Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,174 εγγεγραμμένα μέλη και 718,674 μηνύματα σε 22,692 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 541 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Μεταφορά στο Βερολίνο

annistep

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη annistep
Ο annistep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O annistep έγραψε στις 04:52, 14-12-09:

Καλησπέρα σε όλες και όλους.
Ο γάτος μου (ο οποίος με βρήκε μέσα από τον υπέροχο ιστότοπό σας πριν από ενάμιση χρόνο) κι εγώ λέμε να μετακομίσουμε στο Βερολίνο μέσα στους επόμενους μήνες. Έχει κάνει σχεδόν όλα τα απαραίτητα εμβόλια, έχει στειρωθεί, έχει το βιβλιάριό του, τον κτηνίατρό του που τον παρακολουθεί, και σφύζει από υγεία.
Μου είπε (ο γάτος) ότι στην Αγγλία θα έπρεπε να είναι έξι μήνες σε καραντίνα και ότι δεν γουστάρει καθόλου
Έτσι πρότεινε τη Γερμανία, στην οποία (αν δεν κάνω λάθος) δεν χρειάζεται κάτι αντίστοιχο.
Δύο βασικές πληροφορίες θα θέλαμε για αρχή:
1) Αν ισχύει ότι με εμβόλια, τσιπάκι και γατοδιαβατήριο είναι έτοιμος να φύγει για Βερολίνο
2) Ποιος είναι ο καλύτερος και πιο ανώδυνος τρόπος μεταφοράς του.
Σας ευχαριστούμε όλες και όλους εκ των προτέρων.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lio

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lio
H Lio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H Lio έγραψε στις 06:30, 14-12-09:

Καλημερνιαου!
Οι περισοτερες εταιριες επιτρεπουν μεχρι 2 ζωακια ανα πτηση στην καμπινα επιβατων. Θα το εχεις σε μια σκληρη γατοφορο και θα του δωσεις χαπι να κοιμηθει καλυτερα απο το σπιτι για να μην ειναι ανησυχο. Ξερω ενα πετ σοπ στην ανω νεα σμυρνη που σιγουρα εχει.τηλ.2109370701 ,αποθηκη της Αννας

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,527 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 07:05, 14-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Lio
Καλημερνιαου!
Οι περισοτερες εταιριες επιτρεπουν μεχρι 2 ζωακια ανα πτηση στην καμπινα επιβατων. Θα το εχεις σε μια σκληρη γατοφορο και θα του δωσεις χαπι να κοιμηθει καλυτερα απο το σπιτι για να μην ειναι ανησυχο. Ξερω ενα πετ σοπ στην ανω νεα σμυρνη που σιγουρα εχει.τηλ.2109370701 ,αποθηκη της Αννας
καλημερα...το πετ σοπ δεν ειναι κτηνιατριο και το υπνωτικο χαπι δεν ειναι τροφη,ειναι φαρμακο....θα περνατε εσεις φαρμακα απο το σουπερ μαρκετ??
καλυτερα να συμβουλευτεις το γιατρο σου...

Παράθεση

annistep

Νεοφερμένος

Ο annistep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O annistep έγραψε στις 07:29, 14-12-09:

Τον γιατρό θα τον συμβουλευτώ ούτως ή άλλως πριν κάνω οτιδήποτε. Οπότε, ως προς το ένα σκέλος, είμαστε σχεδόν καλυμμένοι. Ελπίζω να γνωρίζει κάποιος/α και το νομικό πλαίσιο της μεταφοράς.
Σας ευχαριστώ!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,527 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 07:32, 14-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από annistep
Τον γιατρό θα τον συμβουλευτώ ούτως ή άλλως πριν κάνω οτιδήποτε. Οπότε, ως προς το ένα σκέλος, είμαστε σχεδόν καλυμμένοι. Ελπίζω να γνωρίζει κάποιος/α και το νομικό πλαίσιο της μεταφοράς.
Σας ευχαριστώ!
υπαρχουν καποια ατομα απο το φορουμ που εχουν ταξιδεψει εξωτερικο...οποτε τα ξερουν και σιγουρα θα σου απαντησουν...

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 07:33, 14-12-09:

Καλημερα!
Θα σου ελεγα να επικοινωνησεις καλυτερα με την πρεσβεια της χωρας που πας για να σου πουν σιγουρα...καποιες χωρες εχουν διαφορετικους κανονισμους,ας πουμε για να μπει στην Ελλαδα ζωακι απαιτειται εμβολιασμος κατα της λυσσας και τεστ αντισωματων τρεις εβδομαδες μετα.Αν εχεις βγαλει εισητηριο pet in the cabin και ο γατος σου καζι με το κλουβακι του ειναι στα επιτρεπομενα ορια βαρους της εταιριας με την οποια θα ταξιδεψεις,θα τον εχεις μαζι σου στην καμπινα,που ειναι και το πιο ασφαλες για μενα,ετσι θα ταξιδεψω κι εγω με τη δικη μου.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 07:36, 14-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Lio
Καλημερνιαου!
Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
καλημερα...το πετ σοπ δεν ειναι κτηνιατριο και το υπνωτικο χαπι δεν ειναι τροφη,ειναι φαρμακο....θα περνατε εσεις φαρμακα απο το σουπερ μαρκετ??
καλυτερα να συμβουλευτεις το γιατρο σου...
συμφωνω απολυτα μαζι σου πουπου
Χαπι μη δωσεις, το ταξιδι ειναι πολυ μικρο και δεν χρειαζεται να παρει φαρμακο χωρις λογο.

Επισης καλυτερα να προτιμησεις μια μαλακη γατοφορο γιατι χωραει πιο ευκολα κατω απο το καθισμα. Απλα φροντισε να ειναι αδιαβροχη απο κατω σε περιπτωση που συμβει καποιο "ατυχημα".
Πριν κλεισεις το εισητηριο σου παρε τηλεφωνο την αεροπορικη εταιρια και ενημερωσε τους οτι θα ταξιδεψεις με γατα και να σιγουρευτεις οτι δεν ταξιδευουν πανω απο 2 κατοικιδια στην συγκεκριμενη πτηση.
Λιγες μερες πριν την πτηση πηγαινε την γατουλα στον κτηνιατρο για ενα check up για να σιγουρευτεις οτι η γατα ειναι ετοιμη για ταξιδι.

περισσοτερες πληροφοριες μπορεις να δεις εδω:
http://ec.europa.eu/food/animal/live...m_intra_en.htm

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,190 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 11:10, 14-12-09:

Το μόνο που έχω να προσθέσω είναι ότι χρειάζεται να έχει κάνει αντιλυσσικό τουλάχιστον ένα μήνα πριν ταξιδέψει.

Εγώ θα σου πρότεινα πλαστική γατοφόρο, που είναι κάπως πιο ασφαλής, αλλά αυτό είναι δικό σου θέμα. Πάντως και η πλαστική χωράει μια χαρά κάτω απ' το κάθισμα. Επίσης πρέπει να μην έχει φάει και να μην έχει πιει τίποτα μερικές ώρες πριν το ταξίδι (για ευνόητους λόγους) αλλά αυτά θα στα πουν εκεί που θα κλείσεις εισιτήριο.

Καλό ταξίδι!

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 13:03, 14-12-09:

Επισης, θα πρέπει να εισαι σίγουρη, αν το ζωάκι ταξιδέψει στην καμπίνα και όχι κάτω στον ειδικο χωρο για ζωάκια ότι θα μπορεις να το βγάλεις απο το κλουβάκι και να το ξαναβάλεις οταν θα περνάς τα πράγματά σου απο εέγχο πριν την επιβίβαση στο αεροπλάνο.
Εγω προσωπικά αν πέταγα με ενηλικο ζωάκι που δεν ειμαι 100% σίγουρη οτι δεν θα φοβηθεί κατά την διαδικασια αυτη, θα το μετέφαρα κάτω και οχι στην καμπινα. Είναι πολύ πιο ασφαλές και δεν χρειάζεται να επιβαρυνθεί με υπνωτικο.

Ως προς τα νομικα, αρκει οπως ειπε και η ρουλα να εχει κανει το αντιλυσικο 1 μηνα πριν, να εχει μικροτσιπ και διαβατηριο, το οποιο θα ειναι στο ονομα του ατόμου που ταξιδεύει.

Παράθεση

annistep

Νεοφερμένος

O annistep έγραψε στις 13:17, 14-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από drusilia
Επισης, θα πρέπει να εισαι σίγουρη

Σας ευχαριστώ, είναι πολύτιμες οι συμβουλές σας!
Για ό,τι μαθαίνω κι εγώ, θα σας ενημερώνω.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 13:45, 14-12-09:

[quote=drusilia;483649]Επισης, θα πρέπει να εισαι σίγουρη,

[quote=annistep;483663]

επειδη,οπως θα εχεις καταλαβει,η συντριπτικη πλειοψηφια του σαιτ ειναι γυναικες....σε πηρε και εσενα η μπαλα..

Παράθεση

annistep

Νεοφερμένος

O annistep έγραψε στις 14:00, 14-12-09:

Αυτό το κατάλαβα από τα καλημερνιάου!

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη Havana
H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 19:50, 16-12-09:

να προσθέσω κι εγώ σχετικά με το ηρεμιστικό χάπι , να μη δώσεις, αν είναι cool γατί, το calmivet δεν έχει αντίδοτο.

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,489 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 19:55, 16-12-09:

εγω που εκανα το ταξιδι δεν της εδωσα..αλλα σκεφτομαι να της δωσω γιατι αναστατωθηκε πολυ..θα ρωτησω βεβαια γιατι δεν ειμαι υπερ..αλλα μαλλον δεν εχει αλλη λυση

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 19:57, 16-12-09:

Αν ταξιδέψει μαζί σου (καμπίνα)θα χρειαστείς μαλακή γατοφόρο, τσαντάκι. Αν πάει κάτω σκληρή.
Κάτω θα ταξιδέψει κάργκο, θα πρέπει να έχει κλείσει θέση απο πρίν, και να είναι δηλωμένο και σημειωμένο στην κράτηση. Η τιμή πάει με το κιλό. Αν θυμάμαι καλά 5ε το κιλό...

Για Βερολίνο να προτιμήσεις Lufthansa.... γιατί κάτι άλλες θέλουν ξύλο...

Για Αγγλία μην το ψάχνεις.. θα σου βγεί ή πίστη...

Επίσης κάτι παίζει με τις ημερομηνίες... νομίζω πρώτα θέλει τα εμβόλια όλα, και μετά το τσίπ???? Κάτι κουλό τέλος πάντων, ας βοηθήσει κάποιος γιατί το μυαλό μου δεν....

Παράθεση

annistep

Νεοφερμένος

O annistep έγραψε στις 19:58, 16-12-09:

Χρησιμοποιώ πολύ τα ανθοϊάματα, οπότε, όταν έρθει η ώρα η καλή, θα πάρει λίγο ρέσκιου και νομίζω ότι δεν θα έχει πρόβλημα. Για παν ενδεχόμενο, βέβαια, θα ρωτήσω πρώτα την ομοιοπαθητικό του.
Με Lufthansa θα ταξιδέψουμε όταν έρθει εκείνη η ώρα.

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,489 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 21:35, 16-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από julia
Αν ταξιδέψει μαζί σου (καμπίνα)θα χρειαστείς μαλακή γατοφόρο, τσαντάκι. Αν πάει κάτω σκληρή.
Κάτω θα ταξιδέψει κάργκο, θα πρέπει να έχει κλείσει θέση απο πρίν, και να είναι δηλωμένο και σημειωμένο στην κράτηση. Η τιμή πάει με το κιλό. Αν θυμάμαι καλά 5ε το κιλό...
εγω την ειχα βγαλει καμπινα και την ειχα σε σκληρη γατοφορο..και ηταν 6 ευρω το κιλο περιπου..

Παράθεση

みことftw (Αφροδίτη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη みことftw
H Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 978 μηνύματα.

H みことftw Aγαπαμε Μουκελο <3 έγραψε στις 22:09, 16-12-09:

Τον Οκτωβρη ταξιδεψε και ο δικος μου ο γατουλης στην Ολλανδια. Αυτα που χρειαζεσαι ειναι:

-Αντιλυσσικο εμβολιο τουλαχιστον ενα μηνα πριν το ταξιδι
-Μικροτσιπ, και τα χαρτακια του μικροτσιπ συννημενα στο διαβατηριο
-διαβατηριο
-Βιβλιαριο, με βεβαιωση γιατρου οτι το γατι ειναι υγειες και μπορει να πεταξει

Να ρωτησεις την πρεσβεια για καλο και για κακο, αλλα και πριν κλεισεις εισητηρια να παρεις τηλεφωνο την αεροπορικη να βεβαιωθεις οτι επιτρεπει την μεταφορα ζωων, γιατι για παραδειγμα εγω ηθελα να παρω τον Μικοτο μαζι μου στην Πολωνια, και απο εκει να ερθει να το παραλαβει το αγορι μου και να τον παει Ολλανδια, αλλα η αεροπορικη δεν επετρεπε την μεταφορα οικοσιτων απο Ελλαδα σε Πολωνια. Επισης, η εταιρια με την οποια τελικα εφυγε το αγορι μου με τον γατο μου, επετρεπε μεχρι 10 κατοικιδια στην καμπινα, αλλα ΜΟΝΟ σε πλαστικη γατοφορο, οχι σε μαλακη. Καθε εταιρια εχει τα δικα της. Επισης, πρεπει να ξερεις το βαρος του μαζι με την γατοφορο, για να του κλεισεις το εισητηριο, τα λεφτα ομως εμεις τα δωσαμε στο τσεκ ιν. Αυτα!

Επισης, εμας μας χρεωσανε 10 ευρω το κιλο. 40 ευρω μου βγηκανε, ζωη να χει ο μπουλουκος μου

Παράθεση

annistep

Νεοφερμένος

O annistep έγραψε στις 00:30, 18-12-09:

Α, σε ευχαριστώ πολύ, μικότο!
Συγκεντρωμένες όλες οι πληροφορίες που ήθελα!
Θα πάρω ένα τηλέφωνο στη γερμανική πρεσβεία το πρωί, για να μάθω περισσότερα.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 00:50, 18-12-09:

για πληροφοριες δες εδω:
http://www.lufthansa.com/online/port...aggage|Animals

Νομιζω θα πληρωσεις 70 ευρω Δεν ειμαι σιγουρη γιατι ειναι αρκετα μπερδεμενος ο πινακας

Παράθεση

annistep

Νεοφερμένος

O annistep έγραψε στις 01:10, 18-12-09:

Μάλλον περισσότερο με συμφέρει!
Πριν από 8 μήνες (τότε στειρώθηκε), ήταν 4.900 γραμμάρια.
Τώρα...
Πέρα από την πλάκα, πάντως, όντως πρέπει να είναι αυτό:
70 EUR, 100 USD/CAD

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 01:28, 18-12-09:

μαλλον, τα εχουν αλλαξει κιολας γιατι παλιοτερα χρεωναν με το κιλο. Εμενα παντως δεν με συμφερει.. απο $150 το πηγαν στα $250 και για να ερθω με τον γατο μου ελλαδα διακοπες θα μου φυγει το λιγοτερο ενα 500αρι (ελπιζω να μη πληρωνεις περισσοτερα οταν αλλαζεις αεροπλανα )

Προσεξε μονο η γατα σου να ειναι 8κιλα μαζι με την γατοφορο γιατι τοσα επιτρεπει η LH μεσα στην καμπινα.

Παράθεση

annistep

Νεοφερμένος

O annistep έγραψε στις 01:35, 18-12-09:

Μήπως ξέρουμε το μέγιστο βάρος μιας γατοφόρου;
Νομίζω ότι τώρα ζυγίζει γύρω στα 6 ο δικός μου.

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

H evelynkar έγραψε στις 03:06, 18-12-09:

νομιζω περιπου 1,400-1,800 ζυγιζει η γατοφορος..

Παράθεση

Thea

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Thea
H Thea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H Thea έγραψε στις 10:32, 18-12-09:

Εγώ που ταξίδεψα για Βιέννη πέρσυ με Lufthansa πλήρωσα 80 ? και ζύγιζε με τη γατοφόρο 8.150 και την άφησαν να μπει. εάν είναι ελάχιστα περισσότερο απο 8 στο επιτρέπουν να την πάρεις μαζί σου. απλά τα χρήματα είναι πολλά και σου βγαίνει η πίστη να την μεταφέρεις όταν έχεις την τσάντα σου και 8 κιλά γατι στα χέρια.

Το δε ενοχλητικό είναι η αντιμετόπιση του κόσμου στο αεροδρόμιο. Η θα είναι πολύ διαχυτικοί με σένα και το γατί (αυτό είναι και πολύ ευχάριστο) ή θα σε στραβοκοιτάνε σαν να έχεις κάποια σοβαρή ασθένεια και μόλισ κάτσεις να πιείς καφέ σε ένα stand θα σηκωθούν και θα πάνε να κάτσουν παρα πέρα...

Παράθεση

Thea

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Thea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H Thea έγραψε στις 11:01, 21-12-09:

Καλημέρα σας,

Το απόγευμα πετάω για Βιέννη (17.55) αλλά δεν θυμάμαι πόση ώρα πρέπει να έχω ατάιστη και απότιστη την Καλυψούλα. Την προηγούμενη φορά είχε πάθε κάτι και έβγαζε βλένες απο τη μύτη της και ο κτηνίατρος μου είπε πως έφταιγε το ότι την ειχα αφήσει να πιεί νερό.

Μήπως ξ'ερει κανείς να με βοηθήσει? Εγώ απο τις 9 που σηκώθηκα της πήρα το φαγητό της. Το νερό ακόμα κάτω το έχω. Μήπως να το σηκώσω?

Ευχαριστώ

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 12:51, 21-12-09:

Κοίτα, καλό θα ήταν να φάει ελαφρά σήμερα το πρωί, και να έχει πάει τουαλέτα μέχρι τις 3 που λογικά θα ξεκινήσετε....
Ναι νομίζω φτάνει και με το νερό, δεν είναι και καλοκαίρι...
Δεν θα πάθει απολύτως τίποτα και τίποτα να μην φάει σήμερα.

Παράθεση

Thea

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Thea έγραψε στις 13:05, 21-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από julia
Κοίτα, καλό θα ήταν να φάει ελαφρά σήμερα το πρωί, και να έχει πάει τουαλέτα μέχρι τις 3 που λογικά θα ξεκινήσετε....
Ναι νομίζω φτάνει και με το νερό, δεν είναι και καλοκαίρι...
Δεν θα πάθει απολύτως τίποτα και τίποτα να μην φάει σήμερα.
Της άφησα το φαγητό όλο το βράδυ ώστε να της το πάρω το πρωί. Το Πάσχα είχα ξεχαστεί και επειδή ταξίδευα ξημερώματα είχα αφήσει το νερό κάτω. Και στην προσγείωση έπαθε μία κρίση και έβγαζε βλένες απο τη μύτη και αφρούς απο το στόμα. Ο κτηνίατρος που ον είχα πάρει τηλέφωνο μου είπε πως θα μπορούσε να είχε κινδυνέψει αφού απο την πίεση μάλλον ανακατεύτηκε αλλά είναι πολύ πιο σοβαρό στα ζώα απο τους ανθρώπους. Άσε. Είχα φρικάρει, και φυσικά είχε αναστατωθεί όλη η άτρακτος.....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Μεταφορά με τρένο - Από kstinion
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-03-12 στις 11:40.
    • Μεταφορά με αεροπλάνο - Από lenia
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-07-10 στις 20:27.
    • Μεταφορά σκύλου - Από Freya
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Άλλα ζωάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-05-10 στις 18:08.
    • Μεταφορά στο πλοίο SOS! - Από Thea
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-05-09 στις 21:39.
    • Κλουβάκια για μεταφορά - Από purina
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-09-06 στις 20:59.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους