Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,539 εγγεγραμμένα μέλη και 710,719 μηνύματα σε 21,856 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 189 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Εμπειρία με φόλα σε σκύλο;

sonia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sonia
H sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H sonia έγραψε στις 20:23, 01-12-12:

Μαζί με τα 4 γατάκια μου στο σπίτι, έχω και δυο σκλυλάκια. Προχτές, στη βόλτα, ο ένας μάλλον έγλυψε κάποιο δηλητήριο με ότι επιφέρει αυτό. Το σκυλί σώθηκε την τελευταία στιγμή, αλλά ενω τρώει και έχει συνέλθει αρκετα, δεν μπορεί να σταθεί στα πίσω πόδια (ούτε για να φάει, με το χέρι τον ταϊζουμε) Στέκεται μόνο για λίγο και τρέμοντας. Απ' ότι καταλαβαίνω είναι νευρολογικής φύσεως το πρόβλημα και με την πάροδο το χρόνου μάλλον θα βελτιωθεί. Εχει κανείς ανάλογη εμπειρία;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 20:31, 01-12-12:

Ειχε παθει μια φορα ο ενας γατος μου, νευρολογικο επεισοδιο απο δηλητηριο. Κτηνιατρος το ειδε το σκυλακι;
Τον γατο μου τον ειχε κρατησει η κτηνιατρος καμποσες ωρες και του εκανε θεραπεια, μετα οταν τον φεραμε σπιτι ηταν αρκετα πεσμενος, αλλα απο την επομενη μερα σχεδον φυσιολογικος. Σκεφτομαι μηπως δεν εχει αντιμετωπισθει οπως επρεπε και πρεπει να το κοιταξετε, μην του αφησει τιποτα του καημενου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,027 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 10:12, 02-12-12:

Ο κτηνίατρος τι λέει;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη Havana
H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,210 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 12:02, 02-12-12:

Aπευθείας στο κτηνίατρο παρακαλώ, ή ακόμη και σε κλινική προκειμένου να πάρει ορό, το δηλητήριο ηταν τοξικό και έχει πάθει μάλλον οξυ τοξικό επισόδειο στα νεφρα, πρεπει αν παρει άμεσα ορο και αντίδοτα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sonia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sonia
H sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H sonia έγραψε στις 14:38, 02-12-12:

Η κτηνίατρος έσωσε το σκυλάκι. Εννοείται πως πήγαμε, δεν θα τη γλύτωνε. Υπάρχει περίπτωση απλά το δηλητήριο να προξενήσει νευρολογικές διαταραχές που λογικά με αγωγή και χρόνο θα ξεπεραστούν. Εκεί είμαι εγώ. Απλά αναρωτήθηκα αν υπήρχε άλλος με ίδια περίπτωση να ξέρει πώς εξελίσσεται η κατάσταση, τι να περιμένω. Ιατρικά κάτι άλλο δεν υπάρχει

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη Havana
H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,210 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 15:00, 02-12-12:

Χαίρομαι παρα πολυ! Εγω ειχα την ιδια εμπειρια σε χωριο, ενα γατακι του δρομου εγλειψε κατι απονερα με χλωρικη ακρως τοξικη, επαθε βάβη στα νεφρα..
την γλειτωσε στο παρατσακ, τα νεφρα της ειχαν παθει ζημια, ενα οξυ επισοδειο το οποίο ξεπερατηκε ευτυχως.
Τα νευρολογικα καποια στιγμη σταθεροπιοιυνται με το περασμα του καιρου. τυχεροι ήσασταν !!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Άσχημη εμπειρία με κτηνίατρο - Από klarinos
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-11-13 στις 02:41.
    • Μια εμπειρία ζωής - Από παμαμπου
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-08-13 στις 20:27.
    • Μια εμπειρία για το μέλλον... - Από spin7770
      Το θέμα έχει λάβει 24 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-01-09 στις 10:30.
    • Μια δυσάρεστη εμπειρία - Από Μυρτω4038
      Το θέμα έχει λάβει 19 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενική συζήτηση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-07-08 στις 12:22.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους