Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,127 εγγεγραμμένα μέλη και 718,314 μηνύματα σε 22,588 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 355 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Tέλος στα κλουβιά

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη Havana
H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 08:31, 12-07-19:

Aγαπητοί φίλοι,
η Ευρωπαϊκή Πρωτοβουλία Πολιτών “Τέλος στα Κλουβιά”φτάνει σιγά σιγά στο τέλος της στις 11 Σεπτεμβρίου 2019,
η χώρα μας (κλασσικά) δεν κατάφερε να μαζέψει τον απαιτούμενο αριθμό έγκυρων υπογραφών κυρίως γιατι παρά πολλοί φοβούνται να δώσουν στην πλατφόρμα του Yπουργέιου Γεωργίας την ταυτότητα τους, δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος να μαζευτούν έγκυρες υπογραφές. Αυτό σημαίνει ότι θα συνεχιστούν οι κλωβοστοιχίες, τα αυγά που τρώτε θα προέρχονται από κότες που δεν βλέπουν ποτέ τον ήλιο, δεν είναι σε θέση να ανοίξουν τα φτερά τους και ζουν σε κλουβί μεγέθους Α4, το μπείκον που τρώτε για πρωινό θα προέρχεται απο γουρούνια που ζουν κυρίως έτσι όπως στο βίντεο, (στην καλύτερη των περιπτώσεων) για να μην γίνω γραφική, προφανώς καλό είναι να σταματήσουμε όλοι να εκεμταλευόμαστε τα ζώα και να τα χρησιμοποιούμε ως τροφή, όμως επειδή αυτό ρεαλιστικά απέχει κάτι εκατομμύρια έτη φωτός απο αυτό που συμβαίνει, το ελάχιστο που μπορούμε να κάνουμε είναι να υπογράψουμε υπερ της απαγόρευσης των κλουβιών βάζοντας κανονικά σαν εγγράματοι και πολιτισμένοι άνθρωποι τα αληθινά μας στοιχεία. ¨Οχι δεν θα μας φορολογήσουν, επιπλήξουν ή κλέψουν αν υπογράψουμε.
Μερικά στατιστικά:
Είμαστε στο 81% του στόχου και πλησιάζουμε το 1.2 εκατομμύριο υπογραφές. Έχει ξεπεραστεί το ελάχιστο ποσοστό για 17 χώρες ήδη. Δυστυχώς στην Ελλάδα οι υπογραφές δεν έχουν φτάσει τον ελάχιστο αριθμό των 15.750 υπογραφών όπως ζητείται από την ΕΕ. Οι υπογραφές είναι γύρω στις 7.400. Συνεχίζουμε όμως την προσπάθεια για να στείλουμε το μήνυμα και στις αρμόδιες αρχές της χώρας μας ότι οι Έλληνες πολίτες ζητούν να σταματήσει η εκτροφή ζώων σε κλουβιά.
Για εμένα σαν Κατερίνα είναι πολύ τρομακτικό να γνωρίζω ότι στην χώρα που ζω Μόνο 7400 άτομα θεωρούν ότι πρέπει να απαγορευτούν τα κλουβιά στα ζώα. Aναρωτιέμαι οι υπόλοιποι άνθρωποι τι ακριβώς είναι? Aούγκανοι? Xρειάζονται από την χώρα μας 15.750 έγκυρες υπογραφές, 8 μήνες με τρομερό κόπο, απίστευτη κινητοποιήση, ενημέρωση, μαζευτηκαν μόνον 7400!!!!
Aυτό μπορεί να αλλάξει. Mπορούμε να το αλλάξουμε μαζί! Σας παρακαλώ θερμά όσοι είσταστε από Ελλάδα, αφιερώστε 30 δευτερόλπετα στο εσωτερικό παλάτι του μυαλού σας και σκεφτείτε, η σκέψη ποτέ δεν έβλαψε κανέναν, και παρακαλώ πράξτε, τα ζώα μας χρειάζονται!
YΠΟΓΡΑΦΕΣ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑI EΔΩ: https://ciwf-int.endthecageage.eu/el...ci#filleciform
Επιπλέον γνωρίζω ότι πάρα πολλοί δεν υπογράφουν επειδή θεωρούν οτι δεν πρέπει να κατναλώνουν οι άνθρωποι καθόλου κρέας, θα συμφωνήσω με το τελευταίο κομμάτι της φράσης, όμως επειδή πραγματικά πάρα πολλοί συμπολίτες μας καταναλώνουν κρέας ας εστιάσουμε στον ρεαλισμο και στο 1 μάχη την φορά, αυτή η καμπάνια προσπαθεί να βάλει ένα τέλος στα κλουβιά, απο μια άκρη του κουβαριού θα μαζέψουμε το χάος, βηματάκι βηματάκι, κάθε υπογραφή είναι εξαιρετικά σημαντικής σημασίας για αυτά τα ζώα, φανταστείτε οι συνθήκες διαβίωσης σας να εξαρτώνται με το αν βαρίεται κάποιος να υπογράψει η όχι..
Aς πράξουμε όλοι μαζί το ελάχιστον.
Σας ευχαριστώ.
BINETO
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Havana : 12-07-19 στις 08:41.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,441 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 11:23, 12-07-19:

Μπραβο κατερινα που το εβαλες εδω,εννοειται υπογραφουμε και αναρωτιεμαι ποσο χαζος ειναι ο κοσμος να φοβαται να υπογραψει.Σε καθε τετοια δραση παντα δινω τα στοιχεια μου,δεν εχω παθει κατι.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Havana (Katrin!)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη Havana
H Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.

H Havana trollarium is prohibited έγραψε στις 15:58, 12-07-19:

Σε ευχαριστώ θερμά Εφή μου, ούτε εγω έχω πάθει κάτι όταν δίνω τα αληθινά μου στοιχεία σε τέτοιου είδους δράσεις και φυσικά δεν με έχουν spamaρει ποτέ. Σε ευχαριστώ για την ορθή μετακίνηση του θέματος και την στήριξη!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,441 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 07:47, 13-07-19:

Τι ευχαριστεις καρδουλα μου;Υποχρεωση μας ειναι!
Ομως,τοσο καιρο τιποτα δεν ειχα δει εγω πουθενα ,ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ και αυτο κατι δειχνει,οτι κατι στην ενημερωση δεν πηγε σωστα.Πχ τοσες σελιδες φιλοζωικες εχω στο φεεις,υπογραφω σε τοσα ψηφισματα,δεν το ειδα πουθενα.Και παρατηρω οτι στη σελιδα που υπογραφουμε,δεν εχει κανενα κουμπακι για να κανουμε μια αναδημοσιευση στο φεεις,και αυτο ειναι πολυ σημαντικο.Θα επρεπε ακριβως εκει που υπογραφουμε να υπαρχει κουμπι για κοινοποιηση και δεν υπαρχει.

Εγω θελω να το κοινοποιησω στο φεεις μου,οκ,θα κανω κοπυ το κειμενο,θα βαλω και το λινκ,αλλα ειναι πολυ πιο ευκολο για τον καθενα,οταν υπογραφει να παταει και ενα κουμπι κοινοποιησης.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    DavidLor

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους