Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,630 εγγεγραμμένα μέλη και 713,292 μηνύματα σε 21,992 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 272 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Υιοθεσία αδέποτης γάτας

mechsilk

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mechsilk
H mechsilk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H mechsilk έγραψε στις 18:57, 16-10-17:

Καλησπέρα, είμαι η Κατερίνα και σκέφτομαι να υιοθετήσω έναν γάτο τον Βαγγέλη (δικό μου όνομα).

Πριν λίγες εβδομάδες χάσαμε τον σκύλο μας λογω ηλικίας. Προς το παρόν δεν σκεφτόμαστε για άλλον σκύλο, το έχουμε πάρει και λίγο βαριά είναι η αλήθεια. Εδώ και λίγες εβδομάδες έχει έρθει στο γραφείο ένας αδέσποτος γάτος τον οποίο πολύ συχνά τάιζα μιας και ο σκύλος λόγω ασθένειας δεν έτρωγε σωστά και περισσευε πολύ κονσέρβα και φαγητό. Τις τελευταίες μέρες παρόλο που πολλά πολλά δεν είχαμε ο γάτος μπαινοβγαίνει στο γραφείο και κάθεται για χάδια. Σκέφτομαι να τον πάω στον κτηνίατρο, βρήκα και ένα κλουβάκι μεταφοράς για να μπει στο αυτοκίνητο. Έχω ένα βασικό κόλλημα, τον γάτο δεν τον θέλω στο σπίτι (προς το παρόν τουλάχιστον), υποθέτω βέβαια μιας και το γραφείο είναι απέναντι από το σπίτι και βρισκόμαστε εκεί τις περισσότερες ώρες τις ημέρας αυτό δεν θα είναι πρόβλημα. Στο γραφείο δεν με νοιάζει αν θα έρθει και υπάρχει χώρος όπου κοιμάται μέσα στο κλειστό γκαράζ σε ένα καλάθι που έβαλα ακριβώς δίπλα από το γραφείο (μένω σε επαρχία). Προστατευμένο δηλαδή από την βροχή και το κρύο είναι (υπάρχει και 7 μέτρα πυλωτή μπροστά), ο χώρος βέβαια δεν είναι θερμαινόμενος. Ακραίες καιρικές συνθήκες δεν έχουμε εδώ (χιόνια κλπ) για να παγώσει.

Ο Βαγγέλης δεν είναι ουτε γατάκι ούτε γάτος, κάπου στο ενδιάμεσο. Να τον πάρω σαν ημιαδέσποτο γάτο? Αποπαρασιτώσεις έσω έξω θα του κάνω (για πάντα), στείρωση θα του κάνω, τάισμα εννοείται καθημερινά, στο γραφείο θα τον έχω μέσα τώρα το χειμώνα αν θέλει να κάτσει, αν αρρωστήσει θα τον πάω στον κτηνίατρο. Τι γνώμη έχετε?

Ακόμα ένας γάτος τι απαιτήσεις έχει από διατροφή, υγεία και εκπαίδευση?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,102 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 20:00, 16-10-17:

Καλησπέρα Κατερίνα και καλωσήρθες στην παρέα μας

Κατ'αρχάς λυπάμαι για την απώλεια του αγαπημένου σας σκυλάκου, σίγουρα είναι δύσκολο ειδικά τώρα που είναι πρόσφατο το γεγονός και η πληγή νωπή... Τουλάχιστον αναλογίσου οτι έζησε μια ζωή μέχρι τα γεράματα, γεμάτη από την αγάπη και τις χαρούμενες στιγμές που μοιραστήκατε όλα αυτά τα χρόνια, κάτι που δεν απολαμβάνουν όλα τα πλάσματα κι η ψυχούλα του θα είναι γαληνεμένη.
Ο χρόνος θα βοηθήσει και τη δική σου πληγή να γειάνει αφήνοντας να παραμείνει τη γλυκειά του ανάμνηση που θα σε συντροφεύει για πάντα.

Θα βοηθήσει όμως πιστεύω και η φροντιδα του γατούλη που ήρθε, σαν σημάδι, σαν "οιωνός" οτι η αγάπη δεν τελειώνει...
Μπορεί να μην είσαι έτοιμη να τον δεχτείς στο σπίτι σου, σημασία έχει οτι θα του προσφέρεις ένα καταφύγιο από το δρόμο που θα κινδυνεύει ανά πάσα στιγμή, θα τον φροντίσεις. Κι εκείνος, που τον ονόμασες ήδη Βαγγέλη, είμαι σίγουρη θα στο αναγνωρίσει, δείχνοντάς σου με κάθε τρόπο την αγάπη του, αγνή και άδολη, όπως μόνο τα ζωάκια ξέρουν να εκφράζουν.
Κι ως γάτος, απαιτήσεις δεν θα έχει ιδιαίτερες. Σίγουρα λιγότερες από τη φροντίδα ενός σκυλιού και από χρόνο και από οικονομική άποψη. Θα χρειαστείς, ξηρή τροφή και κονσέρβες για γατιά, μπολάκι με νερό στη διάθεσή του και επίσκεψη στον κτηνίατρο μια φορά το χρόνο για εμβόλιο, αποπαρασίτωση σε τακτά χρονικά διαστήματα και οπωσδήποτε, στείρωση. Το γατίσιο είδος είναι ανεξάρτητο, δεν θα ζητά επιτακτικά μέρος από το χρόνο σου να περνάς μαζί του.
Λίγα χαδάκια και παιχνίδια και του αρκούν. Από εκπαίδευση, δεν εκπαιδεύονται οι γάτες όπως οι σκύλοι, όμως είναι καθαρότατα ζώα, αρκεί να υπάρχει μια γωνιά με την αμμολεκάνη τους και αφού του δείξεις στην αρχή το μέρος, μπορείς να μείνεις ξένοιαστη από τέτοιου είδους..."εκπλήξεις".

Μη διστάζεις λοιπόν, αφού το σκέφτεσαι σοβαρά απ'ότι καταλαβαίνω και αφού το καλαθάκι του έχει πάρει ήδη τη θέση του στο γραφείο.
Και πού ξέρεις; Ίσως μια μέρα και μέσα στο σπίτι σου, αφού τα γατιά έχουν το δικό τους τρόπο να "τρυπώνουν" στην καρδιά του ατόμου που εκείνα επιλέγουν
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alcyone : 16-10-17 στις 20:04. Αιτία: προσθήκη κειμένου.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KOSIRINI (Ειρήνη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη KOSIRINI
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες και μας γράφει απο Κως (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H KOSIRINI έγραψε στις 21:33, 16-10-17:

Αχ Κατερινα,αμα ο γατος μπει πραγματικα στην καρδουλα σου συγουρα θα μπει και στο σπιτικο σου...Εγω εκανα Ομηρικους καβγαδες με την μανα μου για τις γατες που ειχε μαζεψει στην αυλη μας...και ομως εδω και τρια χρονια οχι μονο δεν εχουν μπει στην καρδια μου,αλλα και στο κρεβατι μου!Να δεις τι ωραιες στιγμες θα ζησεις με τον Βαγγο σου...και ποσο μαγικο ειναι οταν σιγα σιγα ανακαλυπτεις την ψυχουλα του και τον χαρακτηρα τουΔεν ειναι καθολου τυχαιο που ο καλος Θεουλης μετα απο την απωλεια του σκυλακου σου ,σου εστειλε αυτο τον γατο...ολα γινονται για καποιο λογο.Απλα το μονο που θα σε συμβουλευα να μην τον αφηνεις συχνα να σουλατσαρει στους δρομους...οι κυνδινοι ειναι πολλοι...σου ευχομαι πολλες και ευτυχισμενες στιγμες με τον Βαγγελη σου
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ρούλης και Μπία (Ολυμπία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρούλης και Μπία
H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 22:49, 16-10-17:

Μη φοβάσαι Κατερίνα ,ο Βαγγέλης θα γίνει ο κολλητός σου και είμαι σίγουρη πως η σχέση σας θα μείνει ανέφελη για πολλά χρόνια.Μπράβο που τον συμμάζεψες και τον προφυλάσσεις από τους κινδύνους του δρόμου.Καλώς ήρθες και όταν μπορέσεις περιμένουμε φωτο για να μας τον συστήσεις
Παράθεση

dimi.laz

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimi.laz
H dimi.laz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H dimi.laz έγραψε στις 19:38, 23-01-18:

Καλησπέρα!
Είμαι νέα στην παρέα σας ως νέα γατομαμά!! Η ιστορία μας έχει ως εξής: ο γατούλης μας είναι 7 μηνών. Τον έφερε νεογέννητο η μαμά του στην αυλή μας κ τον ταίζαμε με τον φίλο μου. Ήταν ανέκαθεν πολύ φιλικός κ χαδιάρης αλλά δεν παίρναμε την απόφαση να τον πάρουμε γιατί ζούσε ελεύθερος με τα αδέρφια του. Μέχρι που τον βρήκαμε χτυπημένο στο δρόμο έξω από το σπίτι μας. Κάναμε τα πάντα για να τον σώσουμε γιατί είχε εσωτερική αιμορραγία (μέχρι μέταγγιση αίματος από την μαμά του γιατί είχε κ σπάνια ομάδα!). Τελικά τα κατάφερε! Βέβαια ακόμα δε γνωρίζουμε την ακριβή κατάσταση της υγείας του γιατί μας είπε η κτηνίατρος να περιμένουμε ένα μήνα να αναρρώσει πριν προχωρήσουμε με στείρωση, εμβόλια κλπ. Του βάλαμε αμπούλα για τα παράσιτα κ τον πήραμε σπίτι. Κάθε μέρα είναι κ καλύτερα: τρώει, πηγαίνει κανονικά στην αμμολεκάνη κ θέλει συνέχεια αγκαλιές κ χάδια..! Όμως μόλις ένιωσε καλύτερα θυμήθηκε την παλιά του ζωή: εκεί που τρίβεται κ χαιδεύεται, ξαφνικά φεύγει, πάει προς τις μπαλκονόπορτες, προσπαθεί να τις ανοίξει κ νιαουρίζει με παράπονο.. τον πιάνει βράδυ κυρίως κ ξημερώματα Μετά από λίγο βέβαια επιστρέφει στη ξάπλα, τα χάδια κ τα γουργουρίσματα... Πώς μπορούμε να βοηθήσουμε να προσαρμοστεί; λείπουμε μεν κάποιες ώρες λόγω δουλειάς (κάθεται πολύ ήσυχος στο δωμάτιο) αλλά όσο είμαστε σπίτι συνέχεια μαζί του είμαστε. Να τον γυρίσουμε στην αυλή ούτε λόγος.. πέραν του ότι τον θέλουμε, η γιατρός ήταν σαφής. Σε ενδεχόμενο άλλου τραυματισμού δε θα είναι τόσο τυχερός. Αφήστε που όσο ήταν στο γιατρό βρήκαμε κ το αδερφάκι του σκοτωμένο οπότε δεν είμαστε για τέτοια. Είναι άραγε θέμα χρόνου; παίζει ρόλο η εποχή ζευγαρώματος γι' αυτό λέτε να κάνει έτσι;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 20:11, 23-01-18:

Καλως ήρθες στην γατοπαρέα μας!
Το γατάκι όπως λες είναι 7 μηνών και είναι ακριβώς στην ενηλικίωση μαζί μετα παρεμφερή της.Ζευγαρώματα κλπ.Όταν στειρωθεί θα τα ξεχάσει όλα,αυτό είναι σίγουρο και παράλληλα και η προστασία του.Μπράβο που τον προστατέψατε και κάνατε τόσο μεγάλο αγώνα για την σωτηρία του.Θα προσαρμοστεί γρήγορα αλλά δεν πρέπει να ενδώσετε στις κλάψες του.Αγάπη ,χάδια,αγκαλίτσες και φαγάκι θα κάνουν το θαύμα τους
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitradra
H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 434 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 20:16, 23-01-18:

Καλησπέρα... Καλώς ήρθες στην παρέα μας και ένα μεγάλο μπράβο που σώσατε το γατουλη... Είναι πάρα πολύ πιθανόν να θέλει να βγει έξω καθώς από τα μέσα - τέλη Ιανουαρίου είναι η εποχή που ζευγαρώνουν οι γάτες... Και εφόσον είναι ήδη 7 μηνών μάλλον έχει ξυπνήσει το ένστικτο μέσα του..(συνήθως λένε πως στα ζώα που έχουν μεγαλώσει έξω οι ορμες ξεκινάνε πιο νωρις.) Προς το παρόν δεν μπορείτε να κάνετε πολλά πράγματα αφού πολύ σωστά, όπως σας είπε η κτηνίατρος, πρώτα να αναρρώσει τελείως πριν στειρωθει... Το μόνο που πρέπει λοιπόν να προσέχετε μέχρι να φτάσει η στιγμή για την στείρωση του είναι να μην αφήσετε καταλαθος πόρτα ή παράθυρο ανοιχτό γιατί θα φύγει. Προσοχή μεγάλη όταν μπαίνετε και όταν βγαίνετε από το σπίτι, παράθυρα κλειστά - ακόμα και σίτες να υπάρχουν να είσαστε πολύ προσεκτικοί γιατί είναι τόσο έξυπνα που μπορεί να βρουν τρόπο να την ανοίξουν...Λίγο καιρό λοιπόν κάντε υπομονή και μόλις περάσει ο μήνας και το επιτρέψει ο γιατρός στείρωση αμέσως χωρίς δεύτερη σκέψη... ... Να σας ζήσει το γλυκούλι σας και να έχει από δω και στο εξής μια πολύ όμορφη ζωή γεμάτη αγάπη, ασφάλεια και στοργη
Παράθεση

dimi.laz

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimi.laz
H dimi.laz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H dimi.laz έγραψε στις 21:18, 23-01-18:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!! Αυτή την στιγμή ο μικρός μας survivor κοιμάται στην αγκαλιά μου! Είναι γλύκας και μας εμπιστεύεται! Μέχρι και τα νυχακια από τα μπροστινά ποδαράκια του κόψαμε και αυτός γουργούριζε σαν να μη συμβαίνει τίποτα. Ο φίλος μου έχει γάτα στο πατρικό του που αν και 7 χρονών και μαθημένη από μωρό στη ζωή σπίτι δεν κάθεται με τίποτα και είναι ανεξάρτητη. Αυτός όλο παρέα θέλει. Αυτό που είπατε για τις μπαλκονόπορτες ισχύει... Σήμερα άνοιξα λίγο τη μπαλκονόπορτα νομίζοντας οτι θα φοβηθεί να βγει αμέσως αλλά αυτός όχι μόνο δε φοβήθηκε αλλά έτρεξε κιόλας κ τον πήρα σηκωτό μέσα μην μου πηδήξει από το μπαλκόνι (είμαστε πρώτο όροφο!). Από εδώ και πέρα με επίβλεψη μόνο ή θα τον αλλάζω δωμάτιο όταν ανοίγω! Φαίνεται να του αρέσει σπίτι αλλά κάποιες φορές τον πιάνει η .. νοσταλγία της αδέσποτης ζωής!! Ακόμα αγχωνόμαστε για την υγεία του γιατί πέρασε πολλά (κι εμείς μαζί του!), αν και φαίνεται ότι πάμε καλά!
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Δραστήριο Μέλος

H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 434 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 07:35, 24-01-18:

Αρχική Δημοσίευση από dimi.laz
Από εδώ και πέρα με επίβλεψη μόνο ή θα τον αλλάζω δωμάτιο όταν ανοίγω! Φαίνεται να του αρέσει σπίτι αλλά κάποιες φορές τον πιάνει η .. νοσταλγία της αδέσποτης ζωής!! Ακόμα αγχωνόμαστε για την υγεία του γιατί πέρασε πολλά (κι εμείς μαζί του!), αν και φαίνεται ότι πάμε καλά!
Καλημέρα... Θα σε συμβούλευα ακόμα και όταν κλείνεις την πόρτα του δωματίου που θέλεις να αέρισεις να την κλειδώνεις!! για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο... Ο πρώτος γάτος που είχα ήταν τόσο πονηρός που είχε μάθει να πηδάει στο χερούλι και να την ανοίγει... Αλλά και ο αρσενικός που έχω τώρα σπρώχνει τις πόρτες και μπαίνει μέσα.. Οπότε για κάθε ενδεχόμενο παίρνε τις προφυλάξεις σου
Νοσταλγία για την αδέσποτη ζωή ο Γατούλης δεν νομίζω να έχει, από την στιγμή που τραυματιστηκε και άσχημα.. Εν καιρώ μπορείς αν θέλεις να περιφράξεις το μπαλκόνι σου με πλέγμα και να βγαίνετε έξω παρέα. Τους αρέσει να χαζεύουν τι γίνεται στο δρόμο. Ποτέ όμως χωρίς επιτήρηση.
Μην ανησυχείς για την υγεία του... Κάθε μέρα που θα περνάει θα είναι όλο και καλύτερα.
Παράθεση

Sissymi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sissymi
H Sissymi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Sissymi έγραψε στις 02:12, 14-04-18:

Καλησπερα! Χρειαζομαι την βοηθεια σας . Περιπου στα μεσα του Μαρτη ηρθε μια γατουλα αδεσποτη και εγκυος εξω απο σπιτι μου και ξεκινησα να την ταιζω με τα πολλα και τα λιγα της εφτιαξα ενα σπιτακι με ενα καλαθακι και την ειχα εξω μονιμη. Πριν μια βδομαδα την έβαλα στο σπιτι. Δεν εχει γεννησει ακομα. Θελω να την κρατησω και ετσι σκεφτομαι αφου γεννησει και μεγαλωσουν λιγο τα μωρα της να την στειρωσω και να την κρατησω. Ειναι πολυ χαδιαρα και συμπεριφερεται μια χαρα μεσα στο σπιτι . Εσεις τι λετε, αξιζει να κανω ονειρα ή οταν γεννησει θα μου φυγει ?
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,102 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 07:44, 14-04-18:

Sissymi, καλωσήλθες στην παρέα!

Και βέβαια τα όνειρα που κάνεις είναι κάθε άλλο, παρά...απατηλά.
Και βέβαια θα έχεις τη δυνατότητα να κρατήσεις τη γατούλα, αφού εκείνη σίγουρα θα έχει ήδη εκτιμήσει τη φροντίδα και την αγάπη που της δείχνεις.
Η μουσαφίρισσα αυτή, που απ'ότι δείχνει είναι πλασμένη για σπίτι, ήρθε για να μείνει.
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Δραστήριο Μέλος

H dimitradra έγραψε στις 08:57, 14-04-18:

Καλημέρα.... Χριστός ανέστη και καλώς ήρθες στην παρέα.... Φυσικά και να την κρατήσεις αφού με το καλό γεννήσει και απογαλακτιστουν τα μωρά της.... Άπαξ και δέχτηκε να μπει μέσα αυτό σημαίνει πως ήρθε για να μείνει!!! Δεν θα έχεις εκπλήξεις με την συμπεριφορά της... Αυτό που δείχνει τώρα αυτό θα βλέπεις και μετά.... Οπότε ούτε να το σκέφτεσαι.... Υιοθέτησε την, στειρωσε την όταν θα σου επιτρέψει ο γιατρός μετά τη γέννα και αν έχεις τη δυνατότητα κράτησε και ένα - ή και δύο - από τα παιδιά της.... Και αυτά θα είναι πιο ευτυχισμένα αφού θα έχουν παρέα και εσύ θα απολαμβάνεις τα χάδια τους χωρίς γρατσουνιές (3 έχω και ο χώρος που πιάνουν είναι ελάχιστος.. Ούτε που τα καταλαβαίνω πως κινούνται στο διαμέρισμα. Αφού τα ψάχνω ώρες ώρες).... Με το καλό να γεννήσει η γλυκούλα
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sissymi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sissymi
H Sissymi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Sissymi έγραψε στις 11:28, 14-04-18:

Καλημερα και χρονια πολλα !! Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας! Dimitradra δυστυχως δεν μπορω να κρατησω καποιο απο τα μωρακια της διοτι το σπιτι μου ειναι πολυ μικρο. Να σται καλα για τις ευχες σας ειστε πολυ γλυκες γατομανουλες!! και παλι καλημερα
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 17:55, 14-04-18:

Η γατούλα καλή μου όπως είπαν και τα κορίτσια ήρθε γιατί αισθάνθηκε πως έχεις καλοσύνη και γι'αυτό σε εμπιστεύθηκε.Ειδικά οι έγκυες δεν πλησιάζουν εύκολα άνθρωπο αν δεν σιγουρέψουν ότι δεν έχουν να φοβηθούν κάτι.Με το καλό να γεννήσει και από κει και μετά θα τα βρήτε μια χαρά οι δυό σας.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους