Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,279 εγγεγραμμένα μέλη και 718,699 μηνύματα σε 22,692 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 457 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Έχω πρόβλημα

myrtos (Αμαλια :))

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη myrtos
H Αμαλια :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Πεντέλη (Αττική). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

H myrtos έγραψε στις 15:58, 23-09-08:

Δεν μου αρεσει να δημιουργω καταστασεις αλλα εχω προβλημα με καποιες αγγελειες που μπαινουν.Βρηκα σπιτι σε ενα ελληνικο ποιμενικο με τεραστειο κηπο αλλα ειναι στην χαλκιδα.Μολις ακουσαν Χαλκιδα -αααααα δεν το δινουμε.Αυτος που το ηθελε ηταν διευθηντης σε εργοστασιο στα οινοφυτα και οχι ενα κωλοπαιδο χωρις παιδία.Το ιδιο σκυλακι το εμπιστευτικαν σε μια ...!@$@#$%!@ που ελειπε ολη μερα απο το σπιτι της και τελικα το επεστρεψε πισω.

Σημερα στενω ενα φοβερο παιδι για αλλη αγγελεια ααααα εισε μακρια και αν δεν βρω να το δωσο τοτε στο δινω.

Εγω βαρεθηκα να γινομαι ρεζιλι ......

κατα τα αλλα η Γερμανια δεν μας πεφτει μακρια...........

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Raisa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Raisa
H Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,207 μηνύματα.

H Raisa έγραψε στις 18:16, 23-09-08:

Θα συμφωνήσω μαζί σου
Ίσως θα ήταν καλό να το γράφουν κατευθείαν στην αγγελία αν είναι να το δώσουν μόνο Αθήνα πχ., και να μην μας βάζουν σε τέτοιες διαδικασίες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,332 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 18:46, 23-09-08:

Συμφωνώ με την Μύρτος και τη Ραισα. Οντως ειμαι και εγω πολυ επιλεκτική στα ζωακια που δίνω για υιοθεσία, αλλα ας σκεφτουμε και το αλλο..ποια ειναι η εναλλακτική τους; μεγαλώνοντας πιο πολύ είναι φυσικα πιο δυσκολο να δωθούν και το να ζουν είτε σε στέγη είτε να καταλήξουν πίσω στο δρόμο δεν ειναι και το καλύτερο.
Και παλι εξηγουμαι: δεν εννοω να μην κανουμε μια επιλογή αλλα αν ειδικά κάποιο μέλος του φορουμ μου προτείνει ενα άτομο το εμπιστεύομαι περισσότερο απο το να το βρει ο αλλος απο μια τυχαία αγγελία..

Παράθεση

zorica

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη zorica
H zorica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,861 μηνύματα.

H zorica έγραψε στις 18:51, 23-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Nota
Συμφωνώ με την Μύρτος και τη Ραισα. Οντως ειμαι και εγω πολυ επιλεκτική στα ζωακια που δίνω για υιοθεσία, αλλα ας σκεφτουμε και το αλλο..ποια ειναι η εναλλακτική τους; μεγαλώνοντας πιο πολύ είναι φυσικα πιο δυσκολο να δωθούν και το να ζουν είτε σε στέγη είτε να καταλήξουν πίσω στο δρόμο δεν ειναι και το καλύτερο.
Και παλι εξηγουμαι: δεν εννοω να μην κανουμε μια επιλογή αλλα αν ειδικά κάποιο μέλος του φορουμ μου προτείνει ενα άτομο το εμπιστεύομαι περισσότερο απο το να το βρει ο αλλος απο μια τυχαία αγγελία..
Εδω θα συμφωνησω.Καλυτερα να ειναι απο γνωστους,με τον καιρο ξερεις και με ποιον εχεις να κανεις...Και εγω ειχα ταλαιπωρηθει απο Βλ@&^@%^ ιδιοκτητες οταν ηθελα να υιοθετησω γατακι...ειναι στο προγραμμα,μη το βαζεις κατω...

Παράθεση

maroulaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη maroulaki
H maroulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

H maroulaki έγραψε στις 18:54, 23-09-08:

Δεν φτανει που ασχολεισαι να βρεις σπιτι στο σκυλουρινι, κανουν και τους δυσκολους.
Σε τελικη ρε παιδιά, αν εχουν αμφιβολιες για τον ιδιοκτητη της Χαλκιδας, πανε εκει, ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ, και κανουν μια συναντηση μαζι του, τον κοβουν, βλεπουν τον χωρό κι ολα τα σχετικα και μετα αν δεν τους αρεσει λενε το οχι. Συγνωμη αλλα δεν μου φαινονται συνειδητοποιημενοι. Δηλαδη τι ακριβως ψάχνουν? Κανα μέγαρο, δίπλα στο σπιτι τους? Οφειλουν να εξεταζουν καθε περιπτωση που φαινεται καλη, πριν πουν οχι.

Υ.Γ το οτι ειναι διευθυντης εργοστασιου δεν λεει κατι για την συμπεριφορα του απεναντι στα ζωα.

Καλη τυχη στο σκυλουρινι.

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 23:21, 23-09-08:

Συμφωνώ και εγώ και εκνευρίζομαι που δεν απαντάνε και σε τηλέφωνα όταν κάτι είναι επείγον. Πχ ο σκυλάκος που είναι έτοιμος να του γίνει ευθανασία την παρασκευή έτσι για πλάκα βρε αδερφέ, μια κοπέλα προσπαθούσε να επικοινωνήσει μαζί τους και δεν απαντούσαν. Γ.....ο όταν είναι κάτι επείγον θέλει λίγο περισσότερο ενδιαφέρον

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

H Αμαλια :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέα Πεντέλη (Αττική). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

H myrtos έγραψε στις 07:03, 24-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από maroulaki
Υ.Γ το οτι ειναι διευθυντης εργοστασιου δεν λεει κατι για την συμπεριφορα του απεναντι στα ζωα.

Καλη τυχη στο σκυλουρινι.
συμφωνω μαζι σου αλλα ο ανθρωπος ηταν ελενγμενος και εχει και αλλο ενα σκυλακι.Απλα το αναφερω οτι ειχε καποια παιδία και οχι ενας βοσκος (δεν ειναι ολοι το ιδιο ) που θα το εχει με βροχη κτλ εξω Να φανταστεις ηθελε να αγορασει την σιγκεκριμενη ρατσα και εγω του λεω -δεν βοηθας μια ζωουλα -ξεροντας ποσο δυσκολο ειναι να βρεθει σπιτι για αυτα.Και το συγκεκριμενο δεν ηταν καθαροαιμο -παρολα αυτα δεν ειχε προβλημα και αμεσως συμφωνησε.Οταν του ειπα οτι θα πρεπει να το στειρωσει μου απαντησε ετσι και αλιως θα το εκανα.............

μου εχουν τυχει κι αλλα περιστατικα

Συμφωνω μαζι σας να υπαρχουν καποια κριτηρια αλλα ελεως Στην τελικη ολοι δεχτικαν να υπογραψουν την φορμα υοθεσιας .Ας κανουνε ελενχους.

Παράθεση

Διάσημο Μέλος

H myrtos έγραψε στις 07:04, 24-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από ΟΥΡΑΝΙΑ
Συμφωνώ και εγώ και εκνευρίζομαι που δεν απαντάνε και σε τηλέφωνα όταν κάτι είναι επείγον. Πχ ο σκυλάκος που είναι έτοιμος να του γίνει ευθανασία την παρασκευή έτσι για πλάκα βρε αδερφέ, μια κοπέλα προσπαθούσε να επικοινωνήσει μαζί τους και δεν απαντούσαν. Γ.....ο όταν είναι κάτι επείγον θέλει λίγο περισσότερο ενδιαφέρον
Αυτο ειναι ακομα πιο απαραδεκτο

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,284 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 08:20, 24-09-08:

Αμαλία, γενικά η νοοτροπία του κόσμου εδώ (με φωτεινές εξαιρέσεις ομολογουμένως) σχετικά με τις υιοθεσίες είναι τραγικά προβληματική... Και αυτών που χαρίζουν και αυτών που ψάχνουν να υιοθετήσουν.

Για μένα αν ξέρω ότι το ζώο θα είναι καλά, ας πάει και στην άλλη άκρη του κόσμου. Δηλαδή αν ειναι δίπλα μου θα πηγαίνω κάθε μέρα να το βλέπω; και στην τελική έχει σημασία να είναι οκ αυτός που θα το πάρει, αν ειναι να βασιζόμαστε στους ελέγχους που θα του κάνουμε εμείς σωθήκαμε.
Το πρόβλημα με τις υιοθεσίες μακριά είναι ότι αν πάει κάτι στραβά μετά το ζώο πρέπει να επιστραφεί μέσα από μια δύσκολη για όλους διαδικασία. Οπότε εγώ αν δεν είμαι πλεον πολύ ενθουσιασμένη με αυτόν που θα το πάρει και 100% σίγουρη το σκέφτομαι για εκτός αττικής.
Αλλα και πάλι, η Κάρμεν ας πούμε που πήγε στην Ρόδο πιστεύω θα είχε χάσει μια από τις καλύτερες γατο-μαμάδες που έχω συναντήσει, αν έλεγα "α, μένεις στην ρόδο, δεν στη δίνω".

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πρόβλημα... - Από bubble44
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-08-10 στις 16:01.
    • Πρόβλημα... - Από xaroula
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-09-07 στις 17:34.
    • Πρόβλημα στο ματάκι & ακόμη ένα πρόβλημα... - Από RedCat
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-01-07 στις 21:27.
    • Πρόβλημα!!! - Από Κατερίνα
      Το θέμα έχει λάβει 30 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-11-06 στις 23:07.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους