Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,272 εγγεγραμμένα μέλη και 718,356 μηνύματα σε 22,593 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 352 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Εμετός

dimangelid

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimangelid
Ο dimangelid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 9 γάτες (Πάνω από 12 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O dimangelid έγραψε στις 06:01, 13-11-06:

Ταξιδεύω συνεχώς με την μια γάτα μου εδώ και 2 χρόνια. Κάνω την διαδρομή Αθήνα-Ηγουμενίτσα και Ηγουμενίτσα-Αθήνα. Πολλές φορές πηγαίνω ή και έρχομαι από την Αθήνα με αεροπλάνο μέσω Ιωαννίνων ή Κέρκυρας. Εμετό έχει κάνει γύρω στις 10 φορές σε αυτά τα 2 χρόνια για τους παρακάτω λόγους:
1) δεν της είχα πάρει το φαγητό και το νερό μιάμιση ώρα πριν φύγω από το σπίτι μου. της τα είχα πάρει μισή ώρα πριν.
2) όταν κουνάει το αεροπλάνο λόγω των κενών αέρος ή στις πολλές στροφές που έχει η διαδρομή με το λεωφορείο (το 2 δεν ισχύει πάντα. μπορεί σε ένα ταξίδι να μην κάνει καθόλου εμετό αλλά σε άλλο να κάνει) . Το 1 ισχύει πάντα, οπότε δεν την ξαναπατάω έτσι.

Τώρα πάμε στο σημερινό ταξίδι από Αθήνα για Ηγουμενίτσα με το λεωφορείο... Πριν μπω στο λεωφορείο βρήκα τον οδηγό και τον ρώτησα αν μπορώ να πάρω το κλουβί πάνω στο λεωφορείο. Η απάντηση ήταν αρνητική, οπότε αναγκαστικά μπήκε στις αποσκευές. Εκείνη την ώρα δεν είχα όρεξη για τσακωμούς, αλλιώς θα με είχε ακούσει όλος ο σταθμός του Κηφισού... Κάναμε μια στάση μετά το Αγρίνιο ( 24ωρο λέγεται το μαγαζί για όποιον γνωρίζει) και έβγαλα την γάτα από τις αποσκευές για να πάρει λίγο αέρα και να την δω. Εκείνη την ώρα ήταν όλα εντάξει. Όταν φτάσαμε στην Ηγουμενίτσα έβγαλα τα πράγματά μου και μαζί με αυτά και το κλουβί με την γάτα. Είδα έναν εμετό. Ανοίγω το κλουβί και τον μάζεψα με χαρτομάντηλα (σε κάθε ταξίδι έχω τουλάχιστον 3 πακέτα και σχεδόν πάντα χρησιμεύουν) . Όταν βγήκε έξω η γάτα (δεν την έπιασα στην αγκαλιά μου για να μην με λερώσει με τον εμετό) είδα ότι είχε κατουρηθεί. Την ώρα που την έβαζα μέσα στο κλουβί είδα σε μια γωνία ότι είχε κάνει και κακά... Από το κάτουρο είχε γίνει χάλια. Μόλις πήγα στο σπίτι άναψα τον θερμοσίφωνα και την έκανα ολόκληρη μπάνιο (ευτυχώς στο μπάνιο κάθεται πιο ήσυχα και από μικρό παιδί, οπότε δεν είχαμε παρατράγουδα ) . Η γάτα αυτή την στιγμή είναι μια χαρά και κάνει ότι συνηθίζει πάντα (τρώει συνέχεια, πίνει κανονικά νερό, παίζει σαν τρελή με ότι της ρίξω και δαγκώνει δυνατά αν ακουμπήσω τις πατούσες της ή χαϊδέψω την κοιλιά της) . Το σημερινό ταξίδι ήταν το χειρότερο, γιατί τα έκανε όλα μαζί (εμετό, κατούρημα, κακά) . Υπ' όψιν, σήμερα ήταν η πρώτη φορά που κατουριέται σε ταξίδι, δεν το έχει ξανακάνει ποτέ. Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος γιατί τα έκανε σήμερα όλα μαζί; Εκτός από το να παίρνω το φαγητό και το νερό τουλάχιστον μιάμιση ώρα πριν φύγουμε από το σπίτι μου, υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω ώστε να μην έχω τέτοιες ιστορίες στα ταξίδια; Θέλω να αποφύγω να της δώσω οποιοδήποτε φάρμακο. Θα πάρω το πρωί και τον κτηνίατρό μου να δω τι θα πει. Αν έχει σημασία, η γάτα είναι 2 χρονών, στειρωμένη, εμβολιασμένη και η κατάσταση της υγείας της είναι άριστη σύμφωνα με τον γιατρό.

EDIT
Όταν μίλησα με την μάνα μου στο τηλέφωνο για να της πω ότι έφτασα, της είπα και το τι έγινε με την γάτα. Μου είπε ότι ίσως έχει ταλαιπωρηθεί τόσο καιρό με ένα σωρό ταξίδια και ότι καλό είναι όταν ξαναπάω στην Αθήνα να την αφήσω εκεί για κάποιο καιρό. Πιστεύω ότι είναι σωστά αυτά που είπε η μάνα μου. Εσείς τι έχετε να πείτε;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

rotonda

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη rotonda
H rotonda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (7-8 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 410 μηνύματα.

H rotonda έγραψε στις 09:10, 13-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από dimangelid
Πριν μπω στο λεωφορείο βρήκα τον οδηγό και τον ρώτησα αν μπορώ να πάρω το κλουβί πάνω στο λεωφορείο. Η απάντηση ήταν αρνητική, οπότε αναγκαστικά μπήκε στις αποσκευές.

Έχει ξαναταξιδέψει η γάτα σου στις αποσκευές του λεωφορείου; Μήπως στο χώρο των αποσκευών του λεωφορείου η ατμόσφαιρα ήταν αποπνικτική; Μήπως ο θόρυβος της μηχανής ακουγόταν πολύ έντονα; Πάντως μέχρι τώρα, απ' ό,τι γράφεις, το ψιψίνι σου τα έχει καταφέρει απίστευτα καλά στις μετακινήσεις...

ΥΓ. Γράφεις ότι στη στάση που κάνατε την έβγαλες έξω για να της καθαρίσεις το κλουβί. Δεν υπάρχει κίνδυνος να σου φύγει, σε περίπτωση που έχει πανικοβληθεί; Sorry που σ' το λέω αυτό, αλλά μια γνωστή μου έτσι έχασε τη γάτα της σε parking της Εθικής Οδού...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

giota

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη giota
H giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.

H giota έγραψε στις 09:33, 13-11-06:

Το οτι ειναι ταλαιπωρια ειναι ειδικα αν ταξιδευη στο χωρο αποσκευων οπου οι συνθηκες δεν ειναι και οι καλυτερες ισως γι αυτο τα κανε ολα μπορει και να τρομαξε .Αν ειναι για μικρο διαστημα να λειψεις και εφ οσον σου το προτεινε η μαμα σου αστον! Μια αλλη λυση ειναι η μεταφορα με ιδιωτικο αυτοκινητο οπου τουλαχιστον θα υπαρχουν πιο πολλες στασεις και ανεση για τον γατουλη Ξερω ειναι δυσκολο να τον αφησεις και δυσκολο και να ταξιδευη ευχομαι να βρεις την καλυτερη λυση .

vicki v.

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη vicki v.
H vicki v. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Μία και είναι μόλις δύομισι ετών έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 725 μηνύματα.

H vicki v. έγραψε στις 10:54, 13-11-06:

Έτσι όπως το περιγράφεις εγώ καταλαβαίνω πως το γατουλίνι σου τρομοκρατήθηκε από την εμπειρία, για αυτό κι έγιναν όλα μαζί. Τουλάχιστον απο το Σβουρί μου ξέρω πως πρέπει να φοβηθεί πάρα πολυ για να κάνει τσίσα και κακά έτσι. Ξέρεις, οι γάτες μπορούν να κρατηθούν πάρα πολλές ώρες - δεν παίζει να τις φύγανε. Το δικό μου κρατήθηκε 26 ώρες όταν πήγαμε Αμερική. Καλύτερη να αποφύγεις να το ξαναβάλεις το καημένο με τις αποσκευές. Φαντάζεσαι να ταξίδευες εσύ εκει; Λογικό να φοβηθεί...

aspasiapef

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aspasiapef
H aspasiapef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (ΣΠΙΤΙ ΚΑΜΙΑ, ΤΑΪΖΩ ΟΜΩΣ Τ'ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ? έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 3,411 μηνύματα.

H aspasiapef έγραψε στις 11:18, 13-11-06:

Νομίζω ότι φταίει καθαρά το ότι ήταν στις αποσκευές. Η διαδρομή είναι όλο στροφές όπως είπες, την έχω κάνει και εγώ πρόσφατα, μόλις το προηγούμενο Σ/Κ, και ξέρω. Λογικό μου ακούγεται να τα κάνει όλα αυτά από την τρομάρα του το κακόμοιρο το γατάκι! Μου έχει τύχει κι εμένα όταν ταξίδευα παλιότερα με ΚΤΕλ για Κεφαλονιά, να βάζουν ζωάκια με κλουβί στον χώρο τον αποσκευών. Μάλιστα μια φορά σε στάση που κάναμε στην Κόρινθο, όταν ο οδηγός είδε ότι ένα γατάκι τα είχα κάνει το κατέβασε και δεν το ξαναέβαζε μέσα παρά τα παρακάλια και εν συνεχεία τις απειλές της ιδιοκτήτριας. Τελικά κατέβηκαν και οι δύο....
Δεν ξέρω αν υπάρχει σχετικός νόμος που να σε υποχρεώνει να βάζεις τα ζώα στις αποσκευές, άλλά όταν το πουλμαν είναι ιδιωτικό που νοικιάζεται για συγκεκριμένες διαδρομές στο ΚΤΕΛ, έγκειται στην καλή θέληση του οδηγού/ιδιοκτήτη αν θα το βάλει μέσα ή από κάτω και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γι'αυτό, δυστυχώς....

giota

Περιβόητο Μέλος

H giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.

H giota έγραψε στις 11:32, 13-11-06:

Απο οτι ξερω κι εγω τα ΚΤΕΛ επιτρεπουν ζωα μονο στο χωρο των αποσκευων Κι αν βρεθει κανενας καλος φιλοζωος οδηγος μπορει να κανει κατι αλλα δεν μπορεις να βασιστεις εκει.

Thanasis46

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Thanasis46
Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,770 μηνύματα.

O Thanasis46 Τα ζώα δεν είναι παιχνίδια! έγραψε στις 15:43, 13-11-06:

Προσωπικά συμφωνώ με τη μαμά σου

anabou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη anabou
H anabou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

H anabou έγραψε στις 18:31, 13-11-06:

Μάλλον από τον φόβο της τα έκανε η καημένη. Κάποιες φορές που είχα αναγκαστεί να δώσω τον Σάκη στην μπαγκαζιέρα του αεροπλάνου έκανε μέρες να συνέλθει. Επίσης κάποιες φορές έχει κατουρηθεί και έχει κάνει εμετό. Αυτό πάντως με τα κτελ είναι πολύ βαρβαρο γιατί είναι για πολλές ώρες. Πιθανόν να πρέπει να το σκεφτείς να την αφήσεις στην μαμά σου αν ταξιδεύεις συχνά.

georgia-odysseas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη georgia-odysseas
H georgia-odysseas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H georgia-odysseas έγραψε στις 08:26, 14-11-06:

συμφωνω οτι ο χωρος αποσκευων το τρμαξε το γατουλι.....αλλα να ρωτησω κατι ,ποσο ασφαλη ειναι να μεινει σ'αυτο τον κλειστο χωρο το ζωακι ;;;;;μια φορα ταξιδευα για ναυπλιο και οταν φτασαμε ενας κυριος ειχε στον χωρο των αποσκευων 4 κουταβακια τα οποια δυστυχως δεν αντεξαν ελειψη οξυγονου προφανως κλαιγαμε εγω και η αδερφη μου μαζι με τον κυριο αστα να πανε

vicki v.

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη vicki v.
H vicki v. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Μία και είναι μόλις δύομισι ετών έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 725 μηνύματα.

H vicki v. έγραψε στις 10:03, 14-11-06:

Ότι δεν είναι ασφαλές, δεν είναι. Εγώ δεν θα ταξίδευα ποτέ έτσι και όντως για να το αποφύγω, όταν επισκεπτόμουν τους γονείς μου και δεν ήμουν με ΙΧ αλλά με λεωφορείο, κάποιος φρόντιζε το Σβουράκι ενώ έλειπα. Και στο αεροπλάνο για Αμερική όλοι οι φίλοι μου έλεγαν 'πω πω ταλαιπωρία να την έχεις μαζί σου' και τέτοια, αλλά δεν υπήρχε περίπτωση να τη βάλω στο χώρο των αποσκευών. Μιλώντας με γατόφιλους ανά τον κόσμο, έχω ακούσει φρικτά πράγματα. Από το ότι έχασαν τη γάτα τους μέχρι το ότι τους τη φέρανε νεκρή.

anabou

Επιφανές Μέλος

H anabou έγραψε στις 11:34, 14-11-06:

Κι εγώ δεν το θεωρώ ασφαλές. Μια δυο φορές που αναγκάστηκα να δώσω τον Σάκη στην μπαγκαζιέρα έτρεμε το φυλλοκάρδι μου μέχρι να τον πάρω πίσω. Το εξοργιστικό είναι ότι ο λόγος που αναγκάστηκα να τον δώσω ήταν ότι κανονικά επιτρέπονται στην καμπίνα ζώα μέχρι 5 κιλά. Ο Σάκης όμως είναι 8-9 κιλά μαζί με το κουτάκι. Αμα πέσω λοιπόν σε στραβόξυλο στο check-in την πάτησα. Λες και τις χειραποσκευές τις ζυγίζουν. Ξέρετε τι είναι να παρακαλώ να με αφήσει να τον πάρω μαζί μου και να μου λέει όχι στην μπαγκαζιέρα. Την πρώτη φορά παραλίγο να με πιάσουν τα κλάματα, ένας θεός ξέρει πώς κρατήθηκα. Αυτή αν την έβαζαν σε ένα κλουβί σε έναν σκοτεινό και άγνωστο χώρο με θόρυβο θα της άρεσε; Στην άλλη που έχει μαζί της όλη της την προίκα κάνουμε τα στραβά μάτια για το γατάκι που έχει ψυχή τίποτα! Τα θυμήθηκα και συγχίστηκα πάλι

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 16:33, 14-11-06:

Πάντως κι εγώ στις αποσκευές θα το απεφευγα. Πρέπει να ειναι βάρβαρο. Μπορείς να πηγαίνεις στο κτελ με τη μαμα σου κι αν ο οδηγός δεν ακούει τίποτα ας την κραταει η μαμα σου. Αν σου επιτρεπουν να την εχεις μαζί τότε ολα καλά και η μαμα επιστρέφει σπίτι μόνη. Πώς σου φαίνεται?

dimangelid

Νεοφερμένος

Ο dimangelid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 9 γάτες (Πάνω από 12 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O dimangelid έγραψε στις 14:55, 16-11-06:

Καταρχήν ευχαριστώ για την πολύ μεγάλη ανταπόκριση! Το ταξίδι Αθήνα-Ηγουμενίτσα και Ηγουμενίτσα-Αθήνα το κάνω σχεδόν 2 χρόνια και τουλάχιστον μια φορά τον μήνα. Η γάτα έχει μπει στις αποσκευές πολλές φορές αλλά τέτοιο πράγμα δεν έχει ξαναγίνει. Μια φορά μόνο (δύο με αυτήν η οποία ήταν αφορμή για το topic) είχε κατουρηθεί ξανά και σύνολο 10 (ίσως και λιγότερες) έχει κάνει εμετό τόσο καιρό που ταξιδεύω. Σε εκείνο το σημείο που ήταν το κλουβί δεν ακουγόταν ο κινητήρας του λεωφορείου. Έχουν καλή ηχομόνωση τα κανιούργια λεωφορεία. Εννοείται ότι είμαι κατά του να μπαίνουν τα ζώα στον χώρο των αποακευών. Έχω τσακωθεί πολύ άσχημα με οδηγό (παραλίγο θα παίζαμε ξύλο) για αυτό το θέμα. Τουλάχιστον υπάρχουν και φιλόζωοι οι οποίοι μόλις με βλέπουν μου λένε από μόνοι τους να πάρω μέσα στο λεωφορείο το κλουβί. Επειδή ταξιδεύω και με αεροπλάνο, το κλουβί το παίρνω πάντα μαζί μου. Με αεροπλάνο προτιμώ να χάσω τα λεφτά του εισητηρίου παρά να μπει εκεί μέσα η γάτα. Ποτέ δεν μου έχουν πει ότι η γάτα θα μπει στον χώρο των αποσκευών. Απλά πληρώνω 4-5 ευρώ ως υπέρβαρο και μετά πρέπει απαραίτητα να βρεθούν δύο θέσεις κολλητά η μία στην άλλη: μία για το κλουβί και μία για εμένα (αυτά σύμφωνα με αεροσυνοδό η οποία σε γεμάτο αεροπλάνο έψαχνε να μου βρει δύο θέσεις και τελικά βρήκε) . Αν μου πουν ποτέ για αποσκευές θα με ακούσει όλο το αεροδρόμιο... Η γάτα μέχρι τώρα είνα μια χαρά. Τρώει ένα σωρό ξηρή τροφή (πάντα έτρωγε πολύ), πίνει κανονικά νερό, παίζει σαν τρελή μόλις της κουνήσω σκοινί ή πετάξω μικρό μπαλάκι και με δαγκώνει αμέσως αν της χαϊδέψω την κοιλιά ή ακουμπήσω τις πατούσες των πίσω ποδιών της (έτσι έκανε από τότε που την πήρα) . Όποτε ξαναπάω στην Αθήνα (υπολογίζω 29-30 Νοεμβρίου) εννοείται ότι θα πάρω και την γάτα μαζί μου αλλά θα μείνει εκεί. Θα ταξιδέψει ξανά μαζί μου Φεβρουάριο. Θα την αφήσω να ηρεμήσει κάποιο καιρό γιατί αυτούς τους δύο μήνες που είμαι στην Ηγουμενίτσα ταξιδέψαμε πολύ και έχει ταλαιπωρηθεί. Στον σταθμό των ΚΤΕΛ πηγαίνω πάντα με τον πατέρα μου με το αυτοκίνητο. Αν είχα δικό μου αυτοκίνητο η γάτα θα ήταν μια χαρά και επειδή ξέρω ότι είναι πολύ ήρεμη και ξέρω και τις αντιδράσεις της, μπορεί στο αυτοκίνητο να την είχα ελεύθερη (εννοείται με κλειστά παράθυρα ) .

Ismini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ismini
H Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,455 μηνύματα.

H Ismini έγραψε στις 14:59, 16-11-06:

Πως τον λενε αυτο τον φοβερο σου γατο? Τον ειδα στη gallery. Τελειος ειναι!

dimangelid

Νεοφερμένος

O dimangelid έγραψε στις 15:56, 16-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από Ismini
Πως τον λενε αυτο τον φοβερο σου γατο? Τον ειδα στη gallery. Τελειος ειναι!
Στην gallery δεν έχω βάλει φωτογραφίες. Μήπως βρήκες από κάποιο μήνυμα που είχα στείλει; Πες μου ποια γάτα είδες να σου πω αν είναι δικιά μου!

Ismini

Επιφανές Μέλος

H Ismini έγραψε στις 10:33, 17-11-06:

Ναι δεν ηταν στη gallery , σορρυ. Καπου στο site σου παρεπεμπες στις φωτο? (δεν θυμαμαι ομως καλα το καλοκαιρι τις ειδα). Μιλαω για τον Μαιην Κουν!
υσ. http://www.dimangelid.com/files/psipsinel/new/
Εδω τον ειδα! Εσυ εδινες το link!

dimangelid

Νεοφερμένος

O dimangelid έγραψε στις 19:38, 17-11-06:

Αρχική Δημοσίευση από Ismini
Ναι δεν ηταν στη gallery , σορρυ. Καπου στο site σου παρεπεμπες στις φωτο? (δεν θυμαμαι ομως καλα το καλοκαιρι τις ειδα). Μιλαω για τον Μαιην Κουν!
υσ. http://www.dimangelid.com/files/psipsinel/new/
Εδω τον ειδα! Εσυ εδινες το link!
Είναι θυληκιά, 2 χρονών και την λένε Ψιψινέλ. Το χαϊδευτικό της (λόγω μεγέθους ) είναι Lion King. Αυτή είναι η γάτα η οποία έκανε τον εμετό και τα υπόλοιπα στο ταξίδι!

Ismini

Επιφανές Μέλος

H Ismini έγραψε στις 10:56, 20-11-06:

Είναι θυληκιά, 2 χρονών και την λένε Ψιψινέλ. Το χαϊδευτικό της (λόγω μεγέθους ) είναι Lion King. Αυτή είναι η γάτα η οποία έκανε τον εμετό και τα υπόλοιπα στο ταξίδι!
Φαντασου να ηταν αρσενικο ποσο μεγαλοσωμο θα ηταν!!!
Ωραιο το ονομα!!!!

dimangelid

Νεοφερμένος

O dimangelid έγραψε στις 04:04, 11-12-06:

Επανέρχομαι στο θέμα καθώς την Πέμπτη ταξιδεύω για Αθήνα (για Χριστούγεννα αυτή την φορά) . Η γάτα από τότε δεν έχει κάνει ούτε έναν εμετό και γενικότερα δεν έχει κανένα πρόβλημα. Επειδή δεν θέλω αυτή την φορά να ξαναγίνουν τα ίδια έχω μερικές ερωτήσεις:
1) Είναι εντάξει αν της πάρω το φαγητό και το νερό 2 ώρες πριν φύγω από το σπίτι για να πάω στον σταθμό του ΚΤΕΛ; Μήπως να τα πάρω νωρίτερα (π.χ. διόμιση, τρεις ώρες πριν) ;
2) Υπάρχει κάποιο φάρμακο για να μην κάνει εμετό; Αν ναι, είναι απαραίτητο να το αγοράσω (αν βρω τέτοιο πράγμα στην Ηγουμενίτσα... ) και να της το δώσω;

Εννοείται ότι στο κλουβί θα στρώσω εφημερίδες (όχι ένα φύλο διπλωμένο όπως τις άλλες φορές, τουλάχιστον 3) για ευνόητους λόγους. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω ώστε να μην έχω προβλήματα αυτή την φορά (είναι και για το ζώο άσχημο αλλά και εγώ βρίσκομαι σε ακόμα δυσκολότερη θέση με τους ηλίθιους που κυκλοφορούν γιατί μετά από 7ωρο-8ωρο ταξίδι δεν έχω καμία όρεξη να βριστώ με οδηγό ή οποιονδήποτε άλλο καραγκιόζη) ;

dimangelid

Νεοφερμένος

O dimangelid έγραψε στις 04:35, 17-12-06:

Επανέρχομαι στο θέμα καθώς την Πέμπτη ταξιδεύω για Αθήνα (για Χριστούγεννα αυτή την φορά) . Η γάτα από τότε δεν έχει κάνει ούτε έναν εμετό και γενικότερα δεν έχει κανένα πρόβλημα. Επειδή δεν θέλω αυτή την φορά να ξαναγίνουν τα ίδια έχω μερικές ερωτήσεις:
1) Είναι εντάξει αν της πάρω το φαγητό και το νερό 2 ώρες πριν φύγω από το σπίτι για να πάω στον σταθμό του ΚΤΕΛ; Μήπως να τα πάρω νωρίτερα (π.χ. διόμιση, τρεις ώρες πριν) ;
2) Υπάρχει κάποιο φάρμακο για να μην κάνει εμετό; Αν ναι, είναι απαραίτητο να το αγοράσω (αν βρω τέτοιο πράγμα στην Ηγουμενίτσα... ) και να της το δώσω;

Εννοείται ότι στο κλουβί θα στρώσω εφημερίδες (όχι ένα φύλο διπλωμένο όπως τις άλλες φορές, τουλάχιστον 3) για ευνόητους λόγους. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω ώστε να μην έχω προβλήματα αυτή την φορά (είναι και για το ζώο άσχημο αλλά και εγώ βρίσκομαι σε ακόμα δυσκολότερη θέση με τους ηλίθιους που κυκλοφορούν γιατί μετά από 7ωρο-8ωρο ταξίδι δεν έχω καμία όρεξη να βριστώ με οδηγό ή οποιονδήποτε άλλο καραγκιόζη) ;
Το ταξίδι έγινε την Τετάρτη. Ξεκινήσαμε από την Ηγουμενίτσα στις 2:30 το μεσημέρι και φτάσαμε στην Αθήνα στις 9:45 το βράδυ. Εφάρμοσα αυτό που μου είπε ο κτηνίατρος και ο ιδιοκτήτης ενός petshop στην Ηγουμενίτσα. Της πήρα το φαγητό 8 ώρες πριν φύγω από το σπίτι και το νερό 2 ώρες πριν. Η γάτα δεν έκανε ούτε εμετό, ούτε τα υπόλοιπα που αναφέρω στο πρώτο μήνυμα του θέματος. Απλά ήταν τρομαγμένη γιατί πάλι δεν την δέχτηκε μέσα στο λεωφορείο ο οδηγός και αναγκαστικά μπήκε στις αποσκευές.

georgia-odysseas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη georgia-odysseas
H georgia-odysseas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H georgia-odysseas έγραψε στις 16:14, 17-12-06:

ευτυχως το γατακι....

purina

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη purina
H purina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.

H purina έγραψε στις 15:23, 09-01-07:

Σημερα το ντινακι μας εκανε εμετο και νομιζω πος ιποψιαζομαι απο τι ειναι.Ειχα αγορασει προσφατα royal canin για στηρωμενες χημα για να δω αν τι τρωει το ντινακι μου.Ομως στο μαγαζι μερικα απ τα κομματακια ηταν και λγιο ασπρα αλλα ειπαν πος ειναι απο γαλα αλλα μαλλον οχι πρεπει να ειναι χαλασμενα και μαλλον πρεπει να πεσανε στο πιατακι του ντινου αυτα γιατι τησ αλλες μερες εγω τα προσεχα και τα διαλεγα. Ελπιζω να μην εχει τιποτα σοβαρο το μαναρακι μου γιατι ειμαι σε εξεταστικη και δε μπορω να κατεβω να το φροντισω οπως θελω.Αν σινεχισει θα τον παει στο γιατρο μας ο φιλος μου.

ps:Δε μπορουσα να τη κανω upload απ εδω την ανεβασα σε σιτε τη φοτο να δητε τι εκανε το ντινακι μου
http://img181.imageshack.us/my.php?image=emetosbr4.jpg

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Κατερίνα
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,823 μηνύματα.

H Κατερίνα έγραψε στις 15:50, 09-01-07:

Purina κι εμένα το έκανε ο Ποκίτο κανα δυο φορές, και απότι βλέπω η τροφή είναι αχώνευτη όπως και σε μας. Ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον είναι λιχούδης και τρώει πολύ γρήγορα, χωρίς να καλομασάει, και γιαυτό το κάνει εμετό. Αν πάντως σου το ξανακάνει πήγαινε τη στο γιατρό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimikaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mimikaki
H mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τουλαχιστον 60 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,583 μηνύματα.

H mimikaki έγραψε στις 21:34, 09-01-07:

το ιδιο εκανε και μενα πριν καμια βδομαδα.....

giota

Περιβόητο Μέλος

H giota έγραψε στις 09:37, 10-01-07:

Ki εμενα το κανει οταν τρωει γρηγορα

ΑΝΝΑ ΚΑΤΣ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΑΝΝΑ ΚΑΤΣ
H ΑΝΝΑ ΚΑΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (ΠΟΛΛΕΣ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 93 μηνύματα.

H ΑΝΝΑ ΚΑΤΣ έγραψε στις 09:52, 10-01-07:

Και εμένα το κάνει η Μπιλίτσα μου συχνά.Είναι λαίμαργη και την κατααπίνει την τροφή αντί να την μασήσει

purina

Περιβόητο Μέλος

H purina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.

H purina έγραψε στις 11:20, 12-01-07:

Ολα μια χαρα του πηραμε εκεινη τη τροφη που νομιζω οτι ισος του δημιουργησε το προβλημα με τον εμετο και οταν κατεβω θα τη τσεκαρο εγω.Ειναι μια χαρα το χρισο μου ολο παιχνιδια κανει κρημα να μην ειμαι κατω μαζι της.

giota

Περιβόητο Μέλος

H giota έγραψε στις 20:14, 12-01-07:

Λοιπον τωρα που γυρισαμε απο τον κτηνιατρο μετα την περιπετεια με την μελισσα ο γιατρος μου συστησε για τις τριχες αλλα και για διαιτα καθ οτι πηρε κιλα μετα την στειρωση την εξης τροφη η οποια περιεχει μεσα και καποια ουσια ωστε να αποβαλουν τις τριχομπαλες.Ειναι η εξης
Hills science plan
Feline hairball control light
An περνη καποιο σκευασμα για τις τριχομπαλες βεβαια δεν πρεπει να δινεται μαζι η το ενα η το αλλο

anabou

Επιφανές Μέλος

H anabou έγραψε στις 01:16, 13-01-07:

Α, θα την δοκιμάσω κι εγώ τώρα που θα ανέβω αθήνα. Τρίχα έχουμε, κιλάκια έχουμε μια χαρά μας ταιριάζει νομίζω!

purina

Περιβόητο Μέλος

H purina έγραψε στις 11:05, 14-01-07:

Εκανε παλι εμετο ο ντινος σε δυο σημεια μεσα στη κουζινα.
Αχ βρε κοριτσια ανησιχω ελπιζω να κανουμε καταληψη να κατεβω κατω να τον δω.Μου πε ο φιλος μου οτι κανει μεγαλα κακακια μαλλον εγηνε φαγανο χμμ θα μετριασουμε λιγο τη δοση τρωει χιλς και πρεπει να κατεβω να της παρω και μια για στηρωμενες νεαρες εχαιτε δει τετοια στα πετ σοπ συνιθως εχει απλα για στηρωμενες ενηλικες ομως.Κατα τα αλλα απο διαθεση ειναι καλα.Αν το ξανακανει θα παμε σε γιατρο.

Mariel

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mariel
H Mariel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,847 μηνύματα.

H Mariel έγραψε στις 11:55, 14-01-07:

μηπως φταιει το οτι της αλλαξες αποτομα την τροφη?εμενα ο γιατρος μου ειπε για καποιο διαστημα μεχρι να ηρεμησει απο την επεμβαση να μην της την αλλαξω για να μην την πειραξει στο στομαχι.

purina

Περιβόητο Μέλος

H purina έγραψε στις 12:23, 14-01-07:

χμμμμ θα σινεχισει τοτε μονο με αυτη αποκλιστικα και βλεπουμε.Ελπιζω να μπορεσω να κατεβω συντομα αν και ποτε δεν ειχαμε τετοιο προβλημα με το ντινακι οτι και να τησ εβαζα.

.Νικη

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη .Νικη
H .Νικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H .Νικη έγραψε στις 19:19, 25-04-07:

καλησπερα.
ο γατος ειναι ο ναρουτο.
το ναρουτακι λοιπον τρωει και ζοριζεται σαν να ξεροκαταπινει με δυσκολια,οταν τρωει τις πιο φολλες φορες κανει λιγο απο αυτο που εφαγε εμετο,δεν κρουβεται ομως μονο στο φαγητο αλλα και ασχετες στιγμες.το στοματακι του μυριζει λιγο,αναπνεει ζορικα ,εχει κουραστει και εχει αδυνατισει.εχετε να μου προτεινετε οτιδηποτε ή καμια συμβουλη για αυτα που σας ειπα?
ευχαριστω πολυ

mel

Δρ Παθολογίας Ζώων Συντροφιάς

Το avatar του χρήστη mel
H mel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

H mel έγραψε στις 19:39, 25-04-07:

Αν θέλεις δώσε μας περισσότερα στοιχεία. Τι ηλικία έχει ο γάτος; Τι τρώει; Βγαίνει έξω; Πόσο καιρό κάνει αυτούς τους "εμετούς"; Ξανατρώει τις τροφές που βγάζει με το "έμετο";

Τα συμπτώματα που περιγράφεις συνήθως σχετίζονται με προβλήματα του οισοφάγου. Φυσικά δεν μπορώ να είμαι βέβαιη και το σίγουρο είναι ότι ο γάτος πρέπει να εξεταστεί οπωσδήποτε και σύντομα από κτηνίατρο.

Αρχική Δημοσίευση από .Νικη
δεν κρουβεται ομως μονο στο φαγητο
Άσχετο, από την Κρήτη είσαι;;

mel

Το avatar του χρήστη mel
H mel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

H mel έγραψε στις 19:44, 25-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από mel
Άσχετο, από την Κρήτη είσαι;;
Μόλις είδα ότι ήταν περιττή η ερώτησή μου, είσαι από το Ηράκλειο (κι εγώ). Πρόσεχε όμως τις λέξεις που χρησιμοποιείς (κρούβεται). Υπάρχει πρόβλημα κατανόησης από τους μη Κρητικούς

.Νικη

Νεοφερμένος

H .Νικη έγραψε στις 20:04, 25-04-07:

δεν το ηξερα οτι την χρησιμοποιουμε μονο εδω αυτη τη λεξη
τοναρουτακι ειναι 1,5 ετων.
ειναι γατος φιλου μου ομως μετακομισε και ετσι ο ναρουτο εμεινε στο σπιτι μου το οποιο εχει αυλη....μολυς μυρισε λοιπον γυναικα ο ναρουτο.....καπνος:up:γυρισε μια εβδομαδα τωρα....ελειπε 20 μερες πρωτη φορα ετσι εξω....το μονο που ηθελε απο μικρο ηταν ξηρα τροφη whiskas....ουτε γαλα ηθελε να πιει ουτε κονσερβα....τιποτα.τωρα του δινω παλι whiskas.οταν τα βγαζει τα ξανατρωει μετα...εγω εισπραττω<πειναω αλλα οταν τρωω ποναω>παει μυριζει το φαι και με κοιταει και παραπονιεται.τοσες μερες ουτε που ειχε γλυψει το τριχωμα του....απο χτες ψιλογλυφεται...καλοδεν ειναι λιγο αυτο?

mel

Το avatar του χρήστη mel

H mel έγραψε στις 22:45, 25-04-07:

δεν το ηξερα οτι την χρησιμοποιουμε μονο εδω αυτη τη λεξη
τοναρουτακι ειναι 1,5 ετων.
ειναι γατος φιλου μου ομως μετακομισε και ετσι ο ναρουτο εμεινε στο σπιτι μου το οποιο εχει αυλη....μολυς μυρισε λοιπον γυναικα ο ναρουτο.....καπνος:up:γυρισε μια εβδομαδα τωρα....ελειπε 20 μερες πρωτη φορα ετσι εξω....το μονο που ηθελε απο μικρο ηταν ξηρα τροφη whiskas....ουτε γαλα ηθελε να πιει ουτε κονσερβα....τιποτα.τωρα του δινω παλι whiskas.οταν τα βγαζει τα ξανατρωει μετα...εγω εισπραττω<πειναω αλλα οταν τρωω ποναω>παει μυριζει το φαι και με κοιταει και παραπονιεται.τοσες μερες ουτε που ειχε γλυψει το τριχωμα του....απο χτες ψιλογλυφεται...καλοδεν ειναι λιγο αυτο?
Είμαι σίγουρη ότι πρόκειται για πρόβλημα του οισοφάγου. Αυτό που βλέπεις δεν είναι ακριβώς έμετος, ονομάζεται αναγωγή. Η τροφή βγαίνει από τον οισοφάγο όχι από το στομάχι, γι' αυτό και το ξανατρώει. Το άλλο χαρακτηριστικό σύμπτωμα των νοσημάτων του οισοφάγου είναι ο πόνος που περιγράφεις στην κατάποση (οισοφαγοδυνία).

Είναι νεαρό ζώο και αφού όπως λες βγαίνει έξω και γυρνάει για μέρες είναι πιθανό να πρόκειται για ξένο σώμα (π.χ. κόκαλο) σφηνωμένο στον οισοφάγο. Πρέπει όμως οπωσδήποτε να τον δει κτηνίατρος το συντομότερο γιατί αν έχω δίκιο για το ξένο σώμα, μπορεί να προκαλέσει ανεπανόρθωτη ζημιά αν δεν αφαιρεθεί σύντομα. Φυσικά μπορεί να είναι και οποιοδήποτε άλλο νόσημα του οισοφάγου.

.Νικη

Νεοφερμένος

H .Νικη έγραψε στις 12:00, 26-04-07:

ευχαριστουμε παρα πολυ για τις απαντησεις mel.
πηγαμε στον κτηνιατρο και μας ειπε οτι εχει λοιμωδη ρινοτραχητιδα.
μας εδωσε και χαπακια να παιρνει για 20 μερες.
ας ελπισουμεοτι θα αναρρωσει γρηγορα.
σε ευχαριστω και παλι πολυ πολυ

mel

Το avatar του χρήστη mel

H mel έγραψε στις 12:27, 26-04-07:

ευχαριστουμε παρα πολυ για τις απαντησεις mel.
πηγαμε στον κτηνιατρο και μας ειπε οτι εχει λοιμωδη ρινοτραχητιδα.
μας εδωσε και χαπακια να παιρνει για 20 μερες.
ας ελπισουμεοτι θα αναρρωσει γρηγορα.
σε ευχαριστω και παλι πολυ πολυ
Ελπίζω Νίκη να έχει δίκιο ο συνάδελφός μου για τη λοιμώδη ρινοτραχειίτιδα (που έχει σαφώς καλύτερη πρόγνωση) και να κάνω εγώ λάθος.

Δεν θέλω βέβαια να τον αμφισβητήσω αφού εκείνος εξέτασε το ζώο ενώ εγώ έχω μόνο τις πληροφορίες που μου έδωσες εσύ, αλλά δεν μπορώ να μην παρατηρήσω ότι τα συμπτώματα της ρινοτραχειίτιδας συνήθως είναι ο βήχας, ο πταρμός, το ρινικό και οφθαλμικό έκκριμα. Έχει τέτοια συμπτώματα ο γάτος;
Στη ρινοτραχειίτιδα δεν παρατηρείται ούτε έμετος, ούτε αναγωγή, ούτε πόνος κατά την κατάποση, όπως τα περιέγραψες εσύ. Εκτός φυσικά αν συνυπάρχουν δύο προβλήματα.

μελινάκι

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη μελινάκι
H μελινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,163 μηνύματα.

H μελινάκι έγραψε στις 12:44, 26-04-07:

μια που βρηκα αυτο το θεμα να μην κανω καινουριο
εμενα ο γατουλης μου μολις χτες παρατειρησα οτι δεν εφαγε το φαι του και σημερα ηταν λιγο αγλυφτος και ''αχτενιστος''
ο μπαμπας μου που του αγοραζει την τροφη δεν προσεξε πως πηρε διαφορετικη.. οχι πολυ απο τη προηγουμενη.
τι να επαθε λετε να τον ενοχλησε που του αλλαξαμε την τροφη;
ειναι 6 χρονων και μια στις τοσες κανει εμετο την κροκετα δεν ξερω για ποιον λογο.(τον εμετο που κανει δεν τον ξανατρωρι ομως )
χτες του ειχα δωσει λιγο γαλα αλλα του εχω δωσει καΙ αλλες φορες και δεν επαθε τιποτα. μολις του εδωσα ενα λουκανικο και το χλαπακιασε τι εχει;;;;;;;;;;;

ΑΝΝΑ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΑΝΝΑ
H ΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πανω απο 30... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.

H ΑΝΝΑ έγραψε στις 12:45, 26-04-07:

Ποιος θα μου λυσει την απορια τι σημαινει τελικα κρουβεται????

.Νικη

Νεοφερμένος

H .Νικη έγραψε στις 12:49, 26-04-07:

που και που κανει λιγο βηχαλακι και σαν να να φταρνιζεται.τα ματια του και το μυτακι του ειναι καθαρα.η αναπνοη του μυριζει λιγο και αναπνεει λιγο δυσκολα και με λιγο λιγο ανοιχτο το στομα.τα φαγητο που βγαζει δεν ειναι χωνεμενο,βγαινει αυτουσιο με μια διαυγη βλεννα ας την πουμε καλυμμενο.δεν εχω αντιληφθει εμετο μες στο σπιτι.εξω δεν βγαινει καθολου αυτες τις μερες.

.Νικη

Νεοφερμένος

H .Νικη έγραψε στις 12:54, 26-04-07:

γεια σου Αννα.
κρουβομαι σημαινει πνιγομαι ,στραβοκαταπινω ισως.
αν σε δω και τρως γρηγορα ας πουμε θα σου πω
-μην τρως ετσι καλε....θα κρουφτεις!

Psistiri

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Psistiri
H Psistiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 119 μηνύματα.

H Psistiri έγραψε στις 13:51, 26-04-07:

χαχα
Πρώτη φορά τ'ακούω αυτό..
Πρέπει να πας το γατάκι σου στον γιατρο πάντως. Δεν είναι καλά

χριστινα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη χριστινα
H χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (πολλές για να μετρηθούν!! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,833 μηνύματα.

H χριστινα έγραψε στις 16:46, 26-04-07:

Πραστικά στο γατακι. Εγω άποψη δεν εχω περι συμπτωματων, αλλά αν η μυτη και τα ματια ειναι καθαρά, με μπερδευει (τουλάχιστον απ' όσα εχω διαβάσει στο φορουμ) Μπορεις να πάρεις και δευτερη άποψη; Εκτος κι αν εμπιστευεσαι πολύ τον κτηνίατρο και τον γνωρίζεις Γιατί καλύτερα να ειναι σιγουρος κανεις.... Πάντως τα καλύτερα ευχομαι και καλή αναρρωση

Κι εγω ψάχνομαι τι σημαινει η λέξη.....

kittycat

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kittycat
H kittycat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (Πάρα πολλές, έχω χάσει τον λογαριασμό! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 206 μηνύματα.

H kittycat έγραψε στις 02:47, 27-04-07:

Αρχική Δημοσίευση από ΑΝΝΑ
Ποιος θα μου λυσει την απορια τι σημαινει τελικα κρουβεται????
Και εγώ θα ήθελα να μάθω τι σημαίνει αυτή η λέξη

.Νικη

Νεοφερμένος

H .Νικη έγραψε στις 12:26, 30-04-07:

καλημερα σε ολους....στελνω να σαςπω οτι ο ναρουτο δειχνει πολυ καλυτερα και μεσα σε 3 μερες απο τον γιατρο εχει παρει ξανα σχεδον ολο του το βαρος....

kelly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kelly
H kelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 314 μηνύματα.

H kelly έγραψε στις 12:32, 30-04-07:

μπραβο το γατουνιιι!!!!!!
Νικη σε ποιον γιατρο το πηγες? κι εγω ηρακλειο μενω, αν θες μπορω να σε στειλω σε μια δικια μου, ειναι παρα πολυ καλη

.Νικη

Νεοφερμένος

H .Νικη έγραψε στις 12:40, 30-04-07:

τον πηγα στον Φιλιππακη και εμεινα ικανοποιημενη.βρισκεται πολυ χαμηλα στην Κνωσσου λιγο πιο πανω απο το υψος της Παπανδρεου .Μεχρι να ξεμπερδεψουμε με την αρρωστεια θα συνεχισει σιγουρα εκει.
Εχεις ακουσει κατι για αυτον μηπως?

kelly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kelly
H kelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 314 μηνύματα.

H kelly έγραψε στις 12:50, 30-04-07:

δυστυχως δεν τον ξερω..ευχομαι περαστικα στο ψιψινακι και αν χρειαστεις κατι μπορεις να μου πεις εγω τα παω τα γατουνια μου στην Μαρινακη τη Θεωνη ειναι σε μια παροδο της παπαναστασιου, στο υψος του κομβου περιπου

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Εμετός! - Από Mitko-Didi
      Το θέμα έχει λάβει 234 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-06-19 στις 15:09.
    • Εμετός με αίμα - Από ΛΟΥΚΟΥΜΑΣ
      Το θέμα έχει λάβει 49 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-04-19 στις 19:15.
    • Εμετός και διάρροια! - Από chr1st1na1
      Το θέμα έχει λάβει 84 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-04-18 στις 20:19.
    • Εμετός και διάρροια - Από nena
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-11-12 στις 21:19.
    • Κίτρινος εμετός - Από gingin
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Οι γάτες μου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-01-08 στις 16:48.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους