Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,900 εγγεγραμμένα μέλη και 717,295 μηνύματα σε 22,374 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 295 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Συσκευή εντοπισμού γάτας

birmancat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη birmancat
H birmancat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H birmancat έγραψε στις 13:11, 02-05-17:

Χαίρετε..!! Μήπως κάποιος μπορεί να μου προτείνει κάποια συσκευή εντοπισμού γάτας με ἠ χωρίς GPS ??... Εχω ενα γατουλη Βιρμανίας 8 ετών και τον τελευταίo καιρό εχει τάσεις φυγής. Προχθές το έσκασε πάλι καθώς η μάνα μου άνοιξε την πόρτα για να μπει στο σπίτι και πήραμε χαμπάρι οτι έλειπε μετά από αρκετή ώρα. Μένουμε στο ισόγειο και ειναι εύκολο να φύγει. Τελικά μετά από ένα δύωρο τον βρήκαμε σε έναν χώρο της απέναντι πολυκατοικίας...ηταν κρυμμένος κάτω από κάτι ξύλα. Τον βγάζω με λουρί και πολλές φορές τον κουβαλάω σε ειδική τσάντα πλάτης για βολτα μαζί μου και του αρέσει πολύ αυτό, θέλει όμως και να βγαίνει εξω στο υπαιθρο μόνος του να περιπλανιέται και να κρύβεται. Φοβάμαι μην μου τον κλέψουν γιατί τον έχουν βάλει πολλοί στο μάτι και αυτό φυσικά θα ήταν ο χειρότερος εφιάλτης μου μιας και ειμαι πολύ δεμένη μαζί του. Θα ήθελα να αγοράσω κάποια συσκευή εντοπισμού σε περίπτωση που το σκάσει χωρίς να τον επιβλέπω για να προλάβω να τον βρω πριν απομακρυνθεί τελείως από την γειτονιά. Από την μια πλευρά αν του πάρω κολάρο GPS και τον εντοπίσει κάποιος με κακό σκοπό πριν απο μένα ισως και να το αφαιρέσει αμέσως απο τον λαιμό του για να μην τον βρούμε....ισως και οχι ομως αν το GPS ειναι πολύ διακριτικό. Απο την άλλη πάλι αν ο γατούλης χωθεί σε κάποιο μέρος που δεν θα έχει σήμα θα μπορέσω άραγε να τον βρώ...??? Άκουσα πως υπαρχει μια άλλη συσκευή που λειτουργεί διαφορετικά χωρίς κάρτα sim απλά με ραδιοσυχνότητες. Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα αν μπορεί κάποιος να μου υποδείξει ποια συσκευή ειναι καλύτερη να πάρω για την περίπτωση του γάτου μου ή να με ενημερωσει αν έχει ακούσει κατά πόσο αυτά τα συστήματα εντοπισμού ειναι ή δεν ειναι αποτελεσματικά. Σας ευχαριστώ πολύ..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους