Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,634 εγγεγραμμένα μέλη και 713,367 μηνύματα σε 22,000 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 289 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Αδέσποτα: Στείρωση και υιοθεσία

cat man

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cat man
Ο cat man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O cat man έγραψε στις 20:04, 19-01-16:

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την στείρωση αδέσποτων στην περιοχή της Θεσσαλονίκης. Απ' όσο μου είπαν πρέπει να επικοινωνήσω με τον δήμο και να μου προτείνουν συμβεβλημένους κτηνιάτρους οι οποίοι αναλαμβάνουν τέτοιες περιπτώσεις. Μήπως γνωρίζει κάποιος/α τα σχετικά με την διαδικασία και ενδεχομένως κάποιες πληροφορίες (τηλέφωνα, ιστοσελίδες) για να με κατευθύνουν;
Επίσης, τί προβλέπει μια διαδικασία υιοθεσίας αδέσποτου (εξετάσεις,βιβλιάριο,τσιπάκι,κτλ);
(Τα ερωτήματα αφορούν ένα αδέσποτο γατάκι της γειτονιάς μου το οποίο και προσπαθώ να φροντίσω)

Ευχαριστώ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kari

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kari
H kari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H kari έγραψε στις 01:50, 16-02-17:

Καθημερινά βλέπω πάρα πολλές αδέσποτες γάτες σε διάφορα σημεία στο Ίλιον οι οποίες ενώ γενικά φροντίζονται μερικώς ως προς την τροφή τους, δεν βλέπω να ενδιαφέρεται κανείς για τη στείρωσή τους. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια δράση του Δήμου Ιλίου για τη φροντίδα των αδέσποτων γατιών ή γενικά οποιαδήποτε οργανωμένη δράση για τη φροντίδα ή τη στείρωσή τους; Θα με ενδιέφερε επίσης να μάθω αν είναι κάποιος φροντίζει επίσης αδέσποτες γατούλες στο Ίλιον μήπως και συνασπιστούμε με κάποιο τρόπο για την φροντίδα τους. Τα δομικά προβλήματα με τις γάτες στις οποίες αναφέρομαι είναι ότι (i) δεν είναι γάτες της δικής μου γειτονιάς αλλά βρίσκονται σε διάφορα σημεία και σε αρκετή απόσταση από το σπίτι μου οπότε δεν είναι εύκολο να έχω συνεχή επαφή ή να τις πιάσω μόνη μου για στείρωση (γενικά ξέρω περίπου τα σημεία που κυκλοφορούν).(ii) λόγω του πλήθους τους είναι αδύνατο να καλύψω το κόστος των στειρώσεών τους. Γενικά οποιαδήποτε συμβουλή ή κατεύθυνση βοήθειας είναι ευπρόσδεκτη.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 17-02-17 στις 13:36. Αιτία: Επαναφορά χωρίου
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους