Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,216 εγγεγραμμένα μέλη και 718,325 μηνύματα σε 22,589 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 356 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Βιταμίνες και ειδικά σκευάσματα/τροφές για την όρεξη

MIKELI

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MIKELI
Ο MIKELI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O MIKELI έγραψε στις 14:51, 20-10-17:

Πρίν δεκαπέντε ημέρες πήγα τον γάτο μου στόν γιατρό για μία επέμβαση , εκεί διεπιστώθηκε οτι έπρεπε να του βγάλει κάποιο
δόντι γιατί μύριζε το στόμα του οταν τόν πήρα από το Ιατρείο τήν πρώτη μέρα εφαγε κανονικά απο εκεί και μετά ενώ πειναει
δέν τρώει πολύ στίς δέκα ημέρες περίπου εχει χάσει 750 gm στό ενδειάμεσο τον πήγα πάλι σον γιατρό του έκανε τσεκαπ καί
δέν βρείκε τύποτα αυτός όμως συνέχεια χάνει βάρος ούτε πατέ τροφή τρώει ούτε τίς αλλες κονσέρβες . Σήμερα τού εφτιαξα
ψάρια καί με το ζόρι εφαγε υπάρχει κάποιο φάρμακο να του ανοίξει η ώρεξη

Ευχαριστώ πολύ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,443 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:01, 20-10-17:

Καλησπερα φιλε μου.Καταρχην το πρωτο πραγμα που θα εκανα θα ηταν να παω ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΙΑΤΡΟ.Ειναι ολοφανερο οτι ο πρωτος δεν βρισκει τι εχει...και δεν ειναι φυσιολογικο να χανει ετσι βαρος και να μην θελει να φαει,εχω την εντυπωση.Παντως σιγουρα θελει ψαξιμο σε ΑΛΛΟ γιατρο.
Δεν μιλαμε για 2-3 μερεςμετα τηνε χγειρηση αλλα για 15 ολοκλληρες μερες.Θα σου ελεγα ,ΑΥΡΙΟ να πας σε αλλο γιατρο.
Απο εκει και περα ναι,υπαρχουν παστουλες βιταμινουχες που ανοιγυν και την ορεξη,οπως και ειδικες τροφες για γατια που εχουν περασει δυσκολα ,που ανοιγουν την ορεξη,οπως της ρουαγιαλ κανιν η recovery..και η Hils εχιε αλλα δεν θυμαμαι ποια.
Ομως πραγματικα σου λεω οτι το πιο σημαντικο ειναι επειγοντως να τον πας σε αλλο κτηνιατρο να τον δει,διοτι δεν ειναι φυσιολογικο ολο αυτο.
Ευχομαι τα καλυτερα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MIKELI

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MIKELI
Ο MIKELI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O MIKELI έγραψε στις 08:00, 23-10-17:

Αγαπητή μου πουπουλινα άκουσα την συμβουλή σου καί τον πήγα σε άλλον γιατρό , και αυτός μου είπε ότι τον βρίσκει εντάξει αλλά μήπως θέλει να πάει με γάτα , ο φουκαράς ο γάτος εκτός από το πρόβλημα που έχει είναι και κουφός , 7 χρόνια που τον έχω παρ’ολο που κυκλοφορούσαν γάτες στην αυλή αυτός τίποτα και έρχεται τώρα ο γιατρός και μου λέει παραμύθια αφού δεν έβγαλα άκρη πήγα σε ένα κατάστημα με τροφές ζώων και πήρα μια αλοιφή για να τον βοηθήσει , αλλά και πάλι τίποτα , μου συστήσανε κάποιες κονσέρβες με κοτόπουλο και ρύζι και του έβαλα και ένα δεύτερο μπολάκι με γάλα και από ότι είδα το γάλα το πίνει με ευχαρίστηση , μάλλον δεν πρέπει να έχει πρόβλημα με τις τροφές αλλά επειδή ο γιατρός του αφαίρεσε 7 δόντια από ότι μου είχε πει πρέπει να έχει πρόβλημα με το μάσημα
Πάντως σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους