Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 81,297 εγγεγραμμένα μέλη και 718,358 μηνύματα σε 22,594 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 243 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Φοβική γάτα με πρόβλημα υγείας

Eirini 22

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Eirini 22
H Eirini 22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Eirini 22 έγραψε στις 17:35, 18-09-19:

Έχω μια γατούλα περίπου 7 ετών,η οποία άρχισε να έρχεται στον κήπο μου όταν μετακομησα στο σπίτι που μένω τώρα.Παρα το ότι δεν είναι τελειως οικόσιτη, μαζί μου τα πάει αρκετά καλά,κάθεται να την χαϊδέψω και «ανέχεται» τις αγκαλιες μου κλπ.Τελευταια έχει παρουσιάσει σημαντικά δερματικά προβλήματα,καθώς δαγκωνεται και κάνει πληγές στο δέρμα της,με αποτέλεσμα να χάνει και τρίχωμα.Ξεχασα να αναφέρω πως ζει κυριως έξω,και περνα κάποιες ώρες της μέρας μέσα στο σπίτι.Την πήγα λοιπόν στον κτηνίατρο αλλά τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν και τόσο καλά,καθώς φοβήθηκε αρκετά και σκαρφάλωσε πάνω στην βιβλιοθήκη του κτηνιατρείου.Τρομαξαμε να την κατεβάσουμε κάτω και ο γιατρός δεν κατάφερε να την εξετάσει γιατί παρα λίγο να του σπάσει όλο το ιατρείο.Μου είπε πάντως ότι φαινόταν να έχει λίγο πυρετό και μου είπε να της βαζω κάποιες αμπούλες και αν δεν φτιάξουν τα πράγματα να την ξαναπάω.Το θέμα είναι ότι αυτή δεν σταματάει να ξύνεται και το δέρμα της έχει γίνει χαλια.Μια γνωστή μου με πολλές γάτες μου είπε να της βαζω λίγο pulvo πάνω στις πληγές σε συνδυασμό με τις αμπούλες.Μετα τον κτηνίατρο όμως και αφού της έβαλα pulvo κανα δυο φορές,η γάτα έχει αρχίσει να φοβάται κι εμένα.Τι να κάνω για να την βοηθήσω;Πλέον δεν θέλει πολλά πολλά και κλαίει συνέχεια.Ερχεται σπίτι μόνο για να φάει και φεύγει.Ο γιατρός μου είπε ότι επειδή είναι αδέσποτη και φοβική δεν εξετάζεται εύκολα,αλλά σπαράζει η ψυχή μου να την βλέπω έτσι.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους