Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,608 εγγεγραμμένα μέλη και 712,990 μηνύματα σε 21,973 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 261 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κατεστραμμένο ονυχοδρόμιο

mulan

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mulan
H mulan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

H mulan έγραψε στις 21:36, 03-06-11:

Το ονυχοδρόμιο της Mulan είναι σε κακή κατάσταση και δεν ξέρω πως να το επιδιορθώσω. Το έχω μόνο 6 μήνες, είναι σχετικά μικρό με χνουδωτή βάση και κύλινδρο που συνδέει την πάνω βάση που είναι σαν σπιτάκι. Κλασσικό ονυχοδρόμιο δηλαδή. Το θέμα είναι ότι το υλικό από τον κύλινδρο το ξεκόλλησε η μουλαν και κρέμεται. Δοκίμασα να το κολλήσω αλλά ξεκόλλησε ξανά. Μπορώ να αγοράσω από πουθενά τέτοιο υλικό, παρόμοιο με του ονυχοδρομίου ώστε να το δέσω γύρω γύρω? Ή αν έχετε καμιά άλλη ιδέα είναι ευπρόσδεκτη.

Έχει ξοκολλήσει εντελώς και φαίνεται το χαρτόνι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  03062011448.jpg
Εμφανίσεις:  53
Μέγεθος:  154,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  03062011449.jpg
Εμφανίσεις:  59
Μέγεθος:  170,5 KB  
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 04-06-11 στις 10:34. Αιτία: merge
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 01:19, 04-06-11:

Στο practiker εχει σιγουρα αυτο το καραβόσχοινο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mulan

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mulan
H mulan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

H mulan έγραψε στις 12:58, 04-06-11:

Οκ!!! Ευχαριστώ!!!

Παράθεση

ΕΛΑ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΕΛΑ
H ΕΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 147 μηνύματα.

H ΕΛΑ έγραψε στις 23:24, 29-04-16:

Καλησπέρα ! Όλο θέματα μου βγαίνουν τελευταίως ... Λοιπόν αγόρασα πριν 2 εβδομάδες 1 ονυχοδρόμιο στο γάτο μου . Είναι πολύ κομψό , είναι της trixie ,είχα την εντύπωση ότι ήταν πολύ γερό , πολύ σταθερό από την πρώτη στιγμή . Είναι μία αρκετα ψιλή κολόνα που ανεβαίνει και κάθεται αλλά πιο πολύ του αρέσει η πλευρά με το βελούδο που έχει 3 τρύπες που κρύβονται μπαλάκια και ποντικάκια . Τον έχει ενθουσιασει !!! Ασχολείται πολύ μαζί του , και τα έπιπλα βρίσκονται επιτέλους σε δεύτερη μοίρα . Αλλά ήδη η πλευρά με το βελούδο έχει καταστραφεί αρκετά . Είναι μισός μήνας μόνο και δεν ξερω αν θα βγάλει το μήνα . Πόσο κρατάει ενα ονυχοδρόμιο ? Δεν είναι μικρή επένδυση και θα ήθελα να ξέρω κάθε πότε ανανεώνεται και τί πρέπει να προσέχω στην αγορά του . Αυτό μου είχε φανει πολύ καλό όταν το αγόρασα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,028 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 04:29, 30-04-16:

Κανονικά ένα ονυχοδρόμιο μπορεί να αντέξει χρόνο και βάλε. Βελούδο λες; Μπορείς να αναρτήσεις μια φωτογραφία για να καταλάβουμε πως είναι ακριβώς;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΕΛΑ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΕΛΑ

H ΕΛΑ έγραψε στις 09:37, 30-04-16:

Αρχική Δημοσίευση από Selina Kyle
Κανονικά ένα ονυχοδρόμιο μπορεί να αντέξει χρόνο και βάλε. Βελούδο λες; Μπορείς να αναρτήσεις μια φωτογραφία για να καταλάβουμε πως είναι ακριβώς;
Θα μπορούσα αλλά δεν ξέρω πώς να το κάνω .

Κατάλαβα ότι πρέπει να χρησιμοποιήσω το εικονίδιο με τη ζωγραφιά . Μου ζητάει διεύθυνση url και εγώ απλά θέλω να πάω στη συλλογή μου και να επιλέξω φωτό . .Μπορείς να με βοηθήσεις????

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Claire Rentfield : 30-04-16 στις 10:43. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 10:43, 30-04-16:

Φίλη ΕΛΑ σου στέλνω πμ με οδηγίες για ανέβασμα φωτογραφιών.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΕΛΑ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΕΛΑ

H ΕΛΑ έγραψε στις 00:30, 01-05-16:

/forum.mycat.gr/gallery/files/8/6/9/5/5/_102659.jpg

Παράθεση

ΕΛΑ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΕΛΑ

H ΕΛΑ έγραψε στις 00:35, 01-05-16:

Προσπάθησα να ανεβάσω το ονυχοδρόμιο. Μάλλον δεν τα κατάφερα . Θα προσπαθήσω κάποια άλλη στιγμή . Σημερα πείσμωσα αλλά δεν τα κατάφερα . Παρόλα αυτά ....Χριστός Ανέστη , Καλή Πρωτομαγιά!!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 01:47, 01-05-16:

Αρχική Δημοσίευση από ΕΛΑ
Προσπάθησα να ανεβάσω το ονυχοδρόμιο. Μάλλον δεν τα κατάφερα . Θα προσπαθήσω κάποια άλλη στιγμή . Σημερα πείσμωσα αλλά δεν τα κατάφερα . Παρόλα αυτά ....Χριστός Ανέστη , Καλή Πρωτομαγιά!!!!
Χριστός Ανέστη ΕΛΑ μου, καλή Πρωτομαγιά και για σένα και το κουτσουνάκι σου.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,024 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 08:56, 01-05-16:

Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά!

Αν είναι η σωστή φωτογραφία με αυτό το ονυχοδρόμιο..

Το βλέπω αρκετά φθαρμένο σε σημεία, οπότε μάλλον σύντομα θα χρειαστεί αντικατάσταση. Βέβαια δεν ξέρω πώς είναι και η άλλη του πλευρά.
Ένα γερό ονυχοδρόμιο, κανονικά κρατάει πάνω από 1-2 χρόνια. Παρόλ'αυτά, ορισμένες φορές, την πατάμε ακόμα και από τις καλύτερες μάρκες (όπως είναι η trixie), που μπορεί να δείχνει ωραίο και πολλά υποσχόμενο, αλλά τα υλικά να μην είναι τόσο αντοχής. Χωρίς, βέβαια, να παραβλέψω και τις εκάστοτε "συνθήκες", π.χ. αν το γατί είναι υπερβολικά "ενθουσιώδες" και "σκρατσάρει" μετά μανίας..
Κι εγώ ετοιμάζομαι να αλλάξω τώρα το δικό μας ονυχοδρόμιο, είναι πλέον σε χείριστη κατάσταση.

Δεν πειράζει, γερός να είναι ο γατούλης σου και κι ας καταστρέψει στο διάβα του άπειρα ονυχοδρόμια
Να είστε καλά και καλό μήνα!

Παράθεση

ΕΛΑ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΕΛΑ

H ΕΛΑ έγραψε στις 16:06, 01-05-16:

Αληθώς Ανέστη και Καλή Πρωτομαγιά !Οντως αυτή είναι η φωτό που ανέβασα. Κάτι δεν εκανα σωστά που εσύ το διόρθωσες ,να υποθέσω . Λοιπόν όντως ο γάτος είναι ένα θηριάκι . Είναι 3 ετών , περίπου 6 κιλά και με πολλή ενέργεια . Οι άλλες 3 πλευρές του ονυχοδρομίου με το σχοινί είναι οκ. Και η κολόνα πολύ γερή στη βάση της. Αλλωστε είπαμε μόνο 15 ημέρες βρίσκεται στο σπίτι .
Εύχομαι το καλύτερο για σένα και για αυτούς που αγαπάς.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ονυχοδρόμιο - Από galateia
      Το θέμα έχει λάβει 19 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-02-16 στις 12:20.
    • Πωλείται ονυχοδρόμιο - Από FROLLI (SFS)
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-11-11 στις 20:31.
    • Ονυχοδρόμιο, βίντεο Νο 2!! - Από Gvasil
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-02-09 στις 00:03.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους