Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,141 εγγεγραμμένα μέλη και 718,788 μηνύματα σε 22,705 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 348 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Φίλτρο για αμμολεκάνη!

natalouko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη natalouko
H natalouko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 8,822 μηνύματα.

H natalouko έγραψε στις 16:36, 22-08-09:

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να ρωτήσω, αν ξέρεις κάποιος που μπορώ να βρώ φίλτρα για την αμμολεκάνη της γάτας μου. Είμαι στην Αθήνα και όπου και αν έψαξα δεν βρήκα.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νικος βυρωνας

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη νικος βυρωνας
Ο νικος βυρωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

O νικος βυρωνας έγραψε στις 21:53, 09-09-09:

εχεις την κλειστη αμμολεκανη με φιλτρο ανθρακα??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,489 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 22:31, 09-09-09:

αν εχεις πιστωτική κάρτα υπάρχει στο ebay.. http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...tchlink:top:en

Παράθεση

natalouko

Επιφανές Μέλος

H natalouko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 8,822 μηνύματα.

H natalouko έγραψε στις 09:52, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από νικος βυρωνας
εχεις την κλειστη αμμολεκανη με φιλτρο ανθρακα??

Ναι αυτή έχω με τα παραλληλόγραμμα φίλτρα. Τελικά με τα πολλά βρήκα σε ένα πετ σοπ αλλά και εκεί απ' ότι κατάλαβα έτυχε να του τα έχουν φέρει. Ελπίζω αν ξαναχρειαστώ να μπορέσω να βρω πιο εύκολα. Πάντως μου έκανε εντύπωση που δυσκολεύτηκα τόσο πολύ βρω φίλτρα τα οποία στην ουσία είναι ανταλακτικά ενός προϊόντος που το πουλάνε στα καταστήματά τους.

Παράθεση

natalouko

Επιφανές Μέλος

H natalouko έγραψε στις 09:53, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από evelynkar
αν εχεις πιστωτική κάρτα υπάρχει στο ebay.. http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...tchlink:top:en

Σε ευχαριστώ πολύ, θα το έχω υπόψην μου για την επόμενη φορά που θα χρειαστώ.

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 10:06, 10-09-09:

Εγώ πάντως βάζω το υλικό που έχουμε και στον απορροφητήρα. Αυτό είχε απο την αρχή, και όταν ρώτησα τον υπάλληλο, μου είπε απλά τέτοιο θα αγοράζω και θα κόβω όσο θέλω... Έτσι και κάνω.

Το ίδιο υλικό είναι το έχω τσεκάρει.. απλά πάλι το μαρκετιγκ οργιάζει...
και κάνει την ζωή μας δύσκολη....

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 10:11, 10-09-09:

Εγω ρωτησα υπαλληλο γιατι τετοιο ηθελα να παρω,για απορροφητηρα,αλλα μου ειπε οτι ειναι αλλο.

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,837 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 10:24, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Εγω ρωτησα υπαλληλο γιατι τετοιο ηθελα να παρω,για απορροφητηρα,αλλα μου ειπε οτι ειναι αλλο.
Όταν πείρα την αμμολεκάνη, την άνοιξα και είδα το φίλτρο...και μου ΘΥΜΙΣΕ του απορροφητήρα. Ρώτησα και για σιγουριά τον υπάλληλο και μου λεει ΝΑΙ.

Δεν θα κάτσω ούτε να σκάσω, ούτε να ψάχνω... είναι φώς φανάρι....

Προφανώς και κάποια σαΐνια, θα έχουν βγάλει και "κομμένο στο σωστό μέγεθος φίλτρο για γάτες"....και θα το πουλάνε το κομματάκι αυτό όσο το τετραγωνικό μέτρο που βάζουμε στον απορροφητήρα...

Πάρε του απορροφητήρα και βάλτα δίπλα δίπλα....τί άλλο να πώ, το πολύ- πολύ να είναι πιο χοντρό, ε κόβεις και εσύ 2 κομμάτια και το κάνεις και εσύ τόσο...

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 10:25, 10-09-09:

Μα κι εγω αυτο ειδα και τον ρωτησα το χαχα...Τελος παντων θα παω να παρω κι εγω αυτο το τεραστιο και θα το κοβω οσο θελω.

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 10:35, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Μα κι εγω αυτο ειδα και τον ρωτησα το χαχα...Τελος παντων θα παω να παρω κι εγω αυτο το τεραστιο και θα το κοβω οσο θελω.
Ε μα...
Όχι θα κάτσω να παραγγέλνω απο το ίντερνετ, ή απο το πετ σοπ, επειδή κάποιοι έχουν καταλάβει το ψώνιο μας με τις γάτες, και θέλουν να πλουτίσουν ....

Αρκετά σκάμε στα παιχνιδάκια και άλλα @@τουλάκια...

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,635 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 10:40, 10-09-09:

καλά πάντως μην φανταστείτε ότι υπάρχει κ η τεράστια διαφορά με ή χωρίς το φίλτρο την περισσότερη δουλειά την κάνει το καπάκι κ το πορτάκι που εγκλωβίζει μέσα τις μυρωδιές, εγώ αυτό πιστεύω

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 10:45, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Elvenstar
καλά πάντως μην φανταστείτε ότι υπάρχει κ η τεράστια διαφορά με ή χωρίς το φίλτρο την περισσότερη δουλειά την κάνει το καπάκι κ το πορτάκι που εγκλωβίζει μέσα τις μυρωδιές, εγώ αυτό πιστεύω
Εννοείτε...
όλα μια μόστρα είναι , να σου πεί ότι η αμμολεκάνη έχει και το ειδικό φίλτρο για τις μυρωδιές (βάλε +10ε στην τιμή πώλησης) και πούλα και τα "ειδικά " ανταλλακτικά μετά...

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,635 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 11:18, 10-09-09:

Ετσι ακριβώς όπως τα λες εγώ πάντως που είχα πολύ καιρό να βάλω φίλτρο κ τώρα που το αντικατέστησα δεν βρίσκω καμία διαφορά ότι μύριζε πριν μυρίζει κ τώρα Βέβαια τα δικά μου είναι κ στειρωμένα κ δεν έχουμε κ ιδιαίτερο πρόβλημα με τις μυρωδιές εκτός από της μικρής που ακόμα δεν της έφυγαν οι ορμόνες κ μυρίζει έντονα ΜΕ ή ΧΩΡΙΣ το φίλτρο

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,783 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 12:21, 10-09-09:

Και το δικό μου φίλτρο έχει άτυπο(οκτάγωνο) σχήμα.Μιά φορά το έπλυνα και το στέγνωσα έξω και το ξανάλαβα στην θέση του(δεν ξέρω αν κάνει).Μετά άρχισα να κόβω από ρολό φίλτρου για απορροφητήρα.
Πάντος και εγώ παρατήρησα ότι δεν προσφέρει καμιά ουσιαστική βοήθεια.

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 12:27, 10-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από niki
Και το δικό μου φίλτρο έχει άτυπο(οκτάγωνο) σχήμα.Μιά φορά το έπλυνα και το στέγνωσα έξω και το ξανάλαβα στην θέση του(δεν ξέρω αν κάνει).Μετά άρχισα να κόβω από ρολό φίλτρου για απορροφητήρα.
Πάντος και εγώ παρατήρησα ότι δεν προσφέρει καμιά ουσιαστική βοήθεια.
Εμένα είναι ένα ορθογώνιο πράγμα...τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο...

Το φίλτρο της ηλεκτρικής σκούπας είναι πιο εξεζητημένο!! Αυτό, ίσως να έκανε κάτι...

Παράθεση

natalouko

Επιφανές Μέλος

H natalouko έγραψε στις 22:06, 10-09-09:

Το σκέφτηκα και εγώ να βάλω φίλτρο από απορροφητήρα αλλά και εμένα μου είπαν ότι δεν είναι το ίδιο γι' αυτό έφαγα τον κόσμο να βρω φίλτρο για αμμολεκάνη. Τζάμπα τόσο ψάξιμο!!!

Παράθεση

catlin (Βάσια)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη catlin
H Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (αλλες δεν έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H catlin έγραψε στις 16:23, 21-12-12:

εχω μια απορια
εχω και κλειστη αμμολεκανη!
πηρα λοιπον καινουριο φιλτρο
τι τσιμπιδακια για τα φρυδια
τι ψαλιδια επιστρατευσα
τζιφος!
ετσι λοιπον εναποθετω τις προτελευταιες μου σε εσας
την τελευταια εις τον κυριο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους