετ σοπ ποια είναι καλύτερη για γάτες που έχουν συνηθίσει έξω,θα σου προτείνουν αυτοί.Όταν πάτε σπίτι απλά πήγαινέ τον στην άμμο με το που την ετοιμάσεις για να ξέρει που είναι. Και το ένστικτο θα κυριαρχήσει.Απλά αν τον δεις να σκάβει στο χαλί κάνε έναν κόπο να τον πας στην άμμο γιατί μπορεί να ετοιμάζει έκπληξη!
2.Απλά θα κλείνεις τις πόρτες οπωσδήποτε και θα προσέχεις με το μπαλκόνι.Μην τον αφήνεις μόνο έξω.Σε ποιόν όροφο είστε;Αν είστε χαμηλά είναι πιο πιθανό να πηδήξει.
3.Όχι καλέ,τίποτα δεν παθαίνουν!Εντάξει,σίγουρα είναι καλύτερα να είναι μέσα-έξω γιατί όπως και να έχει είναι ζώα.Απλά θα του λείπει το έξω μιας και το'χει μάθει.Μιας και είναι για λίγες μέρες δε θα έχεις πρόβλημα.Πρόσεχε όμως μην το σκάσει από την πόρτα.
4.Κοίτα,όλα τα ζωάκια φρικάρουν λίγο με το ταξίδι,ειδικά οι γάτες που δένονται πολύ με τον χώρο τους. Αλλά εντάξει,συνηθίζουν. Εμένα 2 μηνών είναι η μία και ήδη έχει κάνει τρία ταξίδια! Απλά πάρε μαζί σου μια κουβέρτα που να κοιμόταν πάνω της ή να του θυμίζει το σπίτι του,και άσε τον να μυρίσει το χώρο,όπως κάνεις την πρώτη φορά που έρχεται το ζώο σπίτι.Αν δε φάει την πρώτη μέρα μην ανησυχήσεις,βάλε το αγαπημένο του φαγητό στο μπολ και άσ'τον να φάει όποτε θέλει.
Λίγες μερούλες θα φύγετε,μην αγχώνεσαι.Θα επιβιώσετε

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 15:49, 01-05-12:

Thank you φλωρα. Ησουν αρκετα καθησυχαστικη.

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

H flora.m123 έγραψε στις 16:02, 01-05-12:

Αααα!Και επίσης μπορείς να βάλεις μια μπλούζα ή κάτι που έχεις φορέσει μέσα στη γατοφόρο.Εγώ έτσι κάνω και η μικρή μου κοιμάται πάνω της σε όλο το ταξίδι.Και όταν νιαουρίζει της βάζω το χέρι μέσα στη γατοφόρο (έχω με φερμουάρ) και ηρεμεί..

Παράθεση

leli587

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη leli587
H leli587 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H leli587 έγραψε στις 19:41, 15-06-12:

H Γάτα της γειτονιάς, μια πολύ γλυκιά και φιλική γατούλα, γέννησε πρόσφατα δίπλα στο σπίτι μου 5 κουκλάκια. Ήθελα να ρωτήσω, είναι δυνατόν να έμεινε έγκυος από δύο διαφορετικούς γάτους; Γιατί ήταν δύο οι υποψήφιοι και το ένα γατάκι έχει ένα μαύρο μάτι. Ο ένας απ'τους δύο γάτους είναι ασπρόμαυρος. Όλα τα άλλα έχουν τα χρώματα της μαμάς τους και του άλλου γάτου, που δεν έχουν ίχνος γκρι.
Γίνεται αυτό;

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 19:47, 15-06-12:

Γίνεται να έμεινε έγκυος απο 2 γάτους όπως επίσης γίνεται να έμεινε έγκυος και από έναν.

Παράθεση

leli587

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη leli587
H leli587 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H leli587 έγραψε στις 19:51, 15-06-12:

Ευχαριστώ πολύ!! Το είχα μεγάλη απορία.

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

H flora.m123 έγραψε στις 21:06, 15-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ceres Victoria
Γίνεται να έμεινε έγκυος απο 2 γάτους.
Πως γίνεται αυτό;

Παράθεση

Pasiphae (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pasiphae
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

H Pasiphae none but ourselves can free our minds έγραψε στις 22:09, 15-06-12:

Ισχύει αυτό πάντως, το έχω ξανακούσει! Για τη γονιμοποίηση πρέπει να έρθει σε επαφή και 4 φορές (με έναν ή ακόμα και με τέσσερεις γάτους)

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

H flora.m123 έγραψε στις 22:12, 15-06-12:

Ναι αλλά ένας από όλους δε τη γονιμοποιεί; Πώς μπορεί να γονιμοποιηθεί ταυτόχρονα από παραπάνω από 1 γάτο; Ισχύει και σε άλλα ζώα;

Παράθεση

Pasiphae (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 328 μηνύματα.

H Pasiphae none but ourselves can free our minds έγραψε στις 22:16, 15-06-12:

Αν γίνει η επαφή μέσα σε ένα με δύο εικοσιτετράωρα συμβάλλουν όλοι οι αρσενικοί στη γονιμοποίηση Νομίζω αυτό γίνεται στα αιλουροειδή μόνο.

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

H flora.m123 έγραψε στις 22:19, 15-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Pasiphae
Αν γίνει η επαφή μέσα σε ένα με δύο εικοσιτετράωρα συμβάλλουν όλοι οι αρσενικοί στη γονιμοποίηση Νομίζω αυτό γίνεται στα αιλουροειδή μόνο.
Δηλαδή μπαίνει και δεύτερο σπερματοζωάριο στο ένα ωάριο; Μου φαίνεται περίεργο! Πρώτη φορά του ακούω! Δύσκολο να το συλλάβω!

Παράθεση

Pasiphae (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

H Pasiphae none but ourselves can free our minds έγραψε στις 22:26, 15-06-12:

Να σου πω δεν ξέρω πως λειτουργεί ακριβώς, αλλά εδώ αναφέρει κάποια πράγματα αλλά όχι με λεπτομέρειες. Κι εγώ δεν το πίστευα όταν το πρωτοάκουσα! Είναι όντως ασύληπτο αλλά και ενδιαφέρον.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 01:58, 16-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από flora.m123
Δηλαδή μπαίνει και δεύτερο σπερματοζωάριο στο ένα ωάριο; Μου φαίνεται περίεργο! Πρώτη φορά του ακούω! Δύσκολο να το συλλάβω!
Εχμ, δεν απελευθερώνουν ένα μόνο ωάριο, αλλιώς θα γεννούσαν μόνο ένα γατάκι Οι γάτες είναι induced ovulators, για να απελευθερωθούν τα ωάρια πρέπει να κάνει τα γνωστά που κάνουν οι ενήλικες Το πέος του γάτου έχει κάτι σαν "αγκάθια" τα οποία τρυπάνε τον κόλπο και ουσιαστικά δίνουν την εντολή για απελευθέρωση των ωαρίων. Τα ωάρια όμως δεν απελευθερώνονται εκείνη την στιγμή αλλά σε 1-2 μέρες (με κάθε επιφύλαξη γιατί δεν θυμάμαι καλά). Οπότε μέχρι να απελευθερωθούν τα ωάρια μπορεί να ζευγαρώσει ξανά. Αν πχ ζευγαρώσει με έναν γάτο και μετά απο μισή ώρα ζευγαρώσει ξανά με άλλον, τότε τα γατιά μπορεί να είναι και των 2 γάτων. 1 σπερματοζωάριο γονιμοποιεί ένα ωάριο. Βέβαια τα σπερματοζωάρια πρέπει να υποβληθούν σε μια διαδικασία (capacitation) για να είναι σε θέση να γονιμοποιήσουν το ωάριο, η οποία διαρκει αρκετές ώρες οπότε αν ζευγαρώσει ξανά και ξάνα μετά από ένα χρονικό περιθώριο, δεν θα προλάβει εκείνο το σπέρμα να γονιμοποιήσει τα ωάρια.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 09:41, 16-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από leli587
H Γάτα της γειτονιάς, μια πολύ γλυκιά και φιλική γατούλα, γέννησε πρόσφατα δίπλα στο σπίτι μου 5 κουκλάκια. Ήθελα να ρωτήσω, είναι δυνατόν να έμεινε έγκυος από δύο διαφορετικούς γάτους; Γιατί ήταν δύο οι υποψήφιοι και το ένα γατάκι έχει ένα μαύρο μάτι. Ο ένας απ'τους δύο γάτους είναι ασπρόμαυρος. Όλα τα άλλα έχουν τα χρώματα της μαμάς τους και του άλλου γάτου, που δεν έχουν ίχνος γκρι.
Γίνεται αυτό;
Eπισης τα χρωματα των μικρων δεν εξαρτωνται μονο απο τα χρωματα των γονιων αλλα κι απο τα χρωματα που μεταφερουν γονιδιακα και προκυπτουν απο το συνδυασμο τους.

Παράθεση

Jege

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Jege
Ο Jege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Jege έγραψε στις 19:49, 22-05-13:

Γεια σας,
εχω εδω και 7 μηνες τον Αστραχαν, γατος 10 μηνων σχεδον σιαμ, και αποφασισαμε με μια φιλη μου να τον ζευγαρωσουμε με την δικια της (διασταυρωση σιαμ-περσιας 9-10 μηνων) η οποια ειναι σε οιστρο. Ρωτησαμε και κτηνιατρο και μας ειπε ειναι καλυτερα να φερουμε το θυληκο στον χωρο του αρσενικου. Οπως αναμενομενο οταν η Ιρις ηρθε σπιτι μου, αρχισε να γρυλιζει και να κινηται επιθετικα... Επιτεθοταν ακομα και στο αφεντικο της. Δεν ορμουσε, απλα ηταν φοβισμενη και επιθετικη. Ομως ο δικος μου, ηταν απεναντη της εντελως διστακτικος, εως καθολου αρσενικος, ναι μεν της νιαουριζε φιλικα, και την ακολουθουσε παντου προσπαθωντας να την μυρισει, μολις η Ιρις τον απειλουσε αυτος φοβισμενα αποχωρουσε, με αποτελεσμα τελικα να μην ασχολητε καθολου. (με απογοητευσε). Η κτηνιατρος μας ειπε οτι δεν θα γινει με ρομαντικο τροπο, και οτι πρεπει να γινει βιαια, δηλαδη να της επιβληθει ο Αστραχαν. Ποτε ομως. Την δευτερη μερα, σημερα δηλαδη, ξαναηρθαν, ειχαμε τα ιδια ακριβως αποτελεσματα, με την Ιρις ακομα πιο επιφυλακτικη και αγριεμενη και τον δικο μου ακομα πιο αδιαφορο αλλα καθολου επιθετικος, δεν αγριεψε καν με το γεγονος οτι καποιος εισεβαλε στην περιοχη του... Α! σε καποια φαση της εκανε ενα ψιλο-ντου, για ενα δευτερολεπτο, χωρις αποτελεσματα. Ετσι οπως πανε τα πραγματα δεν το βλεπω να δενει το γλυκο. Τι φταιει? εχετε εσεις κατα νου κατι? καμια καινουργια τακτικη προσεγγισης?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mary1983

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mary1983
H mary1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H mary1983 έγραψε στις 08:29, 17-10-13:

γεια σας!ειμαι καινουργια στο site και εχω μια απορια σχετικα με τη γατουλα μου.Ειναι σε περιοδο ζευγαρωματος και μου εχει κατουρισει ολο το σπιτι.Θελω να τη ζευγαρωσω καποια στιγμη απλα τωρα ειναι δυσκολη περιοδος για μενα.Υπαρχει καποιος τροπος να την ηρεμισω ως τοτε?
Σας ευχαριστω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

O Lord Kratos έγραψε στις 11:59, 17-10-13:

Προφανώς αναφέρεσαι σε αρσενική γάτα που ψεκάζει, σωστά;
Όταν ένα γατάκι είναι αστείρωτο κι αρχίζει να έχει οίστρο ή να έχει ορμές, δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να σταματήσει να έχει αυτήν την έμφυτη ροπή...

Παράθεση

mary1983

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mary1983
H mary1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H mary1983 έγραψε στις 12:11, 17-10-13:

οχι ειναι θηλυκη.εχω μεγαλο προβλημα γιατι εχει κατουρισει μεχρι και στο κρεβατι μου απο τοτε που την επιασαν οι ορμες!
ευχαριστω που απαντησατε στο ερωτημα μου.μαλλον θα πρεπει να την ζευγαρωσω συντομα..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους