Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,922 εγγεγραμμένα μέλη και 717,586 μηνύματα σε 22,405 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 318 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Επιτέλους, δικό μου γατάκι!

Ivi158 (Σοφία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ivi158
H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (8 + 7 γατακια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H Ivi158 έγραψε στις 23:00, 24-01-15:

Γεια σας!

Πριν δυο βδομάδες, πήρα (επιτέλους!) δικό μου γατάκι!!

Ένα πορτοκαλί θηλυκό γατάκι, πέντε μηνών, που λατρεύει να κάθεται στην αγκαλιά μου και... Τα πατέ!
Τελευταία φορά που είχα γατα ήταν όταν ήμουν τεσσάρων, οπότε έχω ξεχάσει πως να φροντίζω μία.
Και μια που ανακάλυψα αυτό το φόρουμ, αποφάσισα να ζητήσω την βοήθειά σας.
Έχω παραγγείλει κρεβατάκι βούρτσα και τα σχετικά, και περιμένω να έρθει το δέμα.
Πριν μια εβδομάδα την πήγα στον κτηνίατρο και έκανε το πρώτο της εμβόλιο.

Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να κάνω;

Καλό βράδυ!

Ivi158

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,364 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 01:51, 25-01-15:

Ivi καλωσήρθες στη γατο-παρέα μας και να σου ζήσει η τρυφερούλα πορτοκαλένια σου!

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά πατώντας "Οδηγίες για την πρώτη φορά που φέρνετε γατάκι στο σπίτι" που πιστεύω θα σε βοηθήσει.
Επίσης μπορείς αν θέλεις να της ανοίξεις κι ένα δικό της θέμα εδώ ("Οι γάτες μου")που είναι αφιερωμένο στα γατούκια μας και στις ιστορίες του καθενός ξεχωριστά. Εκεί θα μας τη γνωρίσεις και... επισήμως με το όνομά της, θα μαθαίνουμε τα νέα της και θα τη χαιρόμαστε στις φωτογραφίες της που θα ανεβάζεις.
Και για τα υπόλοιπα..εδώ είμαστε!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

konsta

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη konsta
H konsta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H konsta έγραψε στις 05:00, 25-01-15:

επιτελους!!! χαχα μπραβο.... είσαι στο πρωτο σταδιο της χαζο - γατο - μαμας.......
τωρα ξεκινατε την δικη σας μαγικη επικοινωνια!!!! να χαιρεσαι την μικρη σου γατουλα..... πως την λενε??

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ivi158 (Σοφία)

Νεοφερμένος

H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (8 + 7 γατακια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H Ivi158 έγραψε στις 09:36, 25-01-15:

Καλημέρα!

Ήβη την λένε.
Και χτες ανακάλυψα οτι της αρέσει το...κέικ καρότο! (Πάει και με το χρώμα της!)
Έφτιαξα ένα χτες, έφαγα ένα κομμάτι και πήγα να ταΐσω την γάτα...
Κι αυτή αντί να φάει την κονσέρβα μου έφαγε το δάχτυλο!!!

Παράθεση

Ivi158 (Σοφία)

Νεοφερμένος

H Ivi158 έγραψε στις 16:02, 25-01-15:

Καλησπέρα!

Ήβη την λένε.

Και σήμερα δεν με άφηνε να σηκωθώ απο κάτω γιατί ήθελε να κοιμηθεί στην αγκαλιά μου.
Εχτές δεν άφηνε το χέρι μου γιατι ήθελε να το γλύφει(είχα φτιάξει κέικ καρότο και λογικά το χέρι μου ειχε γεύση κεικ καρότο)

Κάθε μέρα την "γνωρίζω" περισσότερο...

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,364 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 20:14, 25-01-15:

Και κάθε μέρα- πιστεψέ με- θα την αγαπάς όλο και πιο πολύ
Το'χουν τα ζουζουνάκια μας αυτό...Η δουλειά τους είναι να μας γοητεύουν και η δική μας ...να τα λατρεύουμε!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ivi158 (Σοφία)

Νεοφερμένος

H Ivi158 έγραψε στις 20:52, 25-01-15:

Το ξέρω...
Είχα οχτώ γάτες μέχρι τωρα. Χάθηκαν όλες (εκτός απο την Ήβη).
Κάθε φορά που έχανα μία κλειδωνομουν στο δωμάτιό μου και έκλαιγα...
Άμα χάσω και την Ήβη δεν ξέρω τι θα κάνω...
Είναι η γάτα που αγάπησα πιο πολύ απο όλες...

Κόντεψα να πάθω καρδιακό πριν λίγο...

Η γατα μου ειναι ελεύθερη στον κήπο, οπότε τριγυριζει παντού.
Κάθε βράδυ κοιμάται έξω απο την κεντρική πόρτα του σπιτιού μου.
Σήμερα άνοιξα την πόρτα και δεν την βρήκα.
Την φώναξα και δεν ήρθε...

Τελικά το γατόνι ειχε τρυπώνει στο χωλ μόλις άνοιξα την πόρτα και ήταν πίσω μου! Χίχιχι!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 25-01-15 στις 20:56. Αιτία: merge
Παράθεση

konsta

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη konsta
H konsta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H konsta έγραψε στις 08:13, 26-01-15:

χάνονται? δηλαδη φευγουν και δεν ξαναερχονται ποτε?συνηθως αυτες οπου ειναι τροφη και χαδια μενουν

Παράθεση

Ivi158 (Σοφία)

Νεοφερμένος

H Ivi158 έγραψε στις 09:17, 26-01-15:

Ακριβώς.
απο τα δικά μου τα πάτησε αυτοκίνητο, και μια άλλη γατουλα μάλλον την πήρανε...

Παράθεση

Ivi158 (Σοφία)

Νεοφερμένος

H Ivi158 έγραψε στις 13:12, 26-01-15:

Ήρθε το δέμα!
Μόλις με πήρε τηλ. Η μαμά απο την δουλειά της. Σε τρεις ώρες θα το φέρει σπιτι!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους