Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,924 εγγεγραμμένα μέλη και 717,631 μηνύματα σε 22,410 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 272 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Περιποίηση Περσικής

Anima

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Anima
H Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 οικόσιτες και 8-9 για φιλοξενία έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,021 μηνύματα.

H Anima έγραψε στις 13:14, 18-04-08:

Λοιπόν, εγώ πήγα στη γκρούμερ και κόψαμε τα κομπαλάκια του Χουχουδίτου μου κάτω από τις μασχαλίτσες και στην κοιλίτσα καιέγινε κούκλα. Τώρα τον χτενίζω καθημερινά με τις δύο χτένες και είναι θαύμα. Από τότε που τα κάνω αυτά ούτε κόμποι ούτε τίποτε!
Τώρα για τις τρίχες στο σπίτι: Η εντύπωση που έχω είναι ότι οι τρίχες στο σπίτι δε μειώνονται με το χτένισμα πολύ πιθανόν και να αυξάνονται γιατί ....είναι μια ολόκληρη ιστορία ....
Όσο για το πλύσιμο της περσικής μπορείτε να μου πείτε αν πράγματι χρειάζεται?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
---------------------------------------------

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,635 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 17:38, 18-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από sublime
Της ίδιας μάρκας είναι και το σαμπουάν. Σε πετ σοπ τα πουλάνε αλλά θέλει λίγο ψάξιμο, δεν τα έχουν όλα γιατί είναι κάπως ακριβά. Θεσσαλονίκη μπορώ να σου πω που θα τα βρεις.
Αν σου είναι εύκολο θα ήθελα κ το τηλ. Του μαγαζιού που μου είπες για να τα παραγγείλω από το συγκεκριμένο pet.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vtasoulis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vtasoulis
. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O vtasoulis έγραψε στις 09:55, 04-05-08:

Αγαπητοί Φίλοι
Εχω μια γάτα περσίας και την άφησα για λίγες μέρες να την προσέχει μια φίλη όταν έφυγα για ολιγοήμερες διακοπές λόγω Πάσχα.Μόλις γύρισα διαπίστωσα ότι έχει πολλούς κόμπους στο τρίχωμά της και ενώ προσπαθώ να τους αφαιρέσω με την βούρτσα που την χτενίζω η γατούλα μου δυσανασχετεί και καταλαβαίνω ότι πονάει.Μήπως κάποιος μπορεί να βοηθήσει στη λυση???????

Παράθεση

3stela3 (στελλα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη 3stela3
H στελλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 178 μηνύματα.

H 3stela3 η εμμα!ειναι βασσιλισα και αγαπημενη! έγραψε στις 19:29, 01-03-11:

για την περιποιηση των δακρυσμενων ματιων των περσικων ,συνισταται το καθαρισμα με χαμομηλι η το τομπρεξ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,664 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 19:41, 01-03-11:

Το Τομπρεξ ειναι κολλυριο,δεν ειναι προϊον καθαρισμου ματιων.Επισης το χαμομηλι μπορει να προκαλεσει αλλεργικη αντιδραση,εγω θα προτιμουσα γαζα και φυσιολογικο ορο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

3stela3 (στελλα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη 3stela3
H στελλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 178 μηνύματα.

H 3stela3 η εμμα!ειναι βασσιλισα και αγαπημενη! έγραψε στις 19:53, 01-03-11:

ευτυχως,χρησιμοποιω φυσιολογικο ορο,αν ομως εχουν προβλημα περισσοτερο ο γιατρος συνιστα το τομπρεξ ανα8ωρο.ευχαριστω

Παράθεση

lili. (ευα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη lili.
H ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 429 μηνύματα.

H lili. έγραψε στις 09:21, 02-03-11:

εμεις της τα καθαριζουμε με φυσιολογικο ορο και ενταξει..παλευεται η κατασταση!!

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,771 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 10:02, 02-03-11:

Σε κάθε περσίας ο βαθμός έκκρισης είναι διαφορετικός...
Εμένα ο Αιμίλιος δεν βγάζει σχεδόν τίποτα.... η Μελίνα βγάζει πολύ, αλλά λόγω γκρι χρώματος δεν πολυφαίνεται...
Ο Αχιλλέας βγάζει ΣΥΝΕΧΕΙΑΑΑΑ!!!! Και είναι και άσπρος και κάνει μπαμ... Όσο κ'αν τον κυνηγάω -του τα καθαρίζω 2 φορές την ημέρα-πάντα βγάζει και έχει αλλοιωθεί και το χρώμα γύρω από τα μάτια του από τις εκκρίσεις -κιτρινίζει-...

Παράθεση

olga_ (Ολγα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη olga_
H Ολγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H olga_ έγραψε στις 01:44, 24-11-11:

παιδια καλησπερα!! ειμαι καινουρια και προσφατα απεκτησα το γατακι της φωτογραφιας τον rocky μου...τον πηρα απο μια κοπελα που γεννησε η γατα της..ειναι περσικος και κουκλος!!ειναι 3 μηνων ηρθε σπιτι μου 16/11 οπου τον εκανα και το πρωτο του μπανιο.. το ερωτημα μου πιο ειναι??? του εκανα εμβολιο στις 17/11 και θα του ξανακανω στις 17/12 το δευτερο...μπορω να τον κανω μπανιο αφοβα?? εχω διαβασει οτι τα περσικα θελουν τουλαχιστον καθε 10 μερες μπανιο και καθημερινο βουρτσισμα.. ισχυει ειναι σωστο??? συμβουλεψτε με σας παρακαλω γιατι ειναι η πρωτη φορα που εχω γατακι και εχω παθει ψυχωση!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,725 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 02:13, 24-11-11:

δεν ξερω για τα περσικα γιατι δεν ειχα ποτε,αλλα γενικα εφοσον ζει μεσα στο σπιτι δεν βλεπω το λογο να το κανεις τοσο συχα μπανιο,αν δεν εχει λερωθει με κακα πχ.οι γατουλες πλενονται και μονες τους,να χαιρεσαι το γατακι σου!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,246 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 02:40, 24-11-11:

Η μαρινα..που εχει 4 περσακια..νομιζω οτι ουτε αυτη τα εχει κανει μπανιο.Θα σου απαντησει παντως σιγουρα.
Και εγω πιστευω..οτι το μπανιο πρεπει να γινεται ΜΟΝΟ σε ειδικες περιπτωσεις.

Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 03:31, 24-11-11:

Έτσι, και εγώ αυτό πιστεύω..Απλά τα περσάκια θέλουν πολύ βούρτισμα και ενδεχομένως αυτές οι "ειδικές περιπτώσεις" που αναφέρει και η Πουπουλίνα, να είναι πιο συχνές λόγω της υπερβολικά πολύ πυκνής τρίχας(μπορεί να λερωθεί ΙΣΩΣ πιο εύκολα).
Από ότι ξέρω μόνο οι άτριχες γατούλες(βλέπε Sphynx) θέλουν πολύ συχνό μπάνιο.Οπότε μη μπεις σε τετοια διαδικασία και ταλαιπωρήσεις και το ζωάκι αλλά και εσένα..

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 5,771 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 07:20, 24-11-11:

Nα τον χαίρεσαι τον κούκλο σου!
Εγώ έχω περσάκια (4) και δεν τα κάνω ποτέ μπάνιο... εκτός όταν έχουν λερωθεί με κακάκια , οπότε τα έχω κάνει τοπικά...
Μικρά λερώνονταν τοπικά, τώρα ΚΑΙ είναι προσεκτικά και ξέρουν , ΚΑΙ τους έχω κόψει τις μακριές τριχούλες στον ποπό τους οπότε δεν έχουμε τέτοιου είδους ατυχήματα...
Αν δεις ότι λερώνεται μετά τα κακάκια του, θα σου πρότεινα να του κόψεις τριχούλες και να αποφορτίσεις το σημείο...
Αν διαπίστωνα την παραμικρή δυσάρεστη μυρωδίτσα στη γούνα τους, εννοείται ότι θα τα έκανα μπάνιο... αλλά αυτά μοσχοβολάνε πάντα και είναι πεντακάθαρα!

Μόνο την μελίνα μου είχα κάνει 2 φορές μπάνιο όταν ήταν μικρή, γιατί όλοι μου έλεγαν 1 φορά το μήνα μπάνιο.... γιατί να υποβάλλω το γατί σε μια τέτοια ταλαιπωρία (ανώφελη για μένα);; Mπάνιο, πετσέτες , πιστολάκια... Δεν κάνουμε μπάνιο, και είμαστε μια χαρά! Λαμποκοπάμε!

Θα το διαπιστώσεις και μόνη σου...είναι πεντακάθαρα γατιά , είναι τόσο..παστρικά και φροντίζουν τόσο πολύ τα ίδια την καθαριότητά τους, που είναι λίγο ¨υστερία¨ ένα καθαρό γατάκι να το κάνεις μπάνιο...

Παράθεση

olga_ (Ολγα)

Νεοφερμένος

H Ολγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H olga_ έγραψε στις 21:51, 24-11-11:

Σας ευχαριστω πολυ ολους!!!! ειλικρινα με βοηθησατε...την πρωτη μερα που τον εφερα τον εκανα μπανιο γιατι ειχε την μυρωδια απο το σπιτι της κοπελας που εχει 6 γατες...ξερετε την γατισια την μυρωδια που εχουν τα σπιτια που δεν μαζευουν τα κακα τους συχνα...οντως εχω παρατηρησει οτι τον πωπουλακι του δεν μπορει να το καθαρισει τοσο καλα...και προσπαθω και του το κανω με ενα μωρομαντηλο...αλλα ελα που μολις τον αγγιζω εκει παει παλι για κακα!!! χαχχα !!κατα τα αλλα τον χτενιζω καθε μερα αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν η βουρτσα που εχω, κανει για το τριχωμα του...οποτε θα με βοηθουσε και μια φωτογραφια της καλληλης βουρτσιτσας για να παω να την παρω... τωρα για τον μπανιο μπορει και να τον ξανακανω καμια φορα ετσι για μου μυριζει ακομα πιο ομορφα το μωρουλακι μου...τα νυχακια? που με εχει κανει σαγρε??? να του τα κοψω η οχι??? ο κτηνιατρος μου ειπε να μη του τα κοψω γιατι μπορει να εχει ατυχημα... να παει να γατζωθει απο καπου και να πεσει... λογικο το κοβω... τι αλλο? με την αναπνοουλα του? μου μυριζει λιγο...ελαχιστα οταν ερχεται για φιλακια... κανω κατι γι αυτο? η ειναι φυσιολογικο απο την ξηρη τροφη και το μους?? πωπω ενα σωρο αποριες εχω...σας ζαλισα ε????? Sorryyyyyyyyyyyy!!!!!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,246 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:57, 24-11-11:

Η αναπνοουλα μυριζει,γιατι μαλλον αλλαζει δοντακια το μικρο σου.Αν θυμαμαι καλα..περιπου 4 μηνων τα αλλαζουν..,και οντως τοτε μυριζει το στοματακι τους.Η πουπυ μου..με ειχε τρελανει με την μποχα τοτε..
Τα νυχακια..κοιτα,δεν ειναι νυποχρεωτικο.Εγω σπανια τους τα κοβω.Βασικα κοβεις την ακρη.Ομως ..βγαινει εξω..και ανησυχεις για το σκαρφαλωμα;

Παράθεση

olga_ (Ολγα)

Νεοφερμένος

H olga_ έγραψε στις 22:20, 24-11-11:

οχι οχι δεν βγαινει εξω και ουτε θα βγει...δεν θελω... εδω που σκαρφαλωνει σε καναπεδες και κανει ταρζανιες,,,και απο μερα σε μερα περιμενω και το ονυχοδρομιο του.. http://www.plus4u.gr/showitem.php?ID...5/%C3%CA%D1%C9
και γω αυτο σκεφτομαι ... λεω να μη του τα κοψω....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lil Princess (Βαλεντίνη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lil Princess
H Βαλεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Lil Princess έγραψε στις 13:27, 23-08-18:

καλησπέρα σας. θα ηθελα τα φώτα σας. θα αποκτήσω γατάκι περσίας και θέλω να με συμβουλεύσετε ποια χτένα ειναι κατάλληλη για το τρίχωμά του. οποιαδήποτε συμβουλή ειναι ευπροσδεκτη εννοειται. ευχαριστώ
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,383 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:47, 23-08-18:

Καλησπέρα Lil Princess και καλωσόρισες στη γατοπαρέα μας
Οι μακρύτριχες γατούλες χρειάζονται καθημερινό βούρτσισμα (ειδάλλως το τρίχωμά τους κομπιάζει) κι είναι καλό να το συνηθίζεις από μικρό στη διαδικασία του χτενίσματος, έτσι ώστε να μη "διαμαρτύρεται" αργότερα.
Στο εμπόριο υπάρχουν χτένες και βούρτσες ειδικές για μακρύτριχες, αυτές είναι που θα αναζητήσεις, καθώς και χτένες για πρόληψη/αντιμετώπιση ξεκομπιάσματος αφού το μακρύ τρίχωμα έχει την τάση να δημιουργεί κόμπους.

Επίσης μπορείς να αναζητήσεις και το furminator για μακρύτριχες που αφαιρεί νεκρές τρίχες, όμως όχι καθημερινά αλλά για παράλληλη περιποίηση (1-2 φορές την εβδομάδα το χρησιμοποιώ στη δική μου).
Τέλος, υπάρχουν και τα ειδικά γάντια τα οποία είχα κατά καιρούς δοκιμάσει για γατούλα μου που μεν είναι κοντότριχη αλλά χάνει αρκετό τρίχωμα και χρειάζεται πολύ συχνό χτένισμα, αλλά δεν έκαναν πολλά πράγματα.
Το μόνο που είδα εντυπωσιακή διαφορά και είναι αυτό της Trixie και το οποίο συνιστώ ανεπιφύλακτα, για όλων των ειδών τις τρίχες.

Καλώς να το δεχτείς το γατάκι σου κι αν θέλεις να μάθεις περισσότερα για ότι αφορά τα "Περσάκια" και τη φροντίδα τους, μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στο θέμα μας Περσική γάτα
Παράθεση

Lil Princess (Βαλεντίνη)

Νεοφερμένος

H Βαλεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Lil Princess έγραψε στις 22:19, 23-08-18:

Aleksa σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.Καλώς σας βρηκα και εγώ <3 είδα μια χτενιτσα που λεγεται petzoom κ μου αρεσε γιατι αφαιρει τις τριχες ευκολα κ ειναι κ για βρεγμενη κ στεγνη τριχα. την εχεις ακουστα; ξερεις αν ειναι καλη να παρω αυτη αν ειναι; ή πρεπει να παρω μια διπλή απο τη μια με συρματακι σαν αυτη που μου δειξες και απο την αλλη με φυσικη τριχα;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,383 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 22:38, 23-08-18:

Την petzoom που αναφέρεις, δεν την έχω δοκιμάσει, μπορεί κάποιο άλλο μέλος μας αν έχει εμπειρία της να σου πει. Αρκετά ενδιαφέρουσα όμως ακούγεται και η δεύτερη επιλογή, αυτή με τις δυο όψεις: το συρματάκι και τη φυσική τρίχα.

Θα σου έλεγα οτι για τις χτένες υπάρχουν πολλές γνώμες που συχνά είναι αντικρουόμενες, με την έννοια οτι μπορεί κάποια να μην κάνει σε κάποιον, ενώ στην ίδια ακριβώς, κάποιος άλλος να βρει την τέλεια λύση. Είναι και πώς θα "κάτσει", ανάλογα με το τρίχωμά της, μα και την ίδια τη γάτα πώς θα τη δεχτεί.

Νομίζω καλό είναι να έχεις δυο διαφορετικά είδη, που να αλληλοσυμπληρώνονται, π.χ.παράλληλα μια μεταλλική χτένα με δοντάκια σε δυο επίπεδα ύψους, είναι χρήσιμη να υπάρχει όταν πρόκειται για τρίχωμα περσικής που χρειάζεται κάτι παραπάνω από απλό βούρτσισμα.

Παράθεση

Lil Princess (Βαλεντίνη)

Νεοφερμένος

H Lil Princess έγραψε στις 23:28, 23-08-18:

τέλεια σε ευχαριστώ πολύ <3 αν χρειαστώ κάτι αλλο θα επανελθω ^_^
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους