Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,661 εγγεγραμμένα μέλη και 713,752 μηνύματα σε 22,039 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 192 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Χαρίζεται ο Γαλανομάτης

nikos_a

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nikos_a
Ο nikos_a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O nikos_a έγραψε στις 20:46, 11-07-10:

Καλησπέρα σε όλους

Βρήκα σήμερα ένα γατάκι. Δεν έχω εμπειρία με κατοικίδια και λείπω λόγω επαγγέλματος σχεδόν 12 ώρες την ημέρα. Το μικρούλι θέλει την αγάπη κάποιου. Είναι πολύ φιλικό και κάθετεται αγκαλίτσα με τις ώρες. Παραθέτω δύο φωτό

Video στο youtube όταν ολοκληρωθεί το ανέβασμα

http://www.youtube.com/watch?v=4FHWCM2u-Pw

Είναι πανέμορφο, με γαλάζια ματάκια. Όσοι ενδιαφέρονται, παρακαλώ ας τηλ όλο το 24ωρο στο 6972 217145. Βρίσκομαι στην Αγία Παρασκευή (Αθήνα). Δυστυχώς δεν μπορώ να το κρατήσω και ψάχνω επειγόντως σπίτι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Τσαμπικος (Νενα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τσαμπικος
H Νενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.

H Τσαμπικος έγραψε στις 20:55, 11-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από nikos_a
Καλησπέρα σε όλους

Βρήκα σήμερα ένα γατάκι. Δεν έχω εμπειρία με κατοικίδια και λείπω λόγω επαγγέλματος σχεδόν 12 ώρες την ημέρα. Το μικρούλι θέλει την αγάπη κάποιου. Είναι πολύ φιλικό και κάθετεται αγκαλίτσα με τις ώρες. Παραθέτω δύο φωτό

Video στο youtube όταν ολοκληρωθεί το ανέβασμα

http://www.youtube.com/watch?v=4FHWCM2u-Pw

Είναι πανέμορφο, με γαλάζια ματάκια. Όσοι ενδιαφέρονται, παρακαλώ ας τηλ όλο το 24ωρο στο 6972 217145. Βρίσκομαι στην Αγία Παρασκευή (Αθήνα). Δυστυχώς δεν μπορώ να το κρατήσω και ψάχνω επειγόντως σπίτι.

Αχου και σου παει η καρδια να δωσεις εναν γαλανοματη?

Βαλε αγγελια με φωτο στο www.aggeliopolis.gr πιστευω οτι θα γινει αναρπαστος! Ομως δεν εχει σημασια αν λειπεις πολλες ωρες απο το σπιτι τα γατουνια ειναι πολυ ανεξαρτητα ζωακια και υστερα κανεις απο μας δεν ειχε καμια εμπειρια σε ζωακια ομως ολοι μαθαινουμε στην πορεια, αλλωστε δεν ειναι ειναι και τιποτα τρομερο που χρειαζεται να ξερεις ....το πιο βασικο ειναι να τα αγαπας που μαλλον εσυ το αγαπας το μικρουλι για να σε ενδιαφερει η τυχη του...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

nikos_a

Νεοφερμένος

O nikos_a έγραψε στις 09:36, 12-07-10:

Καλημέρα

Καταλαβαίνω τι λες. Απλά είναι πολύ δύσκολα τα ωράρια μου και δυστυχώς οι υποχρεώσεις μου αλλά και τα οικονομικά μου το κάνουν πολύ δύσκολο. Σήμερα του πήρα μια λεκάνη για αφόδευση μαζί με άμμο, κροκέτες και 3 κονσέρβες, ονυχοδρόμιο και 2 παιχνιδάκια. Όποιος πάρει το γατάκι δίνω και αυτά, αρκεί να βρει μια ζεστή αγκαλιά το γατάκι. Το λυπάμαι το καημένο, το πρωί ήθελε να παίξει κι έφευγα και ράγισε η καρδιά μου.

Τσαμπικος (Νενα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τσαμπικος
H Νενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.

H Τσαμπικος έγραψε στις 15:28, 12-07-10:

Kαλησπερα, εσεις σαφεστατα ξερεις πολυ καλυτερα απο τον καθενα....αλλαξε τον τιτλο της αγγελιας και βαλε κατι σε στυλ...χαριζεται ο γαλανοματης!! τραβαει πιο πολυ το ενδιαφερον....

Τωρα σε οτι αφορα το κοστος σε περιπτωση που δεν βρεθει καποιος....αν και πιστευω οτι ο μικρος θα γινει αναρπαστοσ δεν ειναι και τοσο μεγαλο οσο πιστευεις....η γατα ειναι απο τα πιο οικονομικα κατοικιδια....μια ενηλικη γατα τρωει το πολυ 1 κιλο ξηρα τροφη το μηνα....περιπου στα 20 ευρω, υστερα τα εμβολια της ειναι γυρω στα 30 ευρω το χρονο, και η στειρωση που την κανεις μια φορα και ξενοιαζεις ειναι στα αρσενικα 25 ευρω.....( αν θες ξερω κτηνιατρο πολυ φθηνο στο Χαλανδρι) απο προικια αυτα που πηρες ειναι υπερ αρκετα...δεν χρειαζεται τιποτα αλλο, πιστεψε με λειπω πολλες ωρες απο οτι εσυ και αρκετες φορες ταξιδευω για δουλεια ανα ολη την ελλαδα και λειπω και μερες απο το σπιτι.....αν εξαιρεσεις καποια μουτρακια στα 5 πρωτα λεπτα η χαρα το οτι σε περιμενειν καποιος δεν περιγραφετε! εγω που εχω 2 γατουνια το κοστος και για τους 2 ειναι γυρω στα 40 ευρω τον μηνα , που ο ενας μαλιστα τρωει και ειδικη τροφη φαρμακευτικη! αγοραζω μαλιστα και την πιο ακριβη αμμο διοτι ερχετε πολυ πιο οικονομικα απο οτι οι φθηνες!

Αν και πιστευω οτι αν αλλαξεις τιτλο και το βαλεις και σε στην αγγελιοπολις σιγουρα θα βρεις σπιτι!

nikos_a

Νεοφερμένος

O nikos_a έγραψε στις 15:45, 12-07-10:

Ευχαριστώ για βοήθεια. Η αλήθεια είναι ότι πρόσφατα αγόρασα το διαμέρισμα και ειλικρινά τα οικονομικά μου είναι άσχημα μετά και τα τελευταία με την κρίση. Χώρια ότι ακόμα τρέχω με ένα σωρό εκκρεμότητες. Και αυτό που έκανα, δηλαδή να αγοράσω τα παρελκόμενα, το έκανα γνωρίζοντας ότι θα κόψω κάτι δικό μου γιατί δεν μπορώ να το αφήσω το καημένο. Από τη στιγμή που το πήρα, του δίνω ότι πρέπει να έχει μαζί με όση αγάπη και στοργή μπορώ. Απλά θεωρώ ότι θα έχει καλύτερο σπίτι με κάποιον πιο έμπειρο 'μπαμπά' ή 'μαμά' που θα του δίνει την αγάπη που πρέπει. Ξέρω τον εαυτό μου και χωρίς να θέλω να με μειώσω, απλά πιστεύω ότι θα αν το πάρει κάποιος θα το λατρέψει και θα το προσέξει πολύ καλύτερα και όπως πρέπει (έστω και αν ξέρω από τώρα ότι θα στενοχωρηθώ).

Θα δω και για τον τίτλο γιατί δεν βλέπω πως να το κάνω. Αν είναι θα επικοινωνήσω με κάποιον συντονιστή. Ευχαριστώ και πάλι.

christina.maria (Χριστινα-Μαρια)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη christina.maria
H Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.

H christina.maria Καλό Καλοκαίρι!! έγραψε στις 20:26, 15-07-10:

Αν αποφασίσετε να το κρατήσετε θα μπορούσατε να πάρετε και κάποιο άλλο γατάκι για να έχει παρέα. Βέβαια , καταλαβαίνω , ίσως να μην μπορείτε να το αντέξετε οικονομικά. Μπορείτε να βάλετε φωτογραφίες εδώ. Καλή τύχη!!

nikos_a

Νεοφερμένος

O nikos_a έγραψε στις 12:47, 17-07-10:

Δυστυχώς, παρά τις προσπάθειες μου επί μια εβδομάδα να βρω σπίτι για την γατούλα, δεν έχω τύχη. Συν τις άλλοις, ανέπτυξα και αλλεργία στην γάτα με έντονο αναπνευστικό πρόβλημα και κνησμό. Σήμερα την πήγα εσπευσμένα σε κτηνίατρο για να βεβαιώσουμε ότι είναι καλά χωρίς τίποτε μεταδοτικό κι επίσης εμβολιάστηκε. Δυστυχώς κάνω ότι είναι ανθρωπίνως δυνατό αλλά πλέον η εύρεση νέου ιδιοκτήτη/τριας είναι μονόδρομος καθώς υπάρχει και το πρόβλημα υγείας στην μέση οπότε πρέπει να δοθεί και άμεσα. Αν κάποιες ενδιαφέρεται, η γάτα δίνεται πλέον και εμβολιασμένη μαζί το βιβλιάριο της (θυληκιά είναι τελικά, 2 μηνών). Παρακαλώ όποιος ενδιαφέρεται να επικοινωνήσει άμεσα μαζί μου. Ευχαριστώ πολύ.

Επισυνάπτω και δυο νέες φωτογραφίες.

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Voula
H Voula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Άπειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 3,236 μηνύματα.

H Voula έγραψε στις 21:37, 17-07-10:

Σήμερα είδα το θέμα. Καταρχάς μπράβο για ότι έκανες. Μακάρι να το έκαναν κι άλλοι αυτό.
Εύχομαι να βρεθεί σύντομα ένα σπίτι για την μικρούλα αλλά ε΄πιναι καλοκαίρι και χρειάζεται λίγο υπομονή. Επίσης μια ματιά στα χαρίζονται θα σε κάνει να δεις πόοοοσα γατάκια περιμένουν να βρουν σπίτι.

Έχω την εντύπωση ότι η γατούλα είναι αποτέλεσμα ζευγαρώματος με σιαμ. Τόσο κόβει στους ανθρώπους, τόσο κάνουν
Αυτά τα γαλανά μάτια μόνο σε σιαμ τα έχω δει.
Νίκο εύχομαι και πάλι το καλύτερο.

nikos_a

Νεοφερμένος

O nikos_a έγραψε στις 14:46, 23-07-10:

Δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτε νεότερο. Πραγματικά η κατάσταση είναι πολύ δύσκολη καθώς το πήραν σε μια φιλοζωική και δεν μπορούσαν να τη κρατήσουν καθώς η γυναίκα που θα το πρόσεχε είχε σκύλο (αν κι εδώ έπρεπε να το ήξεραν εκ των προτέρων). Είμαι πολύ στενοχωρημένος με το θέμα.

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,060 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 15:11, 23-07-10:

Κάνε λίγο υπομονή. Από Σεπτέμβριο θα γίνει ανάρπαστη η γατούλα. Την έχεις βάλει στο interpet.gr? Στο αγγελιόπολις? Προώθησε την σε όσο πιο πολλά περιοδικά και ιντερνετικές αγγελίες μπορείς. Είναι τόσο κούκλα που ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να στου μείνει.

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

H Voula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Άπειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 3,236 μηνύματα.

H Voula έγραψε στις 15:16, 23-07-10:

Kαι εγώ τι ίδιο πιστεύω Νίκο. Είναι πολύ όμορφη για να 'ξεμείνει'
Απλά θέλει υπομονή και προώθηση κι αλλού.

Επίσης στείλε μια αναφορά στους mods για να αλλάξουν τον τίτλο του θέματος.

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (έχω ''χάσει'' τον αριθμό έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 5,573 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 16:31, 23-07-10:

Εχουμε καποιο νεο??

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,783 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 16:40, 23-07-10:

Πραγματικά η μικρούλα είναι πανέμορφη!
Και εγώ πιστεύω ότι θα γίνει ανάρπαστη απλά βρισκόμαστε σε περίοδο διακοπών και είναι λίγο νεκρές οι υιοθεσίες.
Καλή τύχη,σίγουρα της αξίζει το καλύτερο σπίτι.

nikos_a

Νεοφερμένος

O nikos_a έγραψε στις 16:45, 23-07-10:

Δυστυχώς δεν έχω κάτι νεότερο. Ίσως πρέπει να την πάρω πίσω καθώς μου ζήτησαν χρήματα για να την δώσουμε σε κάποια κυρία να την προσέχει αλλά ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω. Πρώτη φορά νιώθω έτσι.

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (έχω ''χάσει'' τον αριθμό έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 5,573 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 16:48, 23-07-10:

Δυστυχώς δεν έχω κάτι νεότερο. Ίσως πρέπει να την πάρω πίσω καθώς μου ζήτησαν χρήματα για να την δώσουμε σε κάποια κυρία να την προσέχει αλλά ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω. Πρώτη φορά νιώθω έτσι.
Εννοεις να την αφησεις στο δρομο?? Κριμα ειναι..κανε λιγακι υπομονη..

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,060 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 16:49, 23-07-10:

ψυχραίμια δεν απογοητευόμαστε με την πρώτη. Σου είπα αυτά τα γατάκια τα κυνηγάνε για υιοθεσία αλλά βρίσκομαστε σε περίοδο που λείπουν όλοι διακοπές. Συνέχισε να ανανεώνεις αγγελίες και χωρίς απαισιοδοξία. Και τώρα καλοκαίρι είναι βρε αδερφέ αν έχεις καλά περιφραγμένο μπαλκόνι για να μην πέσει το γατάκι μπορείς να έχεις ανοικτά για να αποφεύγεις τις αλλεργίες σου. Θα δεις όλα καλά θα πάνε. Εδώ έχουμε δώσει άλλα γατάκι με μεγαλύτερα προβλήματα και με πολύ πιο κοινές φατσούλες

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

H Voula έγραψε στις 13:43, 29-07-10:

Κάποιο νέο από δω ?

Cloud and Snow

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Cloud and Snow
H Cloud and Snow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (...ζω με γάτες από τότε που γεννήθηκα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 583 μηνύματα.

H Cloud and Snow έγραψε στις 21:32, 29-07-10:

την εβαλα και στο ΦΒ μου. Κανε λιγο υπομονή....

nikos_a

Νεοφερμένος

O nikos_a έγραψε στις 14:29, 02-08-10:

Καλησπέρα σε όλους

Θα ήθελα να ενημερώσω ότι η μικρή δόθηκε για υιοθεσία μέσω του mycat. Ελπίζω στο νέο της σπίτι να είναι ευτυχισμένη όπως και η νέα της κάτοχος. Το μόνο που θέλει λίγο προσοχή από την νέα ιδιοκτήτρια είναι η επανεπίσκεψη που αναγράφεται στο βιβλιάριο υγείας τον Αύγουστο.

Ευχαριστώ ΑΠΑΝΤΕΣ για την υποστήριξη και θα ήθελα να πω ότι αν και γνωρίζω πλέον ότι έχω πρόβλημα αλλεργίας, αν έβρισκα πάλι κάποια γατούλα θα προσπαθούσα να κάνω το ίδιο και να μην την αφήσω στο δρόμο.

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 14:39, 02-08-10:

Mπράβο αρα είναι από εδώ μέσα η τυχερή που την πήρε ε????? θέλουμε φώτοοοοοοοο

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

H Voula έγραψε στις 14:50, 02-08-10:

Ευχόμαστε να είναι πάντα καλότυχη στη ζωή της και να την χαίρεται η καινούργια της οικογένεια.

christina.maria (Χριστινα-Μαρια)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη christina.maria
H Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.

H christina.maria Καλό Καλοκαίρι!! έγραψε στις 11:27, 03-08-10:

Τέλεια νέα! Είναι τυχερή η μικρή που υιοθετήθηκε τόσο γρήγορα! Αφού είναι από το mycat η γατομαμά θα της φτιάξει και θεματάκι;

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους