Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,584 εγγεγραμμένα μέλη και 712,295 μηνύματα σε 21,929 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 253 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Σκυλάκος μεγάλος κι αφρόντιστος!

Anima

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Anima
H Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 οικόσιτες και 8-9 για φιλοξενία έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,021 μηνύματα.

H Anima έγραψε στις 22:24, 25-08-08:

Στην πολυκατοικία μου -και βέβαια στη γειτονιά μου- ζει ένας σκυλάκος μεγάλος και μεγαλόσωμος, αδέσποτος. Χάλια είναι ο καϋμένος.Βρώμικος και ίσως άρρωστος.
Κάποιος στην πολυκατοικία μας του ανοίγει να μπαίνει μέσα στην είσοδο για να προστεύεται από το κρύο το χειμώνα και από τη ζέστη το καλοκαίρι. Είναι πολύ μαλιαρός και πολύ βρώμικος. Όλο ξαπλώνει και όπου πάει αφήνει ένα σωρό χώμα.
Κάποιος άλλος ένοικος πάλι του ρίχνει νερό με ότι βρει για να τον κάνει να φύγει γιατί κατάλαβε ότι τον δυσαρεστεί το νερό.
Πες τε μου τι μπορώ να κάνω για τον σκυλάκο? Θα ήθελα να αναλάβω το πλύσιμό του γιατί αν ήταν πιο καθαρός δεν θα τον έδιωχναν, αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω που να τον πάω και βέβαια μπορεί να μην θέλει κι αυτός. Δεν ξέρω πως να τον πιάσω κι από που. Είμαι παντελώς άσχετη από σκυλιά και μάλιστα από τόσο μεγάλα!
Δώστε μου τα φώτα σας αισθάνομαι τόσο άπειρη!
Δεν θάθελα να του συμβεί κάτι κακό!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,190 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 22:31, 25-08-08:

Πώς είναι με τους ανθρώπους ο σκυλάκος; Είναι φιλικός; Πλησιάζεται;

Δεν είναι άσχημη ιδέα να τον πάς κάπου για λούσιμο και κούρεμα, αν και δεν μπορώ να βοηθήσω από δω. Πιο βασικό πάντως θεωρώ να του γίνει αποπαρασίτωση και να πάει σε ένα κτηνίατρο.
Επίσης, ίσως θα ήταν καλή ιδέα να μεταφερθεί σε κάποιο άλλο μέρος κοντά στην πολυκατοικία και να μη μπαίνει μέσα, ώστε να μην εξαγριώνονται οι ένοικοι. Πάντα σε συνεννόηση με τον κύριο που του ανοίγει εννοείται.
Τον έχεις καμιά φωτογραφία; (τον σκύλο, όχι τον κύριο)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anima

Περιβόητο Μέλος

H Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 οικόσιτες και 8-9 για φιλοξενία έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,021 μηνύματα.

H Anima έγραψε στις 07:15, 26-08-08:

Ο σκυλάκος είναι πολύ καλός με τους ανθρώπους. Απλά είναι ξαπλωμένος και δεν τους δίνει σημασία. Σ' ευχαριστώ Ρούκο για το ενδιαφέρον σου!
Φίλοι της Θεσσαλονίκης, θα δώσετε ένα χεράκι να μου πείτε αν ξέρετε κανένα μέρος που να τα πλένουν και να τα φροντίζουν τα σκυλιά? Έτσι όπως είναι ο σκυλάκος ούτε ο γιατρός δεν θα μπορεί να τον δει! Φωτογραφία μπορώ να τον βγάλω αλλά δεν ξέρω πως να την μικρύνω για να τη χωράει το σάιτ (Από καιρό είχα ρωτήσει και μου είπαν αλλά δεν βρήκα το χρόνο να ασχοληθώ. Σόρυ!)

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 08:04, 26-08-08:

Κι εγώ πιστεύω ότι πιο επείγον από το πλύσιμο είναι κανένα frontline κολάρο για τσιμπούρια/σκνίπες.
Μήπως να έθετες το θέμα και στο Ourdogs.gr? Ξέρω ότι εκεί είναι πολλοί από θεσσαλονίκη.

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 11:31, 26-08-08:

Μπορει κανεις να τον παει απεναντι απο το Ελληνικο που κουρευουν και πλενουν σκυλους η στην καλαμαρια και να κανει κα αποπαρασιτωση. Ο σκυλος θα συνενοηθεις με κτηνιατρο μπορει να παρει καλμιβετ αν δεν πιανεται και ο χρηστος απο το πετ ταξι ο Ιντεφιξ μπορει να στον παει και ξερει ακι αλλους που κουρευουνα.

Ιντεφιξ 2310914836 6938470809
και το αλλο στη θεσσαλονίκη:
Υπηρεσιες φυλαξης καλλωπισμου πετς ταξι 6948284000 6948284151 2310600310

Εκτος αυτου καλο ειναι να τεθει το θεμα του σκυλου στη γενικη συνεντευξη και να εξηγησει κανεις τα πλεονεκτηματα και να ενημερωσει ολους με αφισσα οτι ο σκυλος ειναι εμβολιασμενος αποπαρασιτωμενος και πολύ ηρεμος και δεν κινδυνευει κανεις απο αυτον αντιθετα μπορει να αντιδρα και μονο να τον βλεπουν σαν ενα αντικλεπτικο συστημα.

τιποτε αλλο δεν μπορει να γινει δυστυχως.

Παράθεση

Anima

Περιβόητο Μέλος

H Anima έγραψε στις 14:20, 26-08-08:

Kαλά, θα τα κάνω όλ' αυτά αρχίζω από σήμερα. Δε θέλω νάρθουν οι ένοικοι από τις διακοπές και να τον βρουν έτσι γιατί θ' αρχίσει πάλι η γκρίνια. Μου είναι πολύ συμπαθής ο καϋμενούλης ... Θα σας ενημερώσω για το τι γίνεται. Δεν θα πάψει βέβαια να είναι αδέσποτος αλλά πάλι αν είναι φροντισμένος δε θα τον αποδιώχνουν έτσι... Αν τα καταφέρω στην αρχή μετά μπορώ να τον πηγαίνω μια φορά κάθε μήνα-δυο για συντήρηση....

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 14:38, 26-08-08:

βαλτε του και κανενα ωραιο προσεγμενο λουρακι να φαινεται φροντισμενος

Μπορειτε να βαλετε και σε μια μεγαλη ταυτοτητα που κρεμεται τις λεξεις ειμαι καθαρος ηρεμος και καλος μη με φοβαστε

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους