Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,116 εγγεγραμμένα μέλη και 718,314 μηνύματα σε 22,588 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 389 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Χυλοθώρακας

Jaberjay

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Jaberjay
H Jaberjay αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Jaberjay έγραψε στις 11:29, 17-01-18:

Καλημέρα σας!Εχω το εξης πρόβλημα με την γατα μου.Ειναι 13 ετών και παρουσίασε χυλοθωρακα.Δεν τρώει μόνη της (την ταιζουμε με σύριγγα )ειναι αδύναμη και εχει δυσπνοια.Ολες οι εξετασεις της βγήκαν καλες. Ξεκινησαμε παρακεντησεις για την αφαίρεση του υγρού και κορτιζόνη.Το θεμα ειναι οτι την εχω παει σε 2 κτηνιατρους και κανεις δεν ξερει να μου πει πως θα εξελιχθεί αυτη η κατάσταση.Ανησυχώ πολύ.Εχει κανεις παρομοια εμπειρία?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jaberjay

Νεοφερμένος

H Jaberjay έγραψε στις 00:22, 24-01-18:

Τελικα ο χυλοθωρακας εξελίχθηκε σε καρκινο του πνεύμονα.Δυστυχως αργοπεθαίνει και το μονο που μπορούμε να κάνουμε ειναι να την λυτρωσουμε...Εχω γίνει χιλια κομμάτια απο το μεσημέρι που εμαθα τα νεα.Δεν μπορω να διανοηθώ ότι φτασαμε μέχρι εδώ.Επι 13 χρόνια ήταν η μονη πραγματική φίλη και σε όλες τις δύσκολες στιγμες παντα πλαι μου να μου σταθεί με τον τροπο της.Δεν με απογοήτευσε ποτέ αλλα εγω τωρα νιωθω οτι την απογοητευω που δεν μπορώ να την βοηθήσω...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,634 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 02:30, 24-01-18:

Δεν την απογοήτευσες καθόλου. Περάσατε 13 όμορφα χρόνια, αλλά η φύση έχει τους δικούς της, αμείλικτους όρους για όλα τα ζωντανά και δεν μπορεί κανένα ον να αντισταθεί στην παντοδυναμία της. Εσύ της έδωσες την καλή ζωή που ζήσατε, μαζί με όλη σου την αγάπη, όμως ήρθε η στιγμή να "φύγει".

Καταλαβαίνω οτι είναι οδυνηρές οι ώρες που περνάς, αλλά η μόνη επιλογή για το πλασματάκι που σε συντρόφευε όλα αυτά τα χρόνια, είναι να μαζέψεις όση δύναμη σου απομένει και να κάνεις αυτή την ύστατη πράξη αγάπης, απαλλάσσοντάς το από το μαρτύριό του.
Κι ύστερα η ψυχούλα του θα πετάξει ελεύθερη, μακριά από κάθε πόνο.

Κουράγιο, φίλη μου...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jaberjay

Νεοφερμένος

H Jaberjay έγραψε στις 17:12, 25-01-18:

Σήμερα έκανε το μακρινό της ταξίδι.Εκεινη την στιγμή ενιωσα την καρδιά μου να σταματάει μαζι με την δικη της...Τουλάχιστον ρωρα είναι γαλήνια και ηρεμη..
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitradra
H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 908 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 18:17, 25-01-18:

Αχ πως σε νιώθω.. Είναι πολύ δύσκολες αυτές οι ώρες... Όμως το μόνο που θα πρέπει να θυμάσαι είναι πως κοντά σου έζησε μια υπέροχη ζωή, γεμάτη αγάπη, ασφάλεια, χάδια, τρυφερότητα... Έζησε τόσα χρόνια καλά χωρίς φόβο, πείνα, κρύο... Μόνο αυτά να έχεις στο μυαλό σου... Μόνο τα υπέροχα πράγματα που πέρασες μαζί της... Ο πόνος θα απαλύνει με τον καιρό... Να είσαι σίγουρη γιαυτό... Και Πάντα θα την έχεις μέσα στην καρδιά σου... Καλό της ταξίδι...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,441 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:50, 25-01-18:

Ποσο μα ποσο πολυ λυπαμαι...
Και να ξερεις δεν εισαι μονη σου.Εχασα και τα 2 μου γατια απο καρκινο,και ηταν μικροτερα σε ηλικια.
Να λες οτι εφτασε τα 13 της...εζησε με με πολυ αγαπη,σε συντροφευσε αλλα και την συντροφευγες,ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΜΑΖΙ!
Ξερω οτι αυτα δεν σου διωχνουν τον πονο,ομως να ξερεις οτι η υλη χανεται...μενει ομως η αγαπη.
Κουραγιο φιλη μου.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jaberjay

Νεοφερμένος

H Jaberjay έγραψε στις 14:34, 26-01-18:

Σας ευχαριστώ όλους για τα λόγια παρηγοριάς,με βοηθούν πολύ τωρα που νιώθω διαλυμένη..προσπαθώ να σκεφτομαι ολα αυτα που ειπατε αλλα το κενο ειναι μεγαλο και θελει τον χρονο του να αρχίσει να κλείνει.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους