Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,922 εγγεγραμμένα μέλη και 717,586 μηνύματα σε 22,405 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 291 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Σειρά τροφής Happy Cat

zanin

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 17:59, 17-10-09:

Γεια σας,

το πρωί πήγα σε ένα μαγαζί που πουλα τροφές ζώων.
όταν ανέφερα πως δίνω στα ζωντανά μου (γάτα και σκύλο) ξηρά royal canin ή purina proplan, με το που άκουσε πως δίνω purina μου ειπε να μη κάνω αυτό το λάθος καθώς η συγκεκριμένη έχει σόγια...

αντιθέτως μου πρότεινε royal, hills, orijen & happy cat supreme.

την έχετε ακούσει καθόλου;;;

μου είπε να ψάξω στο www.dogfoodanalysis.com , έχει καλές κριτικές λέει. ΄΄εγω δεν κατάφερα να την βρω.

αν την βρείτε ή έχετε ακούσει κάτι πείτε μου...

το κιλό συσκευασμένη κοστίζει 6?

την ρωτώ πως μια καλή τροφή, όπως λέει, είναι τόσο φτηνή
και απαντά πως δεν είναι ακριβή γιατί δεν έχει διαφήμιση

http://www.happycat.de/?language=GB&kat=Produkte

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,489 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 18:08, 17-10-09:

βρηκα το leaflet του αν σε βοηθαει.. http://www.zooplus.com/pictures/prod...%20leaflet.pdf

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zanin

Δραστήριο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 265 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 21:55, 17-10-09:

εσείς που είστε έμπειρες στις γατοτροφές, τα ποσοστά των τροφών πρωτεϊνης κ.α είναι καλές;;

να την πάρω στη Μάγια;

Παράθεση

Desdemona (Όλγα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Desdemona
H Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,365 μηνύματα.

H Desdemona έγραψε στις 08:28, 18-10-09:

Το πρώτο συστατικό σε όλους τους κωδικούς είναι τα σιτηρά...
Μάλλον για μέτριας ποιότητας τροφή μου φαίνεται.

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,635 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 11:10, 18-10-09:

Η συνθεση για Adult

Composition: Maize, Salmon meal (10.5%), Poultry meal (10.5%), Greaves (10.5%), Rice flour, Poultry fat, Beef fat, Rabbit meal (3%), Hydrolysed liver, Haemoglobin (dried), Sugar beet slices, Dried liver, Pomace (dried) (0.7%), Powdered egg, Sodium chloride, Yeast (dried), Potassium chloride, Barley (fermented) (0.3%), Seaweed (dried) (0.2%), Linseed (0.2%), Chicory root extract (0.04%), Artichokes, Dandelion, Ginger, Birch leaves, Nettles, Sage, Coriander, Rosemary, Thyme, Liquorice root, Chamomile,
Meadowsweet,Ramsons. (Total herbs: 0.17%)

Ingredients: 32%, 16 %, Rohfaser 2,5 %, Rohasche 7 %, Feuchtigkeit 10 %
Vitamine: Vitamin A 18.000 IE/kg, Vitamin D3 1500 IE/kg, Vitamin E 100 mg/kg, Vitamin B1 5 mg/kg, Vitamin B2 5 mg/kg, Panthothensäure 10 mg/kg, Niacin 45 mg/kg, Vitamin B6 4 mg/kg, Vitamin B12 75 µg/kg, Biotin 1000 µg/kg
Mineralstoffe: Calcium 1,2 %, Phosphor 0,75%, Natrium 0,4 %, Magnesium 0,08%, Eisen 120 mg/kg, Kupfer 12mg/kg, Mangan 30 mg/kg, Zink 150 mg/kg, Jod 2 mg/kg, Selen 0,15 mg/kg
Sonstiges: Taurin 1600 mg/kg, Energie 1685kJ/100g

Weight of the catFeeding quantity (g) per day 2-325-40 3-540-65 5-765-85

Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,635 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 11:12, 18-10-09:

κ για junior

Composition: Maize, Poultry meal (14.5%), Greaves (14.5%), Poultry fat, Beef fat, Salmon meal (4.5%), Rabbit meal (4.5%), Rice flour, Hydrolysed liver, Haemoglobin (dried), Sugar beet slices, Dried liver, Pomace (dried) (0.7%), Powdered egg, Sodium chloride, Yeast (dried), Potassium chloride, Barley (fermented) (0.3%), Seaweed (dried) (0.2%), Linseed (0.2%), Chicory root extract (0.04%), Artichokes, Dandelion, Ginger, Birch leaves, Nettles, Sage, Coriander, Rosemary, Thyme, Liquorice root, Chamomile, Meadowsweet, Ramsons. (Total herbs: 0,17%)

Ingredients: 34%, 18 %, Rohfaser 2,5 %, Rohasche 6,5 %, Feuchtigkeit 10 %
Vitamine: Vitamin A 25.000 IE/kg, Vitamin D3 1500 IE/kg, Vitamin E 120 mg/kg, Vitamin B1 5 mg/kg, Vitamin B2 5 mg/kg, Panthothensäure 10 mg/kg, Niacin 45 mg/kg, Vitamin B6 4 mg/kg, Vitamin B12 90 µg/kg, Biotin 1000 µg/kg
Mineralstoffe: Calcium 1,1 %, Phosphor 0,75%, Natrium 0,4 %, Magnesium 0,08%, Eisen 120 mg/kg, Kupfer 12mg/kg, Mangan 30 mg/kg, Zink 150 mg/kg, Jod 2 mg/kg, Selen 0,15 mg/kg
Sonstiges: Taurin 1650 mg/kg, Energie 1740kJ/100g

Weight of the catFeeding quantity (g) per day 5 Wochen30-35 10 Wochen 45-50 30 Wochen55-65 40 Wochen75-100

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,190 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 13:30, 18-10-09:

Καλούτσικη φαίνεται και η μέση ανάλυση είναι ικανοποιητική. Η μόνη μου ένσταση είναι ότι δεν έχει καθόλου καθαρό κρέας, αλλά μόνο διάφορα κρεατάλευρα (μήπως γι' αυτό είναι πιο φτηνή; )
Να σημειώσω ότι τα κρεατάλευρα δεν είναι κατ' ανάγκη κάτι κακό, απλώς σε αντίθεση με το καθαρό κρέας, δεν είναι δυνατόν να προσδιοριστεί ακριβώς τι είναι.

Αρχική Δημοσίευση από Desdemona
Το πρώτο συστατικό σε όλους τους κωδικούς είναι τα σιτηρά...
Αυτό, δυστυχώς, ισχύει για όλες τις ξηρές, απλώς οι άλλοι είναι λίγο πιο έξυπνοι και σπάνε τα σιτηρά σε διάφορες υποκατηγορίες, ενώ αυτοί τα βάζουν από μία μόνο.

Παράθεση

zanin

Δραστήριο Μέλος

H zanin έγραψε στις 18:50, 18-10-09:

δηλαδή προτείνετε να την πάρω; ή να συνεχίσω να παίρνω την proplan purina & royal ;;;

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 18:58, 18-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από ruko
Καλούτσικη φαίνεται και η μέση ανάλυση είναι ικανοποιητική. Η μόνη μου ένσταση είναι ότι δεν έχει καθόλου καθαρό κρέας, αλλά μόνο διάφορα κρεατάλευρα (μήπως γι' αυτό είναι πιο φτηνή; )
Να σημειώσω ότι τα κρεατάλευρα δεν είναι κατ' ανάγκη κάτι κακό, απλώς σε αντίθεση με το καθαρό κρέας, δεν είναι δυνατόν να προσδιοριστεί ακριβώς τι είναι.

Αυτό, δυστυχώς, ισχύει για όλες τις ξηρές, απλώς οι άλλοι είναι λίγο πιο έξυπνοι και σπάνε τα σιτηρά σε διάφορες υποκατηγορίες, ενώ αυτοί τα βάζουν από μία μόνο.
υπαρχουν και ξηρες τροφες χωρις σιτηρα. Η orijen δεν εχει ουτε ρυζι ουτε καλαμποκι. Το ιδιο ισχυει και για την evo & wellness core οι οποιες εχουν 50% πρωτεινη. Υπαρχουν και αλλες αλλα δεν θυμαμαι ονομασιες. Ο λογος που δεν προτιμω RC ειναι επειδη ειναι γεματη με καλαμποκι και σιτηρα.

Παράθεση

billio

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη billio
H billio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 958 μηνύματα.

H billio zbeez έγραψε στις 12:08, 19-01-10:

λοιπον με επιασε παλι η ταση για δοκημη γατοτροφων. Βρηκα λοιπον στο pet shop της γειτονιας μου αυτη την τροφη. Ειναι γερμανικης προελευσης και αρκετα οικονομικη (τουλαχιστον σε σχεση με τη Royal canine που χρησιμοποιω εως τωρα). Τα 4 κιλα κανουν 20Ε...
Tην εχει χρησιμοποιησει καμια σας?Τι γνωμη εχετε; Η γνωμη της γατας μου παντως ειναι οτι μεσα σε 5 λεπτα καθαρησε 50γρμ τροφης. Με τα μουτρα επεσε.Βεβαια ετσι κανει οποτε της αλλαζω τροφη...

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,489 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 12:15, 19-01-10:

δεν την εχω δοκιμασει αλλα απο το leaflet της φαινεται να ειναι μια χαρα τροφη, χωρις χρωστικες ουσιες, συντηρητικα σιταρι και χωρις σογια.. αν το θες ειναι αυτο..http://www.zooplus.co.uk/pictures/pr...%20leaflet.pdf

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 12:25, 19-01-10:

ειδα στα γρηγορα τα συστατικα απο μερικες γευσεις και το μονο που εχω να πω ειναι να μη ξαναδωσεις τετοια τροφη στην γατα σου. 1ο συστατικο ειναι το καλαμποκι και 2ο το greaves (=οτι μενει στα σφαγεια τα οποια τα παιρνουν, λιωνουν το λιπος και τα βαζουν στις ζωοτροφες). Το χειροτερο δε, ειναι οτι σε μερικες γευσεις εχουν dried hemoglobin (=αφυδατωμενο αιμα).

Composition: Maize, Salmon meal (10.5%), Poultry meal (10.5%), Greaves (10.5%), Rice flour, Poultry fat, Beef fat, Rabbit meal (3%), Hydrolysed liver, Haemoglobin (dried), Sugar beet slices, Dried liver, Pomace (dried) (0.7%), Powdered egg, Sodium chloride, Yeast (dried), Potassium chloride, Barley (fermented) (0.3%), Seaweed (dried) (0.2%), Linseed (0.2%), Chicory root extract (0.04%), Artichokes, Dandelion, Ginger, Birch leaves,Nettles, Sage, Coriander, Rosemary, Thyme, Liquorice root, Chamomile, Meadowsweet,Ramsons. (Total herbs: 0.17%)

απορια: το ζαχαροτευτλο (sugar beet) τι ρολο παιζει στην διατροφη της γατας?!?!?!

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

H evelynkar έγραψε στις 12:34, 19-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
ειδα στα γρηγορα τα συστατικα απο μερικες γευσεις και το μονο που εχω να πω ειναι να μη ξαναδωσεις τετοια τροφη στην γατα σου. 1ο συστατικο ειναι το καλαμποκι και 2ο το greaves (=οτι μενει στα σφαγεια τα οποια τα παιρνουν, λιωνουν το λιπος και τα βαζουν στις ζωοτροφες). Το χειροτερο δε, ειναι οτι σε μερικες γευσεις εχουν dried hemoglobin (=αφυδατωμενο αιμα).

Composition: Maize, Salmon meal (10.5%), Poultry meal (10.5%), Greaves (10.5%), Rice flour, Poultry fat, Beef fat, Rabbit meal (3%), Hydrolysed liver, Haemoglobin (dried), Sugar beet slices, Dried liver, Pomace (dried) (0.7%), Powdered egg, Sodium chloride, Yeast (dried), Potassium chloride, Barley (fermented) (0.3%), Seaweed (dried) (0.2%), Linseed (0.2%), Chicory root extract (0.04%), Artichokes, Dandelion, Ginger, Birch leaves,Nettles, Sage, Coriander, Rosemary, Thyme, Liquorice root, Chamomile, Meadowsweet,Ramsons. (Total herbs: 0.17%)

απορια: το ζαχαροτευτλο (sugar beet) τι ρολο παιζει στην διατροφη της γατας?!?!?!
εκτος απο την εβλογη απορια σου, τα αλλα που σημειωσες με κοκκινο , ειναι αυτα που εχει και η rc αν δεν κανω λαθος, που επαιρνε πριν κοπελα..

Παράθεση

billio

Περιβόητο Μέλος

H billio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 958 μηνύματα.

H billio zbeez έγραψε στις 12:44, 19-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan

Αμαν.....
Τι και η RC εχει τα ιδια;;;

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 12:46, 19-01-10:

ναι, και η rc δεν ειναι καλυτερη, αλλα αν δεν κανω λαθος, νομιζω οτι δεν περιεχει greaves... ή τουλαχιστον δεν το αναφερουν με αυτο το τροπο αλλα το γραφουν αλλιως Δεν εχω δει παντως αλλη τροφη που να περιεχει hemoglobin

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

H evelynkar έγραψε στις 12:49, 19-01-10:

βρε ηρω, τα greaves τι ειναι??

Παράθεση

billio

Περιβόητο Μέλος

H billio zbeez έγραψε στις 12:49, 19-01-10:

Το θεμα τροφης ειναι μεγαλο κεφαλαιο τελικα....Για την Αpplaws ξηρα τροφη τι γνωμη εχεις; Αυτη ειναι η δευτερη επιλογη μου μεχρι να καταλληξω και εγω στην Οριζεν. Αν και με την τελευταια εχω επιφυλαξεις

Παράθεση

billio

Περιβόητο Μέλος

H billio zbeez έγραψε στις 12:54, 19-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από evelynkar
Greaves= λαρδί....Βεβαια και στα ελληνικα δεν ξερω τι ειναι το λαρδι...κατι σε λιπος μου μοιαζει...εεε?

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

H evelynkar έγραψε στις 12:57, 19-01-10:

για το ζαχαροτευλο πρεπει να λεει εδω, αλλα βαριεμαι να κατσω να το διαβασω τωρα http://www.petfoodindustry.com/ViewA....aspx?id=12828

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 12:59, 19-01-10:

στο wikipedia βρηκα αυτο:
One edible product is greaves, which is the unmeltable residue left after animal fat has been rendered.
Το χειροτερο ειναι οτι τα κρεατα μπορει να προερχονται απο παντου... απο εστιατορια, απο σφαγεια, απο animal shelters. Δεν προσδιοριζει απο τι κρεας προερχονται τα greaves που χρησιμοποιουν

Αρχική Δημοσίευση από billio
Το θεμα τροφης ειναι μεγαλο κεφαλαιο τελικα....Για την Αpplaws ξηρα τροφη τι γνωμη εχεις; Αυτη ειναι η δευτερη επιλογη μου μεχρι να καταλληξω και εγω στην Οριζεν. Αν και με την τελευταια εχω επιφυλαξεις
καλη μου φαινεται η applaws. Προσωπικα εμπιστευομαι περισσοτερο την orijen. Στον γατο μου δινω orijen εδω και ενα χρονο και ειμαι απολυτα ευχαριστημενη.

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

H evelynkar έγραψε στις 12:59, 19-01-10:

λαρδί ουδέτερο
κομμάτι ζωικού λίπους, κυρίως χοιρινό, που διατηρείται και καταναλώνεται παστό ή καπνιστό

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

H evelynkar έγραψε στις 13:00, 19-01-10:

κι εγω θεωρω οτι η οριτζεν ειναι λιγο καλυτερη απο την applaws..

Παράθεση

billio

Περιβόητο Μέλος

H billio zbeez έγραψε στις 13:05, 19-01-10:

Με την Οριζεν εχω 2 επιφυλαξεις
1)Αρχικα η τιμη της ...30 Ε
2)Καπου διαβασα οτι υπερβολικη χρηση προτεινων μπορει να προκαλεσει βλαβη στα νεφρα...Ισχυει; Μηπως αντι για καλο παμε να τους προκαλεσουμε κακο τελικα;
Φυσικα μολις τελειωσει την sypreme Cat δεν θα της ξαναπαρω....1 κιλο της πηρα δοκιμαστικα. Ακου greaves kai hemoglobin

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

H evelynkar έγραψε στις 13:14, 19-01-10:

χαλια τροφη δεν ειναι, εξαρταται με ποια θα την συγκρινεις, αν την συγκρινεις πχ με την οριτζεν ειναι πολλα σκαλοπατια κατωτερη, αν την συγκρινεις με hills ειναι ανωτερη για μενα..

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 13:28, 19-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από billio
Με την Οριζεν εχω 2 επιφυλαξεις
1)Αρχικα η τιμη της ...30 Ε
2)Καπου διαβασα οτι υπερβολικη χρηση προτεινων μπορει να προκαλεσει βλαβη στα νεφρα...Ισχυει; Μηπως αντι για καλο παμε να τους προκαλεσουμε κακο τελικα;
Φυσικα μολις τελειωσει την sypreme Cat δεν θα της ξαναπαρω....1 κιλο της πηρα δοκιμαστικα. Ακου greaves kai hemoglobin
1) μη ξεχνας ομως οτι θα τρωει λιγοτερο σε σχεση με την rc. Επιπλεον, καποια κοριτσια την παιρνουν γυρω στα 40-45 ευρω τα 7 κιλα!

2) δεν ισχυει. Σημαντικο ρολο παιζει η προελευση της πρωτεινης. Αν ειναι φυτικη, κανει μεγαλυτερη ζημια στα νεφρα και στο ουροποιητικο συστημα. Ακομα και γατες που εχουν προβλημα στα νεφρα, δεν εχουν παρουσιασει επιδεινωση οταν ταιστηκαν με τροφη πλουσια σε πρωτεινες (μπορεις να ψαξεις για ερευνες στο google scholar). Επισης μη ξεχνας οτι το ποντικι που τρωει η γατα στην φυση εχει πολυ περισσοτερη πρωτεινη απο οτι οι τροφες του εμποριου! Ακομα και μια μετρια κονσερβα, εχει γυρω στο 45-50% πρωτεινη!

χαλια τροφη δεν ειναι, εξαρταται με ποια θα την συγκρινεις, αν την συγκρινεις πχ με την οριτζεν ειναι πολλα σκαλοπατια κατωτερη, αν την συγκρινεις με hills ειναι ανωτερη για μενα..
οντως, η hill's ειναι εντελως χαλια

Παράθεση

ANNA KATΣΑΡΟΥ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ANNA KATΣΑΡΟΥ
H ANNA KATΣΑΡΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Τα αγαπημένα της γατιά Ψίνος,Τούντης,Ρόρης, και 4 άλλα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,570 μηνύματα.

H ANNA KATΣΑΡΟΥ έγραψε στις 17:53, 19-01-10:

καλη μου φαινεται η applaws. Προσωπικα εμπιστευομαι περισσοτερο την orijen. Στον γατο μου δινω orijen εδω και ενα χρονο και ειμαι απολυτα ευχαριστημενη.[/quote]

Εγώ δεν έχω πολλές επιλογές...αφού Όριτζεν και Ακάνα δεν θέλουν ή θα πάω σε Αpplaws ή αυτήν εδώ την οργανική...πως την βλέπεις Ηρώ;
By Nature Pet Foods
No Corn • No Wheat • No Soy

Help keep your pet feeling young with a powerful mix of vitamins, minerals and antioxidants to promote a strong immune system. Formulated to help support your pet's natural defenses against the effects of aging, illness, physical and environmental stress.

Ingredients: Organic Chicken, Chicken Meal, Organic Ground Barley, Organic Ground Oats, Organic Brown Rice, Fish Meal, Organic Chicken Hydrolysate, Organic Peas, Organic Flaxseed Meal, Natural Flavors, Chicken Fat (Stabilized with Mixed Tocopherols), Salt, Potassium Chloride, Taurine, Vitamin E Supplement, Choline Chloride, Zinc Sulfate, Zinc Proteinate, Vitamin A Supplement, Vitamin D3 Supplement, Organic Dried Tomatoes, Organic Cranberries, Organic Carrots, Organic Kelp, Organic Spinach, Dried Chicory Root, Turmeric, Niacin Supplement, Ferrous Sulfate, Manganese Sulfate, d-Calcium Pantothenate, Manganese Proteinate, Copper Proteinate, Thiamine Mononitrate, Copper Sulfate, Vitamin B12 Supplement, Riboflavin Supplement, Pyridoxine Hydrochloride, Calcium Iodate, Folic Acid, Biotin, Sodium Selenite, Rosemary Extract, Dried Yeast Fermentation Solubles.

Calorie Content: 350 kcal/cup**

Guaranteed Analysis:

Crude Protein (minimum) 32% Crude Fat (minimum) 12% Crude Fiber (maximum) 4% Moisture (maximum) 10% Ash (maximum) 7% Magnesium (maximum) 0.10% Copper (minimum) 35 mg/kg Manganese (minimum) 35 mg/kg Zinc (minimum) 200 mg/kg Vitamin A (minimum) 17,600 IU/kg Vitamin E (minimum) 165 IU/kg Taurine (minimum)* 0.15% Omega-3 Fatty Acids (min.)* 0.50% Omega-6 Fatty Acids (min.)* 3.50% * Not recognized as an essential nutrient by the AAFCO Cat Food Nutrient Profiles.
By Nature Organics Chicken Formula for Cats is formulated to meet the nutritional levels established by the AAFCO Cat Food Nutrient Profiles for maintenance

Παράθεση

skai-animals

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη skai-animals
H skai-animals αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (προοθουμε τηλεοπτικα και εντυπα, γατακια και αλλα ζωα προς ελενχομενη υιοθεσια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 686 μηνύματα.

H skai-animals h έγραψε στις 17:55, 19-01-10:

όποτε βλέπετε στις συσκευασίες αναφορές σε λίπος ζώων ή τέφρα, κατά 99% προέρχονατοι από σφαγεία ζώων...

Παράθεση

billio

Περιβόητο Μέλος

H billio zbeez έγραψε στις 18:43, 19-01-10:

[quote=sakura-chan;505169]1) μη ξεχνας ομως οτι θα τρωει λιγοτερο σε σχεση με την rc. Επιπλεον, καποια κοριτσια την παιρνουν γυρω στα 40-45 ευρω τα 7 κιλα!

Xmmm...εγω βρηκα με 30 τα 2.5 κιλα...Αρα τα 7 κιλα 40-45 ευρω ειναι καλη τιμη....Που μπορω να βρω αυτες τις τιμες;

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,593 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 01:47, 22-01-10:

http://onlinepetshop.gr/product.php?id=1009&cat=211

δες εδω..μπορεις να παρεις τηλ και να σου παραγγειλουν την 7κιλη και ή αν πας να την παρεις ή να κανεις αγορα μεσω νετ..εγω εκανα μου ηρθαν την επομενη μερα το πρωι και στην πορτα μου..απλα εχει 5 ευρω μεταφορικα για εντος αττικης

Παράθεση

ANNA KATΣΑΡΟΥ

Επιφανές Μέλος

H ANNA KATΣΑΡΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Τα αγαπημένα της γατιά Ψίνος,Τούντης,Ρόρης, και 4 άλλα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,570 μηνύματα.

H ANNA KATΣΑΡΟΥ έγραψε στις 14:17, 22-01-10:

Με έχει βρεί άλλη μανία τώρα..θέλω να δοκιμάσω τις EVO ή τις CORE από Αμερική και τις Ziwi από Ν.Ζηλανδία που είναι κι αυτές χωρίς σιτηρά μπας και μας κάτσει καμία..Έχω κάνει πρόταση και στο onlinepetshop στην Ελλάδα αλλά και Only natural pet shop την Ευρώπη(που κάνει delivery εδώ) να τις φέρουν (το αντίστοιχο αμερικάνικο τις έχει)για να δοκιμάσουμε...Περιμένω τις απαντήσεις τους..

Παράθεση

ANNA KATΣΑΡΟΥ

Επιφανές Μέλος

H ANNA KATΣΑΡΟΥ έγραψε στις 17:01, 22-01-10:

Λοιπόν μου απάντησε ο Έλληνας ιδιοκτήτης του online pet shop και μου είπε ο άνθρωπος(ευγενέστατος)ότι έχει έρθει πολλές φορές σε επαφή με τις δύο πρώτες εταιρίες αλλά δεν θέλουν να στείλουν τροφές τους στην Ελλάδα γιατί υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με τα τελωνεία και τα χαρτιά που ζητάνε..όσο για την Ziwi εφ'όσον υπάρχει στην Ευρώπη δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να την φέρει και στην Ελλάδα...και είναι και η καλύτερη τροφή μακράν από τις άλλες...

Παράθεση

Karmela<3 (Ιωάννα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Karmela<3
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 744 μηνύματα.

H Karmela<3 έγραψε στις 21:14, 01-07-14:

Γνωρίζει κανείς αυτήν τη μάρκα;
Την βρήκα σε ένα pet shop και είδα ότι το 10κιλο είναι πολύ οικονομικό.Εννοείται ότι η υπάλληλος προσπάθησε πολύ να με πείσει για το πόσο καλή είναι αλλά της είπα θα το σκεφτώ.

Εδώ είναι και το site της εταιρίας:http://www.happycatuk.com/products/h...t-supreme.html

Τα οικονομικά μου αυτή τη στιγμή μου επιτρέπουν μέχρι pro plan να τους παίρνω αλλά αν είναι ίδιας ποιότητας θα προτιμήσω τη φθηνότερη.
Την παρουσιάζουν ως super premium τροφή αλλά μου φαίνεται περίεργο ότι δεν την έχω ξανα δεί τόσο καίρο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 21:15, 01-07-14:

Την έχει και ο δικός μου κτηνίατρος, αλλά κι εγώ δεν την πήρα γιατί δεν έχω ακούσει κάποια κριτική.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Karmela<3 (Ιωάννα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Karmela<3
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 744 μηνύματα.

H Karmela<3 έγραψε στις 20:12, 02-07-14:

Περίεργο που είναι τόσο στην αφάνεια..
Λέω να το διακινδυνέψω κ να τη δοκιμάσουμε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    eboom

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Σειρά τροφής Pro Plan - Από siam
      Το θέμα έχει λάβει 79 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-04-19 στις 19:09.
    • Σειρά τροφής Vegan Ami Cat - Από Eva82
      Το θέμα έχει λάβει 49 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-12-16 στις 22:37.
    • Σειρά τροφής Profine - Από Piwaki
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-09-16 στις 23:23.
    • Σειρά τροφής McKerk - Από sadyist
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-07-11 στις 08:05.
    • Σειρά τροφής Delicat Plus - Από fnou
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διατροφή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-05-10 στις 19:10.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους