Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,582 εγγεγραμμένα μέλη και 718,855 μηνύματα σε 22,715 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 354 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστή τουαλέτα Ferplast

Αντα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Αντα
H Αντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 6,545 μηνύματα.

H Αντα έγραψε στις 09:30, 19-03-08:

Καλημέρα!! Καλά ειναι οι χνουδωτές μπαλίτσες μου!! Ολη μέρα ειναι φιλάκια και τρελο κυνηγητό στο σπίτι. Η Pisu που ειναι πιο ''κομψή'' εχει χάρη οταν πηδάει απο δω και απο κει..ο Αλφι όμως σαν χονδρομπαλίτσα που ειναι τα παρασέρνει ολα και τα ρίχνει κάτω. Με κοιτάει με απορία με τις ματάρες του, σαν να λέει ''δεν φταίω εγώ''. Το μονο κακό της υπόθεσης ειναι οτι μου τρώει ολα τα φυτά, ουτε δευτερολεπτο δεν μπορεις να τον αφήσεις μονο του....απλά του αρεσουν, τα κόβει δεν τα μασαει.
Τις τελευταιες μερες κάνω μια τεράστια προσπάθεια να βρω μια λεκάνη κλειστή απο την Ferplast. εχω βρει τον αντιπρόσωπο στην Ελλάδα, αλλά ακομη τα pet shop που ταχα μου συνεργάζονται με την εταιρεία αυτή δεν κάνουν καμία κίνηση να την παραγγείλουν...μιλάμε για τρομερο σπάσιμο νευρων.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αντα

Επιφανές Μέλος

H Αντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 6,545 μηνύματα.

H Αντα έγραψε στις 09:50, 19-03-08:

Αυτή τη λεκάνη θέλωω:cry: Εχει και σίτα για ευκολο καθάρισμα. Στα pet city δεν την εχουν και ετσι εκανα ερευνα αγοράς ποια πετ σοπ συνεργάζονται με την εταιρεία αυτη...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΓΙΟΥΛΗ
H ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Βιρμανίας, Κεραμιδόγατες, Περσικές, Σιαμ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 23,857 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 09:57, 19-03-08:

Πολύ πρακτική! Την έχω κι εγώ! Όχι ακριβώς την ίδια...Από το pet city πριν 2 χρόνια την είχα πάρει της ferplast ... Βάζω όμως πάντα κάτω εφημερίδα κι από πάνω την ειδική σακούλα της ferplast κι έτσι η τουαλέτα μένει καθαρή.
Επίσης πρακτκό είναι το πατάκι απ'έξω για να μαζεύει τα πετραδάκια από τα πατουσάκια τους...

Παράθεση

Βάσια13859

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Βάσια13859
H Βάσια13859 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,613 μηνύματα.

H Βάσια13859 έγραψε στις 10:03, 19-03-08:

αυτη εχω εγώ και είναι πολύ εύκολο να την βρεις

Παράθεση

Βάσια13859

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Βάσια13859
H Βάσια13859 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,613 μηνύματα.

H Βάσια13859 έγραψε στις 10:05, 19-03-08:

α συγνώμη τώρα είδα ότι έχει και σχαρίτσα!ωραία είναι, αλλα οι αντιπρόσωποι αργούν πολύ να ΄φερουν πράγματα.ένας συνάδελφός μου φέρνει ferplast κλουβιά θα τον ρωτήσω και θα δω και τον κατάλογο να σου πω αν υπάρχει

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

H ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Βιρμανίας, Κεραμιδόγατες, Περσικές, Σιαμ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 23,857 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 10:10, 19-03-08:

Αυτή η σίτα τι κάνει? Απομονώνει τα κακάκια στο καθάρισμα??

Παράθεση

Αντα

Επιφανές Μέλος

H Αντα έγραψε στις 10:15, 19-03-08:

Αληθεια Βάσω? Λέγεται FERPLAST MAGIX. Ειναι τραγικό όμως...ο αντιπρόσωπος την έχει (πηρα τηλέφωνο, αλλα δεν εχει λιανικη και με παρεπεμψε σενα πετ σοπ). Πάω εκεί, μου δείχνουν το κατάλογο, λεω αυτη θέλω και απο τοτε (2 εβδομαδες περασαν ) ολο μου την φερνουν!!!

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 10:17, 19-03-08:

Καλέ, πείτε μου τι κάνει η σίτα εμένα την άσχετη!! Καταργεί το φτυαράκι?

Παράθεση

Αντα

Επιφανές Μέλος

H Αντα έγραψε στις 10:17, 19-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΟΥΛΗ
Αυτή η σίτα τι κάνει? Απομονώνει τα κακάκια στο καθάρισμα??
Ακριβώς!! Ειναι οτι πρέπει αν εισαι και εγκυος! για να μην ερχεσαι σε επαφη....

Παράθεση

Αντα

Επιφανές Μέλος

H Αντα έγραψε στις 10:35, 19-03-08:

Επίσης πρακτκό είναι το πατάκι απ'έξω για να μαζεύει τα πετραδάκια από τα πατουσάκια τους...[/quote]
Ποιο ειναι αυτό? το αγοράζεις ξχωριστά? οι σακούλες ποσο κάνουν? Εγω την εφημερίδ αναγκάστηκα να την καταργήσω, γιατι οτνα την επιανε το σκάψιμο, την εκανε confeti!!

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 10:39, 19-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Αντα
Επίσης πρακτκό είναι το πατάκι απ'έξω για να μαζεύει τα πετραδάκια από τα πατουσάκια τους...
Ποιο ειναι αυτό? το αγοράζεις ξχωριστά? οι σακούλες ποσο κάνουν? Εγω την εφημερίδ αναγκάστηκα να την καταργήσω, γιατι οτνα την επιανε το σκάψιμο, την εκανε confeti!![/quote]

Θα ζητήσεις τις σακούλες για τουαλέτα της ferplast, για τη τουαλέτα όμως που θα πάρεις (γιατί βγαίνει σε διάφορα μεγέθη).
Συγγρατεί την άμμο και δεν λερώνεται η τουαλέτα. Το πατάκι το αγοράζεις ξεχωριστά.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 11:07, 05-10-08:

Παιδια εχω ακριβως αυτη την κλειστη τουαλέτα,χωρις το σχαράκι.Το θεμα ειναι οτι η Μόιρα με το που της εδειξα πως να μπαινει απο το πορτακι,το επιασε αμεσως.Ο Σειριος μαλλον τρομαζει.Παιξαμε μαζι με το πορτακι,και εμαθε να το σπρωχνει με το πατουσακι του.Επισης δυο τρεις φορες τον εχω βαλει μεσα και εχει βγει μονος του.Παρολα αυτα,δεν μπαινει μονος του,τα κανει μπροστα στην πορτουλα αν δεν του δειξω πως να μπει.Δεν θελω να βγαλω εντελως το πορτακι,γιατι σωθηκα χρησιμοποιωντας το απο τα πετραδακια που πεταει εξω με το σκαψιμο.Σκεφτηκα να του βαλω αρχικα κατι που να το κρατα μισανοιχτο μεχρι να το μαθει,μηπως και τον διευκολυνει.Καμια αλλη ιδεα;

Παράθεση

Αντα

Επιφανές Μέλος

H Αντα έγραψε στις 21:26, 05-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Παιδια εχω ακριβως αυτη την κλειστη τουαλέτα,χωρις το σχαράκι.Το θεμα ειναι οτι η Μόιρα με το που της εδειξα πως να μπαινει απο το πορτακι,το επιασε αμεσως.Ο Σειριος μαλλον τρομαζει.Παιξαμε μαζι με το πορτακι,και εμαθε να το σπρωχνει με το πατουσακι του.Επισης δυο τρεις φορες τον εχω βαλει μεσα και εχει βγει μονος του.Παρολα αυτα,δεν μπαινει μονος του,τα κανει μπροστα στην πορτουλα αν δεν του δειξω πως να μπει.Δεν θελω να βγαλω εντελως το πορτακι,γιατι σωθηκα χρησιμοποιωντας το απο τα πετραδακια που πεταει εξω με το σκαψιμο.Σκεφτηκα να του βαλω αρχικα κατι που να το κρατα μισανοιχτο μεχρι να το μαθει,μηπως και τον διευκολυνει.Καμια αλλη ιδεα;
Γεια σου!! εχεις σκεφτει μηπως δεν του αρεσει το σκοταδι?? τελικα εβγαλα απο πανω τα φιλτρα γιατι συγκρατουν τις μυρωδιες μεσα, δεν μου φανηκε οτι απορροφουν τιποτα. Και τωρα απο τις σχαρες που εχει πα, μπαινει φως.....ετσι τελικα συνηθισε και η Πισου να μπαινει μεσα στη τουαλετα....:cool:

Παράθεση

zoo

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zoo
H zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (6-10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,356 μηνύματα.

H zoo έγραψε στις 21:42, 05-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Αντα
τελικα εβγαλα απο πανω τα φιλτρα γιατι συγκρατουν τις μυρωδιες μεσα, δεν μου φανηκε οτι απορροφουν τιποτα.
Όντως είναι χειρότερα με τα φίλτρα. Δεν μπορείς να σταθείς από τη μυρωδιά, όταν αφήσεις τη λεκάνη μισή μέρα ακαθάριστη.
Έβγαλα τελείως το καπάκι και εντέλλει άφησα μόνο το κάτω μέρος.

Δώρα εμένα που ήταν και 2 μηνών μικρούλης, αμέσως τη χρησιμοποίησε. 2 ημέρες έβγαλα το πορτάκι και μετά του έδειξα και με τη μία το έμαθε.
Δεν του αρέσει από ότι κατάλαβα η μυρωδιά που μένει εκεί.
Μήπως φταίει και αυτό και δεν θέλει να μπει; Γιατί παράξενο μου φαίνεται ο Σείριος να μην καταλαβαίνει τη λειτουργία από το πορτάκι.

Παράθεση

Αντα

Επιφανές Μέλος

H Αντα έγραψε στις 21:46, 05-10-08:

Να σκεφτεις η Πισου που τα τελευταια 4 χρονια χρησιμοποιουσε ανοιζτη τουαλετα, μεσα σε 2-3 μερες τη συνηθισε! Επισης το μερος με τη πορτα το εχω βαλει μπροστα καπως σε παραθυρο για να εχει ακομη περισσοτερο φως.......Ο Αλφι τη συνηθισε με τη μια. Ακομη το θεωρει διασκεδαστικο να παιζει με τη πορτα !!!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 21:49, 05-10-08:

Δεν πρεπει να τον φοβιζει η ελλειψη φωτος...Ουτε οι μυρωδιες,η Μόιρα είναι που έχει θέμα με τις μυρωδιες και την ενοχλούν,και τη συνηθισε αμεσως την κλειστη.Παιδια το πορτακι φοβαται...Εβαλα ενα λαστιχακι για να το κρατα μισανοιχτο,και τον παρακολουθησα.Ενω το εσπρωχνε με το πατουσακι όπως του εδειξα,μολις εβαζε το κεφαλι και εκλεινε στο σβερκο του,πανικοβαλλοταν.Το εσπρωξα ελαχιστα εγω,και μπηκε.Θα του το αφηνω ετσι μισανοιχτο μεχρι να σταματησει να το φοβαται.Ισως ειναι πιο ευκολο για τη Μοιρα γιατι ειναι πολυ πιο μικροσωμη,αυτος απο το φοβο του μπαινει σχεδον σερνοντας για να μην τον ακουμπα το πορτακι.

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,349 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 00:32, 06-10-08:

Στη θεσσαλονικη θα την βρειτε στα πετ σμαρτ με παραγγελια και στα πετ σοπ αγιας θεωδωρας και βασ ηρακλειου στα σιγουρα

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 07:55, 06-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Κάθε γάτα θέλει το δικό της χρόνο...εγώ τους το μάθαινα ως εξής:
Έβγαζα όλο το καπάκι και το έβαζα δίπλα όπου με χαρτάκια και παιχνιδάκια τα μπαινόβγαζα μέσα...σίγουρα το να βγει από εκεί είναι πιο εύκολο απ'το να μπει....προσπάθησε να τον μάθεις με το παιχνίδι και να μπαίνει... αλλά εκτός φάσης τουαλέτας...

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 16:17, 06-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΟΥΛΗ
Κάθε γάτα θέλει το δικό της χρόνο...εγώ τους το μάθαινα ως εξής:
Έβγαζα όλο το καπάκι και το έβαζα δίπλα όπου με χαρτάκια και παιχνιδάκια τα μπαινόβγαζα μέσα...σίγουρα το να βγει από εκεί είναι πιο εύκολο απ'το να μπει....προσπάθησε να τον μάθεις με το παιχνίδι και να μπαίνει... αλλά εκτός φάσης τουαλέτας...
Βασικα τρομαζει οταν κλεινει το πορτακι πισω απο το σβερκο του,να φανταστεις οτι μπαινει σχεδον ερποντας μεσα.Τις τελευταιες μερες που το κρατα μισανοιχτο το λαστιχακι,πηγαινει μεσα,σιγα σιγα θα μειωνω την κλιση,μεχρι να μην φοβαται να μπεινει μονος του.Ευχααριστω για τις συμβουλες!

Παράθεση

mariaxanthi

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mariaxanthi
H mariaxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

H mariaxanthi έγραψε στις 18:10, 06-10-08:

Οταν την παρις πες μας και την τιμη.Ειναι τελια:up:.Και μακαρι να μπορεσω να την βρω και γω:greycat:

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 18:36, 06-10-08:

Δεν καταλαβες...Αν διαβασες παρακατω,εγω ρωτω γιατι εχω ηδη μια.Την αγορασα 27 ευρω,με πορτακι και φιλτρα.

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mrniceguy
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 371 μηνύματα.

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 19:58, 27-01-10:

Ψαχνοντας για μια καλη κλειστη τουαλετα επελεξα τη ferplast magix. Ρωτωντας σε ενα pet city κοντα στη περιοχη μου, μου ειπαν πως μπορουν να μου τη παραγγειλουν και το κοστος ειναι γυρω στα 60 ευρω
Ξερετε εαν μπορω να τη βρω καπου φθηνότερα ή εαν οντως κανει τοσο;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Foteini_a

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Foteini_a
H Foteini_a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Foteini_a έγραψε στις 18:47, 13-11-13:

Καλησπέρα σας θελω και γω να παρωδία κλειστή λεκάνη για λόγους που κάνει το μπάνιο χάλια αλλα και μυρωδιας.ηθελα να ρωτήσω αμα τα φίλτρα κάνουν δουλεια όντως.στο pet city εχει διάφορες που οι τιμές ξεκινούν απο 25 και φτάνουν τα 50 όπου αν κατάλαβα έχουν διάφορα εκτος απο το μέγεθος και στα φίλτρα.μηπως όμως ξέρετε και εσείς τις διαφορες?οντως μυρίζει λιγότερο?

Να πάρω ηθελα να γράψω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aba : 14-11-13 στις 12:01. Αιτία: merge posts
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 12:02, 14-11-13:

Καλημέρα! Όντως μυρίζουν πολύ λιγότερο οι κλειστές αμμολεκάνες. Τα φίλτρα έχω την εντύπωση πως είναι σε όλες τα ίδια, χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρη ωστόσο. Επιπλέον πιστεύω πως διαφορά στην τιμή θα κάνει και το είδος του πλαστικού (πόσο χοντρό/γερό είναι).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lia33

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lia33
H Lia33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H Lia33 έγραψε στις 11:27, 02-06-15:

Καλησπέρα και από μένα! Ενδιαφέρομαι για την τουαλέτα της Ferplast με τους πάτους, αλλά τη βρίσκω μόνο στα 60 ευρώ από το Ιντερνετ.... Υπάρχει μήπως τρόπος να τη βρω φτηνότερα σε κατάστημα; Μένω Θεσσαλονίκη. Ευχαριστώ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους