Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,762 εγγεγραμμένα μέλη και 714,929 μηνύματα σε 22,164 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 244 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γιατί γλείφουν οι γάτες;

mulan

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mulan
H mulan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

H mulan έγραψε στις 23:42, 11-11-10:

Δεν εννοώ τον ευατό τους αλλά εμένα ή την κουβέρτα! Επίσης καμιά φορά πάνω στο πιαχνίδι με δαγκώνει ελεφρά (προσπαθώ να της το κόψω αυτό) και μετά με γλύφει ξανά!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 35,714 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:46, 11-11-10:

Ειναι ενδειξη τρυφεροτητας...το κανουν μεταξυ τους οι γατες,και το κανουν και σε εμας..αφου εμας εχουν!!!
Γιατι καλε να το κοψεις το δαγκωμα;; (παιχνιδι ειναι..οχι κακια..)δεν νομιζω οτι κινδυνευεις τοσο.. εχουμε που εχουμε επεμβει στη φυση τους ..ας μην τους αλλιωνουμε και ΤΟΣΟ την συμπεριφορα τους..εκτος αν ειναι μεγαλο προβλημα,που δεν νομιζω ,ελαφρα λες οτι ειναι τα δαγκωματακια....ζωακια ειναι...ας μην τα εξανθρωπιζουμε τοσο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mulan

Δραστήριο Μέλος

H mulan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

H mulan έγραψε στις 23:54, 11-11-10:

ωραια χαίρομαι γιατι στεναχωριόμουν να σου πω την αλήθεια για το δάγκωμα! Αλλά γενικά δεν είναι επιθετικό.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 35,714 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 00:08, 12-11-10:

επρεπε να εχεις τον δικο μου...δεν μιλαμε για δαγκωματακι...μιλαμε για το δαγκωμα του λιονταριου....ακομα και σε αυτο ομως...οταν ξερεις τι να κανεις...δεν σε πληγωνει.Δεν το τραβας το χερι..απλα,αμεσως του αποσπας την προσοχη με κατι αλλο..πχ,δυνατη φωνη..ή τον πειραζεις με το αλλο χερι ..οποτε σε αφηνει..

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mulan

Δραστήριο Μέλος

H mulan έγραψε στις 14:53, 12-11-10:

Ωραία! Ευχαριστώ!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 7,988 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 11:26, 13-11-10:

Εγώ, αφήνω τώρα το χειμώνα και δαγκώνουν με όλη τους τη δύναμη στα χέρια, που φοράω μακρύ μανίκι!Ούτε πονάω, κι αυτών, κάτι τους φαίνεται ότι κάνουν...σκοτώνουν τον εχθρό!!

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6,002 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 11:37, 13-11-10:

αυτο το κανει και ο ναρουτο με την διαφορα οτι δαγκωνει ειτε φοραω μανικια ειτε οχι

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsirene (ειρηνη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tsirene
H ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H tsirene έγραψε στις 19:39, 13-11-10:

και μενα το κανει η δικη μου,οταν τη χαιδευω στη κοιλια που μαλλον δεν της αρεσει ή γαργαλιεται ή οταν παιζουμε,με δαγκωνει αλλα δεν ποναει,ακουμπαει τα δοντακια της στο χερι μου χωρις να κλεινει το στομα,δεν το κανει απο εκδικηση απλα παιζει και μετα με γλειφει.Δεν πρεπει να φοβομαστε το ζωο που εχουμε μεσα στο σπιτι,αντιθετα πρεπει να εχουμε εξικοιωθει μαζι του.και γω τρελαινομαι το χειμωνα που φοραω μακριμανικο να τη πειραζω και να με δαγκωνει κ να προσπαθει να το κανει ολο κ πιο δυνατα αλλα δεν μπορει γιατι την ενοχλει η μπλουζα μαλλον και νευριαζει ολο και περισσοτερο...Εμενα ομως κανει και κατι που με εχει προβληματισει,οταν κανει καποια ζημια και τη μαλωνω ορμαει,μαλλον θα ειναι καποια αντιδραση της τι να πω δεν ξερω...ειναι ομως πολυ πεισματαρα!

Παράθεση

mulan

Δραστήριο Μέλος

H mulan έγραψε στις 21:46, 13-11-10:

Ακριβώς αυτό κάνει και η δικιά μου "ακουμπαει τα δοντακια της στο χερι μου χωρις να κλεινει το στομα,δεν το κανει απο εκδικηση απλα παιζει και μετα με γλειφει" Προβληματιζόμουν να πω την αλήθεια γιατί την σύγκρινα με μια γάτα σιαμέζα που είχα όταν ήμουν μικρή η οποία δεν έχει δαγκώσει ποτε΄άνθρωπο ούτε στο παιχνίδι. Τώρα έχω πειστεί ότι είναι κάτι φυσιολογικό , οι άλλοι όμως υποστηρίζουν ότι δεν είναι καλή γάτα Τελικά πάντως η κάθε γάτα έχει τον δικό της χαρακτήρα. Μπορεί να έχει σημασία και η ράτσα (υποθέτω) Ίσως να δοκιμάσεις να την μαλώνεις με διαφορετικό τρόπο. Μπορεί να πιάσει. Εγώ καμια φορά αν δω ότι κάνει κάτι σε μένα που ενοχλεί δείχνω την δυσαρέσκειά μου και σηκώνομαι και φεύγω απότομα από το δωμάτιο και την αφήνω μόνη της. Πάντως η γατούλα σου είναι πανέμορφη!! Είναι κάποια ράτσα?

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 11:20, 14-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από mulan
Ακριβώς αυτό κάνει και η δικιά μου "ακουμπαει τα δοντακια της στο χερι μου χωρις να κλεινει το στομα,δεν το κανει απο εκδικηση απλα παιζει και μετα με γλειφει" Προβληματιζόμουν να πω την αλήθεια γιατί την σύγκρινα με μια γάτα σιαμέζα που είχα όταν ήμουν μικρή η οποία δεν έχει δαγκώσει ποτε΄άνθρωπο ούτε στο παιχνίδι. Τώρα έχω πειστεί ότι είναι κάτι φυσιολογικό , οι άλλοι όμως υποστηρίζουν ότι δεν είναι καλή γάτα Τελικά πάντως η κάθε γάτα έχει τον δικό της χαρακτήρα. Μπορεί να έχει σημασία και η ράτσα (υποθέτω) Ίσως να δοκιμάσεις να την μαλώνεις με διαφορετικό τρόπο. Μπορεί να πιάσει. Εγώ καμια φορά αν δω ότι κάνει κάτι σε μένα που ενοχλεί δείχνω την δυσαρέσκειά μου και σηκώνομαι και φεύγω απότομα από το δωμάτιο και την αφήνω μόνη της. Πάντως η γατούλα σου είναι πανέμορφη!! Είναι κάποια ράτσα?
Να ξερεις οτι το καθε γατακι...εχει την δικη του προσωπικοτητα..και εμενα η πουπυ σχεδον ποτε δεν με δαγκωνει..ο μπουκακος παλι...το εχει στην ημερησια διαταξη..

Παράθεση

speri (Ειρήνη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη speri
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 2,773 μηνύματα.

H speri Γουργούρι γουργούρι θα γίνω νιαούρι έγραψε στις 11:25, 14-11-10:

Και εμας δαγκωνει η μικρη ζουζου!!! Μαλλον θελει να αλλαξει και δοντια αλλα το βλεπει και σαν παιχνιδι!! Οποτε μακρυμανικο και δωστου δαγκωμα και κακο!!!

Παράθεση

konosflea (Κωνσταντίνος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη konosflea
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O konosflea έγραψε στις 01:12, 29-01-11:

εμενα ενω ειναι ακομα 3,5 μηνων δαγκωνει τοσο δυνατα που πολλες φορες μου βγαινει ουρλιαχτο χωρις να το θελω....αλλα δεν ξερω αν πρεπει να τον αφηνω να το κανει η να του δειξω οτι με ενοχλει...κανω περιπου και τα 2.....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ΛΟΥΚΟΥΜΑΣ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΛΟΥΚΟΥΜΑΣ
Ο ΛΟΥΚΟΥΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O ΛΟΥΚΟΥΜΑΣ έγραψε στις 00:36, 06-03-11:

Γλύφουν επειδή η γλώσσα τους βρομίζει μετά από το μπάνιο που κάνουν μόνες τους γλύφουν άλλα πράματα για να αρχίσει ο δεύτερος γύρος πλυσίματος.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

katelizet

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη katelizet
H katelizet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H katelizet έγραψε στις 21:53, 17-03-11:

Τον τελευταιο καιρο η γατουλα μου γλυφει συνεχεια ο,τι βρει μπροστα της!ρουχα σεντονια παπλωματα και πολλα πολλα αλλα!δεν ξερω τι εχει παθει και αναρωτιεμαι μηπως εχει τιποτα σοβαρο!λετε να ειναι ανησηχητικο?οποιος γνωριζει κατι παρακαλω να απαντησε γρηγορα

Παράθεση

anastasiagk (Αναστασια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anastasiagk
H Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (18 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H anastasiagk έγραψε στις 13:13, 10-08-11:

Το ξερω οτι ακουγετε χαζο, αλλα η Τινα απο χθες με γλυφει το χερι χωρις σταματημο, και οταν παω να φυγω με γρατζουναει. Καμια αλλη γατα μου δεν το εχει κανει αυτο και μου φενετε λιγο περιεργο... Απλα ηθελα να μαθω αν ειναι φυσιολογικο ή οχι...

Παράθεση

Provlima Megalo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Provlima Megalo
Ο Provlima Megalo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Provlima Megalo έγραψε στις 13:31, 10-08-11:

Το χει ξανακανει?

Παράθεση

anastasiagk (Αναστασια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anastasiagk
H Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (18 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H anastasiagk έγραψε στις 13:37, 10-08-11:

Οχι! Πρωτη φορα ηταν εχθες....

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 13:38, 10-08-11:

Καλησπερα.Φυσιολογικοτατο ειναι.Ενδειξη τρυφεροτητας.Δες λιγο και τις παραπανω απαντησεις.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 10-08-11 στις 13:45. Αιτία: προσοηκη σχολιου
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,725 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 20:54, 10-08-11:

τα φιλακια της γατας ειναι δαγκωματακια και γλυψιμο στο χερι,η στο προσωπο,του σκυλου τα φιλακια ειναι να πηδαει ψηλα και να γλυφει,αμα ειχες πουλακι θα σε δαγκωνε με το ραμφος,ολα τα ζωακια εχουν δικο τους τροπο να φιλουν,εχω δει αλογο σε ντοκιμαντερ να ρουθουνιζει στο αφεντικο του,ακομα και φιδι να ειχες θα ερπονταν πανω σου,σε θεωρουν δικο τους,εγω το μονο που δεν εχω καταλαβει ακομα ειναι αν ο γατος μου με θεωρει μαμα του η γυναικα του χαχαχαχα πραγματικα απορω!!!!

Παράθεση

BIBH

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη BIBH
H BIBH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H BIBH έγραψε στις 00:10, 12-12-11:

Εμενα παντως δεν δαγκωνει καθολου, ουτε οταν παιζει. Οσο για το γλειψιμο οποιαδηποτε στιγμη πλησιασω το προσωπο μου η το χερι μου, με φιλαει με παθος το κουκλι μου!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pennylane : 12-12-11 στις 00:18. Αιτία: Απαγορεύονται τα κεφαλαία
Παράθεση

ROZALIA78 (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ROZALIA78
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H ROZALIA78 έγραψε στις 12:46, 12-12-11:

Εμένα πάλι ο Felix όλο με έγλυφε και ποτέ δεν με δάγκωνε η Ροζαλία τώρα είναι άλλο πράμα όλο δαγκώνει και σπάνια γλύφει κάθε γάτα έχει το χαρακτήρα της και τον τρόπο της πιστεύω το σίγουρο είναι πως θα σου δείξουν αγάπη αλλά με τον δικό της τρόπο κάθε γατούλα.

Παράθεση

δελφινακι

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη δελφινακι
H δελφινακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H δελφινακι έγραψε στις 19:00, 12-12-11:

ο εκτορακος μου δεν με εγλυφε ποτε! μονο με δαγκωνε αλλα δεν με πειραζε!!!
μετα τη στειρωση παλι... ολη την ωρα με γλυφει... με δαγκωνει πολυ σπανια και εχει μεγαλη ορεξη για χαδακια!!!

Παράθεση

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,611 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 19:42, 12-12-11:

Η Αλέκα, δαγκώνει όταν της δίνεις το χέρι (κοντά στο στόμα) και όταν της κάνω "ααααα" αυτή σταματάει απότομα και αρχίζει αμέσως να με γλείφει..

Παράθεση

mariettapitsa (Μαριέττα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mariettapitsa
H Μαριέττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (19 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H mariettapitsa έγραψε στις 20:38, 12-12-11:

Να μη σας προβληματίζουν αυτές οι ενδείξεις τρυφερότητος, γιατί η Σίσσυ μου το κάνει σε όλα τα μικρά της, ακόμη και σε αυτά που έχουν αποκοπεί από τον θηλασμό, απλά παραμένουν ως μέλη μιάς "αγέλης". Πιστεύω ότι το γλύψιμο και αυτά τα μικρά τρυφερά δαγκωματάκια συσφίγγουν τους κοινωνικούς δεσμούς μεταξύ τους, ως εκ τούτου, τί ωραιότερο από το να μας θεωρεί μέλος της οικογένειάς της...

Παράθεση

Γαταλί

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γαταλί
H Γαταλί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (που φροντίζω; ή που εχω; :P έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 240 μηνύματα.

H Γαταλί έγραψε στις 14:36, 14-05-14:

Η δικη μου μετα απο ενα μιση χρονο κηδεμονιας και μερικους μηνες στειρωσης, εχει αρχισει να με γλειφει ενεργα!
Μιλαμε πολυ πραγμα, ειδικα στο χερι! Αλλες φορες την πιανω να γλειφει τη φορμα μου, πχ στο γονατο!
χαχαχαχα
Οπως επισης μετα απο γρατσουνισμα, κατευθειαν!
Λετε να το κανουν οντως απο ... τρυφεροτητα; πλακα θα χε!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,642 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:02, 14-05-14:

Εμένα το κάνει μερικές φορές πριν το ..δάγκωμα. Για να προλειάνει το έδαφος φαίνεται
Όμως αν δεν κάνω λάθος, το σάλιο της γάτας έχει αντισηπτικές ιδιότητες (σίγουρα για τις γάτες), οπότε το ένστικτό τους τις οδηγεί σωστά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13,690 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 14:57, 16-05-14:

Απ' όσο ξέρω, ένας λόγος για τον οποίον γλείφουν είναι οι γάτες τον άνθρωπο είναι διότι για αυτές είναι μια ένδειξη τρυφερότητας προς το πρόσωπό του.
Ένας άλλος λόγος είναι ότι με αυτόν τον τρόπο δείχνουν την κτητικότητά τους απέναντι σε κάποιον άνθρωπο ή σε κάποιο αντικείμενο όπως παιχνίδι κ.λπ.

Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,642 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 20:52, 16-05-14:

Α, γι αυτό η Τέρψη μου συνηθίζει να γλύφει ένα σταχτί λούτρινο ποντικάκι, θέλει να δείξει την κατοχή της..
Λιγάκι παρηγορήθηκα γιατί το εν λόγω ποντίκι είναι σε μέγεθος νεογέννητου γατιού, κι εγώ λυπόμουν κάθε που την έβλεπα να το γλείφει σαν να το καθαρίζει και είχα και ψιλο-τύψεις που της στέρησα τη μητρότητα

Παράθεση

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 15:43, 03-09-15:

Η Μπρίγκυ μου από χθες το βράδυ που γύρισα από διακοπές με έχει κάνει μούσκεμη ρε παιδιά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ΦΛΩΡΑ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΦΛΩΡΑ
H ΦΛΩΡΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (2 γατούλες η Τερέζα και η Νταίζη έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ΦΛΩΡΑ έγραψε στις 16:32, 03-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Η Μπρίγκυ μου από χθες το βράδυ που γύρισα από διακοπές με έχει κάνει μούσκεμη ρε παιδιά

Ειδες ποσο πολυ σε αγαπαει το γλυκουλι σου!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 21:15, 03-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από ΦΛΩΡΑ
Ειδες ποσο πολυ σε αγαπαει το γλυκουλι σου!!
είναι ερωτευμένη! ( όχι ότι εγώ πάω πίσω )

Παράθεση

kleop

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kleop
H kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H kleop έγραψε στις 09:41, 04-09-15:

Εγω αν εχω βαλει κρεμα στα χερια ή αρωμα αρχιζει και μου τα γλειφει με μανια και μετα τσουπ δαγκωνει.Αλλα ειναι πολυ ωραια που γλυφει σαν να σου κανει καθαρισμο,ειδικα με αυτους τους καλυκες που διαθετουν στην γλωσσα τους.Παντως εχω παρατηρησει οτι η μια γατα που εχουμε κανει χαδια ΜΟΝΟ οποτε θελει εκεινη ενω οι αλλες ενα χαδι να τους ριξεις λιωνουν αμεσως.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,509 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 20:03, 04-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
είναι ερωτευμένη! ( όχι ότι εγώ πάω πίσω )
Αμοιβαία τα αισθήματα μωρό μου, που έλεγε και ένα παλιό τραγουδάκι.

Παράθεση

konnaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη konnaki
H konnaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H konnaki έγραψε στις 10:54, 02-11-17:

καλημερα! εχω ενα γατακι 2,5 μηνων περιπου και το εχω σχεδον 2 βδομαδες!! δεν εχει εμβολιαστει ακομα καθως απο οτι φαινεται εχουμε ωτοδυκτικη ψωρα που οδηγησε σε απωλειες τρυχων κ πληγων οποτε περνουμε αντιβιωση κ αμπουλα.! παιχνιαδιαρικο κ αγριογατο ! καποια στιγμη ξεκινησε να γλυφει τις βλεφαριδες του φιλου μου κ 4 μερες τωρα γλυφει κ τις δικες μου χθες ομως τρομαξα καθως ενιωσα το σαλιο της να απλωνεται στις βλεφαριδες μου καθως ειμαι λιγακι αρρωστοφοβηκη κ βασικα δεν ξερω! γενικα την αφηνουμε να μας γλυφει καθως λογικα ειναι ενδειξη αγαπης αλλα μηπως δεν πρεπει? χαχα!σας εχει συμβει ποτε??παντα το κανει οταν εχω κλειστα τα ματια εννοειτε!!
Παράθεση

Tsakoulinaki (Maria)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Tsakoulinaki
H Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H Tsakoulinaki έγραψε στις 15:51, 02-11-17:

καλησπέρα!
Μην σε ανησυχεί, είναι αρκετά σύνηθες οι γάτες να μας γλείφουν.
Η μία από τις δικές μου μας ρίχνει κάθε πρωί ένα λουσιματάκι!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    tsebebou

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους