Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,442 εγγεγραμμένα μέλη και 707,549 μηνύματα σε 21,730 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 271 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Αποκατάσταση σπασμένου ποδιού

catherinez

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη catherinez
H catherinez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H catherinez έγραψε στις 15:29, 11-12-09:

Καλησπέρα, είμαι νέο μέλος και χρειάζομαι συμβουλή. Χτες ήρθε η γάτα μου με σπασμένο πόδι και η κτηνίατρος δεν το αναλαμβάνει. Θέλει χειρουργείο από ορθοπεδικό και δεν είναι εύκολο ούτε φτηνό. Δεν ξέρουμε τι να κάνουμε, και ψάχνω είτε κάποιον που να έχει περάσει τα ίδια είτε να μου προτείνει κάποιος έναν καλό κτηνίατρο και όχι ακριβό στη γλυφάδα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,839 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 17:40, 11-12-09:

Παρακάτω μια λίστα με τους προτεινόμενους απο τα μέλη Κτηνιάτρους.
http://forum.mycat.gr/showthread.php?t=26491

Δυστυχώς το ακριβός γιατρός δεν εγγυάτε ούτε καλή ούτε κακή δουλειά, όπως και το οικονομικός επίσης.
Θα σου έλεγα να πας στην γατούλα σου σε 2-3 να την δούν, και να σου πούν τιμή, και ανάλογα και το πώς σου φάνηκαν, και αν σου ενέπνευσαν εμπιστοσύνη να κατάληξης.

Αν σε νοιάζει η υγεία της γατούλας σου, θα κάνεις το καλύτερο.

Άσχετο, αλλά πώς το έσπασε το πόδι της?

Περαστικά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

natalouko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη natalouko
H natalouko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 8,822 μηνύματα.

H natalouko έγραψε στις 17:54, 11-12-09:

Περαστικούλια στην γατούλα σου!!!
Μήπως πρέπει να βρεις κτηνίατρο που να είναι και ορθοπεδικός για να είσαι πιο σίγουρη ότι θα κάνει το καλύτερο για την γατούλα.

Παράθεση

catherinez

Νεοφερμένος

H catherinez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H catherinez έγραψε στις 09:54, 14-12-09:

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Η γατούλα (Ρουλίτσα τη λένε) είναι μία ενήλικη γάτα που ήρθε και έμεινε σπίτι μας με το έτσι θέλω. Την στειρώσαμε και από τότε ζει μαζί μας. Είναι πανέξυπνη, πολύ καλός χαρακτήρας και της αρέσει να γυρνάει όλη μέρα στη γειτονιά και στον κήπο μας. Δεν έχει φύγει ποτέ για πολύ ώρα μέχρι που χάθηκε για ένα 24ωρο και μας ήρθε σε αυτή την τραγική κατάσταση. Η γιατρός μας είπε ότι έχει σπάσει το πιο χοντρό οστό και αυτό μπορεί να συμβεί μόνο από μηχανάκι ή από αυτοκίνητο. Ευτυχώς δεν πονάει πολύ, της δίνουμε φάρμακα ,και δεν πατάει το ποδαράκι της πολύ (τη βοηθάμε κι εμείς). Δεν είμαι σίγουρη για το τι είναι καλύτερο, να δέσει μόνο του(μας το πρότεινε η κτηνίατρος) ή να την βάλω σε αυτή την διαδικασία της εγχείρισης. Ήδη πάντως είναι καλύτερα και κινείται στο σπίτι με άνεση.
Αν έχει συμβεί σε κάποιον θα ήθελα τη συμβουλή του.

Παράθεση

fidele

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη fidele
H fidele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 179 μηνύματα.

H fidele έγραψε στις 10:18, 14-12-09:

Στον προηγουμενο γατουλη που ειχαμε του ειχε πεσει η σιδερωστρα στο ποδι και του ειχε σπασει.....Νομιζω οτι η μητερα μου τον ειχε παει στον κτηνιατρο και η του το ειχαν δεσει η του ειχαν βαλει κατι σαν γυψο.....Επειδη εγω ημουν μωρο τοτε και δεν θυμαμαι αυτο το γεγονος θα στειλω οταν γυρισει η μητερα μου και να τη ρωτησω

Παράθεση

catherinez

Νεοφερμένος

H catherinez έγραψε στις 10:23, 14-12-09:

Στη δική μου περίπτωση δεν μπαίνει νάρθηκας γιατί το σπάσιμο είναι πολύ ψηλά πάνω από το γόνατο. Αλλιώς θα το είχαμε βάλει ήδη. Θα ψάξω τους γιατρούς στη λίστα και θα δω. Ευχαριστώ πολύ πάντως, είναι ωραίιο να ξέρω ότι υπάρχουν κι άλλοι με αδυναμία στα ζωάκια.

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,839 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 15:25, 14-12-09:

Το να το αφήσεις να κολλήσει μονο του, είναι λίγο ρίσκο...
Μπορεί να κολλήσει σωστά, αλλά μπορεί και να κολλήσει στραβά, και τότε θέλει σπάσιμο με το ζόρι, και επέμβαση, να κολλήσει σωστά....

Τί πιθανότητες να γίνει ένα απο τα δύο εξαρτώνται, απο το σπάσιμο, το μέρος, και την τύχη....
Λογικά θα σου πεί η γιατρός.

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,489 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 15:32, 14-12-09:

οταν ειχε σπασει παλια το ποδι μιας γατουλας που φροντιζαμε, ηθελε εγχειρηση, της εβαλαν πλατινα στο ποδι ( δεν ξερω αν λεγεται και αλλιως) και τις το ραψανε..θυμαμαι τοτε δωσαμε 100 κυπριακες λιρες..δλδ περιπου 180 ευρω(πριν 10 περιπου χρονια..)..μετα πηγαμε και της εβγαλε την πλατινα οταν αποκαταστηθηκε, και εγινε μια χαρα!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

effieg

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη effieg
H effieg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H effieg έγραψε στις 00:29, 10-05-15:

Ο γάτος μου πριν 4 μέρες έπεσε από τον 7ο...ευτυχώς ζει!!! έσπασε 2 πόδια... Ο κτηνίατρός μου με έστειλε σε έναν ορθοπεδικό και είναι και παρα πολύ καλός και οικονομικός... κανονικά έχω ακούσει οτι πάει 1000 ευρώ. η τιμή που μας έδωσε και για τα 2 δεν έχει καμία σχέση... και κάνει και πολύ καλή δουλειά!!! και θα ασχοληθεί κι αλλό μαζί του... έχει τώρα μια λάμα στο πίσω και ένα καρφί στο μπροστά... ηρέμησε ο καημενούλης. Αν ενδιαφέρεστε πείτε μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

caty_cat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη caty_cat
H caty_cat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H caty_cat έγραψε στις 04:03, 11-07-16:

εγω ενδιαφερομαι για το τηλεφωνο του κτηνιατρου, δυστυχώς κι η δική μου γατούλα εσπασε το ποδι της..τη χτυπησε αμάξι. Μετα της βαλαμε ναρθηκα κ το ξαναεσπασε λογω ναρθηκα κ τωρα το κοκαλο της ριναι απ'εξω δεν ξερω τι να κανω.Ευχαριστω πολυ εκ τω προτερων
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,036 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 10:42, 11-07-16:

...εγω ενδιαφερομαι για το τηλεφωνο του κτηνιατρου, δυστυχώς κι η δική μου γατούλα εσπασε το ποδι της...
Cati_cat, επειδή καταλαβαίνω οτι μάλλον αναφέρεσαι στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα από το δικό σου, της effieg, κι επειδή δεν ξέρουμε πότε θα είναι σε θέση να σου στείλει π.μ. με το όνομα του ορθοπεδικού που έμεινε ευχαριστημένη, μια εναλλακτική θα ήταν να ρίξεις μια ματιά κι εδώ, όπου μέλη μας προτείνουν εξειδικευμέους γιατρούς διαφόρων ειδικοτήτων.
Μπορεί να βρεις ανάμεσά τους τον κατάλληλο, προκειμένου το ποδαράκι της γατούλας σου να αποκατασταθεί όσο γίνεται πιο καλά και σωστά.
Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να θεραπευτεί πλήρως.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους