Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,737 εγγεγραμμένα μέλη και 714,549 μηνύματα σε 22,122 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 342 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ξαφνικός θάνατος γατούλας

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 35,619 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:47, 08-04-17:

3 ετων μονο;ΟΚ...για τρελα ειναι λεμε...
Δυστυχως καλη μου φιλη...βλεπω οτι τα κατοικιδια μας πεθαινουν ολο και πιο μικρα απο καρκινο..και αυτο δεν ειναι τυχαιο.Εχω στα σχεδια μου να ανοιξω ενα θεμα με καρκινο και γατες...διοτι δυστυχως οφειλονται και περιβαλλοντικοι παραγοντες...οπως οι τροφες τους,ομως ακομα και αυτα που εχουμε σπιτια μας.Δεν θα επεκταθω περαιτερω.
Και παλι να σου πω ποσο πολυ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ λυπαμαι.
Ξερω ποσο ποναει..ακομα το ζω.
Και ποσο πολυ νιωθω τον πονο σου,,διοτι εμενα ακομα ο δικος μου δεν εχει φυγει..και εχουν περασει πανω απο 2 μηνες.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Περού

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Περού
H Περού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Περού έγραψε στις 23:06, 08-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Πουπουλίνα
3 ετων μονο;ΟΚ...για τρελα ειναι λεμε...
Δυστυχως καλη μου φιλη...βλεπω οτι τα κατοικιδια μας πεθαινουν ολο και πιο μικρα απο καρκινο..και αυτο δεν ειναι τυχαιο.Εχω στα σχεδια μου να ανοιξω ενα θεμα με καρκινο και γατες...διοτι δυστυχως οφειλονται και περιβαλλοντικοι παραγοντες...οπως οι τροφες τους,ομως ακομα και αυτα που εχουμε σπιτια μας.Δεν θα επεκταθω περαιτερω.
Και παλι να σου πω ποσο πολυ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ λυπαμαι.
Ξερω ποσο ποναει..ακομα το ζω.
Και ποσο πολυ νιωθω τον πονο σου,,διοτι εμενα ακομα ο δικος μου δεν εχει φυγει..και εχουν περασει πανω απο 2 μηνες.
Λυπάμαι πολύ κ για τη δική σου απώλεια,να ξερες πόσο σε νοιώθω,είναι πολύ άσχημο ενώ την προηγούμενη ήτανε όπως ήτανε πάντα κ τόσο ξαφνικά κ απότομα έπεσε ο οργανισμός του,να σου πω την αλήθεια κάποιες στιγμές ρίχνω ευθύνες κ σε μένα γιατί να μην το παρατηρήσω πιο νωρίς;δεν ξέρω τα έχω λίγο χαμένα
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 23:18, 08-04-17:

Να μην ρίχνεις καμμιά ευθύνη στον εαυτό σου φίλη μου. Δυστυχώς από τη μια οι γάτες είναι τόσο αξιοπρεπή πλάσματα που δεν δείχνουν πως υποφέρουν, παρά μόνο όταν είναι αργά και από την άλλη, πολλές ασθένειες δεν δείχνουν συμπτώματα παρά τις τελευταίες μέρες. ' Η ακόμα και ώρες δυστυχώς...
Από τα γραφόμενά σου φαίνεται, το πόσο πολύ αγαπούσες τον γατούλη σου και τον φρόντιζες. Βέβαια όταν χάνουμε ένα ζώακι, είναι φυσική διαδικασία του πένθους να ρίχνουμε ευθύνες στον εαυτό μας. Εδώ έχω ενοχές εγώ που η γατούλα μου έφυγε στα 21 και μόλις το προηγούμενο βράδυ είχα κτηνίατρο στο σπίτι για να την δει...
Με τον καιρό, θα νοιώσεις καλύτερα κι εμείς θα είμαστε στο πλευρό σου. Γι' αυτό να είσαι σίγουρη.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Περού

Νεοφερμένος

H Περού έγραψε στις 23:26, 08-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Claire Rentfield
Να μην ρίχνεις καμμιά ευθύνη στον εαυτό σου φίλη μου. Δυστυχώς από τη μια οι γάτες είναι τόσο αξιοπρεπή πλάσματα που δεν δείχνουν πως υποφέρουν, παρά μόνο όταν είναι αργά και από την άλλη, πολλές ασθένειες δεν δείχνουν συμπτώματα παρά τις τελευταίες μέρες. ' Η ακόμα και ώρες δυστυχώς...
Από τα γραφόμενά σου φαίνεται, το πόσο πολύ αγαπούσες τον γατούλη σου και τον φρόντιζες. Βέβαια όταν χάνουμε ένα ζώακι, είναι φυσική διαδικασία του πένθους να ρίχνουμε ευθύνες στον εαυτό μας. Εδώ έχω ενοχές εγώ που η γατούλα μου έφυγε στα 21 και μόλις το προηγούμενο βράδυ είχα κτηνίατρο στο σπίτι για να την δει...
Με τον καιρό, θα νοιώσεις καλύτερα κι εμείς θα είμαστε στο πλευρό σου. Γι' αυτό να είσαι σίγουρη.
Τον λάτρευα,δεν ξέρω πότε θα νοιώσω καλύτερα αυτό που ξέρω είναι ότι ήταν το παρεακι μου,σ'ευχαριστω πάρα πολύ κ μόνο που τα ακούω όλα αυτά από σας παίρνω λίγο κουράγιο
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Περού

Νεοφερμένος

H Περού έγραψε στις 12:07, 09-04-17:

Καλημέρα σε όλους κ χρόνια πολλά,το βράδυ είδα στον ύπνο μου τον Καννελο μου,έπεφτα για ύπνο κ μου έκανε πατουσάκια (ζυμωματα) χουρχουριζοντας κ μετά κουρνιασε στην κοιλιά μου κ κοιμήθηκε,από την ώρα που ξύπνησα είμαι χάλια,τον έψαχνα παντού,δεν θα το ξεπερασω ποτέ, συγνώμη που σας ζαλίζω
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 35,619 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 12:45, 09-04-17:

Δεν μας ζαλιζεις καθολου καλη μου φιλη.Τα εχουμε περασει οι περισσοτεροι απο εμας αυτα.
Και ναι...οταν ονειρευομαστε κατι που εχυμε χασει και μετα ξυπναμε...δυστυχως το συναισθημα ειναι φριχτο...το ξερω και απο μενα..
Κουραγιο φιλη μου.
Παράθεση

Περού

Νεοφερμένος

H Περού έγραψε στις 18:30, 09-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Πουπουλίνα
Δεν μας ζαλιζεις καθολου καλη μου φιλη.Τα εχουμε περασει οι περισσοτεροι απο εμας αυτα.
Και ναι...οταν ονειρευομαστε κατι που εχυμε χασει και μετα ξυπναμε...δυστυχως το συναισθημα ειναι φριχτο...το ξερω και απο μενα..
Κουραγιο φιλη μου.
Σ'ευχαριστω να σαι καλά
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους