Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,947 εγγεγραμμένα μέλη και 717,859 μηνύματα σε 22,441 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 370 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόγραμμα στειρώσεων στο Πόρτο Ράφτη

annines1980

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη annines1980
H annines1980 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H annines1980 έγραψε στις 16:36, 09-05-11:

Καλησπέρα,
Αυτη την εβδομαδα πραγματοποιειται ενα προγραμμα στειρωσης για αδεσποτες γατες στο Πορτο Ραφτη.Γνωριζει κανεις λεπτομερειες? Ποιοι το οργανωνουν?Ειναι οκ να το εμπιστευθουμε?Εγω επικοινωνησα και οι μονες πληροφοριες που μου εδωσαν ειναι οτι γινεται σ ενα σπιτι στο Πορτο Ραφτη και οτι τις στειρωσεις τις κανει μια Αγγλιδα γιατρος.Ρωτησα αν ειναι μεσω δημου και μου ειπαν οχι.Και αναρωτιεμαι ποιοι και γιατι το οργανωνουν?Και τη γιατρο ποιος θα τη πληρωσει?Εμενα μου ειπαν οτι θα χρειαστει να δωσω μονο 10Ε ανα γατα για τα φαρμακα.Και ενω ειχα σκοπο να παω , φοβηθηκα λιγο γιατι δεν μου εδωσαν ουτε ονοματα και που ξερω αν ειναι οντως ετσι τα πραγματα και ειναι εμπειρη η γιατρος?Και ακομα φοβαμαι να παω μονη μου σένα αγνωστο μερος χωρις να εχω κανενα στοιχειο.Παρακαλω οποιος γνωριζει κατι να με ενημερωσει.Εχει ξαναγινει τετοιο προγραμμα?Και αν ναι εχει καποιος εμπειρια απο γατα που πηγε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Spiderwoman (Λουκία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Spiderwoman
H Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (100; έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 368 μηνύματα.

H Spiderwoman Εμπρός για μια καλύτερη γατοκοινωνία έγραψε στις 13:40, 10-05-11:

Τέτοια προγράμματα έχουν γίνει με μεγάλη επιτυχία σε Θεσσαλονίκη, στα νησιά και στην Αττική στην Ελευσίνα-Μέγαρα και στο Χαλάνδρι! Εγώ είχα δώσει για στείρωση γατούλες πριν αρκετά χρόνια στη Θεσσαλονίκη χωρίς πρόβλημα και θα έδινα συνέχεια ευχαρίστως, αλλά όταν έγινε το πρόγραμμα στο Χαλάνδρι δεν είχα θηλυκά για στείρωση!! Οι γιατροί είναι πολύ έμπειροι και ζητάνε λεφτά μόνο για τα υλικά και όχι για την εργασία τους, γι' αυτό είναι τόσο μικρή η τιμή!! Μην τους φοβάσαι καθόλου! Πήγαινε να δεις στο κάτω κάτω! Θα γελάς με τις ανησυχίες σου! Δεν είναι μέσω Δήμου, γιατί οι δήμοι είναι άχρηστοι στην οργάνωση τέτοιων δραστηριοτήτων! Οπότε οι φιλόζωοι τους παρακάμπτουν και οργανώνονται μόνοι τους!
Η μέθοδος μάλιστα που ακολουθούν οι Άγγλοι γιατροί (στείρωση από το πλάι) είναι πιο ανώδυνη και η γατούλα αναρρώνει εκπληκτικά γρήγορα!!!
Απλά όταν πας κάποια γατούλα για στείρωση, ενημέρωσέ τους αν έχει κάποιο υποκείμενο νόσημα ή οποιαδήποτε ευαισθησία που γνωρίζεις, για να λάβουν τα μέτρα τους στην αναισθησία και την εγχείρηση και έτσι να πάνε όλα καλά!! Ειδικά αν έχει ρινοτραχεΪτιδα (μυξούλες κατά καιρούς κλπ), για να είναι πιο προσεκτικοί στη νάρκωση!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Spiderwoman (Λουκία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Spiderwoman
H Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (100; έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 368 μηνύματα.

H Spiderwoman Εμπρός για μια καλύτερη γατοκοινωνία έγραψε στις 10:08, 11-05-11:

Δες και αυτό αν θες στο facebook!http://www.facebook.com/photos.php?id=1635171429

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους