Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,403 εγγεγραμμένα μέλη και 706,881 μηνύματα σε 21,681 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 108 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Στειρώσεις σε αδέσποτα

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,783 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 20:29, 20-03-10:

Καλώς ήρθες στην γατοπαρέα μας.
Μπράβο σου που φρόντισες μια αδέσποτη γατούλα, εύχομαι να χαίρεσαι την παρέα της για πολλά, πολλά χρόνια.
Πολύ καλά έκανες και σκέφτηκες την στείρωσή της, την προστατεύεις από πολλά σοβαρά προβλήματα υγείας στο μέλλον και φυσικά βοηθάς ουσιαστικά στο να μην διαιωνίζεται το τεράστιο πρόβλημα με τα αδέσποτα ζωάκια.
Καλό θα ήταν να αναφέρεις την περιοχή που είσαι, για να μπορούν διάφορα μέλη να σου προτείνουν οικονομικές λύσεις είτε σε ιδιώτες κτηνιάτρους είτε σε ομάδες που στειρώνουν αδέσποτα και συνεργάζονται με κάποιους κτηνιάτρους.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny14 (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Johnny14
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Johnny14 έγραψε στις 20:36, 20-03-10:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντίσεις σας!

Ηλιούπολη μένω. Στην Αθήνα. Ο κτηνίατρος που τις κάνω και τα εμβόλια, μου έχει πει οτι θέλει 120 ευρώ...

Ξέρετε κάτι άλλο που μπορώ να κάνω???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,057 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 20:39, 20-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny14
Σας ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντίσεις σας!

Ηλιούπολη μένω. Στην Αθήνα. Ο κτηνίατρος που τις κάνω και τα εμβόλια, μου έχει πει οτι θέλει 120 ευρώ...

Ξέρετε κάτι άλλο που μπορώ να κάνω???
Πόλύ κοντά σου στην Αργυρούπολη υπάρχει πολύ καλή γιατρός που κάνει στειρώσεις με 60 ευρώ. Αν σε ενδιαφέρει σου στέλνω το τηλέφωνό της

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 20:42, 20-03-10:

μαλλον για τη βασιλικη ειναι ειναι πολυ καλη γιατρος κα κανει καλες στειρωσεις πηγαινε αφοβα

Παράθεση

Johnny14 (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Johnny14 έγραψε στις 20:42, 20-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από ΟΥΡΑΝΙΑ
Πόλύ κοντά σου στην Αργυρούπολη υπάρχει πολύ καλή γιατρός που κάνει στειρώσεις με 60 ευρώ. Αν σε ενδιαφέρει σου στέλνω το τηλέφωνό της
Αν σου είναι εύκολο θα το εκτιμούσα!!!

Παράθεση

Johnny14 (Γιάννης)

Νεοφερμένος

O Johnny14 έγραψε στις 20:44, 20-03-10:

Ξέχασα το mail

johnnyvenekas@hotmail.com

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,057 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 20:49, 20-03-10:

Είναι η Βασιλική Πολύ καλή κτηνίατρος με πείρα. Το τηλέφωνό της είναι 2109966054. Εγώ θα πήγαινα άφοβα την γατούλα μου

Παράθεση

Johnny14 (Γιάννης)

Νεοφερμένος

O Johnny14 έγραψε στις 20:53, 20-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από ΟΥΡΑΝΙΑ
Είναι η Βασιλική Πολύ καλή κτηνίατρος με πείρα. Το τηλέφωνό της είναι 2109966054. Εγώ θα πήγαινα άφοβα την γατούλα μου
Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Αύριο κιόλας θα πάρω τηλέφωνο!!!

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 20:57, 20-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny14
Ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Αύριο κιόλας θα πάρω τηλέφωνο!!!

Αύριο είναι Κυριακή

Παράθεση

Johnny14 (Γιάννης)

Νεοφερμένος

O Johnny14 έγραψε στις 20:58, 20-03-10:

αχαχαχαχα! Οκ! Λάθος... Μεθαύριο τότε!!!

Παράθεση

Johnny14 (Γιάννης)

Νεοφερμένος

O Johnny14 έγραψε στις 11:04, 31-03-10:

Δεν προλάβαμε... Είναι ίδι έγκυος η γατούλα...!!

Προς το παρόν ευχηθείτε μου να βρώ καλούς γονείς για τα μικρούλια

Παράθεση

Nattii

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nattii
H Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 168 μηνύματα.

H Nattii Για ένα γενναίο πνεύμα δεν μπορεί ποτέ ν έγραψε στις 04:49, 29-01-13:

Θα ήθελα τη γνώμη σας. Θέλω να στειρώσω μια αδέσποτη γατούλα της γειτονιάς μου. Επικοινώνησα με ένα φιλοζωικό σωματείο και μου είπαν να απευθυνθώ είτε στο Δήμο είτε σε έναν συγκεκριμένο κτηνίατρο που κάνει πολύ καλές τιμές για αδέσποτα(30-40 ευρώ). Έχω ακούσει γενικά άσχημα λόγια σχετικά με την περισυλλογή των αδέσποτων από το δήμο και διστάζω λίγο να απευθυνθώ σε αυτούς. Δεν ξέρω τι να κάνω... Μου είναι λίγο δύσκολο να την πάω στον κτηνίατρο αυτόν επειδή είναι σχετικά μακριά και δεν ξέρω και κατα πόσο θα μπορέσω να τη βάλω στη γατοφόρο(ίσως και να είναι λίγο παράλογος αυτός ο φόβος μου απλά η γατούλα αν και κάθεται να την χαιδέψω φεύγει σχεδόν αμέσως).
Τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερο;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Popix (Σοφία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Popix
H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H Popix έγραψε στις 07:38, 29-01-13:

Μπορείς να ξεγελάσεις γάτα ναμ πει σε γατοφόρο, άμα της βάλεις μέσα πολύ λίγη κονσέρβα (κανονικά δεν κάνει να φάνε πριν την επέμβαση, αλλά εγώ το έχω κάνει). Επίσης, ίσως μπορεί κάποιος να σου δανείσει μια γατοπαγίδα, που είναι πιο εύκολο να την κλείσεις μέσα. Ίσως μπορείς να συνεννοηθείς να της δώσεις λίγο ηρεμιστηκό πριν (χαπάκι, το μπήγεις μέσα σε μια μπουκίτσα από κονσέρβα). Δεν θα βγει νοκ άουτ, αλλά θα είναι πολύ πιο χαλαρή.
Τώρα για το δήμο δεν ξέρω, ίσως μπορεί να πεις ότι θα την πάρεις πίσω μόλις γίνει η στείρωση να την αφήσεις εκεί που την βρήκες; Θα ξέρεις την τύχη της έτσι. Η στείρωση είναι ναι μεν χειρουργείο, αλλά όλοι οι κτηνίατροι ξέρουν, εννοώ, δεν θα φοβόμουν την ίδια την εγχείρηση, αλλά την κατάληξη της γάτας.
30-40 ευρώ πάντως είναι πολύ καλή τιμή για αδέσποτο, άμα δεν βγάλεις άκρη με το δήμο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nattii

Δραστήριο Μέλος

H Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 168 μηνύματα.

H Nattii Για ένα γενναίο πνεύμα δεν μπορεί ποτέ ν έγραψε στις 16:18, 29-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Popix
Μπορείς να ξεγελάσεις γάτα ναμ πει σε γατοφόρο, άμα της βάλεις μέσα πολύ λίγη κονσέρβα (κανονικά δεν κάνει να φάνε πριν την επέμβαση, αλλά εγώ το έχω κάνει). Επίσης, ίσως μπορεί κάποιος να σου δανείσει μια γατοπαγίδα, που είναι πιο εύκολο να την κλείσεις μέσα. Ίσως μπορείς να συνεννοηθείς να της δώσεις λίγο ηρεμιστηκό πριν (χαπάκι, το μπήγεις μέσα σε μια μπουκίτσα από κονσέρβα). Δεν θα βγει νοκ άουτ, αλλά θα είναι πολύ πιο χαλαρή.
Τώρα για το δήμο δεν ξέρω, ίσως μπορεί να πεις ότι θα την πάρεις πίσω μόλις γίνει η στείρωση να την αφήσεις εκεί που την βρήκες; Θα ξέρεις την τύχη της έτσι. Η στείρωση είναι ναι μεν χειρουργείο, αλλά όλοι οι κτηνίατροι ξέρουν, εννοώ, δεν θα φοβόμουν την ίδια την εγχείρηση, αλλά την κατάληξη της γάτας.
30-40 ευρώ πάντως είναι πολύ καλή τιμή για αδέσποτο, άμα δεν βγάλεις άκρη με το δήμο
Το σκέφτηκα αυτό αλλά η συγκεκριμένη γάτα συνήθως είναι ταισμένη και δεν πλησιάζει καν την τροφή...
Δεν ξέρω κανέναν που να έχει γατοπαγίδα, ούτε πως χρησιμοποιείται...
Σκέφτομαι να την πάρω αγκαλιά και να την πάω στα σκαλιά της εκκλησίας, οπού δεν θα με ενοχλεί ο κόσμος. Ε θα τα καταφέρω που θα πάει?
Θα προσπαθήσω να πείσω και καμία φίλη μου να έρθει.
Βασικά, κοίτα να δεις...
Στη γειτονιά μου υπάρχουν κάποιες στειρωμένες γάτες με κομμένο το αυτάκι και μου είπαν ότι στειρώθηκαν από το Δήμο. Όμως με ένα φιλοζωικό σωματείο που μίλησα μου είπαν πως ο Δήμος δεν αναλαμβάνει τη στείρωση γατών. Οπότε πλέον δεν ξέρω τι ισχύει. Θα πάρω τηλ. στο δήμο να ρωτήσω.
Θα πάω και στο κτηνιατρείο της γειτονιάς να ρωτήσω αν κάνει καλύτερες τιμές στη στείρωση αδέσποτων αλλά δεν το νομίζω...
Τώρα, ο κτηνίατρος αυτός έχει πάρα πολύ καλή φήμη. Εάν δέχεται να την κρατήσει για δυο μέρες μέχρι να συνέλθει, μάλλον θα την πάω εκεί. 40 ευρώ είναι τελικά αλλά χαλάλι. Από το να γεννάνε και να τα σκοτώνουν χίλιες φορές προτιμότερο!

Παράθεση

anna 21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη anna 21
H anna 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 644 μηνύματα.

H anna 21 έγραψε στις 16:48, 29-01-13:

εισαι τυχερη εχει αρχισει το προγραμμα στειρωσεων της Χριστιανας Καραθαναση- θεσσαλονικη βλεπω οτι εισαι!
Xristiana Karathanasi
January 25
Ξεκινουν τα προγραμματα στειρωσεων για ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΓΑΤΟΝΙΑ της Θεσσαλονικης. Το κοστος για τα θηλυκο ζωο ειναι 20 ευρω και για το αρσενικο ζωο ειναι 10 ευρω. Το ποσο αυτο καλυπτει τα φαρμακα και αναλωσιμα για τις επεμβασεις των ζωων.
Οποιος ταιζει και φροντιζει ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΓΑΤΟΝΙΑ και ενδιαφερεται για την στειρωση των ζωων ας επικοινωνησει με μηνυμα στο inbox η ας καλεσει στο 6932 485481 και ΑΥΣΤΗΡΑ τις ωρες 16.00 με 19.00
Να τονισω ξανα οτι τα προγραμματα αυτα ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΓΑΤΟΝΙΑ ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΡΩΣΗ ΤΟΥΣ ΘΑ ΕΠΑΝΕΝΤΑΧΘΟΥΝ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ. Δεν ειναι προγραμματα για οικοσιτα ζωα ανεξαρτητα αν τα οικοσιτα ζωα ηταν πρωην αδεσποτα ζωα.

ως προς το πιασιμο επικοινωνησε μαζι τους να δεις αν μπορουν να βοηθησουν (αν χρειαστει παγιδα να ξερεις οτι η γατοομαδα θεσ/κης εχει και μπορει να δεχτει να σε βοηθησει στο πιασιμο)

υγ: μπραβο για την πρωτοβουλια!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nattii

Δραστήριο Μέλος

H Nattii Για ένα γενναίο πνεύμα δεν μπορεί ποτέ ν έγραψε στις 17:04, 29-01-13:

Ναι, πριν από λίγο μου έστειλαν τα ίδιο απο το σωματείο ΑΓΑΠΗ και της έστειλα μήνυμα!
Πολύ χάρηκα!!!
Σ'ευχαριστώ πολύ που με ενημέρωσες

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

haf

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη haf
Ο haf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 3 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O haf έγραψε στις 11:37, 10-05-13:

Θέλω να στειρώσω το αδέσποτο που τελικά γίνει οικόσιτο..
γέννησε πριν ένα μήνα και θηλάζει τα μικρά της, θέλω να αποφύγω ξανά εγκυμοσύνη.. πότε πρέπει να στειρωθεί?

Επειδή είχα δώσει 450 € για να στειρώσω τις 3 γάτες στο παρελθόν και επειδή δεν είναι καιρός για ήρωες υπάρχει κάποιος οικονομικός κτηνίατρος στην Αθήνα?.

Παράθεση

Agiyi

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Agiyi
Ο Agiyi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O Agiyi έγραψε στις 14:18, 10-05-13:

Εμένα μου πήραν 50€ (!!) για την στείρωση της καλής μου. Σου στέλνω pm

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anna 21

Διάσημο Μέλος

H anna 21 έγραψε στις 14:20, 10-05-13:

ριξε μια ματια εδω και οποιοι σε βολευουν κανε μια ερωτηση ποσο χρεωνουν τη στειρωση.
http://forum.mycat.gr/showthread.php?t=24340
καλο ειναι να στειρωθει αμεσως μολις τα μικρα ξεπεταχτουν λιγο ειδικα αν την εχεις και σε αυλη. αλλιως εχουν κατευθειαν οιστρο και ξαναζευγαρωνουν. βεβαια η στειρωση γινεται ανετα και αφου μεινει εγκυος η γατα αλλα αν μπορεις να το αποφυγεις θα ειναι καλυτερα.

Παράθεση

haf

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη haf
Ο haf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 3 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O haf έγραψε στις 18:56, 10-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Agiyi
Αρχική Δημοσίευση από anna 21
ριξε μια ματια εδω και οποιοι σε βολευουν κανε μια ερωτηση ποσο χρεωνουν τη στειρωση.
http://forum.mycat.gr/showthread.php?t=24340
καλο ειναι να στειρωθει αμεσως μολις τα μικρα ξεπεταχτουν λιγο ειδικα αν την εχεις και σε αυλη. αλλιως εχουν κατευθειαν οιστρο και ξαναζευγαρωνουν. βεβαια η στειρωση γινεται ανετα και αφου μεινει εγκυος η γατα αλλα αν μπορεις να το αποφυγεις θα ειναι καλυτερα.
Ευχαριστω

Παράθεση

Backdrop

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 313 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 20:44, 10-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Agiyi
Καλησπέρα!!
Πού το πήγες το γατάκι σου?
Σε ρωτάω γιατί ένας φίλος ψάχνει για τη γάτα του , και θέλει κάτι πιο οικονομικό από τους κτηνιάτρους που ήδη ξέρουμε!
Σε ευχαριστω εκ των προτέρων!

Παράθεση

βαλασια

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη βαλασια
H βαλασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H βαλασια γεια σας παιδια. έγραψε στις 11:29, 08-06-13:

καλημερα παιδια...επιτελους βρισκω μια παρεα με κοινα ενδιαφεροντα...εχω 2 αξιολατρευτους γατους...ο ενας ειναι 3 κ ο αλλος τωρα θα γινει 1 ετους...κ τους 2 τους βρηκα στο δρομο κ τους μαγαλωσα απο μωρουλια.
το θεμα μου ειναι οτι βλεπω το εργο να επαναλαμβανεται συνεχεια κ συνεχεια...ταιζω 7 αδεσποτες γατουλες κ αρκετους γατους...το προβλημα μου ειναι οτι οι γατουλες εχουν γεννησει,τα μωρα τους εχουν ξεπεταχτει αρκετα αρα κινδυνευουν εκει που βρισκονται κ κατι πρεπει να κανω κ με τις γατουλες.βασικα θελω να τις στειρωσω.μεσα σε ολα αυτα ειμαι κ ανεργη 2 μιση χρονια...δεν ξερω τι να κανω...ειμαι σε απογνωση...

Παράθεση

βαλασια

Νεοφερμένος

H βαλασια γεια σας παιδια. έγραψε στις 20:31, 10-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Backdrop
Καλησπέρα!!
Πού το πήγες το γατάκι σου?
Σε ρωτάω γιατί ένας φίλος ψάχνει για τη γάτα του , και θέλει κάτι πιο οικονομικό από τους κτηνιάτρους που ήδη ξέρουμε!
Σε ευχαριστω εκ των προτέρων!
Εχω 2 γατους. Για καθε στειρωση εδωσα 60 ευρω. Που μενει ο φιλος σου;Δεν ξερω καποιον πιο οικονομικο κτηνιατρο. Το θεμα ειναι οτι ταιζω σε ενα μερος κατι γατουλες και εχουν γεννησει οι καημενες και σκεφτομουν αν υπαρχει ενας κτηνιατρος φιλοζωος να κανει καλη τιμη για τα αδεσποτα. Ειμαι ανεργη αλλα ισως με λιγο οικονομια καταφερνα να στειρωσω καμια γατουλα, κριμα ειναι.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 10-06-13 στις 20:54. Αιτία: Απαγορεύονται τα Κεφαλαία/Διόρθωση Παράθεσης
Παράθεση

anna 21

Διάσημο Μέλος

H anna 21 έγραψε στις 21:10, 10-06-13:

σε ποια πολη βρισκεσαι?

Παράθεση

βαλασια

Νεοφερμένος

H βαλασια γεια σας παιδια. έγραψε στις 11:12, 11-06-13:

Στην Αλεξανδρούπολη?Γιατί ρωτάς?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη le chat noir : 11-06-13 στις 12:18. Αιτία: Απαγορεύονται τα κεφαλαία
Παράθεση

anna 21

Διάσημο Μέλος

H anna 21 έγραψε στις 15:01, 11-06-13:

αν βρισκοσουν στη θεσ/νικη θα σου προτεινα κτηνιατρους που κανουν χαμηλοτερες τιμες για στειρωσεις αδεσποτων, για αλεξανδρουπολη δεν γνωριζω, ισως ξερει το φιλοζωικο σωματειο της πολης σας, μπορεις να ρωτησεις

Παράθεση

βαλασια

Νεοφερμένος

H βαλασια γεια σας παιδια. έγραψε στις 07:02, 12-06-13:

εχω ρωτησει αλλα δυστυχως δεν εχω παρει καμια απαντηση.τα περισσοτερα φιλοζωικα ασχολιουνται πιο πολυ με τα σκυλακια παρα με τα γατακια.δυστυχως ειμαι σε πολυ δυσκολη θεση.εαν τα οικονομικα μου βελτιωθουν θα παω κ θα ρωτησω εναν εναν τους κτηνιατρους της πολης....ελεος κ αυτοι μια στειρωση χρυσαφι την πληρωνεις.

Παράθεση

ANTHI25

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ANTHI25
H ANTHI25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H ANTHI25 έγραψε στις 11:52, 17-09-13:

Γεια σας........ μηπως υπαρχει καποιος απο Ν. Προαστια (Βουλα) να με ενημερωσει για καλο κτηνιατρο που να στειρωνει αδεσποτες γαοτυλες σε χαμηλη τιμη;;; Αδυνατω να δωσω 100 ευρω που μου ζητανε και ειναι αναγκη μεγαλη να γινει........

Παράθεση

tinkaki (κωνσταντινα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tinkaki
H κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 393 μηνύματα.

H tinkaki έγραψε στις 14:37, 17-09-13:

Ανθή καλησπέρα. Έχω μια γνωστή στη φιλοζωική Παλαιού Φαλήρου και μου έδωσε 2 φθηνούς κτηνιάτρους στα νότια προάστια που συνεργάζονται για τα αδέσποτα. Ο ένας είναι στη Νέα Σμύρνη και ο άλλος στη Βούλα. Αν θες να σου στείλω σε μήνυμα το τηλέφωνο της για να σε ενημερώσει.

Παράθεση

soclou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη soclou
H soclou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H soclou έγραψε στις 11:47, 01-12-13:

μενω κι εγω νοτια προαστεια -γλυφαδα- και ψαχνω εδω και πολυ καιρο πληροφοριες για γιατρους που κανουν πιο οικονομικες στειρωσεις.
Γενικα το φτηνοτερο που εχω βρει ειναι 100-120 ευρω για θυληκια γατα. Γενικα ειναι γατα που κυκλοφορει πολυ εξω και υποφερει πολυ καθε φορα που εχει οιστρο και την κλεινω μεσα... ασε που μαζευονται και ολοι οι αρσενικοι κατω απο το παραθυρο μας και τραγουδανε ασταματητα...
θα εκτιμουσα πολυ οποιαδηποτε πληροφορια για γιατρους στην περιοχη (αργυρουπολη-ελληνικο-ανω γλυφαδα) αλλα κυριως το οικονομικο ειναι που με καιει.

Παράθεση

tinkaki (κωνσταντινα)

Δραστήριο Μέλος

H κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 393 μηνύματα.

H tinkaki έγραψε στις 10:39, 02-12-13:

Καλημέρα. Πρέπει να απευθυνθείς σε κάποια φιλοζωική (προφανώς της περιοχής σου) για να σου πουν με ποιο κτηνίατρο συνεργάζονται για τα αδέσποτα. Αυτοί οι κτηνίατροι είναι πάρα πολύ οικονομικοί. Έτσι θα στειρώσεις την γατούλα για να μη ταλαιπωρείται η καημενούλα.

Παράθεση

tinkaki (κωνσταντινα)

Δραστήριο Μέλος

H tinkaki έγραψε στις 15:37, 16-10-14:

Η animal action τρέχει μια καμπάνια που αν γίνεις μέλος με 25€ μπορείς να στειρώσεις δύο γατούλες. Μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον και είπα να σας ενημερώσω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 18:57, 16-10-14:

Αααα πολύ ενδιαφέρον!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

tinkaki (κωνσταντινα)

Δραστήριο Μέλος

H tinkaki έγραψε στις 08:57, 17-10-14:

Καλημέρα. Όντως είναι ενδιαφέρον και συμπλήρωσα την αίτηση. Τώρα περιμένω οδηγίες για να ξεκινήσω την επιχείρηση ''γράπωμα''.

Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,868 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 18:53, 17-10-14:

Είναι μια πολύ καλή αυτή η ιδέα της animal action και μακάρι να βρει τη μέγιστη ανταπόκριση
Καλή επιτυχία στο γατο-γράπωμα

Παράθεση

pepper

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pepper
H pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H pepper έγραψε στις 23:28, 28-02-15:

tinkaki προχώρησε η διαδικασία? Το έκανε κανένας άλλος? Επαναφέρω το θέμα γιατί θέλω πολύ να το κάνω. Αν και βλέπω πως οι συνεργαζόμενοι κτηνίατροι είναι μόνο στην Αθήνα. χμμμ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,088 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 10:11, 01-03-15:

Καλημέρα και καλό μήνα! pepper σε ποια περιοχή βρίσκεσαι; Γιατί ξέρω ότι στη Λάρισα εντός του Μαρτίου θα πραγματοποιηθεί πρόγραμμα δωρεάν στειρώσεων, που θα αφορά αποκλειστικά σε αδέσποτες γάτες, ευτυχώς και λέω ευτυχώς γιατί για τις γατούλες ειδικά δεν υπάρχει καμία μέριμνα γενικότερα, με τους σκύλους είναι διαφορετικά, όχι ότι είναι και επαρκής βέβαια η φροντίδα που παρέχεται με στειρώσεις κλπ. αλλά τουλάχιστον γίνονται κατά καιρούς λίγα πράγματα. Το πρόγραμμα θα τρέξει από το Δήμο και τον Κτηνιατρικό Σύλλογο. Όποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει με το Δήμο για πληροφορίες!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

pepper

Δραστήριο Μέλος

H pepper έγραψε στις 11:06, 01-03-15:

Καλημέρα ΡόκοΧουσί, στην Θεσσαλονίκη μένω. Θα ψάξω να δω τι γίνεται κι εδώ.

Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 1,088 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 11:20, 01-03-15:

Ναι, επικοινώνησε με το Δήμο καλύτερα εκεί μη τυχόν κι έχουν κανονίσει κάτι, αν και τέτοιου είδους προγράμματα δυστυχώς γίνονται πολύ σπάνια. Επίσης εγώ έμαθα πρόσφατα ότι υπάρχει κτηνιατρική κλινική στη Λάρισα, που σε συνεργασία με τη φιλοζωική αναλαμβάνει στειρώσεις αδέσποτων σε πολύ πολύ χαμηλές τιμές, σχεδόν συμβολικές..ειδικά για τα αρσενικά που η διαδικασία είναι κ πολύ πιο απλή, ίσως να υπάρχει αντίστοιχη περίπτωση και στη Θεσσαλονίκη.

Παράθεση

AnnieGr

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη AnnieGr
H AnnieGr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 759 μηνύματα.

H AnnieGr έγραψε στις 11:23, 01-03-15:

Στην κτηνιατρική του Αριστοτελείου δεν γίνονται δωρεάν οι στειρώσεις;

Παράθεση

pepper

Δραστήριο Μέλος

H pepper έγραψε στις 12:08, 01-03-15:

AnnieGr δεν βρήκα κάτι τέτοιο.

Παράθεση

AnnieGr

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη AnnieGr
H AnnieGr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 759 μηνύματα.

H AnnieGr έγραψε στις 12:20, 01-03-15:

Πάρε ένα τηλέφωνο αύριο να τους ρωτήσεις, ξέρω πως πολλές φιλοζωικές πάνε εκεί τα αδέσποτα για στειρώσεις. Δεν χάνεις κάτι

Παράθεση

tinkaki (κωνσταντινα)

Δραστήριο Μέλος

H tinkaki έγραψε στις 10:38, 03-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από pepper
tinkaki προχώρησε η διαδικασία? Το έκανε κανένας άλλος? Επαναφέρω το θέμα γιατί θέλω πολύ να το κάνω. Αν και βλέπω πως οι συνεργαζόμενοι κτηνίατροι είναι μόνο στην Αθήνα. χμμμ
Καλημέρα Pepper. Τώρα είδα το μήνυμα σου αλλά βλέπω πως σε κάλυψαν οι roccohooshie και AnnieGr. Μίλησες με φιλοζωικές;

Παράθεση

3lbereth

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη 3lbereth
H 3lbereth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5 + 11 μωρά! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H 3lbereth έγραψε στις 11:28, 11-10-17:

Καλημέρα στη γατοπαρέα!

Ανασταίνω ένα παλιό θέμα για να ζητήσω τη βοήθειά σας:
Έχετε υπ΄όψιν κάποιον δοκιμασμένο κτηνίατρο σε Χαλάνδρι/Νέο Ψυχικό που να αναλαμβάνει στείρωση σε αδέσποτη γατούλα με ένα λογικό κόστος; Η δική μου - αν κι εξαιρετική γιατρός - ζητά 120 ευρώ συν νοσήλεια, ποσό απαγορευτικό για μένα.
Το γατί φοβάται την ανθρώπινη επαφή και μου πήρε μήνες, πολλή υπομονή κι ακόμα περισσότερες κροκέτες για να καταφέρω να την αγγίξω. Τώρα δέχεται χάδια αλλά μόνον από εμένα και μόνον την ώρα του φαγητού. Οπότε, ο γιατρός θα πρέπει να μπορεί να τη διαχειριστεί, όπως και να την κρατήσει για 1-2 μέρες μετά την επέμβαση καθώς δεν υπάρχει ασφαλής χώρος για ανάρρωση.
Ξέρω οτι ζητάω πολλά, όμως η δόλια έχει γεννήσει 4 φορές απανωτά, τα μωρά της δε μακροημέρευσαν κι επιπλέον ταλαιπωρήθηκε με ισάριθμες μαστίτιδες.
Παράθεση

Ρούλης και Μπία (Ολυμπία)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρούλης και Μπία
H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 11:33, 11-10-17:

Το καημενούλι μου...στη θέση σου θα έπαιρνα τηλ όλους τους γιατρούς και όπου έβρισκα πιο φθηνά και ανθρώπινα θα την πήγαινα.Όλο και κάποιος θα γνωρίζει να σου πει.Σε τέτοιου είδους περιπτώσεις πρέπει κι οι γιατροί να είναι πιο ελαστικοί με τις τιμές,μην τα βάζουν όλα σε ένα τσουβάλι.Πάντως εδώ ο δικός μου θα έπαιρνε συμβολικά ένα 50άρι.
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 23:19, 11-10-17:

Αρχική Δημοσίευση από 3lbereth
Καλημέρα στη γατοπαρέα!

Ανασταίνω ένα παλιό θέμα για να ζητήσω τη βοήθειά σας:
Έχετε υπ΄όψιν κάποιον δοκιμασμένο κτηνίατρο σε Χαλάνδρι/Νέο Ψυχικό που να αναλαμβάνει στείρωση σε αδέσποτη γατούλα με ένα λογικό κόστος; Η δική μου - αν κι εξαιρετική γιατρός - ζητά 120 ευρώ συν νοσήλεια, ποσό απαγορευτικό για μένα.
Το γατί φοβάται την ανθρώπινη επαφή και μου πήρε μήνες, πολλή υπομονή κι ακόμα περισσότερες κροκέτες για να καταφέρω να την αγγίξω. Τώρα δέχεται χάδια αλλά μόνον από εμένα και μόνον την ώρα του φαγητού. Οπότε, ο γιατρός θα πρέπει να μπορεί να τη διαχειριστεί, όπως και να την κρατήσει για 1-2 μέρες μετά την επέμβαση καθώς δεν υπάρχει ασφαλής χώρος για ανάρρωση.
Ξέρω οτι ζητάω πολλά, όμως η δόλια έχει γεννήσει 4 φορές απανωτά, τα μωρά της δε μακροημέρευσαν κι επιπλέον ταλαιπωρήθηκε με ισάριθμες μαστίτιδες.
Καλησπέρα φίλη 3lbereth.
Πρώτα πρώτα να σου πω πως δεν χρειάζεται να μείνει 2 μέρες η γατούλα στο κτηνιατρείο, ένα 24ωρο είναι αρκετό. ΄Εχω στειρώσει αρκετές αδέσποτες (γιατί οι θηλυκές κυρίως χρειάζονται κάποια παρακολούθηση μετά το χειρουργείο, μια και ανοίγει η κοιλίτσα τους. Στα αγοράκια είναι πολύ πιο εύκολο. ).
Επίσης 120 ευρώ που σου ζητάει ο κτηνίατρός σου για αδέσποτο ζώο, είναι υπερβολικά πολλά χρήματα. Τόσα παίρνουν άλλα κτηνιατρεία για τις οικόσιτες γάτες, για θηλυκές μιλάμε πάντα γιατί στα αρσενικά είναι λίγο πιο χαμηλή η τιμή.
Πολλά κτηνιατρεία που γνωρίζω στην περιοχή μου, η οποία όμως δεν έχει καμμιά σχέση με το Χαλάνδρι, παίρνουν γύρω στα 35-45 για τα θηλυκά και 25-30 για τα αρσενικά. Πάντα για τα αδέσποτα μιλάμε και βλέπω πως σου ζητάει έξτρα χρήματα για την νοσηλεία...
Ρίξε μια ματιά σ' αυτό το ποστ, από το θέμα Λίστα κτηνιάτρων, αναφέρεται στο Χαλάνδρι, όπως και στο Κάτω Χαλάνδρι.
Επίσης κοίταξε και στο θέμα Γράψτε έναν κτηνίατρο εδώ, μήπως και κάποιος προτείνει κάποιο κτηνιατρείο στο Χαλάνδρι.
Φοβάμαι πως δεν ξέρω καθόλου την περιοχή σου και δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο, εύχομαι κάποιο άλλο μέλος που έχει γνώση του θέματος, να το διαβάσει και να σου απαντήσει πιο επισταμένα.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους