Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,454 εγγεγραμμένα μέλη και 718,712 μηνύματα σε 22,694 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 374 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πιθανός ίκτερος

tarantules (Βαγγέλης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tarantules
Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O tarantules έγραψε στις 23:19, 17-11-13:

Καλησπέρα.
Έχω έναν γάτο 2 ετών ο οποίος από την περασμένη Τετάρτη είναι φανερά άκεφος και κοιμάται συνεχώς.
Την επομένη που το παρατήρησα πήγα και ρώτησα δυο κτηνίατρους και τους έδειξα και φωτογραφίες της γάτας όπου γύρω από το στόμα του έχει μια υποκίτρινη χροιά που δεν είχε πρώτα.
Και οι δυο μου είπαν οτι αυτό μάλον είναι ίκτερος είτε παθολογικός είτε από ποντικοφάρμακο είτε από κάποιο ποντικό μολυσμένο που δάγνωσε.Μου ζήτησαν και οι δυο να τους το πάω για εξέταση αλλά το μεγάλο μου πρόβλημα είναι οτι ο γάτος είναι γεννημένος σε αυλή από αδέσποτη μάνα και μόνο στα μέλη της οικογενείας μου κάθετε.Ούτε λόγος να το βάλω σε κουτί να τον μετακινήσω έξω από το σπίτι.
Την Παρασκευή βρήκαμε στην αυλή του σπιτιού ένα ψόφιο ποντίκι και πολύ πιθανόν να οφείλετε σε αυτό η αρρώστεια του.
Τρώει πολύ λίγο αλλά δεν βλέπω να βελτιώνεται η κατάστασή του και ανησυχώ.
Φαγητά πάνα έτρωγε είτε ξηρά τροφή , είτε μαγειρευτά κρέατα που του φτοιάχναμε.
Πηγαίνει και ενεργείται όχι τόσο συχνά όσο πρώτα και κοιμάται πάρα πολλές ώρες ενώ τις περισσότερες ώρες όταν είναι ξύπνιος είναι μελαγχολικός.
Τι μπορώ να κάνω για να τον βοηθήσω;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 09:38, 18-11-13:

Η καλύτερη λύση είναι να βρείτε τρόπο να τον πάτε σε κτηνίατρο. Μόνο τότε θα μπορέσετε να ξέρετε πως θα αντιμετωπίσετε το οτιδήποτε. Εύχομαι να είναι περαστικά για τον μικρούλι!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 17:26, 18-11-13:

Καλησπέρα! Μπορείς να ζητήσεις από τον κτηνίατρο ή από κάποια φιλοζωική ειδικά κλουβάκια για ζώα που δεν "κάθονται" εύκολα να τα πιάσουμε. Ή να βρεις κάποιον κτηνίατρο που να κάνει επισκέψεις στον χώρο σου.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους