Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,311 εγγεγραμμένα μέλη και 718,373 μηνύματα σε 22,604 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 387 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Τι κάνουμε σε περίπτωση που κάποιος μας απειλήσει για αδέσποτα που φροντίζουμε

Fideloudi (Λία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Fideloudi
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,667 μηνύματα.

H Fideloudi έγραψε στις 10:58, 15-04-13:

Βρήκα αυτό το άρθρο ως πολύ χρήσιμο, γιατί αρκετοί από εμάς έχουμε αντιμετωπίσει παρόμοιες περιπτώσεις.

Πηγή: KentriNews.gr

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  animal_threat_procedure.jpg
Εμφανίσεις:  174
Μέγεθος:  27,0 KB  
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lord Kratos : 19-04-13 στις 14:27. Αιτία: Προσθήκη πηγής
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Conan

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Conan
H Conan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H Conan έγραψε στις 20:09, 16-04-13:

Οταν ειχα ταισει κατι αδεσποτα κουταβακια στο αλσος πιο πανω απτο σπιτι μου,βγηκε μια εξυπνη απο απεναντι και μου φωναξε "συνεχισε εσυ να τα ταιζεις και θα δεις τι θα τα ταισω εγω".Κι εγω της απαντησα "αμε,μετα να δεις τι θα ταισω εγω εσενα".Μπηκε μεσα,χααχαχαχαχαχ!Τα εν λογω κουταβακια,3 στον αριθμο,ζουν σε ευτυχισμενα σπιτακια,πλεον

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AperfectCircle

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη AperfectCircle
Ο AperfectCircle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

O AperfectCircle έγραψε στις 20:51, 16-04-13:

Άκυρο αλλά τους νόμους και το άρθρο πώς τα δείχνουμε?

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 21:22, 16-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από AperfectCircle
Άκυρο αλλά τους νόμους και το άρθρο πώς τα δείχνουμε?
Για οσους ασχολουμαστε με τα αδεσποτα, καλο θα ηταν να καναμε μια εκτυπωση στον συγκεκριμενο νομο και να το εχουμε παντα μαζι μας, ειτε για τα οργανα της ταξης που δεν ξερουν την δουλεια τους, ειτε για τους καλοθελητες που θελουν να βλαψουν τα ζωα. Επισης καλο θα ηταν να βαζαμε αφισουλες που μιλανε για τον νεο νομο και τις ποινες που επιβαλλονται, εγω εχω γεμισει την περιοχη μου, τριγυρω απο εκει που ταιζω τα αδεσποτα. Αυτα μπορεις να τα βρεις απο φιλοζωικες οργανωσεις.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pepper

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pepper
H pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H pepper έγραψε στις 09:54, 06-06-15:

Υπάρχει μήπως κάποιος που έχει ασχοληθεί με το θέμα λίγο παραπάνω. Θα ήθελα να καταλάβω κάτι. Διάβασα το άρθρο 16 από εδώ http://download.skai.gr/paratrixa/themata/pdf/4039.pdf είναι το άρθρο που αναφέρεται στην κακοποίηση ζώου.
Το σημείο μέχρι την καταγραφή στο βιβλίο συμβάντων το καταλαβαίνω. Αλλά πως γίνεται μόνο από την απειλή να καθίσταται υπεύθυνος ο γείτονας για τυχών κακοποίηση?
Είχα ρωτήσει έναν φίλο μου στην νομική και μου είχε πει πως αυτό μάλλον δεν γίνεται. Εκτός αν γίνει απλά ενημέρωση του γείτονα για το άρθρο 16 από την αστυνομία.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους