Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,477 εγγεγραμμένα μέλη και 708,262 μηνύματα σε 21,771 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 175 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Τι μπορεί να έχει το γατί μου;

Fidelious

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fidelious
H Fidelious αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Fidelious έγραψε στις 18:53, 21-10-17:

Καλησπέρα σε όλους, έχω ένα γατάκι 5 μηνών.Ξαφνικά πριν 4 μέρες άρχισε να κάνει έμετους και δεν τρώει καθόλου.Κοιμάται συνέχεια δεν έχει όρεξη για τίποτα,νεράκι του δίνω με κουτάλι για να μην αφυδατωθεί
..
Δυστυχώς δεν εχω χρήματα για να τον πάω σε γιατρό, αλλά δεν μπορώ να τον βλέπω έτσι να χάνει τις δυνάμεις του μέρα με την μέρα,φοβάμαι και το μυαλό μου πάει στα χειρότερα.Γνωρίζει κανείς κάποιο φάρμακο που θα μπορούσα να του δώσω;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων....
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thkalas

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη thkalas
Ο thkalas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 665 μηνύματα.

O thkalas forum έγραψε στις 20:09, 21-10-17:

μπορεί να έχει σκουλήκια το γατάκι και αν χρειάζεται αποπαρασίτωση. Του έχεις κάνει μέχρι τώρα αποπαρασίτωση καθόλου?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fidelious

Νεοφερμένος

H Fidelious έγραψε στις 20:45, 21-10-17:

Όχι,τώρα που έγινε 5 μηνών θα πάω να του κάνω και το εμβόλιο ...

Πάντως είναι συνέχεια μέσα,μένω σε διαμέρισμα δεν έρχεται σε επαφή με άλλες γάτες, φοβάμαι μην έφαγε κάτι και τον πείραξε τις πρώτες μέρες είχε και διάρροια,αλλά ευτυχώς σταμάτησε...

Συγνώμη έκανα λάθος επειδή το πήρε η μητέρα μου μου θύμισε πως ήταν αποπαρασιτωμένο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alcyone : 21-10-17 στις 20:52. Αιτία: merge.
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,169 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 20:50, 21-10-17:

Αγαπητή φίλη, με όσα περιγράφεις το σίγουρο είναι οτι το γατάκι χρειάζεται επειγόντως ιατρική βοήθεια.
Δεν προτίθεμαι να σε τρομοκρατήσω, όμως η κατάστασή του δείχνει σοβαρή και όσο το γρηγορότερο κινητοποιηθείς, τόσο το καλύτερο.
Εμείς εδώ, δεν είμαστε σε θέση να υποκαταστήσουμε τον ειδικό με μεθόδους και φάρμακα δικής μας επινόησης, επειδή "απλά και μόνο ξέρουμε μια παρόμοια περίπτωση στο παρελθόν που πήρε το τάδε σκεύασμα και ο μικρός ασθενής, έγινε περδίκι". Αυτό εκτός από ανεύθυνη, είναι και μια επικίνδυνη πρακτική. Άλλωστε, εφ'όσον αποφάσισες να το φροντίσεις και να το συντηρείς, σίγουρα θα έχεις υπολογίσει και κάποια έξοδα, μέσα στα οποία συμπεριλαμβάνεται, εκτός της τροφής του και η ιατρική του φροντίδα σε περίπτωση που τη χρειαστεί.
Με κάθε τρόπο λοιπόν φρόντισε να την έχει, ειδάλλως αν μείνει χωρίς θεραπεία, ή αν του δώσεις το λάθος φάρμακο, είναι πολύ πιθανό να μη το έχεις κοντά σου για πολύ.
Μη χάνεις καθόλου χρόνο λοιπόν και μακάρι όλα καλά να πάνε.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fidelious

Νεοφερμένος

H Fidelious έγραψε στις 21:11, 21-10-17:

Έχεις απόλυτο δίκιο για όσα λες, σίγουρα και είναι ευθύνη όλων μας όσων έχουμε υιοθετήσει κάποιο ζωάκι.Το συγκεκριμένο εγώ το πήρα όταν διάβασα σε μια αγγελία οτι βρέθηκε με τα τρία αδερφάκια του σε κάδο απορριμμάτων.Εννοείται πως θα το πάω σε κάποιον γιατρό,ζήτησα μια γνώμη γιατί όλο αυτό έγινε ξαφνικά,είναι Σάββατο και μέχρι την Δευτέρα μπορεί να ήξερε κάποιος να με καθοδηγησει...Αυτά, ευχαριστώ πολύ
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,169 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 22:11, 21-10-17:

Μήπως, κι επειδή ήδη έχουν περάσει 4 ημέρες, να δοκίμαζες σε κάποια κλινική ζώων από αυτές που είναι ανοικτές ακόμα και τα Σαββατοκύριακα;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thkalas

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη thkalas
Ο thkalas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 665 μηνύματα.

O thkalas forum έγραψε στις 21:00, 22-10-17:

έπρεπε να είχες κάνει αποπαρασίτωση από πολύ πιο νωρίς. Πόσο μηνών ήταν όταν το βρήκες? Όπως και να χει τώρα, κάντου αποπαρασίτωση αύριο δευτέρα, μπορεί το καϋμένο να είναι γεμάτο σκουλήκια. Αγόρασε από ενα pet shop milbemax για γατάκια και δώστου αμέσως. Περίμενε μετά δυο μέρες και πες μας πως πάει.
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 34,359 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:36, 25-10-17:

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και εγώ το σκέφτηκα μήπως έπρεπε πρώτα να δούμε τις εξετάσεις και μετά να κάνουμε το εμβόλιο,αφου έδειχνε λίγη αναιμία μήπως δεν ήταν σωστό...Μία γιατρός μου είπε μήπως έχει αιμομπαρτωνέλλωση τώρα σκέφτομαι μήπως της δίνουμε λάθος αγωγή...Δεν έπρεπε να έχει κάνει για αυτή την ασθένεια εξέταση αφού δίχνει αναιμική?
Καλησπερα φιλη μου.Παντως για μπαρτονελα,που εκει οντως δειχνουν τα αιμοπεταλια,ειναι χαμηλα δηλαδη,πρεπει να γινει εξεταση για μπαρτωνελλα,και οχι οι απλες γενικες.Και θα ελεγα οτι το πρωτο που θα επρεπε να σκεφτει ο γιατρος ειναι αυτο.Και αναλογα με ην εικονα της,εχουν περαει και καπιιες μερες...πρεπει να τις της κανεις.
Η γατουλα πως τα παει;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 25-10-17 στις 19:34.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

spyros

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη spyros
Ο spyros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 4 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O spyros έγραψε στις 00:49, 28-12-17:

Τις τελευταίες 2 μέρες νιώθει αδύναμος και τα μάτια του είναι συνέχεια όπως στη φωτογραφία που επισυνάπτω. Φτέρνισμα δεν έχει, ούτε τρέχει η μύτη του. Το μόνο που είδα ήταν λίγο υγρό στα μάτια του, όχι τσίμπλες. Κάποια βοήθεια τι μπορεί να είναι;
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC01708.JPG
Εμφανίσεις:  4
Μέγεθος:  97,8 KB  
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 34,359 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 00:56, 28-12-17:

Καλε μου φιλε καλησπερα.Μπορει να μην εχει ενα κρυωμα που να παρουσιαζει φτερνισμα η υγρα στην μυτη,μπορει ομως να εχει καποιον αλλον ιο.Πως μπορουμε να ξερουμε εμεις;Παντως τα συμπτωματα που λες οπως και η φωτο που βαζεις,κατι δειχνουν.Οποτε κτηνιατρο.Δεν υπαχει αλλη λυση,γιατροι δεν ειμαστε.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nicole1987

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,089 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 01:33, 28-12-17:

Δεν πιστευω πως θα ειναι κατι σοβαρο αλλα προφανως κατι τον ενοχλει και τον κανει να μην αισθανεται καλα. Δυστυχως δεν μπορει απο μια φωτογραφια να κανουμε εμεις διαγνωση αφου δεν ειμαστε και κτηνιατροι. Καλο θα ηταν να τον πας αμεσα για να αρχισει αμεσα και η θεραπεια του να επανελθει το γρηγοροτερο
Παράθεση

Stefanos N.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Stefanos N.
Ο Stefanos N. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Stefanos N. έγραψε στις 18:15, 07-02-18:

Καλησπέρα. Έχω ενα γατάκι 4,5 μηνων. Συνήθως ειναι πολυ ζωηρό και παιχνιδιαρικο, τρωει πολυ και σπανια μενει σε ενα μερος. Από σημερα το πρωι το βλεπω πολυ αδιαθετο, καθετε στο ιδιο μερος για πολυ ωρα, μετα αλλαζει και καθετε καπου αλλου παλι για πολυ ωρα. Δεν εχει φαει απ το πρωι ή ισως να τσιμπησε ελαχιστα. Εχει τα ματια συνεχως κλειστα σαν να θελει να κοιμηθει. Αν προσπαθησω να παιξω μαζι της ανταποκρινεται αλλα τιποτα το ιδιαιτερο μολις φυγω ξανακοιμαται. Φαινεται σαν να τρεμει (πολυ λιγο), σαν ριγος κατι, αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Ελαχιστα διακρινεται. Τα κτηνιατρια κοντα μου ειναι κλειστα σημερα. Καμια ιδεα για το τι μπορει να ειναι; Να ανησυχω; Η γατα δεν εχει βγει ποτε απο το σπιτι, οποτε δεν φοβαμαι αν κολλησε ή αν εφαγε κατι. Έχει κανει μεχρι τωρα δυο εμβολια και παίρνει κάθε 3 μηνες χαπακι για σκουλικακια και εχινόκοκκο. Της δινω ξυρη τροφη και καμια λιχουδια (και που και που λιγο γαλατακι).

Ενας φιλος που εχει χρονια γατες μου ειπε οτι μπορει να εχει σκουλικακια να της δωσω ενα χαπακι. Κανει ενα ή να της δωσω μισο (επειδη ειναι μικρη ακομα)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alcyone : 07-02-18 στις 20:34. Αιτία: merge.
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitradra
H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 19:38, 07-02-18:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες... Σε καμία περίπτωση δε θα δώσεις οποιοδήποτε χάπι στο γατάκι σου αν δεν σου έχει πει ο γιατρός.... Μην ακούς γνωστούς φίλους "δώσε αυτό δώσε εκείνο" γιατί μπορεί να κάνεις κακό στη γατούλα σου.... Υπάρχει η περίπτωση να είναι λίγο αδιάθετη, ή και να έχει και σκουλήκια...ποτε έκανες τελευταία φορά αποπαρασιτωση? Παίζει ακόμα - αν έκανες εμβόλιο χθες - να είναι κακόκεφο λόγω του εμβολίου.... Κακά έχει κάνει? Είναι κανονικά ή μήπως έχει διάρροια? Σε κάθε περίπτωση αύριο να το πας στο γιατρό να το εξετάσει... Αυτό που μπορείς να κάνεις σήμερα είναι αν έχεις να του βράσεις λίγο κοτόπουλο στήθος χωρίς αλάτια και λάδια, νερόβραστο και να του δώσεις λίγο... Δε θα του κάνει κακό και αν έχει κάποια εντερική ανωμαλία θα το βοηθήσει μια δίαιτα για λίγες μέρες με το κοτοπουλάκι (μπορείς να προσθέσεις και λίγο ρύζι λαπα αν θες, νερόβραστα όλα)....
Γάλα ποτέ δε θα δίνεις στη γάτα... Οι περισσότερες έχουν δυσανεξία στη λακτόζη και τους προκαλεί προβλήματα (μπορεί και από εκεί να ευθύνεται η αδιαθεσία του).... Στο γιατρό αύριο οπωσδήποτε και για τώρα παρτο αγκαλίτσα και μίλα του γλυκά... Περαστικά και ενημέρωσε μας
Παράθεση

Stefanos N.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Stefanos N.
Ο Stefanos N. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Stefanos N. έγραψε στις 20:44, 07-02-18:

Καλησπερα δημητρα.. εμβολιο εχω που της το εκανα κοντα μια βδομαδα, αρα δε φταιει αυτο. Δυστυχως δεν εχω κοτοπουλακι να της βρασω φοιτητης ειμαι δεν υπαρχουν τετοιες πολυτελειες χαχαχ (αστειευομαι). κανονικα τα ειδα τα κακα της. Τωρα μου φαινεται λιγο καλυτερα, ισως οντως να τη πειραξε το γαλατακι ή κατι τετοιο. Θα την αφησω σημερα ηρεμη και βλεπω απο αυριο πως θα εξελιχθει. Απλα ανυσηχησα μην ειναι κατι σοβαρο και το χασω το ζωντανο καταλαβες.. σ' ευχαριστω παντως
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone έγραψε στις 21:00, 07-02-18:

Όπως πολύ σωστά έγραψε και η Δήμητρα πιο πάνω, μη της δώσεις κανένα φαρμακευτικό σκεύασμα αν δεν το έχει συστήσει γιατρός.
Πιθανόν να πρόκειται για κάποια ελαφρά ίωση, αφού τη βλέπεις να πηγαίνει καλύτερα. Πάντως, συνέχισε να την παρακολουθείς κι αν δεν δεις μέχρι αύριο ουσιαστική βελτίωση, μια επίσκεψη στον κτηνίατρο είναι αναγκαία.

Εύχομαι περαστικά της και σύντομα.
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:02, 07-02-18:

Καλησπερα φιλε μου.Το γατακι δειχνει αρρωστο και πρεπει οπωσδηποτε αυριο να το πας κτηνιατρο.Το οτι δεν βγαινει εξω και εχει εμβολιαστει,δεν σημαινει οτι δεν μπορουν να αρρωστησουν.Και εμενα πριν καμποσο καιρο η δικια μου,που ουτε μπαλκονι δεν βγαινει και ειναι εμβολισμενη,ειχε περιπου αυτα τα συμπτωματα,και σαφως ηταν αρρωστη,καποια ιωσουλα.Εννοειται επικοινωνησα με την κτηνιατρο μου,της εδωσα την αντιβιωση που μου ειπε,και ολα καλα.Αλλα σε αυτην την ηλικια,να μην εχει φαει ,να καθεται σε μια μερια και να τρεμει,δειχνει κατι.Ισως και να εχει πυρετο.Οποτε φιλε μου,αυριο οπωσδηποτε κτηνιατρο.Ελπιζω να πανε ολα καλα.
Παράθεση

NinaCat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη NinaCat
H NinaCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H NinaCat έγραψε στις 02:01, 19-02-18:

Καλησπέρα σας! εχω τρεις γατουλες δυο θυληκα και ενα αρσενικο...το ενα θυληκο ειναι μικρο γυρω στους 6-8 μηνες δεν ξερουμε σιγουρα....απο εχθες το απογευμα ξαπλωνει στο χαλι σερνεται και κανει εναν περιεργο ηχο σαν γουργουρισμα αλλα φαινεται σαν να ποναει (ετσι νομιζω)...αυτο δεν το εχει συνεχεια...φοβαμαι μηπως εχει κατι σας παρακαλω αν ξερει καποιος κατι ας με βοηθησει θα σκασω μεχρι την τριτη που θα ανοιξει ο κτηνιατρος φοβαμαι πολυ μηπως παθει κατι..!!!

επισης ειδα λιγο αιμα εξω απο την λεκανη της και λιγο στον ποπο της...πειτε μου αν εχει να κανει με οιστρο..απλ αμου κανει εντυπωση γιατι η αλλη η γατουλα ειναι πιο μεγαλη και δεν εχει κανει ακομα τιποτα..
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alcyone : 19-02-18 στις 08:04. Αιτία: merge.
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 07:49, 19-02-18:

Καλημέρα σου... Τα βαρελάκια και τα διάφορα τριψιματα είναι χαρακτηριστική κίνηση γατούλας που ξεκινά να έχει οίστρο... Και ο ήχος που βγάζει επίσης (κάτι σαν πρρρρρ πρρρρρ!!!)... Η κάθε γάτα έχει διαφορετικη "ώρα" που ωριμάζει σεξουαλικα... Άσε που δε γνωρίζεις ακριβώς την ηλικία που έχουν οπότε αυτή η θηλυκια μπορεί να είναι μεγαλύτερη και η άλλη μικρότερη.... Το αίμα δε μπορώ να σου πω με σιγουριά αν οφείλεται στον οίστρο... Πιθανόν ναι.... Ο αρσενικός σου είναι στειρωμενος αλήθεια? Πως αντιδρά? Κανόνισε άμεσα στειρωση στα γατιά σου!!!!! Και ο κτηνίατρος την Τρίτη θα την εξετάσει και θα σου πει με σιγουριά... .. Πάντως μην ανησυχεις
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NinaCat

Νεοφερμένος

H NinaCat έγραψε στις 14:58, 19-02-18:

Καλησπέρα σου σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου... ο γατος μου ειναι στειρωμενος ναι...η μικρη θα στειρωθει μολις τελειωσει ο οιστρος της για την πιο μεγαλη δεν μπορω να τα κανω και τα δυο μαζι δυστυχως λογο οικονομικων αλλα θα στειρωθει συντομα...ο γατος μου κυριως αδιαφορει αλλα κανα δυο φορες νευριασε και την ορμηξε...η μικρη μου που εχει οιστρο ειναι σιγουρα μικροτερη απο την αλλη την γατουλα μας το ειπε και ο γιατρος...
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H dimitradra έγραψε στις 15:18, 19-02-18:

Αύριο πήγαινε όμως στον κτηνίατρο να σου επιβεβαιώσει πως δεν είναι κάτι άλλο... Και ενημέρωσε μας αν θέλεις κιόλας... Μην αμελήσεις την στειρωση γιατί θα ταλαιπωρηθείτε όλοι σας... Ο αρσενικός σου όταν λες ορμηξε μάλλον θα εννοείς πως πήγε να την "ικανοποιήσει"... Να νευρίασε δύσκολο μου φσινεται... Η άλλη θηλυκια σου αδέσποτη ήταν και την υιοθέτησες? Μπας και ήταν ήδη στειρωμενη
Παράθεση

NinaCat

Νεοφερμένος

H NinaCat έγραψε στις 15:29, 19-02-18:

ο Ερμης μου μαλλον αυτο που ειπες εκανε....οχι η αλλη η γατουλα ηταν απο σπιτι και την πηρα τρειων μηνων περιπου η μικρη ηταν αδεσποτη...τωρα ειναι ηρεμη...μολις της περασει θα παει για στειρωση η μικρη πρωτα και με την πρωτη ευκαιρια θα κανουμε και την αλλη γατουλα μας...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους