Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,122 εγγεγραμμένα μέλη και 718,787 μηνύματα σε 22,704 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 427 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Επείγον! Προσωρινή φιλοξενία για γατάκι-μάλαμα!

みことftw (Αφροδίτη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη みことftw
H Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 978 μηνύματα.

H みことftw Aγαπαμε Μουκελο <3 έγραψε στις 16:21, 07-07-10:

Στις 16 του Ιουλη θα φυγω για ενα 13ημερο ταξιδι στο εξωτερικο.
Χρειαζομαι καποιον που θα μου κρατησει τον ασπρομαυρο μπεμπουλινο για αυτο το διαστημα, ίσως και 4-5 μερες παραπανω.
Πρεπει να ειναι καπου που θα εχει δυνατοτητα κινησης ή ανθρωπο/γατοπαρεα, γιατι μονος του κλαιει.
Δηλαδη, οχι κλειδωμενος μονος σε δωματιο, ουτε σε γατοφορο.
Αν εχει παρεουλα ειναι το καλυτερο γατακι, ησυχο, δεν κανει ζημιες.
Ειναι και λιγο φοβισμενο, και τις πρωτες μερες πιθανον να μην το βλεπετε καθολου, παρα μονο οταν ειναι να φαει.
Οταν ξεθαρρεψει δε, θα σας ξετρελανει με το ποσο τρυφερος ειναι.
Θα του καλυψω ολα του τα εξοδα, και μολις επιστρεψω θα τον παρω πισω, δεν προκειται να τον φορτωθειτε.
Η αλλη εναλλακτικη ειναι να τον αφησω παλι στο δρομο, και να δωσω τροφη σε μια κυρια που εχει μπιλιαρδαδικο
στον δρομο μου να το ταιζει μεχρι να γυρισω. Αλλα δεν θελω, δεν μπορω να διανοηθω οτι θα κανω κατι τετοιο,
οτι θα το αφησω παλι στον δρομο. Σας παρακαλω, ουτε που θα τον καταλαβετε οτι μπηκε σπιτι σας. Προωθειστε, αν ειναι ευκολο

Σορρυ για τον ψυχολογικο πολεμο, αλλα οσο μου τελειωνουν οι μερες τοσο απελπιζομαι. Σαν εξτρα, οποιος μου τον κρατησει, θα του μαγειρεψω παστιτσιο ή καρμποναρα, που ειναι οι σπεσιαλιτε μου Αντε, ξεκουνηθειτε!

Α, ειναι αποπαρασιτωμενος εσω/εξωτερικα, και μαθημενος 100% στην αμμο του, ουτε ενα ατυχηματακι. Και ειναι κουκλι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (έχω ''χάσει'' τον αριθμό έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 5,573 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 16:51, 07-07-10:

Αφροδιτη να δω λιγο τι θα γινει με τα φλοισβογατα και θα σου πω!! αλλα μαλλον θα καταφερω να τον φιλοξενησω εγω αν θελεις!

Δεν θελουμε καρμοναρα κυρια μου!! Ξεκινησαμε διαιτα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

みことftw (Αφροδίτη)

Περιβόητο Μέλος

H Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 978 μηνύματα.

H みことftw Aγαπαμε Μουκελο <3 έγραψε στις 17:20, 07-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από aporw
Αφροδιτη να δω λιγο τι θα γινει με τα φλοισβογατα και θα σου πω!! αλλα μαλλον θα καταφερω να τον φιλοξενησω εγω αν θελεις!

Δεν θελουμε καρμοναρα κυρια μου!! Ξεκινησαμε διαιτα!
Σιμωνη, σε λατρευω Μ'αρεσε το "αν θελεις".
Και εγω με διαιτα ειμαι, αλλα μεχρι τον Αυγουστο που θα γυρισω θα εχουμε γινει κορμαρες, και θα δικαιουμαστε μια παρατυπια. Πιστεψε με, δεν θελεις να αρνηθεις την καρμποναρα μου!

Ενημερωσε με καλη μου, μπας και ηρεμησω λιγο.

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (έχω ''χάσει'' τον αριθμό έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 5,573 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 17:27, 07-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από みことftw
Σιμωνη, σε λατρευω Μ'αρεσε το "αν θελεις".
Και εγω με διαιτα ειμαι, αλλα μεχρι τον Αυγουστο που θα γυρισω θα εχουμε γινει κορμαρες, και θα δικαιουμαστε μια παρατυπια. Πιστεψε με, δεν θελεις να αρνηθεις την καρμποναρα μου!

Ενημερωσε με καλη μου, μπας και ηρεμησω λιγο.
Κοιτα λογικα δεν θα υπαρχει θεμα..
Ε ειπα αν θελεις!!μπορει να βρεις καμια πιο καλη γατομαμα απο μενα!

Μεχρι τον Αυγουστο καρντια μου ντεν προλαβαινω να γινω κορμα.. μονο αν επισκεφτω κανεναν χασαπη και κοψει μερικα!

みことftw (Αφροδίτη)

Περιβόητο Μέλος

H みことftw Aγαπαμε Μουκελο <3 έγραψε στις 18:17, 07-07-10:

Κοιτα λογικα δεν θα υπαρχει θεμα..
Ε ειπα αν θελεις!!μπορει να βρεις καμια πιο καλη γατομαμα απο μενα!

Μεχρι τον Αυγουστο καρντια μου ντεν προλαβαινω να γινω κορμα.. μονο αν επισκεφτω κανεναν χασαπη και κοψει μερικα!
Δεν υπαρχει καλυτερη γατομαμα! Ρεεε, θα παθεις την πλακα σου. Θα σε βοηθησει και στην διαιτα με πατουσομασαζ Οτι και αν γινει μεχρι τον Αυγουστο, μετα απο τοσο καιρο διαιτα, μια παρατυπια την δικαιουμαστε και θα την κανουμε και δεν θελω ΟΥ!

Παντως αν τον παρεις δεν θα γινει η δουλεια σαν την Μιλλενια: "-Δωσ'τη μου πισω" "-Ουχι, επουδενι"
Αυτο θα σου το παρω πισω ακομα και αν πρεπει να διαρρηξω το σπιτι σου σκαρφαλωνοντας στον 5ο σαν τον spiderman

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Voula
H Voula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Άπειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 3,236 μηνύματα.

H Voula έγραψε στις 20:45, 07-07-10:

Nα σας υπενθυμίσω τα γατάκια που είναι στο κτηνιατρείο, 3 τον αριθμό, και για τα οποία υπάρχει dead line να έχουμε πάρει τουλάχιστον τα 2 μέχρι την Παρασκευή ?

Αφροδίτη κάποια φίλη/φίλος, συμφοιτητής δεν υπάρχει για αυτό το διάστημα ?
Υπάρχει σοβαρότατο πρόβλημα με τις φιλοξενίες, είναι γνωστό αυτό. Δεν γίνεται να μην ξέρεις κανένα άλλο που να μπορεί να βοηθήσει ? Άλλη λύση που μπορώ να σου σκεφτώ, κάποια που κάνει cat-sitting και πιθανόν να μπορεί να το κρατήσει σπίτη της.
Για περισσότερες πληροφορίες, τηλ στην Γιανναράκη και ζήτα το τηλ της Βίκυς.

みことftw (Αφροδίτη)

Περιβόητο Μέλος

H みことftw Aγαπαμε Μουκελο <3 έγραψε στις 21:43, 07-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Voula
Nα σας υπενθυμίσω τα γατάκια που είναι στο κτηνιατρείο, 3 τον αριθμό, και για τα οποία υπάρχει dead line να έχουμε πάρει τουλάχιστον τα 2 μέχρι την Παρασκευή ?

Αφροδίτη κάποια φίλη/φίλος, συμφοιτητής δεν υπάρχει για αυτό το διάστημα ?
Υπάρχει σοβαρότατο πρόβλημα με τις φιλοξενίες, είναι γνωστό αυτό. Δεν γίνεται να μην ξέρεις κανένα άλλο που να μπορεί να βοηθήσει ? Άλλη λύση που μπορώ να σου σκεφτώ, κάποια που κάνει cat-sitting και πιθανόν να μπορεί να το κρατήσει σπίτη της.
Για περισσότερες πληροφορίες, τηλ στην Γιανναράκη και ζήτα το τηλ της Βίκυς.
Και τι παει να πει αυτο κα Βουλα? Οτι δεν εχω δικαιωμα να ψαξω να βρω φιλοξενια για το γατακι που μαζεψα? Ξερω οτι δεν το εννοειται ετσι, αλλα οσο πιεζει η διορια για τα γατακια του κτηνιατρειου, τοσο πιεζει και η δικη μου.

Δεν υπαρχει κανεις. Προφανως και εχω εξαντλησει τις εναλακτικες μου. Και επειτα, δεν ξερω αν σας εχω δωσει την εικονα του σουπερ-κοινωνικου ατομου, αλλα δεν ειμαι, και οι φιλοι μου ειναι πολλοι λιγοι, ειτε δεν ειναι καθολου γατοφιλοι (ή και ζωοφιλοι), ειτε απλα δεν εχουν αυτη τη δυνατοτητα και δεν μπορουν να με βοηθησουν. Το cat-sitting ειναι μια καλη ιδεα, , νομιζα οτι απλα ερχονται στο σπιτι σου και κοιτανε τα γατια σου, δεν ηξερα οτι φιλοξενουν κιολας. Ελπιζω μονο να μπορω να το αντεξω οικονομικα. Αλλα λογικα δεν θα υπαρχει προβλημα,
Η φιλοξενια που ζηταω κα Βουλα ειναι καθαρα προσωρινη. Με το που θα γυρισω θα το ξαναπαρω. Δεν κοιταω να το φορτωσω σε κανεναν. Ουτε να κλεψω την θεση των μωρων στο κτηνιατρειο, με κανετε και νιωθω πολυ ασχημα με αυτο που λετε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Voula
H Voula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Άπειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 3,236 μηνύματα.

H Voula έγραψε στις 07:54, 08-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από みことftw
Και τι παει να πει αυτο κα Βουλα? Οτι δεν εχω δικαιωμα να ψαξω να βρω φιλοξενια για το γατακι που μαζεψα? Ξερω οτι δεν το εννοειται ετσι, αλλα οσο πιεζει η διορια για τα γατακια του κτηνιατρειου, τοσο πιεζει και η δικη μου.

Δεν υπαρχει κανεις. Προφανως και εχω εξαντλησει τις εναλακτικες μου. Και επειτα, δεν ξερω αν σας εχω δωσει την εικονα του σουπερ-κοινωνικου ατομου, αλλα δεν ειμαι, και οι φιλοι μου ειναι πολλοι λιγοι, ειτε δεν ειναι καθολου γατοφιλοι (ή και ζωοφιλοι), ειτε απλα δεν εχουν αυτη τη δυνατοτητα και δεν μπορουν να με βοηθησουν. Το cat-sitting ειναι μια καλη ιδεα, , νομιζα οτι απλα ερχονται στο σπιτι σου και κοιτανε τα γατια σου, δεν ηξερα οτι φιλοξενουν κιολας. Ελπιζω μονο να μπορω να το αντεξω οικονομικα. Αλλα λογικα δεν θα υπαρχει προβλημα,
Η φιλοξενια που ζηταω κα Βουλα ειναι καθαρα προσωρινη. Με το που θα γυρισω θα το ξαναπαρω. Δεν κοιταω να το φορτωσω σε κανεναν. Ουτε να κλεψω την θεση των μωρων στο κτηνιατρειο, με κανετε και νιωθω πολυ ασχημα με αυτο που λετε.
Ότι εννοώ Αφροδίτη στο είχα πει με pm.Ή μήπως το ξέχασες ? Δεν θα ασχοληθώ περαιτέρω γιατί μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι άλλο να μην ξέρεις τι να κάνεις με 3 γατιά συν όλα όσα έχω στο κεφάλι μου κι άλλο τι να κάνω για φιλοξενία ενός, γαι το οποίο σου είχα εξηγήσει κάποια πράγματα από την πρώτη στιγμή.
Και όσο για αυτό που λες, επειδή πρωι πρωί τα παίρνω στγο κρανίο και δεν είμαι και το πιο υπομονετικό άτομο, ναι, αν προσπαθείς να το φορτώσεις στην Σιμώνη, 'κλέβεις' την θέση αυτών που περιμένουν εδώ και καιρό.

Και κάνε μου τη μεγάλη χάρη μην δώσεις συνέχεια εδώ. Δεν έχω καμμιά διάθεση να δίνω την χαρά των αντιπαραθέσεων στον κόσμο.

konstans

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη konstans
H konstans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 5,626 μηνύματα.

H konstans έγραψε στις 08:28, 08-07-10:

Ψυχραιμίιιιιια κορίτσια.
Προφανώς είμαστε όλες απελπισμένες, αλλά δεν έχει νόημα αυτό που γίνεται.
Κυρά Βούλα για ξεκίνα τις αναπνοές!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 08:57, 08-07-10:

Αχ κοροτσια σταματηστε!!! νιωθω πολυ ασχημα.. Μην μαλωνετε!! εγω θα βοιηθησω οσο μπορω απ ολες τις πλευρες... Καμια δεν με υποχρεωσε για φιλοξενια...εγω απλα προσφερθηκα..λεγοντας βεβαια οτι πρωτα θα δω τι θα γινει με τα αλλα φλοισβογατα..

みことftw (Αφροδίτη)

Περιβόητο Μέλος

H みことftw Aγαπαμε Μουκελο <3 έγραψε στις 09:02, 08-07-10:

Αχ κοροτσια σταματηστε!!! νιωθω πολυ ασχημα.. Μην μαλωνετε!! εγω θα βοιηθησω οσο μπορω απ ολες τις πλευρες... Καμια δεν με υποχρεωσε για φιλοξενια...εγω απλα προσφερθηκα..λεγοντας βεβαια οτι πρωτα θα δω τι θα γινει με τα αλλα φλοισβογατα..
Aκριβως. Το θεμα λεγεται "Επειγον!Προσωρινη φιλοξενια" και οχι "Επειγον ΣΙΜΩΝΗ! Προσωρινη φιλοξενια". Κα Βουλα, σας απανταω με πμ.

fenaki12

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fenaki12
H fenaki12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 451 μηνύματα.

H fenaki12 έγραψε στις 11:44, 08-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Voula
Ότι εννοώ Αφροδίτη στο είχα πει με pm.Ή μήπως το ξέχασες ? Δεν θα ασχοληθώ περαιτέρω γιατί μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι άλλο να μην ξέρεις τι να κάνεις με 3 γατιά συν όλα όσα έχω στο κεφάλι μου κι άλλο τι να κάνω για φιλοξενία ενός, γαι το οποίο σου είχα εξηγήσει κάποια πράγματα από την πρώτη στιγμή.
Και όσο για αυτό που λες, επειδή πρωι πρωί τα παίρνω στγο κρανίο και δεν είμαι και το πιο υπομονετικό άτομο, ναι, αν προσπαθείς να το φορτώσεις στην Σιμώνη, 'κλέβεις' την θέση αυτών που περιμένουν εδώ και καιρό.

Και κάνε μου τη μεγάλη χάρη μην δώσεις συνέχεια εδώ. Δεν έχω καμμιά διάθεση να δίνω την χαρά των αντιπαραθέσεων στον κόσμο.
Δεν συμφωνω με αυτο,μπορει να μην με παρετε στα σοβαρα λογο της ηλικιας μου αλλα χαζη δεν ειμαι,κανενα γατακι δεν κλεβει την θεση καπιου αλλου ολα αξιζουν το ιδιο και εχουν το ιδιο δικαιωμα στο να φιλοξενηθουν δεν ειναι α μην παρεις αυτο γιατι το αλλο εχει πιο πολυ αναγκη .Η κοπελα ζητησε προσωρινή φιλοξενεια, και η αλλη κ υρια προσφερθηκε,δεν μπορω να βρω το κακο ...και ειπε η κοπελα οτι δεν προσπαθει να το φορτωσει,σε κανεναν μια απλη προσωρινη φιλοξενεια ζητησε
Τελος παντων ειναι πολυ καλο που προσφερθηκατε.. να το φιλοξενήσετε γιατί δεν θα ηταν οτι καλυτερο η 2η λυση
Φατσουλα ειναι

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους