Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,775 εγγεγραμμένα μέλη και 715,093 μηνύματα σε 22,182 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 274 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πολύ ζωηρό αυτό το γατί!!!

marikaity (Μαρικαιτη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη marikaity
H Μαρικαιτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H marikaity έγραψε στις 22:42, 03-05-06:

αντε να πουμε και κατι για να γελασουμε.
γυρισα σημερα απο τη δουλεια και τι να δω απο αυτον τον γατο μου που μου "βασανιζει" τη ζωη....
ειχε ανοιξει το ψυγειο...ΚΑΙ την καταψυξη...και μου τα ειχε βγαλει ολα εξω!!!
το αποκορυφωμα ηταν που ειχε βγαλει ολα τα γιαουρτια εξω..τα ειχε μισοφαει..και τον αρακα-μπαρμπασταθη!!! σε ολο το σπιτι ακομα βρισκω πρασινα μπαλακια!!!
στο σαλονι...στο κρεββατι μου..ακομα και στο μπανιο!!!

και με το που τον μαλωνω...να σου να πεφτει κατω ξερος ανασκελα για να με καλοπιασει να μην το δειρω!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γεωργία2543

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Γεωργία2543
H Γεωργία2543 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H Γεωργία2543 έγραψε στις 22:48, 03-05-06:

Marikaity, μου φαίνεται ότι θα χρειαστεί να κλειδώνεις!! το ψυγείο σου.

Για συμπαράσταση σου λέω πάντως ότι ο γάτος του φίλου μου, κάθε φορά που ψήνουν στον φούρνο, κάθεται μπροστά από αυτόν και νιαουρίζει για να φάει. Ενίοτε σηκώνεται και με τα μπροστινά ποδαράκια ακουμπάει στην πόρτα του φούρνου. Μάλλον προσπαθεί να την ανοίξει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ladycat (frosso)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 3,193 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 23:52, 03-05-06:

χχχαχαχαχαχαχαχαχα κ ελεγα οτι το εκαναν μονο οι δικοι μου καλε κλειδωσε την κουζινα αλλιως σε βλεπω νηστικια απο εδω κ περα τωρα που πηρε χαμπαρι που μπορει να βρισκει φαγητο χαχαχαχαχαχαχαχα καλο καθαρισμα

Παράθεση

eleni

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη eleni
H eleni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 146 μηνύματα.

H eleni έγραψε στις 08:09, 04-05-06:

Καλα πολυ γελασα τι ζουζουνια ειναι αυτα? ο δικος μου παλι ειναι πολυ κυριος

Παράθεση

giota

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη giota
H giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.

H giota έγραψε στις 09:20, 04-05-06:

κι εγω γελασα !Τα ατιμα τι σκαρφιζονται...

Παράθεση

mela

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mela
. Έχει γράψει 98 μηνύματα.

O mela έγραψε στις 19:10, 05-05-06:

Μπράβο ιστορία!!!! Μου έφτιαξε η μέρα.... Η δικιά μου έχει κόλλημα με τον Η/Υ. Την βρήκαμε μία φορά έτοιμη να κάνει format πατώντας το πληκτρολόγιο όπου έβρισκε... Κόντεψε να πάθει εγκεφαλικό ο άντρας μου.
Και τώρα το Πάσχα γυρίζοντας στο σπίτι, ανακαλύψαμε ότι είχε εξαφανίσει την τάπα του νεροχύτη. Τρεις μέρες έψαχνα... τη βρήκα κάτω απ'την κουζίνα.... Και άλλα πολλά.... ξέρετε τώρα

Παράθεση

marikaity (Μαρικαιτη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη marikaity
H Μαρικαιτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H marikaity έγραψε στις 23:23, 05-05-06:

εμενα,εκτος απο το ψυγειο...μου εχει καταφαει ολα τα καλωδια..ειδικα του φορτιστη του κινητου!!
απαπαπαπαπα τι θα τον κανω?
ασε που καθε πρωι στις 6 νταν ερχετε και μου πειραζει τη μυτη για να ξυπνησω!!!

Παράθεση

ladycat (frosso)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 3,193 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 23:26, 05-05-06:

καλα να παθεις χεχεχε μονο εγω θα τα τραβαω αυτα χεχεχε να σου στειλω δωρο το ζυλιτο για μια εβδομαδα??????????????χεχεχεχε

Παράθεση

maxi2

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maxi2
H maxi2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3+20 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λέρος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 594 μηνύματα.

H maxi2 έγραψε στις 21:21, 06-05-06:

Εμένα κυρίες μου είναι σοβαρός γάτος μου.... Δεν έχει κάνει ποτέ ζημιές, όποτε κάνω δουλειές στην κουζίνα κάθεται πάνω στην καφετιέρα και με κοιτάει ή πάνω στον νεροχύτη (ανάλογα τι κάνω). Στο σαλόνι όταν βλέπουμε τηλεόραση συνήθως κάθεται πάνω μου και πιπιλάει το λαιμό μου ή όταν θέλω να καπνίσω και δεν μπορώ μαζί του τον κατεβάζω και κάθεται ή στο τραπεζάκι απέναντί μου και με κοιτάει σαν να λέει.. άντε δεν θα τελειώσεις;; ή στην καρέκλα του υπολογιστή που είναι και η αγαπημένη του ξύστρα.....
Επειδή μένω σε ισόγειο και δεν έχω μπαλκόνι τους είχα φτιάξει ενα ξύλινο μπαλκονάκι για να βγαίνουν έξω, οπότε όταν έχω ανοικτό παράθυρο κάθεται έξω και πουλάει μαγκιές στα περιστέρια.....

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Αντίγραφο από DSC00969.JPG
Εμφανίσεις:  184
Μέγεθος:  51,4 KB  
Παράθεση

anabou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη anabou
H anabou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

H anabou έγραψε στις 11:25, 31-07-06:

Να'σαι καλά marikaity μ'έκανες και γέλασα ! Τι να πω κουράγιο, κάθε γάτα έχει τον δικό της χαρακτήρα! Ο Σάκης μου δεν κάνει ζημιές. Είχε μια εμμονή με τα σκουπίδια αλλά με τον καιρό την έκοψε! Κάποια περίοδο όμως είχα μαζέψει ένα τιγρέ γατάκι από το δρόμο, την Λουκρητία (απο τον Καστράτο του Αρκά). Ήταν όνομα και πράγμα. Όταν άνοιγα την πόρτα της κουζίνας μπούκαραν μέσα (η Λουκρητία και τα αδέρφια του Σάκη) όλα ήταν ήσυχα δεν μου είχαν κάνει ποτε ζημιά! Η Λουκρητία πάλι δεν ξέρω τι να πρωτοθυμηθώ! Μέχρι που μία φορά μου κατούρησε κάτι περιοδικά! Σοκαρίστηκα νόμιζα ότι οι γάτες προτιμούσαν το χώμα. Ξαφνικά την είδα να κάθετε πάνω στα περιοδικά και την αμέσως επόμενη στιγμή είδα κάτι υγρά στο πάτωμα ! Ήταν το πιο ελεηνό και βρωμιάρικο γατί που είχα γνωρίσει! Κάποια μέρα χάθηκε. Θέλω να πιστεύω ότι κάποιος την υιοθέτησε και δεν έχει πάθει κακό (η Λουκρητία γιατί αυτόν που την υιοθέτησε σίγουρα τον έχει βρει μέγάλος μπελάς )

Παράθεση

Amelie

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Amelie
H Amelie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H Amelie έγραψε στις 15:44, 31-07-06:

ο κίμι ανοίγει τα συρτάρια που είναι κάτω από το κρεββάτι και βγάζει τα ρούχα έξω..κατά τα άλλα είναι σχετικά ύσηχος...
Το πιο περίεργο ήταν μια γάτα στο χωριό όπου άνοιγε το φούρνο της κουζίνας..
Μια φορά μάλιστα είχε κλείσει και η πόρτα και την βρήκε η γιαγιά μου ανοίγοντας την κουζίνα να βάλει κάτι μέσα..Στο τσακ την γλυτωσε η γιαγια την συγκοπή.

Παράθεση

Αθανασία

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αθανασία
H Αθανασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 960 μηνύματα.

H Αθανασία έγραψε στις 16:01, 31-07-06:

Anabu και Amelie, ωραίες φάσεις...
Έχουν και την πλάκα τους οι ζημιές, αλλά ΕΥΤΥΧΩΣ η Νιάρα δεν κάνει (γιατί δεν είμαι ανεκτική, γελάω μόνο με των άλλων)
Χθες έκανε την πρώτη ζημιά, έσπασε ένα βάζο (κατά λάθος) και τρόμαξε πολύ. Αφού όταν τη μαλώσαμε καταλάβαινε πολύ καλά και λούφαξε. Τη βγάλαμε έξω στο μπαλκόνι και παρατηρούσε από τη μισάνοιχτη πόρτα το Δημήτρη που μάζευε τα κομμάτια, κι ήταν στην κυριολεξία σαν βρεγμένη γάτα.
Μια αγαπημένη της σκανταλιά είναι να βγάζει ντε και καλά ένα αυτοσχέδιο στοπ από μια εσωτερική πόρτα, κομμένο φελλό ή διπλωμένο χαρτόνι. Σήμερα το κουβάλησε στα δόντια της, σαν σκυλί, και το έκρυψε. Έψαχνα να δω πού το παράτησε και τελικά το'χε χώσει στο αγαπημένο της καλαθάκι (κάτω από τραπεζάκι, εκεί πάει όταν θέλει privacy).
Το παλιογάτι!!!

Παράθεση

vicki v.

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη vicki v.
H vicki v. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Μία και είναι μόλις δύομισι ετών έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 725 μηνύματα.

H vicki v. έγραψε στις 19:33, 31-07-06:

Αααα υπάρχουν και άλλα τρελόγατα, δεν είναι μόνο το δικό μου!!! Απίστευτες ιστορίες μου έφτιαξαν τη διάθεση!

Αγαπημένες σκανταλιές της ΣΒούρας είναι να ανοίγει όλα τα ντουλάπια της κουζίνας και να εξαφανίζεται -οπότε νομίζαμε ότι έχουμε φαντάσματα χαχαχα- ή να χώνεται στην ντουλάπα και να κοιμάται ανάμεσα στα ρούχα μας. Το χειρότερο όμως είναι όταν δεν της δίνουμε σημασία ανεβαίνει στη βιβλιοθήκε, πετάει κάτι κάτω και τρέχει και κρύβεται, και το παιχνίδι συνεχίζεται μέχρι να παρατήσουμε ότι κάνουμε και να τη θαυμάσουμε να ...τρώει!

Παράθεση

anabou

Επιφανές Μέλος

H anabou έγραψε στις 09:51, 02-08-06:

Χθες έφυγα και ξέχασα να κλείσω το φερμουάρ του σακ βουαγιάζ μου. Ιδού τα αποτελέσματα!

Παράθεση

Αθανασία

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αθανασία
H Αθανασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 960 μηνύματα.

H Αθανασία έγραψε στις 09:54, 02-08-06:

Βρήκε καλή φωλίτσα ο Σάκης; Στα έβγαλε έξω τα ρούχα;

Παράθεση

anabou

Επιφανές Μέλος

H anabou έγραψε στις 10:03, 02-08-06:

Ευτυχώς όχι :up: ! Τα ρούχα την γλύτωσαν! Απλά τα γέμισε τρίχες αλλά αυτό είναι κάτι συνηθισμένο για κάποιον που εχει γάτα. Γενικά δεν κάνει ζημιές, είναι πολύ τεμπέλης. Απλά του άρεσει να χώνεται όπου βρει!

Παράθεση

lactoula

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lactoula
H lactoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 10 γάτες (40-50 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 964 μηνύματα.

H lactoula έγραψε στις 14:10, 02-08-06:

Πολυ γελιο ο Σακης σου anabou!!! :up: Εμας ο Σαββας (ο χαζουλης) οταν τον πιανει η ορεξη για παιχνιδι (και ειναι καθε 30 λεπτα γιατι ειναι γατακι ακομα) αρχψιζει και τρεχει σαν παλαβο μεσα στο σπιτι και γλιστραει στο μαρμαρο οποτε κανει πατιναζ Τον χανουμε κατι τετοιες στιγμες απο τα ματια μας αλλα ευκολα τον εντοπιζει κανεις αφου αυτο το γατι ολο κοπανιεται! Καταλαβαινουμε που τρεχει απο τα γκντουπ! που ακουμε σε πορτες, κρεβατια, καναπεδες! Ειναι ατσουμπαλος πολυ!

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη chouzouris
H chouzouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,923 μηνύματα.

H chouzouris έγραψε στις 14:47, 02-08-06:

Πω πω φοβερά μάτια έχει ο Σάκης!!! ΚΟΥΚΛΟΣ!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους