Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,442 εγγεγραμμένα μέλη και 707,541 μηνύματα σε 21,730 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 305 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια είναι η ιδανική γατοφόρος;

deni

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη deni
. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O deni έγραψε στις 13:52, 08-09-07:

Ευχαριστω πολυ.τωρα κατεβηκα εδω στην αγορα και ειδα και τα δυο που μου ειπατε και οντως το ενα ειχε και ποτηστρα και μαξιλαρακι.αλλα τι να το παρω απο δω και να το κουβαλαω στο αεροπλανο αδειο.τωρα το προβλημα μου ειναι τι θα βρω στην ξανθη.εχουμε βεβαια ενα μεγαλο pet shop αλλα μια φορα που πηγα και κοιτουσα εντελως ενημερωτικα δεν ειχα βρει κατι με ποτηστρακι.να δουμε.ελπιζω μονο ρε παιδια να μη φωναζει το καημενο μεσα στο κλουβι γιατι μεχρι αθηνα θα παω με το μπαμπα μου και πολυ φοβαμαι οτι ηδη εχει καποιες αναστολες σχετικα με το να παρω τη γατα μαζι μου.οποτε αν φωναζει πολυ το πιο πιθανο ειναι να μας πεταξει και τις δυο στα τεμπη σε κανεν γκρεμο.
και αφου λυσαμε το προβλημα του κλουβιου μπορει καποιος να μου προτεινει καμια ιδεα για την τουαλετα της?γιατι το να παρω ολη το κουτι της τουαλετας της δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο ολο ογκου.το κλουβι και η τουαλετα θα πιασουν ολο το πισω καθισμα και δεν εχω και κανενα τερστιο αυτοκινητο οποτε τι θα γινει με τα πραγματα μου?ξερετε αν υπαρχει τιποτα σε μικροτερο μεγεθος για τετοιες περιπτωσεις?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vibe

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vibe
H Vibe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H Vibe έγραψε στις 22:11, 02-04-08:

Τι τσάντες χρησιμοποιείται για να μεταφέρετε τα γατιά σας?
Εγώ έχω το κλασσικό πλαστικό "κλουβί" αλλά δεν το βρίσκω τόσο βολικό.Έχω δει στο ιντερνετ διάφορες τσάντες,σε πολλά διαφορετικά είδη,αλλά δεν ξέρω κατά πόσο και ποιά απ' όλα είναι για γάτες.
Όποιος ξέρει πληροφορίες για pet shops στην Ελλάδα που να διαθέτουν ποικιλία προϊόντων, ή μπορεί να βάλει κάποια links προϊόντων αποκλειστικά για γάτες, παρακαλώ ας τα γράψει εδώ.
Σας ευχαριστώ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 22:24, 02-04-08:

Γενικα καταρχας ολα ατα λέγονται γατοφόρα ειται προκειται για πανινα ειτε για πλαστικα. Εχει παρα πολλα ειδη ακόμα και για ιατρικους σκοπους και εχει σε καθε πετ σοπ. Τα πλαστικα με το μαξιλαρακι μεσα ειναι πιο χρησιμα για ιατρικους σκοπους γιατι καθαριζονται πολύ πιο ευκολα.. πχ φαντασου να εχει μεταδιδομενο τριχοφαγο , θα πρεπει να πλυνεις στο πλυντηριο τη τσαντα.. πως θα βγει μετα??? ενω στο πλαστικο ριχνεις μια χλωρινιτσα και τελειωσε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 09:16, 03-04-08:

Vibe, συγχώνευσα το θέμα σου με παλιότερο σχετικό θέμα. Ελπίζω διαβάζοντας τις προηγούμενες σελίδες να βρεις τις απαντήσεις που θέλεις.

Παράθεση

Vibe

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vibe
H Vibe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H Vibe έγραψε στις 14:27, 03-04-08:

α όμορφα, σ'ευχαριστώ πολύ! :cool:
επίσης αν κάποιος ξέρει για τη μεταφορά με τραίνο τι γίνεται.γιατί έχω δει πολλούς επιβάτες να παίρνουν σε σκληρούς γατοφόρους γατιά ή μικρόσωμα σκυλάκια στις θέσεις τους, ενώ από τις πληροφορίες του οργανισμού μου είπαν ότι μπορείς να μεταφέρεις κατοικίδια μόνο σε συγκεκριμένο δρομολόγιο και τα βάζουν όλα σε ένα ειδικό βαγόνι.Αλλά δεν τα πολυεμπιστεύομαι αυτά.Όποιος έχει κάποια εμπειρία σε ταξίδια με γάτα,ας με πληροφορήσει κι εμένα. Σας ευχαριστώ πάλι

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,661 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 14:41, 03-04-08:

Αν η γατοφόρος σου ειναι σκληρη και όχι πάνινη,και πληρεί τις προδιαγραφές(στο πετ σοπ θα σου πουν αν έχει όλα τα κουμπωματα που χρειαζεται για να επιτραπει να μεταφερθει με μέσα μαζικής μεταφοράς),μπορεις να βάλεις τη γατούλα στη σκαλιέςρα όπου βάζουν τις βαλίτσες.Για καλό και για κακό μην τη βάλεις στα πόδια σου και αρπάξει κανένα πόδι διπλανού,επειδή θα έχεις πρόβλημα.Κι εμενα τα ιδια μου έλεγα από τον ΟΣΕ αλλα δυο χρονια που ταξιδευα με τραινο δενειχα καποιο προβλημα.

Παράθεση

vi2ka (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη vi2ka
H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (και 10 στην αυλή έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 1,598 μηνύματα.

H vi2ka έγραψε στις 10:21, 23-07-08:

Θα εκτιμούσα πολύ τη βοήθεια και τις γνώσεις πάνω στο θέμα επιλογής της κατάλληλης γατοφόρου.Πρόκειται να κάνουμε ένα 3ωρο ταξιδάκι το σ/κ που έρχεται και θα πρέπει να εφοδιαστώ για τη μεταφορά της μικρής μου.Τι πρέπει να προσέξω πριν αγοράσω?Ποια διάσταση ειναι ιδανική?Κλειστή ή ανοιχτή?Πλαστικό ή...Θέλω να της πάρω μια και καλή.Οχι να την αλλάξω αργότερα.Από τιμές τι παίζει?
Θα πάω αύριο να την αγοράσω γι'αυτό χρειάζομαι άμμεσα τη βοήθεια σας.

Παράθεση

erefer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη erefer
Ο erefer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,722 μηνύματα.

O erefer έγραψε στις 10:25, 23-07-08:

Αφού θες να πάρεις μία, θα σου έλεγα να πάρεις πλαστική γιατί καθαρίζεται και πλένεται εύκολα.. απο λεφτά υπολόγισε 30-40 ευρώ

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,334 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 10:26, 23-07-08:

σου προτείνω ανεπιφυλακτα γατοφορο απο σκληρο πλαστικό, είναι πιο ακριβές βεβαια αλλα πολυ πιο ανθεκτικές και πιο ασφαλείς. Να φροντισεις να ειναι ευρυχωρη αρκετά ώστε να μην στριμωχνεται το γατακι έστω και οταν μεγαλώσει...υπάρχουν κάποιες πλαστικές επίσης που έχουν ένα μαξιλαράκι στο "πατωμά " τους..εναλλακτικά ομως μπορεις να βαζεις το αγαπημενο της κουβερτακι ή ακομα καλυτερα μια δική σου παλια μπλούζα για να ταξιδεύει μυριζοντάς σε και να νιωθει πιο ασφαλής

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Fotini
H Fotini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τόσες που έχω χάσει το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,457 μηνύματα.

H Fotini έγραψε στις 10:32, 23-07-08:

Εγώ έχω αυτή που είναι πολύ καλή. Σταθερή, με ανοίγματα για να παίρνει το γατί αέρα, έχει θήκες για τροφή και νερό και μπορεί να ασφαλιστεί στο αυτοκίνητο με ζώνη στο κάθισμα. Κοστίζει περίπου 40-50 ευρώ. Επίσης, είναι εγκεκριμένη από τις αεροπορικές εταιρίες σε περίπτωση που ταξιδέψεις με αεροπλάνο.

Παράθεση

Άννα Κ.

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Άννα Κ.
H Άννα Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 820 μηνύματα.

H Άννα Κ. έγραψε στις 10:55, 23-07-08:

Εγω εχω και πλαστική και πάνινη γατοφορο αλλα για να ειμαι ειλικρινης δεν χρησιμοποιω ποτέ την πλαστικη...Η πανινη με βόλεψε μια χαρα και την εχω πάνω απο 10 χρονια(Πρέπει να πάρω καινουρια τωρα που το σκέφτομαι!!!)...Και η πανινη πλένεται πάρα πολυ ευκολα στο πλυντηριο, απλά αφαιρεις τον πάτο της...Φαντάζομαι όμως οτι και εκει παίζουν ποιοτητες...Εμενα πάντως η πανινη ηταν πολυ πιο ακριβη από την πλαστική, και βολεψε και εμενα στο να την κραταω και να μην κουραζονται τα χερια μου αλλα και την γατα μου την ταξιδιαρα!!!Απλά πρέπει να κοιταξεις να εχει σταθερο πάτο και να μην κανει λακκουβα απο το βαρος του ζωου...

Παράθεση

vi2ka (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (και 10 στην αυλή έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 1,598 μηνύματα.

H vi2ka έγραψε στις 11:07, 23-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Fotini
Εγώ έχω αυτή που είναι πολύ καλή. Σταθερή, με ανοίγματα για να παίρνει το γατί αέρα, έχει θήκες για τροφή και νερό και μπορεί να ασφαλιστεί στο αυτοκίνητο με ζώνη στο κάθισμα. Κοστίζει περίπου 40-50 ευρώ. Επίσης, είναι εγκεκριμένη από τις αεροπορικές εταιρίες σε περίπτωση που ταξιδέψεις με αεροπλάνο.
Καλά είναι τέλειαααα!:up:θέλω και γω μια!Για μένα...αχ στα πέπουλα θα την έχω τη μουχρίτσα μου
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας κορτσούλια είναι πολύ χρήσιμες.Θα πάω για ψώνια...

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,661 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 11:10, 23-07-08:

Κι εμείς πλαστική έχουμε,πάνινη δεν έχω δοκιμάσει ποτέ.Θέλω να είμαι σίγουρη ότι δε θα ανοίξει κτλ,και επίσης ότι δεν θα χτυπήσει πουθενα το γατάκι.Είναι εξαιρετικά εύκολες στο πλύσιμο,και υπολογίσω πάντα ότι η γατούλα μπορει να μην κρατηθεί και να τα κάνει στη γατοφόρο,οποτε...Πήρα μία τεράστια πρόσφατα,νομίζω γύρω στα 60 ευρώ.Είναι περίπου διπλάσια από τη μονή,και πολύ πολύ άνετη,χωράει ακόμα και ένα μικρό λεκανάκι με άμμο.

Παράθεση

vi2ka (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

H vi2ka έγραψε στις 11:12, 23-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Άννα Κ.
Εγω εχω και πλαστική και πάνινη γατοφορο αλλα για να ειμαι ειλικρινης δεν χρησιμοποιω ποτέ την πλαστικη...Η πανινη με βόλεψε μια χαρα και την εχω πάνω απο 10 χρονια(Πρέπει να πάρω καινουρια τωρα που το σκέφτομαι!!!)...Και η πανινη πλένεται πάρα πολυ ευκολα στο πλυντηριο, απλά αφαιρεις τον πάτο της...Φαντάζομαι όμως οτι και εκει παίζουν ποιοτητες...Εμενα πάντως η πανινη ηταν πολυ πιο ακριβη από την πλαστική, και βολεψε και εμενα στο να την κραταω και να μην κουραζονται τα χερια μου αλλα και την γατα μου την ταξιδιαρα!!!Απλά πρέπει να κοιταξεις να εχει σταθερο πάτο και να μην κανει λακκουβα απο το βαρος του ζωου...
Πάνινη ε?χμμ...της έχω μια αντίστοιχη για να πηγαίνουμε στο γιατρό και κάθε φορά προσπαθεί να κατεβάσει το φερμουάρ και παίρνει φόρα και τη χτυπάει με το κεφάλι για να την ανοίξει!Εχει πλάκα γιατί μετά παιρνει το παραπονιάρικο το βλεμμα,νιαουρίζει και φυσικά με ρίχνει και τη βγάζω έξω

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

H Fotini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τόσες που έχω χάσει το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,457 μηνύματα.

H Fotini έγραψε στις 11:24, 23-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από vi2ka
Καλά είναι τέλειαααα!:up:θέλω και γω μια!Για μένα...αχ στα πέπουλα θα την έχω τη μουχρίτσα μου
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας κορτσούλια είναι πολύ χρήσιμες.Θα πάω για ψώνια...
Το κακό με τις πάνινες που έχουν φερμουάρ είναι ότι στη λύσσα τους να βγουν ανοίγουν τη γατοφόρο και πετάνε έξω κεφάλι, πόδια...ενίοτε μπορεί να βγουν και όλοκληρα Μου το έχουν κάνει και τα δύο μου γατιά σε διαφορετικές γατοφόρους. Με αυτή την πλαστική που σου έδειξα πιο πάνω δεν έχει φόβο να βγουν και βλέπουν κιόλας έξω από το πλαστικό πορτάκι. Μόνο που σε σχέση με τις άλλες πλαστικές και τις πάνινες αυτή η γατοφόρος είναι ΠΟΛΥ βαριά!! Ζυγίζει τουλάχιστον ένα κιλό και τις προάλλες που μετέφερα τη γάτα μου (3,5 κιλά) μου βγήκε το χέρι Θα σου πρότεινα να πάρεις και τα δύο είδη, αν έχεις την οικονομική δυνατότητα των 80 ευρώ περίπου...

Παράθεση

vi2ka (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

H vi2ka έγραψε στις 11:29, 23-07-08:

Το κακό με τις πάνινες που έχουν φερμουάρ είναι ότι στη λύσσα τους να βγουν ανοίγουν τη γατοφόρο και πετάνε έξω κεφάλι, πόδια...ενίοτε μπορεί να βγουν και όλοκληρα Μου το έχουν κάνει και τα δύο μου γατιά σε διαφορετικές γατοφόρους. Με αυτή την πλαστική που σου έδειξα πιο πάνω δεν έχει φόβο να βγουν και βλέπουν κιόλας έξω από το πλαστικό πορτάκι. Μόνο που σε σχέση με τις άλλες πλαστικές και τις πάνινες αυτή η γατοφόρος είναι ΠΟΛΥ βαριά!! Ζυγίζει τουλάχιστον ένα κιλό και τις προάλλες που μετέφερα τη γάτα μου (3,5 κιλά) μου βγήκε το χέρι Θα σου πρότεινα να πάρεις και τα δύο είδη, αν έχεις την οικονομική δυνατότητα των 80 ευρώ περίπου...
Α έτσι είναι τα οικογενειακά βάρη..άσε που είναι μια καλή ευκαιρία να γυμναστώ και ολίγον γιατι πολύ ζελές έχω γινει..

Παράθεση

vi2ka (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

H vi2ka έγραψε στις 11:33, 23-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Nota
σου προτείνω ανεπιφυλακτα γατοφορο απο σκληρο πλαστικό, είναι πιο ακριβές βεβαια αλλα πολυ πιο ανθεκτικές και πιο ασφαλείς. Να φροντισεις να ειναι ευρυχωρη αρκετά ώστε να μην στριμωχνεται το γατακι έστω και οταν μεγαλώσει...υπάρχουν κάποιες πλαστικές επίσης που έχουν ένα μαξιλαράκι στο "πατωμά " τους..εναλλακτικά ομως μπορεις να βαζεις το αγαπημενο της κουβερτακι ή ακομα καλυτερα μια δική σου παλια μπλούζα για να ταξιδεύει μυριζοντάς σε και να νιωθει πιο ασφαλής
που είναι οι παλιές καλές μέρες που το ίδιο ταξίδι το έκανε σε μια κούτα αραχτή και light.Tώρα γίναμε από αλήτισσα πριγκήπισσα και θέλουμε το θρόνο μας.

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

H Fotini έγραψε στις 11:38, 23-07-08:

Α έτσι είναι τα οικογενειακά βάρη..άσε που είναι μια καλή ευκαιρία να γυμναστώ και ολίγον γιατι πολύ ζελές έχω γινει..
Α, ΟΚ τότε

Παράθεση

RedCat

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη RedCat
H RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 εν οικω, πολλές εν δημω έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,334 μηνύματα.

H RedCat έγραψε στις 12:43, 23-07-08:

που είναι οι παλιές καλές μέρες που το ίδιο ταξίδι το έκανε σε μια κούτα αραχτή και light.Tώρα γίναμε από αλήτισσα πριγκήπισσα και θέλουμε το θρόνο μας.
από τα αλωνια στα σαλόνια δηλαδή...

Παράθεση

christen

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη christen
H christen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H christen έγραψε στις 09:34, 24-07-08:

Παιδιά..πάντως εγώ έχω πάνινη και με έχει βολέψει πολύ!! Μπορώ και την κρεμάω και στον ώμο και είναι πιο ελαφρυά...νιώθεις σαν να έχεις ένα σακίδιο....Μάλιστα εγώ πρέπει να μεταφέρω και τον μπέμπη μας...οπότε καταλαβαίνεταε πως ήθελα κάτι εύχρηστο! Επίσης με το αεροπλάνο που ταξίδεψα μια φορά ήταν πολύ βολικό γιατί μπορούσα να την έχω κάτω στα πόδια μου χωρίς να ενοχλεί, ενώ ένα πλαστικό νομίζω πως είναι λίγο πιο δύσχρηστο!

Βέβαια είδα τη γατοφόρο της Fotinis...και μου άρεσε! Με το αυτοκίνητο είναι ιδανική!! Fotini την παρήγγειλες στο site που παραπέμπει το σχόλιο σου;; Πόσο σου κόστισε αν επιτρέπεται;;
Θα με ενδιέφερε για το αυτοκίνητο!!

Παράθεση

tdora

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tdora
H tdora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H tdora έγραψε στις 14:55, 06-08-08:

Είναι πάρα πολύ ωραία! Εμείς έχουμε μία πλαστική αλλά τώρα που μεγάλωσε ο γατάκος δεν νομίζω οτι τον βολεύει και δεν έχει και θήκες για τροφή και νερό. Αυτή που μπορούμε να την βρούμε;

Παράθεση

mespairos

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη mespairos
H mespairos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 870 μηνύματα.

H mespairos έγραψε στις 15:21, 06-08-08:

και εγώ έχω και πλαστική και πάνινη

η πάνινη βολεύει για τον γιατρό, αλλά από μέσα είναι όλο γρατζουνιές και αν συνεχίσουν έτσι θα την σκίσουν είχε γύρω στα 50 ευρώ, οι τιμές του ξεκινούν από 30-35

η πλαστική έχει θήκη για νερό, την πήρα γύρω στα 20, μπορεί και ποιό κάτω από το cats & dogs στην Μουστοξίδη, την πήρα επειδή πήρα και δεύτερη γάτα, για ταξίδια είναι ότι καλύτερο, η άλλη δεν ξέρω αν θα την βγάλει καθαρή μέχρι να φτάσουμε

έχω και μία τεράστια πλαστική, μάλον για σκύλο ήταν από ένα φίλο, εκεί χωράνε και οι δύο γάτες μέσα, αλλά φοβάμαι στην προσπάθεια τους να βγουν αν τρομάξουν μην γρατζουνίσει η μία την άλλη :/

αν δείτε πάντος τι έχουν βγάλει.... είδα μία σπορ στιλάκι που φοριέται στην πλάτη σαν σχολική τσάντα, για όσους ταξιδέβουν με μηχανή, είχε 30 ευρώ

Παράθεση

Catia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Catia
H Catia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ορεστιάδα (Έβρος). Έχει γράψει 329 μηνύματα.

H Catia έγραψε στις 15:32, 06-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από mespairos
αν δείτε πάντος τι έχουν βγάλει.... είδα μία σπορ στιλάκι που φοριέται στην πλάτη σαν σχολική τσάντα, για όσους ταξιδέβουν με μηχανή, είχε 30 ευρώ
Δηλαδή θα κάνεις ταξίδι με μηχανή με μια γάτα στην πλάτη???!!!!

Παράθεση

mespairos

Διάσημο Μέλος

H mespairos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 870 μηνύματα.

H mespairos έγραψε στις 15:51, 06-08-08:

είσαι απίστευτη που τα βρίσκεις αυτά?

http://www.hagen.com/uk/cats/product...05500340030101

σπα

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

H Fotini έγραψε στις 15:54, 06-08-08:

είσαι απίστευτη που τα βρίσκεις αυτά?

http://www.hagen.com/uk/cats/product...05500340030101

σπα
Πρέπει να στείλεις e-mail στην εταιρία να σου πουν ποιός είναι ο αντιπρόσωπός τους στην Ελλάδα

Παράθεση

mespairos

Διάσημο Μέλος

H mespairos έγραψε στις 15:55, 06-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Catia
Δηλαδή θα κάνεις ταξίδι με μηχανή με μια γάτα στην πλάτη???!!!!
για να το πουλάνε θα υπάρχουν και μηχανόβιοι με γάτες

Παράθεση

mespairos

Διάσημο Μέλος

H mespairos έγραψε στις 15:57, 06-08-08:

Πρέπει να στείλεις e-mail στην εταιρία να σου πουν ποιός είναι ο αντιπρόσωπός τους στην Ελλάδα
άμα έχουν αντιπρόσωπο καλά είναι, πάω να ψαχουλέψω λίγο ακόμα δεν φαντάζομαι καν τι άλλο θα δουν τα ματάκια μου:up:

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

H Fotini έγραψε στις 15:59, 06-08-08:

για να το πουλάνε θα υπάρχουν και μηχανόβιοι με γάτες
Καλά, δε χρειάζεται να καβαλάς μηχανή για να έχεις τη γάτα στην πλάτη. Είναι πολύ πιο ξεκούραστο να κυκλοφορείς με ένα σακίδιο στην πλάτη παρά να σου βγαίνουν τα χέρια να κουβαλάς

Παράθεση

michaela

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη michaela
H michaela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 179 μηνύματα.

H michaela έγραψε στις 10:57, 06-07-09:

ποσο μπορει να κανει μια κανονικη γατοφορος???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,433 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 11:05, 06-07-09:

αναλογα. απο 20 μεχρι 40 ευρω...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη AGGELIKI
H AGGELIKI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.

H AGGELIKI έγραψε στις 11:11, 06-07-09:

και 15 ευρω

Παράθεση

NiaR

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη NiaR
H NiaR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.

H NiaR έγραψε στις 13:02, 06-07-09:

αναλογος το μαγαζι , το μεγεθος της γατοφορου και την ποιοτητα
εχω δει απο 15 μεχρι 50 ευρω... ψαξε το λιγο στα μαγαζια της γειτονιας σου, ρωτα σε 3-4 πριν παρεις

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zanin

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 13:07, 06-07-09:

είχε βγει μια προσφορά με την αγορά 3κιλης προπλαν γατοτροφής δώρο 1 γατοφόρο.

εγω την πήρα! στο πετ σιτι στα βριλισσια έχει άλλη 1 γατοφόρο τέτοια σε γλάζιο χρώμα ή γκρι. πήγαινε σε κάποιο πετ σοπ και δες αν την έχουν την προσφορά

Παράθεση

Conan

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Conan
H Conan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H Conan έγραψε στις 00:03, 02-05-13:

Ψαχνω για ανθεκτικο κλουβι μεταφορας γατας,το οποιο να ειναι αρκετα ευρυχωρο και να μη κοστιζει και μια περιουσια Εσεις τι κλουβια μεταφορας εχετε?Θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα αν μου προτεινατε μερικα,επειδη δε ξερω σε ποιο να καταληξω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη Havana
H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,210 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 12:04, 02-05-13:

οι μάρκες Trotter και Atlas ειναι οικονομικά και αξιοπίστα για καθημερινές μεταφορές, κάτω των 30 ευρώ.
τα ασφαλείας που χρησιμοποιούν και για αερομεταφορές ναι κοστίζουν μια μικρή περιουσία αλλά κάνεις απόσβεση, ειναι σκυλιά πχ ενα τέτοιο το έχω 8 χρόνια, δεν λέει να πάθει τίποτα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Conan

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Conan
H Conan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H Conan έγραψε στις 13:34, 02-05-13:

Την Ατλας την βρηκα ηδη,ειχε και καλες τιμες!Ευχαριστω!

Παράθεση

Linka (Thalia)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Linka
H Thalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.

H Linka έγραψε στις 13:15, 29-10-13:

Γειά σας! Επαναφέρω το θεματάκι γιατί μου έχει πέσει η μέση χαχα! Τα γατόνια μου μεγαλώνουν και βαραίνουν και για κάποιους μήνες ακόμα θα χρειάζεται να τα μεταφέρω κάθε σαββατοκύριακο, και το πρόβλημά μου είναι το εξής: τους έχω δύο πλαστικές γατοφόρους, μια χαρά κατά τα άλλα αλλά με έχει κουράσει το ότι είναι δύο, βάλε βγάλε σε ασανσέρ, αυτοκίνητο, άσε τη μια κάτω βάλε την άλλη βγάλε τη μια βάλε την άλλη γκάπα γκούπα μια ταλαιπώρια! Έτσι άρχισα να ψάχνω για διπλές τσάντες μεταφοράς είτε με λουρί για τον ώμο είτε με ροδάκια, αλλά μέχρι στιγμής΄έχω βρει μόνο στο εξωτερικό και είναι και ακριβές και μαζί με τα έξοδα μεταφοράς κλάφτα χαράλαμπε! Έχει βρει κανείς κάποιο τέτοιο προϊόν Ελλάδα ? επίσης το πιο κοντινό σ αυτό που θέλω είναι αυτό που να βρίσκεται σε πετ σοπ στην Ελλάδα είναι αυτό : http://www.petcity.gr/product/%CE%A4...-22108452.html αλλά δε το έχω δει από κοντά, μήπως το έχει κανείς να μου πει γνώμη? θα χωράει άραγε δύο ενήλικες γάτες? Θα το χρησιμοποιώ μόνο για μεταφορά διάρκειας 10 λεπτών με αυτοκίνητο , για μεγαλύτερες αποστάσεις και για κτηνίατρο θα χρησιμοποιώ τα πλαστικά....

Παράθεση

Lulu97

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lulu97
H Lulu97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Lulu97 Προσεχώς γατομαμα έγραψε στις 15:50, 16-10-16:

Καλησπέρα πρόκειται να γίνω κ γω γάτο μαμά απλα θέλω γνώμη για το γατοφορο αν είναι καλός http://www.e-jumbo.gr/home/pet-shop/tsantes-metaforas/klouvi-metaforas-katoikidiou-48x28x30_73343/ συγνώμη που άνοιξα πάλη το θέμα κ ελπίζω να μην σας κουρασα ευχαριστώ εκ τον προτέρων πραγματικά μέσω του site μου λυσατε τα χέρια για οποιαδήποτε ερώτηση ή προβληματισμο
Παράθεση

pepper

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pepper
H pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H pepper έγραψε στις 16:16, 16-10-16:

Μια χαρά είναι, κι εμείς το έχουμε. Η πόρτα είναι πλαστική και όχι σιδερένια όπως λέει.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Backdrop

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 313 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 20:14, 16-10-16:

Πιστεύω πως για τη δουλειά που το θέλεις θα σε εξυπηρετήσει μια χαρά!!!
Είναι και πιο οικονομικά από άλλα της αγοράς και είναι και ανθεκτικά!!
Παράθεση

Lulu97

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lulu97
H Lulu97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Lulu97 Προσεχώς γατομαμα έγραψε στις 00:14, 17-10-16:

Πολύ χαίρομαι πραγματικά που είναι καλό για το γατάκι μάλλον μέσα στην εβδομάδα θα το πάρω και ανηπομωνω
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ποια είναι η περίοδος απογαλακτισμού; - Από jimpele
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εγκυμοσύνη, θηλασμός και γατάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-10-12 στις 18:49.
    • Ποια είναι κατάλληλη; - Από bella sofia
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-01-10 στις 20:36.
    • Ποιά είναι η γνώμη σας; - Από ΟΥΡΑΝΙΑ
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-02-09 στις 00:10.
    • Ποια είναι; - Από strayshelp
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Άλλα ζωάκια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-06-08 στις 17:52.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους