Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,583 εγγεγραμμένα μέλη και 718,855 μηνύματα σε 22,715 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 321 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Χάθηκε γατούλης στην Αγία Παρασκευή

Σιλα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Σιλα
Ο Σιλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O Σιλα έγραψε στις 16:35, 07-06-16:

Κατα πασα πιθανοτητα ο γατος μου εχει φυγει απο τη ζωη καθως στις 14/5/16 δεν γυρισε σπιτι!ηταν ενα στειρωμενο και ησυχο γατακι που εβγαινε συχνες αλλα μικρες βολτες κοντα στο σπιτι!δεν ετρωγε τιποτα περαν της ξηρας τροφης!εκεινη τη μερα ειχα φυγει απο το πρωι μεχρι το βραδυ δεν τον ειχα βρει για τον βαλω μεσα οταν γυρισα δεν ηταν πουθενα!εκτοτε ψαχνω εβαλα αφισες αλλα ειδα σε κολωνες για φολες!τοτε κατερευσα !δεν εχω βρει ακομα και σημερα το πτωμα του δεν ξερω τι εχει γινει!μου σκισαν και τις αφισες!ειμαι συντετριμμενη τον αγαπω σαν παιδι μου!εχει συμβει σε κανεναν να μη βρει το πτωμα της γατας του;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 21:21, 07-06-16:

Καλησπέρα φίλη μου και λυπάμαι αφάνταστα γι' αυτό που συνέβη...
Πριν δύο χρόνια ακριβώς έχασα κι εγώ την μια γατούλα μου και το πτώμα της δεν το βρήκα ποτέ. Οπότε ναι, υπάρχουν αρκετές τέτοιες περιπτώσεις.
Θα σου έλεγα όμως να μην απογοητεύεσαι από τώρα, είναι πολύ νωρίς. Ακόμα δεν έχει κλείσει ούτε μήνας, εγώ την δική μου την έψαχνα για 1,5 χρόνο και ακόμα και τώρα η ελπίδα δεν με έχει εγκαταλείψει τελείως.
Τις αφίσσες ναι, τις βγάζουν γιατί υπάρχουν κάποιοι σκατόψυχοι που ενοχλούνται που ψάχνουμε τα πλασματάκια που τόσο αγαπάμε. Δυστυχώς ο μόνος τρόπος είναι να τις αντικαθιστάς καθημερινά, εγώ αυτό έκανα.
Επίσης θα σε συμβούλευα να ρίξεις μια ματιά στο άρθρο μας αυτό και να κάνεις ότι μα ότι λέει, φέρνουν αποτέλεσμα. http://forum.mycat.gr/showthread.php?t=23659

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΦΛΩΡΑ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΦΛΩΡΑ
H ΦΛΩΡΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (2 γατούλες η Τερέζα και η Νταίζη έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ΦΛΩΡΑ έγραψε στις 22:03, 07-06-16:

Ευχομαι ο γατουλης σου να ειναι καλα ,μην χανεις τις ελπιδες σου,ψαχνε συνεχεια!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σιλα

Νεοφερμένος

O Σιλα έγραψε στις 00:00, 08-06-16:

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας ειχα αναγκη καπου να το πω που θα μα νιωσουν..το νιωθω οτι εχει πεθανει..ηθελα μονο να τον εβλεπα και να τον εθαβα εγω οπως του αξιζε..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΦΛΩΡΑ

Περιβόητο Μέλος

H ΦΛΩΡΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (2 γατούλες η Τερέζα και η Νταίζη έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ΦΛΩΡΑ έγραψε στις 01:12, 08-06-16:

Σε καταλαβαινω αλλα γιατι πιστευεις οτι εχει πεθανει ,αμα ηταν θα τον ειχες βρει η καποιος απο την γειτονια σου θα στο ελεγε.Εγω λεω οτι απογοητευτηκες αμεσως και σταματησες να ψαχνεις.Μην περιμενεις να γυρισει μονος του,ψαξε εσυ.Πρεπει να βγαινεις το βραδυ που εχει ησυχια και να τον ψαχνεις,μπορει να ειναι εκει κοντα κρυμμενο η χτυπημενο και να μην μπορει να γυρισει σπιτι σας.Οι αφισες που εβαλες πολυ σπανια τις βλεπουν και πρεπει ο αλλος να εχει ψυχη μεσα του για να σου πει εαν τον ειδε η οχι τον γατουλη σου.Οι περισσοτεροι ειναι αδιαφοροι.Ψαξε ,μην σταματας!!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σιλα

Νεοφερμένος

O Σιλα έγραψε στις 10:37, 08-06-16:

Γιατι ειδα χαρτια που ελεγαν για φολες στη γειτονια

Παράθεση

ΦΛΩΡΑ

Περιβόητο Μέλος

H ΦΛΩΡΑ έγραψε στις 20:30, 08-06-16:

Μπορει να τα κολλησαν για να φοβισουν τους φιλοζωους.Εγω λεω να ψαξεις γυρω γυρω απο την γειτονια σου, βραδυ συνηθως,μην παρατας τα οπλα!!

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 09:03, 09-06-16:

Μένω στην Αγία Παρασκευή και έχω δει και τις εν λόγω αφίσες....κατάλαβα πως υπάρχουν κρούσματα αρκετά με φόλες..... πολύ λυπάμαι που έχασες το γατούλη σου....μια φωτογραφία του θα βοηθούσε να έβλεπα και εγώ να έχω το νου μου... Εύχομαι να τον βρεις πάντως και να είναι καλά!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σιλα

Νεοφερμένος

O Σιλα έγραψε στις 11:35, 09-06-16:

Δυστυχως απο κινητο δεν ανεβαινουν οι φωτογραφιες του!μενω στο κοντοπευκο αγιας παρασκευης!εσυ;

Παράθεση

Σιλα

Νεοφερμένος

O Σιλα έγραψε στις 11:36, 09-06-16:

Θελω πολυ να σας τον δειξω!ηταν ενας κουκλος..νιωθω τοσες ενοχες!

Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 14:28, 09-06-16:

Σε καταλαβαίνω αλλά τώρα τι να πεις....ξέρεις είναι τόσο δύσκολη η θέση σου και όλοι μας εδώ κάπως έτσι θα νοιώθαμε....αυτός είναι και ένας λόγος που και να μπορούσα - μένουμε σε διαμέρισμα - αλλά και να μπορούσα δεν θα τις άφηνα να βγαίνουν βόλτα....δεν το αντέχω ψυχολογικά δηλαδή αρρωσταίνω....εδώ φροντίζω τα γατούνια μου κάτω στην πυλωτή και έχω σκάσει που μια από τις γατούλες που φρόντιζα δεν έχει έρθει εδώ και μήνες....κάτι θα συνέβη ποιος ξέρει και ήταν και έγκυος.....

Ειλικρινά ελπίζω να μην έχει συμβεί κάτι στο γατούλη σου αλλά να έχει αράξει κάπου εκεί κοντά.... Βάλε μας φωτο να τον δούμε, ποιος ξέρει ίσως κάπου στις βόλτες μας να δω κάποιον που να του μοιάζει!!!

Παράθεση

Tsakoulinaki (Maria)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Tsakoulinaki
H Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H Tsakoulinaki έγραψε στις 20:57, 09-06-16:

Καλησπέρα και απο εμένα.
Και εγώ Αγία Παρασκευή μένω, εφόςον δεν μπορείς να ανεβάςεις φωτογραφία, αν μπορείς, περίγραψέ τον μας ώςτε να έχουμε τον νου μας στις βόλτες μας.
Εύχομαι σύντομα να έχεις χαρμόσυνα νέα!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σιλα

Νεοφερμένος

O Σιλα έγραψε στις 21:34, 09-06-16:

Μονο απο υπολογιστη γινεται;γνωριζετε;ειναι κεραμιδογατα στειρωμενος με μπλε λουρακι με μια μπλε χαντρα!προσπαθω να ανεβασω δεν τις παιρνει με τπτ

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:45, 09-06-16:

Δες εδώ οδηγίες για ανέβασμα φωτογραφιών
Σου συστήνω να προσπαθήσεις καλύτερα με το δεύτερο τρόπο (από το Gallery).

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σιλα

Νεοφερμένος

O Σιλα έγραψε στις 22:12, 09-06-16:

Το μονο που καταφερα ηταν ενα αλμπουμ με μια φωτο του!δεν μπορω με τπτ απο το κινητο θα βρω υπολογιστη και θα το κανω ελπιζω

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 22:30, 09-06-16:

Σίλα, βρήκα τη φωτογραφία και την ανέβασα.

Εύχομαι κι εσύ να βρεις τον κούκλο γατούλη σου σώο και αβλαβή, όσο το δυνατό γρηγορότερα και να πάψει η αγωνία σου

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σιλα

Νεοφερμένος

O Σιλα έγραψε στις 07:24, 10-06-16:

Σε χιλιοευχαριστω για τη βοηθεια!!μακαρι να ζει εστω και μακρια σε αλλη οικογενεια!τετοια γατα δεν ξεχνιεται..!

Παράθεση

ΦΛΩΡΑ

Περιβόητο Μέλος

H ΦΛΩΡΑ έγραψε στις 21:33, 10-06-16:

Ιδιος ο Γκεραλτ μου ειναι !! Ειναι πολυ ζωηρα αυτα τα κανελλι γατακια και γω εαν δεν ειχα βαλει μεχρι πιο πανω απο την κουπαστη το πλεγμα και να το γυρισω σε σχημα Γ θα τον ειχα χασει,αφου τωρα και γατζωνεται μεχρι επανω στο πλεγμα και αναρριχαται παρολο που ειναι βαρυ γατι!
Ευχομαι να ειναι ζωντανος και να τον βρεις,παντως εαν κρινω απο το δικο μου ειναι πολυ περιεργα γατια,στη βεραντα που βγαινει εχω την αμμο τους,την εσκισε με τα νυχια του και αρχισε να την τρωει,ειχα σε μια σακκουλα οργανικο λιπασμα για να το παω στο εξοχικο να ριξω στις λεμονιες ,το τρυπησε αρχισε να χυνεται κατω και αυτος το ετρωγε ,ευτυχως που τον προλαβα και λαιμαργα,εμενα οτι του δωσεις το τρωει!! Αν ηταν και το δικο σου ετσι καπου ειναι και του εχουν βαλει φαγητο και εχει κατσει εκει η στο πηραν γιατι ειναι κουκλος!!Εαν ειχε παθει κατι κακο θα τον εβλεπες καπου,ψαξε μην απογοητευεσαι!!

Παράθεση

Σιλα

Νεοφερμένος

O Σιλα έγραψε στις 16:31, 11-06-16:

Δεν εχω αναφερει πως μενω κοντοπευκο αγιας παρασκευης και συγκεκριμενα συνταγματαρχου πογκα !ο γατος μου ενδεχεται να πηγαινε και τον απο πανω δρομο ολυμπιας δηλ!κλεινω ενα μηνα σε λιγο χωρις φελιππε..χωρις το μικρο μου γατακι!τοσο μικρο ρε γαμωτο..

Παράθεση

Tsakoulinaki (Maria)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Tsakoulinaki
H Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H Tsakoulinaki έγραψε στις 20:32, 27-06-16:

Δες λίγο αυτό , βρέθηκε στη Γαρυττου:https://www.facebook.com/dimitris.ka...01?pnref=story

Παράθεση

Σιλα

Νεοφερμένος

O Σιλα έγραψε στις 23:27, 27-06-16:

Εχω παω να το δω αλλα δεν ηταν δικο μου..ηταν αλλο πανεμορφο παω και το ταιζω μεχρι να βρεθει η μαμα του που σιγουρα εχει γιατι εχει λουρι!σε ευχαριστω ειλικρινα για τη σκεψη..ο φελιππε το δικοΜου μωρο δεν υπαρχει πια..δεν βρεθηκε ποτε..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους