Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,608 εγγεγραμμένα μέλη και 712,990 μηνύματα σε 21,973 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 261 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Αλόη για γάτες;

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 23:13, 02-04-08:

Χρήσιμα προιόντα για ιδιοκτήτες και κτηνιατρους καθως φαινεται.. δεν τα βαζω για διαφημιση αλλα για ενημερωση, μπορει καποιους να τους ενδιαφερει

Aloe Κτηνιατρικό Σπρέι

Το κτηνιατρικό σπρέι με βάση την σταθεροποιημένη Aloe Βέρα είναι ιδανικό για την προστασία του δέρματος οποιουδ΄ηποτε μέγεθος ή τύπου κατοικίδιου ζώου.

Η Αλόη Βέρα και η αλλαντοϊνη που περιέχει ενυδατώνουν και καταπραϋνουν.

� Αγνή σταθεροποιημένη Aloe Βέρα
� Προϊόν για πολλές χρήσεις
� Δράση ενυδάτωσης
� Εύκολη εφαρμογή

Κτηνιατρικό Πακέτο

Κωδ.02
Μέσα στο αποκλειστικό πακέτο για τα ζώα θα βρείτε προϊόντα όπως το κτηνιατρικό σπρέι με Aloe Vera, τον χυμό Αλόης Βέρα, το Aloe Vera Jelly και την Aloe Propolis Crème. Πρόκειται για ένα ολοκληρωμένο πακέτο προϊόντων που περιέχει πολύτιμα φυσικά συστατικά τα οποία μπορούν να συνεισφέρουν στην ευημερία των μικρών και μεγάλων φίλων μας.

Για να το προμηθευτουν κτηνίατροι εδω
http://www.aloevera.gr/main.html
Στην θεσσαλονικη τα χρησιμοποιει γνωστή μου κτηνίατρος οποιος θελει του λεω που

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Fotini
H Fotini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τόσες που έχω χάσει το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,457 μηνύματα.

H Fotini έγραψε στις 13:08, 03-04-08:

Μία συνάδελφος έγινε αντιπρόσωπος της εταιρίας καλλυντικών LR (είναι γερμανική). Μας έφερε τις προάλλες τον κατάλογο και βρήκα ένα σπρέι για κατοικίδια το οποίο περιέχει Αλόη και το φυσικό συστατικό Neera που προστατεύει από παράσιτα (ψύλλους, ψείρες, κλπ.). Το παράγγειλα και περιμένω να μου το φέρει. Η Ρενάτα είναι αλλεργική σε αυτά που κυκλοφορούν στην αγορά (frontline & stronghold) και θα της δοκιμάσω αυτό αφού χρησιμοποιήσω πρώτα το frontline σε σπρέι, όπως σύστησε ο κτηνίατρος... Είμαι περίεργη, πάντως, να δω αν το σπρέι της LR έχει αποτέλεσμα... Στη φωτογραφία που σας επισυνάπτω είναι το πρώτο στα δεξιά.. (www.lrworld.gr)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΓΙΟΥΛΗ
H ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Βιρμανίας, Κεραμιδόγατες, Περσικές, Σιαμ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 23,857 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 13:12, 03-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Fotini
Μία συνάδελφος έγινε αντιπρόσωπος της εταιρίας καλλυντικών LR (είναι γερμανική). Μας έφερε τις προάλλες τον κατάλογο και βρήκα ένα σπρέι για κατοικίδια το οποίο περιέχει Αλόη και το φυσικό συστατικό Neera που προστατεύει από παράσιτα (ψύλλους, ψείρες, κλπ.). Το παράγγειλα και περιμένω να μου το φέρει. Η Ρενάτα είναι αλλεργική σε αυτά που κυκλοφορούν στην αγορά (frontline & stronghold) και θα της δοκιμάσω αυτό αφού χρησιμοποιήσω πρώτα το frontline σε σπρέι, όπως σύστησε ο κτηνίατρος... Είμαι περίεργη, πάντως, να δω αν το σπρέι της LR έχει αποτέλεσμα... Στη φωτογραφία που σας επισυνάπτω είναι το πρώτο στα δεξιά.. (www.lrworld.gr)
Να μας πεις εντυπώσεις! Ακούγεται ενδιαφέρον!

Παράθεση

Θοδωρής

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Θοδωρής
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.

O Θοδωρής έγραψε στις 13:12, 03-04-08:

Η μητερα μου ειναι επισης αντιπροσωπος της LR και ειναι πολυ καλη εταιρεια,εχει πολυ καλα προιοντα.

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

H Fotini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τόσες που έχω χάσει το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,457 μηνύματα.

H Fotini έγραψε στις 13:13, 03-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Sureilizer
Η μητερα μου ειναι επισης αντιπροσωπος της LR και ειναι πολυ καλη εταιρεια,εχει πολυ καλα προιοντα.
Πολύ χαίρομαι που το ακούω! Θα σας πω εντυπώσεις όταν το πάρω

Παράθεση

Αντα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Αντα
H Αντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 6,545 μηνύματα.

H Αντα έγραψε στις 13:13, 03-04-08:

πόσο συχνά το βάζεις? πόσο θα κρατήσει ειναι το θέμα, για να δεις αν αξίζει να δώσεις 20 ευρω...

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

H ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Βιρμανίας, Κεραμιδόγατες, Περσικές, Σιαμ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 23,857 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 13:14, 03-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Sureilizer
Έχει κι άλλα προιόντα για γάτες ξέρεις?

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

H Fotini έγραψε στις 13:16, 03-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Αντα
πόσο συχνά το βάζεις? πόσο θα κρατήσει ειναι το θέμα, για να δεις αν αξίζει να δώσεις 20 ευρω...
Έχεις δίκιο σε αυτό, δεν το είχα σκεφτεί...Αλλά, επειδή με τα φάρμακα που ανέφερα, δε θα δούμε προκοπή, σκέφτηκα να δοκιμάσω την Αλόη... Αν κάνει δουλειά, πάντως, δε θα λυπηθώ τα 20 ευρώ.

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 13:16, 03-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΟΥΛΗ
Η Νάντια το έψαχνε ξέρω...
Ίσως όμως να είναι υπερβολικό να της το πάρεις απ'έξω... θα ρωτήσω στο Pet city...

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

H Fotini έγραψε στις 13:17, 03-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΟΥΛΗ
Έχει κι άλλα προιόντα για γάτες ξέρεις?
Γιούλη, επειδή είδα τον κατάλογο, δεν βρήκα άλλα προϊόντα. Είναι για γυναίκες, κυρίως, όπως η Oriflame, Avon, κλπ. Και πώς έχει αυτή τη σειρά για κατοικίδια, είναι κάτι το εντυπωσιακό

Παράθεση

Βάσια13859

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Βάσια13859
H Βάσια13859 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,613 μηνύματα.

H Βάσια13859 έγραψε στις 08:40, 04-04-08:

Όσον αφορά στο προιόν με την αλοα βέρα, ξέρω ότι είναι καλή για το δέρμα, αλλά πως θα διώξει ψύλλους και τσιμπούρια δεν μπορώ να καταλάβω.Φωτεινή τι αλλεργία κάνει η Renata στο frontline?γιατί δεν το έχω ακούσει πουθενά.Βασικά για το stronghold αναφέρεται ότι κάνει υποτρίχωση (πέφτει η τρίχα) στο σημείο ενστάλλαξης, και Σιαμέζος μου το έκανε, αλλά το frontline ποτέ δεν 'έχω ακούσει κάτι.Τι ακριβώς σου κάνει, γιατι είναι φάρμακο που έχει προταθεί για Nobel και το εμπιστεύομαι.

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 08:43, 04-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Βάσια
Όσον αφορά στο προιόν με την αλοα βέρα, ξέρω ότι είναι καλή για το δέρμα, αλλά πως θα διώξει ψύλλους και τσιμπούρια δεν μπορώ να καταλάβω.Φωτεινή τι αλλεργία κάνει η Renata στο frontline?γιατί δεν το έχω ακούσει πουθενά.Βασικά για το stronghold αναφέρεται ότι κάνει υποτρίχωση (πέφτει η τρίχα) στο σημείο ενστάλλαξης, και Σιαμέζος μου το έκανε, αλλά το frontline ποτέ δεν 'έχω ακούσει κάτι.Τι ακριβώς σου κάνει, γιατι είναι φάρμακο που έχει προταθεί για Nobel και το εμπιστεύομαι.
Άστα... της έκανε τρομερή φαγούρα και πέφταν οι τρίχες της!!!
Ο γιατρός της το έκοψε και θα δοκιμάσει το frontline σε σπρει...

Παράθεση

Βάσια13859

Επιφανές Μέλος

H Βάσια13859 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,613 μηνύματα.

H Βάσια13859 έγραψε στις 08:45, 04-04-08:

μπα το ίδιο είναι δεν νομίζω να αλλάξει κάτι αν έχει πρόβλημα στο φάρμακο, εκτός αν την πειράζει που είναι σε σταγόνες και την εκνευρίζει που λαδώνει, και η Αθηνά εκνευρίζεται με αυτό και μετά γλύφεται μια μέρα και είναι μούσκεμα.

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

H Fotini έγραψε στις 09:15, 04-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Βάσια
Έχει προταθεί για Nobel το frontline; Όταν της έβαλα την αμπούλα (τη μπλε), είχε μια κάποια ενόχληση και ψιλο-ξυνόταν, αλλά τίποτα το φοβερό. Σκέφτηκα ότι τη γλυτώσαμε, αλλά το απόγευμα που σηκώθηκε από τον ύπνο, άρχισε να ξύνεται και να βγάζει τούφες με το πόδι της. Ο κτηνίατρος είπε ότι ήταν αλλεργική αντίδραση και να δοκιμάσω την επόμενη φορά το σπρέι - να περάσω τη γούνα της σα χάδι ώστε να μην πάει στο δέρμα Δεν ξέρω αν θα πάθει κάτι όταν το γλείψει... Βάσια, μπορεί να δηλητηριαστεί; Φοβάμαι πολύ, από τώρα σκέφτομαι τη μέρα που θα την πασαλείψω με το σπρέι

Και ξέρεις τι; Πρέπει να έκανε αλλεργική αντίδραση στην αμπούλα γιατί, ενώ της έβαζα μια οδοντόκρεμα κάθε εβδομάδα στα ούλα και ο λόξυγγας από τον καλυκοϊό είχε σχεδόν εξαφανιστεί, μετά την αμπούλα ξανάρχισε και φτέρνισμα και λόξυγγα. Δεν ξέρω τι να κάνω με αυτό το γατί...

Παράθεση

Βάσια13859

Επιφανές Μέλος

H Βάσια13859 έγραψε στις 09:25, 04-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Fotini
Έχει προταθεί για Nobel το frontline; Όταν της έβαλα την αμπούλα (τη μπλε), είχε μια κάποια ενόχληση και ψιλο-ξυνόταν, αλλά τίποτα το φοβερό. Σκέφτηκα ότι τη γλυτώσαμε, αλλά το απόγευμα που σηκώθηκε από τον ύπνο, άρχισε να ξύνεται και να βγάζει τούφες με το πόδι της. Ο κτηνίατρος είπε ότι ήταν αλλεργική αντίδραση και να δοκιμάσω την επόμενη φορά το σπρέι - να περάσω τη γούνα της σα χάδι ώστε να μην πάει στο δέρμα Δεν ξέρω αν θα πάθει κάτι όταν το γλείψει... Βάσια, μπορεί να δηλητηριαστεί; Φοβάμαι πολύ, από τώρα σκέφτομαι τη μέρα που θα την πασαλείψω με το σπρέι

Και ξέρεις τι; Πρέπει να έκανε αλλεργική αντίδραση στην αμπούλα γιατί, ενώ της έβαζα μια οδοντόκρεμα κάθε εβδομάδα στα ούλα και ο λόξυγγας από τον καλυκοϊό είχε σχεδόν εξαφανιστεί, μετά την αμπούλα ξανάρχισε και φτέρνισμα και λόξυγγα. Δεν ξέρω τι να κάνω με αυτό το γατί...
Οχι δεν παθαίνει τίποτα αν το γλείψει, έχει δράση μόνο για τα παράσιτα, δρα μόνο στο νευρικό σύστημα αυτών.όταν βάλεις το spray να την έχει μετά να παίζει μέχρι να στεγνώσει γιατί για να δράσει το spray θα πρέπει να μουσκεψεις τη γάτα, το οποίο νομίζω είναι ότι χειρότερο για ένα γατι.Εν τω μεταξεί θα πρότεινα να την ψεκάσεις για αρχή μόνο σε ένα σημείο, πλάτη ή κανα πόδι για να δεις πως αντιδρά, γιατι αν ειναι αλλεργικη στο φάρμακο είναι το ίδιο θα πάθει πάλι αλλεργία.Δεν νομίζω όμως να έχει αλλεργία σε αυτό, μάλλον είναι νευρκή και δεν της αρέσει η αίσθηση της λιπαρότητας που αφήνει μετά η αμπούλα, δεσ το και πράξε ανάλογα!

Παράθεση

mandeson

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mandeson
H mandeson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πάμπολλα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 250 μηνύματα.

H mandeson έγραψε στις 22:49, 30-10-08:

Τελικά παιδιά, τι έχει γίνει με αυτή τη σειρά των προϊόντων με την αλόη; Λειτουργεί και κατά των ψύλλων κλπ.;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 17:26, 31-10-08:

παρε τηλ να ρωτησεις στην εταιρεια νομιζω εχει και τετοια προιοντα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

KOSIRINI (Ειρήνη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη KOSIRINI
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες και μας γράφει απο Κως (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H KOSIRINI έγραψε στις 20:55, 19-10-17:

Καλησπερα σε ολους!Διαβασα χτες ενα αρθρο στο ιντερνετ σχετικα με την βιολογικη ποσιμη αλοη βερα(μονο το τζελ)οτι μπορουμε να προσφερουμε στην γατα μας για να πιει.Οταν το διαβασα πραγματικα γεμισα απο αποριες.Οκ,ειναι μια σουπερ τροφουλα αλλα κανει το ιδιο καλο και στο κατοικιδιο μας?Εσεις τι αποψη εχετε πανω σε αυτο?Εχετε καποια εμπειρια?
Παράθεση

Ρούλης και Μπία (Ολυμπία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρούλης και Μπία
H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,462 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 22:57, 19-10-17:

Προσωπικά δεν θα έδινα στη γάτα μου αυτό το πράγμα.Το εμπόριο μπορεί να θέλει αλλά υπάρχουν και όρια επιτέλους.Μπορεί οι άνθρωποι να πίνουν την αλόη αλλά δεν κάνει απολύτως τίποτα.Μπορεί να κάνει καλό αν εφαρμοστεί τοπικά ,δια της ποσίμου οδού πηγαίνει απλά στο έντερο.Είναι σα να πασαλείφουμε το αυτοκίνητο με μηχανόλαδο και περιμένουμε να δουλέψουν τα πιστόνια.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους