Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,924 εγγεγραμμένα μέλη και 717,631 μηνύματα σε 22,410 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 318 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γάτες του Ηρακλείου Κρήτης ας οργανωθούμε!

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη Havana
H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 09:57, 15-05-12:

Καλημέρα σας,
έχω έρθει εδώ και λίγους μήνες στο Ηράκλειο και υπάρχουν 2 σωματεία που κάνουν όση δυνατόν καλύτερη δουελειά μπορούν αναφορικά με τα αδέσποτα, παρόλαυτα επειδή η δόμηση της πόλης είναι περίεργη δεν έχω κατάλαβει αν υπάρχουν γατο-αποικίες.
ηθελα από αυτό το νήμα, να προσκαλεσω όσους ταίζουν , φρντίζουν κλπ πολλά αδέσποτα γατιά , να γνωριστούμε ώστε να μπορέσουμε να κάνου ένα πρόγραμμα στειρώσεων για γάτες από εθελοντές κτηνίατρους) τα τρέχοντα προγράμματα αφορουν σκυλιά και η συμμετοχή είναι λίγο τσουχτερή,
Για αυτό ακλό θα ήταν να μεριμνήσουμε και για τις αγαπημένες μας γάτες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jolinara87 (Κατερινα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jolinara87
H Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (αμέτρητα "αναλώσιμα γατάκια" έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H jolinara87 έγραψε στις 22:08, 16-04-13:

Τελικα εκανεσ κατι?Ειδα λιγο αργα το μυνημα σου,αλλα ειμαι απο Ηρακλειο κι εχουμε στην οικογενεια μακραν παραδοση στο να φροντιζουμε αδεσπουεσ γατουλες..!Βρηκεσ καμια ανταποκριση?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 00:31, 25-04-13:

εκτός από κάτι στειρώσεις γατών ,2 ασφαλείς υιοθεσίες σκύλων, και ένα σκασμό επσιτολές σε Αστυνομία και Δήμους για κάτι ανεγκέφαλους που πυροβολη΄σαν 2 σκυλιά στα μάτια , και δεν έκανα τίποτε άλλο πέραν από μια τρύπα στο νερό..
μάζεψα τα γατιά μου και επέστρεψα στη πρωτεύουσα..
Δυστηχώς πίσω στο νησί η παράνοια συνεχιζέται, βαρελόσκυλα, αδέσποτα, παρατημένα, εξαθλιωμένα ζώα, άνθρωποι που ζουν στο 2013 και δεν καταλαβαίνουν τη χρησιμότητα της στείρωσης , μια γενική απελπισία,
σωματεία παλευουν να οργανώσουν γιορτές υιοθεσίας στη Λότζια πάνε εκει φοιτητες παιρνουνε να ζωακι αδυνατουν αν το συντηρισουν το επιστρεφουν η το παρατανε στη χειρότερη στο δρόμο.
Πρέπει να κάτσεις εκεί και να γεράσεις για να οργανώσεις το χάος.
Ολοι είναι στον κόσμο τους και οι κτηνίατροι το 100ευρω το έχουν για καλημέρα.
Δεν διανοηθηκα ουτε για πλάκα να ζητήσω βοήθεια από τα σωματεία που έχουν φτάσει στα όρια τους.
Οτι έκανα το έκανα μόνη μου, γιατί ηταν πρακτικά αδυνατο να οργανωθεί ο κόσμος.
Λυπάμαι πάρα πολύ που ήμουν τόσο λίγη για τα περισσότερα ζώα εκεί που έχουν ανάγκη..
Τώρα βρίσκομαι Αθήνα, ώστοσο ο νους μου δεν ξεκολλάει από εκει.
Αν μπορώ να φανώ χρήσιμη κάπου Let me know..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kat-cats (Κατερίνα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kat-cats
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

H kat-cats έγραψε στις 09:48, 25-04-13:

Τόσο χάλια τελικά τα πράγματα στην Κρήτη....;;; και εγώ νόμιζα ότι κάπου υπερβάλουν... τι κρίμα βρε παιδί μου...Μεσαίωνας

Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 10:16, 25-04-13:

Μεσαιώνας είναι παντού.. όχι μόνο στη Κρήτη.
Η αυτο-οργάνωση είναι πολύ δύσκολη , όλοι περιμένουμε βοήθεια από άνωθεν ...

Παρόλαυτα , ας μην κλαίμε πάνω από το χυμένο γάλα και ας μην χάνουμε τις ελπίδες μας.
Οσοι ζουν στη Κρήτη , έχουν προβληματιστεί με την κατάσταση και θέλουν να οργανωθούν για να κάνουν κάτι το παρόν νήμα παραμένει ως ανοιχτό κάλεσμα και με όση βοηθεία μπορώ να προσφέρω από εδώ που ΄είμαι προκειμένου να αλλάξει η θλιβερή εικόνα και ακόμη η πιο θλιβερή νοοτροπία.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη le chat noir : 25-04-13 στις 12:57. Αιτία: merge
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jolinara87 (Κατερινα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jolinara87
H Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (αμέτρητα "αναλώσιμα γατάκια" έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H jolinara87 έγραψε στις 21:29, 26-04-13:

Αν και δεν ειμαι ενεργη εθελοντρια ουτε μελοσ καποιου σωματειου,βλεπω πιο αισιοδοξα την κατασταση.Αν αναλογιστουμε το πως ηταν τα πραγματα στο παρελθον με τωρα βλεπω ειναι σαφως καλυτερα στο κεντρο τουλαχιστον(εννοω οχι περιχωρα).Σαν παιδι με εχουν στοιχειωσε δεκαδεσ δηλητηριασμενα,αδικοχαμενα ζωακια(αν ειναι εικονεσ αυτεσ για παιδια) αλλα τωρα βλεπω πως υπαρχει αλλη αντιληψη και περισσοτεροσ φοβος για τη φολα.Παρολα αυτα,το μειζον θεμα της στειρωσης ειναι αληθεια μεγαλο,και η μεγαλη πληγη οπως ειπες κι εσυ,τα βαρελοσκυλα.Στα χωρια δεν παταω καθολου πια λογω αυτου.Out of sight out of mind που λενε,αλλα δεν εχω τη δυναμη να κανω κατι αλλο.Οστωσο ειναι μεγαλο θεμα οι γατουλεσ εδω!Δυσκολες,πολυ δυσκολες οι υιοθεσιες τους(εως ακατορθωτες)και καμια μεριμνα για στειρωση απο κανενα σωματειο.Αν ειναι δυνατον να θεωρουν 70 ευρω για στειρωση θυληκιας συνεργασια φιλοζωικης με κτηνιατρο.Το θεωρω τουλαχιστον αστειο.Κι εχω απευθυνθει και στα δυο σωματεια..Αλλα εδω δεν υπαρχει βλεπεισ ποικιλια κτηνιατρων οπως Αθηνα.Που να μπορουσες να βοηθησεισ βρε κι εσυ..Εγω θελω χαμηλοτερεσ τιμες για στειρωσεις,γινεται?δεν γινεται..συντεχνιεσ ειναι αυτεσ.Βρεσ με στπ φεισμπουκ κι ισωσ να μπορεσεισ να με βοηθησεισ με καμια υιοθεσια!katerina sologani

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 00:58, 01-05-13:

Καλησπέρα! Αίτημα φιλίας εστάλη!
Για να είμαι ειλικρηνής εμένα μου φάνηκε οτί το Ηράκλειο είχε αρκετούς κτηνίατρους, και όλοι πεθαίναν στη δουλειά με τρελά ωράρια.
Αλλά οι τιμές , ειδικά για αδέσποτα είναι μια μεγάλη κουβέντα...
Θα τα πουμε διαδυκτιακά σύντομα

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους