Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,401 εγγεγραμμένα μέλη και 718,418 μηνύματα σε 22,620 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 394 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Σκύλος και γάτα στο ίδιο σπίτι

sky+sea

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sky+sea
. Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O sky+sea έγραψε στις 15:35, 27-01-06:

Συγκατοίκηση γάτας με σκύλο.Κατά πόσο μπορούν να συνυπάρξουν κάτω από την ίδια στέγη;Είχατε ανάλογες εμπειρίες;Τελικά είναι θέμα χαρακτήρα του ενός από τους δυο ή μήπως αποτελεί κι αυτό θέμα κατάλληλης εκπαίδευσης;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Unicorn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Unicorn
H Unicorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H Unicorn έγραψε στις 16:24, 27-01-06:

Είχα εμπειρία ανάλογη! 2 γάτες και ένας σκύλος! Χρόνια ζούσανε μαζί, δεν υπήρχε πρόβλημα κανένα. Κάποιες φορές αγρίευαν ο ένας στον άλλο, αλλά τις περισσότερες φορές ήτανε πολύ καλά! Το μόνο κακό είναι ότι ο σκύλος έτρωγε που και που το φαί των γατών (πειναλέο το ζωντανό!) και μέναν τα καημένα πεινασμένα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nessa NetMonster

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nessa NetMonster
H Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Nessa NetMonster έγραψε στις 21:37, 27-01-06:

Α, ναι, και σε μας έτσι γινότανε! Τότε που είχαμε τη γάτα του θείου μου και ήταν και τα δυο μικρά... η πλάκα είναι ότι το σκυλάκι μας έτρωγε πρώτα τη γατοτροφή και μετά τη δικιά του

Πάντως έπεσε σε μεγάλη μελαγχολία όταν έφυγε η γάτα

Παράθεση

Skoulikadera---

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 13:54, 28-01-06:

προσωπικά δεν έχω ανάλογη εμπειρία όμως μπορώ να σας πω το εξής....η κολλητή μου συμβιώνει άψογα (σε διαμέρισμα παρακαλώ) με 5 ή 6 γατούλες (έχω χάσει το μέτρημα) και ένα σκυλάκι!!!! λοιπόν μπορεί να μην έχουν γίνει οι καλύτεροι φίλοι μεταξύ τους, τουλάχιστον με κάποιες από τις γατούλες (αφού ως γνωστό κάθε γατούλης έχει την δική του προσωπικότητα) όμως τα πάνε μια χαρά και έχουν φοβερή πλάκα όταν τα βλέπεις όλα μαζί...!!!!

Παράθεση

Angel-Eyes

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Angel-Eyes
H Angel-Eyes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Angel-Eyes έγραψε στις 14:33, 28-01-06:

Και η γάτα η δική μου έκανε μουρίτσα(=μυριζόντουσαν στην μουσούδα )και τριβόταν με ένα κυνηγόσκυλο που είχε ο γείτονας....και έτρωγαν παρέα. Νομίζω εξαρτάται και από τη ράτσα του σκύλου και αν έχει μάθει να είναι ήρεμο. Δεν νομίζω οτι με ένα πιτ-μπουλ θα ήταν το ίδιο.....

Παράθεση

petros

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη petros
Ο petros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Καμία γάτες (5 (αν βάλω και τα γατάκια τους θα βγούν πάνω από 10 :) έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

O petros έγραψε στις 23:40, 03-02-06:

Είναι ανάλογο το πως θα μεγαλώσει το σκυλί και κατα πόσο είναι ήμερη η γάτα.
Πάντως παλαιότερα που είχα μια γάτα, τα σκυλιά μου ζήλευαν πολύ και όποτε την έβλεπαν της γαύγιζαν και της ορμούσαν [δε τη δάγκωναν].
Πριν από αυτά όμως στην αρχή τα πηγαίνανε σχετικά καλά. Πάντως πιστεύω πως ένα σκυλί και μια γάτα είναι εύκολο να τα μάθεις να ζουν κάτω από την ίδια στέγη αρμονικά .

Παράθεση

stako

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη stako
Ο stako αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O stako έγραψε στις 11:45, 14-02-06:

Αρχική Δημοσίευση από Angel-Eyes
Δεν νομίζω οτι με ένα πιτ-μπουλ θα ήταν το ίδιο.....
Μπα, μη το λες, εμείς έχουμε ένα αρσενικό βέλγικο λυκόσκυλο στην αυλή που είναι πολύ άγριος, δεν τολμάει να πλησιάσει άνθρωπος αλλά με τα γατάκια μας ζούνε αρμονικότατα. Τα σκυλιά και τα ζώα γενικότερα δε νομίζω ότι ακολουθούν αρχέτυπα, δλδ επειδή είναι σκύλος δεν σημαίνει ότι αν δει γάτα θα της ορμήσει. Απλά θα ορμήσει σε ό,τι είναι "ξένο" προς τον χώρο του. Από τη στιγμή που η γάτα είναι "του σπιτιού" ο σκύλος την αναγνωρίζει σαν μέλος της οικογένειας.

Παράθεση

Christy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Christy
. Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O Christy έγραψε στις 22:35, 16-02-06:

Νομίζω πως είναι συνδυασμός. Και εκπαίδευση και χαρακτήρας των ζώων. Και ανάλογα με το χαρακτήρα πρέπει να γίνεται και η εκπαίδευση συμβίωσης. Έχω δει ανθρώπους να επιβάλλουν σε σκύλο ήρεμο και νηφάλιο γάτα και να της χιμάει και το αντίστροφο με τη γάτα. Αν τα άφηνε ήσυχα να μυριστούν και να συνηθιστούν, να ορίσουν τα όρια του το καθένα μόνα τους θα ήταν πολύ καλύτερα τα πράγματα.

Έχω συνυπάρξει με γάτες και σκύλους πολλές φορές και συνυπάρχουν ακόμα και σήμερα στο κτήμα μας μέσα στα όρια που εκείνα έχουν θέσει και που σεβόμαστε όλοι. Φταίμε εμείς τις περισσότερες φορές είτε γιατί έχουμε αγριέψει το σκύλο χωρίς λόγο και όταν βλέπει γάτα την κυνηγάει είτε γιατι προσπαθούμε να επιβάλλουμε την παρουσία του νέου στον παλιό.

Παράθεση

effie

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη effie
. Έχει γράψει 56 μηνύματα.

O effie έγραψε στις 17:13, 28-04-06:

Εμείς πάντως με τα 2 σκυλάκια και τα 11 γατάκια δεν αντιμετωπίζουμε κανένα πρόβλημα, με κορυφαία στιγμή όταν η λεχώνα γάτα Σουλτάνα έπαιρνε τα νεογέννητα γατάκια της με το στόμα και τα άφηνε στην αγκαλιά της λυκοσκυλίνας Ήρας για να βγει έξω για κατούρημα!!!

Παράθεση

Ballu

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ballu
H Ballu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (14 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H Ballu έγραψε στις 18:32, 24-06-06:

Εχω δυο μεγάλα σκυλιά μεσα στο σπίτι και ποτέ μα ποτέ δεν υπήρξε πρόβλημα στη σχέση τους.Κοιμούνται μαζί, παίζουν μαζί, ποτέ δεν έχουν ακουμπήσει τα σκυλιά το φαγητό των γατιών και το αντίστροφο.Είναι σαν να έχω 5 σκυλιά και ας είναι τα τρία γάτες.

Παράθεση

Thanasis46

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Thanasis46
Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,770 μηνύματα.

O Thanasis46 Τα ζώα δεν είναι παιχνίδια! έγραψε στις 23:35, 25-06-06:

Αν δεν έβαζε το χεράκι του ο άνθρωπος να δημιουργεί αρένες δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα με σκυλιά γατιά. Πιστεύω είναι μύθος ότι δεν ΄΄χωνεύονται΄΄ μεταξύ τους όπως και πολλά άλλα είναι μύθοι. Αν προσέξει κανείς θα δει ότι, ότι αρνητικό στοιχείο έχει ο άνθρωπος το φορτώνει στα ζώα ότι δήθεν το έχουν αυτά. όπως σ αυτή την περίπτωση που το ρατσισμό του τον φορτώνει στα σκυλιά και γατιά.

Παράθεση

psipsina

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη psipsina
. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O psipsina έγραψε στις 08:37, 26-06-06:

μια ζωη εχω γατους και σκυλους και συμβιωνουν αρμονικα κατω απο την ιδια στεγη. τα μαθηματα που μας δινουν τα ζωα δυστυχως πολλες φορες τα αγνοουμε...

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη chouzouris
H chouzouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,923 μηνύματα.

H chouzouris έγραψε στις 09:38, 26-06-06:

Πάντοτε είχα γάτες με σκύλους στο ίδιο διαμέρισμα! Δεν έχουν ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα!

Παράθεση

kat13531

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kat13531
Έχει 3 γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O kat13531 έγραψε στις 11:20, 23-01-08:

Έχω μία σκυλίτσα μεγαλόσωμη και τρείς γατούλες.Αυτές ξεμαλλιάζονται ,με τη σκυλίτσα δεν έχουν μαλώσει ποτέ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Tara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tara
H Tara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (ΕΧΩ ΓΑΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

H Tara έγραψε στις 12:21, 23-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Unicorn
Το μόνο κακό είναι ότι ο σκύλος έτρωγε που και που το φαί των γατών (πειναλέο το ζωντανό!) και μέναν τα καημένα πεινασμένα!
Εμένα η γάτα είναι αυτή που τρώει το φαγητό του σκύλου!

Πάντως νομίζω ότι είναι θέμα χημείας. Ξέρω δύο αδελφάκια (σκύλος Ερμής και γάτος Τσιπ) που όταν ήταν μικρότερα έπαιζαν ασταμάτητα. Ο γάτος παραμόνευε ψηλα και μόλις περναγε ο σκύλος πήδαγε πάνω του και κουτρουβαλάζονταν παρέα!!

Η Νούμπι πριν μετακομίσουμε ήταν κολλητή με το σκύλο της μαμάς μου, το Νταγιάν. Ο Νταγιάν την έπιανε από το σβέρκο όπως η μαμα-γατά και την πήγαινε πέρα δώθε. Τη Λούνα (κουτάβι) δε θέλει ούτε να τη βλέπει...

Αντιθέτως η Μάρθα τα πάει πολύ καλά με τη Λούνα! Κυνηγιούνται και πολλές φορές κοιμάται στο καλάθι της (ενταξει, όχι και οι δύο μαζί, είπαμε...)! ΑΥτή είναι που της τρώει και το φαί!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 12:31, 23-01-08:

Το ίδιο συνέβαινε και με την γατούλα μου όταν ζούσε. Με μια άλλη γατούλα που είχα την μουρίτσα γινόταν ο χαμός. Ήμουν αναγκασμένη να τις έχω χωριστά. Με το σκυλάκι μου και οι δύο ήταν οι καλύτερες φίλες. Η τελευταία η Νίνα μου έπαιζε μαζί της. Ποτέ μα ποτέ δεν είχαν μαλώσει. Η δε σκυλίτσα όταν η μουρίτσα μου είχε γεννήσει έγλυφε τα γατάκια της και αυτά της έγλυφαν την ουρά. Για μένα στο σπίτι μου δεν ίσχυσε ποτέ το γάτα σκύλος. Τώρα που πέθανε η γατούλα μου η σκυλίτσα μετά από ένα μήνα την ψάχνει ακόμα την φίλη της και ακόμα θυμάται το όνομά της όταν της λέω που είναι.
Αρχική Δημοσίευση από kat
Έχω μία σκυλίτσα μεγαλόσωμη και τρείς γατούλες.Αυτές ξεμαλλιάζονται ,με τη σκυλίτσα δεν έχουν μαλώσει ποτέ.

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,190 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 17:33, 23-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από plain
Συγκατοίκηση γάτας με σκύλο.Κατά πόσο μπορούν να συνυπάρξουν κάτω από την ίδια στέγη;Είχατε ανάλογες εμπειρίες;Τελικά είναι θέμα χαρακτήρα του ενός από τους δυο ή μήπως αποτελεί κι αυτό θέμα κατάλληλης εκπαίδευσης;
Αν και δεν έχω προσωπική εμπειρία, πιστεύω ότι και τα δύο παίζουν ρόλο. Κάποια ζώα δεν τα βρίσκουν ποτέ (ανεξαρτήτως του είδους τους), αλλά απ' ό,τι καταλαβαίνω είναι οι εξαιρέσεις.

Όμως αν δεν τα έχεις μαζί από μικρά, μάλλον θα χρειαστεί και λίγη εκπαίδευση για να μάθουν να καταλαβαίνουν το ένα τη γλώσσα του σώματος του άλλου και να δεχτούν τον "καινούργιο" στο χώρο τους.

Πάντως, ξέρω ένα λυκόσκυλο που, επειδή μεγάλωσε με ένα πολύ κυριαρχικό γάτο, έχει υιοθετήσει γατίσιες συμπεριφορές και τρίβεται πάνω στους ανθρώπους!

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,062 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 21:18, 23-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από ruko
Αν και δεν έχω προσωπική εμπειρία, πιστεύω ότι
Πάντως, ξέρω ένα λυκόσκυλο που, επειδή μεγάλωσε με ένα πολύ κυριαρχικό γάτο, έχει υιοθετήσει γατίσιες συμπεριφορές και τρίβεται πάνω στους ανθρώπους!
Το ίδιο και η σκυλίτσα μου παρόλο που δεν μεγαλώσαν από μικρά μαζί συναντήθηκαν όταν η γατούλα μου ήταν ήδη 4 ετών. Κι αυτή τρίβεται σαν γάτα αφού μερικές φορές πιστεύω ότι είναι μετενσάρκωση

Παράθεση

Νεκταρια (Φουντου Νεκταρια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Νεκταρια
H Φουντου Νεκταρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πανω απο 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,076 μηνύματα.

H Νεκταρια έγραψε στις 21:19, 31-07-08:

εχουμε 6 σκυλια και εκτροφειο με γατες.Ζουν ΑΡΜΟΝΙΚΑ:up:

Παράθεση

gourgourakos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gourgourakos
Ο gourgourakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O gourgourakos έγραψε στις 12:12, 12-08-08:

Καλημέρα σε όλους!!!
Θέλω να ρωτήσω εσάς που ζείτε στο ίδιο σπίτι με σκύλο και γάτα.
Έχω ένα θηλυκό γαλλικό μπουλντόγκ 6 μηνών και θέλω να πάρω και μια γατούλα για να έχει παρεούλα η μικρή αλλά και γιατί μου αρέσουν και μένα πολύ τα γατουλίνια Και μάλιστα,βρήκα απ'το φόρουμ και αυτά τα γατουλίνια που μ'αρέσουν ιδιαίτερα,σιάμ!!!
Λοιπόν,θα μπορέσουν να συμβιώσουν αρμονικά η γαλλιδούλα με τον σιαμάκο ή θα τους δημιουργήσω πρόβλημα και δεν θα περνάει κανένας μας καλά?
Και ακόμη θέλω να ρωτήσω εάν παίζει ρόλο το φύλο του γατούλη/ας,
εάν υπάρχει πρόβλημα με την κουταβούλα μου π.χ. μπορεί να θέλει να κάνει "φύκι φύκι" η σκυλίτσα με τον γατούλη (ζητώ συγνώμη εάν είναι ηλίθια η ερώτηση που κάνω) ή εάν είναι καλύτερα να είναι του ιδίου φύλου ο σκύλος και η γάτα
Ελπίζω πως θα με βοηθήσετε,
σας ευχαριστώ!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 13:26, 12-08-08:

Καλησπέρα κι απο εδώ!
Αν ακολουθήσεις πιστά κάποιες βασικές αρχές,όπως να μην αρχισεις να προσέχεις περισσότερο τον γατούλη και νιώσει ο σκυλάκος σου παραμελημένος,κι αν η εισαγωγή του γατούλη γίνει σταδιακά,δε νομιζω να υπάρχει πρόβλημα.Αν εννοεις τον γατούλη που νομίζω,έχει μάθει ήδη με τη σκύλα της οικογένειας,μια κούκλα πιτ μπουλ.Δε νομιζω να παιζει τόσο ρόλο το φύλο,όσο η ηλικία,καθώς τα σκυλάκια αείναι πιο καταδεκτικά σε μικρά ζωάκια.Ενδεικτικά,σου βάζω μερικές φωτό του σκύλου μας για να μην αγχώνεσαι:Ο Ιβαν είναι 13 ετών και σαν αρκούδα,κι ο γάτος 2 ετών περίπου.ΔΕΝ μεγαλωσαν μαζί,και βρίσκεται μαζί του στην αυλή περίπου δύο μήνες.Γνωρίστηκαν σε μεγάλη ηλικια,αλλά για δες:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moukelis : 01-12-12 στις 09:23.
Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,190 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 13:28, 12-08-08:

Καλώς ήρθες.

Απ' όσο θυμάμαι, τα γαλλικά μπουλντόγκ είναι αρκετά φιλικά σκυλάκια και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Το φύλο των ζώων δεν έχει καμία σημασία ούτε, βέβαια, πρόκειται να γίνει αυτό που περιγράφεις. Μπορεί, ωστόσο, να δοκιμάσει να το καβαλήσει, αλλά αυτό είναι κυριαρχικότητα και όχι σεξουαλικό ένστικτο.
Για περισσότερες συμβουλές προσαρμογής δες εδώ.

Παράθεση

pan8hras

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη pan8hras
Ο pan8hras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

O pan8hras έγραψε στις 13:40, 12-08-08:

Καλησπερα
Οι δικες μου τα πηγαινουν πολυ καλα μεταξυ τους,παιζουν,κοιμουνται μαζι,:up:
Ειναι η περσα και η ναομι

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  ABCD0010.jpg
Εμφανίσεις:  237
Μέγεθος:  155,8 KB  
Παράθεση

gourgourakos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο gourgourakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O gourgourakos έγραψε στις 13:59, 12-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Καλησπέρα κι απο εδώ!
Αν ακολουθήσεις πιστά κάποιες βασικές αρχές,όπως να μην αρχισεις να προσέχεις περισσότερο τον γατούλη και νιώσει ο σκυλάκος σου παραμελημένος,κι αν η εισαγωγή του γατούλη γίνει σταδιακά,δε νομιζω να υπάρχει πρόβλημα.Αν εννοεις τον γατούλη που νομίζω,έχει μάθει ήδη με τη σκύλα της οικογένειας,μια κούκλα πιτ μπουλ.Δε νομιζω να παιζει τόσο ρόλο το φύλο,όσο η ηλικία,καθώς τα σκυλάκια αείναι πιο καταδεκτικά σε μικρά ζωάκια.Ενδεικτικά,σου βάζω μερικές φωτό του σκύλου μας για να μην αγχώνεσαι:Ο Ιβαν είναι 13 ετών και σαν αρκούδα,κι ο γάτος 2 ετών περίπου.ΔΕΝ μεγαλωσαν μαζί,και βρίσκεται μαζί του στην αυλή περίπου δύο μήνες.Γνωρίστηκαν σε μεγάλη ηλικια,αλλά για δες:
Αυτόν εννοώ Τι πλάκα... ο Δαϋίδ και ο Γολιάθ
Αρχική Δημοσίευση από ruko
Καλώς ήρθες.

Απ' όσο θυμάμαι, τα γαλλικά μπουλντόγκ είναι αρκετά φιλικά σκυλάκια και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Το φύλο των ζώων δεν έχει καμία σημασία ούτε, βέβαια, πρόκειται να γίνει αυτό που περιγράφεις. Μπορεί, ωστόσο, να δοκιμάσει να το καβαλήσει, αλλά αυτό είναι κυριαρχικότητα και όχι σεξουαλικό ένστικτο.
Για περισσότερες συμβουλές προσαρμογής δες εδώ.
Καλώς σας βρήκα!
Καλά θυμάσαι για τα γαλλικά,είναι φιλικά μέχρι αηδίας

Τι όμορφο ζευγαράκι!!!
Με βοηθάτε πολύ,σας ευχαριστώ

Παράθεση

fru_fru

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fru_fru
H fru_fru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 554 μηνύματα.

H fru_fru έγραψε στις 14:54, 12-08-08:

Μωρε μια χαρα τα πανε!!

Για δες εδω
http://forum.mycat.gr/showthread.php?t=29083&page=6

Η Μπιζου απολαμβανει τη παρεα του Μεγιστανα και του Χουλιγκαν!!!

Παράθεση

gourgourakos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O gourgourakos έγραψε στις 22:04, 12-08-08:

Μιλώντας σήμερα με μια φίλη μου,τρελλαμένη γατομαμά,μου είπε πώς ίσως να δυσκολευτούν τα δυό ζώα μαζί,λόγω του ότι κατοικώ σε ένα μικρό διαμέρισμα (είναι γκαρσονιέρα) και δεν θα έχουν το δικό τους χώρο το καθένα.
Και μ'έχει βάλει σε προβληματισμό
Εσείς τι λέτε,ποιά είναι η άποψη σας?

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 22:08, 12-08-08:

Νομιζω πως το δύσκολο βήμα ήταν να έχεις το σκυλάκι στο μικρό διαμέρισμα...Οι γάτες δεν έχουν τόσο ανάγκη χώρου.

Παράθεση

gourgourakos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O gourgourakos έγραψε στις 22:28, 12-08-08:

Λές βρε Moukelis?
Έχω αγχωθεί γιατί δεν θέλω να κάνω κάποιο λάθος εις βάρος των μικρών...

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 22:33, 12-08-08:

Τι να σου πω,δεν έχω δοκιμάσει συγκατοικηση με σκύλο σε τόσο μικρό διαμέρισμα,πάντα ειχαμε αυλη για τα σκυλάκια...Πάντως κι εγώ τώρα που θα μετακομισω,μαλλον σε παρομοιων διαστάσεων διαμερισμα θα ειμαι,και θα εχω και τη Μόιρα και τον Σειριο.

Παράθεση

Ελένη

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (8 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Ελένη έγραψε στις 22:47, 12-08-08:

Ποιά είναι η συμπεριφορά του σκύλου σου, γενικά, με τις γάτες;

Παράθεση

gourgourakos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O gourgourakos έγραψε στις 23:20, 12-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Ελένη
Ποιά είναι η συμπεριφορά του σκύλου σου, γενικά, με τις γάτες;
Άγνωστη...

Παράθεση

Ελένη

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (8 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Ελένη έγραψε στις 23:44, 12-08-08:

Στη βόλτα δεν έχει δει ποτέ γάτα; Λογικά, ναι. Τι αντιδράσεις είχε;
Τα μπουλντόγκ είναι, γενικά, τεμπέλικα και καλόβολα αλλά είναι και κτητικά στο φαγητό, στα παιχνίδια και στα αγαπημένα τους πρόσωπα. Η ηλικία των 6 μηνών είναι ακόμα καλή για να δεχτεί εύκολα ένα καινούργιο μέλος στην αγέλη σας. αλλά εμένα με απασχολεί το οτι δεν έχεις τον χώρο για να γίνει η σωστή γνωριμία(χωριστά δωμάτια στην αρχή, περιστασιακή εμφάνιση κτλ).

Παράθεση

gourgourakos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O gourgourakos έγραψε στις 00:23, 13-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Ελένη
Στη βόλτα δεν έχει δει ποτέ γάτα; Λογικά, ναι. Τι αντιδράσεις είχε;
Τα μπουλντόγκ είναι, γενικά, τεμπέλικα και καλόβολα αλλά είναι και κτητικά στο φαγητό, στα παιχνίδια και στα αγαπημένα τους πρόσωπα. Η ηλικία των 6 μηνών είναι ακόμα καλή για να δεχτεί εύκολα ένα καινούργιο μέλος στην αγέλη σας. αλλά εμένα με απασχολεί το οτι δεν έχεις τον χώρο για να γίνει η σωστή γνωριμία(χωριστά δωμάτια στην αρχή, περιστασιακή εμφάνιση κτλ).
Ακόμη δεν έχει βγεί βόλτα λόγω κάποιου προβλήματος υγείας πού είχε και άργησε να κάνει το τελευταίο του εμβόλιο.
Όσο για το χώρο και εμένα αυτό με απασχολεί

Παράθεση

fru_fru

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fru_fru
H fru_fru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 554 μηνύματα.

H fru_fru έγραψε στις 10:40, 16-08-08:

Γουργουρακο, να σου πω...

Ο σκυλος της κορακλας μου ο Κοκος ειναι κατι μεταξυ κοκερ-σεττερ. Οταν τον μαζεψε απ το δρομο και μου τον εφερε ειχα ηδη ενα γατουλη. Εκαναν απιστευτα καλη παρεα, εως οτου πεθανε ο γατουλης απο καρδια.

Εκτοτε, βλεπουμε το Κοκο να βλεπει γατες στο δρομο αλλα ψιλοφοβομαστε γιατι ειναι και λιγο κυκλοθυμικος, οποτε αποφευγουμε παρεες με νιαουρακια.

Εχω τωρα δυο σκυλακια μικροσωμα. Φιλοξενησα και 9 γατακια (τωρα εγιναν 6!) 1.5 με 3 μηνων. Σε διαβεβαιω, και μπορεις να το δεις σε ενα λινκ που παρεθεσα παραπανω οτι τα πανε ΘΑΥΜΑ!!!! Μπορω να πω οτι τα πολυ μωρα γατακια εμαθαν και με το παραπανω πως στην ευχη τρωγονται οι ξερες κροκετες, και πως πινουν νερο!!!

Ε... να μην αναφερθω στα παιχνιδια!!! Δοκιμαζει λοιπον κανεις και βλεπει αν κατι "ταιριαζει" η οχι!!!

Φιλικα
Κατερινοφρουφρου

Παράθεση

good luck

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη good luck
. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O good luck έγραψε στις 14:14, 16-08-08:

Αυτό είναι το μόνο μελανό σημείο της συμβίωσης μου με τα ζωάκια μου. Έχω 3 σκυλάκια και 10 (5+5νεογέννητα) γατούλες. Αν συναντηθούν αρχίζει ο τρίτος παγκόσμιος πόλεμος. Ακόμα και αν συναντηθεί το βλέμμα τους από το παράθυρο κοντεύουν να γκρεμίσουν το σπίτι. Έτσι αναγκαστικά τα βγάζω με βάρδιες. Και να σκεφτείτε ότι τα πήρα όλα πολύ μικρά για να συνηθίσουν μαζί! Έχω παραιτηθεί από την προσπάθεια, αλλλά ειλικρινά με κουράζει πολύ.

Παράθεση

gourgourakos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O gourgourakos έγραψε στις 23:41, 18-08-08:

Παιδιά σας ευχαριστώ για τη βοήθεια και τις συμβουλές σας:up:
Δεν θέλω να πάρω μια λανθασμένη απόφαση και εσείς συμβάλλεται σε αυτό με τις πολύτιμες εμπειρίες σας
Ελπίζω σύντομα να πάρω την καλύτερη δυνατή απόφαση
Και πάλι σας ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκρισή σας, στα ερωτήματα μου.

Παράθεση

silvia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη silvia
H silvia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (h silvia έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H silvia έγραψε στις 12:15, 04-09-08:

η λωρα-η γατα ειναι 5 μηνων και ο εκτορας-ο σκυλος 3 μηνων. τουσ βαζω μαζι και το μονο που κανουν ειναι να κυνηγουνται..εχουν περιπου 2 βδομαδες που ηρθαν σε επαφη. ετσι θα συνεχισουν? τι λετε?
δεν υπαρχει περιπτωση να συνηθισουν ο ενας τον αλλον και να κανουν παρεα? η λωρα συνηθως πηγαινει καπου ψηλα και τον παρατηρει με τις ωρες. αλλα θα ηταν τοσο ωραιο αν τα εβρισκαν μεταξυ τους...

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,049 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 12:20, 04-09-08:

silvia, μετέφερα το θέμα σου σε παλιότερη σχετική συζήτηση. Διάβασε τις σελίδες που προηγούνται και ίσως βρεις απαντήσεις σε αρκετές από τις απορίες σου.

Παράθεση

ελευθ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ελευθ
. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O ελευθ έγραψε στις 17:37, 28-09-08:

θα ηθελα και εγω να ρωτησω.εχω σκυλο ημιαιμο κοκερ και ειναι 8 χρονων.πριν απο 3 μηνες βρηκα 2 γατακια και τα πηρα να τα μεγαλωσω με σκοπο να τα αφησω να φυγουν καποια στιγμη.μεσα απο το forum βρηκα καποιον να δωσω το θηλυκο και σκεφτομαι αν δεν βρω και για το αρσενικο να το κρατησω.τωρα τα εχω σε ενα μεγαλο κουτι μεταφορας σκυλων στο παρκινγκ της οικοδομης και τα βγαζω για αρκετες ωρες 2 φορες την ημερα.εννοειτε οτι ειμαι και εγω εκει να τα προσεχω. μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να διαχειριστω την κατασταση ωστε να μπορεσω να κρατησω το ενα,καθως ποτε δεν ειχα γατα και ειμαι εντελως ασχετη.θα τα καταφερουν η θα τσακωνονται? παντως μια μερα κατεβασα το σκυλο την ωρα που ειχα ελευθερα τα γατια και αυτη εκλαιιγε ηθελα να παει να παιξει.τα γατια ομως σηκωσαν τριχα

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 21:35, 28-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από ελευθ
θα ηθελα και εγω να ρωτησω.εχω σκυλο ημιαιμο κοκερ και ειναι 8 χρονων.πριν απο 3 μηνες βρηκα 2 γατακια και τα πηρα να τα μεγαλωσω με σκοπο να τα αφησω να φυγουν καποια στιγμη.μεσα απο το forum βρηκα καποιον να δωσω το θηλυκο και σκεφτομαι αν δεν βρω και για το αρσενικο να το κρατησω.τωρα τα εχω σε ενα μεγαλο κουτι μεταφορας σκυλων στο παρκινγκ της οικοδομης και τα βγαζω για αρκετες ωρες 2 φορες την ημερα.εννοειτε οτι ειμαι και εγω εκει να τα προσεχω. μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να διαχειριστω την κατασταση ωστε να μπορεσω να κρατησω το ενα,καθως ποτε δεν ειχα γατα και ειμαι εντελως ασχετη.θα τα καταφερουν η θα τσακωνονται? παντως μια μερα κατεβασα το σκυλο την ωρα που ειχα ελευθερα τα γατια και αυτη εκλαιιγε ηθελα να παει να παιξει.τα γατια ομως σηκωσαν τριχα
Συνηθίζουν σιγά σιγά. Εγώ έχω και σκυλάκι ένα θιβετιανό πεκινουά και είχα πάντα και γατάκι. Αρκεί στην αρχή να είσαι εσύ πάντα κοντά μέχρι να γνωριστούνε. Υπάρχει πρόβλημα μόνο αν είναι επιθετικό το σκυλάκι. Αν είναι φιλικό μαζί τους υπάρχει σίγουρα επιτυχία/

Παράθεση

Sticky&Sweet

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sticky&Sweet
Ο Sticky&Sweet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O Sticky&Sweet έγραψε στις 21:09, 04-11-08:

Γειαα..εχω μια γατα και θελω να παρω σκυλακι 6 μηνων ειναι...η γατα μου γενικα ειναι πολυ ηρεμη εσεισ τι λετε??

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 21:31, 04-11-08:

Εξαρτάται.... εγώ τα κατάφερα....

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 23:35, 04-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Sticky&Sweet
Γειαα..εχω μια γατα και θελω να παρω σκυλακι 6 μηνων ειναι...η γατα μου γενικα ειναι πολυ ηρεμη εσεισ τι λετε??
θέλει απλά λίγο προσοχή στην αρχή γιατί το σκυλάκι 6 μηνών είναι παιχνιδιάριο και μπορεί να τρομάξει την γατούλα. Κι εγώ πάντως έχω σκυλάκι και γατούλα

Παράθεση

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη staman2
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,071 μηνύματα.

H staman2 έγραψε στις 23:39, 04-11-08:

Αποφάσισέ το εσύ κι όλα θα πάνε πολύ καλά!! Θα δεις θα ισορροπήσουν από μόνα τους και θα συνυπάρξουν μια χαρά!!!:up:

Παράθεση

konstans

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη konstans
H konstans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 5,626 μηνύματα.

H konstans έγραψε στις 10:00, 05-11-08:

Εγώ πάντως πιστεύω ότι είναι και θέμα χημείας.
Στο σπίτι του φίλου μου έχουμε ένα θηλυκό λυκόσκυλο. Πριν 4 χρόνια περίπου, είχαν έρθει 2 γατόνια και περιτριγύριζαν στην αυλή. Το ένα δεν το άφηνε σε χλωρό κλαρί, όλο το κυνηγούσε. Το άλλο δεν το πείραζε.
Όπως καταλαβαίνετε το ένα εξαφανίστηκε και το άλλο εγκαταστάθηκε. Κοιμούνται μαζί, τρώνε μαζί,όταν ο γατούλης έχει κανένα χτύπημα η Λώρα το γλύφει και όταν ακούει γατιά να τσακώνονται και λείπει ο γατούλης τρελαίνεται.
Θα συμφωνήσω με την Ουρανία ότι θα θέλει λίγο προσοχή γιατί το σκυλάκι είναι μικρό και θα κάνει τρέλες.

Παράθεση

καντανολεων αννα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη καντανολεων αννα
H καντανολεων αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H καντανολεων αννα έγραψε στις 00:09, 24-11-08:

Γειά σας και από μας! Εμείς είμαστε ολόκληρη οικογένεια που αποτελείται απο...
1σκυλάκι,1 γατάκι,2 χελώνες,3 καναρίνια και 2 παπαγαλάκια και όλα συνηπάρχουν χωρις κανένα απολύτως πρόβλημα...Η Μίνυ(το σκυλάκι) μια χαρά παίζουν με την Φραμπαλά(το γατί)μου καθως επίσης και τα πουλιά έχουν συνηθίσει την παρουσία της Φραμπαλά και οχι μόνο την έχουν συνιθίσει αλλά τα προσέχει κι'όλας!!! και οι χελώνες μου κανουν ανέμελα τις βουτιές τους και τα μακροβούτια τους στον υδάτινο κόσμο που τους έχω φτιάξει μόνη μου και με πολυ μεράκι...
Όλα μου τα ζωντανά πραγματικά είναι πολύ χαρούμενα που είναι όλα μαζι και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 00:27, 24-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από καντανολεων αννα
Γειά σας και από μας! Εμείς είμαστε ολόκληρη οικογένεια που αποτελείται απο...
1σκυλάκι,1 γατάκι,2 χελώνες,3 καναρίνια και 2 παπαγαλάκια και όλα συνηπάρχουν χωρις κανένα απολύτως πρόβλημα...Η Μίνυ(το σκυλάκι) μια χαρά παίζουν με την Φραμπαλά(το γατί)μου καθως επίσης και τα πουλιά έχουν συνηθίσει την παρουσία της Φραμπαλά και οχι μόνο την έχουν συνιθίσει αλλά τα προσέχει κι'όλας!!! και οι χελώνες μου κανουν ανέμελα τις βουτιές τους και τα μακροβούτια τους στον υδάτινο κόσμο που τους έχω φτιάξει μόνη μου και με πολυ μεράκι...
Όλα μου τα ζωντανά πραγματικά είναι πολύ χαρούμενα που είναι όλα μαζι και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.
Εμένα από όλα όσα αναφέρεις μου λείπουν τα χελωνάκια και τα καναρινάκια. Στο παρελθόν είχα και καναρινάκια

Παράθεση

καντανολεων αννα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη καντανολεων αννα
H καντανολεων αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H καντανολεων αννα έγραψε στις 00:36, 24-11-08:

Α!!! Και εσύ πολύτεκνη??? Να χαίρεσαι και εσύ την φαμίλια σου!!!

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 00:47, 24-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από καντανολεων αννα
Α!!! Και εσύ πολύτεκνη??? Να χαίρεσαι και εσύ την φαμίλια σου!!!
Να είσαι καλά και εσύ το ίδιο να χαίρεσαι την δικιά σου

Παράθεση

Αθανασἰα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αθανασἰα
H Αθανασἰα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H Αθανασἰα έγραψε στις 15:18, 03-03-09:

Στο σπίτι έχουμε το σκύλο μας τον Μπούμπι.Εχει μια μανία να κυνηγάει τις γάτες.Οταν όμως στο σπίτι ήρθε η γάτα η Λιλίκα μας,δίσταζε να την κυνηγήσει απο το σπίτι καθώς του έλεγα οτι αυτή είναι η δικιά μας γάτα και να μην την διώχνει.Τελικά ζουν μαζι ,σεβόμενοι ο ενας το χώρο του άλλου.Μάλλον δεν συμπαθιούνται και τόσο γιατί ο σκύλος οταν περνάει η γάτα απο κοντά του γυρίζει το κεφάλι του αλλου με ενα ύφος....:cry::cry::cry:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους