Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,383 εγγεγραμμένα μέλη και 718,409 μηνύματα σε 22,616 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 155 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ιώσεις γατιών

AmadeusW

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη AmadeusW
Ο AmadeusW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O AmadeusW έγραψε στις 17:51, 24-02-14:

Καλησπέρα,

έχω έναν γατούλη 3 ετών που τους τελευταίους μήνες φταρνίζεται συνέχεια, ενώ σήμερα παρατήρησα ότι και τα μάτια του είναι πλέον πολύ υγρά (καταρροή σαν να έχει γρίππη ή κάτι σχετικό). Τον είχα βρει στο δρόμο μωρό και ο κτηνίατρος μου είχε πει ότι επειδή γεννήθηκε στο δρόμο θα την έχει πάντα αυτή την ίωση του αναπνευστικού. Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι είναι συνέχεια έτσι τον τελευταίο καιρό. Εκτός από φάρμακα, υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσε να κάνω να τον βοηθήσω; Ο γάτος είναι ελεύθερος και όχι περιορισμένος στο σπίτι. Να ενισχύσω τη διατροφή του (κρόκους αυγών, ζαμπονάκια και τα σχετικά);

Αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει παρόμοια περίπτωση, ας μου πει.
Ευχαριστώ πολύ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 23:46, 02-03-14:

Οι ιωσεις των γατιων εχουν και ονομα. Θα ελεγα να ρωτησεις τον κτηνιατρο σου για ποια ακριβως ιωση προκειται, αν και υποπτευομαι ποια ειναι. Ρωτησε τον επισης αν μπορει να σου δωσει να παιρνει καποιο ενισχυτικο του ανοσοποιητικου ουτως ωστε να μην πεφτει το ανοσοποιητικο του και να μην παθαινει εξαρσεις του ιου.
Καλη περιπτωση ειναι η λυσινη αλλα να εχει συμφωνησει και ο κτηνιατρος πρωτα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AmadeusW

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη AmadeusW
Ο AmadeusW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O AmadeusW έγραψε στις 02:27, 03-03-14:

Όπως είπα και παραπάνω είναι του άνω αναπνευστικού και η πλέον συχνή σε αδέσποτα γατιά. Τώρα, αν είναι ο ερπητοϊός ή ο καλυκοϊός ή και οι δύο μαζί, δεν το γνωρίζω και δεν ξέρω αν έχει και νόημα. Για λυσίνη το διάβασα κι εγώ. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μ' αφήνει να του δώσω τίποτα. Μόνο στο φαγητό του, αν τα καταφέρω και αν και όταν εμφανιστεί με το καλό (γιατί το συνηθίζει να αλητεύει για μέρες ολόκληρες).

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AmadeusW : 03-03-14 στις 02:34.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Αρπαγή των γατιών μου - Από GATOYLINOS95
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-08-11 στις 15:05.
    • Χαρίζεται ζευγαράκι γατιών ! - Από Ολγα Κουκοράβα
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Χαρίζονται.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-11-10 στις 13:52.
    • Εγγραφή καθαρόαιμων γατιών - Από dion
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-07-09 στις 20:56.
    • Δολοφονίες γατιών - Από nikolass
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-03-09 στις 00:39.
    • Ασθένειες των γατιών - Από JohnDVM
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-04-08 στις 01:15.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους