Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,586 εγγεγραμμένα μέλη και 718,855 μηνύματα σε 22,715 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 277 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Τα ολονύχτια "πάρτι" των γατιών!

nicos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nicos
. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O nicos έγραψε στις 15:52, 24-09-08:

Γεια σας γατόφιλοι!!!! Μόλις πήρα ενα πανέμορφο θηλυκό γατάκι! Του έμαθα κιόλας να χρησιμοποιεί την άμμο του, δεν ξέρω όμως πως να του μάθω να κοιμάται στο μαξιλάρι του...Χτες μόλις έσβησα τα φώτα, ήρθε αμέσως πάνω στο κρεβάτι δίπλα μου και κοιμήθηκε ανενόχλητο, ενώ εγώ, απο φόβο μήπως το πλακώσω, επείδή ειναι μόλις 2 μηνών, δεν έκελεισα μάτι!!!!

Παρακάλω, στείλε τε μου μνμ, που να μου εξηγείτε , πως θα την εκπαιδεύσω, να πηγαίνει απο μόνη της στο μαξιλάρι και να κοιμάται εκει, γαι να ξαναβρω και γω τον ύπνο μου!!!

Ευχαριστώ!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 15:58, 24-09-08:

Καλησπέρα Νίκο και καλωσηρθες!
Όσο την έχεις μέσα στο δωμάτιο,αποκλειεται να μαθει να κοιμαται στο καλαθάκι της.Αν δεν τη θες μαζι σου στο κρεβατι,θα πρεπει να βαλεις το καλαθάκι της σε άλλο δωμάτιο,και να κλεινεις την πορτα του δωματιου σου.Θα κλάψει,θα νιαουρισει,αλλα θα το μαθει και δεν θα την πειραζει σιγα σιγα.Ριξε και μια ματια στα άρθρα,εχει πολλες ενδιαφερουσες συμβουλες για το μεγαλωμα μικρων γατιων.
Πως τη λενε την κουκλα σου;Βάλε μας καμια φωτο να τη θαυμασουμε κι εμεις:Να τη χαιρεσαι!'

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zorica

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη zorica
H zorica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,861 μηνύματα.

H zorica έγραψε στις 16:02, 24-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Καλησπέρα Νίκο και καλωσηρθες!
Όσο την έχεις μέσα στο δωμάτιο,αποκλειεται να μαθει να κοιμαται στο καλαθάκι της.Αν δεν τη θες μαζι σου στο κρεβατι,θα πρεπει να βαλεις το καλαθάκι της σε άλλο δωμάτιο,και να κλεινεις την πορτα του δωματιου σου.Θα κλάψει,θα νιαουρισει,αλλα θα το μαθει και δεν θα την πειραζει σιγα σιγα.Ριξε και μια ματια στα άρθρα,εχει πολλες ενδιαφερουσες συμβουλες για το μεγαλωμα μικρων γατιων.
Πως τη λενε την κουκλα σου;Βάλε μας καμια φωτο να τη θαυμασουμε κι εμεις:Να τη χαιρεσαι!'
Καλος ηρθες Νικο...
Σωστοτατη η προλαλισαντα,ετσι μαθαμε και εμεις τον δικο μας να μη κοιματε μαζι μας.Αλλα και τωρα ερχεται στα κλεφτα...

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 17:13, 24-09-08:

Ακριβώς όπως τα λέει η moukelis.
Ή, εναλλακτικά, θα εκπαιδεύσει η γατούλα σου εσένα για να κοιμάστε μαζί (ομιλεί παθούσα-και-απολαμβάνουσα)

Παράθεση

Niki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niki
H Niki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H Niki έγραψε στις 17:42, 24-09-08:

Δυστυχώς οι γάτες δεν είναι σαν τους σκύλους για να εκπαιδευθούν και να υπακούν. Εγώ στη θέση σου θα έβαζα παιχνίδια και πράγματα γενικά που της τραβούν την προσοχή πάνω στο κρεβάτι, ούτως ώστε να παίξει κι ύστερα να κουραστεί και να κοιμηθεί πάνω. Και να ξανανέβει να την κατεβάζεις. Θέλει πολλή υπομονή. Ίσως να έβαζα και την τροφή εκεί κοντά.

Παράθεση

MHTSI

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη MHTSI
H MHTSI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 285 μηνύματα.

H MHTSI έγραψε στις 18:00, 24-09-08:

Ειναι νωρις ακομα μην ανησυχεις θα σε εκπαιδευσει μια χαρα η μικρα και επειδη δεν μοθ φαινεσαι να κλεινεις την πορτα οπως οι πιο πολυ εδω μεσα .... τελικα θα μαθεις να κοιμασαι μαζι της και αυτη μαζι σου :up::up:μα πως να την πατησεις ? στην χειροτερη μολις πας να πεσεις πανω της θα φυγει ... ολα ειναι μια συνηθεια ...στο λεω εκ πειρας ακομα και οταν δεν κοιμαμαι σπιτι μου τα ποδια μου δεν τα πολυκουναω μην κλοτσισω καμμια μικρη ... και ας μην ειναι καν εκει ...

Παράθεση

fru_fru

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fru_fru
H fru_fru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 554 μηνύματα.

H fru_fru έγραψε στις 19:42, 24-09-08:

Αχα!!!

οσο χαζο κι αν ακουγεται....

Ωστε αυτος ειναι ο λογος που μου ζαλωνονται ολα τα ζωα στο κρεβατι???

Εγω παντα (και ειμαι 45-46 χρονων ) εβαζα τα κρεββατακια τους διπλα στο δικο μου, Παντα τα σκατουλια κοιμουνταν εκει με τις διαταγες μου αλλα ΠΑΝΤΑ τα εβρισκα στο κρεββατι μου οταν ξυπνουσα...γατονια η σκυλουδια Τελικα ολα τα ζωα μου χαζοβλαμμενα εγιναν (εκτος του Φρου, μη τρελλαθουμε, αλλα κανε να τον κατεβασεις απ το κρεββατι ολο το βραδυ!!! Ανεβαινει χωρις ηχο καθολου ομως!!! ξαφνικα νοιωθεις φιλακια)

Για τα φιλοξενουμενα γατακια με ειχαν ενημερωσει και οντως ηταν αψογα.

Μουκελις, ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!! Ο Φρου και η Μπιζου μου κοστισαν μια σχεση που .. ε... ψιλοθεστηκα αλλα καλο ειναι να ξερω τα κολπα. Αντε τωρα να τα μαθω στους Φρου-μπιζου για να με αφηνουν ποτε ποτε στην ησυχια μου . (Αμφιβαλλω γιατι ειμαι χαζομαμα και οταν ειμαι μονη ισως κανω και το χαζο και τα αφηνω να ανεβαινουν...) Οπως και να χει δεχομαι και εγω συμβουλες για τα κακομαθημενα μου.!

Φιλακια
Φρου

Παράθεση

roza

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη roza
H roza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H roza έγραψε στις 19:43, 24-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από aretha
Ακριβώς όπως τα λέει η moukelis.
Ή, εναλλακτικά, θα εκπαιδεύσει η γατούλα σου εσένα για να κοιμάστε μαζί (ομιλεί παθούσα-και-απολαμβάνουσα)
ετσι εκπαιδευτηκα και εγω... :up:

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 19:56, 24-09-08:

Ναι και εγώ τα έχω καταφέρει και κοιμάμαι μόνη μου!!! (Στα όνειρά μου...)
Πιθανότερο είναι να κοιμηθώ ΕΓΩ στο πάτωμα...

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P9210022.jpg
Εμφανίσεις:  191
Μέγεθος:  206,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P9210011.jpg
Εμφανίσεις:  135
Μέγεθος:  263,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P9210020.jpg
Εμφανίσεις:  124
Μέγεθος:  127,2 KB  

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 19:58, 24-09-08:

Βρε Φρουδακι,εσυ,τοσο εμπειρη γατομαμα και σκυλομαμα,δεν ηξερες οτι δεν υπαρχει περιπτωση να αρκεστουν στο κρεβατακι τους,οταν εχουν ενα ζωντανο παιχνιδι(εσενα) στο μεγαλο κρεβατι;Ασε που ειναι και πιο ζεστα...Εγω τωρα που κρυωνει ο καιρος θα τους βαλω και μια θερμοφορα τυλιγμενη στα σκεπασματα τους γιατι ειχα στον Εκτορακο μου και τη λατρευε...

Παράθεση

Nehalennia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nehalennia
H Nehalennia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 331 μηνύματα.

H Nehalennia έγραψε στις 20:22, 24-09-08:

Εμάς πάντως μας εκπαίδευσε κανονικότατα ο Αζραέλ!
Το βράδυ όταν πηγαίνω πρώτα εγώ στο κρεβάτι έρχεται ο κύριος και με γαργαλάει με τα μουστάκια του να τον αφήσω να μπεί κάτω από την κουβέρτα

Αφού μπεί και ζεσταθεί καλά καλά βγαίνει έξω και την αράζει στα πόδια μου (συγκεκριμένα πίσω από τα γόνατά μου) και όταν έρθει ο μπαμπάς στο κρεβάτι την αράζει πότε ανάμεσά μας, πότε στα πόδια του μπαμπά, πότε στα δικά μου (ο καϊμένος έφαγε και μερικές κλωτσιές από μένα καθώς κοιμόμουν).

Ξυπνάει πάει στο σαλόνι στα παιχνίδια του, έρχεται πίσω αθόρυβος, την ξαναπεύτει στο κρεβάτι και το πρωΐ όταν ξυπνήσουμε χαδάκια και μουρμούρα για φαγητό

Γίναμε κι εμείς υπηρέτες του τι να κάνουμε του έχουμε αδυναμία

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,783 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 20:23, 24-09-08:

Αυτα που προτινει η συναδελφος γατομαμα moukelis ειναι πολυ σωστα και κατα καιρους παλαιοτερα τα εφαρμοσα και εγω και στα δυο μου γατια.
Για να σας εξομολογηθω κατι, εμενα οι φωτο που παραθετει η Julia μου αρεσουν πολυ ,ασε που θυμιζουν την δικη μου κρεβατοκαμαρα μειον ενα γατι!:up:

Παράθεση

popitsa (Πηνελόπη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη popitsa
H Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 159 μηνύματα.

H popitsa οσο ζω,μαθαινω.. έγραψε στις 22:50, 24-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από julia
ειλικρινα δεν ειχα δει πως ειχες τοσο ομορφια γατουλια

Παράθεση

Zbeebz (αβάπτιστον)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Zbeebz
H αβάπτιστον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,753 μηνύματα.

H Zbeebz Μετακομίσαμε! έγραψε στις 23:29, 24-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από aretha
Στη συντριπτική πλειονότητα των περιπτώσεων έτσι γίνεται! Δηλώνω κι εγώ παθούσα και ευτυχής!!!

Αρχική Δημοσίευση από MHTSI
στην χειροτερη μολις πας να πεσεις πανω της θα φυγει ...
Ακόμα και τα διμηνίτικα έχουν αντανακλαστικά... γάτας! Δεν υπάρχει περίπτωση να μη προλάβει να την κάνει...

Παράθεση

spot22 (Δήμητρα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη spot22
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 188 μηνύματα.

H spot22 έγραψε στις 00:05, 25-09-08:

Εγώ ακόμα δεν έχω επιχειρήσει να κοιμηθώ μαζί του και ειλικρινά φοβάμαι γιατί ανεβαίνει πάνω και με "χτενίζει".. ή με δαγκώνει στην ώρα του παιχνιδιού...φοβάμαι μη τον πιάσει η μούρλια του παιχνιδιού την ώρα που κοιμάμαι και μη τραυματιστούμε....Ορισμένες φορέσ με ΄πιάνει ο φόβος μη πέσει στα μάτια μου...ή μη πέσει πάνω μου και πεταχτώ απότομα και το χτυπήσω το μικρούλη μου....

Παράθεση

MHTSI

Δραστήριο Μέλος

H MHTSI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 285 μηνύματα.

H MHTSI έγραψε στις 12:16, 25-09-08:

Οντως και εμενα με τρελενει η φωτογραφια της julia να σου ζησουν και ας σου κανουν και εξωση ... Δεν μου αρεσει που το περιοριζεται ομως γιατι αναφερεστε μονο στην περιπτωση 1 κρεβατι πολλες γατες ... υπαρχει και το αντιθετο μια γατα πολλα κρεβατια η Ιολη πχ μολις σηκωθω εγω παει στην αδερφη μου που συνηθως ξυπναει πιο αργα και συνεχιζει τον υπνο της :up:
Καλα υπαρχουν και οι γατες που τις παρακαλας να ερθουν στο κρεβατι σου και δεν ερχονται βλεπε Φαιδρα ... τωρα τελευταια που την εχει ποιασει και ανεβαινει στα κρεβατια εχει τυχει να ξυπνησω να την δω στο κρεββατι μου και να σκεφτω δεν παιζει ... ονειρευεσαι standard
Στο θεμα μας σε μια εβδομαδα, αντε 2 το πολυ ... θα σε εχει στρωσει:up:

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Fotini
H Fotini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τόσες που έχω χάσει το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,457 μηνύματα.

H Fotini έγραψε στις 12:32, 25-09-08:

Νίκο, το γατουλίνι σου είναι μωράκι ακόμα, πολύ μικρό για να μη φοβάται το σκοτάδι και την ησυχία...Θέλει σιγουριά και ασφάλεια για να κοιμηθεί, έτσι έρχεται κοντά σου. Το μαξιλάρι του είναι δίπλα στο κρεβάτι σου; Αν βλέπεις ότι παρόλη την προσπάθεια εξακολουθεί να κοιμάται μαζί σου, προσπάθησε τουλάχιστον να το βάζεις σε ένα σημείο του κρεβατιού σου που δεν υπάρχει φόβος να το πλακώσεις

Να σου ζήσει το μικρό!

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 12:56, 25-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από MHTSI
Δεν μου αρεσει που το περιοριζεται ομως γιατι αναφερεστε μονο στην περιπτωση 1 κρεβατι πολλες γατες ...
Θα είχες δίκιο και θα συμφωνούσα....ΑΝ και τα άλλα κρεβάτια ΔΕΝ ήταν ήδη γεμάτα (απο ανθρώπους και γάτες)

Αυτά είναι, αυτά που έχουν κλείσει suita σε μένα.
Βέβαια κατα την διάρκεια της νύχτας υπάρχει μια εναλλαγή.. και μετακίνηση ανάλογα με τα γούστα τους!

Παράθεση

MHTSI

Δραστήριο Μέλος

H MHTSI έγραψε στις 13:19, 25-09-08:

Ναι μπραβο ....με αλλη κοιμασαι και με αλλη ξυπνας :up: Γατες forever :up:

Παράθεση

Psika

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Psika
H Psika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πάρα πολλές!!! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.

H Psika έγραψε στις 13:31, 25-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από julia
Πάντως σου έχουν κάνει κανονική κατάληψη στο κρεββάτι!πολύ γέλιο!

Παράθεση

Niki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niki
H Niki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H Niki έγραψε στις 17:11, 25-09-08:

Το καλύτερο μάλιστα είναι όταν πιάνουν χώρο στο κρεβάτι (όταν είναι 2 ειδικά. είμαι παθούσα) και κάθονται πάνω στα μαξιλάρια. Και όταν πας να τους σηκώσεις για να βρεις κι εσύ μια θέση στο κρεβάτι (χωρίς κιόλας να απλωθείς βρε αδερφέ) γίνεται σφαγή: γκρινιάζουν και γριλίζουν.

Παράθεση

nikolini

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nikolini
. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O nikolini έγραψε στις 12:11, 29-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από nicos
Γεια σας γατόφιλοι!!!! Μόλις πήρα ενα πανέμορφο θηλυκό γατάκι! Του έμαθα κιόλας να χρησιμοποιεί την άμμο του, δεν ξέρω όμως πως να του μάθω να κοιμάται στο μαξιλάρι του...Χτες μόλις έσβησα τα φώτα, ήρθε αμέσως πάνω στο κρεβάτι δίπλα μου και κοιμήθηκε ανενόχλητο, ενώ εγώ, απο φόβο μήπως το πλακώσω, επείδή ειναι μόλις 2 μηνών, δεν έκελεισα μάτι!!!!

Παρακάλω, στείλε τε μου μνμ, που να μου εξηγείτε , πως θα την εκπαιδεύσω, να πηγαίνει απο μόνη της στο μαξιλάρι και να κοιμάται εκει, γαι να ξαναβρω και γω τον ύπνο μου!!!

Ευχαριστώ!!!!
Γεια σου Νικο!Ειναι αξιολατρευτο αυτο που σου συμβαινει αν εξαιρεθουν βεβαια οι μαυροι κυκλοι.....!!Το γατουλι αισθανεται ασφαλεια διπλα σου,ειναι μικρουλι κ φοβαται.Η αποψη μου ειναι να απολαυσεις αυτον τον λιγο καιρο που θα κοιμαται στο προσκεφαλι σου.Μην ανησυχεις,οι πιθανοτητες να το πλακωσεις ειναι μηδαμινες!Το μωρο θα μεγαλωσει κ θα βρεθεις εσυ να ζητας να ερχεται στο μαξιλαρι..!!

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 12:29, 29-09-08:

Ευχαριστώ!!!!

Αγαπητέ Νίκο,
θα προσθέσω και εγώ ότι θα γίνει πάντα...
Θα εκπαιδευτείς μάλλον ΕΣΥ... και θα την δέχεσαι στο κρεβάτι σου.
Το μόνο που ίσως καταφέρεις να της μάθεις είναι να κοιμάται στα πόδια σας... Κατα τα άλλα.. δεν υπάρχει θεραπεία γιατρέ...:up::up:

Παράθεση

joy

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη joy
H joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (10 Νόμιμες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 176 μηνύματα.

H joy έγραψε στις 13:00, 29-09-08:

Ασε βρε που ερχεται και χειμωνας, και θα σε ζεσταινει .. και θα δεις.. θα σ'αρεσει!!!

Παράθεση

natalo9

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη natalo9
H natalo9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 411 μηνύματα.

H natalo9 έγραψε στις 18:48, 29-09-08:

και θα σε νανουριζει με τα γουργουρητα της........τυχερέ!!
να σου ζήσει η μικρή!!

Παράθεση

menia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη menia
H menia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 446 μηνύματα.

H menia έγραψε στις 20:05, 30-09-08:

Θα εκπαιδεύσει εσένα και όποιον άλλο θα μείνει μαζί σου! Εδώ εκπαιδεύτηκε ο άντρας μου και η Μένια τον στριμώχνει σε μια γωνίτσα για να έχει το μισό κρεβάτι δικό της!! (στην άλλη γωνίτσα κοιμάμαι εγώ!)
Στη φώτο ο Νίκος διαβάζει πριν τον ύπνο και η Μένια έχει πάρει θέση και περιμένει πότε θα σβήσουμε τα φώτα!

Συνημένες Εικόνες

Παράθεση

efterpi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη efterpi
H efterpi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Αρης έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H efterpi έγραψε στις 09:36, 01-10-08:

η φωτο που εχεις Μενια μου θυμιζει κατι πολυ οικειο...κριμα που ο 'μπαμπας' δεν αφηνει να την ανεβασουμε

Παράθεση

Sof

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sof
H Sof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Sof έγραψε στις 09:41, 01-10-08:

Ο τίτλος του topic αυτού είναι ο καθημερινός καημός δικός μου και του άντρα μου εδώ και 6 μήνες.

Όλο αυτό το καιρό δεν έχουμε κοιμηθεί ούτε μια βραδιά σερί.

Κάθε μια ώρα μας ξυπνάει η Μαριλού και αν δεν μας γλύψει σε όλο το πρόσωπο δεν ησυχάζει.
Κάνει και ένα χουρ χουρ που ακούγεται μέχρι το άλλο τετράγωνο.

Ρωτήσαμε τον Κο Πάνο και μας είπε τα εξής : Noμίζει πως είναι η μαμά μας (!!!) και θέλει να μας γλύψει γύρω σπο τη μύτη και το στόμα γιατί εκεί αφήνουν οι μαμάδες τη μυρωδιά τους στα μικρά τους. Θα ηρεμεί μόνο όταν μας καθαρίσει και αφήσει καλά-καλά τη μυρωδιά της.

Περνάμε πολύ καλά κάθε βράδυ.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 13:17, 01-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Sof
Ο τίτλος του topic αυτού είναι ο καθημερινός καημός δικός μου και του άντρα μου εδώ και 6 μήνες.

Όλο αυτό το καιρό δεν έχουμε κοιμηθεί ούτε μια βραδιά σερί.

Κάθε μια ώρα μας ξυπνάει η Μαριλού και αν δεν μας γλύψει σε όλο το πρόσωπο δεν ησυχάζει.
Κάνει και ένα χουρ χουρ που ακούγεται μέχρι το άλλο τετράγωνο.

Ρωτήσαμε τον Κο Πάνο και μας είπε τα εξής : Noμίζει πως είναι η μαμά μας (!!!) και θέλει να μας γλύψει γύρω σπο τη μύτη και το στόμα γιατί εκεί αφήνουν οι μαμάδες τη μυρωδιά τους στα μικρά τους. Θα ηρεμεί μόνο όταν μας καθαρίσει και αφήσει καλά-καλά τη μυρωδιά της.

Περνάμε πολύ καλά κάθε βράδυ.
:up:

Παράθεση

Mavrh Gata

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mavrh Gata
H Mavrh Gata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Mavrh Gata έγραψε στις 04:46, 02-10-11:

εχω φοβερο προβλημα με τον γατο μου 5 μηνων..
ενω κοιμαται ολη την μερα το βραδυ μετα τις 11 σεληνιαζεται. περναει απο ολα τα επιπλα και οτι βρει το πεταει κατω.. δαγκωνει και γρατζουναει, νιαουριζει.. καταλαβαινω πως θελει να παιξει αλλα αυτες τις ωρες που το επιλεγει ειναι αδυνατο.. μας εκανε παρατηρηση και η απο κατω και με το δικιο της η γυναικα.. αφηστε που θα παθω συγκοπη καμια ωρα την ωρα που κοιμαμαι να ακουω βαζα να σπανε..
δεν ξερω τι να κανω.. απο πολυ μικρη ειχα γατες, αλλα αυτο δν μου εχει ξανασυμβει..
παρακαλαω δωστε μου συμβουλες..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,557 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 08:04, 02-10-11:

Καλημερα.
Ειναι φυσιολογικη αυτη η συμπεριφορα ειδικα σε νεαρες γατες.Μην ξεχναμε οτι η γατα ειναι νυχτοβιο ζωο ως επι το πλειστον.Με τον καιρο θα ηρεμισει και θα προσαρμοστει στο δικο σου ωραριο.Λιγη υπομονη τωρα στην αρχη.
Καλο θα ειναι να παιζεται αρκετα κατα την διαρκεια της ημερας,και κυριως πριν πας για υπνο.Αν κοιμαται ολη την ημερα ειναι πολυ λογικο να θελει να ξεμουδιασει το βραδυ.
Επισης ουτως ή αλλως θα πρεπει να βαλεις σε ασφαλη σημεια βαζα και αντικειμενα που σπανε,ετσι ωστε να μην εχει προσβαση εκει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 14:12, 02-10-11:

Mavrh Gata, η συμπεριφορά του είναι όντως απολύτως φυσιολογική.
Αφενός λόγω του νεαρού της ηλικίας του κι αφετέρου επειδή η γάτα είναι νυχτόβιο ζώο.
Όπως σου είπε κι η Έφη, να παίζετε όσο πιο πολύ γίνεται κι ειδικά λίγο πριν νυχτώσει ώστε να κοιμηθεί μετά και να μην έχει τόση ενέργεια για παιχνίδια.
Όταν εκδηλώνει αυτή την συμπεριφορά, αυτό που θέλει να καταλάβεις είναι ότι θέλει να παίξετε.

Παράθεση

Mavrh Gata

Νεοφερμένος

H Mavrh Gata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Mavrh Gata έγραψε στις 17:25, 02-10-11:

Εχετε δικιο, και το ξερω πως οτι κανει το κανει για να παιξει μαζι μου. Και εγω χαιρομαι να παιζω μαζι του, αρκει βεβαια να μην γρατζουναει αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.. Προσπαθω κατα τη διαρκεια της ημερας να παιζω μαζι του, αλλα δεν ειναι τοσο ευκολο καθως λειπω και αρκετα...
Θα προσπαθησω να περναμε πιο πολυ χρονο με τα παιχνιδια του λοιπον, και θα σας γραψω νεα!!!

Παράθεση

Mavrh Gata

Νεοφερμένος

H Mavrh Gata έγραψε στις 23:45, 02-10-11:

Είχαμε θριαμβο.. ολη τη μερα που κοιμοταν δεν παιξαμε γιατι δεν μπορουσα να τον ξυπνησω με τιποτα.. αλλα οταν τον επιασε παλι εδεσα ενα κασκολ στην μεση μου, εδεσα και στην ακρη του ενα παιχνιδι του και απλα χορευα μεσα στο σπιτι και αυτος με κηνυγαγε!!! σταματησαμε οταν κουραστηκε και νιαουριζε για αγκαλιτσα.. ξεθεωθηκα κι εγω! κοιμηθηκε παλι για μια ωρα και τωρα ξαναδαιμονιστηκε, οποτε πρεπει παλι να στρωθω στο χωρο!!!

Παράθεση

cooperaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη cooperaki
H cooperaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H cooperaki Τιτίκα, Αρθούρος, Μίλη, Μπόλφω, Μιτσούκο έγραψε στις 07:45, 03-10-11:

τα γατάκια προσπαθούν με διάφορους τρόπους να μας τραβήξουν την προσοχή. θέλουν παιχνίδια αλλά και πολλά χάδια. η Τιτίκα μου ένα διάστημα το βράδυ ήθελε παιχνίδια και χοροπήδαγε στο κρεβάτι μου κι εγώ έπεσα στην παγίδα της και έπαιζα μαζί της στις 3 ή 5 το πρωί.....
μετά κατάλαβα ότι δεν είναι δυνατόν να με κάνει το γατάκι μου ότι θέλει και .....αντιστάθηκα. δεν της έδινα σημασία όσο κι αν επέμενε.
τώρα κοιμάται κοντά μου ήσυχη, όλο το βράδυ, και έχουμε τη μέρα δική μας για παιχνίδια και πολλά πολλά χάδια.

Παράθεση

Mavrh Gata

Νεοφερμένος

H Mavrh Gata έγραψε στις 16:17, 03-10-11:

Δεν ειναι ομως δυσκολο να μην της δινεις σημασια;;; Δηλαδη ενταξει ας πουμε πως δεν αντιδρω, ο δικος μου ειναι κινητη κατατσροφη, δεν γινεται να μην το μαλωσω οταν κανει κατι επικίνδυνο.. Πιο πανω μου γραψατε να βαλω οτι ειναι πολυτιμο σε καποιο σημειο ασφαλες, πραγμα που εκανα αλλα ακομα τα φτανει ο κερατας!!!
Ποσο καιρο σσου πηρε εσενα να μαθεις την τιτικα σου να προσαρμοστει στο δικο σου προγραμμα;

Παράθεση

cooperaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη cooperaki
H cooperaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H cooperaki Τιτίκα, Αρθούρος, Μίλη, Μπόλφω, Μιτσούκο έγραψε στις 07:51, 04-10-11:

είναι δύσκολο από την άποψη ότι όλοι θέλουμε να κάνουμε χάδια στο γατάκι μας και . αλλά θα πρέπει να καταλάβουν οι μικροί μας φίλοι ότι υπάρχουν όρια τα οποία βέβαια τα βάζουμε εμείς. όταν το καταλάβουν αυτό είναι πλέον κερδισμένη η υπόθεση. θα πρέπει να είμαστε σταθεροί σε αυτό που έχουμε αποφασίσει, χωρίς πισωγυρίσματα.

Παράθεση

little devil

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη little devil
H little devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H little devil έγραψε στις 01:43, 27-08-12:

Γειά σε όλη την παρέα, γατο-"μαμάδες" και γατο-"μπαμπάδες"!
Είμαι νέο μέλος και τυχαία ανακάλυψα αυτό το site ψάχνοντας στο google, μιας και είμαι μια ακόμα φρέσκια και υπερήφανη γατο-μαμά.
Βρήκα τον μικρούλη μου τον Τιγρουλίνο στο διάζωμα της λεωφόρου που είναι μπροστά από το σπίτι μου, λιγώτερο από 2 μηνών να έχει πλαντάξει από το κλάμα. Προφανώς κάποιοι τον παράτησαν εκεί. Πήγα από περιέργεια και... από εκείνο το Σάββατο στις 23 Ιουνίου (2 μήνες περίπου) συγκατοικούμε. Αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία... που θα παραθέσω στην κατάλληλη σελίδα, όταν θα έχω πια εξοικειωθεί πλήρως με το site.
Σε γενικές γραμμές δεν είναι δύσκολο γατούνι, μόνο ζωηρό, ατίθασο και περίεργο, σαν νεαρό που είναι. Τώρα είναι 4 μηνών.
Τον πήγα στην κτηνίατρο, του δώσαμε αντιβίωση, κάναμε αποπαρασίτωση, αντιβίωση για ένα πρόβλημα που είχε με το ματάκι του που δάκρυζε και
προσπαθώ να τον μεγαλώσω με αγάπη, υπομονή και σεβασμό.
΄Οπως όλα τα ζωντανά πλάσματα, έχει τον χαρακτήρα του κι αυτό: Τις "καλές" και τις "κακές" του στιγμές και τα προβλήματά του.
Όπως, λ.χ. οτι δαγκώνει, αλλά επ'αυτού έπαψα πλέον να έχω απορίες, η παρέα εδώ φρόντισε να μου λυθούν και σας ευχαριστώ όλους και όλες.
Όμως μια απορία την έχω, σχετικά με τη συμπεριφορά του (την είχα αντιμετωπίσει και στο μακρυνό παρελθόν με ένα θηλυκό γατάκι που είχα πάλι
μαζέψει από το δρόμο): Το βράδυ αργά, λίγο πριν πάμε για ύπνο, το γατί..."δαιμονίζεται" στην κυριολεξία: Αρχίζει κι έχει υπερδιέγερση, παίρνει
φόρα και τρέχει αλαφιασμένο, σαν να έχει συσσωρευμένη ενέργεια, ή σα να κυνηγά αόρατο εχθρό, "αγριεύει" (όχι μ'εμάς) αλλά το βλέπω να
τρέχει παντού, να πηδάει πολυθρόνες, καναπέδες, γύρω γύρω με φοβερή ταχύτητα, με μάτια τεράστια (όχι, δεν είναι τρόμος), σα να του έχουμε δώσει...αμφεταμίνες! Και να πω οτι δεν του αφιερώνουμε χρόνο για παιχνίδι? Τον ασκούμε, τον χαϊδεύουμε, έχει τα παιχνίδια του..
Μετά, όταν κλείνουμε τα φώτα, ησυχάζει... Το έκανε από την αρχή αυτό. Πάντα το βράδυ αργά, και πολύ σπάνια και όχι τόσο έντονα το πρωί...
Μήπως μπορεί κανείς να μου πει γιατί αλαφιάζεται έτσι? Κάθε βραδυ, πριν κοιμηθούμε. Μένουμε σε διαμέρισμα στον 4ο όροφο και κλείνουμε τις πόρτες που οδηγούν στο μπαλκόνι. Αλλά και πριν τις κλείσουμε το κάνει.
(ευχαριστώ εκ των προτέρων για την υπομονή, ήταν τεράστιο το μήνυμά μου...)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη flora.m123
H Φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 633 μηνύματα.

H flora.m123 έγραψε στις 01:56, 27-08-12:

Α,και τα δικά μου δαιμονίζονται το βράδυ! Οι γάτες είναι πιο πολύ νυκτόβια ζώα, εμένα με ξυπνάνε και κατά τις 3 γιατί τρέχουν πάνω κάτω και τις ακούω και σίγουρα κατά τις 5-6 με γουργουρητά! Τα πιάνει το βράδυ ένα τέτοιο πράγμα να νομίζουν ότι βρίσκονται σε μαραθώνα, δε ξέρω γιατί, αλλά όσους ξέρω με γάτες το ζουν κι αυτοί!Νομίζω ότι 'ξυπνάνε' το βράδυ και έχουν πολλή ενέργεια να διοχετεύσουν και το κάνουν με το να τρέχουν σαν τρελά..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 10:23, 27-08-12:

Καλώς ήλθες στο MyCat, little devil!
Η συμπεριφορά του είναι πολύ φυσιολογική, εάν σκεφθείς το γεγονός ότι οι γάτες είναι νυκτόβια πλάσματα και τις νύχτες "ξεσαλώνουν"!
Το ίδιο έκανε κι η μεγάλη μου όταν την είχα πρωτοπάρει, που ήταν περίπου στην ηλικία του δικού σου.
Άρχιζε να τρέχει πέρα - δώθε μόλις ετοιμαζόμουν να κοιμηθώ, φούντωνε την ουρά της και μετά από λίγο ηρεμούσε κι ερχόταν στο κρεβάτι.
Απλώς παίζει, δεν είναι ότι αγριεύει με κάτι.
Ένας καλός τρόπος για να το σταματήσει αυτό είναι να παίζετε μαζί της αρκετά πριν πέσετε για ύπνο.
Έτσι θα "χορτάσει" παιχνίδια και θα κουραστεί πιο εύκολα, οπότε μετά θα κοιμηθεί όταν πέσετε κι εσείς για ύπνο.
Εγώ αυτό είχα δοκιμάσει κι είχε αποδώσει.

Εύχομαι να μας συστηθείτε και "επίσημα" με το δικό σας θέμα στην Κατηγορία Οι γάτες μου.

Παράθεση

little devil

Νεοφερμένος

H little devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H little devil έγραψε στις 19:21, 27-08-12:

Ουφ! Σ'ευχαριστώ "Flora.m123" , με καθησύχασες. Νόμιζα οτι κάτι συμβαίνει με το γάτο μου και...αφιονίζεται έτσι.
Πάντως δεν κρατάει πολύ το τρελλό ποδοβολητό , λίγο μετά αφού κλείσουν τα φώτα ησυχάζει και κοιμάται κι εκείνος.

Παράθεση

little devil

Νεοφερμένος

H little devil έγραψε στις 19:32, 27-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από George82
Καλώς ήλθες στο MyCat, little devil!
Η συμπεριφορά του είναι πολύ φυσιολογική, εάν σκεφθείς το γεγονός ότι οι γάτες είναι νυκτόβια πλάσματα και τις νύχτες "ξεσαλώνουν"!
Το ίδιο έκανε κι η μεγάλη μου όταν την είχα πρωτοπάρει, που ήταν περίπου στην ηλικία του δικού σου.
Άρχιζε να τρέχει πέρα - δώθε μόλις ετοιμαζόμουν να κοιμηθώ, φούντωνε την ουρά της και μετά από λίγο ηρεμούσε κι ερχόταν στο κρεβάτι.
Απλώς παίζει, δεν είναι ότι αγριεύει με κάτι.
Ένας καλός τρόπος για να το σταματήσει αυτό είναι να παίζετε μαζί της αρκετά πριν πέσετε για ύπνο.
Έτσι θα "χορτάσει" παιχνίδια και θα κουραστεί πιο εύκολα, οπότε μετά θα κοιμηθεί όταν πέσετε κι εσείς για ύπνο.
Εγώ αυτό είχα δοκιμάσει κι είχε αποδώσει.

Εύχομαι να μας συστηθείτε και "επίσημα" με το δικό σας θέμα στην Κατηγορία Οι γάτες μου.
George, ευχαριστώ για το καλοσώρισμα και την άμεση ανταπόκριση στην απορία μου.
Και βέβαια παίζουμε ..."ποδόσφαιρο" στο μπαλκόνι με τον Τίγρη, πριν πάμε για ύπνο. Αλλά ο Τίγρης δεν χορταίνει.΄
'Εχει μεγάλη συσσωρευμένη ενέργεια που δύσκολα εξαντλείται...Αλλά, να σου πω, το χαίρομαι που είναι ζωηρό και υγιές.
Αυτό έχει σημασία και μου αρκεί οτι είναι καλά. Τα υπόλοιπα είναι ..λεπτομέρειες που με βοηθάει και θα εξακολουθήσει
να με βοηθάει το M/C. 'Οσο για την "επίσημη" σύσταση... το παλεύω Δοκίμασα χτες, αλλά.."χάθηκα", δεν είμαι και τόσο
εξοικειωμένη με τις διαδικτυακές σελίδες. Θα προσπαθήσω και τώρα. Πού θα μου πάει? θα το πετύχω! (τι γίνεται εκεί? Λέω την ιστορία του γατουλίνου μου?)

Παράθεση

Melitsa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Melitsa
H Melitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

H Melitsa έγραψε στις 08:30, 02-08-13:

Ο smokey μας......οταν ερθει η ωρα να κοιμηθουμε ερχεται στο κρεβατι μας και αρχιζει τα παιχνιδια...δαγκωματα στα ποδια μας και στα χερια μας.Μετα κοιμαται πανω στα μαξιλαρια μας και κατω απο τους λαιμους μας.....κατα την διαρκεια της νυχτας καθε φορα που θελει να αλλαξει πλευρο η σταση πλησιαζει την μουριτσα του στο στομα μας σαν να θελει να μας φιλησει......το κανει πολλες φορες και δεν ησυχαζει εαν δεν τον φιλησουμε και τον κανακεψουμε.Ειναι πολυ γλυκο αλλα κραταει πολυ ωρα και ο μπαμπας μας δεν το θελει αυτο...μια υγρη μυτουλα πανω στα χειλια μας.....τι να κανω???? ειναι 3,5 μηνων και ξερω πως φταιω εγω αλλα δεν θελω να κλεισω την πορτα γιατι μετα θα παει στα κρεβατια των παιδιων ....ΑΧ !!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 09:03, 02-08-13:

Καλημέρα Melitsa ! Κι εμένα μου το κάνει αυτό η Μίσι, νιαουρίζει ελαφρά κι έρχεται για μουσουδίτσες για να μας ξυπνήσει. Συνήθως επειδή είμαι μες στον ύπνο μου με γαργαλάει και κάνω ανεπαίσθητη με το χέρι μου και καταλαβαίνει πως δεν θέλω. Έπειτα όταν αρχίζω να συνειδητοποιώ γυρίζω από την άλλη και δεν την αφήνω να πιστεύει πως μπορεί να μας ξυπνά όποτε θέλει. Αυτό το έκανα πάντα. Και δεν έχουμε πρόβλημα μέχρι στιγμής κανένα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

CatLover09

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη CatLover09
H CatLover09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 409 μηνύματα.

H CatLover09 έγραψε στις 09:11, 02-08-13:

Οσο ειχα τον μεγαλο μωρο αντιμετωπιζαμε τα ιδια.Γρηγορα ομως μεγαλωνουν και την κοβουν αυτη την "κακια" συνηθεια με τα παιχνιδια και το δαγκωμα.Επισης μαθαινουν στο ανθρωπινο ωραριο κι αν και η γατα απο την φυση της ειναι νυκτοβιο πλασμα εμενα κοιμουνται οοοοοοοολο το βραδυ. Οταν ειχα τον μεγαλο μου γατουλη μονο και τον σκυλο τα αφηνα και τα δυο στο δωματιο. Ο γατος πανω μας στο κρεβατι και ο σκυλος στο καλαθι του.
Τωρα που υιοθετησαμε και δευτερο γατουλη το βραδυ τα βγαζω εξω απο το δωματιο αλλιως δεν μπορω να κοιμηθω.Ευτυχως δεν γκρινιαζουν!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Melitsa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Melitsa έγραψε στις 09:17, 02-08-13:

Μαλλον φταιω εγω....εχω καταντησει να ανταποδιδω τις μουσουδιτσες σαν να ειμαι κι εγω γατουλα.....ισως πρεπει να το σταματησω αυτο.....

Παράθεση

elenitsa21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elenitsa21
H elenitsa21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H elenitsa21 έγραψε στις 11:47, 02-08-13:

καντου λιγα χαδακια, αλλα μεχρι εκει. οταν θα αποφασιζεις οτι ηρθε η ωρα να σταματησετε, δως του να το καταλαβει! Αρχισε να τον σπρωχνεις ελαφρα, γυρνα του τη πλατη. Θ πηδησει πανω σου, θα σε δαγκωσει αλλα μην του δινεις σημασία. αν χρειαστει κουκουλωσου κ ας τον να παλευει να μπει απο μεσα!!!! Εγω του το εκανα αυτο γ μια εβδομαδα.. Ο δικος μου βεβαια μονο χαδια δεν ηθελε. Τα εκανα αυτα γτ καθε φορα που πηγαινα να κοιμηθω μου εκανε επιθεσεις!! αλλα οσο εβλεπε οτι τον εγραφα κ δεν του εδινα καμια απολυτως σημασια, αρχισε να κοιμαται στα ποδια μας. ωσπου ηρθε το καλοκαιρι κ κοιμαται κατω απο το κρεβατι που εχει δροσια! Μπορεις επίσης να βαλεις ενα καλαθακι διπλα στο κρεβατι σου. Βαζε τον εκει μεσα να κοιμαται απο τη πλευρα σου γ ν σε βλεπει! Σιγα σιγα θ μπει σε σειρα! ο Αρης μου εμενα πλεον κοιμαται απο τις 11 το βραδυ μεχρι τις 8 το πρωι! ζητα κ τη βοηθεια του αντρα σου. να του λεει αυτος ηρεμα κ με βαρια φωνη να κατεβει, κ να τον κατεβαζει απαλα. Τα αρσενικα επιβαλλονται διαφορετικα απο εμας στους γατους απο οσο εχω δει..

Παράθεση

Melitsa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Melitsa έγραψε στις 20:56, 02-08-13:

Eυχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου.......τωρα ημαστε στο εξοχικο..οταν γυρισουμε Αθηνα θα τον βαλω σε προγραμμα !!!!

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:48, 02-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από elenitsa21
καντου λιγα χαδακια, αλλα μεχρι εκει. οταν θα αποφασιζεις οτι ηρθε η ωρα να σταματησετε, δως του να το καταλαβει! Αρχισε να τον σπρωχνεις ελαφρα, γυρνα του τη πλατη. Θ πηδησει πανω σου, θα σε δαγκωσει αλλα μην του δινεις σημασία. αν χρειαστει κουκουλωσου κ ας τον να παλευει να μπει απο μεσα!!!! Εγω του το εκανα αυτο γ μια εβδομαδα.. Ο δικος μου βεβαια μονο χαδια δεν ηθελε. Τα εκανα αυτα γτ καθε φορα που πηγαινα να κοιμηθω μου εκανε επιθεσεις!! αλλα οσο εβλεπε οτι τον εγραφα κ δεν του εδινα καμια απολυτως σημασια, αρχισε να κοιμαται στα ποδια μας. ωσπου ηρθε το καλοκαιρι κ κοιμαται κατω απο το κρεβατι που εχει δροσια! Μπορεις επίσης να βαλεις ενα καλαθακι διπλα στο κρεβατι σου. Βαζε τον εκει μεσα να κοιμαται απο τη πλευρα σου γ ν σε βλεπει! Σιγα σιγα θ μπει σε σειρα! ο Αρης μου εμενα πλεον κοιμαται απο τις 11 το βραδυ μεχρι τις 8 το πρωι! ζητα κ τη βοηθεια του αντρα σου. να του λεει αυτος ηρεμα κ με βαρια φωνη να κατεβει, κ να τον κατεβαζει απαλα. Τα αρσενικα επιβαλλονται διαφορετικα απο εμας στους γατους απο οσο εχω δει..
"Τα αρσενικα επιβαλλονται διαφορετικα απο εμας στους γατους απο οσο εχω δει.".[/QUOTE]
Μεγάλη αλήθεια
Και όχι μόνο στους γάτους..αλλά και στις γάτες μπορώ να πω..
Πολύ αποτελεσματική βρε παιδί μου η φωνή του άντρα !
Μόλις της πει με τη βαρειά και σταθερή φωνή του "Τέρψη κατέβα κάτω αμέσως!" (όταν βρίσκεται πάνω σε τραπέζι, μπουφέ, ράφια και έχει σηκώσει το πόδι της να δοκιμάσει αν.. πέφτουν τα αντικείμενα) εκείνη υπακούει αμέσως, ενώ αν είμαι εγώ που δίνω την εντολή...με ψιλο-χοντρο-"γράφει"

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ειρήνη1234

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ειρήνη1234
H Ειρήνη1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

H Ειρήνη1234 έγραψε στις 23:39, 02-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
"Τα αρσενικα επιβαλλονται διαφορετικα απο εμας στους γατους απο οσο εχω δει.".[/QUOTE]
Μεγάλη αλήθεια
Και όχι μόνο στους γάτους..αλλά και στις γάτες μπορώ να πω..
Πολύ αποτελεσματική βρε παιδί μου η φωνή του άντρα !
Μόλις της πει με τη βαρειά και σταθερή φωνή του "Τέρψη κατέβα κάτω αμέσως!" (όταν βρίσκεται πάνω σε τραπέζι, μπουφέ, ράφια και έχει σηκώσει το πόδι της να δοκιμάσει αν.. πέφτουν τα αντικείμενα) εκείνη υπακούει αμέσως, ενώ αν είμαι εγώ που δίνω την εντολή...με ψιλο-χοντρο-"γράφει"
Συγνώμη...λίγο άσχετο με το θέμα αλλά δε μπορώ να κρατηθώ...Χαχα!!
Με κάθε μήνυμα που διαβάζω εδώ μέσα, καταλαβαίνω και περισσότερο πόσο διαφορετικά είναι όλα τα γατουμπάκια μεταξύ τους...
Από τα δικά μου μόνο ο Τέσσερα ακούει συνήθως και μόνο εμένα! Τα κορίτσια κάνουν τις αδιάφορες εννοείται στο -τρόπος του λέγειν- μάλωμα όποιος και να τους μιλάει!! Αφού αν μας δώσουν σημασία σε κάποιο "μη" περιμένουμε να δούμε τι θα ζητήσουν και θέλουν να κερδίσουν!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους